Litvínov s hráči z NHL byl silným soustem

• 5
Karlovy Vary - Z dlouhodobého pohledu patří Litvínov k týmům, se kterými mají hokejisté Karlových Varů úspěšnou bilanci, jenže v úterý byli Severočeši mimořádně silnou kávou. Litvínovská sestava vyšperkovaná kompletní pěticí hráčů z NHL měla v celém utkání navrch, domácí stačili kontrovat jen do stavu 2:2.

Během tří minut druhé části hosté třikrát skórovali, především Ručinský s Reichlem si s karlovarskými beky nedělali velké problémy.

„Tak si vybavuju litvínovský hokej. Hodně nahrávek a střely do prázdné branky. Reichel to dal Ručinskému jak na talíři,“ vyslovil se kapitán Energie František Ptáček uznale o kombinačních schopnostech soupeře.

„Určitě jsme mohli podat lepší výkon, ale Litvínov hrál výborně a jednoduše,“ dodal Ptáček.

Za rozhodující fázi hry označil domácí kapitán vstup do druhé části. „Začátky všech třetin jsou naším dlouhodobým problémem.Měli bychom být více koncentrovaní,“ uvedl Ptáček.

Závěr zápasu hosté podcenili, Energie snížila dvěma trefami Petra Kumstáta na rozdíl dvou branek a měla další šance. Při jejich zakončení ale selhala. „Při troše štěstí to mohlo být ještě zajímavější,“ poznamenal Ptáček.

Přestože domácí tým dostal v závěru hosty pod silný tlak, hry bez brankáře se diváci nedočkali. „Reichel vyhrál snad všechna vhazování,“ povzdychl si karlovarský kouč Pavel Pazourek.

„Chtěli jsme si vzít oddychový čas, volal jsem na Milana Procházku, ale nevnímal mě,“ popsal Pazourek hektiku závěru. Další zápas hrají Karlovy Vary v pátek, představí se na ledě Zlína.