Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lindrosova výměna je prý jen otázkou hodin

19 2001
T o r o n t o - Už jen otázkou několika hodin je přestup kanadského hokejisty Erica Lindrose z Philadelphie Flyers do Toronto Maple Leafs, tvrdí nejnovější prognózy zámořského tisku. Nekonečný příběh jednání a dohadování mezi hráčem a klubem by mohl skončit už dnes, nejpozději během několika dnů s tímto výsledkem: Philadelphia získá za Lindrose ruského obránce Danila Markova, kazašského útočníka Nika Antropova a volbu v 1. kole draftu. Tato výměna, pokud se tedy opravdu uskuteční, zřejmě spustí řetěz transakcí v celé NHL.

Podle informací The Sporting News se na výměně pilně pracovalo o víkendu a vedení Toronta dokonce muselo svolat zasedání správní rady. Lindrosovi totiž údajně bude nabídnuta pětiletá smlouva na 45 milionu dolarů, a takovou investici nemůže generální mananžer Pat Quinn schválit sám.

Toronto má důvod s transakcí spěchat, neboť v poslední době se mu nedaří a pomalu začíná opouštět příčky, které klubu ještě před časem zajišťovaly bezproblémový postup do play off. Posila útočných řad by Maple Leafs jistě přišla vhod i za cenu toho, že by se organizace zbavila dvou nadějných hráčů.

Na tuto zprávu ovšem zareagovalo vedení Flyers v listu Philadelphia Inquirer odmítavým stanoviskem. "Ne, nic se nezměnilo," zdůraznil Paul Holmgren, asistent generálního manažera. Připustil sice, že vedení klubu mělo schůzku se skauty, ovšem jednalo se prý o rutinní záležitost, která neměla nic společného s případem Lindros.

Zároveň však potvrdil, že vedení Philadelphie skutečně o víkendu dostalo od Toronta novou nabídku. Již celkově třetí, dřívější výměnu za Yanicka Perreaulta i Sergeje Berezina management Flyers odmítl. Mezi nabízenými hráči byli skutečně ti, o nichž TSN referovala jako jistých aktérech výměny.

Lindrosova hráčská práva jsou v současné době stále majetkem Philadelphie, i když se v létě obě strany nedohodly na podmínkách další smlouvy. Hokejista se podle zpráv mezitím zotavil ze série otřesů mozku a jak před třemi měsíci prohlásil, chtěl by být vyměněn pouze do Toronta. Vedení Philadelphie neskrývá, že by jej raději prodalo do St. Louis nebo Dallasu, aby neposilovalo svého případného soupeře v play off. "Když si Lindros počká ještě tři roky, stane se volným hráčem a může klidně odejít Toronta," reagoval generální manažer Bobby Clark na hokejistovu neústupnost.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze