Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše.
Děkuji za pozornost nejen v dnešním utkání, ale po celou sezónu a v létě u přípravných zápasů se těším na počtenou.

Přeji Vám krásné dny ve zdraví nejen na těle, ale i na duši a mějte pokud možno krásné léto.

Nejvyrovnanější utkání rozhodlo prodloužení v šesté minutě. Kladno mělo kotouč časově více na hokejkách a důrazně dobývalo bránu. Až malá chybka, kdy obránci Poruby nechali volného Tomáše Plekance na brankovišti, ukončila jak dnešní mač, tak celou sérii.
Foltánovi bohužel vypadl kotouč za záda a než se vzpamatoval co se to děje, byl kladenský kapitán s rukama nad hlavou a oslavoval postup do finále.

Za dnešní parádní výkon by si RT TORAX zasloužil alespoň jedno další utkání, ale i tak je to pro porubský tým výborná sezóna. Pomýšlel výše, to ano, ale za pár měsíců začne další sezóna a s ní nová šance pro dosažení cílů.

Kladno právě vstřelilo branku!
Foltán odvracel kde jakou střelu, pomohla mu i tyč, ale dorážku TOMÁŠE PLEKANCE nedokázal zastavit. Asistence: Jakub Suchánek a Patrik Machač.

65:55

Po vhazování je Kladno stále v útočné třetině.

65:10

nyní se Porubané osvobozují icingem.

64:32

Endálova bekhnedovka končí u Košarišťana v lapačce.

64:02

Hraje se kolem Foltánovy brány, ale střelecky se Rytíři neangažují. nemohou, protože jsou tlačeni na mantinel jak za brankou, tak po rozích.

63:23

Pro postavení hráče v brankovišti je RT TORAX vykázán z pásma. Košarišťan byl i dost důrazný a porubskému forvardovi vyrazil hůl.

62:55
Šance

Endál se špačkem zaútočili. Endálova stela jen těsně minula pravou.

62:10

Po krátké návštěvě Porub y v útoku je opět horko domácí obraně.

61:38

Kladenští zakombinovali v pásmu, jenže domácí drželi hráče s kotoučem v úctihodné vzdálenosti od branky.

60:54

Následně se domácí probojovali ve středním pásmu ke kotouči a opět Korkiakoski vyráží do útoku. zablokovali jej ale obránci a tak po ztrátě puku jde střídat.

60:35

Korkiakoskiho střelu Košarišťan vyráží.

60:13

Hraje se v porubském rohu.

60:01

Prodloužení začne v 20:08

Porubě se podařilo dvakrát srovnat! Hned v první minutě se do střely opřel Markus Korkiakoski na jehož vyrovnání brzy reagoval Tomáš Pitule. Kladno ovládalo hru, ale pak přišlo vyloučení, které Rytíři sice ubránili, jenže jak byl RT TORAX nabuzen a střelecky naladěn, vzešla vteřinu po ukončení trestu Račuka vyrovnávací střela Radka Pořízka.
Následovalo šest dramatických minut, kdy oba týmy chtěly strhnout vedení na svou stranu, což se ale nezdařilo, takže nás po přestávce čeká prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:48

Ještě jedno buly před Fotlánem.

59:40

Kladno rychle přesunulo hru před Foltána a Plekancův pokus končí před brankovou čarou.

59:31

Klíma posílá puk do útočného pásma.

59:28

Porubský ofsajd.

59:10

Bekhendové zakončení Žovince, který si vyjel do útoku, končí u Košarišťana.

58:41

Rytíři stále dobývají porubskou bránu. RT TORAX ale výborně brání a ze všech sil hodlá udržet nerozhodný stav.

57:54

Vhazovalo se po levé ruce Fotlána. Suchánek chtěl pálit od modré, volil ovšem nahrávku po čáře, což využil Kanko a dostal hru mimo porubské pásmo.

57:37

Machač si nabruslil spolu s Plekancem, ale puk bekhendem neprotlačil za pozorného Foltána.

57:01

Fotlán vypomohl s rozehrávkou. Voráček pak mohl poslat puk do jízdy Brodkovi. Košarišťan kryje střelu Hudečka.

56:14

Kladno je teď aktivnější a mohlo vytěžit vedoucí branku. Puk z hole Melky mířil ale vysoko nad horní tyč.

55:20

Foltán vykryl střelu Machaly a Do střední třetiny dostává puk Pořízek.

54:25

Klíma s Tomanem drželi puk v levém rohu útočné třetiny. Nakonec byli ale vytlačeni až do středního pásma.

54:02

Ofsajd Poruby.

53:44
Gól

Poruba právě vstřelila branku!
Neutuchající střelba v početné převaze končí gólem RADKA POŘÍZKA. Račuk byl v té chvíli již vteřinu na ledě. Asistence: Lukáš Kozák a Šimon Szathmáry.

53:43

Hosté v plném počtu.

53:38

Kozákovi nabil na první Szathmáry, ale puk míjí spojnici horní a levé tyče.

53:32

Puk je v lapačce po střele Jáchyma.

53:21

Střela Endála končí pod betony kladenského brankáře.

52:57
Šance

Po valné hromadě, která vznikla po několika dorážkách domácích hráčů skoro do prázdné brány se bude vhazovat ve středním pásmu. Sudí odpískali postavení hráče v brankovišti. Košarišťan se spoluhráči ubránili jednobrankové vedení.

52:29
Šance

Korkiakoskiho střela jen těsně minula vzdálenější levou tyč.

51:55

Szathmáry na modré kombinuje s Kozákem, který si nakonec sjíždí za kruhy a švihem střílí. Košarišťan si levou tyč pokryl.

51:43

Oddechový čas pro domácí.

51:43
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Marek Račuk – 2 min., sekání).

51:30

Hraje se nahoru dolů s mnoha osobními souboji na mantinelu.

50:33

Domácím se nedaří protlačit puk za brankovou čáru.

50:15

Icing Rytířů.

49:55

Střela Urbance je skrytá, přesto ji Košarišťan dokázal včas najít a puk vyrazit.

49:25

Kladenští vyhráli buly ve středním pásmu, jenže střela Marosze končí daleko od levé Foltánovy tyče.

48:40

Urbanec s Pořízkem založili kombinaci vedoucí k přechodu do útočné třetiny, kde střílí Klíma a pak i Korkiakoski.

47:46

Kankova dělovka po buly, které se odehrálo po reklamní přestávce, prověřila tvrdost Košarišťanovy helmy. Puk se svezl za branku a pokračuje se ve hře.

47:23

Teper převzal zadovku Urbance a Poruba pak útok zakončila střelou Špačka. K dorážce se Endál s Hudečkem už nedostali.

46:20

Plekancova střela mířila vysoko nad bránu. Foltán pak vykryl i střelu Melky.

45:52

Kanko si teď moc nerozuměl se Špačkem. V pásmu si vyměnili kotouč ale zadovka Kanka už neměla adresáta v červeném dresu.

45:11

Tentokrát ofsajd Poruby. Endál měl napřaženo a vystřelil, což se hostujícím nelíbilo, pochopitelně. Emoce se krotí v pravém kladenském rohu.

44:40

Po ofsajdu Kladna je hra před Košarišťanem. Domácí rozhodně neskládají zbraně a jdou tzv. do plných.

43:50

Přiostřuje se s každou minutou a rozhodčí to budou mít ještě hodně těžké udržet utkání co možná nejklidnější.

41:22
Gól

Zacharčuk střílel od modré a před Fotlánem dobře nastavil hůl TOMÁŠ PITULE a Kladno tím opět vede. Asistence: Stěpan Zacharčuk.

40:09
Gól

Po vyhraném buly se domácí dostali rychle do třetiny a střela švihem z hole MARKUSE KORKIAKOSKIHO vyrovnává utkání. Asistence Tomáš Jáchym a Tomáš Voráček.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:12.

Domácí v této dvacetiminutovce odehráli polovinu času v oslabení a velmi bravurně je od bránili. Foltán si připsal 16 střel a jisto jistě zvýšil svou procentuální úspěšnost. Samozřejmě s velkou pomocí spoluhráčů.

Košarišťan toliko práce neměl. Porubských střel mezi tři tyče šlo všehovšudy dvě, zbylé pokusy zablokovali hráči.

Od cca poloviny třetiny se na ledě již neobjevuje Jaromír Jágr.

Celkový počet střel 11:34

40:00

Druhá třetina skončila.

39:48

Vyrovnat se pokusí Endál. Za záchrannou brzdu zatáhl kladenský obránce a ke střele od mantinelu už asi nedojde.

39:10

Poslední minuta se zřejmě odehraje před Foltánem, který v této třetině drží čisté konto.

38:58

Vhazuje se ve středním pásmu.

38:30

Střela Korkiakoskiho míjí kladenskou bránu.

38:17

Domácí jsou bez inkasování v plném počtu.

38:01

Pitule při střele z první láme hůl.

37:50

Hudeček dostává puk až k soupeřově bráně.

37:10

Špaček vykrývá střely Frey.

36:17
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., krosček).

36:02

Pořízek zabránil křižné nahrávce a možnému kladenskému gólu.

35:55

Voráček střílel od modré, což kladenský brankář vykryl a k dorážce se Pořízek nedostal díky Filipovi.

35:31

Kladno vyhazuje přes všechny čáry, ale icing to není.

34:50

Pořízkovu střelu vyráží Košarišťan nad ochrannou síť. Bude se vhazovat po jeho pravici.

34:03

Domácí v plném počtu.

33:30

Jelínkovu střelu Foltán vyráží do pravého rohu.

33:00

Domácí se dostávají k odraženému puku a Žovinec jej posílá na druhou stranu hřiště. Porubané dokázali tak vystřídat.

32:50

Račuk nastřelil Žovince.

32:24

Po střele Frey je puk mimo hrací plochu.

32:03
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jiří Brodek – 2 min., vysoká hůl).

31:16

Domácí i tentokrát ubránili oslabení a jsou v plném počtu.

31:00

Kolotoč nahrávek gólově nekončí. Další vzplanutí a další hašení požáru, kdy od sebe odstrkují sudí Endála s Hlavou.

30:40

Foltán drží puk před pravou tyčí a na zádech se mu objevuje Hlava. Sudí přerušují a uklidňují emoce.

30:05

Od modré střílel Frey a před brankou tečoval Kubík. Foltán dokázal periferně zachytit puk a lapačkou zakročit. Následně se z úhlu hodlal prosadit Hlava.

29:40

Račukovu střelu Foltán vyrazil před sebe a vyslal tak do útoku Jáchyma s Korkiakoskim. První jmenovaný se pak v pásmu zamotal a na zteč se vydal Kubík.

29:16
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radim Toman – 2 min., podrážení).

28:42

Kanko střílí z červené čáry, ale Košarišťanovu bránu míjí. Stejně se pak vede už v pásmu Raškovi.

27:40

Útok Jáchyma ani Hudečka nedocílil vyrovnání. Domácí mají momentálně více za hry, jen by to chtělo sladkou tečku v podobě gólu.

27:05

26:50

Foltán levou bruslí vytěsnil puk z brankoviště po střele Machaly.

26:11

Puk je mimo hrací plochu a sudí vykazují hru do středního pásma.

26:05

Foltán vykryl útok Hlavy a Plekance.

25:30

Špaček s Hudečkem zahrozili v oslabení. Košarišťan vytěsnil puk mimo brankoviště.

25:05
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Radek Pořízek.

25:00

Kanko prostrčil puk na Jáchyma, kterého za modrou čarou zablokoval Mikliš.

24:44

23:50

Machala si nabíjí s Freyem na modré, ale domácí borci se rychle přesouvají proti případné střele, takže Foltán vůbec zasahovat nemusel.

23:20

Hostům není dovoleno se zabydlet v útočné třetině. Už po třetí musí zakládat útok od vlastní brány.

22:44
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., držení).

22:10

Jelínek zablokoval střelu Voráčka a s těžkostmi se zvedal z ledu, když se hra přesunula k Foltánovi.

21:48

Ještě než se Kozák vrátil na led, domácí dostali hru do útočné třetiny. Boje za brankou ukončují sudí. Vhazování se chystá po pravé ruce kladenského gólmana.

21:37

20:59

Endál s Urbancem zablokovali Snuggeruda, který zůstává pod mantinelem. hra se přerušuje a hosté avizují faul. jenže to sudí po dlouhé debatě s Plekancem zamítají.

20:39

Košarišťan přerušuje hru po střele Hudečka.

20:23

Korkiakoski posílá puk za kladenskou bránu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Střely v první třetině 9:18.
Zblokované 4:5
Střely mimo 3:1

Opět otevřeli skóre domácí a rovnou využitou přesilovou hrou. Na modré vypálil kapitán Lukáš Kozák a díky teči kladenské hokejky změnil puk trajektorii a zaplul k levé tyči. Jenže hosté mají velkou útočnou sílu a do čtyř minut vyrovnali. Střelou zpoza hráče a nahoru brány zabodoval Ondřej Machala. Násobkem osmi je šestnáct a v této minutě šli Rytíři do vedení bekhendovou střelou Marka Račuka, když si objel bránu se soupeřem na zádech.
Domácí měli několik šancí. Hudeček trefil levou tyč a v oslabení ujel Endál a s bekhendovým zakončením neuspěl.

20:00

První třetina skončila.

19:59

Poslední střela a z otočky míjí Foltánovu klec.

19:41

Ke kladenské bráně vyhazuje puk Toman.

19:37
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Kozák – 2 min., podrážení).

19:18

Kladno se vstavilo ofsajdové hře. Pak se strhla hromadná strkanice v pravém kruhu obranného pásma Poruby. Seběhly se na každé straně dvě pětice hráčů a rozhodčí nařizují vhazování před Košarišťanem.

18:27

17:50

Puk se snažil vyhodit Žovinec, ale na modré jej sbírá Snuggerud a střelou dostává soupeře pod tlak. Foltán drží pozici před brankou čarou a čeká až sudí přeruší hru.

17:10

Plekancova střela končí na holeních Kanka.

16:33
Šance

Endál po buly jede kolem střídaček a bekhendem zakončuje. Košarišťan si levou tyč dobře utěsnil a ihned rozehrává.

16:27
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Šimon Szathmáry – 2 min., držení).

15:08
Gól

Klidné vystřídání okořenila vedoucí branka, kterou doslova pohodlně dává MAREK RAČUK. Objel branku soupeře a neatakován střílí z mezikruží. Asistence: Matyáš Filip a Rostislav Marosz.

14:45

Teď se Rytířům zadařilo poslat puk tak, aby mohli klidně vystřídat.

14:22

Podobně se zadařilo Miklišovi jehož prudkou nahrávku nezachytil Plekanec.

13:55

Jenže si puk hodně předsunul s Jáchymem a píská se tak zakázané uvolnění.

13:45

Korkiakoski zachytil kotouč mezi kruhy a otáčí hru.

13:10

Slavík s Pořízkem jsou s pukem ve středním pásmu. Nedá se jak projít do útočného pásma.

12:55

Foltán kryje střelu Melky a v přerušení máme komerční přestávku.

12:35

Dlouhá nahrávka Zacharčuka končí v levém porubském rohu. Halva s Pitulem puk drží na hokejkách.

12:01

Foltánovy betony vyklepány střelou Marosze.

11:30

Porubané prostřídali a nyní se pokouší prorazit obranný val Tomanova řada.

10:55
Šance

Hudeček dorážel střelu Endála. Trefil levou kladenskou tyč.

10:10

Jáchym s Pořízkem zakombinovali pod svou střídačkou, ale kotouč má soupeř a dravě se dere na branku.

09:52

Icing Kladna. Buly po levici Košarišťana.

09:43

Rytíři vyhazují přes všechny čáry.

08:53

Klasická potyčka po přerušení hry. Vhazovat se bude po levici Košarišťana.

07:27
Gól

Domácím se nepodařilo dostat puk z pásma a toho velmi dobře využil Jágr s ONDŘEJEM MACHALOU, který zpoza hráče vystřelil nahoru. Foltán v kleče už nemohl puku zabránit rozvlnit brankovou síť. Asistence: Jaromír Jágr a Luc Snuggerud.

07:11

Krátká návštěva útočné třetiny a opět se hra přesouvá před porubskou branku.

06:54

Machalovi zablokoval před brankovištěm hůl Endál, ale kladenský forvard stejně dokázal vystřelit.

06:18

Žovinec podpořil útok a vyslal na zteč Brodka s Klímou. V závěrečné nahrávce na osu hřiště zabránil Mikliš.

05:59

Porubany zastavuje ofsajd.

04:19
Šance

Mohlo být rychle vyrovnáno, kdyby Foltán bleskurychle neotočil své tělo k levé tyči a kutálející se puk nezachytil včas. Jágr s Plekancem si mohli připsat první body na porubském ledě.

03:53
Gól

Proměněná přesilovka! Obránci si na modré nahrávali tak dlouho, až to dostal porubský kapitán LUKÁŠ KOZÁK přesně na střelu z první a před kladenským gólmanem puk jemně tečoval vlastní obránce. Asistence: Šimon Szathmáry.

03:02

Za Košarišťanem zazvonila tyč. Porubský útok jede dál nahrávací kolotoč.

02:50

Domácí mají první početní výhodu, když hned po buly zahákoval Jáchyma Machala.

02:45
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Machala – 2 min., hákování).

02:42

RT TORAX udržel hru v útočné třetině a k zakončení se dostal Stloukal.

01:50

Toman poté, co se Slavíkem vybojovali v pravém rohu kotouč se k odražené nahrávce dostává první a zkouší se probojovat až do pásma.

01:10

Špaček vytěsnil kotouč až do pásma hostů, aby domácí mohli v klidu vystřídat.

00:23

Nepřesnosti v nahrávkách byly viděny u obou týmů. Přestože se Porubané dostali do útočné třetiny byli to Rytíři, kdo první střílel na Foltánovu klec. Po buly to zkusil opětovně Filip, ale i tento pokus má porubský gólman v lapačce.

00:01

Utkání právě začalo.

Hezký večer z RT TORAX ARENY!

Venku panuje klasické aprílové počasí, zde v hale je cítit napětí už při rozbruslení. Poruba má dnes jednu z posledních šancí oddálit konec sezóny a naopak Rytíři mohou dnes z Poruby odjíždět se čtvrtým vítězstvím, který zařizuje postup do finále Chance ligy.

Jaké sestavy dnes trenéři oznámili?

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Kozák (C), Urbanec, Slavík, Teper – Korkiakoski, T. Jáchym, Pořízek – Špaček, Hudeček, Endál (A) – Adam Raška I, Toman, Kanko – Brodek, Klíma, Stloukal.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Marosz, Filip, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Kubík, Machač, Š. Jelínek.

Rozhodčí: Souček, Ondráček – Kreuzer, Polonyi.

Utkání začíná v 17:30 a můžete jej sledovat jak zde na textovém přenosu, tak na HokejkaTV.

HC RT TORAX Poruba 2011

Třetí semifinálové utkání, třetí porážka. A v trojkách pokračujeme, protože potřetí porubští borci vedli, potřetí Rytíři otočili skóre; potřetí ostravští hráči odvolali brankáře a potřetí během power-play inkasovali.
Nejvíce vyrovnané utkání, i co střel se týče (24:29), bylo odehráno v rychlém tempu, s velkými emocemi a mnoha vyloučeními.
Porubané měli skoro minutovou početní výhodu 5/3, jenže ji neproměnili. Velká snaha a možná i přemotivovanost jim svazovaly v mnoha ohledech ruce a leckdy i brusle. Tutové šance jim procházely mezi prsty a pak z mini chybiček inkasovali.

Zdramatizují ve středečním utkání celou sérii a vrátí se na Kladno?

Hokejistům Kladna chybí v boji o návrat do extraligy už jen jediná výhra. Tým hrajícího majitele Jaromíra Jágra zvítězil ve třetím semifinálovém utkání playoff a v sérii vede 3:0 na zápasy. Na výhře 4.1 se výrazně podílel Nicolas Hlava (1+2), který se do sestavy Rytířů vrátil po jednozápasové stopce.
Třetí výhrou si Kladno zařídilo čtyři mečboly a už zítra může jeden proměnit v postup do finále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.