Advertisement

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Kladna, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1, čímž si zajistilo postup do semifinále. Rytíři měli i v tomto utkání územní převahu, navíc většinu času působili mnohem živějším dojmem. Zubři sice nepředvedli vůbec špatný výkon, avšak na výhru to zkrátka nestačilo. Zásadní zlom přišel v polovině třetí třetiny, při vlastním oslabení se totiž dokázal prosadit Vampola, načež o pár minut později ještě navýšil vedení talentovaný Jelínek, což bylo pro Přerov příliš.

Konec zápasu.

59:15

Ochozy domácího stadionu jsou ve varu, do konce utkání nezbývá moc času. Přerov sice dohrává utkání v početní výhodě, avšak k vážnějšímu ohrožení branky zatím nedošlo.

Sestavy a rozestavení

Rytíři Kladno

Cikánek
23 Zajíc
Zajíc
24 Nash
Nash
09:37
26 Říha
Říha
25:02
4 Kehar
Kehar
64 Lakos
Lakos
Svedlund
25 Zelingr
Zelingr
68 Jágr
Jágr
Plekanec
43 Melka
Melka
92 Strnad
Strnad
21 Vampola
Vampola
50:31
17 Redlich
Redlich
Jelínek
53:59
Machač
13 Zikmund
Zikmund
Kružík
16 Kaut
Kaut
59 Kubík
Kubík
Škoda

HC ZUBR Přerov

33 Klimeš
Klimeš
Novotný
21 Černý
Černý
22 Pala
Pala
12 Zbořil
Zbořil
11 Pohl
Pohl
Weinhold
Doležal
Pšurný
Navrátil
8 Sikora
Sikora
20 Sýkora
Sýkora
Dvořák
34:38
47 Goiš
Goiš
27 Hejcman
Hejcman
29 Tomi
Tomi
28 Gago
Gago
76 Moučka
Moučka
Kratochvíl
Davídek
Škoda

Rozhodčí: Souček, Šindel – Podrazil, Bosák
Počet diváků: 4825

58:48
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., nesportovní chování).

58:48
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., podrážení).

58:05

Na ledové ploše se ocitl Davídek, který se poroučel k zemi, což ale nedovolený zákrok nepřineslo. Následně se jako první dostal k puku aktivní Vampola, jenž s ním pracuje u zadního hrazení.

56:47
Trest

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Vojtěch Tomi – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., hrubost).

56:01

Připravenost prokázal domácí brankář, který rovněž raději schoval puk ve své výstroji. O střelu zápěstím se pokusil Navrátil, jenž alespoň vybojoval vhazování před Cikánkem.

55:08

Redlichova rána od pravého kruhu skončila na rameni hostujícího brankáře, který raději přikryl kotouč. Rytířům se podařilo vybojovat pásmo, na led naskakují třetí formace obou celků.

54:25

Na opačné straně se k propagačnímu pokusu dostal obránce Weinhold, který po delší době zaměstnal Cikánka. Na řadu přijde poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

53:59
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
S hostujícím celkem to nevypadá vůbec optimisticky! Zubři se dostali pod hodně velkým tlak, načež od modré čáry nahazoval puk na branku obránce Nash, do jehož vzdušné nabídky ještě vložil hokejku ŠIMON JELÍNEK, což plně stačilo ke čtvrté brance. Kladno je více než jednou nohou v semifinále!
Asistence: Brendon Nash, Petr Vampola.

53:01

Po další Jágrově střele se puk otřel o brankovou konstrukci, Klimeš byl naprosto bez šance na reakci. Kladenští obléhají branku soupeře, naopak soupeř se stále brání.

52:20

Plekancovi se i tentokráte podařilo uspět na vhazování, čímž svému celku připravil útočné pásmo. Do operativní pozice se dostal Jágr, který na přední tyči nepropálil Klimeše.

51:42
Trest

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., podrážení).

51:08

Nash promáchl kotouč, vyhodit se mu tak nepodařilo. Po krátké přetahované se domácím přeci jenom podařilo osvobodit, přesilová hra Přerova je tak u konce.

50:31
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí udeřili při vlastním oslabení! Kus práce odvedl Říha, který s vypětím všech sil přeci jenom vyhodil do bezpečí, načež na opačné modré čáře našel PETRA VAMPOLU, který objel branku, načež o brusli Dvořáka dopravil puk za brankovou čáru.
Asistence: Jiří Říha.

50:02

Přerovu se dvojnásobná přesilová hra zatím moc nedaří, Novotného ránu totiž jeden ze spoluhráčů srazil do rohu kluziště. Následné zakončení Černého bylo hodně nebezpečné.

49:15
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (André Lakos – 2 min., vysoká hůl).

49:03

Machač vyrazil s Plekancem do útočné třetiny, kde se jim podařilo nasbírat cenné vteřinky. Krátce poté Novotný nahazoval za branku, načež Cikánek přikryl puk pod lapačku.

48:20

Vampola se nejlépe zorientoval u pravého kruhu, díky čemuž se dostal až na druhou stranu. Domácí fanoušci se přitom dožadovali faulu, síly na ledě se ale nesrovnají.

47:57
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., nedovolené bránění).

47:31
Šance

Fantastický Cikánek! Davídek se prohnal kolem Zikmunda, načež přihrávka před branku směřovala na prvně jmenovaného, který ale trefil pouze domácího brankáře.

47:02

Následuje první komerční přestávka třetí třetiny, Přerov stále dotahuje jednobrankové manko, avšak k vážnějšímu ohrožení domácí branky ale nedošlo.

46:03

Cikánek raději schoval puk do své lapačky, z velké vzdálenosti to totiž zkoušel Gago, jenž alespoň vybojoval vhazování v útočném pásmu. Na vhazování přijíždí zkušený Pšurný.

45:01

Od vlastní branky to zkoušel Říha, který našel rozjetého Machače, jenž ještě pro změnu spolupracoval se Zikmundem. Do přihrávky ale vložil hokejku Novotný.

44:06

Jako první se k volnému touši dostal hostující Weinhold, načež se do akce zapojil také Goiš. Kladno se dokázalo ubránit, následně nahodilo až za Klimešovu svatyni.

43:01

Cikánek si dokázal poradit s bekhendovým pokusem v podání Doležala. Následně se na zemi ocitla dvojice Říha – Doležal, vylučovat se tentokráte ale nebude.

42:04

Sýkora bekhendovým nahozením poslal puk do bezpečí, načež u zadního hrazení ještě celou situaci dohrával Sikora, avšak rozehrávající Nash celou situaci zvládl na jedničku.

41:01

Nejprve Plekanec to zkoušel překvapivou ránou, kterou mu ale zablokoval Novotný. Vzápětí měl nabito Nash, jehož nesmírně prudká střela proletěla vedle brankové konstrukce.

40:10

Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, tentokráte se dokázal prosadit Plekanec. Ihned v úvodu ale pálil Pšurný, jenž vůbec netrefil branku.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely na branku: 27 – 18.

Máme za sebou také druhou periodu, která byla opět hodně zajímavá. Aktivněji do ní vstoupili domácí hráči, jenž se dokonce dostali do dvoubrankového vedení, o což se zapříčinil obránce Jiří Říha. Přerov se dostával do náznaků šancí, přesná trefa přeci jenom přišla, postaral se o ní Filip Dvořák, jenž snížil na rozdíl jediné branky. Přerov ale bude muset za každou cenu vyrovnat, v opačném případě mu hrozí konec sezóny.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:45

Redlich zřejmě prováhal ideální moment na střelu, nakonec přeci jenom vystřelil. Klimeš se dokázal včas přesunout, stav se tak nemění.

39:12

Goišovo vyhození bylo ještě tečované, tentokráte se o icing nejednalo. Najednou se Přerov dostal do nadějné šance, avšak teč těsně před Cikánkem skončila kousek vedle branky.

38:04

Vampola se chtěl rychle otočit s pukem, avšak podklouzl na zem. Zubři se pokusili rychle rozehrát, avšak je z toho další icing, hra se tak stěhuje zpět před Klimeše.

37:07

Jako první se k volnému touši dostal hostující Pohl, kterému se ale nepodařilo najít Dvořáka. To vše přineslo nabídku od Plekance, Jágr se ale k zakončení vůbec nedostal.

36:05

Pšurnému se tentokráte podařilo uspět na vhazování, načež se rozehrávající Klimeš dostal do značných problémů, avšak nakonec dokázal rozehrát podél hrazení.

35:10

O rychlou odpověď se pokoušel talentovaný Jelínek, který pouze zametl puk k mantinelu. Novotný ale chyboval v rozehrávce, přičemž Nash prověřil brankáře Klimeše.

34:38
Gól

Přerov právě vstřelil branku!
Zničehonic tu máme kontaktní branku! U zadního hrazení dokázal uspět hostující Sýkora, který před brankou našel FILIPA DVOŘÁKA, jenž bez problémů zamířil do volné části branky, přičemž Cikánek nedokázal vůbec reagovat. Najednou tu máme pořádnou zápletku!
Asistence: Tomáš Sýkora.

34:01

I tentokráte se Vampola pokoušel zpoza branky najít Jelínka, který byl velmi důrazně tísněn Zbořilem. Následovala nebezpečná nabídka na Jágra, Klimeš zasahovat nemusel.

33:04

Říha si lišácky poradil s napadajícím Sikorou, načež se k zakončení dostal Zikmund, jehož rána byla sražena do ochranné sítě. Na řadu přichází další komerční přestávka.

32:04

Domácí se dokázali osvobodit vyhozením přes všechny čáry, přičemž ještě velmi dobře napadal Vampola, kterému se ale před brankou nepodařilo najít Strnada.

31:53
Trest

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., držení).

31:20
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., vysoká hůl).

31:03

Posléze se po pravém křídle probíjel Doležal, který se dokázal nacpat kolem Nashe, avšak zadovku zastavil jeden z protihráčů. Vzápětí se domácí hráči dostali do pásma.

30:01

Domácí obrana nyní nezvládla bránění Moučky, který poté předával puk k pravému kruhu, kde číhal talentovaný Navrátil. Jeho okamžitá rána opět trefila pouze výstroj brankáře.

29:04

Jelínek se nacpal před branku, avšak k zakončení nedošlo. To vyprodukoval až Vampola, jenž z dobré pozice těsně minul branku. Na ledě zůstal ležet Říha, hra je přerušena.

28:05

Novotný nakonec přeci jenom vyprodukoval pohotovu střelu, která se zastavila v rukavici domácího brankáře. Následuje první komerční přestávka prostřední třetiny.

27:03

Melka se uvolnil za brankou, načež chtěl oslovit Jágra, který ale na prudkou přihrávku nedosáhl. Vzápětí jsme sledovali nahození na Cikánka, jenž prosvištělo vedle branky.

26:10

Po delší době se ke střele dostal také Přerov, jenomže Pohlovu ránu dokázal zablokovat jeden z protihráčů. Hosté se i přesto dostali zpět k puku, Sikora ale našel pouze Svedlunda.

25:02
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom využitá přesilová hra! Kladno opět zamklo svého soupeře, načež se po dlouhé kombinaci dostal k dělovce od modré čáry JIŘÍ ŘÍHA, který doslova propálil vše, co mu stálo v cestě. I v tomto utkání mají hlavní slovo domácí obránci, dvojice Nash – Říha je zkrátka k nezastavení!
Asistence: Tomáš Kaut.

24:37

Rytíři se dostali do slušného náporu, přičemž Plekanec našel u přední tyče Jelínka, který zametl puk pod betony brankáře. Následovala strkanice, do které se zapojil také Jágr.

24:15

Vampola zkoušel před branku najít Jágra, což se sice podařilo, tečovaná nabídka ale směřovala vedle branky. Posléze jsme sledovali boj o puk, který lépe zvládlo Kladno.

23:20
Trest

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., podrážení).

23:02

Zikmund se málem dokázal proháčkovat mezi přesilu protihráčů, nakonec mu jeden z nich vypíchl puk. K němu se dostal Jelínek, jehož nahození skončilo v lapačce. Ihned po vhazování to zkoušel Říha, který mířil těsně pod masku brankáře.

22:03

Další dělovku vyprodukoval Nash, který našel pouze lapačku Klimeše, avšak puk v ní nezůstal. Směrem dopředu to zkoušel Dvořák, jehož rána z úhlu neslavila úspěch.

21:01

Jágr operoval za brankou, načež se ještě snažil najít rozjetého Melku, který měl k puku celkem dost daleko. Přerov měl starosti s rozehrávkou, načež Navrátil zamířil vede branky.

20:10

Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, tentokráte se dokázal prosadit Pšurný. Jenomže Kladno se okamžitě dostalo za branku soupeře.

20:01

Začala druhá třetina.

Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla jedinou branku, o kterou se postaral domácí celek. Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, avšak Přerov se nedokáže dostat k ničemu nebezpečnějšímu, což se o domácích říct nedá. Naopak se o jedinou branku dokázal postarat Nash, který od modré čáry propálil Klimeše. Přerov tak bude muset zabrat, na případné vyrovnání má ještě dostatek času.

20:00

První třetina skončila.

19:54

Říha to zkoušel od modré čáry, přičemž trefil pouze vyrážečku přerovského brankáře.

19:10

Po dlouhé době se hostujícímu celku podařilo vyhodit na druhou stranu, čímž se osvobodil. Podél pravého mantinelu se probíjel Jelínek, který opět zaměstnal Klimeše.

18:43

Další dva střelecké pokusy Jaromíra Jágra. Tento velezkušený forvard nejprve pálil kousek nad branku, posléze opět nechal vyniknout Klimeše, který zatím chytá velice slibně.

18:05

Ihned v úvodu přesilové hry se mezi kruhy dostal Jágr, který po Plekancově přihrávce pálil na branku. Střela směřovala doprostřed branky, jednalo se o rutinní zákrok.

17:49
Trest

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jaroslav Moučka – 2 min., sekání).

17:49
Šance

Obrovská šance hostujícího celku! Moučka totiž uháněl sám na Cikánka, načež zamířil pouze do výstroje. Navíc se bude vylučovat, Moučka totiž ještě sekl brankáře přes betony.

17:02

Kehar si u pravého hrazení dokázal poradit s dotírajícím Dvořákem, načež puk vyletěl mimo hrací plochu. Nyní nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, hra je opět přerušena.

16:01

Tentokráte se rozehrávka nezdařila hostujícímu Černému, který poslal puk přes všechny čáry. I tentokráte se bude vhazovat před Klimešem, na domácím stadionu panuje báječná atmosféra.

15:08

Po další kostrbaté pasáži hry přichází další zakázané uvolnění, i tentokráte z hostující strany. Hra se tak přestěhuje do pásma Přerova, na vhazování se staví Vampola a Sýkora.

14:01

Před branku si sjížděl domácí Kružík, který ale trefil pouze hostujícího brankáře. Přerov se dokázal ubránit, záhy Gago přihrával na Kratochvíla, jenomže i tentokráte to byl ofsajd.

13:25

Zubři nyní propadli v defenzívě, Zikmund vyslal finální přihrávku na Lakose, kterému ale puk přeskočil hokejku. V opačném případě bychom sledovali stoprocentní šanci.

13:05

Novotnému se nepodařilo najít kolegu Navrátila, na druhé straně jsme sledovali ofsajdové postavení domácích. Provinil se Redlich, jenž do pásma vjel dříve než kotouč.

12:08

Hrací předmět se otřel o ochrannou síť, hra tak byla opět přerušena. Na řadu přišla druhá komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.

11:35

Zubři to zkusili dalším nahozením podél mantinelu, načež ještě Davídek dohrál rozehrávajícího Nashe, avšak v souladu s pravidly. Posléze se strhla menší strkanice.

10:14

Tomi pouze vyhazoval na druhou stranu, kde se nejlépe zorientoval domácí zadák Kehar. Záhy se Kladno neprobilo přes modrou čáru, kde se totiž nacházel pohotový Hejcman.

09:37
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do vedení! Rytíři se na delší dobu usadili v útočném pásmu, načež Zajíc přeposlal přihrávku na vedle stojícího BRENDONA NASHE, jehož prudká rána zaplula až za Klimeše, který nedokázal zasáhnout nastavenou lapačkou. Přerov bude muset dotahovat!
Asistence: Josef Zajíc, Patrik Machač.

09:05

Na ledové ploše se ocitl Vampola, který si ale nedovolený zákrok nevybojoval. Pokračuje se tak ve hře, načež domácí marně reklamovali zakázané uvolnění.

08:05

Plekanec si sjížděl na levou stranu, odkud zkoušel překvapit Klimeše, což mu ale nevyšlo. Krátce poté se k nahození od modré čáry dostal Svedlund, jehož ránu si Klimeš dokázal pokrýt.

07:20

Na opačné straně to šikovným způsobem zkoušel Kubík, který zřejmě trefil Klimešovo rameno. Následovalo vyhození přes všechny čáry, z čehož logicky vzniklo zakázané uvolnění.

07:03

Černý to zkoušel z velkého úhlu, avšak našel pouze výstroj domácího brankáře, který raději přikryl puk pod sebe. Bude se vhazovat po pravici Cikánka.

06:04

Nyní se k puku dostal domácí kapitán Strnad, jenž ještě spolupracoval s Redlichem. Následovala přetahovaná o hrací předmět, ve které dokázal uspět hostující Pšurný.

05:03

Dobrá pasáž v podání Kladna. Kehar se dostal snad ke dvěma střeleckým pokusům, ten druhý mířil kousek vedle branky. Přerov nyní tahá za kratší konec, za vlastní brankou to ale zvládl Pala.

04:01

Kapitán Strnad se dostal do dobré střelecké pozice, avšak trefil pouze brankáře Klimeše. Jako první se dostal k odraženému touši obránce Lakos, který mířil nepřesně.

03:01

Po levém křídle si to chtěl namířit hostující Pšurný, který se ale nedostal kolem dobře bránícího Nashe. Krátce poté se Machačova zadovka dostal až k Cikánkovi.

02:03

Posléze přes všechny čáry dokázal vyhodit Lakos, což si vysloužilo ovace domácího stadionu. Zubři se ale rychle dostali zpět před Cikánka, ten si ale poradil s bekhendovým zakončením Goiše.

01:05

Pšurný prodlužoval na Navrátila, který okamžitě vjel s pukem do pásma. Následně to od modré čáry zkoušel obránce Černý, jehož střelecký pokus ale nepřinesl nic vážnějšího.

00:13
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., podrážení).

00:10

Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro pro domácí celek, konkrétněji se prosadil Plekanec. Rytíři okamžitě nahazovali puk za opačnou brnaku.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, J. Říha, Kehar, Lakos, Svedlund, Zelingr – Jágr, Plekanec (A), Melka – J. Strnad (C), Vampola (A), Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – M. Novotný, R. Černý, Pala (A), Zbořil, M. Pohl, Weinhold – T. Doležal (A), Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora (C), F. Dvořák – Goiš, Hejcman, Tomi – Gago, Moučka, Š. Kratochvíl – Davídek.

Rozhodčí: Souček, Šindel – Podrazil, Bosák.

Nejproduktivnější hráči play-off:

Rytíři Kladno:

Tomáš Plekanec
– 8 bodů (2+6)
Petr Vampola – 6 bodů (2+3)
Ladislav Zikmund – 5 bodů (2+3)

HC ZUBR PŘEROV:

Jakub Navrátil
– 4 body (3+1)
Tomáš Doležal – 4 body (2+2)
Robert Černý – 3 body (0+3)

Série

Čtvrtfinálová bitva mezi Přerovem a Kladnem začala přesně prvního března, přičemž výhodu domácího prostředí měl celek ze Středočeského kraje. Kladno vstoupilo do prvního zápasu velice dobře, v první třetině se totiž dočkalo dvoubrankového vedení, které ale soupeř dokázal srovnat. Rytíři se ale díky velkému tlaku dostali zpět do vedení, které ještě ve třetí třetině dokázali navýšit na konečných 4:2. Hned další den jsme sledovali druhý vzájemný zápas, pochopitelně opět na kladenském ČEZ Stadionu. Přerov tentokráte celý zápas tahal za kratší konec, což soupeř dokázal dokonale využít ke čtyřem přesným trefám, které znamenaly druhé vítězství v celé sérii. Čtvrtfinálová bitva se přesunula do Přerova, kde místní celek chtěl využít výhody domácího prostředí, což se ale hrubě nepovedlo. Kladno totiž svého soupeře zasypalo hned osmi přesnými zásahy, přičemž soupeř reagoval pouze ve dvou případech. Zubři své zaváhání napravili v následujícím domácím zápase, ve kterém tentokráte zvítězili poměrem 2:1, čímž si vynutili prodloužení série. Vše mají v rukou hráči Kladna, kteří mají k dispozici další "mečbol".

1. zápas:
Rytíři Kladno – HC ZUBR Přerov 4:2
Branky a nahrávky:
10. Jelínek (Zikmund, J. Říha), 13. Nash (Plekanec, Jágr), 38. Jelínek (Plekanec, Vampola), 51. J. Říha (Melka) – 16. Navrátil (Pala, T. Doležal), 21. T. Doležal.

2. zápas:
Rytíři Kladno – HC ZUBR Přerov 4:0
Branky a nahrávky:
6. Plekanec (Melka, Lakos), 25. Zikmund (Zajíc, Machač), 32. Svedlund (Kubík, Lakos), 56. Melka (Vampola).

3. zápas
HC ZUBR Přerov – Rytíři Kladno 2:8
Branky a nahrávky:
34. Navrátil (R. Černý, Pšurný), 43. T. Doležal (Pala, Navrátil) – 16. J. Říha (Melka, Plekanec), 23. Vampola (Zikmund, Jelínek), 23. J. Říha (Zikmund, Machač), 32. Machač (Vampola, Plekanec), 40. Kubík (Plekanec, Melka), 53. Jelínek (Nash, J. Strnad), 56. Redlich (Vampola, J. Strnad), 60. Zikmund (Kubík).

4. zápas
HC ZUBR Přerov – Rytíři Kladno 2:1
Branky a nahrávky:
3. Navrátil (R. Černý), 52. T. Sýkora (Sikora) – 8. Plekanec (Vampola, Jelínek)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Najdete na iDNES.cz