Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lindros vyčkává, chce do silného týmu

27 2004
Barrie - Poprvé v kariéře je volným hráčem a může uzavřít smlouvu s kterýmkoliv klubem v NHL. Hokejový útočník Eric Lindros ale s volbou příštího zaměstnavatele nespěchá. Jeho hlavní motivací je posílit klub s nejvyššími ambicemi. "Dostal jsem se do takové fáze, kdy už chci konečně získat Stanley Cup," přiznal.

Zatím si Lindros užívá letní volno a s hledáním nového angažmá nespěchá.

Jednatřicetiletý útočník se na začátku července stal poprvé ve své třináctileté kariéře v NHL volným hráčem poté, co New York Rangers nevyužili opci v jeho smlouvě.

Nezájem Rangers o využití opce, kterou by si zajistili jeho služby na další sezonu, prý Lindrose nepřekvapil. "Při těch deseti nebo jedenácti milionech neexistovala možnost, že by to udělali. Ani já sám bych tu opci nevyužil," uznal, že roční smlouva za 10,25 milionu by pro Rangers byla neúnosným luxusem.

Zdravotně se cítí v pořádku a zotavil se už i po operaci ramene. Tento týden si poprvé zahrál golf na charitativním turnaji v Kanadě. "Mluvil jsem už s několika týmy, ale myslím, že není kam spěchat," poukázal na nejistou situaci, v níž zatím není jasné, kdy a zda vůbec nový ročník NHL začne.

Lindros přišel do Rangers v roce 2001, vinou nejrůznějších zranění toho ale mnoho nepředvedl. Vloni navíc utrpěl už osmý otřes mozku a hrozilo, že bude muset s hokejem definitivně skončit. Zpět na led ho ale nakonec nepustilo zranění ramena.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze