Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lindros do Toronta nejde, možné do Detroitu

22 2001
Philadelphia - Zámořskými médii ostře sledovaná kauza Eric Lindros nekončí. Generální manažer týmu Philadelphia Flyers Bob Clarke oznámil, že urostlého hokejového centra nevymění do Toronta, po čemž osmadvacetiletý útočník toužil. "Prostě jsme se na ničem nedomluvili. Pokoušili jsme se o to osm měsíců, ale marně," povzdychl si před tamními novináři Clarke. Podle spekulací by teď mohl Lindrose získat Detroit, jenž by ho vyměnil za ruského kanonýra Sergeje Fjodorova a českého nadějného obránce Jiřího Fischera.Philadelphia potvrdila zájem o Dopitu

Toronto prý za Lindrose nabízelo útočníka Nika Antropova a obránce Dannyho Markova a Dmitrije Juškeviče. Clarke však požadoval českého beka Tomáše Kaberleho.

V souvislosti s Philadelphií se zmiňuje i jméno trojnásobného mistra Jiřího Dopity, o nějž v průběhu týdne vyjádřil zájem manažer Clarke. Uvažovalo se o tom, že právě obrovitý vsetínský útočník by mohl nahradit Lindrose. I tato možnost je stále ve hře, po Lindrosovi totiž s velkou pravděpodobností sáhne jiné mužstvo z NHL.

Generální manažer Flyers se minulý týden sešel s Lindrosem a s jeho otcem, který jej zastupuje jako agent. Clarke tehdy po skončení jednání uvedl, že si obě strany konečně vyjasnily svá stanoviska. Poté, co předchozí jednání skončila neúspěchem, Lindrosovi hrozilo, že jej Clarke nepustí nikam a nechá jej sedět další sezonu na lavičce.

Lindros, jehož kariéru málem ukončila série otřesů mozku, jednal loni ve Philadelphii o nové smlouvě, podle vedení klubu měl však přehnané finanční nároky. V listopadu se hráč nechal slyšet, že se "ledy konečně pohnuly" a že odejde do Toronta. V únoru se schylovalo k dohodě mezi kluby, ale nakonec z ní sešlo vinou další neshody mezi Clarkem a Carlem Lindrosem, hráčovým otcem.

Tři dny před vypršením březnové uzávěrky výměn přišel Lindros s prohlášením, že by přijal nabídku také od Detroitu, Washingtonu nebo St. Louis, pokud by ji dostal. 

Zájem projevil klub ze St. Louis, ale nakonec sáhl po Keithu Tkachukovi z Phoenixu. Klub, který chce Lindrose získat, musí hráči podle pravidel nabídnout více než Philadelphia, kde by podle posledního návrhu smlouvy z loňského léta bral ročně 8,5 miliónu dolarů.

Lindros se naposledy objevil na ledě před třinácti měsíci, tehdy ho sestřelil nekompromisní obránce New Jersey Scott Stevens. Kanadský hokejista sebou praštil o led a prodělal šestý otřes mozku v kariéře. Dlouho se potom mluvilo o tom, zda-li se Lindros vůbec k hokeji vrátí.

 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze