Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Konec znovu v předkole. Byli jsme malí a slabí, řekl manažer Litoměřic

Daniel Tvrzník | foto: Petr Bílek, MF DNES

26 2016
Vrchol hokejové sezony bude bez Litoměřic. Stejně jako loni se Stadion v 1. lize neprobil přes předkolo play-off, na předčasnou dovolenou ho poslal po výhře 3:0 v sérii Havířov.

„Určitě sezonu nemůžeme hodnotit jako úspěšnou, když jsme skončili desátí, získali jsme 71 bodů a vypadli v předkole. Chtěli jsme víc, na druhou stranu musím říct, že ten mančaft především v závěru sezony neměl sílu třeba jako loni,“ přiznává Daniel Tvrzník, jeden z trenérů a zároveň litoměřický sportovní manažer.

Byl Havířov v předkole play-off nad síly Litoměřic?
Nemyslím si. Havířov postoupil zaslouženě, my jsme jim za tři zápasy dali dva góly, v tom byl asi největší problém. Dokázali jsme je přestřílet, ale bohužel jsme nedali branky. Havířov měl velké silné hráče, byl důraznější. Nám během sezony odešlo pět kluků, kteří by se jim vyrovnali. Máme zraněného Málka, pryč jsou Procházka, Ondráček, Plášil, Vantuch. Všechno velcí silní hráči, kteří nám v závěru sezony moc chyběli. Byli jsme malí a slabí.

Z předkola jste se nedostali už podruhé za sebou.
Je to tak, ale nechci to moc srovnávat. Zaprvé letošní mančaft nebyl psychicky v pohodě už od Vánoc, kabina asi taky nefungovala tak, jak měla. A bylo to znát. Byly zápasy, které jsme byli schopni vyloženě odbojovat, v nichž jsme se semkli, ale to byly výjimky. V hodně utkáních nám chybělo větší obětování se pro mančaft, tedy od některých hráčů. A bez toho se play-off vyhrát nedá. Pokud to tam bylo jen jeden zápas v sérii s Havířovem, tak to prostě na postup nestačí. V tomhle je hokej spravedlivý.

Takže v období kolem Vánoc se zlomila dobře rozjetá sezona?
Určitě. Před vánoční pauzou jsme vyhráli na Kladně a byli jsme šestí. V tu chvíli se ale zranilo pár hráčů v partnerském Hradci, pár hráčů se zranilo nám, někteří odešli. A najednou byl ten mančaft úplně jiný. A bohužel už jsme to nenakopli. I když se pak někteří kluci vrátili, už to mužstvo nešlapalo. Když jsme nakonec urvali předkolo, věřili jsme, že nás to nakopne, ale bohužel jsme našimi výkony v Havířově spíš domácí posadili na koně. Přestože Havířov byl v prvním zápase ještě nervóznější a ještě horší než my, udělali jsme jednu chybu a ta nás položila. Je to škoda. Ale hraje se to na góly, a my je přestali dávat. Chyběl nám střelec, nebo celá lajna, která by pravidelně rozhodovala zápasy v náš prospěch.

Bude pokračovat kouč Miloš Říha mladší?
V tuto chvíli je těžké o tom spekulovat. Musíme si vyhodnotit tuhle sezonu, vůbec ty čtyři roky spolupráce s partnerskými týmy, ať už se Spartou či Hradcem. Musíme se rozhodnout, jak dál pokračovat. Letos poprvé, co jsme v 1. lize, se zastavil náš progres. Už to nešlo dál dopředu. Poprvé jsme se zhoršili v počtu získaných bodů v základní části. S tím určitě nejsme spokojení, to si musíme vyhodnotit.

Takže jedna z variant může být i to, že půjdete vlastní cestou bez partnerského klubu?
O tom vůbec nechci spekulovat. Zatím pracujeme s nějakým rozpočtem, který by bez podpory nějakého partnerského týmu na 1. ligu nestačil. Ale musíme si to vyhodnotit rychle, chceme mít jasno během měsíce, měsíce a půl.

Je už něco jasného ohledně změn v hráčském kádru?
Je jasné, že změny budou, s některými hráči jsme byli spokojeni, s jinými méně. Jediné co víme už teď, že Aleš Pavlas má opci na další sezonu a my ji určitě budeme chtít uplatnit. S kolegou Říhou jsme se už samozřejmě bavili o nějakých jménech, co bychom si představovali udržet na příští sezonu, uvidíme.

Rok co rok se řeší, jestli je klub finančně zajištěný a zda budete pokračovat v 1. lize. Co letos?
Letošní sezona je pokrytá, nikomu nic nedlužíme a dlužit nebudeme. Ale je fakt, že se finance každý rok řeší a my na dluh hrát nebudeme. Buď peníze a partnera seženeme, nebo ne. Zatím se nám to šestkrát za sebou povedlo a já jsem v tuhle chvíli optimista. Vzhledem k tomu, jaké mám informace, tak věřím, že 1. liga tady bude. I když nemůžu říkat, že to je stoprocentní. První ligu samozřejmě chceme zachovat, měli jsme průměr 1 100 diváků na zápas, takže je vidět, že lidé chodí, i když letos jsme jim tolik radosti doma nedělali. Vůči fanouškům cítíme dluh, už kvůli nim tu chceme kvalitní hokej udržet.Najdete na iDNES.czmobilní verze