Utkání je u konce a domácí Rapperswil jej dotáhl do vítězného konce. I ve třetí třetině měl švýcarský tým více ze hry, měl výraznější šance, ale stále platilo, že Klimeš dnes předváděl výborné výkony a za svá záda už další puk nepustil. Ale i Vítkovice měly několik šancí, na Meyerem dokonce cinkala tyčka, ale ani zde gól nepadl. Utkání tak skončilo výsledkem 2:1 pro Rapperswil, což ale dává vítkovickým slušné šance do odvety. Ta se odehraje příští úterý.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:38

Ještě jedno zakázané uvolnění Vítkovic, takže se bude vhazovat před Klimešem.

59:28

Už to vypadalo, že se Zdráhal ještě dostane do jedné akce, při kličce na střed ale nechal puk za sebou.

58:54

Grmanovu střelu Meyer i přes ztíženou viditelnost vyrazil. Domácí pak posunuli hru do středního pásma.

58:09

Fanoušci na tribunách povstali a oceňují předváděnou hru obou celků.

57:36

Několik nepřesností na obou stranách, střední pásmo je teď prostorem, kde se odehrává většina.

57:02

Aebischer pouze nahodil do útočného pásma a hned sám otočil dozadu ke střídačkám.

56:20

Albrecht neprošel středem, obě obrany nyní předvádí opravdu dobrou práci směrem dozadu.

55:32

Bukartsův individuální průnik byl jen objetím útočného pásma, ke střele se tento útočník nedostal.

54:48

Schoeder se prokličkoval zleva do útočného pásma, poté našel u kruhů Moye, jenže ten Klimešovu branku přestřelil.

54:01

Lakatoš se neprobil přes duo obránců, jeho úmysl teď hodlá naplnit Kalus.

53:38

Nyní už zase domácí, ti rozjíždí kombinaci v útočném pásmu a snaží se rozebrat vítkovickou obranu.

52:52

Mezi kruhy stál Bukarts, dostal příhru do ideální pozice, branku ale minul!

52:10

Barinka a po něm i Grman se snažili zamést puk za Meyera, ten rychlými pohyby na brankovišti zabránil vyrovnání.

51:19

Po překonání modré čáry vystřelil zprava Baragano, Klimeš vytáhl pohotový zákrok lapačkou.

50:51

Nahození puku před Meyera, vše pak skončilo vyhozením mimo led.

49:38

Závěr přesilovky byl už v lepším stylu, dokonce tu byla i tyčka Meyerovy branky. Každopádně Rask je už na ledě.

49:14

Auvitu střílel kousek od modré čáry, Meyer vyrazil.

48:40

Raskob musí rozjíždět akci zpoza branky hostů, tahle přesilovka zatím Vítkovicím moc nejde.

48:16

Rapperswilu se podařilo vyhodit a dokonce na několik okamžiků udržet hru v pásmu Vítkovic.

47:38
Trest

Přesilovka pro Vítkovice, dvě minuty za hákování odpyká Victor Rask.

46:48

Začalo se hrát nahoru a dolů, lepší šance ale mají stále domácí.

45:46

Po rychlém kontru sklepával Schoeder, Klimeš se ale na brankové čáře roztáhl a puk vytěsnil.

45:07

Zleva si do pásma najel Moy, bekhendem si pokryl puk, střelu mu pak Klimeš skryl mezi svými chrániči.

44:48

Domácím se povedlo vyhodit tak šikovně, že puk mířil přesně na branku, Klimeš se tak musel zapojit do rozehrávky.

43:26

Zprava neuspěl ani Lednický, byl vytlačen za branku Rapperswilu.

42:30

Chaloupka si sjel z modré čáry ke kruhu, pak už ale předvedl pouze slabý bekhendový pokus.

41:49

Zakázané uvolnění Rapperswilu, vše se stěhuje před Meyera.

41:05

Na opačné straně měl dobrou pozici na střelu Mikuš, trefil ale jen Meyerův postoj.

40:33

Hned v úvodu třetiny střílel Frk a jeho prudký pokus skončil na tyči Klimešovy branky.

Trestné minuty: 2:4

Čtyřicet minut hry je za námi a stav je stále mírně příznivější pro švýcarský celek. Ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej, Rapperswil si chvílemi vytvářel až drtivý tlak, ale ve vítkovickém dresu dnes září Lukáš Klimeš. Ten vytáhl několik skvostných zákroků a ve druhé třetině neinkasoval. To samé ale zvládl i na opačné straně Robin Meyer a do kabin se tak odešlo za výsledku 2:1.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:21
Šance

Raskob zachytil vysoký puk, poslal Zdráhala do sóla, tomu ovšem bekhendový blafák nevyšel a nesrovnal tak skóre!

39:09

Skvělá zadovka Moye na Schroedera, ten byl před Klimešem, jenže jej nepřekonal. Gólman drží šance Vítkovic na dobrý výsledek.

38:24

Schroeder se snažil kličkami vybojovat prostor pro příhru před branku, byl ale vytlačen k rohu kluziště.

37:52

Domácí teď točí soupeře v jeho pásmu, puk létá z hole na hůl a vítkovičtí mají co dělat, aby ten kolotoč uhlídali.

37:04
Šance

Velká šance na srovnání! Kovář střílel, puk se odrazil k Fridrichovi, ten to měl ale trochu na dlouhou hůl a nedokázal bekhendem přehodit Meyerův beton!

36:35

Trocha nervozity na vhazování v pásmu švýcarského celku, rozhodčí nebyli spokojeni s rozestavěním hráčů.

35:58

Krátký pobyt hostů v útočném pásmu střelou neskončil, dopředu jde zase Rapperswil.

35:00

Rozhodčí se ještě šli přesvědčit na video, zda to přece jen nebyl gól, ale s verdiktem byli velice rychlí – nebyl.

35:00

Diváci se už radovali z gólu, Klimeš s Percym ale nějakým způsobem dokázali udržet puk před brankovou čárou. Šanci neproměnil Moy po svém objetí branky Vítkovic.

34:27

Vítkovičtí teď tápou, marně hledají místo pro zakončení.

33:52

Po chybě hostů se do šance dostal Červenka, ještě hledal Raska, jenže ten v ložené šanci u poloodkryté branky pohořel!

33:19

Klimeš má další zákrok. Čelil Červenkově střele, ta po teči skončila na zadním mantinelu a k dorážce se pak dostal Wick. To už ale zakročil gólman Vítkovic a s pomocí Yohanna Auvitua přerušil hru.

32:43

Najednou se před brankou objevil na chvíli volný Bukarts, svou střelou ale trefil jen Meyerův postoj.

31:56

Klimeš skryl puk pod lapačkou a sudí poměrně rychle pískal a nedal mu tak šanci rozehrát.

31:34

Vítkovice začínají zase přidávat na tempu, dokáží se sice dostat do útočného pásma, zakončení ale je zhusta nepřesné.

30:03

Krieger přihrával zpoza branky na spoluhráče, rána zblízka však Vítkovicím nevyšla.

29:49

Následoval rychlý brejk Rapperswilu a Klimeš po střele raději přerušil hru.

29:36

Dünner se vrátil na led, ihned se zapojil do hry a dokázal vypíchnout hostům puk.

29:24

Domácí vyhodili, Vítkovice jsou už ale zase v útočném pásmu.

28:53

Raskob si najel na přihrávku z rohu, jeho dělovka se ale na branku nevměstnala.

28:35

Zdráhal nabil Bukartsovi na pravý kruh, Meyer to však čekal a byl tam včas.

27:36
Trest

Vítkovice si zahrají první přesilovku, neboť dvě minuty za vysokou hůl obdržel Nico Dünner.

27:24

Hraje se teď rychlý hokej nahoru a dolů a šance střídá šanci. Domácí Forrer měl svou střelu a poté i dorážku, Klimeš u své pravé tyčky pohotově zakročil.

26:52

Na opačné straně zakombinovali Barinka s Fridrichem, Meyer musel na brankovišti zakouzlit a zakročit betonem.

25:59
Šance

Hosté si mohli oddechnout, po chybě ve vlastním pásmu se Rapperswil dostal do rychlé kombinace a Schroeder mohl zblízka sklepávat. Měl to ale z úhlu a trefil jen boční síť Klimešovy branky.

25:37
Šance

Klimeš na svém brankovišti předvedl skvělý reflex a vytěsnil Forrerovu teč Vouardouxova nahození od modré čáry!

25:10

Vítkovičtí přečkali oslabení, Kalus se vrátil na ledovou plochu.

24:56

Frkova dělovka nebyla dostatečně přesná, hosté poté zase vyhodili.

24:43

Domácí se opět vrací do útočného pásma.

24:14

Po dlouhé kombinaci našli domácí volný prostor pro Moye, Klimeš měl s jeho dělovkou co dělat!

23:31

Červenka trefil jen Mikuše, ten okamžitě vyhodil přes všechny čáry.

23:10
Trest

A navíc se teď vylučuje na straně hostujícího celku, dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Marek Kalus.

23:06

Vítkovičtí po delší době v útočném pásmu, je to ovšem bez střel.

22:41

Jeřábek dobře pokryl Albrechta, tomu puk vlastně jen ujel od hole a skončil u Klimeše.

21:36

Kousek od modré čáry nahazoval Peterek, trefil sice prostor branky, ale nebylo to nic, co by mělo Meyera ohrozit.

20:40

Klimeš hned v úvodu druhé části čelil nepříjemné střele, zachránila jej branková konstrukce.

Trestné minuty: 0:2

Je za námi první třetina, která přinesla rychlý hokej z obou stran a Vítkovice udeřily hned ve druhé minutě, kdy se po kombinaci objevil před Meyerem Marcel Barinka a otevřel skóre. Rapperswil se poměrně dlouho hledal, ale jakmile vycítil šanci na útok, tlačil se před Klimeše a nakonec i otočil skóre. Ve 14. minutě srovnal skóre Nathan Vouardoux a v 17. minutě využil přesilovku úspěšnou dorážkou Victor Rask. Rapperswil si tak do šaten odnesl vedení 2:1.

20:00

První třetina skončila.

19:55

Krieger posunul do druhé vlny, Raskobova rána prosvištěla kousek nad břevnem.

19:01

Vítkovičtí mohli srovnat, byl tu tlak na brankovišti, před Meyerem se objevil Dej, nestihl ovšem překonat gólmanův beton.

18:43

Klimeš v akci, krotil Jensenovu tvrdou ránu od vrcholu levého kruhu.

17:38

Od modré to zkoušel Percy, Meyer měl ale výborný výhled a neměl problém zakročit.

16:53

Přesilovka dle pravidel Ligy mistrů pokračovala dál, domácí vyslali ještě další rány, ty už ale obrana Vítkovic zvládla pokrýt.

16:16
Gól

Rapperswil právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a domácí už vedou. Lammerovu tvrdou střelu Klimeš ještě zvládl vyrazit, následně ale puk vyšťoural Dünner a VICTOR RASK už doklepával do odkryté branky Vítkovic – 2:1. Asistence: Nico Dünner.

16:11

Hra vysokou holí v podání gólmana Klimeše, jeho odpálení puku tak přerušilo hru. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

15:38

Až nyní se domácí tým dokázal rozmístit v útočném pásmu, začíná rychlá kombinace.

14:53
Trest

Je tu první přesilovka, dvě minuty za držení hole obdržel hostující Petr Fridrich.

14:45

Wick přihrával zpoza branky, jeden z jeho spoluhráčů pak zakončoval sklepnutím ze vzduchu. Na klimeše si s tím ale nepřišel.

13:19
Gól

Je srovnáno. Domácí tým dostal prostor pro útok, za kruhy napřáhl k tvrdé střele NATHAN VOUARDOUX, Klimeš toho mnoho neviděl, navíc musel hlídat i hráče, číhající na teč a puk skončil za jeho zády – 1:1. Asistence: Tyler Moy.

13:07

Krejsa neprošel levou stranou, dopředu už jde Rapperswil.

12:20

Percyho nepovedená příhra vypadala, že bude znamenat zakázané uvolnění, sudí ale nakonec vše posoudili jinak a nechali pokračovat ve hře.

11:34

Lakatoš zvládl z těžké pozice najít Kaluse, ten okamžitě střílel, Meyer ale na brankovišti ještě lépe zareagoval a puk vyrazil. Tohle byla opravdu dobrá šance na skórování.

10:18

Moy si už najížděl do brejku, dlouhou přihrávku však nezachytil a puk skončil v rohu kluziště.

09:47

Přechod Vítkovic do útočného pásma byl lehce neurovnaný, Zdráhalovi se tak pískal ofsajd.

09:24

Klimeš si připisuje pohotový zákrok lapačkou proti střele z pravé strany.

09:05

Pravou stranou se do útočného pásma probíjel Capaul, při přechodu modré čáry však podklouzl a o puk přišel.

08:04

Vítkovičtí zatím skvěle brání střední pásmo, nepouští Rapperswil do nějakého vytrvalejšího tlaku.

07:03

Capaul ohrožoval Klimeše, ten je zatím v úvodu mužem na svém místě, puk vytěsnil vyrážečkou a ramenem.

06:34

Levou stranou se prosmýkl Dej, měl ale problém se zpracováním puku a nedokázal tak nebezpečně vystřelit.

05:51

Po dalším přesunu střílel hostující Přibyl, ranou z poměrně ostrého úhlu ale Meyera nepřekvapil.

05:39

Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

04:40

Moy poslal z pravé strany pas na levý kruh na Schroedera, jeho střelu však Klimeš zvládl včasným přemístěním zvládl vyrazit.

03:47

Nahození do pásma Rapperswilu, hosté pak ale puk nedojeli a dopředu jde švýcarský tým.

02:46

Neuspěl ani Capaul, domácí tým se zatím zastřeluje.

02:24

Za domácí nyní zahrozil Wetter, jeho střela ale Klimeše neohrozila.

01:07
Gól

Vítkovice právě vstřelily branku!
Teď už to ale vítkovickým vyšlo a jdou tak do rychlého vedení! Hráči v bílém předvedli další rychlou kombinaci, MARCEL BARINKA si lehce protáhl střídání, což se vyplatilo, neboť se zjevil před brankou a Meyera okamžitou ranou překonal – 0:1! Bez asistence.

00:53

První šanci měli hosté. Ti se dostali do přečíslení, příhru před branku obdržel Barinka, byl ale moc blízko na to, aby zvedl puk a překonal Meyera.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

SC Rapperswil-Jona Lakers: Meyer (Nyffeler) – Aebischer, Gerber, Capaul, Maier, Baragano, Grossniklaus, Vouardoux – Wick (A), Dünner (A), Forrer – Frk, Rask, Červenka (C) – Moy, Schroeder, Jensen – Wetter, Albrecht, Lammer.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Raskob, Percy, Grman, Mikuš (A), Kovář, Auvitu, Chaloupka, Jeřábek – Lakatoš (C), Dej (A), Kalus – Zdráhal, Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Bukarts – Lednický, Přibyl, Krejsa.

Rozhodčí: Schrader, Rohatsch – Cattaneo, Burgy.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v St. Galler Kantonalbank Areně začne v 19:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

SC Rapperswil-Jona Lakers

Švýcarský celek se mezi nejlepší osmičku soutěže dostal dvěma výhrami proti německému Mannheimu. Doma nejprve vyhrál 4:1, když skórovali Schroeder, Wetter, opět Schroeder a nakonec i Frk. V odvetě Rapperswil zvítězil 3:1 po gólech Wettera, Schroedera a Dunnera. V domácí soutěži se ale tomuto týmu přestalo dařit, prohrál totiž pět posledních duelů a je až na předposledním místě tabulky.

HC Vítkovice Ridera

Ani hostům se v domácí soutěži moc nedaří, jsou na 12. místě a teprve v neděli přerušili sedmizápasové čekání na výhru. Co se Ligy mistrů týká, v osmifinále se Vítkovice utkaly s finským Pelicans Lahti a postoupily docela kuriózním způsobem. Ve Finsku totiž neměl led potřebnou kvalitu a tak byl zápas kontumován ve prospěch ostravského celku. V domácí odvětě pak Vítkovice uhrály dostačující remízu 1:1, když jediný gól dal Lakatoš a mohly se radovat z postupu.

Dobrý večer u Champions Hockey League. Společně se podíváme na úvodní čtvrtfinále mezi týmy SC Rapperswil-Jona Lakers a HC Vítkovice Ridera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.