Je tu konec třetího finále mezi Duklou a Kladnem.

Troufnu si říci, že příliš rychlá branka Dukly z první minutě Dukle spíše uškodila. Pak mělo své slovo Kladno, kterému se podařilo využít tři přesilovky a také jedno oslabení. Konečné skóre tedy 2:5.

Z CZ LOKO Arény je to dnes vše, přeji klidný zbytek večera!

Konec zápasu.

59:27
Trest

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2+2 min, hrubost).

Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hrubost).

58:20

Košarišťanovi nyní puk zajel až za dres po střele Lichance. Vhazovat se bude po jeho pravici.

56:15

Bilčík se nyní odhodlal ke střele z pravého kruhu, střela šla vysoko nad.

55:00

Po delší době u kotouče Dukla, nedokáže s ním však nic vymyslet.

52:55

Kladno se z tlaku po vystřídání vzpamatovalo a opět mají ze hry více.

52:00

Dvě zakázané uvolnění Kladna v řadě. Nyní je Kladno pod tlakem.

51:32

Pekrovi se podařilo nahodit puk přesně na Košarišťana, před kterým ještě stačil do nahození sáhnout Fronk. Kotouč sice změnil směr, ale vysoko na Košarišťanovu klec.

50:06
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
Illéš měl sice ve středním pásmu kotouč pod kontrolou, ale zpětnou přihrávkou za sebe jenom namazal ROSTISLAVU MAROSZOVI, který už neměl problém si vymíchat Žukova blafákem a následně mu puk poslat mezi nohy – 2:5! Asistence: Luc Snuggerud.

49:45

Rytíři opět u kotouče v útočném pásmu.

48:38
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., podrážení).

48:10

Machala v klidu forčekuje i ve vlatním oslabení.

47:56
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Marek Račuk – 2 min., hákování).

47:20

Brož unikl po pravém křídle až ke kase a zkoušel najít před brankou volného Chlubnu. Ten se k závěrečné koncovce už sice nedostal, ale i tak se Kladno dostalo po velký tlak. Následně Košarišťan puk přikryl a vhazovat se bude po jeho pravici.

46:40
Šance

Jiránek se nyní dostal do šance na mezikruží. Jeho střela sice měla gólové parametry, ale minula horní tyč o pár čísel!

45:20

Harkabus nyní pusnul puk do tandemu na Fronka, ten ale po překročení modré čáry ihned o puk přišel a dopředu jde opět Kladno.

44:20

Dundáček se snažil o střelu z modré, kotouč mu ale sjel z lopaty a ze střely vznikl posuvný pas z modré k brankovišti.

43:30

Eliáš se vydal na výlet po levém křídle, kotouč ztratil dřív, než stihl vůbec vletět do útočného pásma.

42:30

Dukle se podařilo ubránit oslabení, bohužel pro domácí celek je ihned po vypršení trestu odpískán icing a hra se přesune zpět před Žukova.

41:30

Frye vypálil tvrdě z modré, Žukov byl nucený zasahovat.

41:10

Přesilová hra Kladna a opět v útočném pásmu úřaduje Jágrova hůl na levém kruhu.

40:24
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Bukač – 2 min., hákování).

40:05

Po prvním vhazování třetí třetiny opět hned u kotouče Dukla.

40:01

Hrůzostrašná třetina pro Duklu. Ve 28. minutě navýšil na 1:3 Plekanec. Následně snížil na rozdíl jedné branky o minutu později Pekr. Dvoubrankové vedení vrátil zpět Kladnu ve 36. minutě Marosz.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:40

Kladno se osvobozuje vyhozením kotouče až k Žukovovi.

37:07
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., nedovolené bránění).

35:22
Gól

K odraženému kotouči po zákroku Žukova se dostal jako první ROSTISLAV MAROSZ a jen tak píchnul do kotouče. Ten prošel přesně mezi nohami Žukova a Kladno opět odskakuje o dvě branky! Asistence: Tomáš Plekanec, Luc Snuggerud.

35:07
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., vysoká hůl).

34:15

Harkabus našel z levého kruhu na středu Jiránka. Jiránek opět pálil z první, jeho střela mířila ale přesně doprostřed branky.

33:40

Matěj Pekr nyní pálil z levého kruhu, Košarišťan opět zasahuje.

33:10

Dundáček obdržel puk od Čavhotského na modrou čáru a ihned vypálil z první. Košarišťan střelu moc dobře viděl a likviduje ji.

32:15

Dukla již v plném počtu a začíná její přesilovka.

31:45
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Luc Snuggerud – 2 min., podrážení).

31:40

Jágrova dlouhá hůl nyní úřaduje v útočném pásmu.

30:40

Jiránek mohl jít sám na kasu, inkasoval ale v útočném pásmu tvrdý hit a o kotouč přichází.

30:00
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., podrážení).

28:03
Gól

Dukla právě vstřelila branku!
Rychlá odpověď domácí Dukly. Totožná situace jako na druhé straně. Střela z pravého kruhu z hole MATĚJE PEKRA prolítla teploměrem – 2:3! Asistence: Matěj Zadražil.

27:34
Gól

Skvěle sehraná přesilovka a Kladno odskakuje na rozdíl dvou branek. TOMÁŠ PLEKANEC se střelou z pravého kruhu trefil přesně k tyči, kde Žukov neměl šanci úřadovat. Asistence: Luc Snuggerud.

27:03
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., podrážení).

26:45

Jágr zlomil hůl v útočném pásmu, Dukla nyní u kotouče.

25:30

Čachotský kloužil v útočném pásmu s kotoučem, nakonec ho předal za brankou Lichanecovi, který ale přihrávkou na slepo kotouč ztratil.

25:00

Košarišťan u kotouče a snaží se o rozehrávku. Napadající Pekr mu chtěl znepříjemnit jeho počin na ledě. Gólman Kladna však zachoval chladnou hlavu a s přehledem rozehrál.

23:40

Fronk stačil vypíchnout přihrávku ve vlastním pásmu a dostat se ke kotouči. Přechod do pásma již domácím nevyšel a u puku opět Rytíři.

22:30
Šance

Po kombinaci Strejčka s Čachotským se druhý jmenovaný dostal ke střele z pravého kruhu. Čachotský trefil pouze pravou tyč a hraje se dál!

22:00

Pekr našel na modré volného Dundáčka, který ihned napřáhl na střelu z první. Tvrdou bombu likviduje Košarišťan.

21:10

Kubík vystihl kotouč v obranné třetině a vyváží puk mimo pásmo. Šetří tak cenné vteřinky pro Kladno ve vlastním oslabení.

20:47
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., sekání).

20:33

Vyhrané buly, přihrávka ihned na Pekra, který pálil z levého kruhu. Branku přestřelil, šance Dukly pokračuje.

20:27
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Suchánek – 2 min., podrážení).

20:15

Dukla se pokusila o rychlý přechod, akci však ruší ofsajd.

20:05

Po vyhraném buly se Dukla ihned žene do útočného pásma, neboť stále běží trest Frye z první části.

20:01

V první třetině v CZ LOKO Aréně padly celkem tři branky.

Dukla šla do vedení ihned v první minutě, následně Kladno srovnalo a 20 vteřin do konce i odskočilo na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina začíná za 14 minut.

20:00

První třetina skončila.

19:41
Gól

Necelých dvacet vteřin do konce a Kladno se ujímá vedení! Kolář namazal na modré čáře Plekancovi, který našel v útočném pásmu ONDŘEJE MACHALU, který střelou mezi nohy překonal Žukova! Asistence: Tomáš Plekanec.

18:55
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., podrážení).

18:30
Šance

Žukov nyní vychytal Plekance, který byl sám v úniku a stačilo puk pouze zvednout!

16:50
Šance

Tempo na ledě se ke konci třetiny velmi srovnalo, možná bych se nebál říci, že nyní převládá Kladno, které vstřelená branka velmi nakopla!

16:00

Nyní u kotouče v útočném pásmu Kladno, ke střele na Žukova již nedošlo.

15:00

Illéš si již odpykal svůj trest a Dukla se ihned dostává k držení puku v útočném pásmu.

14:10

Kubík opět ze stejné pozice jako před malou chvílí, klec Dukly opět míjí.

13:25
Šance

Kubík pálil z pravého kruhu, minul Žukovovu klec minimálně o metr!

13:00

Čachotský vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje Duklu ve vlastním oslabení.

12:20
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., sekání).

11:50

Bilčík vyhazuje kotouč z vlastního pásma a nechává Duklu oddechnout na pár vteřin.

10:35
Gól

Střela z levého kruhu se buď od obránce nebo od Žukova odrazila přesně na protilehlý kruh, kde stál již připravený ANTONIN MELKA a střelou do horní části branky překonal Žukova, který v zápase zatím nebyl nikterak zatěžován – 1:1. Asistence: Zachary Frye, Ondřej Mikliš.

09:40
Šance

Čachotský založil útok ve vlastní třetině, našel před brankou volného Illéše, který byl ale k jeho smůle zády k brance, a tak střela neměla gólové parametry!

08:30

Žukov si zatím připsal za půl třetiny tak tři zákroky a v brance Dukly rychle chladne.

07:00

Vhazování ve třetině Kladna ovládli Rytíři a zkouší se dostat do útočného pásma. Rychle inkasovaný gól je na Kladně velice znát.

06:50

Strejček se dostal ke střele z modré, Košarišťan vyráží puk do rohu.

06:00

Illéš nahodil kotouč na branku a jeho lajna míří střídat.

05:15

Čermák se dostal do samostatného úniku, branka Košarišťana byla však posunuta a akce končí.

04:50

Ofsajd přerušuje útočné snažení Kladna.

04:20
Šance

Nahození přes celé kluziště stihl u Košarišťana Pekr a ihned z první vypálil! Gólman Kladna zastahuje lapačkou! Dukla bylo blízko ke dvoubrankovému vedení.

03:24
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2 min., krosček).

03:24
Šance

Hlava si vymíchal Bilčíka a vyslal na Žukova první střelu v zápase. Žukov zůstává v klidu a šanci likviduje!

02:45

Illéš hledal na druhé straně Fronka, přihrávku vystihl bek Kladna.

02:30

Košarišťan se hlásí a je potřeba oprava masky.

02:00

Kladno jako opařené! Rychle inkasovaný gól a ihned jsou vidět nepřesnosti v přihrávkách.

00:58
Gól

PETER LICHANEC obdržel kotouč do prostoru brankoviště, stáhl si kotouč na bekhend a střelou do šibenice posílá Duklu do vedení 1:0! Asistence: Tomáš Čachotský, Jan Strejček.

00:30

Po úvodním buly ihned u kotouče domácí Dukla. Fronk zavezl během chvíle kotouč do pásma, v něm však nic nevymyslel.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – D. Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Kubík, Marosz, Hlava – Melka, Pitule, Račuk (A) – Š. Jelínek, Machač, Bílek.

Rozhodčí: Pešina, Čech – Hanzlík, Zídek.

Příjemný hokejový podvečer z Jihlavy!

Po dvou odehraných zápasech finále se série stěhuje do CZ LOKO Arény.

Oba dva těžce vyrovnané souboje zvládla Dukla a k postupu má mnohem blíže než Rytíři z Kladna. Jednu z největších zásluh na vyhraných zápasech má skvěle chytající Žukov, který byl hlavním faktorem celého play-off a Dukla si ho nemůže vynachválit.

Statistiky mluví jasně. Žukov zlikvidoval za dva finálové zápasy celkem 103 střel a pustil za svá záda pouze čtyři branky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.