Čtvrtek 4. března 2021, svátek má Stela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 4. března 2021 Stela
Advertisement

Online reportáž

V tuto chvíli už mi nezbývá nic jiného, než se s vámi rozloučit. S pohledem na radující se Kanaďany na ledě i v hledišti vám přeji nejen hezký zbytek dne, ale také příjemně prožitý rok 2020. Děkuji vám za pozornost při sledování on-line přenosů z letošního juniorského šampionátu a u toho následujícího se za rok těším na shledanou!

Moderátoři ještě děkují všem zúčastněným zemím a hokejistům, fanouškům a zkrátka všem, kteří se na právě uplynulém turnaji podíleli.

Oba týmy si ještě na ledě dělají společnou fotku na památku, juniorské mistrovství světa 2020 v Ostravě a Třinci je mezitím oficiálně prohlášeno za ukončené. Brány juniorského šampionátu se otevřou znovu příští rok – v Edmontonu a Red Deeru!

Sestavy a rozestavení

KanadaKanada

30 Hofer
Hofer
4 Byram
Byram
Bernard-Docker
14 McIsaac
McIsaac
24 Smith
Smith
2 Bahl
Bahl
Addison
Drysdale
Lafreniere
27 Hayton
Hayton
51:21
29 Foote
Foote
8 Foudy
Foudy
9 Veleno
Veleno
22 Cozens
Cozens
31:01
McMichael
49:20
Dellandrea
25 Dudas
Dudas
19 Byfield
Byfield
16 Thomas
Thomas
56:02
10 Lavoie
Lavoie
20 Mercer
Mercer

RuskoRusko

Miftachov
26 Romanov
Romanov
Galeňuk
Pylenkov
4 Zamula
Zamula
25 Misjul
Misjul
Žuravljov
Malyšev
Děnisenko
34:46
Chovanov
13 Sokolov
Sokolov
Dorofejev
Morozov
Alexandrov
29:37
Marčenko
Voronkov
Podkolzin
Rtiščev
12 Kruglov
Kruglov
17 Sorkin
Sorkin
48:46
28 Grošev
Grošev

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Vikman (FIN) – Lundgren (SWE), Synek (SVK)
Počet diváků: 8 693

Šance

Kapitán javorových listů Barrett Hayton si po vyslechnutí národní hymny Kanady teď přijel pro pohár mistrů světa, za zvuku písně We Are The Champions se kolem něj shlukli všichni spoluhráči a v záplavě zlatých konfet slaví svůj úspěch!

Medaile samozřejmě obdrželi také členové obou realizačních týmů, mimo jiné také hlavní kouč čerstvých mistrů světa Dale Hunter.

Moderátor utkání představuje jmenovitě všechny čerstvé mistry světa, stejně tak se před malou chvílí stalo také při stříbrném ceremoniálu.

Šance

Kanaďané s radostí v obličejích a za obrovského potlesku haly plné kanadských fanoušků přebírají na krk medaile z nejcennějšího kovu, tedy zlatého.

Kapitán Ruska Grigorij Děnisenko si teď přijíždí přebrat cenu pro druhý nejlepší juniorský tým světa, nyní už můžeme jít na ocenění mistrů!

Teď už Rusové po jednom přistupují k funkcionářům, kteří jim na krk věší stříbrné medaile. Pro sbornou je druhé místo v tuto chvíli vzhledem k průběhu duelu nejspíš zklamáním, s odstupem času ale jistě tento cenný kov ocení.

Cenu přeberou nyní nejlepší hráči finálového utkání, kterými byli zvoleni ruský Nikita Alexandrov a kanadský Barrett Hayton.

Cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje, kterou rovněž určovali novináři, si domů do Kanady odveze Alexis Lafreniere. I když dva zápasy kvůli zranění vynechal, jasně ukázal, že ne nadarmo se mu pasuje role letošní jedničky draftu NHL.

Zároveň je také představen All-Star Tým turnaje, který mohli až do dnešního dne volit akreditovaní novináři. Podle jejich soudu se mezi nejlepší pětku dostali kanadský brankář Joel Hofer, ruský bek Alexandr Romanov, švédský obránce Rasmus Sandin, kanadští útočníci Barrett Hayton a Alexis Lafreniere a švédský forvard Samuel Fagemo.

Na kostce jsou nyní představovaní nejlepší tři hráči turnaje podle direktoriátu. Stali se jimi kanadský brankář Joel Hofer, švédský obránce Rasmus Sandin a kanadský útočník Alexis Lafreniere.

Začátek zápasu nepřinesl příliš zajímavého, druhá třetina ale odstartovala gólovou a střeleckou smršť. Po většinu času byli o krok napřed Rusové, jenže Kanada se nevzdala, čtyři minuty před třetí sirénou dokonala obrat a nakonec po výhře 4:3 bere zlato! Druzí tedy končí Rusové a třetí Švédsko, které odpoledne porazilo Finsko.

Šance

Konec zápasu, známe nového mistra světa v juniorském hokeji, kterým se pro rok 2020 stává Kanada! Hokejisté javorových listů ihned naskákali na led a vyhodili do vzduchu všechno, co měli po ruce, Rusové naopak s hlavami v dlaních smutní – zbylo pro ně stříbro.

Konec zápasu.

59:53

Kanaďané krouží útočným pásmem, tohle pro ně už vypadá dobře!

59:22
Trest

A trest teď obdržel Grigorij Děnisenko, dvě minuty dostal za nedovolenou hůl, protože hrál se zlomenou hokejkou. Miftachov zpět v bráně, Kanada má přesilovku pět na tři!

59:21

Kanada je v plném počtu, počet hráčů na ledě je vyrovnaný!

59:03
Šance

Teď už jsou na puku Rusové, Miftachov znovu na střídačce!

58:44

Kanada získala puk, vycouvala s ním ke svému gólmanovi a snaží se ušetřit co nejvíc vteřin.

58:34
Trest

Pavel Dorofejev sekl soupeře do hokejky a obdržel dvě minuty. Miftachov se vrátil do brány a bude se hrát čtyři na čtyři!

58:28

Po nahrávce Zamuly pálil jeden z Rusů z první, mezi tři tyče se puk nevešel.

58:14

Vypadalo to, že bude vyloučen další kanadský hráč za zdržování hry, nakonec se ale trest nekoná.

58:08

Rusové jsou v útočném pásmu, drží se ale jen u mantinelů.

57:48
Šance

Joel Hofe zastavil puk a poté se pokusil vyhodit kotouč přes celé hřiště do brány, prázdnou klec ale netrefil!

57:31

Kanaďané vyhodili touš přes všechny čáry, Rusové začínají od své brány.

57:26

Daniil Misjul rychle vystřelil od modré čáry, kotouč skončil v moci Joela Hofera.

57:19
Šance

Miftachov zůstává na střídačce a Rusko bude skutečně hrát v šesti proti čtyřem!

57:19
Trest

Ruská početní převaha bude ještě zesílena, kanadský Kevin Bahl je totiž potrestán za hákování! Přesilová hra rusé mašiny začne po oddechovém čase, který si vyžádali ruští koučové.

57:00
Šance

Amir Miftachov je na střídačce a Rusové zkoušejí hru šest na pět!

56:49

Sborná je rázem v roli dotahujícího celku, snaží se tak usadit v útoku.

56:02
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Poprvé v zápase jde Kanada do vedení, do konce třetí části přitom zbývají necelé čtyři minuty! Rusové nebyli v obraně důslední, čehož využil AKIL THOMAS, který udělal několik rychlých kroků skrz bránící hráče, poté si puk svižně přehodil na bekhend a zblízka zavěsil pod horní tyč – 4:3. Asistence: Connor McMichael, Calen Addison.

55:43

Pokus Maxima Sorkina vytěsnil Hofer pravým betonem do bezpečné vzdálenosti od své svatyně.

55:24

Ty Dellandrea nastřelil puk do útoku, jenže nikdo ze spoluhráčů se k němu nedostal. A je z toho zakázané uvolnění.

55:03

A to platí také nyní, když Joel Hofer schoval ve výstroji střelu z levé strany, která byla vyslána z poměrně velkého střeleckého úhlu.

54:49

Jegor Zamula nahodil na Hofera puk zpoza modré čáry, kanadský gólman se však překvapit nenechal.

54:25

Nahození Dylana Cozense bylo hodně nepřesné a doletělo k zadnímu mantinelu na ruské hole.

54:15

Další komerční pauza v krátkém časovém rozmezí. Prostor získala poté, co se kotouč proletěl do ochranné sítě.

53:51

Joel Hofer měl teď štěstí, že nedostal dvě minuty za zdržování, jeho rozehrávka totiž málem vypadla ze hřiště.

53:35

Javorové listy ale nedošly ani k modré čáře, Rusové měli obranu dobře postavenou.

53:10

Sborná nahodila kotouč do útoku a odešla střídat, Kanada vymýšlí rozehrávku.

52:46

Atmosféru v hale si fanoušci užívají, právě teď totiž přes arénu běží mexická vlna!

52:46

Puk ale skončil jenom v ochranné síti, na řadě je komerční přestávka.

52:25

Kanaďané krouží útočnou třetinou, chtějí využít toho, že Rusové nemohli poslat na led čerstvé síly.

52:09

Zakázaným uvolněním se provinili Rusové, vhazovat se tak nyní bude před jejich brankářem.

51:21
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Jako by mě hráči na ledě vyslyšeli, už po deseti vteřinách početní výhody je totiž skutečně srovnáno a začínáme zase od nuly! Po vyhraném vhazování putoval kotouč po ose Addison – Lafreniere až na pravý kruh, kde si jej přebral BARRETT HAYTON. Ten mířil přesně a trefil místo u vzdálenější tyče – 3:3. Asistence: Calen Addison, Alexis Lafreniere.

51:11
Trest

Z týmu Ruska odchází na trestnou lavici Dmitrij Voronkov, jenž vyfasoval dvě minuty za krosček, Kanada tak může srovnat z přesilovky!

51:03

Nikita Rtiščev střílel od modré čáry, jeho pokus však dokázal skrýt znovu brankář Hofer.

50:51

Joel Hofer přerušil hru po střele z pravého kruhu, vhazovat se bude po jeho lapačce.

Dnešní klání sleduje v Ostravar Aréně vyprodaná hala, na zápase je tedy přítomno 8 693 diváků. Zároveň také bylo ohlášeno, že celková návštěvnost juniorského šampionátu 2020 se vyšplhala na 173 490 diváků.

50:34

Connor McMichael se rozjížděl k další střele z levého kruhu, než ji ale stihl poslat na bránu, je odpískán ofsajd. A přichází na řadu komerční pauza.

49:20
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
A je to potvrzeno, Kanaďané snižují! Z vrcholu pravého kruhu poslal touš na bránu Calen Addison, do jehož nabídky se vložila pata brusle CONNORA MCMICHAELA a rozdíl ve skóre je rázem znovu jen jednogólový – 2:3! Asistence: Calen Addison, Bowen Byram.

49:20
Šance

Connor McMichael totiž tečoval puk do brány patou brusle a rozhodčí tak zkoumají, jestli se jednalo o úmyslné kopnutí. Z opakovaných záběrů to ale vypadá, že gól by měl být uznán.

49:20
Šance

Kanada dostala na druhé straně rychle kotouč do sítě a raduje se z vyrovnání, rozhodčí ale jdou ještě situaci kontrolovat na videu!

48:46
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Ne příliš záživnou pasáž ale teď proťal ruský gól, sborná jde do dvoubrankového trháku! Ilja Kruglov našel zpoza brány úplně volného MAXIMA SORKINA, který zamířil milimetrově přesně a trefil protější horní roh – 1:3. Asistence: Ilja Kruglov.

48:15

Z boje o puk vyšli vítězně Kanaďané, kteří se však dostali jen do neutrální zóny. Hra na ledě teď hodně připomíná začátek první třetiny.

47:39

Alexander Chovanov nedojel nahozený touš, v útočném pásmu se totiž nacházel jako jediný ze svého týmu.

47:00

Pavel Dorofejev posunul za modrou čárou puk jen ke Kanaďanům, ani z tohohle rychlého útoku tak nic nevzejde.

46:33

Dmitrij Voronkov se snažil procpat puk na brankoviště od pravého mantinelu, kotouč se ale zastavil o brusle bránících hráčů.

45:56

Kanada založila útok příliš zbrkle a nahrála přímo na hokejku soupeři, ten ale jenom nahodil do pásma a nic víc ze situace nevytěžil.

45:30

Po delší době si zákrok připsal Joel Hofer a přerušil hru, když lapačkou přikryl zpomalenou střelu z hole Daniila Pylenkova.

44:52

Své hráče ženou dopředu pokřikem "Russia" také Rusové, ani sborná se ale nyní do útoku nežene.

44:01

Plná hala žene teď dopředu pokřikem "Let's go Canada!" javorové listy, hráči se ale nemohou dostat do útočné třetiny.

43:32

Pokus Dellandrey byl cestou lehce ztečován a nakonec vyplul vedle levé tyče na zadním mantinelu.

43:00

Jeden z Rusů obkroužil bránu a hledal místo mezi tyčkou a výstrojí, Hofer beton přirazil včas.

42:27
Šance

Connor McMichael jel na Miftachova úplně sám a zkoušel střelu do horní části brány, tu vytáhl gólman nad břevno!

42:00

Po zbytek oslabení už Rusko udrželo puk daleko od své brány, sborná je na ledě už kompletní.

41:11
Šance

Střela Barretta Haytona byla vyražena před brankoviště, kde dorážel Joseph Veleno, zblízka ale netrefil mezeru ve výstroji Miftachova!

40:49

Rusové se dostali ke kotouči, vyhodili jej pryč a odjeli na střídačku.

40:29

Střela Barretta Haytona byla tečovaná před gólmanem, odrazila se ale nad horní tyč.

40:09

Kanada musí začít přesilovku od své branky.

40:01

Začala třetí třetina.

Rozhodčí ještě řeší úpravu na brance Kanady, zahajovací pětky už jsou ale na ledě a za chvíli už vypukne třetí dvacetiminutovka.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Kanada – 16 (23)
Rusko – 14 (24)

Druhá část začala stejně jako ta první trochu pozvolněji, nakonec se ale hra rozproudila. A to tak, že jsme viděli rovnou třicet střel a tři góly! Vše odstartovali v přesilovce ve 30. minutě Rusové, kteří se dostali do vedení, Kanada ale nezůstala dlouho pozadu. Konkrétně jen jeden a půl minuty trvalo hokejistům ze zámoří, než využili dvojnásobnou početní výhodu a srovnali, ještě před přestávkou si ale Rusko vzalo z dorážky vedení zpět. Ostatní šance ztroskotaly na gólmanech a uvidíme, který z maskovaných mužů podrží svůj tým ve zbytku duelu více. Za stavu 2:1 pro sbornou budeme pokračovat přibližně ve 20:57.

40:00

Druhá třetina skončila.

40:00
Trest

Po závěrečné siréně se ještě proti pravidlům prohřešil Jegor Zamula, který vyfasoval dvě minuty za hrubost. Třetí část tak Kanada začne v přesilovce!

39:43

Dál než k mantinelu se javorové listy zatím nedostaly, vypadá to, že si Rusové vedení pohlídají.

39:13

Kanaďané byli vyhnáni z útoku, pořád ale mají na svých holích puk. Stihnou vyrovnat ještě před přestávkou?

38:30
Šance

Maxim Sorkin vystřelil bezprostředně po buly a vyražený puk se pokoušel za Hofera uklidit i podruhé, kanadský gólman si však bližší tyč pohlídal!

38:23

Joseph Veleno byl při přebírání nahrávky netrpělivý a byl v útočné třetině moc brzy, vystavil se tak do ofsajdu.

38:08

Kirill Marčenko teď otestoval teplotu ledu, protože mu před útočnou modrou čárou vystavil velmi tvrdý hit Jacob Bernard-Docker.

37:50

Joel Hofer pomohl s rozehrávkou, javorové listy se ale nedostaly přes střední pásmo.

37:22

Daniil Pylenkov nastřelil od modré prvního bránícího hráče, Rusové pak museli vyklidit útočnou třetinu.

37:05
Šance

Vzešla z ní střela a několik dorážek, kdy Miftachov ležel ve svém brankovišti, puk ale zůstal před lajnou!

36:38

Souboj v rohu vyhrála Kanada a zamířila na druhou stranu kluziště. Co z této akce vzejde?

35:47

Maxim Sorkin obkroužil branku a snažil se zasunout puk k tyči, touš mu ale nesedl na hůl.

35:18

Connor McMichael nahodil puk do útočné třetiny a Kanada se v ní na chvíli usadila, ke střele se ale nedostala.

35:11

Nejprve najížděl do střelecké pozice Kirill Marčenko, pak Hofer ještě likvidoval střelu od modré. Po jeho zákroku je tu komerční přestávka.

34:46
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
A hned je z toho další branka, Rusové jdou podruhé v duelu do vedení! Alexandr Romanov střílel od modré lajny a Hofer kotouč jenom zbrzdil, prostor na hraně brankoviště dostal GRIGORIJ DĚNISENKO. Ten do černé pryže šťouchl a pod betonem ho dostal za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Alexandr Romanov, Jegor Sokolov.

34:12
Šance

A na druhé straně zase nebezpečně pálil Liam Foudy, hra se dostala konečně do parádního tempa!

33:33
Šance

Amir Miftachov pomohl spoluhráčům s rozehrávkou a Nikita Alexandrov nebezpečně vypálil z mezikruží, Hofer natáhl proti jeho střele levý beton!

33:05

Kanadě se nepovedla rozehrávka a Rusko tak snadno získalo útočné pásmo, moment překvapení ale nevyužilo.

32:44

Klasické oslabení už Rusko ubránilo a je na ledě v plném počtu.

32:30

Z pravého kruhu pálil Barrett Hayton, přestřelil ale vymezený prostor.

31:49

Maxim Sorkin spěchal dopředu, protože se mu otevírala cesta na bránu, puk ale letěl moc rychle a Rus ho dojel až u zadního hrazení.

31:31

Kanaďané se hned hnali opět dopředu, tentokrát jejich akci už v klasické přesilovce zastavila posunutá brána.

31:01
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Javorové listy si celou akci pečlivě připravily a šly na jistotu – máme srovnáno! Po střele Velena z pravého kruhu se kotouč odrazil před bránu, kde jej nejrychleji našel DYLAN COZENS, který se s ničím nepáral a poslal hrací předmět do odkryté části klece – 1:1. Asistence: Joseph Veleno, Alexis Lafreniere.

30:48

Kanada vyhrála vhazování, zatím ale jenom krouží pásmem.

30:39
Trest

A Kanada si vybojovala přesilovku pět na tři! Daniil Žuravljov byl totiž vyloučen za sekání, Dmitrij Voronkov zase za držení. Po komerční přestávce tak bude mít Kanada skvělou šanci na srovnání!

30:34
Šance

Dylan Cozens se ocitl úplně sám před brankářem, zblízka byl ale faulován a nedokázal zamířit přesněji!

29:59

Kanada se vydala do útočné třetiny, puk však rychle ztratila, nedokázala vystřelit.

29:37
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Gól platí! Rusové byli brzy zpět v pásmu a teď už se dočkali branky. Díky využité přesilovce jdou do vedení! Jegor Zamula vypálil od modré čáry a brankář toho moc neviděl, jeden z clonících hráčů navíc předvedl parádní práci s holí. NIKITA ALEXANDROV totiž vložil do rány hokejku, změnil směr letu puku a hrací předmět zapadl do horní části klece – 0:1. Asistence: Jegor Zamula, Grigorij Děnisenko.

29:37
Šance

Rozhodčí jdou situaci, kdy se kotouč dostal do kanadské branky, ještě zkoumat na video!

29:06

Alexander Chovanov pálil z první po nahrávce zpoza brány, trefil ale prvního bránícího hráče. Následně se Kanada osvobodila.

28:49
Šance

Z pravé strany pálil Kirill Marčenko a Hofer jeho pokus vytáhl nad bránu, chvíli nato zase z levého kruhu střílel Vasilij Podkolzin, proti němuž se kanadský brankář přesunul a puk schoval ve výstroji!

28:21

Rusové sice zavezli kotouč zpátky, ještě než si připravili střelu, byly v akci opět kanadské hokejky.

27:59

Po buly se ujal puku Jared McIsaac, který hrací předmět vyvezl z obranného pásma.

27:55
Trest

Rusové si zahrají další přesilovku, Barret Hayton je totiž potrestán za držení hokejky. Dočkáme se již otevření skóre?

27:32

Amir Miftachov teď vyrazil střelu, která k němu letěla přes celé kluziště.

27:16

Čtvrtou komerční přestávku zápasu odstartoval Amir Miftachov, jenž schoval v náručí pokus od pravého mantinelu.

26:50

Pavel Dorofejev teď nahrnoval puk bekhendem na bližší tyč, zamířil ale moc vysoko a trefil jenom plexisklo.

26:05
Šance

Alexander Chovanov se proháčkoval do šance, v níž stál tváří v tvář gólmanovi, střelu mezi betony ale Joel Hofer vyrazil!

25:37

Kirill Marčenko neprošel za soupeřovou bránou přes jednoho z Kanaďanů, javorové listy však následný útok zužitkovaly jen v ofsajd.

25:08

Kotouč do brankoviště nakonec nahrnul Alexis Lafreniere, ani jeden z jeho spoluhráčů se ale neujali úspěšné nahrávky.

24:24

Kotouč létá ze strany na stranu, oba celky postupně přicházejí o puk a zase ho získávají do své moci. Uvidíme další střelu?

23:31

Rusové se dostali v útoku jenom ke hře kolem mantinelů, nic moc zajímavého se teď na ledě neděje.

23:14

Grigorij Děnisenko vystřelil z vrcholu pravého kruhu, Joel Hofer měl však dobrý výhled a pro puk si došel svou lapačkou.

22:58

Nolan Foote rozehrál puk podél mantinelu jenom na ruskou hokejku, zaútočit tak může sborná.

22:42

Rusové jsou v plném počtu a hrát se bude znovu v pěti proti pěti.

22:26
Šance

Joseph Veleno měl velkou příležitost z levé strany, ani tentokrát se ale skóre neotevřelo!

21:54

Barrett Hayton se zamotal do svých kliček a byl jedním z Rusů obrán o puk, Kanada se ale k touši rychle dostala zpět.

21:19

A nyní se sborná dostala k puku a poslala ho pryč přes všechny čáry.

21:02

Javorové listy krouží pásmem, zatím se ale dostaly jenom k jedné nepřesné střele.

20:35
Trest

Daniil Pylenkov nakonec sevřel puk rukou, za což si vysloužil trest. kanada tak má přesilovku.

20:35
Šance

Amir Miftachov a jeho kolegové v obraně teď měli co dělat, aby zastavili dorážky po kanadské střele!

20:20

Bowen Byram vysílal průnikovou nahrávkou spoluhráče do samostatného úniku, akce se ale nezdařila. Jednak byla přihrávka příliš dlouhá, druhak se pískal ofsajd.

20:01

Začala druhá třetina.

Střely na branku v 1. třetině:

Kanada – 7
Rusko – 10

První část je minulostí, branku jsme v ní ale neviděli. Co jsme však viděli, to bylo množství vyloučených hráčů – na trestné lavici si poseděl jeden Rus a k tomu čtyři Kanaďané, sborná tedy měla dost příležitostí otevřít skóre z početní výhody. Jenže to se jí nepovedlo, narazila totiž pokaždé na Joela Hofera. I Kanada se dostala do několika šancí, ze kterých zahrozila, Amir Miftachov je však zatím rovněž bezchybný. Uvidíme, zda se hra více rozproudí po první přestávce. Pokračovat budeme přibližně v 19:58.

20:00

První třetina skončila.

19:57

V posledních vteřinách ještě Kanada zahrozila. Nejprve se jednalo o střelu z mezikruží, poté z pravé strany. Miftachov však byl připraven.

19:31

Pokus z úhlu se od Hoferovy výstroje odrazil do rohu, kde puk vzali Kanaďané a zamířili na druhou stranu.

19:12

A teď už hrají javorové listy v plném počtu.

18:59

Alexander Chovanov nedokázal projít do pásma individuálně, Kanada se osvobozuje.

18:47

Jenže další útok Ruska skončil jen úmyslným ofsajdem, hra se tak před Amira Miftachova vrátí.

18:35

Kanaďané vyhodili kotouč přes všechny lajny, Rusové začínají od svého gólmana.

18:21

Prostor pro vystřídání teď dal spoluhráčům Joel Hofer, jenž jistým zákrokem zlikvidoval ránu z pravého kruhu.

17:54

Sborná se pořád drží v útočném pásmu, Kanaďané už jsou na ledě bez střídání dlouhou dobu!

17:25

Pavel Dorofejev střílel z pravého kruhu a Hofer pak chvíli pojížděl v brankovišti, Rusové ale situace nevyužili.

17:14

Alexandr Romanov pálil z prostředka modré čáry, Joel Hofer se však puku do cesty postavil včas.

17:09
Trest

Kanada už byla v plném počtu, moc dlouho ale tento stav nevydržel. Kevin Bahl totiž v útočném pásmu sekal a jde na trestnou lavici.

16:41

Po střele Jegora Zamuly se puk odrazil až za modrou čáru, Rusové tak museli vyklidit pásmo.

16:33

A teď už má Joel Hofer puk ve své moci. Hrací předmět přikryl lapačkou poté, co se k němu odrazil od klubka hráčů u pravé tyče.

16:26

Kirill Marčenko to zkoušel z poměrně velkého úhlu, na bližší tyč Hofera napřekvapil.

15:54

Teď už se ale sborná v pásmu usadila a Hofer musel likvidovat nepříjemnou střelu Alexandra Romanova.

15:29

Rusům se ještě nepovedlo přejít modrou čáru bez ztráty kotouče, Kanada má střední pásmo pokryté.

15:10

Kanada se po buly rychle dostala k puku a vyhodila ho přes všechny čáry.

15:04
Trest

Šanci ale budou mít v další přesilovce, kanadský Ty Smith je totiž potrestán za držení. Ruská přesilovka začne po komerční přestávce.

14:48

Ze souboje o puk vyšli vítězně Rusové, zaútočit na otevření skóre se jim však nepovedlo.

14:16

Kanada je už na ledě kompletní, Rusy dokázaly udržet po zbytek oslabení dostatečně daleko od brány.

13:56

Sborná se teď nedomluvila při přechodu modré čáry, je z toho jen ofsajd. Z ruské přesilovky zbývá ještě dvacet vteřin.

13:43

Rusové se snaží využít zbývající vteřiny početní výhody, dvakrát ale jejich úmysly překazil Joel Hofer, jednou první bránící hráč.

12:55

Rusko je v plném počtu, Connor McMichael se ale v mezikruží dostal k zakončení, které musel Miftachov likvidovat betony.

12:42

Liam Foudy nabral rychlost a nakonec nahrnul puk na brankáře zleva, překonat ho ale nedokázal.

12:16
Trest

Jedna z ruských hokejek vyletěla vysoko do vzduchu a rozhodčí reagují trestem pro Josepha Velena za sekání, hrát se tak bude čtyři na čtyři.

12:02

Barrett Hayton nastřelil z vrcholu pravého kruhu prvního bránícího hráče, Kanada ale pokračuje v útoku.

11:35

Teď se Dmitrij Voronkov dostal dokonce ke střele v oslabení, pokus z velkého úhlu však Hofer odklonil do rohu.

10:57

Dylan Cozens číhal před bránou a snažil se tečovat střelu z levého kruhu, Miftachov byl připraven. Následně se Rusové osvobodili.

10:43
Trest

Nikita Alexandrov je potrestán dvěma minutami za sekání a uvidíme tak teď i kanadskou přesilovku.

10:31

Rusové ztratili u mantinelu puk a Joseph Veleno mířil na druhou stranu, v okamžiku střely ale rozhodčí přerušili hru, bude se vylučovat.

10:18

Rusové nenačasovali přechod modré lajny a byl jim odpískán ofsajd, na řadu přichází další komerční přestávka.

09:54

Alexis Lafreniere přebral kotouč od Haytona, jenže místo střely o něj na pravém kruhu přišel.

09:15

K vidění jsou nyní časté souboje o puk, vypadá to trochu, jako by se oba celky nejprve snažily ten druhý trochu prokouknout.

09:03

Přerušení hry si vynutil Joel Hofer svým zákrokem, když bezpečně schoval kotouč v lapačce.

08:35

Také Rusové teď dobře brání neutrální zónu. Kanada musela nahodit puk a poté o něj bojovat, do své moci ho však nezískala.

08:04

Pavel Dorofejev protečoval puk do útočné třetiny, tam však byli jako první u černé pryže Kanaďané.

07:49

Teď se sice ruská mašina už rozjela dopředu, pro změnu ji ale zastavil ofsajd. A máme tu komerční přestávku!

07:37

Jegor Zamula rozehrál zpoza vlastní brány, obrana Kanady je však dobře organizovaná. Rusům se teď nedaří projít přes střední pásmo.

06:53

Kanada výborně forčekovala a v roli střelce úřadoval Jared McIsaac. Nejprve o kousek minul bližší tyčku, pak zasáhl Miftachov betony.

06:31

Dylan Cozens vyslal spíše propagační střelu z levého kruhu, Amir Miftachov vyrazil kotouč betony do rohu.

06:06

Kotouč se proletěl přes všechny čáry a Kanada je už kompletní, v první přesilovce tedy branka napadla.

05:44

Grigorij Děnisenko pálil na levém kruhu z první, netrefil ale bránu, pouze zadní mantinel.

05:08

Rusové byli donuceni po kanadském vyhození zacouvat až ke svému brankáři, další akci tak musejí založit od nuly.

04:54

Tohle nebyl jednoduchý zákrok, Joel Hofer ho však zvládl. Prudkou střelu z levého kruhu schoval v náručí.

04:17

Kanada dostala puk až do ruského obranného pásma a šetří teď vteřiny.

04:04
Trest

První přesilovka zápasu je tu a zahraje si ji ruská sborná. Jared McIsaac se totiž provinil podrážením a už je na trestné lavici.

03:32

Javorové listy dostaly po buly soupeře z jeho útočného pásma, samy se však k útočení nedostaly. Na kotouči jsou Rusové.

03:09

Ruští hokejisté se dostali kousek za modrou čáru a Dmitrij Voronkov zkusil hned vystřelit, Joel Hofer však neměl s pokrytím puku problém.

02:17

Kanaďané jsou zatím směrem dopředu aktivnější, slušná bomba Jacoba Bernard-Dockera teď zaduněla o plexisklo.

01:50

Dylan Cozens nechával zadovku na modrou čáru spoluhráči do tandemu, jako první byl ale u puku protihráč.

01:22

Na druhé straně musel do rozkleku Hofer, který si pokryl pokus na bližší tyčku.

00:44
Šance

Kanada se dostala do útoku a Liam Foudy střílel z mezikruží, kotouč se nakonec odrazil mimo bránu od tyčky!

00:10

Rusové začali hned s tvrdou hrou, v útočném pásmu přimáčkli jednoho z Kanaďanů na mantinel.

00:01

Utkání právě začalo.

Ostravská hala už je zaplněná červenými dresy, nad jejichž hlavami putuje obrovská vlajka s javorovým listem. Oba soupeři už se pozdravili na modrých čarách a utkání co nevidět odstartuje!

Oba soupeři se naposledy rozbruslili, halou naposledy zazněla oficiální píseň turnaje od skupiny Lake Malawi. Fanoušci naposledy zaplňují tribuny a za deset minut začne také poslední, jednatřicátý, zápas letošního mistrovství světa juniorů. Už brzy budeme znát jméno nového světového šampiona, pojďte si užít celou bitvu prostřednictvím našeho on-line textového přenosu!

O držiteli bronzové medaile už je rozhodnuto, na krk si ji po výhře 3:2 nad Finy pověsili reprezentanti Švédska! O jejich vítězství rozhodla branka ze 34. minuty, kterou Linus Öberg vstřelil z nulového úhlu a finský gólman si kotouč smolně srazil za svá záda. Nyní už tedy zbývá rozuzlit jedinou otázku – kdo se stane novým juniorským mistrem světa? Duel mezi Kanadou a Ruskem začíná už za půl hodiny!

Úvodní sestavy:

Kanada: Hofer (Daws) – Byram, Bernard-Docker, McIsaac, Smith (A), Bahl, Addison, Drysdale – Lafreniere, Hayton (C), Foote – Foudy, Veleno (A), Cozens – McMichael, Dellandrea, Dudas – Byfield, Thomas, Lavoie – Mercer.

Rusko: Miftachov (Askarov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Děnisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Vikman (FIN) – Lundgren (SWE), Synek (SVK).

Pohled do brankoviště

Kanaďané měli na startu turnaje na pozici gólmana slabší místo, Joel Hofer však postupem zápasů z role dvojky získal parádní formu. Nejde na něj sice největší množství střel, v pěti zápasech udržel ale úspěšnost na 94,55 % a průměrně dostane jen 1,30 gólu za zápas.

V ruském týmu je brankářská otázka ještě zajímavější. Jedničkou se totiž stal mladičký Jaroslav Askarov, který se však na mistrovství spíše hledá. Jeho úspěšnost nedosahuje ani 88 %, a přestože vychytal čtvrtfinále, v průběhu semifinále ho vystřídal Amir Miftachov, jenž zasáhl do této doby do 4 zápasů, v nichž inkasoval průměrně 1,28 gólu a jeho úspěšnost činí 94,64 %. Bylo by tedy velkým překvapením, kdyby se mezi tři tyče večer nepostavil Miftachov, nýbrž Askarov.

Individuálním statistikám Kanady vládne Barrett Hayton, jenž nasbíral v 6 zápasech už 11 bodů (5+6). Kanadský kapitán však v semifinále utržil nepříjemný náraz na mantinel a zápas s Finy nedohrál, není tak jisté, jestli do finále nastoupí. Stejný počet nahrávek jako tento útočník má ještě Dylan Cozens, velkou oporou bude rovněž Alexis Lafreniere, který sice vynechal kvůli poranění kolene dav zápasy skupiny, do play off se ale vrátil s bodující chutí.

Nejproduktivnějším Rusem je s 8 body (3+5) Alexander Chovanov, jenž spolu s další trojicí hráčů patří také mezi nejlepší střelce. Více asistencí než Chovanov už má jen Nikita Alexandrov, a to 6.

Pohled do týmových statistik

Kanaďané jsou po Švýcarech nejlepším celkem s procentuálním využitím střel, využijí totiž 14 % všech střeleckých příležitostí. Oproti tomu Rusům patří v této statistice čtvrté místo, zužitkují 11,27 % pokusů.

V přesilových hrách vévodí na turnaji vedle Švédů také hráči Kanady. Ti totiž využili lehce přes 44 % procent přesilovek, což je více jak dvojnásobné procento toho, co využijí Rusové – ti jsou na necelých 22 %.

V oslabení jsou na tom Kanaďané o něco hůře, ubránili totiž 76,19 % početních nevýhod a patří jim v tomto ohledu 5. místo, Rusové jsou o něco málo lepší – patří jim 3. příčka s úspěšností 79,31 %.

Rusko

Rudá mašina neprošla do finále tak dominantně jako Kanada, na její síle to ale nic nemění. Na úvod turnaje Rusové prohráli s Čechy (3:4), poté přejeli Kanaďany (6:0), následovala porážka od USA (1:3) a na závěr vysoká výhra nad Německem (6:1). Ve čtvrtfinále narazila sborná na Švýcary, kteří sice vzdorovali, góly ze druhé třetiny ale rozhodly o ruské výhře 3:1. Velmi napínavý byl semifinálový boj se Švédy, který za stavu 4:4 dospěl až do prodloužení, v něm ale štěstí přiklonili na svou stranu Rusové. Po loňském bronzu tak nyní jistě získají cennější kov – bude se lesknout zlatě, nebo stříbrně?

Kanada

Javorové listy už tradičně patří na juniorských šampionátech k adeptům na medaili, předpoklady naplňuje silný tým i letos. Do play off postoupila Kanada díky třem výhrám a 9 bodům z prvního místa, ve skupině zaváhala jen jednou. Kromě vítězstvích nad USA (6:4), Německem (4:1) a Českem (7:2) totiž utrpěla debakl 0:6 od Rusů, se kterými se v odvetě setká právě dnes. Co se vyřazovací části týká, v té byli Kanaďané až doposud dominantní. Ve čtvrtfinále vyřadili Slováky poměrem 6:1, v semifinále si na Finy vyšlápli 5:0. Teď už je čeká jen jediný mač, a to o kov nejcennější – dokáže Kanada po roční pauze znovu vybojovat titul?

Krásný den přeji všem hokejovým fanouškům! Svátek juniorského hokeje pro rok 2020 vrcholí právě dnes, od 19 hodin nás čeká v Ostravě finále mistrovství světa mezi Kanadou a Ruskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.