Děkujeme vám za pozornost a těšíme se u dalších on-line přenosů na počtenou.

Česko se v semiifinále střetne s jedním z trojice Kanada, Spojené státy nebo Švýcarsko. Jistě se vyhne domácímu Finsku, pokud si tým Suomi poradí se Slováky.

S Kanadou budou hrát Češi, pokud večer Švýcarsko zdolá Spojené státy a Slovensko vyřadí Finsko, případně pokud postoupí přesně opačná dvojice – Finsko a USA.

Se Švýcarskem by Češi hráli, pokud by Finové porazili večer Slovensko a Švýcarsko postoupilo přes Spojené státy.

Se Spojenými státy by Česko hrálo v případě, že USA večer vyřadí Švýcarsko a Slováci zvítězí nad Finy.

Počet diváků: 8576

Viděli jsme strhující zápas, ve kterém dvě třetiny Švédové dominovali, hráli skvěle do obrany a nepouštěli Kanadu prakticky do žádných vyložených šancí. I když Kanada přestřílela soupeře ve druhé části 19:1, sama gól nedala a z jediné střely soupeře inkasovala na 0:3. Třetí třetinu však začali Kanaďané brankou Gravese a dál bušili do švédské obrany. Neskutečně dřel zejména útočník New York Islanders Matthew Barzal, který dokázal sobě i svým spoluhráčům vytvořit spoustu šancí. Když do konce základní hrací doby chyběly necelé čtyři minuty, předvedl zkrat Rasmus Dahlin, které, si nabruslil do vlastní třetiny a vyhodil puk do hlediště, za což byl vyloučen. Přesilovku nakonec dokázal v jejím samotném závěru využít Dubois a v euforii dokázal za půl minuty vyrovnat Barzal. V prodloužení pak fauloval Nylander a následnou přesilovku přetavila Kanada v postupový gól, když Barzal našel krásnou přihrávkou Bathersona, který se trefil do odkryté branky.

Třemi nejlepšími hráči Švédska na turnaji byli vyhlášeni Rasmus Dahlin, Rasmus Asplund a Joakim Nordström.

Nejlepší hráč Švédska byl v dnešním zápase Linus Ullmark. Nejlepším hráčem Kanady byl vyhlášen Matt Barzal.

60:43
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Nádherná akce Kanady hned po vyhraném buly! Barzal dostal krásnou přihrávku od Duboise a mohl střílet, nicméně zvolil přihrávku na lépe postaveného spoluhráče a DRAKE BATHERSON zakončoval už do prakticky odkryté branky! Asistence: Mathew Barzal a Pierre-Luc Dubois.

60:35

Z pravého kruhu střílel Barzal, Ullmark připraven.

60:35
Trest

Začalo desetiminutové prodloužení a hned po 25 vteřinách budou hrát Kanaďané přesilovku! Batherson si nabruslil do pásma a podrazil ho tam William Nylander! Dostává dvě minuty.

60:01

Kanada ve třetí třetině zabrala a dokázala srovnat tribrankovou ztrátu! Hodně k tomu dopomohlo smolně vyloučení Dahlina, který si nabruslil zpět do švédského obranného pásma a vyhodil puk do hlediště. Nabízenou přesilovkou Kanaďané nepohrdli a 113 vteřin před koncem normální hrací doby snížil Dubois a o půl minuty později Barzal vyrovnal! Bude se tak prodlužovat.

Střely na branku ve třetí třetině: 7:13.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:55

Barzal ještě nahrazoval puk naslepo před švédskou branku z rohu kluziště, ale spoluhráče nenašel a bude se prodlužovat.

59:43
Šance

A málem bylo rozhodnuto! Po zadovce do mezikruží ale jeden za kanadských útočníků nedokázal dostat puk za záda Ullmarka.

59:16
Šance

Ekmana-Larsson vypálil mimo kanadskou branku, ale od jednoho z Kanaďanů se puk odrazil opačným směrem a jen těsně minul Driedgerovu klec!

58:37
Gól

Kanada právě vstřelila branku! Tak to je závěr jako z partesu v podání Kanady! MATHEW BARZAL nahodil puk na branku bekhendem a jeho pokus jen těsně proskákal až za brankovou čáru. Velký podíl na gólu má i skvělá clona Duboise. Rozhodčí se ještě radili s videem, ale branku uznávají. Asistence: Drake Batherson, Maxime Comtois.

58:22

Z pravého kruhu zahrozil Drake Batherson, Ullmark vyrazil, ale poradil si i s následnou dorážkou z levého kruhu.

58:07

Kanadský trenér Claude Julien si bere oddechový čas.

58:07
Gól

Kanada právě vstřelila branku! Máme tady zápletku! Kanada využívá přesilovou hru. Od modré čáry dostal na pravý kruh nabito PIERRE-LUC DUBOIS, jenž z jedničky vymetl vzdálenější šibenici Ullmarkovy klece. Asistence: Thomas Chabot, Dylan Cozens.

57:55

Cozens zkušeně zavezl puk do pásma a následně nebezpečně vystřelil Cozens, ale Ullmark odolal.

57:34

Do velké šance se řítil Anton Bengtsson, na levém kruhu byl ale na poslední chvíli obrán o puk.

56:58

Z levého kruhu střílel Dylan Cozens, jeho rána ale letěla tak špatně, že po mantinelu vyplula do středního pásma.

56:18

Švédové hned po začátku oslabení vyhazují.

56:08
Trest

Rasmus Dahlin se vrátil o několik centimetrů do vlastního obranného pásma a pak nešťastně vyhodil puk do hlediště a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. To je hodně smolný moment pro Švédsko.

55:54

Ihned po buly střílel Zach Whitecloud. Kanaďané už nic nevymýšlejí a zkrátka jen střílejí.

55:45

Adresátem přihrávky z rohu mezi kruhy byl Nicolas Roy, k tomu ale nepřesný pas nakonec vůbec nedoputoval.

54:55

Barzal jako buldok bojoval o udržení útočného pásma, to se mu sice nakonec podařilo, ale stejně nakonec jeho snaha nevedla ani ke střele na branku.

54:37
Šance

Do přečíslení dvou proti jednomu se řítili Oskar Lang a Max Friberg, první jmenovaný ale zavrávoral a v nejdůležitější moment přišel o puk.

54:19

Puk opustil ledovou plochu, následuje další komerční pauza.

53:46

Kanada je v plném počtu.

53:42

Od modré čáry střílel Erik Gustafsson, jeho ránu gólman neviděl, měl tedy štěstí, že jej trefila.

52:48

Další kanadský kontr končí střelou mimo, která hlasitě rozezvučela zadní mantinel.

52:18
Šance

Do odraženého puku před brankou plácl Nicolas Roy, který neměl daleko k tomu, aby Ullmarka překonal.

51:56

Švédové udělali v útočném pásmu chybu a Severson se snažil vyslat Roye do samostatného úniku, ale přihrávka na něj neprošla.

51:46
Trest

Kanaďané si komplikují cestu za vyrovnáním. Na dvě minuty jde Drake Batherson za vysokou hůl.

51:45

Kanaďané bojují. Vědí, že už není na co čekat a vrhli všechny síly do útoku. Hrají tak trochu bank, ale Ullmark zatím v brance předvádí jisté zákroky.

51:39

Graves dostal přihrávku na pravou stranu a bez přípravy střílel do horní části branky, leč hradbu těl nepropálil.

51:28

Ryan Graves dostal puk na modrou a chystal se střílet. Dlouho ale čekal a puk nakonec napálil do blokujících Švédů.

51:10

Drake Batherson se jako buldok hnal s pukem útočným pásmem. Nakonec dojel až mezi kruhy, odkud vystřelil do bloku.

50:27
Šance

Špatná střela od modré čáry se doklouzala do slotu, kde se ji pokusil na branku zamést Adam Lowry. Z ideální pozice ale těsně minul.

50:07

Probíhá další komerční pauza.

50:07

Adam Lowry se dostal k nebezpečně vyhlížející dorážce, Linus Ullmark ale zvládl ucpat všechny mezírky.

49:58

Kanada se vlastní chybou připravila o pásmo.

49:40

Dylan Cozens si z levého mantinelu navedl puk na osu a vystřelil. Jeho rána ale končí sražena v ochranné síti. Bude se vhazovat po Ullmarkově pravici.

49:17

Graves to zkoušel z levé strany, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě a hra je přerušena.

48:51

Dnešní zápas sleduje 8576 diváků.

48:51

Dnešní utkání sleduje 8576 diváků.

48:36

Kanaďané v klidu zvládli oslabení a už hrají v plném počtu.

47:24
Šance

Rasmus Dahlin dostal perfektní pas na modrou, puk si dlouho rovnal, přesto však dokázal vyslat nebezpečnou ránu, která nadělala v kanadském brankovišti pořádnou paseku.

47:10

Nylander na pravé straně z dobré pozice netrefil branku. Driedger výborně zmenšil švédské hvězdě střelecký úhel.

46:45

Severson se zmocnil puku za brankou a okamžitě jej poslal přes všechny čáry.

46:36

Probíhá komerční pauza, po ní bude následovat švédská přesilovka.

46:36
Trest

Vyloučení v týmu Kanada:
Nicolas Roy – 2 min., sekání.

45:51

Drake Batherson byl v dobré pozici na pravém kruhu, puk mu ale sjel z čepele jeho střela tak zamířila mimo branku.

45:28

Sanheim hledal někomo před brankou, jeho přihrávka napříč celým pásmem prošla bez teče, ale nikoho nenašla.

44:55

Mathew Barzal hledal z levého mantinelu vzdušným pukem spoluhráče na druhé straně. Puk sice letěl správným směrem, ale kanadský forvard jej nedokázal zpracovat.

44:38

William Nylander se po buly proháčkoval přes osu hřiště až na pravý kruh, odkud pohotově pálil. Chris Driedger mu ale stihl včas vykrýt střelecký úhel.

44:31

Zach Whitecloud se dostal k puku po buly v obranném pásmu, jeho rozehrávka ale byla nepřesná a končí jen icingem.

44:25

Driedger trochu zazmatkoval za brankou, ale Švédové ho neobešli o puk a celá situace nakonec končí zakázaným uvolněním Kanady.

43:55

Maxime Comtois se na levém křídle snažil poslat puk na branku. Skákající hrací předmět ale trefil špatně a prostor mezi třemi tyčemi výrazně minul.

43:07

Ekman-Larsson z levé strany od modré nechal vyniknout Driedgerovu lapačku.

42:59

Dawson Mercer neměl ve středním pásmu dostatek prostoru pro nabrání rychlostí, a tak jen odevzdal puk Švédům a odebral se na střídačku.

42:13

Pierre-Luc Dubois měl na levém křídle dostatek místa, které využil k přihrávce na osu hřiště. Našel ale jen brusle obránce ve žlutém.

41:56

Na modrou čáru dostal nabito Anton Lindholm, jehož střela zápěstím ale byla zblokována a na branku vůbec nedoputovala.

41:21
Gól

Nejprve zkoušel Ullmarka překonat Roy bekhendem, nicméně po souboji v rohu kluziště, kde uspěl Comtois, dokázal Roy najít na modré čáře RYANA GRAVESE, který přece jen prudkou střelou překonal Ullmarka! Tomu paradoxně clonil před brankou vlastní hráč Bílá Aman, takže nic neviděl. Asistence: Nicolas Roy, Max Comtois.

40:47

Pěknou kombinaci na jeden dotek zakončoval z mezikruží Emil Bemström, jehož střela ale byla sražena.

40:40

Pokus o rozehrávku ze strany Kanaďanů končí icingem.

40:26

Kanaďané začali útokem a vybojovali útočné pásmo. Šanci si však nevytvořili.

40:01

Oba týmy již krouží po ledové ploše, třetí třetina za pár okamžiků začne.

Statistiky po 2. třetině

Střely na branku – 12:28
Vyhraná vhazování – 16:24
Trestné minuty – 2:6

Ve druhé třetině se hra viditelně vyrovnala. Efektivnější ale byli znovu Švédové, kteří si prakticky z ničeho vystřelili ve 29. minutě tříbrankové vedení. Střelu z pravého kruhu tečoval mimo dosah Driedgera Max Friberg. Kanaďané měli do sirény ještě spoustu šancí, žádnou se jim však nepodařilo proměnit a do šaten se tak jde za stavu 3:0 pro Tre Kronor. Je pozoruhodné, že Švédové ve druhé třetině vyslali jedinou střelu, přesto vstřelili branku!

Další třetina začne přibližně v 17:06.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:42
Šance

Kent Johnson si nachystal střelu od modré čáry, kterou poslal ideálně dvacet centimetrů nad led. Ullmark jen vyrazil, nikdo před ním však nedokázal dorazit.

39:07

Švédové v samém závěru svojí přesilovky ještě hrozili střelou z levého kruhu. Kanada už ale hraje v plném počtu.

38:46

Sillinger obral o puk Ekmana-Larssona ve švédském obranném pásmu, ale v blízkosti bylo více žlutomodrých, kteří dokázali zaváhání spoluhráče napravit.

38:05

Nick Holden se za brankou zmocnil puku a bez velkého přemýšlení jej jen vyhodil přes všechny čáry.

37:15
Šance

Obrovskou šanci ve vlastním oslabení měl Dylan Cozens, který byl úplně sám na pravém kruhu. Linus Ullmark ale nadále trápí kanadské střelce!

37:06
Trest

Kanada zvýšila úsilí, ale teď své snažení přehnal Max Comtois a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

36:41

Kotouč po zásahu Lowryho končí na kanadské střídačce. Vhazuje se na kanadské útočné modré čáře.

36:22

Švédové své první oslabení zvládli a už hrají v plném počtu.

36:22

Chabot v závěru přesilovky opět školáckou chybou ztratil pásmo. Pak se ho ještě podařilo Kanaďanům získat, ale střelu Comtoise Ullmark bezpečné pokryl.

36:18
Šance

Drake Batherson dostal nabito do mezikruží, kde se opřel do puku a protáhl Ullmarka, ten si ale poradil s jeho střelou i následnou dorážkou. Batherson ale neměl dost a z obdobné pozice to zkusil ještě jednou, znovu jen do náruče Ullmarka.

35:40

Kanaďané se připravili o pásmo, když Barzal nahrával na modrou, ale nevšiml si, že mu spoluhráč přejel na jiné místo.

35:37

Kanaďané rozjeli kombinační kolotoč, který ale Mathew Barzal zakončil tím nejhorším způsobem – střelou do bloku.

35:13

Podruhé střílel z pravého kruhu Mathew Barzal, tentokrát sice trefil branku, ani to ale Linuse Ullmarka nedonutilo kapitulovat.

35:06

Barzal se ocitl v dobré pozici, ale nakonec přestřelil Ullmarkovu branku.

34:51

Před Ullmarkem důrazně dorážel Pierre-Luc Dubois, výborný švédský gólman ale situaci zvládl bez ztráty kytičky.

34:33

Švédové se ihned po začátku oslabení osvobozují vyhození přes všechny čáry.

34:22
Trest

Švédové faulovali v útočné třetině. Na trestnou lavici jde Nordström za podražení. Kanaďané si zahrají první přesilovku v zápase.

34:11
Šance

Ihned po buly nenápadně vystřelil od modré čáry Rasmus Dahlin. Jeho pokus byl těsně před brankou tečován a Chris Driedger měl co dělat, aby jej alespoň vyrazil.

34:03

Následuje další komerční pauza.

34:03

Pierre-Luc Dubois zahrál vysokou holí a rozhodčí tak přerušil hru.

33:41

Švédové si teď nedokázali najít pozici ke střelbě a naopak na druhé straně střílel Anderson, ale nešlo o zvlášť nebezpečnou střelu.

33:03

Kanaďané zvládli buly v útočném pásmu, ale Damon Severson u mantinelu neudržel puk a celá pětice v červeném musí vyklidit útočnou třetinu.

32:54

Probíhá komerční pauza.

32:54
Šance

Dobrou přihrávku na osu hřiště dostal Adam Lowry, ten ale z ideální pozice našel jen dobře nastavenou lapačku Linuse Ullmarka.

32:32

Walmark se zjevil zničehonic před Driedgerem, ale byl už moc blízko na to, aby dokázal něco vymyslet. Kanadský brankář mu zmenšil střelecký úhel a z akce nic nebylo.

32:12

Za brankou se snažil sbírat puk Mathew Barzal, jenže jako první u něj byli obránci Tre Kronor, kteří otáčejí hru.

31:37

Po usilovné snaze vybojovat si pozici ke střele nakonec uspěl Chabot, ale ani jeho pokus se k Ullmarkovi nedostal, protože byl těsně před gólmanem zblokován.

30:40

Kanadský závar před Ullmarkem vyústil v dorážku Duboise, ten ale z otočky branku minul.

30:13

O puk na útočné modré bojoval Oskar Lang, před nímž by bývala jímala zajímavá pozice, touš ale nevybojoval.

29:57

Barzal si obtížně hledal pozici ke střele a když se mu to nakonec podařilo, střílel přesně tam, kam Ullmark čekal a švédský brankář našel půl ve své rukavici.

29:39

Mathew Barzal z levého mantinelu posílal střílený pas na brankoviště, který však našel jen brusle jednoho ze švédských obránců.

29:32

Peterson předvedl několik obratných klíček v rohu kluziště, ale nic z nich nevytěžil a hra.je nakonec přerušena.

28:58

Ihned po buly v útočném pásmu se dostal puk na modrou čáru, kde dlouho mířil Damon Severson. Jeho ránu ale ledově klidný Ullmark schoval do lapačky.

28:54

Strkanice ve švédském obranném pásmu končí zalehnutím puku. Vhazovat se bude po Ullmarkově pravici.

28:23
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové ve druhé třetině neměli více ze hry, přesto dávají třetí branku. Z pravého kruhu pálil zápěstím Erik Gustafsson, jehož ránu těsně před brankou tečoval mimo dosah gólmana MAX FRIBERG. Asistence: Erik Gustafsson, Oliver Ekman-Larsson.

28:15
Šance

Bengtsson se dostal do pásma a i když jeho pokus byl zablokován, dostal se k puku Friberg, který rozezvonil tyč za Driedgerem. Kanadský brankář vůbec nic neviděl!

28:07

Damon Severson si vyměnil puk na modré a z jedničky pálil. Střela mu ale nesedla mířila mimo.

27:59

27:59

Ryan Graves vypálil vysokou střelu z pravé strany od modré čáry, ale Ullmark ji schoval ve své lapačce.

27:56

Kanadský zámek pokračoval a na modré čáře se ke střele dostal Kent Johnson. Jeho pumelici Ullmark neviděl a na poslední chvíli ji vykopl betonem.

26:50

Cole Sillinger se snažil troufale protáhnout mezi dvěma obránci. To se mu ale nepodařilo a mezi kruhy přišel o puk. Kanadský forvard měl volit střelu.

26:16

Sillinger si s Andersonem zopakoval situaci z před několika minut, jen se vše odehrálo daleko blíže brance. Teď přihrávku zastavil obětavý pád jednoho ze švédských zadáků.

26:15

Adresátem přihrávky přes osu hřiště byl Max Friberg, ten ale na hraně brankoviště puk netrefil.

25:26

Holdenovu schovanou střelu od modré Ullmark jen vyrazil, kanadský zámek pokračuje.

24:55

Kanada se po velkém boji nakonec dokázala dostat do pásma s pukem na holi a hned vyslal z pravé strany hodně nebezpečný pokus Lowry, ale těsně minul branku.

24:36

Kanadský tlak zabil nepřesnou přihrávkou Dylan Cozens, který puk odevzdal Švédům. Ti následně vyhodil puk obloučkem do středního pásma.

23:43
Šance

K dorážce před Ullmarkem se dostal Adam Lowry, ten ale nedokázal zamést touš do takřka odkryté klece.

23:12

Sillinger hledal napříč celým pásmem Andersona, ale Švédové stihli přihrávku ztecovat a Anderson se k puku nedostal.

22:30

Kent Johnson si dobře pokryl puk na pravém křídle a nakonec i zakončil. Jeho bekhendový pokus ale hokejkou zblokoval obránce.

21:59

Kanaďané se strašně obtížně dostávají do útočného pásma. Většinou jen nahodí půl ze středního pásma, ale Švédové jsou pak u něj dříve.

21:39

Nicolas Roy míchal s pukem za brankou a snažil se najít někoho ve slotu. Jeho ledabylý pas ale sebrali borci ve žlutí, kteří otočili hru.

21:27

Carl Klingberg se snažil rozehrát ze středního pásma, jeho přihrávka ale končí icingem.

21:08

Po souboji ve středním pásmu skončil puk na švédské střídačce.

20:57

Ihned po buly si na osu hřiště nabruslil Chabot. Jeho střelu ale Linus Ullmark dobře viděl a schoval ji do lapačky.

20:37

Na hranu brankoviště dostal puk Drake Batherson, který ale v obležení obránců nedokázal kvalitně zakončit. Kanadský tlak ale pokračoval a Švédové byli nuceni vyhodit na icing.

20:26

Batherson se snažil zpoza branky zasunout puk do sítě, ale Ullmark byl v plné pohotovosti a nenechal se překvapit.

20:13

Po souboji u mantinelu vyplaval puk na hokejku Lucase Wallmarka, který do něj ale jen bezmyšlenkovitě plácl a poslal jej na zakázané uvolnění.

20:01

Švédové jsou po dobré první třetině plní sebevědomí. Tohle se bude javorovým listům jen těžko otáčet...

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, utkání může za malou chvíli pokračovat.

Statistiky po 1. třetině

Střely na branku – 11:9
Vyhraná vhazování – 7:9
Trestné minuty – 0:4

Máme za sebou první dějství, v němž jasně dominovali Švédové. Ti se díky trefě Carla Klingberga dostali do vedení už ve 2. minutě. Další branku přidal v 8. minutě William Nylander. Od této chvíle se hra srovnala, Kanaďanům se podařilo ubránit i dvojnásobnou přesilovku. Gól ale javorové listy nedaly a před druhou třetinou tak platí stav 2:0 pro Tre Kronor.

Další třetina začne přibližně v 16:17.

20:00

První třetina skončila.

19:50

Emil Bemström se i přes důraznou obranu dokázal ze levého kruhu vytočit. Místo střely ale hledal ještě spoluhráče. Joel Kellman ale v dobré pozici promáchl.

19:30

Kanaďané zvýšili aktivitu, ale hrozně se nadřou na to, aby se dostali alespoň ke střele na branku.

18:52

Pierre-Luc Dubois se snažil probít středním pásmem a projít přes modrou čáru, nakonec ale kotouč jen naslepo nahodil a celá jeho pětice se vydala na střídačku.

18:13

Cozens se snažil zpoza branky obtočit a dostat se před Ullmarka. Neudělal to špatně, ale švédští obránci mu nedovolili, aby se dostal do šance.

17:59

Nadějně vypadala přihrávka na levý kruh, odkud mohl pálit Damon Severson, tomu ale puk těsně minul čepel a kvůli této nepřesnosti se nakonec k zakončení nedostal.

17:45

Chabot využil zaváhání švédského obránce a ohrozil Ullmarka, pak ještě střílel útočník Roy, ale ani on nedal.a

17:35

Ve středním pásmu se k puku dostal Jacob Peterson, který jej ale obratem jen odevzdal na kanadské hokejky, neboť neměl podporu spoluhráčů.

17:18

Dahlin pálil z levé strany, mířil na teploměr, ale Driedger si dal pozor. Kanadští obránci pak před brankou dali Dahlinovi co proto.

17:12

Po buly ve vlastním obranném pásmu Kanaďané do puku jen plácli a vyhodili jej na další zakázané uvolnění.

17:07

Další špatná rozehrávka Kanady končí zakázaným uvolněním.

16:51

Švédové chvíli motali soupeře v obranném pásmu, když tlak zakončil Erik Gustafsson. Ten vyslal od modré čáry pumelici, která jen těsně minula levou tyč.

16:18

Gravesův pokus o dlouhou rozehrávku končí icingem, hra se stěhuje zpět před Driedgera.

15:35

Kanada málem vyrazila do samostatného úniku, ale v poslední chvíli se Švédům podařilo akci zarazit.

15:23
Šance

Po Dahlinově pohotové střele z mezikruží dorážel Anton Bengtsson, ten ale z nebezpečné pozice nedokázal zamést puk za gólmana.

14:55

14:55

Do slotu dostal nabito Josh Anderson, ten ale musel zpracovávat bekhendem. Stejným způsobem nakonec i zakončil, branku ale přestřelil natolik, že touš skončil v ochranné síti.

14:16

Kanaďané těžké chvíle ustáli a už hrají v plném počtu.

14:09

Obránce Gustafsson byl v dobré pozici, ale nechtěl trefit blokujícího obránce tak moc, až nakonec vystřelil mimo branku

13:27
Šance

William Nylander dostal přes osu hřiště přesný pas na levý kruh, kde se do puku tvrdě opřel. Jeho rána by zřejmě trefila odkrytou část branky, jeden z obránců ji ale stihl zblokovat.

12:37

Na pravý kruh dostal z osy hřiště nabito Dahlin, jehož střela z první ale byla zblokována. Kanaďané se následně osvobodili.

12:15
Trest

Uvidíme dvojnásobnou přesilu. Za krosček míří na trestnou lavici Dylan Cozens, jenž posílá svůj tým do tří.

11:53
Šance

Fantastický zákrok předvedl Driedger, když hokejkou ze zcela odkryté branky odrazil puk na vnější tyčku. Alespoň se nám zde z komentátorského stanoviště jevilo, že brankář puk tečoval. Tohle byla vyložená šance Švédů!

11:35

Netrvalo dlouho a Kanaďané dostali puk ven z pásma. U modré čáry dobře zapracoval Adam Lowry.

11:09

Probíhá další komerční pauza. Po ní začne švédská přesilová hra.

11:09
Trest

Uvidíme první přesilovou hru, za podrážení míří na trestnou lavici Noah Gregor.

10:14

Adresátem pasu zpoza branky do slotu byl Josh Anderson, přihrávka ale našla jen švédské hole.

09:28
Šance

Teď konečně Kanaďané dokázali dostat Švédy z ideálního obranného postavení a přišly hned tři nebezpečné střely Kanady a tři těžké zákroky Ullmarka. Nejprve pálil Sillinger a pak dvakrát obránce Sanheim, přičemž zejména jeho první střela byla hodně nebezpečná, protože Ullmark nic neviděl. Švédové ale problémy dokázali ustát bez ztráty kytičky.

09:05

Švédové se na malou chvíli dostali do útočného pásma. Nepřesnými pasy na modrou se ale vyhnali, navíc měli velké štěstí, že se Adam Lowry k volnému puku nestihl dostat.

08:54

Nicolas Roy přejel modrou čáru dříve, než by bylo zdrávo – ofsajd.

08:11

Od modré čáry pálil Drake Batherson, jehož projektil se zamotal na brankovišti. Nikdo z Kanaďanů jej ale nedokázal dorazit.

08:04

Batherson našel v útočném pásmu Chabota, který ale zase trefil jen před sebou stojícího obránce. Švédové výborně blokují střely a Kanada má velké problémy dostat se do dobré střelecké pozice.

07:29

Teď konečně z pravé strany alespoň vystřelil kanadský kapitán Chabot, Ullmarka sice vystrašil, ale nedal.

07:29

Probíhá první komerční pauza dnešního zápasu.

07:04
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Tři korunky nekompromisně trestají kanadskou minelu na útočné modré čáře. Zblokovaného puku se zmocnil WILLIAM NYLANDER, který se vrhl směr kanadská brána. Proti jeho zakončení přesně pod horní tyč měl Chris Driedger pramalou šanci. Asistence: Joakim Nordström.

06:25

Kanaďané se nedokáží vůbec dostat do nebezpečné situace. Ani Švédsko jich nemělo mnoho, ale zámořský celek se zatím jeví úplně bezzubý.

05:45

Rasmus Dahlin za vlastní brankou tvrdě zboural útočníka v červeném, čímž přerušil kanadský tlak.

05:00

Oliver Ekman-Larsson se po buly v útočné třetině zmocnil puku, udělal pár temp směrem k brance a vystřelil. Chris Driedger jeho pokus vytěsnil ramenem.

04:52

Anderson zavezl puk do útočného pásma, tam ale inkasoval hit a o puk přišel. Švédové pak dostali puk jen do středního pásma a naladěně při pokusu o rozehrávku vyhodili Kanaďané na zakázané uvolnění.

04:31

Oskar Lang dostal dlouhý pas na levý mantinel, kde ale neměl dostatečnou rychlost. Kanaďané touš sebrali za brankou a otáčejí hru.

03:32
Šance

Na modré čáře se do puku opřel Marcus Pettersson, jehož ztečovaný pokus nebezpečně proskotačil těsně kolem levé tyče!

02:57

Noah Gregor si z levého mantinelu potáhl puk přes osu a z oblasti pravého kruhu i vypálil. Jeho schovanou střelu ale betonem zlikvidoval Linus Ullmark.

02:06

Chabot se pěkně uvolnil na modré, ale jeho střelu ještě stihl zablokovat švédský obránce a puk se od jeho brusle odrazil do středního pásma.

01:27
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Tak to rychlý start v podání Tre Kronor. Zpoza brankové čáry dostal na vrchol pravého kruhu nabito CARL KLINGBERG, jehož střela z jedničky zapadla k bližší tyči. Tohle měl Chris Driedger mít. Asistence: Oskar Lang, Jacob Peterson.

01:06

Ihned po buly v útočném pásmu se na modré čáře dostal k puku Zach Whitecloud, který okamžitě střílel. Jeho projektil ale skončil u gólmana.

00:54
Šance

Úplně sám na branku mířil Joel Kellman, v úniku ale napálil puk přesně do míst, kde stál připraven Chris Driedger.

00:28

Batherson zavezl puk do pásma, ale tam ho jen nahodil k zadnímu mantinelu a odjel střídat.

00:08

První útok se snažili rozjet Kanaďané, jenže Drake Batherson protečoval puk přes střední pásmo jen na švédské hole.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu. Švédové dnes obléknout žluté dresy, Kanada nastoupí v červených.

Na kostce již běží předzápasová projekce, za pár okamžiků můžeme začít.

Rozbruslení je v plném proudu. V Nokia aréně je vše připraveno na začátek zápasu. Za půl hodiny jdeme na to!

Úvodní sestavy:

Švédsko: Ullmark (Hellberg) – Dahlin, Larsson (A), Gustafsson, Ekman-Larsson (C), Lindholm, Pettersson, Tömmernes – Nylander, Nordström (A), Wallmark – Asplund, Bemström, Kellman – Grundström, Klingberg, Peterson – Aman, Bengtsson, Lang – Friberg.
Trenér: Johan Garpenlöv

Kanada: Driedger (Tomkins) – Chabot (C), Graves, Severson (A), Holden, Whitecloud, Mayo – Dubois, Cozens, Batherson – Anderson, Sillinger, Barzal – Comtois, Lowry (A), Roy – Johnson, Gregor, Mercer – Geekie.
Trenér: Claude Julien

Rozhodčí: Lassi Heikkinen (FIN), Jake Rekucki (USA) – Hannu Sormunen (FIN), Josef Špůr (CZE).

Kanada na MS 2022

Obhájci titulu z Rigy si v základní skupině nevedli zrovna nejlépe. Prohráli se Švýcarskem (3:6) i Dánskem (2:3), což pro tým, který reprezentují Drake Batherson, Thomas Chabot či Pierre-Luc Dubois, je prostě málo.

Právě třetí zmíněný hokejista se nachází v tabulce kanadského bodování turnaje na třetím místě. Útočník Winnipegu nastřádal v dosavadních sedmi zápasech 10 bodů za 6 gólů a 4 asistence.

Severoamerický výběr zatím příliš nedrží brankáři. Dvojice Thompson, Driedger drží průměrnou procentuální úspěšnost 88,54 %. Naopak Kanadu opravdu netrápí produktivita. Z 238 střel tým pod vedením Claudea Juliena přeměnil v gól 34.

Sestava Kanady v posledním utkání:
Driedger (Tomkins) – Graves, Chabot (C), Severson, Sanheim, Whitecloud, Holden, Mayo – Batherson, Dubois (A), Cozens – Anderson (A), Barzal, Sillinger – Roy, Lowry, Comtois – Mercer, Geekie, Johnson – O'Dell.

Švédsko na MS 2022

Švédská reprezentace má za sebou povedenou skupinovou fázi turnaje. Ve finském Tampere bodovala v každém zápase, když nestačila pouze na USA. Američanům hokejisté tří korunek podlehli 2:3 po prodloužení, na další silné týmy už ale Švédi vyzráli. Finsko porazili 3:2 po samostatných nájezdech, Čechy pak 5:3.

Švédští hokejistou mohou dnes těžit ze silných přesilovek. Ty mají druhé nejsilnější na turnaji, když jich proměnili 8 z celkového počtu 23.

Tři korunky posílilo v průběhu mistrovství světa hned několik hráčů. Hvězdnou posilou je William Nylander, který se v utkání s Norskem uvedl třemi body. Velmi povedený turnaj zažívá Ramus Asplund, který vstřelil šest branek, a vede tak společně s Kanaďanem Duboisem střelecké statistiky celého mistrovství.

Obrana Švédska je nabita několika známými jmény, z nichž největší má kapitán mužstva Oliver Ekman-Larsson. Nejproduktivnější je ale kmenový hráč Buffala Sabres Rasmus Dahlin. Ten přispěl svému celku sedmi kanadskými body.

Brankoviště posílil bostonský Linus Ullmark, který pro vyřazovací boje vytvoří brankářské duo s Magnusem Hellbergem.

Sestava Švédska v posledním utkání:
Ullmark (Hellberg) – Dahlin, Larsson (A), Pettersson, Gustafsson, Tömmernes, Lindholm, Pudas – Nordström (C), Wallmark (A), Nylander – Asplund, Kellman, Bemström – Grundström, Peterson, Klingberg – Bengtsson, Lang, Aman – Friberg.

Přejeme krásné čtvrteční odpoledne z Tampere! V třetím největším finském městě od 15:20 vypukne čtvrtfinálový program, a to zápasem mezi Švédskem a Kanadou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.