Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lístek na finále v Sazka Areně? 3500 korun

3 2003
Praha - Příští rok fanoušci české hokejové reprezentace ušetří. Nemusí za národním týmem cestovat po světě, po dvanácti letech se bude mistrovství světa konat v Česku, konkrétně v Praze a Ostravě. Méně zaplatí i za vstupenky. „Budou zhruba za poloviční cenu, než za kterou jsou k dostání teď na mistrovství světa ve Finsku,“ prozradil generální sekretář svazu Jindřich Micka.

Vstupenku na zápasy v základních skupinách koupíte od 250 korun do 550, od čtvrtfinále by měly být za dvojnásobek. A finále? Nejdražší 3500 korun! „Ceny budou ve třech kategoriích podle atraktivity zápasu i místa k sezení. Stejně jako Finové budeme lístky prodávat v balíčcích hned na několik zápasů,“ sdělil Micka.

Nejdražší vstupné zaplatí diváci do pražské Sazka Areny, kde bude také šampionát vrcholit. Moderní hala za 5,9 miliardy korun se staví na pomezí Vysočan a Libně. Slavnostní otevření je naplánováno na březen 2004, tedy zhruba měsíc před zahájením šampionátu.

Zápasy v ostravské hale budou levnější.

Finští pořadatelé předpokládají, že jim letošní turnaj přinese zisk pět milionů eur (přibližně 157 milionů korun).
Kolik vydělá mistrovství světa pořádané v Česku? Před dvanácti lety skončil rozpočet šampionátu, který se konal v Praze a Bratislavě, údajně v záporných číslech.

„Odhadujeme zisk zhruba pět až deset milionů korun,“ věří Micka. „Ještě budeme jednat se Sazkou o výši pronájmu haly.“

Pořadatelský svaz musí odevzdat deset procent z každého lístku Mezinárodní hokejové federaci. „Zaplatíme jim minimálně milion švýcarských franků (přibližně 20 milionů korun, poz. aut.),“ sdělil předseda českého svazu Karel Gut.

Kvůli problémům s výstavbou haly v Praze původně svaz uvažoval o pořádání šampionátu v jiných městech. „Jenže to bychom prodělali. Uspořádat turnaj mimo hlavní město znamená menší kapacitu stadionů, menší zájem turistů, a tím i menší příjmy ze vstupného,“ dodal Gut.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze