Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Litvínov čeká nápor smutečních hostů

23 2004
Litvínov - Nápor lidí, kteří se budou chtít zúčastnit pohřbu trenéra hokejové reprezentace Ivana Hlinky, očekávají ve středu v Litvínově. Mezi smutečními hosty se objeví předseda vlády Stanislav Gross, potvrdit účast by měl i lídr skupiny Olympic Petr Janda.

Poslední rozloučení s Ivanem Hlinkou, jenž podlehl 16. srpna u Karlových Varů vážným zraněním po autonehodě, zahájí v poledne v kapli litvínovského hřbitova herec Josef Vinklář. Kaple bude ozvučena a reproduktory rozmístěny v areálu hřbitova. Hercova slova tak uslyší všichni shromáždění.

Pro uspořádání veřejného pohřbu se organizátoři rozhodli po dohodě s Hlinkovou rodinou. Lidé tak dostanou šanci poklonit se oblíbenému kouči přímo u jeho rakve.

Společnost ČSAD BUS Ústí nad Labem vypraví po dohodě s litvínovskou radnicí dva autobusy, které obyvatele města zdarma svezou ke hřbitovnímu areálu. "Autobusy vyjedou v 11:15 od kulturního centra Citadela na Osadě a budou pokračovat do centra města a poté až k hřbitovu. Po obřadu zase zájemce rozvezou k jejich bydlišti," řekl místostarosta Litvínova Jan Matiko.

Radnice tím chce předejít dopravnímu kolapsu. "Parkovací plochy nejsou dostačující, parkoviště u hřbitova bude navíc vyhrazeno nejbližším pozůstalým. Řízení provozu se ujme městská policie, ulice Lomská bude průjezdná jen jedním směrem,"
upozornil Matiko.

Na úterní odpoledne chystá na pražském Žofíně rozloučení s Hlinkou hokejový svaz.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze