To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou.

Skončil první osmifinálový duel. Hosté ze Švýcarska si nakonec domů odvážejí jednobrankové vedení, to když krátce před koncem zápasu rozhodl o výhře 2:1 Joel Genazzi. Nicméně zápas to byl více než vyrovnaný, takže šance pro Plzeň v odvetě nadále žije. Druhý duel se hraje za týden v zemi helvetského kříže.

Konec zápasu.

Sestava HC Škoda Plzeň

Sestava HC Lausanne
Stephan (Boltshauser) – Frick, Lindbohm, Junland, Heldner, Genazzi (A), Nodari, Traber, Oejdemark – Kennins, Emmerton, Bertschy, Herren, Jeffrey (A), Vermin, Almond, Jooris, Moy, Leone, Froidevaux (C), Antonietti

59:45

Puk za brankou Frodla, pro dnešek je zřejmě rozhodnuto.

59:27

Tečovaná rána Romana Vráblíka končí vysoko v ochranné síti.

59:01

Začala poslední minuta dnešního utkání.

58:16

Hosté posílají kotouč pryč od své branky.

57:36

Opět vyrovnat mohl Peter Čerešňák, ten ovšem trefil jen prostředek brány.

56:41
Gól

Lausanne právě vstřelilo branku! Odvolávám co jsem odvolal. Lausanne přeci jen početní výhodu využívají a krátce před koncem zápasu se švýcarský celek dostává v Plzni do vedení. JOEL GENAZZI se dostal z pravé strany do úniku a i s velkou dávkou paní štěstěny dostal hostující útočník puk do sítě. Asistence: Cody Almond.

56:15

Ani Lausanne se početní výhoda zatím moc nedaří, tentokrát dokonce brankář Frodl dokázal dostat kotouč pryč z obranného pásma.

55:46

Skvělá práce Kantnera. Plzeň díky němu šetří další cenné vteřiny v útočném pásmu.

55:26

Hosté se sami dostávají z útočné třetiny.

55:05
Trest

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eberle – 2 min., hákování).

Šance

Dnešní utkání sleduje 5360 diváků.

53:47

Luboš Rob našel Michala Houdka, po jehož ráně se před branou vytvořil menší závar. Hosté odolali.

51:54

Na hře obou týmů je vidět, že se jde pomalu do finiše a nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.

50:38

Peter Čerešňák rychlým švihem krátce za modrou čárou jen pozdravil brankáře Tobiase Stephana.

49:49

Jen to zadunělo. Roman Vráblík vyslal ostrou ránu směr brána, puk ovšem trefil jen zadní mantinel.

49:06

Roman Vlach se pustil do velké kličkované, avšak jeho úmysl neměl moc šancí na úspěch.

47:29

Bertschy se dokázal dostat přes obránce ke střele, branku ovšem netrefil.

47:11

Po dalším zákroku Dominika Frodla následuje komerční přestávka.

46:40

Rychlá střela Lindbohma krátce po buly končí na betonu Frodla.

45:54

Hosté v plném počtu.

45:41

Ne, ne. Tato přesilová hra se Plzni vůbec nedaří.

45:19

Hráči Lausanne se opět osvobozují, domácí musí začít s dalším útokem až od své branky.

44:46
Šance

Hosté se dostali ve vlastním oslabení do přečíslení dvou na jednoho, avšak Topscorer Bertschy nezakončil přesně.

44:24

Gulaš nabil na modré čáře Moravčíkovi, jeho ránu vyráží Stephan levým betonem.

43:54
Trest

Milan Gulaš byl nedovoleně atakovaný v útočném pásmu, před námi je první početní výhoda v zápase.

43:14

Vojtěch Němec ztratil puk v útočném pásmu, hosté se hnali do rychlého brejku, který zastavil dobře chytající Frodl.

42:25

Josh Jooris se dral do šance, ale puk se mu zastavil u bližší tyče, kde to měl pod palcem Dominik Frodl.

41:53

Petr Kodýtek zachytil puk na modré čáře, ale více toho domácí nevytěžili. Hosté se avšak poté provinili zakázaném uvolněním, a tak se budou muset nadále bránit.

41:03

Domácí se nicméně daleko nedostali, jelikož je jim pískán ofsajd.

40:45

V rohu ledové plochy probíhal velký boj o kotouč, ten nakonec získal Michal Moravčík, který rozehrává.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí a stále jsou obě mužstva stejně daleko k vítězství. Plzeň sice poslal do vedení ve 35. minutě přesnou střelou Jakub Pour, nicméně hosté o tři minuty později dokázali zásluhou Vermina srovnat za stávajících 1:1. Vše je nadále otevřené, těšte se společně s námi na třetí třetinu.

Ta začne přibližně v 19:39.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Hosté v posledních vteřinách drží puk na svých hokejkách v útočném pásmu, ale zatím nestřílí.

39:38

Frodl raději přikryl puk u své pravé tyčky. Vhazovat se bude po jeho levici.

39:01

Rozběhla se nám poslední minuta druhé třetiny.

37:56
Gól

Lausanne právě vstřelilo branku! V Plzni máme celkem rychle vyrovnáno. JOEL VERMIN získal puk mezi kruhy, s ním si sjel až na pravý kruh, okdud se trefil přesně k pravé tyči. Asistence: Petteri Lindbohm, Lukas Frick.

37:34

Matteo Nodari vystřelil od modré čáry, Dominik Frodl dokázal puk vytěsnit mimo tři tyče svou vyrážečkou.

35:56

Michal Houdek byl zcela evidentně zasažen vysokou holí do obličeje, ale ani tohle není důvod k prvnímu vyloučení v zápase. Pokračujeme nadále v pěti na obou stranách.

35:43

Hosté se snaží o rychlé vyrovnání, ale jejich snaha je utlumena ofsajdem. Následuje druhá komerční přestávka druhé třetiny.

34:26
Gól

Plzeň právě vstřelila branku!
Je to tady, Plzeň se po zásluze dostává do vedení v zápase. JAKUB POUR v útočném pásmu nic složitého nevymýšlel, místo přihrávky se rozhodl pro střelu a plzeňský útočník se trefil přesně do levého horního rohu. Asistence: Matyáš Kantner.

34:09

Nadále probíhá velké dobývání hostující svatyně. Nyní se ovšem plzeňští budou muset bránit, jelikož po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před jejich brankou.

32:40

Vojtěch Němec střelou přes obránce hledal mezeru mezi betony, ty ovšem sklaply včas.

31:45

Petr Kodýtek si klepal o přihrávku, tu nakonec dostal na pravý kruh, střela mu ovšem vůbec nesedla.

31:00

Plzeňský forward už je na svých nohou, za což je odměněn od plzeňského publika hlasitým potleskem.

31:00

V nehokejové pozici na ledové ploše se ocitl Matyáš Kantner. Plzeňský mladý útočník tvrdě narazil v pádu na mantinelu a před plzeňskou střídačkou probíhá ošetřování.

30:20

Další rána plzeňského mužstva, Milan Gulaš od zadního mantinelu našel na modré Petera Čerešňáka, ten vyslal puk jen do hrudi gólmana.

29:51

Krátce před polovinou utkání napřáhl na modré čáře Michal Moravčík a jeho rána jen tak tak prolétla kolem pravé tyče.

28:56

Tobias Stephan drží kotouč před brankovou čárou. Před hostujícím brankářem se strhla velká bitva o kotouč, ale dopravit ho do brány se indiánům nepovedlo.

27:50

Jakub Pour prudkým pasem našel na brankovišti Matyáše Kantnera, ten se rozhodl pro kličku do protipohybu, hostující brankář však nechal na ledě svůj beton a přímo do něj poslal svou ranou puk plzeňský hráč.

27:35

Akce Škodovky zastavena, pískaná je přihrávka rukou.

27:11

Christoph Bertschy vypálik přes obránce, Dominik Frodl se jen ohlédl jak puk letí naštěstí vedle brány.

26:37

Dominik Frodl se provazem roztáhl na brankovišti, Cory Ammerton jemnou tečí plzeňského brankáře nepřekonal.

26:13

Po přiťuknutí Petra Straky napřáhl až ke stropu haly Peter Čerešňáka, jeho rána byla ovšem sražená mimo tři tyče. Po této domácí akci následuje komerční přestávka.

25:20

Na Stephana se valí jeden útok za druhým, tentokrát měl dobrou příležitost Matyáš Kantner, ten ovšem z mezikruží netrefil bránu.

24:38
Šance

Jaroslav Kracík zpětnou přihrávkou nabil na volej Milanu Gulašovi, ten ostrou ranou přestřeluje.

24:09

První útočná formace indiánů získala tlak v útočném pásmu, hráči Lausanne raději jen vyhodili na zakázané uvolnění.

23:02

Z rychlého brejku mohli udeřit hosté, Tyler Moy se objevil zčista jasna před brankou, ale svou ránu namířil jen do Frodla.

22:21

Lukáš Kaňák nic složitého nevymýšlel a puk poslal rovnou na brankáře, ten vyráží puk pravým betonem

20:54

Jonas Junland si nabruslil na osu hřiště odkud se snažil překvapit Frodla, ten domácí drží.

20:46

Jakub Pour zpracoval přihrávku až v útočném pásmu, což je proti pravidlům.

20:01

Máme za sebou první třetinu. Branky se plzeňští fanoušci zatím nedočkaly, ikdyž nějaké náznaky na obou stranách byly. Největší šanci měl v poslední minutě Ronalds Kennis, ale ten z předbrankového prostoru jen nechal vyniknout Frodla. Doufejme, že ve druhé periodě už budou padat nějaké góly a hra bude více zajímavější.

Prostřední část hry začne přibližně v 18:47.

20:00

První třetina skončila.

19:13
Šance

Christoph Bertschy nabral velkou rychlost, v útočném pásmu se rozhodl objet branku, následnou přihrávkou oslovil Ronaldse Keninse, který velkou šancí doslova pohrdl.

19:01

Začala poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.

18:14

Opět v akci plzeňská 77. Milan Gulaš po rychlé akci získal kotouč na levém kruhu, odkud rychle vystřelili, branku ovšem netrefil.

16:04

Milan Gulaš vyzkoušel pozornost Stephana střelou zapěstím, plzeňský kapitán trefil pouze prostředek brány.

15:44

Další plzeňský útok zastavuje zcela evidentní ofsajd.

14:16

Jan Eberle mohl otevřít skóre, plzeňský útočník dostal puk na pravý kruh, odkud pálil z první, hostující brankář Stephan jeho pokus stačil vyrazit, plzeňská sedmnáctka se následně dostala i k dorážce, ale ani ta nebyla úspěšná.

13:05
Šance

Fabian Helhner se vůbec nerozpakoval, na modré čáře zavřel oči a plnou silou poslal kotouč na Frodla. Ten si proti jeho ráně povyjel z brány a a černou gumu stačil včas zachytit. Velká šance pro Lausanne.

12:39

Tyler Moy po chybě plzeňských beků získal zadarmo kotouč na svou hokejku, po rychlé střele ovšem jen nechal vyniknout Dominika Frodla.

11:09

Opět v dobré příležitosti hostující útočník Cory Emmerton, ten se rozhodl pro střelu na bližší tyč, tam ovšem Frodl nenechal sebemenší místo.

09:17

Tyler Moy oslovil Joshe Joorise, ten z dobré příležitosti nestřílí úvodní branku dnešního mače.

07:50

Cory Emmerton dostal hezkou přihrávku zpoza brány, ale díky dobré práci plzeňský beků se hostující hráč ke střele nedostal.

06:53

Matyáš Kantner vystřelil krátce za modrou čárou rychlým švihem, černý nesmysl skončil v hrudi brankáře Stephena.

06:13

Jakub Pour to zkusil razantně z otočky, branku o malý kus netrefil. Jen to na plzeňském stadionu zahučelo.

05:11

Plzeňské vyhození nakonec icingem neskončilo, Antonietti musí hrát.

03:41

Roman Vráblík měl plno prostoru za modrou čárou, ale místo ohrožení branky trefil nohy prvního bránícího hráče.

03:08

Milan Gulaš to zkusil po přihrávce Kracíka z velkého úhlu, branku ovšem plzeňský kapitán netrefil.

02:54

Ostrou ránu Budíka vyrazil Stephan hokejkou do ochranné sítě.

02:30

Hra se rychle přesunula na opačnou stranu. Tam puk pod svou lapačkou podržel Dominik Frodl, vhazovat se bude po jeho pravici.

01:54

O pár vteřin později dostal nabito na modré čáře Peter Čerešňák, ale ani on střelou z voleje síť nerozvlnil.

01:38

Odražený puk o zadní mantinel si našel na levém kruhu Jan Eberle, ten z první ohrozil Stephana, ten kryje.

00:38

První útoky branku neohrozili, na řadu přichází tak druhé útočné formace obou týmů.

00:13

Úvodní buly vyhráli hosté, ti si však po třinácti vteřinách nepřesně přihráli a je pískán icing.

00:01

Utkání právě začalo.

Teď už nic nebrání tomu, aby utkání mohlo začít. Oba tábory fanoušků už jsou pořádně nažhavení.

Čestné buly vhodila legenda plzeňského, ale i švýcarského celku, Bohuslav Ebermann.

Obě mužstva pomalu nastupují na ledovou plochu, plzeňský tým je přivítán hlasitým potleskem. Před námi jsou hymny obou zemí.

V dresu Topscorera nastoupí na domácí straně kapitán Milan Gulaš, na straně Lausanne oblékne tento dres útočník Christoph Bertschy.

Velkou premiéru v plzeňském A-týmu si dnes odbude teprve sedmnáctiletý junior Sebastián Malát. Ten v dosavadních šestnácti zápasech turnaje o pohár DHL posbíral osmnácti bodů, když sedmkrát dokázal skórovat a na jedenáct branek svým spoluhráčům přihrál.

Napětí na plzeňském stadionu pomalu stoupá, do zápasu nám zbývá zhruba dvanáct minut a stadion se pomalu plní.

Úvodní sestavy:

HC Škoda Plzeň: Frodl (Micka) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, Kaňák – Malát, Kracík (A), Gulaš (C), Kantner, Vlach, Pour, Straka (A), Kodýtek, Eberle, Kolda, Němec, Rob

HC Lausanne: Stephan (Bolthauser) – Frick, Lindbohm, Junland, Heldner, Genazzi (A), Nodari, Traber, Oejdemark – Kennins, Emmerton, Bertschy, Herren, Jeffrey (A), Vermin, Almond, Jooris, Moy, Leone, Froidevaux (C), Antonietti

Rozhodčí: Daniel Rencz (HUN), Kristian Nikolić (AUT) – Jiří Ondráček (CZE), Josef Špůr (CZE).

Krásné úterní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na úterní den dopřát trochu toho nejlepšího hokeje. Od šesti hodin se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně hraje první utkání osmifinále hokejové Ligy mistrů, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým HC Lausanne.

plzen Plzeňská Škodovka se ve skupinové části potkala s finskou Hämeenlinnou, dánským Rungsted Seier Capital a nakonec se silným švýcarským celkem EV Zug. Plzeň začala na domácím ledě, kde nejprve po skvělém obratu porazila Hämeenlinnu 5:4 po prodloužení. Následovalo utkání s Rungstedem, to indiáni zvládli na jedničku a po jasném průběhu zvítězili vysoko 9:3. Následně se přemístili na sever Evropy. I ve druhém utkání proti finskému celku šlo utkání do prodloužení a opět dopadlo lépe pro český celek. Plzeň vyhrála 2:1. I čtvrtý zápas Západočeši vyhráli. Po výhře 4:2 v Dánsku si s předstihem zajistila postup do vyřazovací části. V říjnovém dvojzápase proti Zugu tak o mnoho nešlo. Nejprve v kombinované sestavě modrobílí prohráli ve Švýcarsku 5:2, odveta o týden už ale byla v jejich režii. Po výhře 2:1 po samostatných nájezdech skončila Plzeň ve skupině B na druhém místě tabulky.

lausanne Švýcarské Lausanne bylo letošní rok vylosováné do skupiny s běloruským Minskem, finským celkem Lahti Pelicans a i jedním zástupcem z České republiky – mistrem z Třincem. Jízda začala na ledě Minsku, kde domácí zvládli tuhou bitvu, když zvítězili 3:2 po prodloužení. I druhý zápas švýcarského celku musel do prodloužení, tentokrát dopadl o poznání lépe, Lausanne vyhrálo v Iske aréně ve Finsku 5:4 po samostatných nájezdech. Třetí utkání už skončilo po šedesáti minutách. CHL se přesunula do země helvetského kříže a domácí celek porazil mužstvo z Běloruska 3:2. O dva dny později přišla odveta s Lahti a opět o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, opět je zvládli hráči z Lausanne, vyhráli 4:3. V říjnovém duelu se nejprve hrálo na půdě českého mistra a jak už bylo zvykem, mač se opět prodlužoval. O vítězi rozhodl krátce před koncem Matěj Stránský. Poslední duel ale zvádlo Lausanne na jedničku, vyhrálo v odvětě nad Třincem 5:3, čímž si švýcarský celek zajistil první místo ve skupině D před Minskem.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.