Čtvrtek 21. ledna 2021, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 21. ledna 2021 Běla
Advertisement

Online reportáž

Druhý díl čtvrtfinálové série mezi Vsetínem a Prostějovem skončil opět vítězstvím domácího týmu. Dnes si však fanoušci přišli na své, především řádný testem si prošly nervy těch Vsetínských. Jestřábi se dokázali v posledních minutách utkání vrátit do ztraceného zápasu, ovšem v úvodu prodloužení vrátil pohodu na stranu Valachů Radim Kucharczyk. Vsetín tak odcestuje na Hanou s vedením 2:0.

Konec zápasu.

61:08
Gól

Vsetín právě vstřelil branku!
Je rozhodnut! Vsetín vyhrává i druhé utkání na Lapači a na Hanou pojede s vedením 2:0 v sérii! Valaši se nahrnuli před prostějovskou branku, kde se nejlépe orientoval zkušený RADIM KUCHARCZYK a rozpoutal na tribunách vsetínského stadionu další vlnu euforie. Asistence: David Březina.

Sestavy a rozestavení

VHK ROBE Vsetín

Šelepněv
85 Mikuš
Mikuš
27 Drtina
Drtina
Slováček
7 Teper
Teper
51:06
4 Frolo
Frolo
Jeřábek
63 Hryciow
Hryciow
Březina
Kucharczyk
61:08
89 Rác
Rác
22 Jonák
Jonák
Pechanec
57:47
23 Rob
Rob
71 Kopta
Kopta
44 Pitule
Pitule
81 Theoret
Theoret
Karafiát
26:08
Šilhavý
91 Vítek
Vítek

LHK Jestřábi Prostějov

Neužil
Žovinec
Kolář
53:01
32 Husa
Husa
58:16
7 Čáp
Čáp
22 Havlík
Havlík
87 Mikliš
Mikliš
Krejčí
Žálčík
69 Račuk
Račuk
23 Starý
Starý
Dvořáček
96 Hanták
Hanták
Pšenička
55 Nouza
Nouza
Divíšek
34 Volf
Volf
59:20
10 Prokeš
Prokeš
9 Meidl
Meidl
Venkrbec

60:20
Šance

Račuk se nyní po individuálním průniku dostal až před Šelepněva a trefil tyč vsetínské branky!

60:04

Na úvodním buly úspěšnější Prostějov, Žovince se stahuje do obranného pásma, odkud bude Prostějov rozehrávat.

60:01

Začalo prodloužení.

Základní hrací doba je minulostí a její poslední okamžiky přinesly doslova zvraty. Vsetín trpělivě držel dvoubrankový náskok, ovšem kouzlo Šelepněva se podařilo zlomit prostějovskému Kolářovi. Jestřábi v závěru sáhli brzy ke hře bez brankáře a Pechanec okamžitě vsítil třetí branku. Jenže Jestřábi během třiašedesáti vteřin skóre senzačně srovnali. O vítězi druhé bitvy čtvrtfinálové série bude muset rozhodnout desetiminutové prodloužení. Pokud se nerozhodne ani v nastaveném čase, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:38

Další útočnou akci Prostějova tentokrát zastavuje postavení mimo hru.

59:20

Oddechový čas pro domácí.

59:20
Gól

Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov srovnává skóre a velkolepé drama na Lapači pokračuje! Husa znovu nahodil kotouč na vsetínskou branku, kde se puk podařilo tečovat LUKÁŠI VOLFOVI a Jestřábi jsou v naprosté euforii. Asistence: Jakub Husa.

58:46
Šance

Prostějov jde do hry opět bez brankáře!

58:16
Gól

Jestřábi právě vstřelili branku!
Utkání se dramatizuje! Jestřábi stříli kontaktní branku, když nahození z hole JAKUBA HUSY doputovalo až za záda brankáře Šelepněva. Asistence: Lukáš Volf.

57:47
Trest

Jako vrchol prostějovské frustrace fasuje desetiminutový trest obránce Havlík, po jehož hrubé chybě Vsetín skóroval, prostějovský borec zlomil hokejku a utkání pro něj končí trestem za nesportovní chování.

57:47
Gól

Vsetín právě vstřelil branku!
Vsetín se přibližuje k druhému vítězství v sérii! Prostějovskou kombinaci vystihl ANTONÍN PECHANEC a bekhendovým nahozením poslal kotouč do odkryté klece Jestřábů. Bez asistence.

57:23
Šance

Prostějov jde do hry bez brankáře!

57:12

Oddechový čas pro hosty.

57:12

Nouza přenechal za modrou čárou kotouč Divíškovi, jeho střela však nemohla pozorného Šelepněva vyvézt z míry, hostující borec tak alespoň získal vhazování v útočném pásmu.

56:02

Jestřábi vycítili příležitost vyrovnat a svírají domácí tým v obranném pásmu.

55:43

Zakázané uvolnění Vsetína.

55:35
Šance

Dnešní utkání sleduje 4810 diváků.

55:10

Slováček nyní nastřelil prostějovského obránce, Valaši musejí vyklidit útočné pásmo.

54:30

Valaši ovšem nechtějí pustit Prostějov do laufu a kontrolují kotouč.

53:01
Gól

Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějovu se podařilo zlomit kouzlo vsetínského brankáře Šelepněva. Starý tentokrát předložil kotouč DANIELU KOLÁŘOVI a jeho střela skončila za zády jinak spolehlivého vsetínského brankáře. Asistence: Jan Starý.

52:57

Starý přenechal kotouč Žalčíkovi, Šelepněv vyráží.

52:17

Vsetín se nyní vypořádal s přítomností Jestřábů ve vlastním obranném pásmu a na druhé straně zahrozil Březina, ovšem branku tentokrát minul.

51:06
Gól

Vsetín právě vstřelil branku!
Prostějovský Žalčík si nyní může opravdu sypat popel na hlavu! Vsetín okamžitě využil přesilovou hru, když sehrál pohlednou kombinaci, která začala na modré čáře u Slováčka, přes Jonáka se puk dostal na levý kruh Robovi a vsetínský kanonýr pak adresoval před branku, kde stál JAKUB TEPER a nekompromisně zavěsil. Asistence: Luboš Rob, Vít Jonák.

50:37
Trest

Nyní škoda pro Prostějov, Jestřábi už dostávali Valachy pod tlak, ovšem zcela zbytečným podrážením v útočném pásmu se provinil Lukáš Žalčík a oslabí svůj tým na dvě minuty.

49:47

Zakázané uvolnění Vsetína.

49:31

Prostějov se po delší době osměluje k útočné aktivitě, nyní pálil prudce Wolf, Šelepněv pohotově vyrazil betonem.

48:58
Šance

Prostějovský Dvořáček se nyní po individuální akci dostal do přímého souboje se vsetínským brankářem Šelepněvem, už se zdálo, že se prostějovskému útočníkovi podaří zlomit kouzlo vsetínského brankáře, když mu kotouč přeskočil beton, ovšem svému maskovanému kolegovi přispěchal včas na pomoc Rob.

48:35
Šance

Slováček nyní předvedl skvostný start na kotouč, z vlastního pásma přesprintoval všechny přítomné a snažil se vyšperkovat zakončení pro Roba, ten však kotouč o kousek předjel a ze slibně se rodící příležitosti Vsetína tak nic nebylo.

47:34

Husa nyní osvobodil Jestřáby jen za cenu zakázaného uvolnění.

47:24

Vsetín řádí v útočném pásmu, jakoby druhá branka byla jen otázkou času, nyní si do střelecké pozice drze najel Březina, Prostějov opět podržel úspěšným zákrokem brankáře Neužil.

46:43

Jonák nyní připravil možnost Vítkovi, ten měl na zamíření dostatečný čas, ale Neužila nepropálil.

46:09

Jeřábek zachytil kotouč před útočnou modrou a okamžitě jej nahazoval před branku, kde clonil Theoret, nakonec si kotouč jako první našel Neužil.

45:19

Březina se nyní prokličkoval mezi kruhy, odkud vypálil, Neužil dokázal použít svou vyrážečku a slibnou střelu vsetínského křídelníka první formace vychytal.

45:02

Valaši nyní musejí vyklidit útočné pásmo a v tom střední budou čekat na to, co vymyslí Prostějov.

44:46
Šance

Mikuš nyní nic neřešil a od mantinelu vypálil dělovou ránu, kterou Neužil opět pouze vyrazil a po dorážce se natahoval Rác, naštěstí pro Prostějov, kotouč promáchl!

43:26

Rozhodčí ponechali hru v plném počtu hráčů, Vsetín se snaží dostat do útočného pásma.

42:22
Trest

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vojtěch Šilhavý – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dušan Žovinec – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Mitchell Theoret – 2 min., hrubost).

42:22

Valaši nyní způsobili závar na brankovišti Prostějova! Aktivní byl Šilhavý a snažil se využít dezorientace brankáře Neužila, jenže byl chycen do kravaty bránicím hráčem Prostějova, který mu znemožnil zakončení. Následně se strhla mela mezi všemi hráči a rozhodčí budou rozdávat tresty.

41:41
Šance

Žovinec nahodil na vsetínskou branku, ovšem minul a kotouč se kulečníkovým způsobem odrazil na hůl Dvořáčka, Šelepněv však svým chráničem dokázal zlikvidovat i tuhle tutovku!

40:52

Vsetín hraje v plném počtu.

40:33

Drtina opět řeší zmatek před vsetínským brankovištěm dlouhým vyhozením.

40:11

Drtinovi se podařilo v úvodu třetí třetiny vyhodit kotouč, Prostějov musí začít od vlastní branky.

40:01

Začala třetí třetina.

Prostřední dějství končí. Domácí Vsetín se dostal zásluhou Jiřího Karafiáta do vedení a tvořil si další slibné příležitosti pro navýšení náskoku. Další šance Valachů však dokázal zpacifikovat prostějovský brankáře Neužil. Jestřábi se do aktivnější hry dostali až v závěru druhé periody, kdy navíc dostali možnost přesilové hry, kterou si přenesou do úvodu třetí třetiny. Vsetínští se v kritických chvílích zatím mohli spolehnout na brankáře Šelepněva. Třetí třetina započne na Lapači v 19:16.

40:00

Druhá třetina skončila.

38:52
Trest

Od Havlíka se nyní kotouč odrazil mimo ledovou plochu, ten si však neodpustil zcela zbytečné seknutí do vsetínského hráče, to se ovšem nelíbilo Pitulemu a jel to Havlíkovi názorně ukázat. Rozhodčí následně vzal situaci do svých rukou a posílá prostějovského hráče na dvě minuty vychladnout, tentýž rozsudek platí i pro vsetínského Pituleho. Prostějov však bude hrát přesilovou hru, protože vsetínský útočník fasuje 2+2.

38:11

Prostějov se snaží v závěru druhé třetiny zařadit vyšší rychlostní stupeň a operuje s kotoučem v útočném pásmu.

37:38

Dvořáček se nyní dokázal zbavit bránícího Pechance a najel si s kotoučem mezi kruhy útočného pásma, odkud nebezpečně vypálil, ovšem pohotovým zákrokem lapačkou se blýskl i brankář Šelepněv.

37:12

Ihned po vhazování pálil prudce Pšenička, Šelepněv kotouč dokázal zpacifikovat a buly před jeho brankou se bude opakovat.

37:09

Zakázané uvolnění Vsetína.

36:22

Šelepněv nyní vyjel daleko ze své branky, aby odpálil puk před dojíždějícím Divíškem, to se vsetínskému brankáři povedlo, ovšem kdyby Nouzovi netrvalo tak dlouho zpracování kotouče, mohl mít Vsetín problémy.

35:07

Slováček nyní vyvezl kotouč zpoza vlastní branky, přihrál jej Vítkovi, vsetínský obránce pak přesprintoval obranné řady Jestřábů a Vítek mu kotouč překládal k zakončení, Slováček pak v bezprostřední blízkosti Neužila minul.

34:30

Slováčkovo nahození tečoval Vítek do náručí brankáře Neužila, jeho počínání na hranici brankovišti se však nelíbilo Žovincovi, což dal vsetínskému útočníkovi jasně najevo, rozhodčí však nevylučují.

34:22
Šance

Vsetín v další slibné kombinaci, Theoret poslal kotouč hluboko do pásma Pitulemu, ten servíroval před branku Březinovi, jenž však v klíčové fázi promáchl kotouč!

34:00

Vsetín hraje v plném počtu.

33:29

Vsetín zatím oslabení zvládá, Theoret poslal kotouč do středního pásma a snaha Jestřábů o okamžitý návrat končí ofsajdem.

32:59

Nyní pomohl svou hokejkou i Šelepněv, jeho snahu Valachy bleskově osvobodit dokonal Rob.

32:38

Ihned po vhazování dokázal Valachy osvobodit Rob.

32:08
Šance

Prostějov hned v úvodu početní výhody zahrozil! Nahození Čápa propadlo na osamoceného Divíška, jenž se nadvakrát snažil překonat Šelepněva, ten však svými betony a tělem ucpal volné prostory a znovu významně podržel Vsetín.

32:00
Trest

Vyloučení na straně Vsetína, menší trest za napadení bude odpykávat David Březina.

32:00

Račuk nyní vyrazil do útočného pásma, obhodil si bránícího Tepera a jedovatou střelou prověřil Šelepněva, ten puk nejprve vyrazil nad sebe a poté jej zachytil v lapačce.

31:48

Prostějov se vymaňuje ze vsetínského sevření jen za cenu zakázaného uvolnění.

30:45

Vsetínská obrana nyní zvládla krátké intermezzo prostějovských Jestřábů v obranném pásmu a kotouč se teď opět nachází před Neužilem.

30:16

Na prostějovskou branku se valil další útok Vsetína, tentokrát ve složení Theoret – Pitule, druhý jmenovaný zakončoval z voleje, ale svou střeleckou smůlu v této sérii opět neprotrhl.

30:09

Prostějov v plném počtu.

29:56
Šance

Rob nabil na střelu Jonákovi, jeho rána měla potřebnou razanci a Neužil ji pouze vyrazil na hůl Slováčka, na toho zívala prázdná branka, ale prostějovský brankář se stačil včas přemístit!

29:00
Šance

Drtina nyní napálil kotouč na prostějovskou branku, Neužil pouze vyrazil před sebe a do tutové příležitosti se dostal Březina, nedokázal však z bezprostřední blízkosti propálit hostujícího brankáře a okamžité vyhození vyřešilo krizovou situaci Jestřábů.

28:09
Trest

Vsetín bude moct umocnit svůj nápor v přesilové hře, na dvě minuty za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Tomáš Pšenička.

27:53

Pitule si nyní najel s kotoučem do útočného pásma, rozhlížel se komu přihrát, ovšem spoluhráči mu odjeli střídat, nakonec trefil pouze připraveného brankáře Neužila.

26:59

Vsetín pokračuje v útočné aktivitě, rána v podání Mikuše byla Neužilem vyražena za pomoci špičky betonu.

26:08
Gól

Vsetín právě vstřelil branku!
Tentokrát se už Valaši radují! Slováček dokázal před brankou najít JIŘÍHO KARAFIÁTA a ten už dokázal prostřelit prostějovského brankáře mezi betony. Asistence: Ondřej Slováček, David Vítek.

25:43
Šance

Nyní velká příležitost Vsetína! Slováček nejprve zablokoval střelu prostějovského Račuka, aby si narazil s Koptou a vyrazil do samostatného úniku, mířil nad vyrážečku brankáře Neužila, ovšem neuspěl.

25:10

Jeřábek nyní nepřesně rozehrál a Čáp okamžitě nahazoval n vsetínskou branku, kde nebezpečně a jen těsně mimo tečoval Račuk.

24:20

Pechanec byl při své jízdě útočným pásmem odzbrojen, ovšem kotouč se odrazil k Robovi, jenž byl ve slibné střelecké pozici, jeho snahu přesně zakončit dokázal Neužil vyrazit.

23:50

Hra nyní nepřináší příliš atraktivní podívanou, nyní se píská zakázané uvolnění Vsetína.

23:19

Zakázané uvolnění Prostějova stěhuje hru po delší době před Neužila.

23:13

Přihrávka rukou v podání Venkrbce vykazuje Jestřáby do středního pásma.

22:41

Vsetínu se nyní nedaří rozehrávka, všechny kotouč sbírají Jestřábi.

21:12

Pšenička dostal nabito na modrou čáru a svou prudkou střelou pořádně protáhl brankáře Šelepněva, ten kotouč zadržel na svém pravém betonu, ale chvíli si nebyl jistý, zda má kotouč ve své moci, nakonec se včas zorientoval a schoval jej ve své lapačce.

20:40

Žalčíkova přihrávka sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Šelepněva.

20:23

Drtina nyní na nic nečekal a okamžitě osvobodil Vsetín.

20:04

Druhá třetina odstartovala, Prostějov pokračuje v početní výhodě.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina druhého čtvrtfinálového utkání končí bez branek. Aktivnější úvod předvedl Prostějov a Jestřábi rozhodně chtěli ukázat, že nehodlají opakovat včerejší pasivní výkon. Ovšem vlastní nedisciplinovanosti se Jestřábi připravili o slibně se rodící nápor a pustili do hry Valachy. Zelenožlutí však sérii přesilových her nedokázali potrestat. Jestřábi si do úvodu druhé třetiny přenesou přesilovou hru, která potrvá ještě osmašedesát vteřin, stane se tak v 18:22.

20:00

První třetina skončila.

19:36

Starý znovu v palebné pozici v mezikruží, Šelepněv vyrazil a z dorážky se ještě snažil vsetínského brankáře prostřelit Nouza, opět bez úspěchu a Valaši vyhazují.

19:20

Hanták přihrál Starému, jeho pokus vyrazil Šelepněv, Prostějovští nadále na puku.

19:09
Trest

V závěru první třetiny si Jestřábí vůbec poprvé v dnešním utkání vyzkouší početní výhodu. Vyloučen je Jiří Karafiát, na dvě minuty za držení.

18:11

Theoret nyní vyvezl kotouč do útočného pásma a z levého křídla se snažil pověsit kotouč nad rameno prostějovského brankáře, rozvlnil však pouze boční síť.

17:48

Jestřábi nyní zatlačili Vsetín a od modré čáry nahazoval Čáp, kotouč si dokázal zpracovat Divíšek a nebezpečně zahrozil z hranice vsetínského brankoviště.

17:23

Kotouč po teči Volfa končí na střídačce Prostějova, vhazovat se bude před Neužilem.

16:26

Vsetín je stále v útočném pásmu aktivní, ovšem své slibné příležitosti zatím nedokázal využít, ba co hůř nepotrestal ani značnou nedisciplinovanost Jestřábů. To by mohlo Hanáky povzbudit.

15:53

Kopta nyní vyzval ke skórování Pituleho, jeho šance však končí mimo prostějovskou branku.

14:52

V závěru početní výhody se dostal ještě ke střele Rác, trefil však konstrukci prostějovské branky, mezitím jsou hosté kompletní.

14:41

Rác poslal kotouč do jízdy na levé křídlo Kucharczykovi, jeho střelu Neužil vyrazil.

14:08

Prostějov zatím oslabení zvládá.

13:47

Pšenička se okamžitě po návratu z trestné lavice zapojil do hry a dostal se k samostatnému úniku, kotouč mu však sjel z hole a prostějovský útočník skončil ve vsetínské brance.

13:35

Prostějov ve čtyrech.

13:21

Pechanec si nyní najel od mantinelu až k Neužilovi, snažil se kotouč zavěsit na rameno prostějovského brankáře, ten však skončil na horní síťce branky.

12:52
Trest

Jestřáby opět sráží nedisciplinovanost. Vsetín bude nyní hrát početní výhodu 5 na 3 a potrvá třiačtyřicet vteřin, dvě minuty za vysokou hůl pro Filipa Hantáka.

12:29

Z protiútoku ve vlastním oslabení se ke střele dostal prostějovský Volf, Šelepněv bez větších problému jeho ránu zlikvidoval.

12:22

Mikuš nyní vyzval ke skórování z mezikruží Březinu, vsetínskému útočníkovi to však nesedlo dle představ a kotouč zamířil mimo.

11:58

Rác nahazoval na branku, ovšem kotouč skončil mimo a Jestřábi se následně dokázali osvobodit.

11:39

Na úvod přesilové hry pálil Mikuš, Neužil úspěšně zasáhl.

11:35
Trest

Prostějov se bude muset znovu bránit, dvě minuty za krosček fasuje Tomáš Pšenička.

11:32

Hanták ujížděl do vsetínského obranného pásma, mohl ještě vylepšit pozici Dvořáčkovi, nakonec se odhodlal zakončit, ovšem mířil mimo.

10:33

Valaši se chtějí dostat do útočného pásma, ovšem pozorná defenziva Jestřábů jim to nyní neumožňuje.

09:56

Jestřábi hrají v plném počtu.

09:23

Znovu se hostům podařilo vyhodit.

09:07

Jestřábi se osvobozují.

08:39

Valaši krouží v útočném pásmu, ke střele se odhodlal Pechanec a po něm Rob, první pokus Neužil vyškrábl špičkou lapačky, druhý pokus Roba skončil mimo.

07:56
Trest

Vsetín nyní operoval v útočném pásmu a to se nelíbilo hostujícímu kapitánovi Matouši Venkrbcovi, jenž podrazil Březinu, nyní míří na trestnou lavici odpykat dvouminutový trest.

07:23

Teper zkoušel pálit od modré čáry, jeho pokus ovšem skončil nad brankou Prostějova.

06:36

Zakázané uvolnění Prostějova, Vsetín se po dlouhé době stěhuje do útočného pásma na vhazování.

05:58

Valaši chybují v rozehrávce, do střelecké pozice v mezikruží se dostal Volf, ovšem domácí Teper se dokázal včas zorientovat, aby jeho střelu zblokoval.

05:09
Šance

Obrovská příležitost Prostějova! Starý zpoza branky poslal kotouč před vsetínskou branku, kde byl nikým nepokrytý Žalčík, ten se snažil nadvakrát překonat Šelepněva, leč marně, jeho druhá střela skončila mimo, ovšem první zákrok vsetínského brankáře byl pro domácí tým mimořádně důležitý!

04:39

Prostějov nadále operuje v útočném pásmu a vsetínská obrana se musí mít na pozoru.

04:19

Husa nyní nabil na modré čáře Čápovi, ten okamžitě pálil z voleje a Šelepněv se musel pořádně protáhnout, aby nebezpečnou střelu vytěsnil, následně kotouč přikryl pod svou lapačku.

03:59

Frolo se snažil urychlit útočnou akci Vsetína, ovšem jeho pas skončil až na zakázaném uvolnění.

03:22

Jestřábi jsou nyní tvůrci hry, Divíšek nyní zkusil prověřit Šelepněva nahozením z levého křídla, vsetínský brankář kotouč zachytil a hru přerušil.

02:36

Prostějov je nyní aktivní v útočném pásmu, do střelecké příležitosti se tentokrát dostal Havlík, Šelepněv vyrážečkou úspěšně zasáhl.

02:33

Chyba vsetínského obránce připravila Prostějovu slibnou příležitost, Čáp nahazoval kotouč na vsetínskou branku, kde tečoval Žalčík, naštěstí pro domácí puk včas zachytil pohotový Šelepněv.

01:46

Vsetínským momentálně vázne rozehrávka, Jestřábi sbírají kotouče a snaží se o protiútok.

01:28

Do první slibné příležitosti se dostali také hosté, konkrétně Mikliš, když napálil z mezikruží odražený kotouč, Šelepněv si proti jeho ráně vyjel a zachytil ji ve své lapačce.

00:19
Šance

Vsetín mohl jít hned v úvodu do vedení! Mikuš dokázal z rohu kluziště najít před brankou zcela volného Březinu, ten však trefil přesunujícího se brankáře Neužila.

00:02

Druhý díl čtvrtfinálové série mezi Vsetínem a Prostějovem byl odstartován, Valaši se okamžitě tlačí do útočného pásma.

00:01

Utkání právě začalo.

Vsetínský Lapač vítá své domácí hráče, nástup Valachů je opravdu efektní, podaří se jim se stejně galantně vstoupit i do utkání?

Dobrý podvečer ze Vsetína. Zimní stadion Na Lapači se zdá být zaplněn ještě víc než včera a je dost pravděpodobné, že dnešní návštěva bude atakovat hranici 5000 diváků. Domácí dnes touží po zopakování včerejšího výkonu a získaní dvoubodového vedení ve čtvrtfinálové sérii. Naopak Jestřábi budou určitě doufat ve zlepšení jejich včerejšího nepříliš výrazného výkonu, aby se na Hanou vraceli za vyrovnaného stavu série.

Úvodní sestavy:

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Žovinec, D. Kolář, Husa, Čáp, Havlík, Mikliš, P. Krejčí – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Nouza (A), Divíšek (A), L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).

První čtvrtfinálové utkání:

VSETÍN – PROSTĚJOV 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Rob, 38. Rob (Pechanec, Mikuš), 57. Theoret (Slováček, Jonák).

Valaši vstoupili do play-off pravou nohou. Od úvodních minut utkání produkovali domácí hokejisté vyšší aktivitu a odměnou jim byla vedoucí branka z hole Luboše Roba. Tentýž hráč se dokázal prosadit i v prostředním dějství a svým kritikům tak poznal jasný vzkaz. Vsetínští se na rozdíl od Jestřábů drželi na uzdě a nebyli zbytečně vylučování. Naopak Prostějov se možná i vlastní frustrací připravil o možnost zdramatizovat utkání. Pokud chtějí Jestřábi odlétat na Hanou za vyrovnaného stavu série, budou muset změnit přístup. Včerejší utkání navštívilo 4520 diváků a podobná, ne-li vyšší, návštěva se dá očekávat i ve druhém díle moravské bitvy.

Sestavy v prvním utkání:

VSETÍN: Šelepněv – Mikuš, Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek. Trenér: Vykoukal.

PROSTĚJOV: Neužil – Žovinec, Kolář, Husa, Čáp, Havlík, Mikliš, Krejčí – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Luňák – Nouza, Divíšek, Volf – Prokeš, Meidl, Venkrbec. Trenér: Dopita.

VHK ROBE Vsetín:

Valaši splnili cíl, který si určili pro základní část. Tím bylo získat do tabulky 100 bodů, právě tuto hranici měli ve svých hlavách trenéři Luboš Jenáček s Jiřím Dopitou, když kalkulovali umístění do 4. místa, které zaručuje start play-off na domácím ledě a navíc výhodu rozhodujícího zápasu před vlastními diváky. Vsetín splnil nadplán a v posledním kole v přímém souboji o druhé místo skolil České Budějovice. Vsetínský Lapač, jenž je druhým nejnavštěvovanějším stadionem v Chance lize, se tak může těšit na domácí víkendový start dlouho očekávaného play-off.

Souboj Vsetína s Prostějovem musí lákat příznivce ofenzivního hokeje. Pokud jsme se rozplývali na ofenzivních kvalitách prostějovského týmu, pak v tom vsetínském najdeme vítěze kanadského bodování a nejlepšího střelce soutěže – Luboše Roba (39+26). Prvoligový kanonýr měl po boku také nejlepšího nahrávače dlouhodobé části a to Antonína Pechance, k tomu bylo zapotřebí asistovat přesně 43x. Stejně jako Prostějov i Vsetín měl v elitní desítce kanadského bodování tři zástupce, tím je současný kapitán Valachů – Vít Jonák (19+34). Vsetínský úspěch v základní části však nebyl podpořen pouze druhou útočnou formací, v pravou chvíli dokázal vždy týmu pomoci velezkušený Radim Kucharczyk, jenž ve spolupráci s Romanem Rácem umí pořádně zatopit soupeřovým obranám.

Snovou sezonu prožívá také vsetínský odchovanec Ondřej Slováček, jenž se s úctyhodnou sbírkou 39 kanadských bodů stal nejproduktivnějším obráncem základní části, k tomu všemu si poctivě plnil i své defenzivní činnosti, což dokazuje 22 plusových bodů v tabulce +/-. Vedle Slováčka je pevnou oporou zadních řad Jakub Teper, zkušenosti zelenožlutým budou ve vyřazovací části rozdávat Peter Mikuš s Jiřím Drtinou.

Rébus pro vsetínský trenérský tandem čeká na pozici brankáře. Valaši nasazovali Davida Gábu i Jana Šelepněva do rovnoměrné zátěže, oba maskovaní borci pak mají téměř totožné výkazy v úspěšnosti svého řemesla. Nyní je otázkou, zda se trend ze základní části přenese i do play-off nebo zda se trenéři Dopita s Jenáčkem odhodlají k určení jasné jedničky.

LHK Jestřábi Prostějov:

Staré známé klišé o tom, že play-off je jiná soutěž naplňuje příznivce klubu z hanáckého města optimismem. Vždyť Jestřábi mají ve svém středu zkušené borce, kteří už prošli nejednou náročnou sérii ve vyřazovací části a to zdaleka ne pouze v prvoligovém play-off. Příkladem za všechny budiž Tomáš Divíšek, devětatřicetiletý matador patří stále mezi největší hvězdy Chance ligy, což dokázal vyjádřit i svou mimořádnou produktivitou. S celkovým ziskem 63 kanadských bodů se umístil na třetím místě produktivity a pozadu nezůstal ani jeho brankový příspěvek, 27 tref v podání prostějovského borce stačilo na 5. místo v království střelců. Prostějov disponuje mimořádně ofenzivním kádrem a jeho nejlepší střelec překonal i Divíška, je jím Lukáš Žalčík, jenž se umístil na druhém místě za vsetínským Robem, na stříbrnou pozici bylo třeba nastřílet 32 branek. Mimořádně produktivní trio uzavírá Marek Račuk, jenž se s počtem 46 asistencí dostal na pozici druhého nejlepšího nahraváče Chance ligy. Opomenout bychom však určitě neměli ani Tomáš Nouzu (24+24). Výše zmínění tvoří vizitku třetího nejproduktivnějšího útoku základní části.

Co se týče defenzivy zde bychom našli jedno méně pochopitelné rozhodnutí, Prostějov totiž před koncem přestupního termínu uvolnil do Pardubic Jana Zdráhala, jenž je stále ve statistikách Jestřábů veden jako nejproduktivnější bek (4+24). Jeho místo po jeho odchodu zaujal Ondřej Mikliš (5+10). Produktivitě Jestřábů se pak vyplácela přítomnost na ledě v podobě Ladislava Havlíka, jenž mimo zisk 16 kanadských bodů zaznamenal 18 kladných bodů v tabulce +/-.

Prostějov se sice může pochlubit mimořádným útokem, ovšem jeho obrana v základní části byla nejhorší ze všech celků elitní osmičky. I přesto si jednička Jestřábů – Jakub Neužil dokázal udržet slušná čísla, úspěšnost zákroků 91,09%, průměrně pak inkasoval 2,83 branek na jedno utkání. Hanákům může v důležitých bojích sezony pomoci také Tomáš Šturala, jenž v extraligovém Zlíně odchytal pouze 4 soutěžní zápasy, a pravidla mu povolují nastoupit do play-off i v dresu Prostějova.

Hezkou sobotu z Valašska. Čtvrtfinálové série Chance ligy dnes pokračují druhými zápasy. V našem přenosu se budeme věnovat souboji Vsetína s Prostějovem. Domácí Vsetín může být po včerejšku spokojen, v utkání se vyvaroval zbytečných vyloučení a trpělivým výkonem dokráčel k prvnímu vítězství 3:0. Te se úplně nedá říci o Prostějovu, Hanáci si příležitost zdramatizovat včerejší utkání zkomplikovali sami svou nedisciplinovaností. Určitě i tento faktor byl velkým tématem v prostějovské kabině po včerejším utkání, ve které jindy produktivní Jestřábi nevstřelili ani branku. Vsetínský brankář Jan Šelepněv po utkání neodolal a decentně svou první nulu v sezoně s nadšenými fanoušky oslavil. Dnes se ovšem začíná znovu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.