Čtvrtek 21. ledna 2021, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 21. ledna 2021 Běla
Advertisement

Online reportáž

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou.

Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 26 – 26
Střely mimo: 17 – 14
Zblokované střely: 14 – 8
Vhazování: 32 – 27
Trestné minuty: 10 – 12

Je konec! Dnešní utkání domácí České Budějovice absolutně nezvládly a naprosto zaslouženě prohrály. Havířov byl dnes jasně lepším celkem a dá se říct, že na ledě si dělal, co chtěl. Nakonec se mu podařilo vstřelit v každé třetině jednu branku, díky čemuž vyhrál 3:0. Poslední dal do prázdné branky Alex Rašner.

Sestavy a rozestavení

ČEZ Motor České Budějovice

30 Kváča
Kváča
80 Kutlák
Kutlák
Plášil
12 Pýcha
Pýcha
17 Pavlin
Pavlin
Vydarený
6 Jandus
Jandus
85 Novák
Novák
67 Gilbert
Gilbert
9 Endál
Endál
Karabáček
Bradley
Doležal
Čermák
Přikryl
96 Heřman
Heřman
Beránek
88 Doktor
Doktor
14 Babka
Babka

AZ RESIDOMO Havířov

21 Bláha
Bláha
Chroboček
6 Matai
Matai
14 Bořuta
Bořuta
Rašner
59:16
59 Staněk
Staněk
29 Dudek
Dudek
22 Mrowiec
Mrowiec
27 Kotala
Kotala
29:55
24 Seman
Seman
11 Rehuš
Rehuš
Bednář
26 Veselý
Veselý
92 Bambula
Bambula
33 Gřeš
Gřeš
Pořízek
Pawliczek
10 Maruna
Maruna
13 Haas
Haas
Procházka
12:37

Rozhodčí: Wagner, Šindel – Zídek, Šiman
Počet diváků: 6255

Konec zápasu.

59:58
Trest

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Přikryl – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Veselý – 2 min., hrubost).

59:16
Gól

Havířov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Diváci nyní ve velkém opouštějí Budvar arénu a možná se dnes není, co divit. Filip Seman vypíchl puk Zdeňku Kutlákovi, který byl v rohu hřiště. Kotouč se navíc dostal přesně na hůl ALEXE RAŠNERA, který od branky zamířil naprosto přesně. Asistence: Filip Seman.

59:00
Šance

Minuta do konce zápasu!

58:31

Jakub Babka to zkoušel před branku. Jeho pas byl ovšem hodně prudký, takž nikdo z jeho spoluhráčů puk netrefil, ten jen projel brankovištěm.

58:12
Šance

Petr Kváča jde na střídačku, domácí hrají v šesti!

57:55
Šance

Miloslav Čermák je na ledě!

56:53

Žiga Pavlin se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu. Nakonec vypálil, ovšem s jeho střelou neměl hostující brankář nejmenší problémy.

56:18
Šance

Filip Seman mohl naprosto rozhodnout dnešní utkání, takhle Motor ještě žije! Dostal přihrávku na hranici brankoviště, kde to zkoušel z otočky. tam měl Petr Kváča připravený beton.

55:55
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., sekání).

55:43

Miloslav Čermák zkusil zasekávačku, čímž by bylo přečíslení dva na jednoho. Hráč hostí ho však zastavil a domácí útočník navíc upadl a ztratil puk.

55:08
Šance

Antonín Bořuta je na ledě!

54:30

No, tohle je ale tragédie v podání Motoru! Ten si nyní nebyl schopen nahrát ve svém obranném pásmu, díky čemuž ušetřili hosté několik vteřin.

53:51
Šance

Velká šance Havířova! Jeho hráč se totiž dostal do samostatného nájezdu, Kváču si položil a vykoupal ho, přesto se domácímu gólmanovi nějakým záhadným způsobem podařilo zakročit!

53:14

Domácí hokejista sice vyhrál vhazování, jenže Pavel Pýcha ho na modré nestihl kotouč zachytit. Domácí tak musí začínat až od své branky.

53:08
Trest

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Antonín Bořuta – 2 min., podrážení).

52:45

Jakub Babka dostal skvělou přihrávku na střed hřiště. Jako jeden z mála pálil z první, jenže jeho ránu zastavil první hostující hráč.

52:11

Žiga Pavlin chtěl asi nahrát, ale poslal puk po mantinelu takovou rychlostí, že nikdo z jeho spoluhráčů na něj za brankou nesáhl. Přesto jsou domácí v útoku.

Dnešní utkání sleduje 6255 diváků.

51:58

David Chroboček nakonec dnešní utkání nedohraje! Už odchází do kabin, trochu smutnější je, že ho ze hry vyřadil vlastní spoluhráč, jenž odpálil puk na střídačku.

51:25

Martin Novák si sjel na přihrávku z rohu hřiště! Tečoval sice puk, jenže ten jen projel brankovištěm. Následně došlo ke střetu s gólmanem, ale pískat se nebude.

50:23

Stadionem právě zní: "Hoši bojovat, hoši bojovat." Vypadá to, že domácí celek se snaží, jenže dneska se mu nedaří vůbec nic vymyslet.

49:45

Roman Přikryl posunul kotouč na kapitána Zdeňka Kutláka, který pálil z první od modré. Jeho ránu vyrazil Ondřej Bláha ramenem.

48:55

Martin Novák to vymýšlel šikovně. Václav Karabáček si totiž najížděl na jeho přihrávku, ale na poslední chvíli mu bylo klepnuto do hokejky.

48:10

Miloslav Čermák chtěl poslat přihrávku svému rozjetému spoluhráči, jenže puk mu poslal jen mezi brusle. Díky tomu se dostali k puku hosté, ale nezakončili.

47:48

Ne, Českým Budějovicím se nedaří vůbec nic, natož nějaký přechod do útoku! Nyní to měla být dlouhá přihrávka, jenže skončila jen na zakázaném uvolnění.

47:19

Roman Přikryl se nyní nacházel na modré čáře a jelikož neměl komu nahrát, tak vypálil. Jeho rána byla ale tečována těsně vedle branky.

46:26
Šance

Obrovská šance Davida Gilberta! Ten dostal skvělý pas před branku, kde dorážel. Zkoušel to po zemi, jenže Bláha skvěle zasáhl, když rozklekl.

46:03

Fanoušci nyní nebyli spokojení s výrokem rozhodčích. Následně ovšem hostující celek poslal puk jen na zakázané uvolnění.

45:22

Jakub Dudek se dostal ke střele od modré, ovšem proti té nemusel Petr Kváča zasahovat. Střela totiž byla sražena prvním domácím hráčem.

44:40

David Chroboček je tím hráčem, který dostal ránu z nějakých dvou metrů od svého spoluhráče. Nyní již alespoň sedí na střídačce, ale nevypadá dobře.

44:30

Antonín Bořuta se dostal ke střele od modré. Rána to sice byla svižná, ale domácí gólman jeho ránu viděl a bez větších potíží chytil do lapačky.

43:55

Radek Veselý to teď vůbec nezvládl! Nabral totiž puk na špičku hole a poslal ho na svou střídačku! Tam zasáhl svého spoluhráče, ke kterému je ihned volán domácí lékař! To nevypadá vůbec dobře...

43:42

Miloslav Čermák získal puk za brankou soupeře. Vzal to celé na sebe, protože jinak to dneska asi nepůjde. Vypálil po ledě, ale Bláha sklapl betony včas.

43:12

Petr Kváča pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, ale ta nebyla vůbec přesná. Hosté získali kotouč ve středním pásmu a ženou se dopředu.

42:42

Roman Přikryl a Lukáš Endál se snažili získat kotouč v útočném pásmu. Havířov to však bez větších problémů vykombinoval, přesto o puk brzy přišel.

42:20

Miloslav Čermák ve velmi dobré pozici! Dostal přihrávku na vrcholek kruhu, jenže rána mu vůbec nesedla: Sotva k Bláhovi doletěla, takže pro něj lehký zákrok.

41:42

Druhá lajna, ve které je navíc Miloslav Čermák získala puk v útočném pásmu. Následovaly však další souboje o kotouč, ze kterých vyšli domácí vítězně.

40:55

Každopádně tato kombinovaná lajna směrem dopředu nic nevymyslela. Spíše se bránila,načež Gilbert poslal puk jen do útočného pásma a šel střídat.

40:10

A trenéři českobudějovického Motoru změnili sestavu do třetí periody! Po boku Gilberta a Martina Nováka nastupuje Karabáček. S pýchou je na ledě Plášil.

40:01

Začala třetí třetina.

Statistiky po druhé periodě:

Střely na branku: 17 – 22
Střely mimo: 11 – 10
Zblokované střely: 10 – 5
Vhazování: 24 – 16
Trestní minuty: 6 – 8

No, zatím to rozhodně není ideální představení v podání Motoru, možná je to spíše tragédie na ledě. Vypadá to, že Havířov přece jen dneska něco změnil, jelikož domácí hokejisté mají problémy dostat se skrze obranu hostí. Navíc Havířov využil přesilovou hru, díky které se dostal do vedení o dvě branky. Jakub Kotala dostal přihrávku na hranici brankoviště, načež poslal skvělou střelu do šibenice. Slezané tedy vedou o dvě branky.

Další část začne přibližně v 18:47.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:36
Šance

Dominik Pawliczek je na ledě!

39:17

Lukáš Endál se nakonec dostal ke střele zápěstím, jenže Ondřej Bláha jeho střelu vyrazil betonem. Následně hostující hokejisté vyhodili přes všechny čáry.

39:00
Šance

Minuta do konce třetiny!

38:54

Martin Heřman hledal skvělým pasem Zdeňka Doležala. Tomu však puk pojedl po hokejkou, navíc na něj nedosáhl ani Pýcha a puk je ve středním pásmu.

38:16

Jenže to nevypadalo vůbec špatně! Gilbert sice nezpracoval přihrávku, jenže kotouč se dostal před branku, kde doráželo hned několik domácích hráčů. Nakonec se kotouč ovšem ocitl až v ochranné síti.

37:45

Karel Plášil dostal kotouč od Martina Nováka a vypálil z první. Bláha toho sice moc neviděl, přesto jeho rána vyrazil betonem do rohu hřiště.

37:36
Trest

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Dominik Pawliczek – 2 min., sekání).

36:58
Šance

Pavel Pýcha v obrovské šanci na snížení! Dostal ideální přihrávku mezi kruhy a mířil nahoru. Ondřej Bláha však předvedl skvělý semafor!

36:26

René Vydarený se dostal do obrovské šance! Dostal skvělou křižnou přihrávku, jenže místo střely z první chvilku čekal a Bláha se stihl přesunout.

35:41

Martin Jandus nahodil kotouč, jenže ten trefil jen zadní mantinel. Poté se ještě domácí pokoušeli trefit puk ze vzduchu, nadále se drží v útoku.

35:01

Zdeněk Doležal se snažil napadat rozehrávku hostí, ale byl na to sám, takže toho proti třem soupeřům moc nevymyslel. Havířov je tedy stále u puku.

34:43
Šance

Zdeněk Doležal je na ledě!

33:47

Marek Haas se dostal ke střele z dobré pozice. Navíc se ještě o teč pokusil Jakub Kotala. Ta se mu dokonce povedla, ale trefila Kváču do betonu.

33:22

Navíc se po souboji znovu dostal kotouč do středního pásma. Havířov se to snažil skrýt, ale rozhodčí nyní byli pozorní a ofsajd odpískali.

32:58

Nyní se hostující hokejisté sami připravili o útočné pásmo. Nepřesnou přihrávku možná ještě trefil Roman Přikryl a puk se dostal do středního pásma.

32:43
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., podrážení).

32:09

Cody Bradley dostal přihrávku do jízdy a měl proti sobě už jen jednoho hráče. Ten si ho však dobře odstavil tělem a domácí sedmička o puk přišla.

31:30

Zdeněk Doležal se po tvrdém hitu u mantinelu ocitl na ledě, jenže rozhodčí mu jen naznačoval, aby se zvedl. To tedy domácí hráč udělal a hraje dál.

30:50
Šance

René Vydarený je na ledě!

30:21

Navíc pokračuje početní výhoda hostujícího celku! Ten se dostal do rychlého kontru, který skončil posunutou brankou. Navíc při tom Martin Beránek narazil do svého gólmana, ale ten je schopen pokračovat.

29:55
Gól

Havířov právě vstřelil branku!
Havířovští využívají svou přesilovou hru a jdou do vedení o dvě branky! Seman našel na hranici brankoviště JAKUBA KOTALY, který skvěle trefil šibenici u vzdálenější tyčky! Tady však možná stačilo, kdyby mu byl zmenšený střelecký úhel. Pro Kotalu to navíc byla třetí branka v této sérii. Asistence: Filip Seman a Alex Rašner.

29:06

Antonín Bořuta vypálil od modré a jeho rána se odrazila od zadního mantinelu přesně před branku. Zde nestihl hráč hostí zakončit do prázdné.

28:50
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., podrážení).

28:33

Martin Heřman se snažil napadat v útočném pásmu. Neudržel však hokejku ve svých rukách. Naštěstí byl u domácí střídačky, takže mohl rovnou vystřídat.

28:20
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Cody Bradley – 2 min., krosček).

27:31
Šance

Petr Kváča se vydal pro puk a málem to byla pro domácí pohroma! Poslal totiž puk jen po mantinelu, kde se k němu jako první dostal hostující hráč. Následně se stihl vrátit Zdeněk Kutlák, který jeho střelu do poloprázdné brány zastavil!

26:51

Jakub Babka se snažil zastavit skákavý kotouč v útočném pásmu, jenže se mu to vůbec nepovedlo. Následně však České Budějovice získaly puk zpět.

26:21

Martin Jandus zkoušel poslat přihrávku do úniku na Martina Heřmana. K tomu se puk nedostal, navíc domácí hráč s číslem devadesát šest zakopl o modrou.

26:03

Lukáš Bednář se po nedorozumění domácích hráčů dostal ke střele. Ta však nakonec byla vysoká, takže domácí gólman nemusel zasahovat.

25:39
Šance

Lukáš Bednář je na ledě!

24:59

Druhá útočná přesilovková formace se dostávala do pásma. Celé to na sebe vzal Cody Bradley, jenže ten se u puku neudržel. Další vyhození za Kváču.

24:24

Karel Plášil následně dostal přihrávku na útočnou modrou. Místo střely z první zkoušel kličku, ale tu soupeř vystihl. Navíc poté vyhodil přes všechny čáry.

23:55

Karel Plášil se již snažil prokličkovat do útočného pásma. To se mu navíc povedlo, ale k následné střele již puštěn nebyl. Domácí jsou tedy u puku.

23:39
Trest

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., pozdní dohrání).

23:25

Branislav Rehuš se dostal ke dvěma střela a dvakrát z dobré pozice. Petr Kváča jeho střelu nejprve vyrazil. Při té druhé udržel kotouč v lapačce.

22:43

U kotouče se nyní nacházel Cody Bradley, který čekal až dostřídá jeho lajna. Nakonec přišla střela, kterou musel Bláha vyrazit mimo tři tyče.

22:07

Pavel Pýcha si daný kotouč ještě dojel. Poté ho posílal před branku, kam si najel Žiga Pavlin, který zakončoval z první. Následně ještě vznikla před Bláhou menší mela, ale kotouč nepřešel brankovou čáru.

21:52

Pavel Pýcha se jako obránce vydal na útočný výlet. Nakonec nemohl ani nahrávat, tak vypálil. Jeho rána Bláha vyrazil do rohu kluziště.

21:33

Budějovice se dostávaly do přečíslení tři na jednoho, když se ozval hvizd sudích – ofsajd! To se vůbec nelíbí Karabáčkovi, který si myslí, že udržel brusli na modré. Stejně tak se to nelíbí ani domácím fanouškům.

20:51

Karel Plášil se pokusil o nahození od modré, ovšem to bylo zastaveno. K puku se ještě dostával David Gilbert, jenže na kotouč o kousek nedosáhl.

20:10

Už je tady i druhá třetina dnešního utkání! Lukáš Endál je zpátky na ledě, což je dobrá zpráva pro domácí. Jakub Matai ovšem není ani na střídačce, takže ten nejspíše, minimálně pro dnešek, dohrál!

20:01

Začala druhá třetina.

Statistiky po první části:

Střely na branku: 9 – 10
Střely mimo: 7 – 1
Zblokované střely: 5 – 4
Vhazování: 13 – 6
Trestní minuty: 0 – 4

Je za námi první třetina druhého čtvrtfinálového utkání mezi Českými Budějovicemi a Havířovem, po které vedou Slezané o jednu branku. Jihočeši sice měli velké šance na vstřelení branky, jenže ani jednu z nich nevyužili. Havířov jich sice tolik neměl, ale branku vstřelil. Ondřej Procházka se jako první dostal k odraženému puku, díky čemuž neměl problém poslat kotouč do sítě. Následně mohl srovnat Doležal, jenže jeho střela šla vysoko nad. Do konce třetiny se nic zásadního nestalo, takže hosté vedou o jednu branku.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

20:00

První třetina skončila.

19:32

Žiga Pavlin se snažil zachytit kotouč na útočné modré, ale o kousek mu to nevyšlo. Toho si všiml také čárový sudí, jenž nakonec ofsajd odpískal.

18:55
Šance

Obrovské zaváhání domácí obrany nebylo potrestáno! Plášil s Kutlákem nedokázali zastavit Jakuba Kotalu, který tak jel sám na gólmana. Zkusil střelu nad vyrážečku, ale Petr Kváča skvěle zakročil a puk vyrazil.

18:33

Zatím to však od Jihočechů není moc dobrý výkon. Sice se drží na kotouči a snaží se hrát aktivně, ale Havířov dnes velmi dobře brání obranné pásmo.

17:47
Šance

Velká šance Motoru! Václav Karabáček poslal jemný pas na Zdeňka Doležala, od kterého se puk jen odrazil. Možná šel na branku, možná ne, každopádně skvělý zákrok lapačkou v podání Bláhy.

17:09

Marek Haas si jel s kotoučem celkem v klidu a dostal se až do útočného pásma. Neměl komu nahrát, takže vypálil. Jeho rána byla sražena.

16:54

Jakub Babka se zdržel na ledě a pomohl svým spoluhráčům vybojovat kotouč v útočném pásmu. Nakonec nepřišla ani střela, na druhé straně schoval Kváča puk.

16:15

Zdeněk Kutlák dostal přihrávku, jenže jeho jedinou možností byla střela z nepříliš dobré pozice. Gólman hostí bez potíží zakročil betonem.

15:38

Budějovice se dostávaly do rychlého protiútoku, jenže nikam se nedostaly. O puk totiž přišly už na útočné modré, takže jsou u něj Havířovští.

15:09

David Chroboček se dostal ke střele ihned po buly. Ta byla však jen sražena do stropu Budvar arény. Následovat bude vhazování po levici Kváči.

14:11

Následovaly dvě velké šance Budějovic! Bláha totiž vyjel za branku a jeho pas zůstal u tyčky. Tam dojížděl Václav Karabáček, ovšem těsně před ním odehrál gólman hostí puk. Plášil poté rozvlnil síťku, ale jen boční.

13:26

Jenže to není jediný hráč, který odchází do kabin. Z českobudějovické strany tam totiž v doprovodu odchází Lukáš Endál, jehož doprovodem je domácí lékař!

13:26

Jakub Matai zůstal po jednom ze soubojů ležet v rohu kluziště. Nakonec se zvedá jen s pomocí spoluhráče, navíc je k němu povolaný lékař. Matai je nakonec odvezen na střídačku spoluhráči. Vypadá to, že tento hráč dnes dohrál!

13:04
Šance

Budějovice mohly okamžitě odpovědět! Dostaly se do přečíslení dva na nikoho. Celé to na sebe vzal Zdeněk Doležal, jenže přestřelil! Následně našel Václav Karabáček Pavla Pýchu, jenž pálil na vzdálenější tyčku. Ondřej Bláha však předvedl skvělý zákrok lapačkou.

12:37
Gól

Havířov právě vstřelil branku!
Slezané zůstali v útočném pásmu, díky čemuž se dostali do tlaku. Radek Veselý vypálil od modré a jeho střelu Kváča vyrazil vyrážečkou jen před sebe. Tam si jako první dojel ONDŘEJ PROCHÁZKA, jenž neměl s uklizením puku do branky nejmenší potíže. Asistence: Radek Veselý a Antonín Bořuta.

12:22

Václav Karabáček dohrál protihráče u mantinelu, díky čemuž se jeho tým dostal k puku. Ten však nedokázal vyhodit, takže Havířov se drží v pásmu.

11:36

Zdeněk Kutlák se dostal ke střele, takže konečně se někdo dostal ke střele na branku. Jenže hostující hráč jeho ránu stihl zastavit ještě před gólmanem.

11:11

Jihočeši se ještě následně drželi v útočném pásmu, ale ne dlouho. Lukáš Endál totiž přišel v souboji o hokejku, takže se hosté ke kotouči dostali.

10:47
Šance

Lukáš Bednář je na ledě!

10:04

Martin Novák v souboji ztratil hokejku, takže se nyní nemohl zapojit do boje o puk. Budějovice sice ještě zachytily puk v útočném pásmu, ale dlouho zde nepobyly.

09:37

Nyní je hra přerušena, takže se bude vhazovat ve středním pásmu. Jihočeši se totiž provinili přihrávkou rukou v útočné třetině.

09:13

Tentokrát se Jakub Babka dostal na buly, které se mu podařilo vyhrát. Své spoluhráče však poslal až do středního pásma, kam se dostal puk.

08:52

Druhá přesilovková formace se ihned dostala k buly, jelikož Bradley vyhrál vhazování. Pavel Pýcha pálil od modré, jenže trefil jen Karabáčka do nohy.

08:47
Trest

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., sekání).

08:43
Šance

Obrovská šance Havířova! Ten se po chybě obrany totiž dostal do přečíslení dva na jednoho. Jako poslední hráč tam zůstal René Vydarený, přesto se puk dostal na volného Jana Bambulu. Ten ve velké šanci nezamířil přesně.

07:56

Druhá útočná formace se přece jen dostala do útočného pásma. Václav Karabáček chtěl poslat puk na rozjetého spoluhráče, ale jeho přihrávka byla vystižena, tudíž i sražena do středního pásma.

07:25

Cody Bradley chtěl vyslat svého spoluhráče do rychlého kontru, ale moc se mu to nepovedlo. Protihráč zachytil puk ještě na modré a Havířov má puk pod kontrolou.

07:06
Šance

Jan Bambula je na ledě!

06:48

Karel Plášil se dostal ke střele z první, když dostal nabito na modrou čáru. Jeho ránu sice Bláha moc neviděl, přesto jí vykopl betonem do rohu.

06:09
Šance

Útočná formace Motoru má nyní tlak jako blázen v útočném pásmu. Ke střele se dostal jak Lukáš Endál, tak i Martin Novák, ale ani jeden z nich nedokázali vstřelit branku!

05:31

Po následném vhazování se dostal Havířovští ke kotouči a poslal puk přes všechny čáry až za Kváču. Nyní jsou však Jihočeši znovu v útočném pásmu.

05:13

První útočná formace se dostala ihned do tlaku v útočném pásmu. Nakonec pálil Lukáš Endál, jehož rána vyrazil Bláha jen před sebe. Všiml si toho však jako první, takže ještě stihl ukrýt puk pod lapačku.

05:06
Trest

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ondřej Bláha – 2 min., podrážení). Trest odpyká Jan Bambula.

04:55

Miloslav Čermák s vypětím všech sil vybojoval kotouč v útočném pásmu. Heřman ho ještě hledal zpětnou přihrávkou, jenže ta nebyla vůbec přesná.

04:34

I když nakonec se Motor přece jen dostal ke kotouči, konkrétně to byla čtvrtá formace. Od modré nakonec pálil Jakub Doktor, ale jeho střelu Bláha chytá.

04:01

Jakub Babka získal kotouč ve středním pásmu. Chtěl udělat otočku, jenže při té kotouč ztratil. Následně ještě Jihočeši bojovali v útočném pásmu, ale nevybojovali.

03:41

Jenže ty jen vyhodily do obranného pásma a šly střídat. Proto se ke střele Radek Veselý, jehož ránu zachytil Kváča do lapačky. Další buly po jeho pravici.

03:16

Alex Rašner se napřáhl a mířil někam na zadní tyč. Jeho rána byla ovšem sražena mimo nebezpečí, kde se puku ujaly České Budějovice.

02:38

Zatím mají oba týmy problémy se založením nějakého konstruktivního útoku. Havířov si dobře brání střední pásmo,zatímco Motor dobře brání v obranném.

01:59

David Chroboček nyní zakopl o modrou čáru. Vadit mu to ovšem nemuselo, jelikož hra se odehrávala přesně na opačné straně. U puku jsou Slezané.

01:52

To bylo spíše jen nahození, které nyní předvedli hostující hokejisté. Petr Kváča raději podržel v puk v lapačce, jelikož se k němu hosté rychle přibližovali.

01:19

Jako první si zákrok musel připsat českobudějovický gólman. Rána to nicméně těžká nebyla, takže úspěšný zákrok. Buly po jeho pravé ruce.

00:42

A druhé čtvrtfinálové utkání právě odstartovalo! Za Motor nastoupila jako první lajna ta třetí. Ta dokonce vyhrála buly a hnala se jako první do ataku.

00:12

A druhé čtvrtfinálové utkání právě odstartovalo! Za Motor nastoupila jako první lajna ta třetí. Ta dokonce vyhrála buly a hnala se jako první do ataku.

00:01

Utkání právě začalo.

Máme tady sice jen rozbruslení, jenže Jiří Matoušek rozhodně není ve své kondici! Nějakou dobu jen klečel v brankovišti, načež se k němu sjeli spoluhráči. Vypadlo to, že měl možná trochu povolenou brankářskou helmu a jedna ze střel ho trefila právě do helmy. To by pro Havířov nebyla dobrá zpráva, kdyby nemohl dnes naskočit do hry. Každopádně nyní to již vypadá, že má helmu opravenou a znovu se postavil do branky.

Úvodní sestavy:

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Beránek, Doktor, Babka.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.

Rozhodčí: Wagner, Šindel – Zidek, Siman.

První čtvrtfinálové utkání:

První čtvrtfinálové utkání se odehrálo včera na ledě Českých Budějovic. Zápas to byl velmi vyrovnaný, navíc se jako první dostal do vedení Havířov. Jenže Motor stihl ještě v první třetině vyrovnat poté, co hostující obrana naprosto propadla a dovolila přečíslení dva na jednoho. Jihočeši se navíc dostali do vedení, ale ani jim dlouho nevydrželo. Jako rozhodující se tedy ukázala branka Václava Karabáčka na 3:2. Poté se totiž ještě hokejisté Motoru trefili dvakrát do prázdné brány a bylo jasné, kdo získá první bod v sérii.

České Budějovice – Havířov 5:2

Branky a nahrávky: 14. Vydarený (Z. Doležal, Karabáček), 21. M. Novák (Endál, Gilbert), 30. Karabáček (Z. Doležal, Bradley), 59. Gilbert, 60. Z. Doležal (Karabáček, M. Jandus) – 10. Kotala (F. Seman, Rehuš), 27. Kotala (F. Seman).

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Kváča) – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Beránek, Doktor, Babka.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Chroboček, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec, Matai – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.

Rozhodčí: Souček, Pilný – Štofa, Kreuzer.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

29.9. 2018 Havířov – České Budějovice 4:2
9.10. 2018 České Budějovice – Havířov 5:1
27.12. 2018 Havířov – České Budějovice 4:0
10.2. 2019 České Budějovice – Havířov 9:2

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Slezané se nakonec umístili na šesté pozici, což je pro některé rozhodně překvapení v letošní Chance lize. Celkem získali devadesát dva bodů. Co se týče ofenzivní síly, ta patřila spíše k průměru ligy. Havířov totiž nasázel 172 branek, jelikož jim v této statistice patří osmé místo. Obrana však inkasovala branek 145, což je čtvrté nejlepší číslo. Lépe na tom ale byl třeba Motor, tedy soupeř ve čtvrtfinále.

Co se týče týmových statistik v základní části, patřili Havířovští spíše k horšímu průměru ligy. Přesilových her hráli celkově 234 a nastříleli v nich 37 gólů. To dělá celkovou úspěšnost 15,81%, což je šestá nejhorší úspěšnost v lize. Lépe na tom však Havířov není ani v bránění početních výhod soupeře. Dostal v nich totiž 40 branek a celková úspěšnost je 82,91%. To je znovu šesté nejhorší číslo v lize a je to aspekt, který by mohl rozhodovat v play off.

V posledních pěti zápasech před vyřazovacími boji se Slezanům celkem dařilo. Vyhráli totiž hned ve třech případech. Vítězství si připsali nad Prostějovem, Kadaní a Třebíčí. Na druhou stranu porážky přišly s Kladnem a Ústím nad Labem.

Nejproduktivnější hráči:
Radek Veselý – 42 bodů (19+23)
Branislav Rehuš – 41 bodů (16+25)
Tomáš Gřeš – 40 bodů (17+23)

ČEZ Motor České Budějovice

Motor se nakonec umístil na třetí pozici Chance ligy. Celkem hokejisté Motoru získali v pětapadesáti utkáních 106 bodů. Silnou stránkou budějovického týmu je spíše jeho defenzivní síla. Celkem totiž hráči z jižních Čech inkasovali jen 134 branek, což je druhé nejnižší číslo v lize, lépe je na tom jen Jihlava, která inkasovala o patnáct branek méně. S útočnou fází je trochu horší, protože České Budějovice vstřelily 184 gólů. Toto číslo je řadí na sedmé místo v této statistice, ovšem zrovna Havířov na tom lépe nebyl.

Co se týče týmových statistik v základní části, je na tom Motor jako na houpačce. Velmi dobře hrají Jihočeši především oslabení. Celkem jich totiž sehráli 265 a inkasovali v nich jen 35 branek. To je celková úspěšnost 86,79%, což byla pátá nejlepší úspěšnost v lize. To hra v početních výhodách na tom tak dobře není. Celkově si jich budějovičtí hokejisté zahráli 271, avšak dali v nich pouze 41 branek. Úspěšnost je tedy něco málo přes 15% a toto číslo je páté nejhorší v lize. Z horní čtyřky je na tom hůře jen Kladno.

V posledních zápasech základní části Chance ligy se Motoru celkem dařilo. Vyhrál totiž šest ze sedmi utkání. Postupně totiž jihočeši porazili Havířov, Ústí nad Labem, Třebíč, Litoměřice, Frýdek-Místek a Porubu. Padli až v zápase, který rozhodoval o druhém místě proti Vsetínu.

Nejproduktivnější hráči:
Martin Novák – 47 bodů (16+31)
David Gilbert – 46 bodů (20+26)
Lukáš Endál – 44 bodů (22+22)

Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u druhého čtvrtfinálového zápasu Chance ligy. V tomto utkání se utkají České Budějovice a Havířov. Zápas odstartuje v 17:00 v Budvar aréně!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.