Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidström: Češi měli víc šancí než my

2 2004
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Je považován za nejlepšího hokejového obránce planety, ve středu řídil švédskou defenzivu, které bylo při závěrečném náporu českých reprezentantů pořádně úzko. "Příliš jsme se ve třetí třetině stáhli a Češi to vycítili. Mohli klidně vyrovnat," uznal Nicklas Lidström, největší hvězda mezi obránci na Světovém poháru.

Švédsko mělo utkání pevně v rukách, ke konci se však muselo bát o výsledek. Čím si to vysvětlujete?
Myslím, že jsme se až příliš stáhli. Místo, abychom dál vyvíjeli tlak na soupeřovu obranu, dali jsme jejich útočníkům čas a prostor. Češi to vycítili, začali se dobře pohybovat. Vstřelili tři rychlé góly a málem se jim povedl i čtvrtý.

Do té doby to pro vás byl poměrně jednoduchý zápas...
No, než jsme dali první gól, hráli Češi velmi dobře. Vždyť měli víc šancí, než my. Měli jsme ale trochu štěstí, že jsme se ubránili a navíc skórovali. A pak se nám povedly přesilovky, ty rozhodly celý zápas.

Myslíte si, že na hru českého mužstva může mít stále vliv tragické úmrtí kouče Ivana Hlinky?
Nějakým způsobem asi ano, pro všechny hráče to musí být těžké se s tím vyrovnat. Určitě na pana Hlinku pořád myslí.

Dva zápasy, dvě výhry. Dá se už nyní říct, že váš tým patří mezi favority Světového poháru?
Řekl bych, že ano, máme silné a vyvážené mužstvo. Ještě nás ale čeká zápas s Finy a ti hrají velmi dobře, viděl jsem jejich utkání proti Česku a byli opravdu silní.

Švédsko už si ale s velkou pravděpodobností zajistilo domácí prostředí pro čtvrtfinále. Bude ten zápas s Finskem vůbec důležitý, nebo se už soustředíte spíš na play-off?
Pořád tam ještě je určitá rivalita, budeme chtít Finy porazit. Navíc pro toho, kdo skončí ve skupině první, bude pravděpodobným soupeřem na čtvrtfinále Německo a to je přece jenom určitá výhoda.

Světový pohár skončí, NHL pravděpodobně nezačne. Co budete dělat vy?
Vrátím se s rodinou do Detroitu, pošleme děti do školy. A pak si počkáme na další vývoj. Je možné, že určitou dobu nebudu hrát hokej. Až pokud bude výluka delší, popřemýšlím o návratu do Švédska.

VŠE O SVĚTOVÉM POHÁRU 2004
Speciální příloha iDNES

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze