Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lístky na USA za šest tisíc? Žádný problém

5 2004
Praha - Jako na burze či přesněji na bleším trhu to vypadalo u Sazka Areny před začátkem čtvrtfinále hokejového mistrovství světa. U výstupu z metra postávalo v parném odpoledni několik desítek lidí. Někteří se snažili prodat vstupenku, někteří vyměnit. Chtěli jste na zápas Česko - USA? Za šest tisíc byl lístek k dostání.

"Dva a půl tisíce bych za zápas dal, ale víc asi ne," řekl postarší muž svému známému, když obhlédl nabídku. Tvářil se zklamaně.

S příjezdem každé soupravy metra vycházeli další a další fanoušci. Někteří s lístky v kapse, někteří s nadějí, že nějaký koupí.

Na první pohled bylo těžké předem rozeznat překupníky od lidí, kteří koupili lístek na zápas, na který prostě nechtějí. Po chvilce pozorování ale bylo vše jasné. Organizovanost některých skupinek byla více než zřejmá.

A policie, která by měla překupníky postihovat? U výstupu z metra postávalo několik městkých policistů, kteří s blahosklonným výrazem sledovali, jak klesají ceny za zápas Švédsko - Lotyšsko. Nabídka byla nasazena na čtyři tisíce, hodinu a půl před zápasem už byla čtyřikrát nižší. A to i přesto, že se před halou rojila spousta žlutých dresů příznivců Tre Kronor.

Na večerní zápas zůstala cena napsaná na tabulkách nad hlavami překupníků neměnná. "Večer to prodáme klidně i za osmičku. To chce vydržet," bavili se dva muži ve středním věku.

Fanoušci ve finských, švédských či lotyšských dresech se vždy přidali k někomu, kdo lístky nabízel, vyslechli si cenu a často zklamaně mávli rukou. Před zápasem bylo živo i před pokladnou. Doprodávaly se tam poslední lístky a kolem postávali lidé se vstupenkami, jež se snažili udat: jak na kartonu, tak se sjetinami od terminálů Sazky.

Kdo vlastně lístky prodával? Mladí muži, často v reprezentačních dresech, dáma ve středním věku, dívka ve žlutém triku s příznačným nápisem na zádech: tvrdě, ale fér. Skupince čtyř lotyšských fanoušků prodal lístky postarší muž s vnukem. Po osmi stech korunách, tedy levněji, než je získal v předprodeji. V ten moment, kdy začali Lotyši vyndávat peníze, přidal se k nim další zájemce o prodej. "My uže pokupajem," odmítli mladíci ve vínových dresech.

Vedle těch, kteří se zbavovali lístků, či chtěli vydělat na zájmu o hokej, postávali před halou i lidé, kteří se jenom snažili vyměnit lístky na jednotlivé zápasy. Ti ale byli ve srovnání s překupníky v menšině.

Fanoušci míří do Sazka areny.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze