Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Litoměřice dostaly chuť na hokejisty Ústí. I na Roubíka

Jaroslav Roubík (vlevo) z Ústí nad Labem v duelu s Českými Budějovicemi. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

31 2014
Nová doba! Hokejový Stadion Litoměřice ještě nedávno mohl jen závidět Ústeckým Lvům jejich rozpočet, jenže teď si troufá angažovat jeho hvězdy. "Situaci v Ústí sledujeme a s některými jeho hráči jsme mluvili," přiznal litoměřický trenér Jiří Doležal.

Lvy tíží třicetimilionový dluh, první ligu tedy nejspíš místo akciovky bude hrát občanské sdružení. Zato Litoměřice dík paktu se Spartou a Lvem Praha složily vyrovnaný rozpočet ve výši 12 milionů korun.

"Když jsme se rozhodli jít do první ligy, tak jsme přesvědčení, že všem slibům a platům dostojíme," uvedl předseda klubu Daniel Sadil. Což by mohlo být lákadlem pro ústecké hráče, jimž Lvi dluží několik výplat. "U nás jsou dveře otevřené. Doufám, že někdo přijde," představuje si Doležal.

Zálusk má i na útočníka Roubíka, se 43 body (22+21) v základní části nejlepšího Lva. "Jedna z možností to je. Ale ti kluci zatím jednají s Ústím, čekají, jak to dopadne. Klub vůči nim má závazky, někteří ještě platné smlouvy."

Doležal hledá hlavně mazáky. "Protože dravé mládí dodá Sparta. My jako Litoměřice sháníme zkušené hráče, kteří by byli pod smlouvou. Moc jich tady zatím není."

Fuč je především útočník Čermák, loňský import z Ústí. U kališníků ovládl produktivitu s 53 body (29+24) a hned po něm chňapla mateřská Slavia. "Je vidět, že se tady vyhrál a návrat do extraligy je možný i z první ligy," tvrdí Doležal.

Jedná, aby svou misi prodloužil exsparťan Chabada. Kapitán Hašek je v druholigovém Děčíně. "Určitě si ho ještě napíšeme na střídavý start, kdybychom potřebovali pomoct." 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze