Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Litvínovský Rulík: Liga mistrů je skvělá. Ale ať na ni kluby nedoplácí

Radim Rulík | foto: Václav Šlauf, MAFRA

12 2015
Švédští hokejoví Indiáni vyhnali Litvínov z Ligy mistrů, evropské kočování českých šampionů uťal úterní debakl na ledě Frölundy 0:6 v osmifinálové odvetě.

„Vypadli jsme v téhle fázi soutěže, je to odrazem naší formy v současné sezoně. Ale myslím si, že do Ligy mistrů jsme vstoupili nad očekávání dobře a vůbec jsme neudělali ostudu,“ uvedl pro klubovou televizi trenér Radim Rulík.

Litvínov suveréna švédské ligy doma udolal 2:1, ale o náskok přišel v půlce zápasu během 93 vteřin. Abbott střelou od modré čáry využil přesilovku, chvíli nato zvýšil Figren. Začátek litvínovského konce. Hosté opět hráli bez Jánského, do útoku tak musel bek Frolo.

„Jsem rád, že jsme takového soupeře jako Frölunda doma porazili. Na vlastním ledě ukázali, že mají úžasnou kvalitu. Postup byl nad naše síly, i kdybychom v odvetě podali lepší výkon,“ mínil Rulík.

Zatímco Frölunda do Litvínova dorazila dva dny před zápasem, český mistr letěl až v den utkání. „My nemůžeme cestovat dřív vzhledem k našim možnostem, stojí to peníze. Ale na to se vymlouvat nechci, to nerozhodlo. Rozhodlo, že soupeř měl daleko lepší pohyb.“

Litvínov okusil Ligu mistrů poprvé a vedení klubu nelituje. Byť ve srovnání s příjmy z fotbalové Ligy mistrů hokejisté jen paběrkují.

„Finanční výhodnost tam rozhodně není, balancujeme na hraně rentability. V okamžiku, kdy postoupíme dál, tak z výdělků se snažíme zaplatit náklady. Každé kolo je lehce ztrátové. Navíc záleží, jestli za soupeřem musíme letět, nebo jedeme autobusem,“ srovnává Robert Kysela, litvínovský generální manažer.

Byť Liga mistrů Litvínovu komplikovala už tak dost komplikovaný rozjezd do pomistrovské extraligové sezony, Rulík v ní vidí přínos.

„Je to dobrá soutěž a mělo by se udělat hodně, aby na ni kluby finančně nedoplácely. Konfrontace je nesmírně důležitá, měli bychom si z toho vzít do budoucna inspiraci. Ale mám obavu, že pro Litvínov to nebude mít ten efekt, co by to mohlo mít. Finance rozhodují a v tomto ohledu jsme daleko za mužstvy, jako je Frölunda.“

Kysela vidí hlavní pozitivum Ligy mistrů v propagaci hokeje ve světě. „Přenáší to kolem sedmnácti televizních stanicí. Běží to i v exotických zemích jako třeba v Brazílii. Hokej jde víc do světa. Byť v soutěži chybí ruské celky, pro kluby je pozitivem možnost porovnání se špičkou evropského hokeje.“

Středeční extraligový zápas v Brně si Verva přeložila na 15. prosince, po frölundských Indiánech tak narazí na indiány plzeňské: hostí je v pátek v tradičních 17.30.Najdete na iDNES.czmobilní verze