První sobotní zápas v Helsinkách končí vítězstvím Dánska. Favorit utkání byl během čtyřiceti minut aktivnějším týmem a vytvořil si dvougólový náskok. Ve třetí třetině už se tak mohl soustředit zejména na defenzívu, a protože se Francii na bezchybného Sebastiana Dahma vyzrát nepodařilo, bylo rozhodnuto. Tříbodové vítězství pak ještě střelou do prázdné branky pojistil Julian Jakobsen. Dánové tedy dál zůstávají ve hře o čtvrté postupové místo ve skupině A.

Nejlepší hráči utkání: Peter Regin – Henri-Corentin Buysse.

Fabre

Rozhodčí: Hansen (NOR), Rekucki (USA) – Beresford (GBR), Sormunen (FIN)
Počet diváků: 3 007

Konec zápasu.

59:42

Dahm se pustil do rozehrávky, ale nastřelil jen jednoho z Francouzů a málem připravil sám sebe o čisté konto. Kotouč ale končí vedle branky.

59:06

Dánský útok zastavuje hvizd čárového – ofsajd. Seveřany to ale nemusí mrzet, dnešní zápas už zvládnou.

58:24
Gól

Dánsko právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Po vyhození z obranného pásma směřoval puk na zakázané uvolnění. JULIAN JAKOBSEN se ale dostal před francouzské beky, kotouč se mu příhodně odrazil před prázdnou branku a tam už byl útočník Dánska ve velmi jednoduché pozici. Asistence: Frederik Storm.

58:15

Francouzi se usadili v šesti v útočné třetině, tvrdou střelu Bertranda dánský gólman pohotově vyráží.

58:00

Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny, francouzský gólman je na střídačce a jeho tým v šesti.

57:35

Henri-Corentin Buysse už byl na cestě ze své branky, útok Francouzů ale přerušuje postavení mimo hrru.

57:25

Až nyní se hráči v červeném osmělili, s nahozením Jensena od mantinelu ale Buysse nemohl mít trable.

56:43

Dánové už se dopředu dostávají opravdu pouze sporadicky, většinou se spokojí s pouhým nahozením. V Helsinkách sledujeme nepříliš atraktivní úsek hry.

56:18

A opět Dánové jen posílají kotouč do středního pásma, to jim ale za stavu 2:0 stačí. Zato Francouzům se čas nepříjemně krátí.

55:15

Tim Bozon se znovu cpal až před dánskou branku, z blízkosti Sebastiana Dahma se mu ale snížit nepodařilo.

54:53

Stále stejný obrázek. Francouzi se snaží něco udělat s výsledkem, ale Dánové dobře brání a vyhazují kotouče ze svého pásma.

53:48

Proti nahození Huga Galleta měl dánský brankář zakrytý výhled, přesto se mu nějak podařilo vyrazit puk mimo.

53:31

Alexandre Texier střílel z vrcholku kruhů, ránu ale nenasměroval vůbec přesně a pravou tyč o dost minul.

52:40

Francouzi to mají proti pozorné dánské obraně těžké, navíc hráči v červeném si nic nekomplikují a v případě potřeby pošlou puk přes všechny čáry, jako nyní.

52:04

Francouzi přečkali oslabení bez újmy, ale čas na případné vyrovnání se jim zkrátil o další dvě minuty.

52:01

Frans Nielsen se vytočil u levé tyče francouzské branky, zakončení ale útočníkovi Dánska příliš nesedlo.

51:32

Frans Nielsen střílel z pravého kruhu, Henri-Corentin Buysse má puk kontrolou a přerušuje hru.

50:47

Dánům se přesilovka vůbec nedaří, Fleury podruhé v krátkém čase posílá puk přes všechny čáry.

50:18

Joachim Blichfeld poslal puk před branku, kde stál Mathias Bau Hansen. Dánský útočník zvedl kotouč jen do připraveného gólmana.

50:04
Trest

Rozhodčí po zhlédnutí videa udělují Pierru Crinonovi pouze 2 minuty za krosček. Dánové si zahrají další klasickou přesilovku.

50:04

Po zákroku Pierra Crinona na Joachima Blichfelda po odpískání se bude vylučovat a rozhodčí jsou u videa, kde posoudí, zda v případě francouzského beka nepůjde o vyšší trest.

50:04
Šance

Po ráně Nicholase Jensena se puk od zadního mantinelu odrazil do francouzského brankoviště, kde se pak Dánové tlačili za dorážkou. Henri-Corentin Buysse ale náporu soupeře odolal.

49:22

Kristensen se dvakrát za sebou opřel do kotouče. Jednou přestřelil a podruhé zamířil přesně do připraveného Buysseho.

49:01

Po střele Jespera Jensena Aaboa od modré čáry to halou jen zahučelo, Henri-Corentin Buysse ale kotouč za svá záda nepropustil.

48:55

Kotouč po Ehlersově střele končí v ochranné síti, dobře zapracovala francouzská obrana, která jej zablokovala.

48:01

Vyloučený dánský hráč je zpátky na ledě, začíná zkrácená přesilovka Dánska.

47:53

Perret to udělal šikovně, zbavil se bránícího hráče a dostal se před Dahma, jenže ve finální fázi mu sjel kotouč z hole.

47:42

Přihrávka Huga Galleta na spoluhráče neprošla, Francouzi ale zůstávají v útočném pásmu.

47:02
Trest

Síly na ledě se srovnávají. Guillaume Leclerc si zbytečně za dánskou brankou pomohl držením a dostává menší trest.

46:53

Sebastian Dahm si v přesilovce připisuje první zákrok a to proti střele Tima Bozona od modré čáry.

46:41

Dánové se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, Francouzi zatím v přesilovce nedokáží nic vymyslet.

46:01
Trest

Dánové se budou muset bránit i dál. Nicholas Jensen se provinil sekáním a posílá svůj tým do čtyř.

45:32

Až nyní se Francouzi dostali z tlaku Dánů, kteří jedou střídat. Hráči v bílo-modrém mohou v klidu začít zpoza své branky.

45:06

Dánové se usadili v soupeřově obranném pásmu, ale zatím se ke střele nedostali.

43:52

Auvitu nahazoval puk do předbrankového prostoru, ale žádný ze spoluhráčů se k němu nedostal. Francouzi pokračovali v útočné aktivitě a Bozon střílel, ale jen do připraveného Dahma.

43:21

Tim Bozon se snažil zavést puk do útočného pásma, hned na modré čáře o něj ale přišel.

42:44

Francouzi jsou stále aktivní, ale v koncovce se trápí. Jako nyní Treille, který výrazně přestřelil dánskou branku.

42:12

Joachim Blichfeld trefil jen hráče pře sebou, ujíždějícímu Guillaumu Leclercovi pak cestu zavřela dvojice dánských beků.

41:39

Tentokrát čároví rozhodčí rozpažili. Zdá se, že se Dánové hodlají ve třetí části soustředit hlavně na obranu.

41:18

Od modré čáry přišla střela Floriana Chakiachviliho, Sebastian Dahm vyráží puk do rohu hřiště.

41:11

Další buly před Dahmem, jeho spoluhráči se dopustili opět zakázaného uvolnění.

40:57

Přihrávka Felixe Scheela na Petera Regina úspěch neslavila, Dánové se do útočného pásma nepodívali.

40:46

Jeden z Dánů se s tím nepáral, plácl do puku, který proskákal přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:02.

Dánové mají nakročeno ke třetí výhře na turnaji. Také ve druhém dějství byli o něco aktivnější a v přesilovce skóre ještě navýšili na 2:0 zásluhou Joachima Blichfelda. I Francouzi mají své šance, ale Sebastian Dahm je zatím bezchybný. Dokráčí Dánsko pohodlně k výhře, nebo ještě Francie utkání zdramatizuje? Zůstaňte s námi!

Střely na branku po 2. třetině: 23:14.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Patrick Bjorkstrand protečoval puk od útočného pásma, více už se v této třetině nejspíš nestane.

39:04

Ani druhou přesilovou hru Francouzi nevyužili, Regin je zpátky na ledě a Dánové jsou z nejhoršího venku.

38:53

Poulsen znovu posílá kotouč daleko od dánské branky.

38:30

Francouzi dlouho drželi puk v útočném pásmu, po většinu doby ale pouze kombinovali a nestříleli. K zakončení se nakonec odhodlal až Alexandre Texier, který trefil prvního hráče před sebou.

37:35

Francouzi nehrají přesilovky vůbec zle. Po hezké kombinaci pálil Bozon, ale Dahm je zatím bezchybný. Hráči v červených dresech poté vyhazují puk přes všechny čáry.

37:04
Trest

Francouzi byli v posledních sekundách jednoznačně aktivnější a teď si navíc zahrají přesilovku. Peter Regin trefil do obličeje Anthonyho Recha a s menším trestem za vysokou hůl už sedí na trestné lavici.

36:54

Francouzi se udrželi v útočné třetině a znovu zahrozili, do dobré pozice se dostal Perret, ale Dahm chytá.

36:40

Valentin Claireaux nahodil z úhlu puk do dánského brankoviště, Sebastian Dahm ho holí odrazil do rohu hřiště.

36:18

Po Ehlersově špatné nahrávce se rodila francouzská situace dva na jednoho, ale Perret situaci dobře nevyřešil.

35:50
Šance

Francouzské přečíslení gólem nekončí. Kevin Bozon si na modré čáře obhodil dánského beka a pelášil do útoku. Následovala přihrávka na Dylana Fabreho, který tváří v tvář Dahmovi selhal.

34:59

Scheel si drze povyjel zpoza branky před Buysseho, ale kotouč u tyče nedokázal zasunout. Brankář Francouzů si tam prostor pokryl.

34:25

Agilní Blichfeld vyslal na Buysseho další střelu, ale jen do výstroje. S tím nemohl mít francouzský brankář problém. Následuje další komerční pauza.

33:52

Po nahození Patricka Bjorkstranda se kotouč na chvíli ocitl před francouzskou brankou, tam včas zasáhli obránci v bílém.

33:19

Dánové se v krátkém čase dostali ke dvěma střeleckým pokusům, jež pokaždé zblokovala francouzská obrana.

33:04

Do nahození Nikolaje Ehlerse musel někdo před francouzskou brankou sáhnout, tečovaný puk pak zamířil mimo.

32:28

Zpátky na ledové ploše je i Nikolaj Ehlers. Dánové měli v oslabení problémy, nakonec ho ale dokázali ustát bez inkasované branky.

32:22

Francouzi se dlouho drželi v dánské obranné třetině. Až Rech se odhodlal ke střílené přihrávce, která nadělala zmatek před Dahmem. Nikdo z hráčů v bílo-modrém se ale k puku nedostal.

32:05

Sebastian Dahm musel zasahovat proti dvěma střelám z těsné blízkosti a obě dokázal zneškodnit. Následně to zkoušel ještě Guillaume Leclerc, ten ale zády k brance prostor mezi třemi tyčemi těsně minul.

31:23

Lauridsen vyhodil kotouč přes všechny čáry přímo na Buysseho, který měl s nahozením velké potíže, ale puk nadvakrát zkrotil.

30:53

Z trestné lavice se do hry zapojil Tim Bozon, Francie je kompletní a začíná její zkrácená přesilovka.

30:34

Vincent Llorca dostával přihrávku na modrou čáru, kotouč ale francouzskému bekovi ujel až do středního pásma.

30:28
Trest

Přesilovku si zahrají také Francouzi. Na lavici hanby usedá Nikolaj Ehlers, který si pomohl viditelným háčkem a fasuje menší trest za hákování.

30:13

Dánové se nemohou dostat ke střele, nakonec to zkusil Blichfeld, ale francouzský gólman si prostor u tyče dobře pohlídal.

29:42

Mezi kruhy se po zakončení natahoval Alexandre Texier, kterého ale ke střele nepustil Markus Lauridsen.

29:15

Sacha Treille už odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, z nejhoršího jsou Francouzi venku.

29:01

Ehlers střílel bezprostředně po buly, kotouč ale zastavil Gallet, v jehož výstroji i zůstal. Sudí přerušují hru a francouzský bek ze sebe vytřepává kus černé pryže.

28:53
Trest

Nikolaj Ehlers byl nejprve u střídaček poslán k zemi, tento zákrok ale ještě u rozhodčích prošel. Následovala strkanice, po které na trestnou lavici putuje Tim Bozon s menším trestem za hrubost. Dánsko čeká přesilovka pět na tři, která bude trvat 22 sekund.

28:43

Storm svou střelou protáhl Buysseho, který pohotově vyráží. Zatím toho jinak Dánové v této přesilovce moc nepředvedli.

27:51

Perret dobře napadá dánskou rozehrávku za Dahmem a šetří tak cenné sekundy.

27:38

Na ledové ploše zůstal v útočném pásmu Dánska po zákroku Yohanna Auvita ležet Felix Scheel a hra musela být přerušena.

27:32

Po přihrávce Jespera Jensena Aaboa pálil z levého kruhu Frans Nielsen. Kotouč z hole dánského útočníka zamířil až do ochranné sítě.

27:15
Trest

Francouzi hráli jasně v šesti, což neuniklo pozornosti rozhodčích. Po komerční přestávce přijde na řadu další dánská přesilovka.

26:52

Po nepřesné dánské rozehrávce se ozývá hvizd píšťálky čárového sudího – zakázané uvolnění.

26:44

Charles Bertrand se dostal přes dánského obránce a z pravé strany vyslal pořádně štiplavou ránu. Sebastian Dahm kotouč vyrazil před sebe, kde se nikdo v bílém k dorážce nedostal.

25:52

Dánové jsou zpátky v útočném pásmu a po objetí branky se u levé tyče o zakončení snažil Patrick Bjorkstrand. Henri-Corentin Buysse byl na svém místě.

25:28
Gól

Dánové v přesilové hře navyšují vedení na 2:0. Po sérii přihrávek se mezi modrou čárou a pravým kruhem opřel do puku JOACHIM BLICHFELD, jehož střela prošla Buyssemu mezi betony. Asistence: Markus Lauridsen, Nikolaj Ehlers.

24:41
Trest

V Helsinkách nás čeká první přesilovka. Mikkel Aagaard se tlačil před francouzskou branku a byl přidržen Thomasem Thirym. Obránce Francie si musí odpykat menší trest.

24:03

Druhá třetina zatím příliš hokejové krásy nenabízí, ve hře je spousta nepřesností.

23:23

Jesper Jensen Aabo od modré trefil prvního bránícího hráče, kotouč ale ještě zvládl udržet v útočném pásmu.

23:08

Poulsenův pokus z levého kruhu pohotově zablokoval Llorca, Buysse tak nemusel zasahovat.

22:54

Po rozehrávce Dahma se k puku snažil dostat Guillaume Leclerc. Francouzský útočník ale zasáhl kotouč vysokou holí a hra je přerušena.

21:58

Matias Lassen se od modré čáry snažil prostřelit blok před francouzským brankářem, Henri-Corentin Buysse má puk ve své výstroji.

21:45
Šance

Texier po rychlém přechodu útočné modré střílel z prostoru pravého kruhu. Dahm vůbec nevěděl, kde má kotouč, který za ním skákal, ale mimo prostor tří tyčí. K dorážce se nikdo z Francouzů nedostal.

20:50

Jesper Jensen Aabo špatně rozehrával a za brankou Dahma se k puku dostal Tim Bozon. Ohrozit dánského gólmana ale výrazněji nedokázal.

20:29

Lassen se opřel do střely od modré, Buysse betonem vyráží. Následně kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se po pravici francouzského gólmana.

20:17

Nikolaj Ehlers nahodil puk před francouzskou branku, kde dobře viděl své spoluhráče z útoku. Mathias Bau Hansen s Fransem Nielsenem ale kotouč dorazit nedokázali.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:08.

V první třetině byli o něco aktivnější Dánové, kteří se v jejím závěru dočkali i vedoucí branky. V 17. minutě vyřešili skvěle situaci dva na jednoho Frederik Storm se zakončujícím Peterem Reginem. Francouzi ale nejsou o tolik horší a v dalších dvou třetinách nás jistě ještě čeká zajímavá podívaná.

Střely na branku v 1. třetině: 11:7.

20:00

První třetina skončila.

19:33

Dánové se drželi znovu delší dobu v útočném pásmu, Kristensen to vzal na sebe, ale jeho střela od modré končí v náruči Buysseho.

19:17

Nikolaj Ehlers se v obranném pásmu zbavil dvou protihráčů, pak ale jen nahodil puk k Henrimu-Corentinu Buyssemu a zamířil na střídačku.

18:52

Henri-Corentin Buysse sice Nielsenovu střelu od mantinelu neviděl, ale kotouč ukryl ve své výstroji.

18:37

Mathias Bau Hansen střílel z pravé strany, Henri-Corentin Buysse jeho pokus vyráží mimo svou branku.

17:30

Dánové pouze nahazují puk do francouzské obranné třetiny, u puku tak jsou hráči v bílo-modrých dresech.

16:43
Gól

Skóre prvního dnešního zápasu otevírají Dánové. Markus Lauridsen povedeným pasem z vlastního obranného pásma našel Frederika Storma a hráči Dánska spěchali do přečíslení dva na jednoho. Dlouho to vypadalo, že bude Frederik Storm zakončovat sám, těsně před brankářem ale předal puk na pravou stranu PETERU REGINOVI a ten se nemýlil. Asistence: Frederik Storm, Markus Lauridsen.

16:33

Na gól v Helsinskách stále čekáme a v nejbližších sekundách se jej ani nedočkáme, je tady totiž poslední komerční pauza v první třetině.

15:47

Po prudké ráně od modré čáry vylétl puk nad francouzského gólmana a na šanci na dorážku čekal Mathias Bau Hansen. Marně.

15:21

Bau Hansen poslal puk do předbrankového prostoru, kde se odrazil k nepokrytému Ehlersovi. Dánský útočník však v dobré šanci přestřeluje branku.

14:57

Prudkou ránu Alexandra Texiera z pravé strany vykopl Sebastian Dahm jen před sebe, kde puk sebral jeden z hráčů v červeném.

14:10

Jensenovu střelu od modré zablokoval Fleury, Francouzi tak vyráží do dalšího rychlého protiútoku.

13:23

Ehlers s Auvitem se kočkovali u franouzské střídačky, rozhodčí ale jen přihlíželi a vylučovat se nechystají.

12:52

Mathias Bau Hansen místo zakončení z mezikruží ještě volil přihrávku na spoluhráče, který se ale ke střele nedostal. Sražený puk pak jen těsně minul branku Francie.

12:39

Dánové si nerozuměli ve středním pásmu, je z toho zakázané uvolnění a stěhování hry před Dahma.

12:24

Přečíslení dva na jednoho v podání Dánska gólem nekončí, do přihrávky Juliana Jakobsena na Mathiase Baua Hansena stihl vložit svou hůl francouzský bek.

12:08

Jakobsen jen nahodil puk na francouzskou branku, hra se znovu otáčí na druhou stranu.

11:34

Joachim Blichfeld nahodil puk před branku Francie, kde se za dorážkou tlačil Patrick Bjorkstrand. Zasáhnout puk se ale dánskému útočníkovi nepovedlo.

11:14

Bault o mantinel poslal puk do hlediště. Rozhodčí přerušují hru, je tady komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po pravici Buysseho.

11:09

Bruslařský souboj mezi Matiasem Lassenem a Sachou Treillem vyzněl o něco lépe pro dánského beka, Francii je odpískáno další zakázané uvolnění.

10:27

Francouzi jsou zatím vyrovnaným soupeřem, teď Perret střelou přes beka zkusil pozornost Dahma.

10:02

První dánský útok míří střídat, Frans Nielsen drží puk ve středním pásmu a a čeká na čerstvé síly.

09:37

Až nyní se ke střele dostal Bjorkstrand, ale ani s tímto pokusem nemohl mít brankář potíže. Zatím čekáme na první vážnější šanci zápasu.

08:23

Nyní sledujeme z obou stran sérii nepřesností, ani jeden z týmů se v posledních sekundách nedokáže usadit v útočné třetině.

07:23

Frans Nielsen hledal mezi kruhy najetého Petera Regina, který se ale k zakončení nakonec vůbec nedostal.

06:53

Teď to chvíli vypadalo, jako kdyby Dánové hráli přesilovku. Nakonec po tlaku vypálil od modré Lassen, ale neměl vůbec dobře seřízená mířidla.

06:23
Šance

Kevin Bozon byl po přihrávce spoluhráče zcela sám mezi kruhy, následnou střelu ale poslal až příliš vysoko nad dánskou branku.

05:45

Asperup si rychle nabruslil do útočné třetiny a vypálil, francouzský brankář ale jeho střelu dobře viděl a chytá.

05:08

Ani s bekhendovým zakončením Fleuryho nemohl mít dánský brankář sebemenší problémy, vyráží betonem.

04:47

Frederik Storm si ve středním pásmu vyšlápl na Damiena Fleuryho a ostrým hitem sestřelil francouzského kapitána k ledu. Následovalo další zakázané uvolnění Francouzů.

04:28

Bertrandova střela od modré nejspíš nešla do prostoru tří tyčí, ale Dahm ji schoval do lapačky a přerušil hru, vhazuje se po jeho levici.

03:51

Oliver Larsen ztratil puk v útočném pásmu a na opačnou stranu rychle zamířil Guillaume Leclerc. Se střelou francouzského útočníka si s menšími obtížemi poradil Sebastian Dahm.

03:45

A znovu Bau Hansen ve střelecké pozici, tentokrát jeho pokus zblokovala francouzská obrana.

03:25

Sílící tlak Dánska znovu přerušuje zakázané uvolnění Francie. Vhazovat se bude po pravici Henriho-Corentina Buysseho.

03:17

Nejproduktivnější hráč Dánů na turnaji Mathias Bau Hansen se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy, ale trefil jen připraveného Buysseho.

02:41

Nepovedená rozehrávka Francouzů zamířila až na zakázané uvolnění, hra se stěhuje k brance Henriho-Corentina Buysseho.

02:20

Texier ukázal šikovné ruce, zbavil se bránícího dánského hráče a dostal se až před Dahma. Ten sice po jeho střele nevěděl, kde má kotouč, ale ukryl jej ve výstroji.

01:57

Patrick Bjorkstrand střílel ze zajímavé pozice na pravé straně a francouzský brankář si připisuje první těžký zákrok. Henri-Corentin Buysse dokázal vyrazit puk před sebe a k další střele už pak nedošlo.

01:43

Francouzský útok měl jepičí život, k puku se dostávají Dánové, kteří zakládají protiakci.

00:55

Frans Nielsen z úhlu otestoval pozornost francouzského brankáře. Henri-Corentin Buysse byl u své tyče včas a zabránil nebezpečí.

00:29

Claireaux si povyjel z rohu kluziště do palebné pozice, ale branku výrazně minul.

00:10

Hugo Gallet dostal puk do středního pásma, v rohu hřiště ho ale získal Nikolaj Ehlers. Kotouč následně zamířil mimo plochu a hra byla přerušena.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Dánsko: Dahm (Dichow) – M. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo (A), Kristensen, Larsen, N. Jensen, M. Jensen – Ehlers, Nielsen (A), Bau Hansen – Storm, Regin (C), Scheel – Aagaard, Bjorkstrand, Blichfeld – Poulsen, Jakobsen, Asperup – Meyer.
Trenér: Heinz Ehlers

Francie: Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Thiry, Crinon, Bault – T. Bozon, Fleury (C), Treille (A) – Bertrand, Claireaux (A), Perret – Texier, Boudon, Rech – Leclerc, Ritz, K. Bozon – Fabre.
Trenér: Philippe Bozon

Rozhodčí: Hansen (NOR), Rekucki (USA) – Beresford (GBR), Sormunen (FIN).

Francie

Podobně jako Dánové, tak i Francouzi si stále mohou dělat zálusk na proniknutí mezi nejlepších osm celků turnaje. Na úvod sice padli výsledkem 2:4 se Slovenskem, ale pak porazili Kazachstán, prohráli s Němci a v důležitém střetnutí proti Italům vyrovnali v koncovce základní hrací doby, aby v prodloužení vystřelil mužstvu ze "země galského kohouta" bonusový bod Gallet.

A právě Hugo Gallet vévodí týmové produktivitě. Avšak není sám. Stejný počet tří bodů má na kontě i největší hvězda mužstva v podobě Alexandra Texiera a také člen elitní útočné formace Tim Bozon.

Sestava Francie v posledním utkání:

Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Thiry, Crinon, Bault – T. Bozon, Fleury (C), Treille (A) – Bertrand, Claireaux (A), Perret – Texier, Boudon, Rech – K. Bozon, Ritz, Leclerc – Fabre.

Dánsko

Dánská reprezentace může reálně pomýšlet na postup do čtvrtfinále, ale ještě ani zdaleka nemá vyhráno. Ve čtyřech zápasech nasbírala šest bodů za vítězství nad Kazachstánem a Italy, naopak prohrála s dosud stoprocentními Švýcary a těsně 0:1 s výběrem Německa.

Nejproduktivnější hráč? To je pětibodový Morten Bau Hansen, jemuž se podařilo nastřádat už pět kanadských bodů. Čtyři body mají na kontě Joachim Blichfeld, Nikolaj Ehlers a Markus Lauridsen.

Sestava Dánska v posledním utkání:

Dahm (Dichow) – M. Lauridsen, Lassen, Kristensen, Jensen Aabo (A), Larsen, N. Jensen, M. Jensen – Blichfeld, Nielsen (A), Ehlers – Storm, Regin (C), Scheel – Bau Hansen, Bjorkstrand, Meyer – Asperup, Jakobsen, Poulsen – Aagaard.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování mistrovství světa v ledním hokeji, u zápasu skupiny A mezi Dánskem a Francií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:20.