Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek středečního večera.

Zápas je u konce. Lukko dokázalo i ve třetí třetině otevřít gólové konto, ale tlak Dynama v závěru zápasu znamenal snížení na rozdíl dvou branek. Víc se domácímu týmu nepodařilo, a tak si do odvety ve Finsku odváží výsledek 4:6. Druhé čtvrtfinálové klání se odehraje za týden 12:12. od 17:30.

59:40

Hráči Dynama teď střílí z každé pozice, ale Lebedeffovi to nedělá problémy.

59:10

Dvořákova dělová rána od modré proletěla kousek od pravé tyče.

59:02

Dynamo teď režíruje hru a drží Lukko pod neskutečným tlakem.

57:05
Gól

Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo se dostává opět na rozdíl dvou branek! Peter Čerešňák dokázal najít před brankou volného ROBERTA KOUSALA, který se z otočky trefil mez tři tyče.
Asistence: Peter Čerešňák.

55:05
Gól

Dynamo po tlaku střílý třetí branku! Postaral se o to JAN MANDÁT, který si dojel pro odražený kotouč po střele Vály a zakončil pod břevno.
Asistence: Ondřej Vála a Patrik Poulíček .

53:46
Gól

Rauma právě vstřelila branku!
Lukko opět trestá pardubickou chybu. Zpětná přihrávka jednoho z hráčů Dynama skončila u Mattily, jenž našel před brankou najíždějícího si BRAYDENA BRUKEHO, který rozvlnil pardubickou síť.
Asistence: Julius Mattila.

52:19
Šance

Paulovič zpoza branky našel v prostoru mezikruží úplně volného Poulíčka, který ale dostal kotouč na brusli a nestihl zakončit!

51:32

Tlak Dynama ukončuje až vyhození puku, které končí zakázaným uvolněním.

50:30

Chyba jednoho z pardubických hráčů nabila na střelu Stenqvistovi, jenž trefil jen střed Kloučkovi branky.

49:04

Dobré napadání Dynama dělá problémy v rozehrávce soupeře.

47:50

Lukko kombinuje v útočné třetině, ale Klouček zatím zasahovat nemusel.

47:19

Bučko skvěle po vhazování dostal Dynamo do útočné třetiny.

47:09

Finský gólman měl teď spoustu práce při přesilové hře Pardubic, ale přečkal ji bez újmy.

46:59

Lukko hraje v plném počtu.

46:44

Souboj před brankou Raumy ukončuje až Lebedeff, který schoval kotouč mezi betony.

46:37
Šance

Říčkovi byla adresována přihrávka do levého kruhu, ale pardubický útočník nezvládl poslat rychlí kotouč do odkryté branky.

46:10

Další střelu Pardubic si připravil Košťálek, který vypálil od modré, avšak jeh orána byla zblokována do ochranné sítě.

45:38

Dynamo obstřeluje branku Raumy, ale Lebedeff zatím drží.

45:10

Kaut dostal nabito do levého kruhu, ale střela mu nevyšla.

44:51
Trest

Vyloučení v týmu Lukko Rauma:
Nieminen – 2 min., držení.

44:51

Souboj v rohu hřiště ukončuje až rozhodčí, který vylučuje jednoho z hráčů hostů.

44:09

Radilova průniková přihrávka našla pouze hokejku jednoho z protihráčů.

43:08

Hráči Dynama dobrou hrou tělem získávají kotouč za brankou Raumy.

41:26
Šance

Hyka se dostal do zakončení z úhlu, které se odrazilo ke Kousalovi, jenž zakončoval do odkryté branky. Lebedeff však na poslední chvíli vyrazil puk hokejkou!

41:00

Pardubice hrají v plném počtu.

40:38

Dynamo i na podruhé vyhazuje kotouč.

40:01

Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrává i do třetice Lukko, které stále pokračuje v přesilové hře.

40:01

Prostřední část zápasu je minulostí! Vyrovnaný vstup do druhé dvacetiminutovky prolomila až branka Lukka, které vsítilo pátou branku pár vteřin po konci přesilovky. Dynamo se následně drželo více na kotouč, ale branku to nepřineslo. Závěrečná třetina zápasu začne přibližně v 19:53.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:22

Adam Musil skvěle obral útočícího hráče o kotouč a vyhazuje za branku Lebedeffa.

38:42
Trest

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Paulovič – 2 min., nedovolené bránění.

37:36

Sedlák se snažil poslat kotouč podél mantinelu za branku Lebedeffa, ale gólman finského celku jeho záměr vystihl a puk zachytil.

36:17

Větší potyčka za domácí brankou má za následek hned čtyři vyloučení! Týmy hrají pět na pět.

36:03

Košťálek se snažil vyvést kotouč, ale dvojice hráčů Lukka ho o kotouč obrala.

35:18

Dvořákův pokus od modré netrefil zařízení.

34:15

Dynamo se poslední minuty drží více na puku, ale nedaří se jim přesít před modrou čáru do útočného pásma.

34:02

Bučkovo nahození na braku Lebedeffa netrefilo jeho branku.

33:15

Dynamu se marně daří dostat se do útočné třetiny.

32:29
Šance

Zmatek před brankou Raumy nekončí gólem! Prosadit se mohl Poulíček, kterému se ale nepodařilo najít místo u tyče Lebedeffovi branky.

29:14
Gól

Rauma střílí branku pár vteřin po přesilovce. Prosadil se PONTHUS WESTERHOLM, kterého v prostoru pravého kruhu našel Pathrik Westerholm. První jmenovaný zamířil na vzdálenější tyč, a tak opět zvýšil náskok finského celku.
Asistence: Pathrik Westerholm a Jakob Stenqvist.

28:45

Dobrá přesilová hra Pardubic, kterým se zatím daří držet Raumu dál od Kloučka.

28:12

Dělová rána od modré v podání Repa končí na zadním mantinelu.

27:14

Hráčům dynama se podařilo vyhrát vhazování v obranném pásmu, odkud hned kotouč vyhodili.

27:11
Trest

Kousal – 2 min., vysoká hůl.

26:25

Rychlý pohyb Kousala dostal Dynamo do situace dva na jednoho, ale pardubickému forvarovi se nepodařilo najít najíždějícího si hráče před brankou.

26:12
Šance

Hämäläinen dobře přečetl přihrávku Dynama ve středním pásmu, a ihned se vydal na branku Kloučka, kde se mu podařilo zakončit pouze do náruče pardubického gólmana.

25:51

Nahození jednoho z hráčů Raumy končí zakázaným uvolněním.

25:06

Dynamo sice hraje v plném počtu, avšak Rauma se stále drží v útočném pásmu.

24:50

Dynamo hraje v plném počtu.

23:55

Domácí se dokázali vymanit z tlaku, avšak hráči finského celku jsou již opět na svých pozicích.

23:16

Poulíček skvěle zachytává průnikovou přihrávku a vyhazuje kotouč.

22:50
Trest

Musil A. – 2 min., držení.

21:20

Lukko se aktuálně drží v útočné třetině, ale zakončení zatím nepřichází.

20:22

Hyka se dokázal dobře vrátit a obrat útočícího hráče o kotouč.

20:01

Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrává opět Rauma.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je u konce. Hororový start pro český celek, který již po sedmnácti minutách prohrával 4:0. Následně ale přišla skvělá přesilovka, při které se Dynamu podařilo vsítit dva góly a dotáhnout se na rozdíl dvou branek. Druhá třetina začne přibližně v 19:00.

20:00

První třetina skončila.

19:09
Gól

Dynamo podruhé využívá přesilovou hru! Kousal po tlaku Dynama našel v prostoru mezikruží JANA KOŠŤÁLKA, jenž dělovou ránou propálil Lebedeffa.
Asistence: Robert Kousal a Tomáš Zohorna.

17:54
Gól

Pardubice vsítily první branku zápasu! Postaral se o to LUKÁŠ RADIL ,kterému před branku doťukl kotouč Sedlák. Lukáš Radil již poté osamocen našel místo nad pravým betonem hostujícího gólmana a dává Dynamu naději.
Asistence: Lukáš Sedlák.

17:20
Trest

Westerholm Po. – 2 min., podrážení.

16:08
Gól

Další rána pro Dynamo. Abt našel ihned po vhazování na modré čáře volného GABRIELA FONTAINEHO, jenž svým zakončením propálil všechny hráče před brankou včetně Kloučka.
Asistence: Matthew Abt a Tuukka Tieksola.

15:38

Do neskutečné pozice se dostal Kaut, jenž se snažil zakončit k zadní tyči, což se mu ale nepodařilo.

14:30

Radil to zkusil střelou zápěstím, ale Lebedeff kotouč vyráží mimo nebezpečí.

13:51

Dynamo vyhrálo vhazování a již kombinuje v útočné třetině.

13:49

Dynamo dostane další výhodu v podobě přesilové hry.

13:49
Trest

Ervasti – 2 min., podrážení.

13:12

12:42

Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů vyhání Raumu z útočného pásma.

12:00
Šance

Perfektní zákrok Kloučka! Ten teď zlikvidoval zakončení Matilly, jenž po rychlé kombinaci zakončoval ad pravé tyče, ale Klouček skvělým přesunem kotouč chytil.

11:27

Lukko se aktuálně dokázalo usídlit v útočné třetině, ale střela zatím nepřichází.

11:01
Trest

Radil – 2 min., vysoká hůl.

10:35

Ihned po vhazování to zkusil Kousal, avšak netrefil zařízení.

09:01

Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice:
ze hřiště odchází Will, přichází Klouček.

09:01
Gól

Rauma střílí již třetí branku v první třetině. Tentokrát se prosadil KIM NIEMINEN, který zachytil špatnou přihrávku pardubických hráčů a v nájezdu na Willa se nemýlil.

08:49

Hyka skvěle sebral kotouč na modré čáře a rychlým protiútokem se dostal až do útočného pásma, kde našel Ciencialu, jenž nedokázal překonat gólmana hostů.

08:12
Šance

Poulíček si to po souboji v rohu útočného pásma namířil přímo na branku Lebedeffa, avšak ten si dobře hlídal obě tyčky.

06:59

Dynamo se mohlo na chvíli usídlit v útočné třetině, ale Bučkova přihrávka za branku našla pouze obránce soupeře.

06:51

Hráči finského celku zatím kontrolují průběh utkání a drží se více na puku.

06:05

Lukko po přesilové hře Dynama hrají opět v pěti.

05:10

Dynamo se aktuálně usadilo v útočné třetině a vyvíjí neskutečný tlak na branku Lebedeffa.

04:07
Trest

Stenqvist – 2 min., držení.

03:02
Gól

Lukko využívá první přesilovou hru v zápase! Delší pobyt v útočné třetině přinesl ovoce potom, co Repo dělovou runou napálil břevno, od kterého se kotouč odrazil na místo, kde byl již připravený TUUKKA TIEKSOLA , jenž střelou do odkryté branky poslal finský celek do dvoubrankového vedení.
Asistence: Sebastian Repo a Tarmo Reunanen.

02:50
Trest

Cienciala – 2 min., hákování.

02:24

Krannila to zkusil poté, co se obtočil kolem pardubické branky, ale střela bekhendem Willa nepřekvapila.

01:36
Gól

Lukko jde do vedení! Postaral se o to NICLAS ALMARI, kterému se podařilo tečovat střelu Tieksoly, a otevřít tak gólové konto zápasu.
Asistence: Tuukka Tieksola a Matthew Abt.

00:56

Na druhé straně dostal kotouč před odkrytou branku Repo, kterého ale skvělým zákrokem vygumoval Will.

00:22

Hykovi byla od Ciencialy adresována skvělá přihrávka do úniku dva na jednoho, ale pardubický forvard si přihrávku nedokázal ideálně zpracovat.

00:01

Úvodní vhazování zápasu vyhrávají hosté.

00:01

Utkání právě začalo.

Dozněly hymny obou národů a hráči se již připravují na úvodní vhazování zápasu.

Úvodní sestavy:

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Dvořák, Musil, Vála, Sedlák (C), Kolář, Košťálek, Hyka Čerešňák, Poulíček (A), Kaut, Říčka Bučko, Paulovič, Radil, Hrádek, Zohorna (A), Cienciala, Mandát, Kousal.

Lukko Rauma: Lebedeff (Harvey) – Stenqvist, Reunanen, Westerholm Pa., Nyman, Krannila, Westerholm Po., Järvinen, Almari, Tieksola, Burke, Abt, Ikonen, Brook, Mattila (C), Ervasti, Piipponen (A), Hämäläinen, Repo (A), Nieminen,Fontaine.

Rozhodčí: Michael Tscherrig, Stefan Hürlimann – Daniel Hynek, Jiří Svoboda.

HC Dynamo Pardubice

Pardubický celek si oproti dnešnímu soupeři vede v tuzemské lize na jedničku, jelikož aktuálně hájí první příčku s náskokem sedmi bodů. V základní části hokejové Ligy Mistrů skončilo Dynamo na jedenácté pozici, což znamenalo již známého soupeře v podobě finského Ilves Tampere. V prvním osmifinálovém zápase se tyto týmy střetly na ledě Ilvesu, kde sice Ilves vsítili úvodní branku zápasu, ale Dynamo zvládlo do konce třetiny vyrovnat. V prostřední části zápasu ještě Dynamo navýšilo svoje vedení na 3:1, které vydrželo až do konce utkání. Pardubický celek si tak z Finska odvezl dobrý základ do odvety. V té šel Ilves po první třetině do vedení, avšak Dynamo zvládlo na začátku druhé třetiny srovnat stav zápasu. Finský celek se sice ještě v druhé třetině do vedení dostal, ale jediná branka v závěru zápasu padla do branky Tampere, což znamenalo historicky první postup Dynama do čtvrtfinále hokejové Ligy Mistrů.

Lukko Rauma

Finský celek neprožívá oproti minulé sezóně, kdy v domácí soutěži skončil po základní části třetí povedenou sezónu, jelikož se aktuálně nachází na deváté pozici. Co se Ligy Mistrů týče, tak Lukko ukončilo základní část na třetím místě, čímž si v osmifinále vysloužili rakouský Innsbruck. V prvním zápase vyjela Rauma na led Innsbrucku, kde se sice po první třetině dokázala dostal do vedení, ale rakouský celek v druhé třetině snížil, a v závěru zápasu ještě srovnat stav utkání. Za stavu 2:2 se série přesunula na sever, kde Lukko šlo podobně jako v prvním zápase do brzkého vedení, které vydrželo až do sedmnácté minuty třetí třetiny, kdy Innsbruck vyrovnal. Zápas tak muselo rozhodnout prodloužení, které netrvalo ani dvacet vteřin a Lukko rozhodlo o svém postupu.

Dobré středeční odpoledne. Vítám Vás, u čtvrtfinálového zápasu hokejové Ligy Mistrů, kde se proti sobě utká domácí HC Dynamo Pardubice, které vyzve finský celek Lukko Rauma.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.