Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lindrosův bratranec bude hrát za Liberec

20 2001
Liberec - Obránce Trevor Lindros, bratranec slavného Erika Lindrose, se v příštích dnech zapojí do přípravy hokejistů Liberce. "Je to věkem ještě junior, ale věřím, že bude šlapat na paty i někomu v A mužstvu," říká liberecký hokejista Jan Ludvig, který za jeho příchodem stojí. Liberecký dres obléknou i další mladí cizinci - Švéd Oscar Stenberg, Kanaďan Clayton McGovern a Ludvigův syn Jake. Zejména švédský hráč má podle odborníků naději poprat se o místo v prvoligovém mužstvu dospělých.

"Jinak mohou hrát za juniory, ale také za druholigový Jablonec, s nímž mají Bílí Tygři velice úzkou spolupráci," míní Ludvig.

Posledně jmenovaná trojice hráčů se v těchto dnech účastní v Liberci třetího ročníku mezinárodního tréninkového kempu pro hokejové naděje. V kempu je celkem asi sto padesát mladých hokejistů, většinou z Liberce a okolí. Trénuje zde však také zhruba čtyřicetičlenná skupina, kterou tvoří hokejisté z Kanady, Spojených států, Švédska, Finska a Slovenska. Do této skupiny se zapojují také dvě pětky libereckých juniorů. Někteří z nich mají naději proniknout i do A mužstva dospělých.

"V kempu se snažíme propojit českou techniku a nahrávku s kanadskou tvrdostí, tahem na bránu a střelbou. Hráči budou mít v přípravě aspoň nějaký náskok," vysvětluje Jan Ludvig, bývalý hráč NHL, který se na organizaci tréninkového kempu v Liberci výrazně podílí. Kromě přípravy na ledě mají mladí hokejisté na programu také posilovnu, basketbal, fotbal a box. Od rána do večera se prakticky nezastaví.

Ludvig v minulých letech působil v tréninkovém kempu v roli trenéra. Letos je vše jinak a sám se prohání po ledě s mnohem mladšími hráči. "Chci se poprat o místo v libereckém týmu a snažím se pro to dělat maximum," vysvětluje devětatřicetiletý hokejista. "Některé dny jsou dobré, někdy se trochu trápím," přiznává Ludvig, který má za sebou 314 utkání v dresu New Jersey a Buffala. Kariéru ukončil v roce 1989.Najdete na iDNES.czmobilní verze