Utkání je u konce a body do tabulky si připisuje Německo. Třetí třetina přinesla skvělý hokej a opět pět branek. Ve 45. minutě navýšil náskok Němců Marc Michaelis a dlouho to vypadalo, že Slovensko nenajde na trpělivě hrajícího soupeře recept. Přišla ale 55. minuta, závar před Grubauerem, kterého zblízka překonal Libor Hudáček a bylo tu drama. Jenže Slováci udělali záhy chybu ve svém pásmu a Leonhard Pföderl mohl zakončovat do odkryté části Škorvánkovy branky. V následné power-play navíc přidal pojišťující trefu Tobias Eder a na výhře Německa nic nezměnil ani gól Matúše Sukeľa 15 sekund před koncem. Německo tak vyhrálo 6:4 a má velice důležité body do tabulky skupiny B.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Ehl

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Pearce (CAN) – Briganti (USA), Zunde (LAT)
Počet diváků: 9 109

Nejlepšími hráči zápasu byly vyhlášeni Juraj Slafkovský (SVK) a Philipp Grubauer (GER).

Konec zápasu.

60:00
Trest

po závěrečné siréně se ještě strhla krátká šarvátka a sudí ji ocenili jedním trestem. Matúš Kelemen si vyslechl desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

59:45
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden gól na straně Slovenska. Od mantinelu přihrál za branku Regenda, odkud Kelemen naservíroval pas před brankoviště a MATÚŠ SUKEĽ trefil odkrytý kousek Grubauerovy branky – 4:6. Asistence: Miloš Kelemen, Pavol Regenda.

59:22

Už se jen dohrává a němečtí fanoušci oslavují výhru v úvodním utkání ostravské části šampionátu.

58:55
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Slovensko neudrželo pásmo, do brejku se dostal TOBIAS EDER, který i přes snahu obránce dokázal zpracovat puk a dovézt jej do prázdné branky – 3:6. Bez asistence.

58:24

Ehl zkusil trefit branku z otočky, puk skončil jen ve středním pásmu. A to je pro Německo rozhodně lepší, než kdyby skončil na zakázaném uvolnění.

57:54
Šance

Škorvánek je na střídačce, je tu power-play Slovenska.

57:54
Šance

Zakázané uvolnění Německa, Slovensko si bere oddechový čas.

57:45

Škorvánek se už dívá na střídačku, dá se čekat jeho brzký odjezd.

57:04

Individuální akci předvedl Pospíšil, zakončoval střelou přes obránce, ale jen do Grubauerova betonu.

56:41

Další vhazování před slovenskou brankou.

56:02
Gól

Dlouho se ale Slováci ze snížení neradovali, neboť nyní spáchali ve svém pásmu chybu, nechali volného LEONHARDA PFÖDERLA, který si počkal na přesný Ehlizův pas a zakončil do odkryté Škorvánkovy branky – 3:5. Asistence: Yasin Ehliz.

55:18

Je tu pokračující tlak Slovenska, hráče žene do útoku naplněná hala. A Němci mají rázem problém.

54:13
Gól

Teď už to ale vyšlo a je sníženo. Akce pokračovala, z rohu kluziště si vyjel Slafkovský, na brankovišti sklepl LIBOR HUDÁČEK a tomu se povedlo překonat na čáře zaahujícího Grubauera – 3:4. Asistence: Juraj Slafkovský, Marek Hrivík.

54:05

Opět Slafkovský, nyní si najížděl mezi kruhy na pas zpoza branky, ale tentokrát skončil puk po jeho akci v rohu.

53:22

Zleva se do akce dostal Slafkovský, Grubauer však měl na jeho pokus z kruhu dobrý výhled a připsal si jistý zákrok.

52:45

Německé vyhození do středního pásma, tohle opravdu Němcům stačí.

51:58

Potrestat to mohl Stachowiak, když si nabruslil pravou stranou a zkusil střelu zápěstím. Tu mu Škorvánek vyrazil.

51:33

Ne ne, Slovensku to teď nejde, důkazem byla nedůrazná akce Grmana s Cingelem v útočném pásmu.

50:50

Oba celky jsou již v plném počtu.

50:45

Kahun posunul z rohu na Fischbucha, jeho střela olízla boční síť branky Slovenska!

50:14

Střela kousek nad Škorvánkovu branku, teď si Slováci museli oddechnout.

49:59

Němci kombinují v útočném pásmu, nemusí teď zakončovat za každou cenu.

48:50
Trest

No a nakonec je z toho přesilovka pro Německo. Na jejich straně vyfasoval dvě minuty za hrubost Maksymilian Szuber, zatímco na opačné byli potrestáni Juraj Slafkovský za hrubost a Martin Pospíšil za sekání.

48:50

Už tu ale máme vzruch a to hodně pořádný! Po akci před Grubauerem, který si připsal důležitý zákrok po střele z mezikruží, se totiž strhla šarvátka a sudí měli napilno, aby rozvášněné kohouty roztrhli. Tady se bude vylučovat.

48:40

Pokračuje přesilovka Slovenska, teď je to ale hodně plané.

47:54

Slováci se nějakou dobu radovali ze snižující trefy, když po mnoha přihrávkách dostali puk před brankoviště, kde se zblízka prosadil Hrivík, jenže německá lavička využila challenge, nechala zkontrolovat situaci na modré čáře a měla pravdu. Byl tam ofsajd, gól tak neplatil a stále je to 2:4!

47:29

K radosti německých fanoušků letí puk přes všechny čáry až ke Škorvánkovi.

47:15
Trest

Už se pískalo a Frederik Tiffels obdržel dvě minuty za hákování.

46:59

Slovensko bude mít přesilovku, Škorvánek zatím odjel na střídačku a modří hrají v šesti.

46:34

Peterka to zkoušel z takřka nulového úhlu, Škorvánka tím nepřekvapil.

46:03

Střela Šimona Nemce byla zablokovaná a skončila mimo Grubauerovo území.

45:20

Navíc tu byla další šance Němců, Škorvánek byl mimo své území, ale mohl si oddechnout, puk po střele trefil jen jeho boční síťku.

45:05

Slovensko teď bude muset hodně přidat, pokud nechce odejít z úvodního zápasu bez bodu. Zatím to ale skřípe.

44:27
Gól

Němci utíkají do dvoubrankového náskoku. Ehliz sice nejprve upadl při snaze zpracovat puk do sóla, akce ale pokračovala, Pföderl přiklepl na pravou stranu, kde si právě sjel MARC MICHAELIS a ten překonal přemisťujícího se Škorvánka – 2:4. Asistence: Leonhard Pföderl, Yasin Ehliz.

43:33

Kahunovi byla v útočném pásmu při souboji vytržena hůl, sudí ale celou situaci nechali být a pokračuje se ve hře.

43:07

Daňo nedostal puk zpoza branky do nebezpečných prostor, o malou chvíli později se pískalo a vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:10

Krátký závar Slovenska před brankou, zakončoval Regenda, jenže jen do chumlu před Grubauerem.

41:35

Po vyhraném buly střílel Grman, ale jen do stínících hráčů Německa.

41:30

Grubauer vrazil do své pravé tyčky a branka se vychýlila ze svého správného postavení. Úmysl v tom ale nebyl, takže tohle zůstalo bez trestu.

40:36

Úvod třetí části je pozvolný, oba celky si dávají pozor na chyby.

Trestné minuty: 10:4

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře jsou hráči Německa. Ve druhé třetině pokračoval aktivní hokej, ale docela dlouho jsme čekali na úvodní branku. Ta padla až ve 30. minutě, kdy Slovensko hrálo ve třech a přesilovku využil Dominik Kahun. Slovenská lavička sice zkusila challenge, jenže bez úspěchu a následoval další trest. Pokračující přesilovku o dva muže pak využil Jonas Müller a vypadalo to, že Němci mají zápas pod kontrolou. soupeř se ale nevzdal a ve 37. minutě snížil pokusem z úhlu Marek Hrivík. Když navíc ve 39. minutě bombou od modré srovnal Martin Fehérváry, začaly se misky vah překlánět na slovenskou stranu. Nadšení hráčů v modrém ale zchladil Lukas Kälble a v poslední minutě vrátil vedení Německu. Platí nám tak stav 2:3.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:31
Gól

Klid se nakonec nekoná, ale to Němcům vadit nebude, neboť se vrací do vedení! V útočném pásmu se puk odrazil za kruhy, kde se pohyboval zcela nepokrytý LUKAS KÄLBLE a svým švihem trefil horní růžek Škorvánkovy branky – 2:3. Bez asistence.

39:12

Němci pouze posouvají puk co nejdál od své branky, chtějí už závěr třetiny dohrát v klidu.

38:26

Je to teď hokej na jednu branku na tu německou. Grubauer byl opět pod palbou a poslední ránu od modré raději přikryl lapačkou.

38:09
Gól

Je srovnáno! Slovensko pokračovalo v tlaku, puk se dostal na modrou čáru, odkud vyslal děsivou bombu MARTIN FEHÉRVÁRY a trefil se přesně pod horní tyčku Grubauerovy branky – 2:2. Asistence: Martin Pospíšil.

37:57

Po střele od modré čáry se o sklepnutí snažil Kelemen, puk jen těsně minul branku!

37:21

Tatar s Fehérvárym neudrželi útočné pásmo, a celá slovenská pětice se musela rychle vracet do obrany.

36:43

Najednou ožilo i publikum v Ostrava Areně a žene hráče v modrém na další zteč.

36:06
Gól

Tak se už dočkali i oni! Po dalším tlaku a několika střeleckých pokusech zůstal Grubauer ležet na ledě, čehož si všiml MAREK HRIVÍK a ranou z úhlu trefil odkrytou část branky – 1:2! Asistence: Peter Cehlárik, Juraj Slafkovský.

35:42

Slovensku chybí více klidu na hokejkách, nyní hned dvakrát neuspěl Slafkovský.

35:25

Další akce Slovenska byla o bekhendové střele zblízka. Grubauer musel bleskově na led, kde s pomocí spoluhráčů uhasil závar a přerušil hru.

35:03
Šance

Nahození Miloše Kelemena tečoval Pavol Regenda a puk se otřel o brankovou konstrukci.

34:30

Wissmann uhasil chybu spoluhráče v rozehře a hned poslal puk k červené čáře.

33:49

Na pravou stranu dostával přihrávku Sturm, měl to ale trochu do krkolomné pozice a puk nezpracoval.

33:07

Němci jsou velmi povzbuzeni dvěma přesilovkovými úspěchy a nyní se snaží o další výpad. Ten zahajuje Yasin Ehliz.

32:57

Slovensko je po dlouhé době v plném počtu a hned se vydalo před Grubauera. Krátký závar skončil pouze posunutou brankou.

32:31
Gól

A už je to o dvě branky. Němci předvedli v útočném pásmu svižnou kombinaci, na konci byl trestuhodné volný JONAS MÜLLER, který si najel ke kruhu a nechytatelnou ranou zápěstím překonal Škorvánka – 0:2. Asistence: Marc Michaelis, Parker Tuomie.

31:44

Škorvánek pořešil i střelu Fischbucha z levého kruhu.

31:15

Po sražené střele se Slovensku daří vyhodit přes všechny čáry.

30:39

Pokračuje tak přesilovka Německa o dva muže. Blízko gólu byl Kahun, jeho střelu z mezikruží Škorvánek vyrazil.

29:46
Trest

Slovenská lavička ještě zkusila challenge ohledně nedovoleného bránění brankáři, po kontrole u videa ale gól zůstal v platnosti. Následoval tak dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu. Trest odsedí Peter Cehlárik.

29:46
Gól

A přesilovka je využitá! Němci hned po buly rozjeli ostřelování Škorvánkovy branky. Ten sice dělal, co jen mohl, ale poslední pokus jen vyrazil a DOMINIK KAHUN měl s dorážkou zblízka snadnou práci – 0:1. Asistence: Yasin Ehliz, Leonhard Pföderl.

29:14
Trest

A Slováci jdou do tří! Za zákrok před německou branku dostává 2+2 minuty za vysokou hůl Peter Čerešňák!

28:43
Trest

Máme tu další přesilovku, tentokrát pro Německo. Na trestnou lavici odjel Matúš Sukeľ, aby odseděl dvě minuty za krosček.

28:24

Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní se hned dvakrát prezentoval Kelemen, první střela byla zablokována, ta druhá, skončila v Grubauerově postoji.

27:45

Michaelis si najížděl levou stranou, nechal ovšem za sebou puk a z nadějné akce tak nebylo nic.

27:17

Nezachycená přihrávka po mantinelu znamená zakázané uvolnění Slovenska, vše se stěhuje před Škorvánka.

26:30

Na pravé straně se najednou objevil volný Hrivík, mohl zakončovat i přihrávat, každopádně puk zastavil jeden z obětavých obránců Německa.

26:11

Szuberovo vyhození opustilo ledovou plochu, nebylo to ale na vyloučení. Vhazuje se po Grubauerově levici.

25:29

Kelemen hledal zpoza branky najíždějícího Ivana, tohle ale chtělo více přesnosti. Ivan se natahoval, co jen mohl, ale pas nezpracoval.

25:00

Širokou kličku na modré čáře předvedl Fischbuch, u toho mu ale puk ujel od hole.

24:29

Náznak přečíslení Slovenska zakončoval Tatar, pouze však do vracejícího se obránce.

23:54

Na druhé straně přišla chyba a okamžitá střela. Ta skončila nad Grubauerovým břevnem. O dokončení akce se pak pokoušel dnes velmi aktivní Hrivík, ten ale trefil jen gólmana Německa.

23:34

Tiffels se dostával mezi kruhy a nechybělo moc, aby puk sklepával na bránu.

22:53

Na pravém kruhu měl prostor pro střelu Dańo, Grubauer i tohle vyřešil a puk poslal do rohu.

21:50

Oba celky střídají během hry, dopředu se chystá tým Německa.

21:18

Na opačné straně vystřelil z levého kruhu Pföderl, Škorvánek musel rychle na led, aby puk zastavil.

20:35

Slafkovský se neohroženě probil z levé strany na střed, jeho bekhendové zakončení mu ale Grubauer vyrazil betonem.

Trestné minuty: 2:4

Je za námi první třetina zápasu mezi Slovenskem a Německem, který přinesl docela svižný hokej. Úvod patřil Němcům, kteří se několikrát natlačili před Škorvánka a byli blízko jeho překonání. V úvodní minutě ale gólman Slovenska vyřešil závar zalehnutím puku, ve čtvrté vyrazil střelu po pŕečíslení dva na jednoho a v šesté minutě mu proti Kälbleho střele pomohla tyčka. Ofenzíva Slovenska se probouzela pozvolna a dá se říci, že Grubauera zatím příliš neprověřila. Když neuspěl Sukeľ, Tatar, ani v závěru Regenda, odešlo se do šaten za stavu 0:0.

20:00

První třetina skončila.

19:42

Zprava se před branku natlačil Regenda, byl ovšem až moc blízko na to, aby bekhendem zvedl puk přes Grubauera.

19:16

Sukeľ nahodil do rohu útočného pásma, jeho spoluhráči však neměli potřebnou rychlost, aby pak jeho myšlenku rozvinuli.

18:30

Neuspěl ani Tatar, který byl chvíli před Grubauerem, jeho sklepnutí šlo vedle německé branky.

17:54

Nic se nebude dít ani po přechodu Juraje Slafkovského do útočného pásma, čárový sudí totiž pískal ofsajd.

17:19

Němci ve vlastním pásmu předvádí celkem důraznou hru a soupeře tak zatím nepouští k nějakým otevřeným střelám.

16:28

Fehérváry si docela ztížil rozehrávku zpoza vlastní branky, když málem najel do protivníka, ale nakonec dokázal dostat puk do středního pásma.

15:53

Zprava si do útočného pásma najel Pföderl, vyslal poměrně prudkou střelu a donutil Škorvánka vyrazit puk ramenem.

15:33

Přesilovka Slovenska je u konce, Fischbuch se vrátil na ledovou plochu.

14:51

Opět Hrivík z podobného místa, tentokrát trefil jen stínícího hráče.

14:45

Na levou stranu dostal pas Hrivík, mířil ale nad Grubauerovu branku.

14:10

Odskočený puk od hole znamená vyhození přes všechny čáry, Slovensko startuje do další postupné akce.

13:33
Trest

Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Daniel Fischbuch s dvěma minutami za vysokou hůl.

13:28

Tatar si tak dlouho zpracovával puk, až k němu přistoupil obránce a střelu mu znemožnil.

12:50

Slovensko si dá za malou chvíli přesilovku, prozatím má ponechanou výhodu.

12:30

Atak na Šimona Nemce byl dle sudích v pořádku, puk skončil v rohu.

11:41

Krátký závar před Škorvánkem, Slovensko má s těmito situacemi zatím tak trochu problém.

11:21

Peterka z rohu vybídl ke střele J. Müllera, jeho okamžitá rána zápěstím byla obranou Slovenska sražena do ochranné sítě.

11:00

Nepovedená rozehra i na straně Slovenska, tady se pískalo zakázané uvolnění.

10:47

Marc Michaelis to na modré čáře přehnal s kličkami, spoluhráč tak byl v pásmu o něco dříve a pískal se tak ofsajd.

09:51
Šance

Slovensko mělo velkou šanci, když se před brankou ocitl osamocený Sukeľ, ale zblízka nedokázal Grubauera prostřelit!

09:35

Docela se nám i přitvrzuje, oba celky už předvedly u mantinelu několik důrazných zákroků.

08:46

Sturn číhal na modré čáře na příhru do jízdy, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku přeskočil hůl.

07:58

Od modré nahazoval do chumlu Martin Fehérváry, ke Grubauerovi se ale puk nedostal.

07:32

Po velice akčním úvodu se nám tempo hry lehce uklidnilo, týmy spíš bojují s přesnou rozehrávkou.

06:31

V plném počtu je už i Německo.

06:29

K modré čáře dostal nabito Hlavaj, moc mu to ale nesedlo a puk šel vedle branky Německa.

05:48

Slovensko je v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

05:11
Šance

Peterka přihrál křížem na Kälbleho jeho následná rána orazítkovala Škorvánkovu tyčku!

04:31
Trest

V oslabení se do šance dostal Regenda, když vybojoval puk. Gól sice nedal, ale donutil Leonharda Pföderla k faulu. Ten si odsedí dvě minuty za sekání. Síly na ledě se nám vyrovnávají.

04:04

První akci přesilovky zakončoval Peterka, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

03:48
Trest

První přesilovka zápasu, zahraje si ji Německo. Dvě minuty za vražení na hrazení vyfasoval Martin Pospíšil.

03:26
Šance

Velká šance Německa! Hráči v bílém se dostali do přečíslení dva na jednoho, finální přihrávku dostal Ehliz, Škorvánek se ale stačil přemístit a puk zkrotit!

03:08

O malou chvíli později střílel z levé strany Hrivík, Grubauer si připsal první vážnější zákrok.

02:51

Cehlárik přihrával doprava na Slafkovského, ten byl ovšem zastaven u modré čáry.

02:01

Od modré čáry vystřelil Szuber a Škorvánek si opět nebyl úplně jistý!

01:17

Divákům se nelíbil zákrok u mantinelu na Regendu, sudí ale zůstali naprosto v klidu a nechali pokračovat ve hře.

00:56

Cingel posunul na Tatara, u něj ale akce skončila. Němci nahodili do útočného pásma.

00:31
Šance

Hned první akce zápasu málem přinesla gól. Škorvánek neudržel střelu z kruhu, ten mu vypadl a klouzal za brankovou čáru! Na poslední chvíli jej on s pomocí obrany zastavil a přerušil hru!

00:01

Utkání právě začalo.

Hráči obou celků jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Ostrava Arena se pozvolna plní, převahu dnes budou mít dle očekávání fanoušci Slovenska.

Týmy mají za sebou předzápasovou přípravu, rolby upravily ledovou plochu, nyní všichni čekají na slavnostní program před úvodním buly.

Úvodní sestavy:

Slovensko: Škorvánek (Hlavaj) – Nemec, Fehérváry, Čerešňák (A), Ivan, Grman, P. Koch, Gajdoš, Golian – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.
Trenér: Craig Ramsay

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller (C), Kälble, Wagner, Fohrler – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Peterka, Kahun (A), Tiffels – Fischbuch, Stachowiak, Tuomie – Eder, Sturm, Ehl.
Trenér: Harold Kreis

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Pearce (CAN) – Briganti (USA), Zunde (LAT).

Zápas v Ostrava Areně začne v 16:20, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Jako hlavní budou zápas řídit Lassi Heikkinen z Finska a Mark Pearce z Kanady, kterým budou na čárách asistovat Kevin Briganti z USA a Davis Zunde z Lotyšska.

Nominace Německa

Brankáři: Tobias Ancicka (Köln), Philipp Grubauer (Seattle Kraken), Mathias Niederberger (Mnichov)

Obránci: Tobias Fohrler (Ambri-Piotta), Lukas Kälble (Mannheim), Jonas Müller (Berlín), Moritz Müller (Köln), Jonas Müller (Berlín), Maksymilian Szuber (Tucson Roadrunners), Colin Ugbekile (Iserlohn), Fabio Wagner (Ingolstadt), Kai Wissmann (Berlín)

Útočníci: Tobias Eder (Berlín), Alexander Ehl (Düsseldorf), Yasin Ehliz (Mnichov), Daniel Fischbuch (Mannheim), Dominik Kahun (Bern), Maximilian Kastner (Mnichov), Marc Michaelis (Zug), J. J. Peterka (Buffalo Sabres), Leo Pföderl (Berlín), Josh Samanski (Straubing), Wojciech Stachowiak (Ingolstadt), Nico Sturm (San Jose Sharks), Frederik Tiffels (Berlín), Parker Tuomie (Straubing)

Asistenti trenéra: Serge Aubin, Alexander Sulzer

Německo

Němci vloni zaznamenali svůj největší úspěch v moderní historii státu, když si ze šampionátu v Tampere a Rize přivezli stříbrné medaile! Do vyřazovací části prošlo Německo ze společnosti s USA, Švédska, Finska, Dánska, Francie, Rakouska a Maďarska ze čtvrtého místa, v playoff pak ale německá reprezentace nastartovala velkou jízdu. Ve čtvrtfinále zdolala Švýcarsko 3:1, v semifinále po prodloužení USA 4:3 a nad síly Německa pak byla až Kanada ve finále. V něm bylo vše vyrovnané až do takřka konce druhé třetiny, poté už ale favorit zabral a vyhrál 5:2. O branky se ve finále postarali Peterka a Fischbuch.

Němci v přípravě na šampionát nejprve dvakrát padli s Českem a poté se se Slovenskem, Rakouskem a Francií rovnoměrně podělili o výhry a porážky. V generálce udolali právě Francii 4:3 po prodloužení a o branky se podělili Tiffels, dvakrát Pfoederl a v nastaveném čase Kahun.

Nominace Slovenska

Brankáři: Samuel Hlavaj (Plzeň), Stanislav Škorvánek (Michalovce), Matej Tomek (Litvínov)

Obránci: Peter Čerešňák (Pardubice), Martin Fehérváry (Washington Capitals), František Gajdoš (Nitra), Andrej Golian (Slovan), Mário Grman (Vítkovice), Michal Ivan (Liberec), Patrik Koch (Tucson Roadrunners), Šimon Nemec (New Jersey Devils), Rayen Petrovický (Trenčín)

Útočníci: Peter Cehlárik (Leksand), Lukáš Cingel (Brno), Viliam Čacho (Třinec), Marko Daňo (Třinec), Martin Faško-Rudáš (Liberec), Marek Hrivík (Leksand), Libor Hudáček (Třinec), Miloš Kelemen (Tucson Roadrunners), Andrej Kudrna (Litvínov), Róbert Lantoši (Ml. Boleslav), Martin Pospíšil (Calgary Flames), Pavol Regenda (San Diego Gulls), Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens), Matúš Sukeľ (Litvínov), Samuel Takáč (Slovan), Tomáš Tatar (Seattle Kraken)

Asistenti trenéra: Peter Fruhauf, Ján Pardavý, Róbert Petrovický

Slovensko

Slovenská reprezentace bude chtít v letošním ročníku napravit neúspěch z loňského MS, kdy v lotyšské Rize skončila v konkurenci Švýcarska, Kanady, Lotyšska, Česka, Kazachstánu, Norska a Slovinska na pátém místě, takže turnaj pro tým skončil už po základní skupině. Slováci sice dokázali zatápět favoritům skupiny, když s Českem prohráli jen 2:3, Kanadě dokonce vzali bod za porážku 1:2 po nájezdech, vaz jim ale zlomila porážka 2:4 se Švýcarskem a hlavně 3:4 po nájezdech s Kazachstánem. Cíl je tak letos jasný – skončit do čtvrtého místa, postoupit do čtvrtfinále a pak se uvidí.

Slovensko v přípravě porazilo dvakrát Švýcarsko, zaznamenalo ale také vysokou porážku s Německem 3:7, dvě prohry s Českem a po vysoké výhře nad Polskem prohrálo v bratislavské generálce s USA 2:6. O góly se v tomto utkání postarali Slafkovský s Cehlárikem.

Skupina A (Praha Arena)

Česko, Finsko, Kanada, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko, Velká Británie.

Skupina B (Ostrava Arena)

USA, Německo, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francie, Kazachstán, Polsko.

Dobré odpoledne, dnes začíná vrchol hokejové sezóny, 87. mistrovství světa v ledním hokeji. Dějištěm je Česká republika, a to arény v Praze a Ostravě. No a my se dnes podíváme na úvodní zápas skupiny B, ve kterém se střetnou Slovensko a Německo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.