Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Linden: stávka v NHL není neodvratná

16 2003
Vancouver - Stávka v NHL, která hrozí příští sezonu, není neodvratná. Myslí si to aspoň předseda hráčské unie Trevor Linden. Pokud se ale hráči na nové kolektivní smlouvě s majiteli klubů nedohodnou, mohla by prý být soutěž přerušena na dost dlouhou dobu.

"Vždy když jde o kolektivní smlouvu, musí obě strany spolupracovat. A já doufám, že to tak bude i v tomto případě," řekl Linden rozhlasové stanici The Score.

Současná dohoda vyprší 15. září příštího roku a podle výroků hráčů málokdo z nich počítá, že by další sezona začala podle plánu. "Myslím, že se můžeme stávce vyhnout. Ale ta možnost tu vždycky je," dodal útočník Vancouveru Canucks.

Podle Lindena je příliš brzy na spekulace. "Nevím, jak se budou věci vyvíjet. Majitelé klubů mají samozřejmě své představy a hráči zase sledují vlastní zájmy a pokusí se je prosadit. Může se to protáhnout," připustil zástupce hráčů.

Jedním z problematických bodů při vyjednávání bude úmysl majitelů týmů mít kontrolu nad výdělky hráčů, ale hokejistům se myšlenka platových stropů nelíbí.

Od sezony 1994/95 vzrostla průměrná mzda v NHL ze 733 tisíc na 1,79 milionu dolarů v uplynulém ročníku. Podle Lindena současný systém funguje dobře. Důkazem je prý fakt, že několik špičkových volných hráčů jako Adam Graves, Steve Thomas, Cliff Ronning nebo Adam Oates nepodepsalo v létě nové smlouvy, protože kluby si hlídají rozpočet.

"Hráči vydělají tolik, co jim kluby dají. Týmy si samy určují rozpočet a chtějí to tak dělat dál. Stanovit nějaká umělá čísla je vůči hráčům nefér," dodal Linden.

Autoři: ,


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze