To je prozatím z Areny Riga vše, na počtenou! Třeba právě u večerního duelu Lotyšska s Německem.

Kanada se sice posunula v pořadí skupiny B před Kazachstán na postupové pozice, a to díky lepšímu vzájemnému zápasu. Avšak musí doufat, že večerní zápas skončí tříbodovou výhru Lotyšska nebo Německa. Jinak to znamená konec na turnaji. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Máme za sebou dnešní první duel, ve kterém nakonec vítězí Finové 3:2 po samostatných nájezdech. A to i přesto, že v závěru třetí třetiny srovnal Arttu Ruotsalainen. A právě Ruotsalainen rozhodl o výhře i v nájezdech!

Turunen

Rozhodčí: Bjord, Nord – Lundgren, Yletyinen (všichni SWE)

Nejlepší hráči dnešního duelu:

Darcy Kuemper (CAN)
Arttu Ruotsalainen (FIN)

Konec zápasu.

Gól

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
Autorem vítězné branky je ARTTU RUOTSALAINEN.

Connor Brown neuspěl se svým blafákem do forhendu, Kanadě hrozí vyřazení!

Pakarinen zkusil střelu, avšak neuspěl.

Adam Henrique drží Kanadu ve hře. Skvělý blafák.

Arttu Ruotsalainen dává! Přesná střela! A Kanada musí!

Vilardi se vlastně ke střele ani nedostal. A neuspěl.

Saku Mäenalanen proměňuje.

Cole Perfetti chtěl vymíchat brankáře, ale to se mu nepovedlo.

Avšak na druhé straně uspěl Kaski, a to střelou nad lapačku.

Brandon Pirri zkusil něco podobného, ale svou rychlou střelou překonává gólmana.

Anton Lundell zkusil střelu na vyrážečku, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojedou Finové.

Ani prodloužení tedy nerozhodlo a poté, co dvě rolby připraví pruh pro nájezdy půjdeme na to.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Ani poslední akce Finů nevyšla, čekají nás nájezdy!

64:32

Lundellovi utekl kotouč z útočné třetiny...

64:00

O puk javorové listy přišly a vpřed tak jdou zase Finové.

63:45

Nyní jsou na puku Kanaďané, kteří se derou dopředu.

63:20

Hra se teď zklidnila a Kanada má puk v obranné třetině.

62:43

Mikael Ruohomaa pálil zajímavě na zadní tyč, ale také minul. Kanada jde vpřed.

62:14

Bunting se individuálně pěkně dostal přes beka, ale Jussi Olkinuora jeho pokus těsně udržel před čarou.

62:00
Šance

Akce dvou na nikoho v podání Finska, Jere Sallinen měl prázdnou branku, ale netrefil ji!

61:30

Brejk Finů dva na jednoho nevyšel.

60:59

Kanaďané odstartovali prodloužení lépe, Brown hledal před brankou Paula, ten však trestuhodně minul.

60:19
Šance

Mangiapane byl v obrovské šanci před gólmanem, svůj dlouhý blafák však nedotáhl!

60:10

Puk získali Kanaďané, kteří se hned ženou dopředu.

60:01

Pokud se Kanada nechce ohlížet na večerní duel Lotyšů s Němci, tak potřebuje získat druhý bod. Výhra v prodloužení tedy znamená jistý postup.

Střely na branku ve třetí třetině – 9:8 (celkem 33:29).

Ve třetí třetině se nakonec povedlo Finsku srovnat, a tak o vítězi a držiteli druhého bodu rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:45

Závěr už se jen dohrává, půjdeme do prodloužení.

58:49

Finové jsou teď v útoku, ale v kombinaci v rohu hřiště toho moc nevymyslí.

58:44

Dopředu se vydali také Finové, ale do žádné šance se nedostali.

58:00

Běží dvě minuty do konce třetí části, Kanada stále v útoku.

57:27

Znovu se Kanada držela v útoku, jenže její akce skončila nepřesnou přihrávkou na pravý kruh.

56:47

Kanada byla znovu v útoku a k nebezpečné střele se dostal Henrique, Jussi Olkinuora měl připravenou vyrážečku.

56:00
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Finové srovnávají! Lundell vjel po pravé straně do pásma a natlačil se před branku, odkud puk se štěstím adresoval přímo na hůl ARTTU RUOTSALAINENA, který už měl lehkou práci. Stačilo trefit prázdnou branku. Asistence: Anton Lundell, Niko Ojamäki.

55:47

Finům nevyšla rozehrávka podél levého mantinelu, puk skončil na zakázaném uvolnění.

55:10

Saku Mäenalanen dostal kotouč šťastně do jízdy, pálil od levého mantinelu, ale beton Kuempera byl připraven.

54:21

Mezi obránci nastartovaný Foudy nezpracoval dlouhý pas, Kanada ale v útoku ušetřila další sekundy.

53:30
Šance

Kotouč se nyní odrazil od rozhodčího místo za branku před ní, kam se musel Kuemper bleskově vrátit a tygřím skokem odehrát kotouč hokejkou před dojíždějícím Finy! Neuvěřitelná situace.

52:59

Ke střele se krátce poté dostal Ferraro, a Buntingovi s Comtoisem chyběl jen malý kousek k dorážce!

52:48
Šance

Michael Bunting se skvěle vytočil před branku, ale ani nadvakrát beton finského brankáře nepřehodil!

52:28

Zakázané uvolnění Kanady, avšak Michael Bunting a Maxime Comtois reklamovali teč. Nakonec se vhazuje ve středovém kruhu.

51:27

Na modré se do kotouče opřel Petteri Lindbohm, jeho velká rána však mířila pouze do boční sítě.

51:05

Finové jsou nadále aktivní v útočné třetině a mačkají Kanadu, avšak bez větší střelecké šance.

50:28

Další finské útočné snažení končí odpískaným ofsajdem.

50:00

Finové donutil k lehkému zákroku Kuempera, ten si naprosto v klidu poradil se střelou z levého křídla. Následuje další komerční pauza.

49:10

V útoku se poté drželi Finové, ale obě rány byly obětavě zablokovány kanadskými bránícími hráči.

48:40
Šance

Gabriel Vilardi dostal kotouč do druhé vlny a vypálil přes beka, Jussi Olkinuora máchl lapačkou téměř naprázdno a jen jejím hřbetem tečoval puk kousek vedle tyče!

48:06

Henrique se po sérii přihrávek nedostal na brankovišti k chytré teči, kotouč míří ven z pásma.

47:35
Šance

Ville Pokka táhl brejk dvou na jednoho a nakonec z pravého kruhu sám vystřelil, svižný pokus těsně minul pravou tyč!

Střely na branku ve třetí třetině – 4:4 (celkem 28:25).

47:15

Po rychlém kanadském přechodu do pásma se dostal ke střeleckému pokusu Stecher, ale brankář Jussi Olkinuora si poradil. Následuje komerční brejk.

46:52

Kanada skvěle kouskuje hru ve střední třetině, což je voda na její mlýn. Arttu Ruotsalainen se sice dostal do útoku, ale neměl volnou hokejku ke střele.

46:27

Finský tlak pokračuje a stejně tak touha vyrovnat. Kotouč je ale nyní v obranném pásmu Suomi.

45:34

Další nahození před Kuempera byla hodně nebezpečné, kanadský brankář kotouč nadvakrát lapil.

44:14

Sledujeme opravdu rychlý a svižný hokej. Od modré vypálil Kaski, ale Kuemper vyráží před sebe. Pak už si poradili defenzíva Javorových listů.

43:54

Finové opět velmi dobře a účelně napadají, a jsou jasně aktivnějším týmem.

43:20

Antilla se tlačil do zakončení na pravé straně, kotouč mu ale sjel z hokejky a pálil pouze do boční sítě.

42:04
Šance

Nyní tedy opravdu příležitost střídá příležitost. Na zadní tyči vyplaval volný Ruohomaa, ale jeho šanci chytá Kuemper betony.

41:52
Šance

Kanaďané šli do brejku a Hagel se objevil sám před finskou brankou, ovšem zblízka neuspěl střelou na vyrážečku!

41:22

Do rychlého kontru vyrazili Finové, po pravém křídle ho táhl Oliwer Kaski, jenž následně předkládal kotouč na brankoviště, kde hlídkoval Niko Ojamäki. Avšak Kuemper tuhle situaci přežil.

40:45

Power získal kotouč v pásmu a následně po chvilce nahodil na brankáře. Po cestě ještě puk změnil směr a Jussi Olkinuora musel přerušit svým zákrokem hru.

40:17

Na úvodním buly zvítězili Finové, ti se tak mohou snažit o první útok. Ten však nevychází.

40:01

Hráči jsou na ledě, jdeme na to!

Třetí dějství začne ve 12:52.

Druhá část je za námi a Kanada vede stále o jeden gól. Nejprve však ale o vedení 1:0 v úvodu druhé třetiny přišla, když se skrytou svižnou ranou prosadil Arttu Ruotsalainen, nicméně vedení zámořskému týmu vrátil v přesilovce na brankovišti pohotový Maxime Comtois. Finové poté měli více ze hry a tlačili se za dalším vyrovnáním, to však ani z množství šancí nepřišlo.

Střely na branku ve druhé třetině – 6:16 (24:21).

40:00

Druhá třetina skončila.

39:46

Atte Ohtamaa z levého kruhu pálil bekhendem, branku netrefil.

39:24

Nahození schoval Kuemper ve svém náručí a poté ustál i lehkou sekeru Kontioly, se kterým si celou situaci přátelsky vyříkal.

39:00

Běží poslední minuta druhé části a v útoku jsou Finové.

38:40
Šance

Velká šance Kanady! Paul hledal v dobré pozici před brankou Pirriho, ale ten nedokázal ideálně zakončit. To byla velká hrubka finské obrany.

37:55

Saku Mäenalanen vyslal štiplavou ránu zápěstím z levého kruhu, Kuemper na poslední chvíli zasáhl ramenem.

37:13

Na hraně faulu Kanaďané získali kotouč v pásmu a vyhodili. Přesilovka končí.

36:59

Zajímavá akce Finů, ti se dostali do přečíslení, které však Kanaďané dobře dojeli. Přihrávka Ojamäkiho navíc nenašla svého adresáta. A tak Kuemper přikrývá puk.

36:33

Oliwer Kaski si sjel na osu hřiště a od modré pálil příklepem z první, k jeho smůle přímo doprostřed branky do náručí Kuempera.

36:15

Dobrá práce obránce Ferrara, jenž zachytil příhru soupeře a vytečoval puk mimo obranné pásmo.

35:34

Nejprve přišla střela do oblouku kanadské branky, následně vyhození ven z pásma.

35:23
Trest

Předcházející šanci Finů zastavil svým faulem Pirri, jenž nedovoleně bránil soupeře. Před brankou totiž hledal Arttu Ruotsalainen spoluhráče Niku Ojamäkiho, ale toho právě Pirri fauloval.

35:07

Finové jsou v tlaku a mají výhodu, Antilla při ponechané výhodě pálil jen do betonu Kuempera.

34:32

Mario Ferraro nahazoval od modré, jeho pokus ani nedoletěl k brance.

33:56

Další rány vyslali Pakarinen a také Petri Kontiola, jenže s oběma si výborně chytající Kuemper poradil a držení těsně vedení svého týmu.

33:38

Ke střele se dostal od modré Kaski, ale brankář Kuemper likviduje jeho golfák betonem.

33:05

Nahození Kima Nousiainena opět nevyvedlo Kuempera z míry, kanadský brankář byl připraven.

32:40

Aktivita je teď na straně Finů, z kombinací v rohu hřiště si ale moc střeleckých pozic nevypracují.

32:00

Nahození Sunda bylo lehce tečováno, Kuemper byl ale připraven a zvládl i dorážku.

31:41

Kanadská rozehrávka končí icingem.

31:12

Hodně sporné zakázané uvolnění nyní sudí pískli. Ale nakonec se opravují a vhazovat se bude ve středovém kruhu, Finové mohou dokonce vystřídat. Nicméně Power by u kotouče určitě nebyl první a to by znamenalo, že by byl před brankou sám proti dvěma protihráčům.

30:48
Šance

Niko Ojamäki nebezpečně tečoval před brankou, Kuemper měl velké problémy, ale zvládl i dorážku Lundella, kterou zastavil betonem!

30:14

Hagel se dostal ke střele přes obránce, finskou branku ale o chlup minul.

29:48

Kanada je po druhé brance o poznání aktivnější, Finové pouze vyhazují do středního pásma.

29:19
Šance

A další finská šance! V dobré pozici se dostal k puku Lundell, ale svým švihem těsně přestřelil branku Kuempera!

28:45

Od modré to chvilku po kanadské brance zkoušel Petteri Lindbohm, ale jeho pokus skončil na kanadské defenzívě.

28:18
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Finům se nepovedlo vyhodit a pykají. Brown měl kotouč na holi za brankou, odkud našel na brankovišti zcela volnému MAXIMA COMTOISE a ten zblízka dostal kotouč i přes mírné potíže nad rameno finského brankáře – 2:1. Asistence: Connor Brown, Andrew Mangiapane.

28:02

Brown našel křižným pasem Mangiapaneho, ale ten minul z relativně dobré pozice. Dlouho mu trvalo zpracování.

27:49
Trest

Krátce poté ale přišel faul od Lundella a ten putuje na trestnou lavici za podrážení.

27:24

Z rohu se vytočil Arttu Ruotsalainen a svým švihem trefil Kuempera někam do místa kolem hlavy. Nicméně brankář Kanady si poradil

26:48

Hra je teď hodně neurovnaná z obou stran, v dalším ofsajdu byl polapen Arttu Ruotsalainen.

26:18

Zakázané uvolnění Finska.

Střely na branku ve druhé třetině – 3:5 (celkem 21:10).

25:59

Za brankou nabral rychlost, poté získal i puk. Řeč je o obránci Nicolas Beaudinovi, který svůj výlet středním pásmem zakončuje střelou do Olkinuory.

25:13

Další kanadskou akci zastavuje ofsajd.

24:46

Andrew Mangiapane se na druhé straně vytočil v mezikruží ke střele, nevýrazný pokus však finský gólman pohodlně vyrazil.

23:54

Arttu Ruotsalainen projížděl zleva do pásma, na hranici faulu byl ale odzbrojen. Posléze autor první finské branky tečoval před brankou nahození spoluhráče, Kuemper nadvakrát zasáhl.

23:25
Šance

Hannes Björninen se zcela osamocen natlačil přes branku, ale kotouč neprocedil za Kuempera, a poté byla posunuta branka.

22:59

Finové znovu v útoku, nahazoval od modré Miika Koivisto, leč jen do betonu kanadského brankáře.

22:42

Brandon Hagel nezpracoval dlouhý pas spoluhráče přes polovinu hřiště, je pískán icing.

21:45

Javorové listy chtěli rychle odpovědět, ale jejich útok však nevyšel. Dopředu se tak mohli hnát hokejisté Suomi, jenže pokus Iiry Pakarinena z otočky vychytal Kuemper.

21:11
Gól

Snadná akce Finska končí vyrovnáním v úvod druhé části. ARTTU RUOTSALAINEN nabral rychlost ve středním pásmu, vyhnul se dvou soupeřům a projel do pásma. Následně z osy hřiště vyslal přes obránce svižnou ránu a trefil místo pod lapačkou Kuempera – 1:1. Brankář Kanady si nyní vybral slabší moment, na puk si dokonce sáhl. Bez asistence.

20:41

Finové se drží v útočné třetině, jenže puk pouze "honí" po rozích a jsou mimo střelecké pozice.

20:08

Po buly se dopředu hnali Finové, k zákroku však Kuempera nedonutili.

20:01

Oba týmy už vstupují na ledovou plochu, za malou chvilku jdeme na druhou třetinu.

Prostřední dvacetiminutovka začne ve 12:02.

Úvodní část je za námi a Kanada jde do kabin s jednobrankovým náskokem. Ten zařídil už po minutě a půl hry Brandon Pirri, který dostal přesnou přihrávku a ranou z první nad beton brankáře se nemýlil. Finové postupem času srovnali hru, ale větší šanci si nevypracovali. Kanada měla jasných šancí navýšit skóre daleko více.

Střely na branku v první třetině – 18:5.

20:00

První třetina skončila.

19:30

Závěr třetiny se nese ve finském duchu, jenže hokejisté v bílém operují s pukem pouze ve středním pásmu.

19:03

Brown přišel o kotouč, kterého se zmocnil Mikael Ruohomaa, jenže je pískán opět ofsajd seveřanů.

18:36

Kim Nousiainen zachytil kotouč už mimo útočnou třetinu, je pískán těsný ofsajd.

17:58

Jussi Olkinuora se srazil za brankou se Sundem, ale oba celou situaci po drobné kolizi vyřešili a obránce Finska rozehrál.

17:22

Hodně vidět je dnes útočník Kanady Comtois! Ten nyní nezpracoval prudkou přihrávku do jízdy, je pískán icing.

17:05

Comtois byl v pásmu dříve než Vilardi s pukem. Sudí tak prozatím přerušují kanadské snažení. Ofsajd.

16:55

Na druhé straně po delší době zasahoval Darcy Kuemper, který vystřelil svou lapačku proti ráně soupeře.

16:34

Andrew Mangiapane lehce tečoval nahození mezi kruhy, finský brankář byl opět připraven.

16:17

Po kombinaci Kanaďanů se k puku dostal na modré Stecher. Nepříliš vysoký obránce si sjel do lepší pozice a nepříjemnou střelou potrápil Olkinuoru. Ten však chytá. Následně vznikla před finským brankářem menší strkanice.

15:52

Brandon Hagel mezi nohama umně tečoval nahození spoluhráče, Jussi Olkinuora měl připravený levý beton.

15:04

Troy Stecher dostla puk na hokejku ihned po vyhraném buly, prudké nahození schoval Jussi Olkinuora v lapačce.

14:47

Opět kanadská čtyřiačtyřicítka! Comtois dostal puk na brankoviště zády k brance, a tak dával puk naslepo za sebe, ale Jussi Olkinuora stihl zareagovat.

14:23

Comtois zachytil puk na modré a předal puk spoluhráči. Ten po kombinaci opět před brankou hledal Comtoise, jenž se tam mezitím od modré přesunul. Ke střele se nakonec na brankovišti dostal Brown, ale beton Jussiho Olkinuory si poradil.

13:54

Perfetti nabil na střelu Pirrimu, ten druh gól ale ranou z mezikruží nepřidal. Následně Pokka vyhazuje.

13:18

Ale start přesilové hry Javorovým listům moc nevychází, Finové se už třikrát stihli osvobodit.

12:53
Trest

V útočném pásmu celkem zbytečně a smolně fauloval Anttila, který dostává dvě minuty za podrážení. Kanada bude hrát první přesilovku.

12:31

První třetina rychle plyne dál bez větších šancí, tempo mírně opadlo. Finové znovu v útoku.

11:52

Finové se hnali do útoku, ale jejich možné přečíslení zhatila nepřesná přihrávka.

11:08

Comtois se tentokrát dostal ke střele od pravého mantinelu, ránu z těžkého úhlu vyrazil Jussi Olkinuora vyrážečkou.

10:37

Maxime Comtois sice udržel kotouč rukavicí v pásmu u finské střídačky, jenže je pískána přihrávka rukou a následuje komerční brejk.

09:48

Kanada se vymanila z tlaku soupeře a v pásmu a otáčí hru, Finové však opět velmi vysoko napadají.

09:19

Ve svém pásmu nabral rychlost kapitán Finů Anttila, ale jeho nájezd z levého křídla skončil pouze zákrokem brankáře Kuempera.

08:38

Connor Brown se skvěle uvolnil na levém kruhu a měl otevřený prostor, místo střely z jasné pozice ale ještě přihrával na obsazeného spoluhráče...

08:01

Dopředu se následně cpal Hagel, ale ten kanadský brejk zazdil nepřesnou přihrávkou.

07:50

Po buly střílel Atte Ohtamaa, jenže vedle branky, a podobně si vzápětí vedl i jeho spoluhráč z obranného páru Ville Pokka.

Střely na branku – 7:3.

07:32

Nakonec dostal pas mezi kruhy Arttu Ruotsalainen, vyslal svižnou ránu, jenže Kuemper byl opět připraven a se střelou si poradil.

07:08

Znovu jsou seveřané usazeni v pásmu a snaží se dostat ke střele.

06:33

Finové s postupem první třetiny ožívají a jsou aktivní, Kanadě se pomalu vyrovnávají.

06:18
Šance

Velká šance Finů na srovnání, po přečíslení tří proti dvěma se do zakončení dostal Jere Sallinen, ale ten těsně minul Kuemperovu svatyni.

05:11

Ville Pokka nahazoval od modré, Kuemper neměl potíže. Těžce z ledu se poté zvedá Jaret Anderson-Dolan, který inkasoval nepříjemný úder.

04:41

Obránce Nicolas Beaudin se dostal ke střele od levého mantinelu, brankář Finů na ránu viděl a vyrazil ji.

04:15

Krátce po sobě se Finové dostali do druhé šance, před branku si sjel obránce Kaski, ale jeho pokus nakonec končí po zákroku brankáře Kuempera v ochranné síti.

04:09

Niko Ojamäki získal kotouč po chybné rozehrávce soupeře, projel do pásma a vystřelil přes beka, Darcy Kuemper jeho pokus zastavil vyrážečkou.

03:46

Kanadský kolotoč pokračoval nadále, střela však nepřišla a Finové dostávají kotouč ven ze třetiny. Úvod duelu ale vůbec nezachytili.

03:18

Mangiapane obral finského zadáka o puk a rychle střílel. Jussi Olkinuora však chytá a následně přerušuje hru.

02:51
Šance

A málem to bylo 2:0! Troy Stecher vyslal schované nahození, které bylo lehce tečováno, a finský brankář Jussi Olkinuora měl co dělat, aby na poslední chvíli na změnu směru zareagoval.

02:25

Finové se prakticky ještě nedostali z vlastního pásma a jsou nadále pod obrovským tlakem.

01:45

Start duelu se Kanadě vyvedl, i hned po vstřelené brance se vydali opět dopředu. Finové se brání za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

01:30
Gól

Javorové listy se hned v úvodu ujímají důležitého vedení. Vilardi se dostal kolem beka a ideálně načasoval přihrávku na volného BRANDONA PIRRIHO, který se opřel do rány z první a kotouč poslal nad beton brankáře Finů, od nějž se dostal pod horní tyč – 1:0. Asistence: Gabriel Vilardi, Mario Ferraro.

01:15

Po střele Comtoise se do další šance cpal Vilardi, ale neuspěl.

01:03

Kanada se v pásmu držela, ale pouze z mantinelu, a Antilla dostal kotouč ven ze třetiny.

00:32

Finové se hned na úvod duelu dostali do tlak a Saku Mäenalanen vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

00:12

Kotouč po buly získala Kanada, první útok rozjíždí Power.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou na hrací ploše. Finové hrají v bílém, Kanada vedena jako domácí tým v červeném.

Úvodní sestavy:

Kanada: Kuemper (Hill) – Ferraro, S. Walker, Stecher (A), Power, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Co. Brown (A), Henrique (C), Mangiapane – Bunting, Vilardi, Comtois – Pirri, N. Paul, Hagel – Foudy, Anderson-Dolan, Perfetti.

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Koivisto, Sund, Kaski, Määttä, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Björninen, Mäenalanen – Ojamäki, Lundell, Ruotsalainen – Pakarinen, Kontiola (A), Innala – Sallinen, Ruohomaa, Turunen.

Rozhodčí: Bjord, Nord – Lundgren, Yletyinen (všichni SWE).

Finsko

Seveřané už mají postup v kapse a v duelu s Kanadou budou tak pouze bojovat o to, aby celou skupinu B ovládla. Momentálně má na prvním místě 15 bodů stejně jako druhé USA, do karet jim však hraje vzájemný vítězný duel. Pokud Finové vyhrají za tři body, prvenství ve skupině patří jim, v opačném případě budou muset spoléhat na to, že Spojené státy odpoledne proti Itálii získají stejně nebo méně bodů jako Finové právě proti Kanadě. Nejproduktivnějším hráčem Finů je s pěti body (4+1) mladík Anton Lundell.

Kanada

Javorové listy zaspaly vstup do turnaje a postup do čtvrtfinále honí na poslední chvíli. Ale zabojovat o něj stále může. V našlapané tabulce skupiny B se totiž nachází na 5. místě se ziskem 9 bodů, stejný bodový zisk ale mají také šestí Lotyši a čtvrté Německo. Situaci je tedy velmi zamotaná a Kanadu do čtvrtfinále s jistotou posune jakákoliv výhra. V případě, že získá pouze bod, bude se muset ohlížet na večerní šlágr Lotyšska s Německem. Bodování týmu i celého MS vládne společně se Slovákem Cehlárikem kanadský útočník Adam Henrique (4+5), jeho spoluhráč Connor Brown má také 9 bodů (2+7).

Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. Na mistrovství světa v hokeji v Rize je v úterý na programu poslední den základních skupin a Riga Areně uvidí fanoušci nejprve polední souboj Kanady s Finskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.