Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lindros nebude hrát ani na šampionátu

29 2001
C a l g a r y - Kanadský hokejista Eric Lindros odmítl startovat na světovém šampionátu v Německu. Útočník, který už v NHL rok nehrál a v kariéře utpěl šest otřesů mozku, odmítl pozvánku, kterou mu adresoval generální manažer Wayne Gretzky. "Nakonec jsme se dohodli, že světový šampionát není ideální akcí, kdy by se měl Eric po svých zdravotních problémech vrátit na led," vysvětlil Gretzky listu USA Today. Nicméně Lindros přislíbil, že v budoucnosti by rád Kanadu opět reprezentoval.

O možnosti startu na MS v Německu, které začíná příští měsíc, se začalo hovořit v okamžiku, kdy se vedení Philadelphie nepodařilo Lindrose před uzávěrkou přestupů vyměnit do jiného celku. Osmadvacetiletý útočník hrál naposledy před rokem. Nejdříve se vzpamatovával z otřesu mozku, pak se nemohl dohodnout s Flyers na nové smlouvě.

"V budoucnosti bych chtěl ovšem hrát dále za Kanadu a věřím, že moje rozhodnutí je správné," podotkl Lindros, který už reprezentoval na osmi akcích. Mimo jiné vyhrál dvakrát juniorský šampionát a má stříbrnou medaili z olympijských her v roce 1992. Jako kapitán vedl rovněž Kanadu před třemi roky v Naganu, kde ambiciozní tým obsadil až čtvrté místo. V nominaci prvních osmi hráčů pro Salt Lake City se Lindrosovo jméno neobjevilo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze