Středa 16. června 2021, svátek má Zbyněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 16. června 2021 Zbyněk
Advertisement

Online reportáž

To už je ode mne pro dnešek vše. Přeji úspěšný vstup do víkendu a někdy příště se budu těšit znovu na počtenou!

Jihlava v prvním utkání potvrzuje roli favorita a vítězí doma nad Litoměřicemi 5:2!

Peter Jánský po krásné kombinaci zavěsil z mezikruží a vykřesal Kališníkům naději. Ta postupně pohasínala a definitivně ji sfoukl Vlastimil Dostálek, jenž dovezl gumový nesmysl do prázdné klece. Dukla vyhrála zaslouženě, Litoměřice se zítra budou muset zlepšit, pokud chtějí překvapit.

Střely na branku – 38:21.

Sestavy a rozestavení

HC Dukla Jihlava

Lundström
23 Pohl
Pohl
Kajínek
Matějíček
88 Štebih
Štebih
43 Holý
Holý
24:11
Suchánek
8 Půža
Půža
69 Pekr
Pekr
14:52
Skořepa
20 Anděl
Anděl
Čachotský
11 Werbik
Werbik
Dostálek
59:47
93 Bezúch
Bezúch
19 Zeman
Zeman
30:46 26:54
Jiránek
Hrníčko
62 Hlinka
Hlinka
Harkabus

HC Stadion Litoměřice

93 Král
Král
16 Pavlas
Pavlas
44 Marcel
Marcel
Smetana
35 Klejna
Klejna
12 Jebavý
Jebavý
Dluhoš
17 Havlík
Havlík
Průžek
Korkiakoski
13 Kadlec
Kadlec
Voženílek
88 Merta
Merta
04:42
Jánský
49:19
Ščegolkov
Štohanzl
Svoboda
Kropáček
Sklenář
Jirásek

Rozhodčí: Dědek, Cabák – Lukš, Novák.

60:00

Konec zápasu.

59:47
Gól

Dukla právě vstřelila branku!
David Kajínek poslal z domácího obranného pásma vysoké vyhození, za kterým sprintoval VLASTIMIL DOSTÁLEK. Ten v souboji přetlačil protihráče a dovezl touš až do litoměřické svatyně! Asistence: David Kajínek, Nicolas Werbik.

59:10

Jihlava už působí velice sebejistě. Litoměřice nevědí, kudy se dostat do palebných pozic a jejich snaha působí malinko bezradně.

58:27

David Merta promáchl, načež Jihlava posílá touš ven ze svého pásma. Za prázdnou klecí Kališníků se o gumový nesmysl urputně bojuje.

57:59

Litoměřičtí se na vhazování před branku Jihlavy sjíždějí v šesti, Tomáš Král sleduje závěr základní hrací doby ze střídačky!

57:20

Juraj Bezúch už se nikam nežene. Poté, co domácí rozehráli, protečoval Jakub Suchánek kotouč do útočného pásma, kde Dukla šetří čas.

56:49

Pokus Jiřího Jebavého byl sražen vysoko nad horní tyč. Kotouč se poté od plexiskla odráží na jihlavské hokejky.

56:13

Václav Půža střílel zpoza levého kruhu. Před Krále se sjížděli hráči pro dorážku, maskovaný muž jim ji ale nedopřál. Další dobrý zákrok.

55:53

Kotouč se zatoulal na domácí střídačku, vhazování proběhne ve středním pásmu.

55:38

Tomáš Král před dojíždějícím Pekrem raději uschoval černou gumu pod lapačkou. Hned po buly se Dukla vyhnala z ofenzivní třetiny.

Střely na branku – 35:21.

55:01

To může být pro hosty povzbuzení, ustáli totiž dlouhé oslabení, jehož podstatnou část absolvovali pouze ve třech! Hra je nyní přerušena a probíhá komerční pauza.

54:29

David Kajínek nastřelil hráče před sebou, puk se nachází v rohu. Stadion se dobře brání i se čtyřmi hráči v poli.

53:54

Kajínkovi střela sjela. Podruhé ještě přihrával Holému, jehož pokus přizvedl jeden ze tří protihráčů vysoko do ochranné sítě.

53:43

A litoměřický gólman vyhrál i další vzájemný souboj, když lapil Pekrovi střelu z levého křídla do rukavice. Oba týmy budou střídat.

53:18

Domácí hrají proti třem, Matěj Pekr pálil bez přípravy zpoza kruhů, avšak Tomáš Král zasáhl svým pravým betonem.

53:00
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Peter Jánský – 2 min., sekání).

52:45

Aleš Pavlas po nepřesné přihrávce Kajínka dostal puk do bezpečné zóny. Jihlavští se vracejí až do vlastního obranného pásma.

52:13
Trest

Vojtěch Kropáček (LTM) si hned míří sednout zpět na trestnou, krátce po jejím opuštění se totiž dopustil nedovoleného bránění!

51:59

Martin Matějíček to zkusil od modré, jenže branku minul. Tomáš Král poté trošku zazmatkoval, a mohl být rád, že domácí nestihli jeho chybu potrestat.

51:14

David Kajínek vyslal dělovku od modré čáry. Kotouč trefil přímo tělo Filipa Jiráska, který se na ledě svíjel v bolestech. Sudí přerušili hru a Jirásek odchází na střídačku.

50:50

Litoměřickým se v této početní nevýhodě zatím daří bránit velmi dobře, hned dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodili kotouč a ještě obtěžují Duklu při rozehrávce.

50:25

Tomáš Harkabus se při cestě přes modrou čáru nepříjemně srazil s čárovým rozhodčím, rychle se ale zvedl na nohy a pokračuje ve hře.

50:09
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vojtěch Kropáček – 2 min., podrážení).

49:43
Šance

Adam Zeman měl na holi již třetí trefu! Ke své smůle ale po dobré přihrávce z pravé strany mířil bez přípravy pouze do středu klece, s čímž si Tomáš Král věděl rady.

49:19
Gól

Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté korigují! Patrik Marcel odvedl skvělou práci na modré čáře. Po udržení pásma poslal obloučkem kotouč před branku, kde si jej zpracoval Markus Korkiakoski. Poté nabil zadovkou mezi kruhy PETERU JÁNSKÉMU, který si srovnal puk a poslal jej přímo do horního rohu brány! Asistence: Markus Korkiakoski, Patrik Marcel.

48:09

Hraje se dlouho bez přerušení. Markus Korkiakoski se prokličkoval až za branku Dukly, kde jej o puk okradl pozorný Jakub Suchánek.

47:30

Ondřej Smetana po ledě nahazoval od modré lajny. Před švédským gólmanem k žádné teči nedošlo, Niklas Lundström tedy zasahuje betonem.

46:35

Jan Pohl napřáhl na modré čáře, odkud vyslal obrovskou ránu. Tomáš Král před sebou měl ke svému štěstí slušnou dálnici a puk tak dobře viděl, což mu usnadnilo zákrok.

45:52

Matěj Pekr se dokonce dostal ke střele. Bekhendem mířil příliš vysoko, to ale jeho tým nemusí příliš mrzet, s grácií totiž přečkal další soupeřovu přesilovku.

45:18

Josef Skořepa si nyní vysloužil potlesk na otevřené scéně, když v rohu ofenzivní zóny dlouho odolával proti dotírání protihráčů.

44:50

Dukla skvěle drží střední pásmo. Stadion prostě nemá kudy a Josef Skořepa zaznamenává další úspěšné vyhození.

44:19

Juraj Bezúch se neohroženě vydal vpřed. Jihlavě tím ušetřil z oslabení cenný čas, Litoměřičtí musejí začínat až od Krále.

44:14
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nicolas Werbik – 2 min., podrážení).

43:20

Václav Půža adresoval průnikovou přihrávku Josefu Skořepovi pouze na paty, z této akce tedy nic nebylo. Hosté obracejí hru.

42:43

Tomáš Čachotský zklidnil hru za vlastní brankou. Jihlavští v klidu rozehrávají, až se dostali do pásma a Matěj Pekr nahozením pozdravil brankáře.

42:05

Jan Holý má dnes střeleckou náladu. Na modré čáře se opřel do přihrávky od Juraje Bezúcha, a Tomáš Král se musel snažit, aby zasáhl ramenem.

41:35

Třetí část se zatím nese ve znamení nepřesností na obou stranách. Nyní se icingem provinili Kališníci, vhazování se tedy chystá před Králem.

40:54

Vlastimil Dostálek nabízel puk najíždějícímu Čachotskému před branku. Druhý jmenovaný na něj ze vzduchu čepelí nedosáhl.

40:39

Daniel Voženílek posílal touš z levé strany mezi kruhy. Tam se prodíral jeden z jeho spoluhráčů, jenže kousek mu k zakončení scházel.

40:17

Jdeme znovu na to. Dukla se rychle dopustila zakázaného uvolnění, Litoměřičtí tedy mohou po buly dobývat prostor před její brankou.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

V prostřední dvacetiminutovce měla více ze hry Jihlava, což se do skóre promítlo v plné síle. Jan Holý dostal svůj celek smrtící dělovkou od modré lajny do vedení, které zdvojnásobil v úniku při vlastním oslabení Adam Zeman! Tento útočník navíc brzy rozvinul svůj střelecký účet o další zápis, když těžil ze skvělé přihrávky Holého. Favorit vede 4:1, a zdá se, že má dnešní zápas pevně pod kontrolou.

Střely na branku po 2. třetině:
Jihlava 28:17 Litoměřice.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:40

Jiří Průžek se zpoza klece prodíral do zakončení. Scházel mu ale trošku lepší důraz a Niklas Lundström si ve spolupráci s obránci věděl rady.

39:10

Tomáš Jiránek napřáhl z rohu útočného pásma. Tomáš Král jeho střelu dobře viděl a vyrážečkou ji nasměroval k mantinelu.

38:33

Martin Štohanzl za domácí brankou chvíli odolával hned trojnásobné přesile, jenže nakonec byl nucen kotouč odevzdat na jihlavské hokejky.

37:55

Nicolas Werbik předal kotouč za sebe Dostálkovi, jehož nepříjemnou střelu po ledě vykopl Tomáš Král pomocí betonu. Dukla dále útočí.

37:18

Jan Holý trefil z levé strany dolní část Královy masky. Brankář Litoměřic je zatím tak trošku smutným hrdinou utkání, nechytá vůbec špatně, přesto již čtyřikrát lovil touš ze své sítě.

Střely na branku – 22:16.

36:56

Adam Zeman si od levého hrazení vyjel do solidnější pozice. Poté ale pálil zápěstím poměrně slabě a Tomáš Král se u zákroku nemusel příliš zapotit.

36:30

Po ofenzivnější pasáži přichází chvilkové zklidnění. Jan Holý vyčkával s rozehrávkou, načež zakládá další útočnou akci Jihlavských.

35:42

Někteří hráči Litoměřic už jsou pořádně utahaní. Aktuální dění jim navíc vůbec nenahrává do karet, Kališníci jsou pod tlakem a vyhazují na dalsí icing.

35:03

Martin Štohanzl se pěkně prokličkoval až do mezikruží, nicméně tam už ztratil plnou kontrolu nad kotoučem a ten skončil pouze na zadním mantinelu.

34:44

Stadionu se nepovedlo konstruktivně rozehrát a puk zamířil z hole kapitána Pavlase až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře hostů.

33:55

Michal Hlinka inkasoval tvrdý hit, v tomto případě ale rozhodčí i přes stížnosti z domácích tribun vylučovat nebudou.

33:26

Litoměřicím se nepovedla ani tato přesilovka, domácí hrají v plném počtu. Václav Půža dovezl puk do útočného pásma, kde se jeho týmu nepodařilo usadit.

32:22
Šance

Matěj Pekr skvěle vybojoval puk a najížděl ve společnosti Anděla úplně sám proti Královi! Jihlavští to ke své smůle trošku překombinovali a Matěj Pekr nedokázal bekhendem zasunout kotouč za Královy betony.

31:53

Zmatky u modré čáry končí ofsajdem Litoměřic. Hráči už se sjíždějí na buly do neutrální zóny.

31:25

Početní převahu načal ranou od modré čáry Patrik Marcel. Niklas Lundström ale zasáhl betony včas a Jihlava dostává kotouč ven ze svého pásma.

31:22
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Dominik Hrníčko – 2 min., pozdní dohrání).

30:46
Gól

Dukla právě vstřelila branku!
Tak to byla hokejová paráda! Juraj Bezúch nechal kotouč Janu Holému, který z druhé vlny dojížděl do útočného pásma. Jihlavský obránce avizoval, že půjde do střely, jenže zůstalo pouze u jejího naznačení. Místo toho přihrál Holý na levý kruh ADAMU ZEMANOVI, který propálil marně se přesouvajícího Krále! Asistence: Jan Holý, Juraj Bezúch.

31:18

Jakub Suchánek si na konto připisuje úspěšné vyhození, domácí již budou za malou chvíli zpátky v plném počtu.

29:54

Hosté tráví téměř celou přesilovku mimo ofenzivní zónu. Peter Jánský se ještě snaží něco vymyslet a zaváží puk za Niklase Lundströma.

29:09

Nyní už je to z litoměřické strany znovu trochu křeč. David Kajínek seslal k zemi Markuse Korkiakoskiho, načež posílá Vlastimil Dostálek puk do bezpečí.

28:34

Vadim Ščegolkov si sjížděl před branku, přihrávka na něj z rohu neprošla. Kališníci zůstávají ve třetině.

28:27
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Holý – 2 min., hákování).

Střely na branku – 17:11.

27:58

Jan Holý jednoduše vyhodil kotouč do středního pásma. Právě on posléze fauloval. Hosté mají ponechanou výhodu, ale je otázka, jestli je to pro ně vlastně dobré znamení...

27:22

Litoměřičtí dohrávají svoji početní výhodu, jenže vůbec se jim nedaří kloudně usadit v ofenzivní zóně. Tohle už Dukla v klidu zvládne.

26:54
Gól

Dukla právě vstřelila branku!
Dvě přesilovky Litoměřic = dva góly Jihlavy! Martin Matějíček zvedl hlavu za vlastní pokladnicí a všiml si, že si ADAM ZEMAN najíždí do mezery za hostující linii. Matějíček mu adresoval parádní žabičku, kterou si druhý jmenovaný zpracoval a pokořil Tomáše Krále chytrým forhendovým zasunutím mezi betony! Asistence: Adam Zeman.

25:56

Dělovku Pavlase schytal do nohy Kajínek. Touš putoval do rohu, načež se Tomáš Čachotský dokonce vydal do protiakce, čímž pošetřil spoustu času.

25:37
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Václav Půža – 2 min., nedovolené bránění).

25:20

Martin Kadlec se protáhl kupředu. Zprava sice spoluhráče nenašel, avšak je z toho signalizovaný faul! Stadion má výhodu.

24:53

Puk se před Niklasem Lundströmem trošku nepříjemně odrazil. Maskovaný muž tak raději nechal přerušit hru, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

24:11
Gól

Dukla právě vstřelila branku!
To byla rána! JAN HOLÝ napřáhl od modré čáry okamžitě po vyhraném vhazování Adama Zemana a Bezúchově přistrčení. Tomáš Král proti neskutečně rychle letícímu kotouči nestihl zasáhnout. Domácí otáčejí skóre a vedou 2:1! Asistence: Juraj Bezúch, Adam Zeman.

23:51

Michal Hlinka si vyměnil puk s Davidem Kajínkem. Nakonec pálil první jmenovaný, jehož prudkou ránu odrazil Tomáš Král do rohu. Kališníci už budou kompletní.

23:10

Matěj Pekr se snažil od levého mantinelu prokličkovat až do palebné pozice, jenže kotouč ztratil a hosté ho odesílají do bezpečí.

22:39

Jakub Suchánek nahazoval z osy hřiště od modré čáry. Tomáš Král měl trošku zakrytý výhled, ale střelu si včas našel.

22:16

Adam Zeman se bez přípravy opřel do přihrávky od Suchánka, ale střela mu vůbec nesedla a pouze neškodně projela okolo branky.

22:00
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Přemysl Svoboda – 2 min., podrážení).

21:27

Tomáš Čachotský tečoval nabídku Suchánka mimo tři tyče. Hned poté se vydal kupředu David Merta, jenž zpoza kruhů vypálil mimo klec.

20:47
Šance

Aleš Pavlas rozehrál zpoza vlastní klece a po rychlé akci se v dobré pozici zjevil Daniel Voženílek! Ten z pravého kruhu okamžitě střílel, avšak Niklas Lundström se stihl přesunout a zastavil touš ve výstroji.

20:15

Jsme zpátky. Jihlavští se okamžitě snaží o první ofenzivní výlet, jenže nakonec to vypadá, že útočné pásmo navštíví hosté.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli po jednom gólu na každé straně. Utkání se hned od začátku neslo ve znamení jihlavské převahy, jenže když David Merta krásnou tečí ze vzduchu otevřel skóre, vedli Kališníci. Sílící tlak Dukly poté mohli hosté ztlumit v přesilovce, nicméně dopadlo to přesně opačně. Po velké chybě na modré čáře ujel Lukáš Anděl, jehož přihrávku s poděkováním nasměroval do sítě Matěj Pekr. Kdo bude dalším střelcem?

Střely na branku po 1. třetině:
Jihlava 10:7 Litoměřice.

20:00

První třetina skončila.

19:47

Jan Pohl zkusil štěstí hned po vyhraném vhazování Dukly v útočném pásmu. Tomáš Král se zaskočit nenechal a v klidu zasahuje.

19:22

Tomáš Harkabus nesměroval na modrou čáru zrovna ideální přihrávku. Kotouč poskakoval po hranách a Martin Matějíček jej nedokázal zachytit.

18:41

Adam Zeman se chopil puku na levé straně a vydal se s ním až mezi kruhy. Neměl to ale snadné a v časové tísni nedokázal bekhendem zakončit.

18:09

Dominik Hrníčko byl u puku za Králem jako první, icing se tedy nepískal. Hned se snažil poslat touš do kladného úhlu, jenže trošku mu sjel z hokejky.

17:43

Rychlou akci Jihlavy zastavuje píšťalka rozhodčího, který hvizdem oznamuje postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve střední zóně.

16:54

Peter Jánský v rychlosti projel přes modrou lajnu. Vystřelil chytře po ledě, puk tedy odrazem od betonu Lundströma putoval před branku. Škoda pro hosty, že tam David Merta nebyl dříve.

16:27

Martin Matějíček s chladnou hlavou rozehrál ze svého obranného pásma. Takovým klidem již neoplýval David Kajínek, který raději pouze vyhodil.

15:31

Litoměřice trošku pocuchaly nervy domácích příznivců, Filip Jirásek nebezpečně přihrával před branku, kde najetému spoluhráči nechybělo mnoho.

15:10

Dukla už hraje v plném počtu, oslabení zvládla nad plán dobře. Už se hraje znovu v rovnoměrném počtu.

14:52
Gól

Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava v oslabení vyrovnává skóre! Hosté chybovali u útočné modré čáry, kde byli nachytáni při nepříliš vydařené předávce kotouče. Chopil se jej tedy Lukáš Anděl, jenž přes jediného vracejícího se obránce našel MATĚJE PEKRA. Ten už s poklidem zakončil do odkryté pokladnice, 1:1! Asistence: Lukáš Anděl.

14:14

Peter Jánský vypálil bez přípravy zpoza pravého kruhu. Niklasi Lundströmovi vypadl puk z lapačky, avšak Patrik Marcel už bekhendem neměl velkou šanci na úspěch.

13:34

Stadion má velké problémy s přechodem přes střední pásmo. Domácí i ve čtyřech aktivně napadají a soupeři ztěžují situaci.

13:17

Jihlava vstupuje do oslabení velice dobře a okamžitě odesílá černou gumu do bezpečí.

13:08
Trest

Vlastimil Dostálek (JIH) dohrál protihráče, kvůli čemuž inkasuje dvě plus deset minut za vražení na hrazení. První přesilovku si tedy zkusí Litoměřice!

Střely na branku – 8:3

12:36

Lukáš Anděl si všiml, že Královi vypadl touš z lapačky. Chytře jej tedy vyšťoural a ze záporného úhlu ho poslal na modrou čáru, odkud pálil Jan Pohl. Tomáš Král byl znovu připraven, následuje komerční přestávka.

12:23

Dukla by ráda vyrovnala, čemuž také přizpůsobuje stoupající ofenzivní snažení. Hosté byli rádi za vyhození na icing. Alespoň na chvíli tak mají klid.

11:40

Teď už to Martin Matějíček zkusil. Tomáš Král si dobře vyhlédl zpoza těl a střelu zápěstím ztlumil ve výstroji. Bude se vhazovat.

11:20

Martin Matějíček už byl tribunami vyzýván ke střele, nicméně ještě si stáhl puk na bekhend a raději ho nahodil po mantinelu do souboje za klecí Litoměřic.

10:51

Tomáš Čachotský nabral rychlost, a hned po přejetí modré čáry prověřil pozornost Tomáše Krále. Ten lehkou zkoušku zvládl a hra je přerušena.

10:15

Peter Jánský se chopil puku za kruhy. Už ale prováhal vhodný moment ke střele a jeden z protihráčů mu nastavil tělo.

09:31

Matěj Pekr přihrával na osu hřiště ke Skořepovi, avšak tomu puk skočil přes hokejku. Jihlava měla trošku smůlu a na šanci si musela nechat zajít chuť.

08:49

Tomáš Jiránek se po levém křídle prodíral ke Královi. Hosté ho zvládli odzbrojit, a nyní jsou to oni, kdo vyráží do ofenzivy.

08:26

Jan Dluhoš drží puk za brankou Litoměřic. Oba týmy střídají, s rozehrávkou tedy malinko vyčkává.

07:57

Tentokráte to podobným způsobem zkoušel od modré David Kajínek, brankář Litoměřic mohl v tuto chvíli zůstat klidný.

07:31
Šance

Neskutečný zákrok Tomáše Krále! Jan Pohl nahodil po ledě. Touš se odrazil od brusle jednoho z hráčů v přebrankovém prostoru na hůl Tomáše Čachotského, jenž cílil na téměř prázdnou klec, ovšem Král se skvěle přesunul a jasný gól čapl do lapačky.

06:53

Zdálo se, že Markus Korkiakoski vnikl za útočnou modrou čáru v ofsajdu, nicméně sudí hraniční situaci pouštějí a hosté se usazují ve třetině.

06:08

Jiří Jebavý si trošku přidělal problémy u mantinelu ve vlastním obranném pásmu. Nakonec se mu podařilo prohodit touš mezi soupeři do bezpečí.

05:36

Zatím se prakticky nepřerušuje. Lukáš Anděl posílal kotouč z levé strany před branku, jenže Pekra se mu najít nepodařilo.

04:42
Gól

Litoměřice právě vstřelily branku!
Tak to je blesk z čistého nebe! Kališníci se poprvé významněji usadili v ofenzivní zóně. Patrik Marcel vyslal nahození od modré čáry a skvělou tečí se prezentoval DAVID MERTA, jenž usměrnil kotouč zásahem čepele přesně k tyči! Asistence: Patrik Marcel, Aleš Pavlas.

03:30

Vojtěch Kropáček přihrával zpoza klece tak, že jeho pobídka projela mezi hokejkami všech zúčastněných až do středního pásma.

02:44

Z přetlačované před střídačkami těžili hosté. Patrik Marcel se snažil poslat touš do pásma, jenže soupeř k němu včas přistoupil a Marcel tak musí začít až od vlastí brány.

01:52

Litoměřičtí se zatím spíše hledají. Adam Zeman je ušetřil od dalšího nebezpečí nepříliš povedenou rozehrávkou, která končí v rohu kluziště.

01:20

Nicolas Werbik výborně udržel puk na pravé straně. Nakonec střílel od modré čáry Miha Štebih, jehož pokus zastavil hned první protihráč.

00:55

Nicolas Werbik nepřihrál Martinu Matějíčkovi přesně na hůl, Tomáš Král tedy pozdější střelu druhého jmenovaného z velké dálky v klidu chytil.

00:38

Hosté se octli pod tlakem. U mantinelu nakonec vydolovali puk a vyhodili ho na zakázané uvolnění. Hra se tedy před jejich branku rychle navátí.

00:16

Jdeme na to! Po úvodním vhazování zůstal kotouč na hokejkách Jihlavy. Jan Pohl ho okamžitě nahodil za branku, kam si vyjel Tomáš Král.

00:01

Utkání právě začalo.

Na stadionu panuje dobrá atmosféra, ačkoliv zbývá volných míst poměrně hodně. Slavnostní buly hodí jedna z jihlavských legend, Oldřich Válek!

Hokejisté obou mužstev již vstupují na ledovou plochu Horáckého zimního stadionu. Dukla oblékla tmavé dresy, Kališníci se představí v bílé barvě. Play-off Chance ligy může za chvilku začít!

Oba celky vyvedou do play-off brankářské jedničky! Domácí pokladnici bude hájit Švéd Niklas Lundström, zatímco Litoměřicím se bude snažit co nejvíce pomoci Tomáš Král.

Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek, Matějíček, Štebih, J. Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa,Anděl – Čachotský, Werbik, Dostálek – Bezúch, A. Zeman, Jiránek – Hrníčko, M. Hlinka, Harkabus.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Klejna, Jebavý, Dluhoš, Havlík – Průžek, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – Ščegolkov, Štohanzl, Svoboda – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Rozhodčí: Dědek, Cabák – Lukš, Novák.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ

Litoměřice 4:3pr. Jihlava
Jihlava 5:2 Litoměřice
Litoměřice 1:7 Jihlava
Jihlava 5:2 Litoměřice

HC STADION LITOMĚŘICE

Litoměřičtí za sebou mají neskutečné vyvrcholení základní části. Na ledě Kladna potřebovali k postupu do vyřazovacích bojů vyhrát, což dlouho vypadalo reálně, vedli totiž 2:0. Poté však Kladno i díky trefě Jaromíra Jágra převrátilo skóre až na 4:2 ve svůj prospěch. To ovšem Kališníky nepoložilo a po infarktovém závěru se zmohli na výhru v nájezdech! Do čtvrtfinále tak mohou jít v klidu. Mladý tým má splněno, a ať už dopadne série s favoritem jakkoliv, bude jedním z milých překvapení ročníku. Jak moc dokáže Jihlavu kompaktní výběr okolo forvardů Korkiakoskiho a Kadlece potrápit?

Týmové statistiky po základní části:

Tabulkové umístění: 8.
Počet bodů: 91
Skóre: 189:164
Úspěšnost přesilových her: 16,49% (9. v lize)
Úspěšnost oslabení: 83,93% (8. v lize)
Poslední zápas: Kladno – Litoměřice 4:5 po náj.
Průměrná návštěvnost: 1 320.

Hráčské statistiky po základní části:

Nejproduktivnější hráč: Markus Korkiakoski (24+33)
Nejlepší střelec: Martin Kadlec (25+29)
Brankářská jednička: Tomáš Král (89,94%).

HC DUKLA JIHLAVA

Celek z Vysočiny vstoupil do letošní sezóny s jasným motem – My se vrátíme! A zatím pro to dělá vše možné, vždyť se v základní části rychle vypořádal s poněkud rozpačitým vstupem do soutěže a začal dominovat. Jen tak pro zajímavost, v rozmezí 13. a 60. kola Dukla prohrála jen devětkrát, což je neskutečná bilance. Své úspěchy zakládá převážně na úderné ofenzivě, jejíž součástí je také Matěj Pekr. Ten vytvořil nový střelecký rekord klubu, když se během základní části prosadil 32krát! Přenese si společně se zbytkem mužstva formu také do čtvrtfinále?

Týmové statistiky po základní části:

Tabulkové umístění: 1.
Počet bodů: 118.
Skóre: 210:119.
Úspěšnost přesilových her: 17,74% (5. v lize)
Úspěšnost oslabení: 86,81% (4. v lize)
Poslední zápas: Slavia – Jihlava 3:4 po náj.
Průměrná návštěvnost: 2 030.

Hráčské statistiky po základní části:

Nejproduktivnější hráč: Matěj Pekr (32+21), Lukáš Anděl (21+32).
Nejlepší střelec: Matěj Pekr (32+21)
Brankářská jednička: Niklas Lundström (92,57%).

Zdravím všechny fanoušky českého hokeje, boj o postup do nejvyšší soutěže začíná! My se společně zaměříme na první utkání v rámci série mezi týmy HC Dukla Jihlava a HC Stadion Litoměřice. Potvrdí domácí roli favorita, nebo outsider hned ze začátku zamíchá kartami? Sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.