Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér hokejistů Litoměřic: Venku to je od nás svatba - pohřeb

Litoměřický Lukáš Špelda v douboji s Jakubem Pořickým z Ústí nad Labem. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

14 2014
Doma jsou hokejisté Litoměřic za suverény, venku občas ale vypadají plaše. Nedávno bezkrevní v Mostě, teď živoučcí v dalším derby na ledě Ústí. „Venku se nám zatím tolik nedaří, je to svatba - pohřeb - svatba - pohřeb,“ vystihl trenér Daniel Tvrzník. „Nedržíme laťku, jak bychom chtěli.“

Zato umístění v první lize je nad očekávání, Litoměřice jsou po vítězství v Ústí 3:2 dál třetí. „Musíme zůstat pokorní! Teprve až získáme 75 bodů, tedy jistotu play-off, můžeme sezonu prohlásit za úspěšnou.“ Kališníci jsou v tabulce domácích zápasů nejlepší, v té venkovní však až sedmí. „Ztrácíme body, které bychom nemuseli. Třeba pět s Mostem, který je na spodku,“ štve Tvrzníka.

„Na druhou stranu třeba v Mostě je komorní atmosféra, zato u nás bouřlivá; nezbývá než smeknout před našimi diváky.“ Že občas něco nevyjde, to Tvrzník chápe: „Logicky ne každý zápas se povede. Ani Barcelona nevyhraje 50 z 51 utkání.“ Ve středu v Ústí to však nebyl tenhle případ, na klubovém webu druhý z trenérů Jiří Doležal chválil. „Měli jsme lepší pohyb, kluci byli výborní!“

Ústecký kouč Miroslav Mach pravil: „Litoměřice byly decentně lepší.“ V úvodu utekly díky gólům Procházky a Jarůška v rozmezí 35 vteřin na 2:0, při tříbrankovém vedení dovolily Slovanu snížit.

Vítězové se drží tři body za druhým Chomutovem, který doma zastavil budějovický Motor. Demolici 8:3 režírovali Piráti hlavně v poslední třetině, kdy hosty odrovnali třemi góly za čtyři minuty. Před třemi tisícovkami diváků dvakrát skóroval Dušek.

„Třetí gól tým uklidnil a potom už jsme nabrali vítr. Asi nejlepší zápas doma,“ tvrdil pro pirátskou televizi trenér Břetislav Kopřiva. „Neděláme ale velké závěry. Víme dobře, jaký byl začátek zápasu. Měli jsme štěstí, že se hosté nedostali do výraznějšího náskoku.“ Vedení v první lize po dietní výhře 1:0 v Mostě stráží Třebíč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze