V posledních dvaceti minutách se skóre měnilo hned pětkrát. Do vedení poslal ve 43. minutě Červený, na něj navázal po dvou minutách Hynek Zohorna. 47. minuta přinesla Německu naději v podobě snižovacího gólu, Dvě minuty před sirénou Znovu do dvoubrankového vedení poslal čechy Fořt, v powerplay se prosadili hosté devět sekund před koncem. Zápas tedy skončil za stavu 5:4 a Česko vyhrálo i osmý zápas. Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste jej sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr

Hvězdy utkání:
Parker Tuomie (GER)

Martin Zaťovič (CZE)

Konec zápasu.

Sestava Česko
Bartošák (Langhamer) – Polášek, Zámorský, Kolář, Kundrátek, Krejčík, Štencel, Jordán, Pavlík – Kubalík, Hanzl, Řepík – Sekáč, T. Zohorna, H. Zohorna – Červený, Fořt, Tomášek – Zaťovič, R. Zohorna, Rousek – Beránek

Sestava Německo

59:51
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Powerplay Německu vyšlo. GERRIT FAUSER dokázal projet českou obranou a bekhendově zakončil za Langhamera. Asistence: David Elsner.

59:34

Hosté to zkoušejí v šesti.

58:12
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Karlovarskou arénou zní "Ne pětku ne", pátý gól tam však již je. TOMÁŠ FOŘT obdržel přihrávku od Zaťoviče zpoza brány a propasíroval puk mezi betony Niklase Treutla. Asistence: Martin Zaťovič.

58:01

Kundrátek dostal nabito za levý kruh a tvrdě vypálil, Treutle ale znovu parádně zasáhl lapačkou.

57:05
Trest

Benedikt Schopper (GER) si odsedí dvě minuty za hrubost.

56:49
Šance

Fořt dvakrát tečoval nahozený puk na Treutla, ani jednou jej však nedostal za brankovou čáru.

55:56

Michal Řepík pálil zleva, Treutle ale vytáhl parádní zásah lapačkou.

Fanoušci si v karlovarské aréně evidentně užívají atmosféry a hlediště se šíří mexická vlna.

54:48

Hra rychle mění směr a oba týmy se snaží o vstřelení gólu.

Dnešní utkání sleduje 5533 diváků.

53:14

Červený dorážel puk z předbrankového prostoru, tento pokus si ale Treutle pohlídal.

51:56

Německo zavezlo puk za vlastní klec a obě mužstva střídají.

50:57

Česko posílá puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Langhamerem.

48:48

Hosté se tlačí před českou bránu, neúspěšně však kombinují.

47:30
Šance

V nepřehledné situaci, kde Langhamer přišel o masku se hostům podařilo protlačit puk do brány, bohužel pro západní sousedy až po hvizdu sudích.

46:24
Gól

Hosté jsou na dostřel jediné branky. Höfflin přihrál JONASI MÜLLEROVI, který následně zleva trefil horní růžek Langhamerovy klece. Asistence: Marco Nowak, Mirko Höfflin.

45:45

Střelou od mantinelu ohrozili domácí Treutla, ten ale puk vyrazil betonem.

44:47
Gól

HYNEK ZOHORNA posílá český tým do dvoubrankového vedení. Rychlou střelou zleva dostal puk za Treutla a zvyšuje na 4:2. Asistence: Tomáš Zohorna.

42:50
Gól

David Tomášek se zmocnil puku po střele a chtěl objet Treutla a skórovat, německý gólman ale na poslední chvíli zasáhl. Na další dorážku RUDOLFA ČERVENÉHO však nestačil. Asistence: David Tomášek, Filip Pavlík.

41:56

Domácí míří s kotoučem před Treutla, ani jim se ale zatím skóre změnit nepodařilo.

40:33

Německo se po úvodním vhazování třetí třetiny přesunulo za Langhamera, ke střele se ale nedostalo.

40:01

Ve druhé třetině se i přes obrovskou snahu domácího týmu karlovarská aréna gólu nedočkala, o rozhodnutí se tedy obě mužstva pokusí v průběhu třetí periody. Poslední třetina začne v 19:08.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:57

Puk se v posledních sekundách druhé třetiny u Treutla.

38:49

Hynek Zohorna nahrával do oblasti levého kruhu, tam ale nenašel žádného ze spoluhráčů.

37:49

Němci jsou na puku, nedaří se jim jej však vyvézt z vlastního pásma.

35:45

Domácí se stále tlačí do brány, Treutle však zastavil všechny dosavadní pokusy o gól.

34:33

Puk se po střele Česka ocitl těsně před brankovou čarou, na poslední chvíli ale zasáhl jeden z německých hráčů a zachránil Treutla.

33:30

Sekáč pálil z levého kruhu, Treutle ale schoval puk do lapačky.

32:24

Oddechový čas pro domácí.

32:21
Šance

Bokk tvrdě vypálil zblízka, Langhamer ale zastavil i následnou dorážku. Češi vyhazují.

31:33

Bergmann poslal rychlý puk od pravého kruhu, Langhamer ale tento pokus vyrazil ramenem.

30:14

Zámorský to zkusil od modré, německou bránu ale minul.

29:41

Nejprve Kubalík a následně Rousek prověřili Treutla, ten ale oba pokusy zastavil.

28:33
Trest

Stephan Daschner (GER) si jede odpykat dvouminutový trest za podrážení.

27:31

Česko rozeznělo tyčku brány Německa, puk se ale odrazem za brankovou čáru nedostal.

26:52

Nátlak před brankou hostí pokračuje.

25:44

Němci přesilovku nevyužili a Kubalík vystartoval s pukem do útočného pásma, od modré ale Treulovu bránu netrefil.

23:42
Trest

Robin Hanzů (CZE) je potrestán za zásah do oblasti hlavy nebo krku 2+10 minutami. Dvouminutový trest odpyká Ondřej Beránek.

23:36
Šance

Tuomie se dostal před Langhamera a vystřelil, domácí brankář ale parádně zastavil puk ramenem.

22:21

Češi bojují za svého gólmana s ihned po buly zamířili před Treutla, gól se jim však i přes pěknou kombinaci vstřelit nepodařilo.

21:28

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Bartošák, přichází Langhamer.

21:28

Po zásahu do oblasti hlavy zůstal v brankovišti ležet Patrik Bartošák, za doprovodu svých spoluhráčů míří na střídačku.

20:40

Z protiútoku se domácí dostali do šance před Treutlem, selhala však komunikace a finální přihrávka nenašla před bránou svého adresáta.

20:01

První dvacetiminutovka je minulostí, Česko do něj nevstoupilo úplně ideálně, po čtyřech minutách prohrávalo již o dvě branky. Řepík ale stihl ještě před polovinou periody snížit vedení hostí, o dvě minuty později bylo díky Martinu Zaťovičovi vyrovnáno. Do druhého dějství tak jdeme za stavu 2:2. Druhá dvacetiminutovka začne v 18:17.

20:00

První třetina skončila.

19:53

V posledních vteřinách bojují hráči obou týmů o puk v obranném pásmu domácích.

18:46

Kundrátek nabil od mantinelu Kolářovi, ten ale netrefil kotouč ideálně a jen jej posunul německým obráncům.

17:40

Česko zavezlo puk do útočné třetiny, nedokázalo však vystřelit.

16:20

Domácí se nedokázali prosadit při dvojité přesilovce a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Bartošákem.

15:40

Češi v pěti vytvářejí tlak před Treutlem, nedostali se však ke střele.

13:52
Trest

Německo jde do tří, Dominik Bittner (GER) si od sudích vysloužil dvouminutový trest za zašlapování puku.

13:15
Trest

Stephan Daschner (GER) je prvním vyloučeným hráčem dnešního zápasu, za podrážení si odsedí dvě minuty.

12:44

Souboj o puk ve středním pásmu vyhrálo Německo a z vlastního pásma vyráží do útoku.

11:58

Obě mužstva se střídají na kotouči a hra rychle mění svůj směr.

10:29
Gól

Je vyrovnáno! MARTIN ZAŤOVIČ ukázal svojí kvalitu, probruslil s kotoučem přes celé hřiště a svižnou střelou překonal Treutla. Asistence: Jakub Krejčík, Jan Štencel.

08:35
Gól

Kubalík parádní přihrávkou našel MICHALA ŘEPÍKA před brankou hostí, Řepík si v těsné blízkosti přehodil puk do bekhendu a poslal jej pod víko Treutleho klece. Asistence: Dominik Kubalík, Adam Polášek.

06:52

Krejčík poslal rychlý kotouč od modré, před Treutlem ho ještě tečoval Tomášek, ani tato souhra však zatím nestačila na první gól českého týmu.

05:22

Od modré vypálil Petr Zámorský, Treutle ale jeho pokus zastavil.

04:24

Tomášek se v útočném pásmu rozjel k pravému kruhu, odkud následně vystřelil. Německou branku ale netrefil.

03:44
Gól

Hynek Zohorna si přejel od zadního mantinelu a chtěl přihrát jednomu ze spoluhráčů, to mu ale nevyšlo dle představ a poslal neúmyslně puk do vlastní brány. Branku si připsal LEAN BERGMANN.

02:04
Gól

Po nepřesné rozehrávce hráčů se lvem na hrudi se ke kotouči dostal Tuomie, který nabil STEFANU LOIBLOVI, ten rychlou střelou mezikuží prostřelil Bartošáka. Asistence: Parker Tuomie.

01:36

Němci jsou na puku, nedaří se jim však dostat před Bartošáka.

00:21

Po úvodním vhazování se domácí tým přesouvá před Treutla a kombinuje.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Bartošák (Langamer) – Polášek, Zámorský, Kolář, Kundrátek, Krejčík, Štencel, Jordán, Pavlík – Kubalík, Hanzl, Řepík – Sekáč, T. Zohorna, H. Zohorna – Červený, Fořt, Tomášek – Zaťovič, R. Zohorna, Rousek – Beránek

Německo: Treutle (Strahlmeier) – Schopper, Daschner, Müller, Nowak, Krupp, Bittner, Wagner, Weber – Bergmann, Michaelis, Pföderl – Wohlgemuth, Noebels, Elsner – Tuomie, Loibl, Bokk – Höfflin, Fauser, Ziegler – Kurth

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Lhotský, Ondráček.

Česko Německo
V Euro Hockey Tour se národnímu výběru opravdu daří, po úspěších ze Znojma a Lince si čeští hokejisté připsali i výhru proti západním sousedům, které v prvním ze dvou utkání v Karlových Varech porazili 5:4. Český tým měl výborný vstup do utkání, během prvních šesti minut se dostali do dvoubrankového vedení, to však hosté rychle smazali a v polovině první třetiny byl stav 2:2. Svůj náskok si však chtělo mužstvo se lvem na hrudi vybojovat zpět a i za příspěvku v Karlových Varech domácího Ondřeje Beránka končila první perioda za stavu 4:2. Hra se ve zbytku střetnutí uklidnila a do konce už padly jen tři branky. Domácí tým tak na Německem v prvním zápase vyhrál 5:4.
Utkání začíná v 17:20