Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.

Střely na branku: 49 – 21

Nicméně Rakušané zaslouží obrovskou pochvalu za to, že nezabalili jasně prohraný zápas a soupeře nakonec dostali na kolena. Stali se tak hrdiny duelu s velkým favoritem a o tomto zápase se určitě ještě bude hodně bavit ať už na rakouské straně nebo na té kanadské. Diváci v pražské o2 aréně tak byli svědky nádherného zápasu s krásnou tečkou v závěru třetí třetiny. Tohle mistrovství světa tak fanoušky opět hodně baví a opět jich do hlediště přišlo velké množství, a sice 14704.

Wukovits

Rozhodčí: Ansons (LAT), Heikkinen (FIN) – Hynek (CZE), Zunde (LAT)
Počet diváků: 14704

Je dobojováno. Fantastická třetí třetina Rakušanů, doslova snová, zajistila rakouskému týmu bod proti Kanadě, ač soupeř Kanady prohrával už 1:6, ve třetím dějství javorové listy smetl poměrem 5:0 a srovnal stav zápasu na 6:6. Duel tedy došel do prodloužení a to po jeho patnácti vteřinách ukončil John Tavares, který alespoň mírnil kanadskou blamáž.

Konec zápasu.

60:15
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Po patnácti vteřinách nastavené hrací doby se mezi kruhy napřáhl ke střele JOHN TAVARES a jeho pokus směřující k tyči skončil za brankovou čárou a bonusový bod tedy bere Kanada. Rozhodně ale hrdiny tohoto zápasu jsou Rakušané – 7:6. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Colton Parayko.

60:01

Do třetí třetiny vstupovali Rakušané za stavu 1:6 z jejich pohledu a málokdo by čekal, že by se zápasem ještě něco udělali. Ovšem soupeř Kanadu doslova zaskočil, zasypal její konto pěti góly a ztrátu úplně vymazal. Naprosto nečekaně tak mají Rakušané z tohoto zápasu nakonec jistý bod. A klidně mohou přidat i ten bonusový. Dokonají obrat ať už v prodloužení nebo v samostatných nájezdech? Nebo se Kanada oklepe a bude to ona, kdo rozhodne?

60:00

Třetí třetina skončila.

59:50

Kanada se snaží ještě rozhodnout tento duel, ale spíše to vypadá, že půjde do prodloužení.

59:11
Gól

Rakousko právě vstřelilo branku!
Dámy a pánové, tohle je zatím asi největší překvapení tohoto šampionátu. Rakušané odvolali brankáře, do předbrankového prostoru se natlačil MARCO ROSSI a z bekhendu pak procedil puk do kanadské sítě a je vyrovnáno!!! – 6:6. Bez asistence.

59:07

Kanaďané drží puk v útočném pásmu a znemožňují soupeři odvolat brankáře.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Povede se Rakušanům vyrovnat?

56:56

A znovu agilní Peter Schneider střílel na kanadskou klec, tentokráte ji ale minul.

55:56
Gól

Tak to je neuvěřitelné! Kanada do třetí třetiny vstupovala s vedením 6:1 v zádech. Ovšem chyba lávky, Rakušané ožili a snížili na 4:6. A nyní je to už jen o jednu branku a Rakousko je zpět ve hře o body. Na pravé straně vystřelil PETER SCHNEIDER a svým druhým gólem v utkání snižuje na 5:6. Wow. Asistence: Dominic Zwerger a Clements Unterweger.

55:06

Další komerční přestávka.

55:06

Dylan Cozens se nabízel Michaelu Buntingovi, ale nakonec mu puk nepřihrál.

54:46

Clements Unterweger také nestřílel špatně, když na pravé straně vyslal nepříjemný projektil, který končí vedle Binningtonovy tyče.

53:47

Thomas Raffl se rozjel do útočné třetiny a už chtěl střílet, ale puk mu sjel z čepele a díky tomu ho získala obrana Kanady, která otáčí hru.

Dnešní utkání sleduje 14704 diváků.

52:49

Na řadě je v přerušené hře další komerční přestávka a tahle krátká pauza Kanadě prospěje.

52:49

Benjamin Baumgartner vyslal jedovku střelou zápěstím a jen o kousek minul tyč Binningtonovy branky.

52:06

Zdálo se, že je to v podstatě hotový zápas, jenže Rakušané dvěma góly snížili ztrátu na dvoubrankovou a Kanada se tak ještě možná může o výsledek strachovat.

50:41
Gól

Pražská O2 aréna je na nohou. Outsider totiž proti Kanadě znovu skóruje a je to už jen o dva góly. Po levé straně se do útočného pásma prodral DOMINIC ZWERGER, který vystřelil na levým kruhem a prostřelil Jordana Binningtona mezi jeho betony – 6:4. Asistence: Thimo Nickl.

50:34

Jsme za polovinou třetí třetiny a Kanada stále drží tříbrankový náskok. Zatímco Rakušané se snaží o další gól.

49:38

Jedovka Coltona Parayka od modré čáry se dostala až před klec Davida Madlenera, který ji srazil do bezpečí.

48:18

Bowen Byram nahodil puk od modré čáry až před rakouskou klec, kde se snažil tčovat Dawson Mercer, ale neúspěšně.

47:16

Další náznak šance Rakouska, které se opět dostávalo do akce, ale tu zastavila obrana Kanady, která okamžitě stahuje kotouč do útočného pásma.

46:32

Michael Bunting natáhl ke střele na levém kruhu, tu betonem do bezpečí srazil David Madlener. Po jeho zákroku je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

46:13

Colton Parayko si dojel puk v obranném pásmu a hned na to šla Kanada dopředu. Ovšem obrana Rakušanů zasáhla a dostala puk do středního pásma.

44:08
Gól

Další pěkná akce Rakušanů, kteří snižují na 3:6. Zwerger nabil na levou stranu pro PETERA SCHNEIDERA, který poté švihem pověsil kotouč pod horní tyč Binningtonovy branky i díky teči hole kanadského brankáře. Asistence: Dominic Zwerger a Bernd Wolf.

43:14
Gól

Krásná rakouská akce a je to 6:2. Peter Schneider uháněl po levém křídle a dobře viděl rozjetého BENJAMINA BAUMGARTNERA, který poté v těsné blízkosti Jordana Binningtona zakončil a poslal kotouč do sítě. Asistence: Peter Schneider.

42:29

Dylan Cozens se prosmýkl až těsně před branku Rakuska, kde poté vystřelil a David Madlener vytasil další zákrok a přerušuje hru.

41:22

Kanada je v plném počtu.

40:01

Střely na branku: 35 – 12

Další třetina začne přibližně ve 22:06.

Také druhá třetina je u konce a patřila Kanadě. Ta se postupně trefila do rakouské sítě třikrát a má tak bezpečný náskok, když vede 6:1. Javorové listy tak pomalu spějí za dalšími třemi body do tabulky ve skupině A.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:30

Rakušané ztratili puk v útočném pásmu a hned na to mířili do akce opět Kanaďané.

Gól

V závěru druhé třetiny se znovu prosazují Kanaďané a vedou už 6:1. Po několika odrazech se puk dostal k brankovišti Rakouska, kde ho holí doklepl za brankovou čáru PIERRE-LUC DUBOIS. Asistence: Brandon Hagel a Owen Power.

37:11

Marco Rossi vyslal na branku Kanady nepříjemnou střelu a nebezpečí u svého brankoviště tak musel hasit Jordan Binnington.

36:45

Další menší tlak Kanady, Paul střílel na Madlenera, který ale roztáhl nohy a betonem kotouč zachytil.

35:45
Šance

Sudí rozpažuje, Kanaďané nastřelili tyč rakouské branky!

35:26

Andrew Mangiapane se tlačil do zakončení mezi kruhy, kotouč mu ale sebral David Madlener a hned na to zastavuje hru. Buly po jeho levé ruce.

34:54

Steven Strong dostal do levého kruhu přihrávku a poslal na kanadskou branku nepříjemnou střelu, kterou ale dokonale pokryl Jordan Binnington.

34:31

Na řadě je další komerční přestávka.

34:25

Zakázané uvolnění Rakouska, hra se stěhuje před Davida Madlenera a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

33:53

U zadní tyče číhal s napřaženou holí Connor Bedard, ale kotouč se k němu nakonec nedostal. Nicméně Kanada stále drží útočnou třetinu a kombinuje před Davidem Madlenerem.

33:16

Další rotace Kanaďanů v pásmu Rakouska, které se musí opět bránit svému protivníkovi, kterým je Kanada.

32:34

Náznak akce Rakouska končí na Connoru Bedardovi, který získal puk a hned se s ním tlačil do útočného pásma na opačném konci kluziště.

31:40

Vhazovalo se na pravém kruhu v pásmu Rakouska, Kanaďané se ale do žádného nebezpečného zakončení před Davidem Madlenerem nedostali.

31:01

John Tavares se dostal na hranu pravého kruhu a jeho švih poté končí na zákroku Davida Madlenera.

30:14

29:32
Gól

Kanaďané jdou do čtyřbrankového náskoku. CONNOR BEDARD vystřelil z velmi těžkého úhlu, puk se pak dostal k noze rakouského brankáře a od ní se pak odrazil a zakutálel se do klece Rakouska – 5:1. Asistence: Dylan Guenther a Colton Parayko.

28:45

Javorové listy se samy připravily o pásmo a puk skončil v neutrální zóně.

27:33

Rakušané od svého brankáře směřovali do útočného pásma, kde zahrozil Peter Schneider, ale proti jeho zakončení byl Jordan Binnington, který holí srazil puk do rohu obranné třetiny.

26:43

Na řadě je také další komerční přestávka.

26:43

Owen Power dostal od Parayka přihrávku a jeho pokus se dostal jen vedle branky rakouského brankáře Davida Madlenera.

25:51

Colton Parayko se zjevil mezi kruhy a jeho pohotová následná střela zaměstnala Davida Madlenera, který v pokleku kotouč zachytil a před dotírajícími protihráči zastavil hru.

25:13

Bernd Wolf nebezpečně vystřelil na Jordana Binningtona, ten ale vytasil pohotový zákrok a jím podržel Kanadu. Následně pak hru zastavuje a bude se vhazovat před jeho klecí.

24:54

Hagel operoval před rakouskou brankou, poslal puk do prostoru mezi kruhy, kde se do něho opřel John Tavares, ale jeho pokus končí mimo tři tyče.

22:57
Gól

Kanaďané navyšují své vedení a jdou do tříbrankového trháku. JARED MCCANN si stáhl puk u branky Rakouska a poté ho zasunul za brankovou čáru u přední tyče – 4:1. Asistence: Michael Bunting.

22:15

Connor Bedard napřáhl ke střele a v momentě, kdy vypálil, se mu zlomila hokejka. Okamžitě tedy spěchal na střídačku, aby mohl naskočit na led jeho spoluhráč.

22:08

Lukas Haudum jel se spoluhráčem v tandemu dva na jednoho, z levé strany pálil právě Haudum, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

21:26

Nyní se už hráči Kanady dostávali do útočného pásma, ale Johna Tavarese zastavilo postavení mimo hru a ta byla vykázána zpět do středního pásma.

20:29

Kanada se hned na začátku druhé třetiny dopustila zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před klec Jordana Binningtona.

20:01

Střely na branku: 13 – 6

První třetina je minulostí a padly v ní hned čtyři branky. Kanaďané se brzy dostali do dvoubrankového náskoku, ale Rakušané našli rychlou odpověď a byli svému soupeři na dostřel jediné branky. Ovšem Javorové listy znovu ukázaly svou sílu a opět skórovaly. Kanada je tak ve vedení 3:1 a hned v úvodní dvacetiminutovce potvrdili roli favorita. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně ve 21:15.

20:00

První třetina skončila.

19:27

Rakušané vyhráli vhazování před vlastní brankou a pokusili se dostat puk ven z pásma, ovšem to se jim nepovedlo a místo toho ještě Kanaďané útočí.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:50

18:06

První třetina pomalu spěje ke svému konci, puk mají hráči Kanady a od svého brankáře tak zakládají další útočnou akci.

17:20

A znovu se soupeř Kanady snažil dostat ke střele před Jordanem Binningtonem, ale ten kotouč srazil betonem do rohu obranného pásma.

16:51

Rakousko je v plném počtu.

16:34

A další výhoz Rakušanů až před kanadskou branku a znovu šetří cenné vteřiny z oslabení. Kanaďané tak musejí další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.

16:20

Rakušané odpálili puk daleko od své branky, ten byl ještě sražen na střídačku a hra je přerušena.

15:46

Jako první mají přesilovou hru k dispozici Kanaďané a hned se dostali do šance, kdy Paul nasměroval puk mezi betony Madlenera, ale ten se nakonec za brankovou čáru nedostal.

14:51
Trest

Marco Rossi – 2 min., krosček.

14:29

Před Madlenerovu branku se natlačila kanadská hvězdička Connor Bedard, ale obránci Rakouska si ho pohlídali.

14:01

13:29
Gól

Kanaďané si vracejí své dvoubrankové vedení zase zpátky. BOWEN BYRAM napřáhl ke střele od modré čáry a kotouč se pak odrazil od kalhot útočníka Rakouska Paula Hubera a zapadl za záda Madlenera, protože změnil směr – 3:1. Asistence: Olen Zellweger.

13:15

Hned po buly pálil Andrew Mangiapane a jeho ránu zastavil rakouský brankář a nechal poté znovu hru zastavit. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

12:43

Olen Zellweger pálil z dálky na rakouskou klec, kde byl s dalším zákrokem připraven David Madlener a přerušil hru. Následně také následuje první komerční přestávka tohoto zápasu.

12:10

Hra má spád a už se hraje třináctá minuta, u puku jsou Kanaďané, John Tavares ale dobře nezpracoval puk a ten mu utekl do středního pásma.

11:27

Rakušané ožili a vycítili šanci, dostali se opět do zakončení před Jordanem Binningtonem, ale nakonec před ním nevyslali nebezpečnou střelu.

10:11
Gól

Ale pozor, Rakušané našli bleskovou odpověď a jdou soupeři na kontakt. Mario Huber vystřelil před kanadskou klecí, kotouč se pak odrazil do předbrankového prostoru a odtud ho pak poslal za Binningtonova záda BENJAMIN NISSNER – 2:1. Asistence: Mario Huber a Thomas Raffl.

09:21
Gól

Javorové listy ukazují svou sílu a brzy jdou už do dvoubrankového náskoku. John Tavares mezi kruhy z otočky nasměroval puk do levého kruhu, odkud ho pak poslal do sítě a rozvlnil ji KAIDEN GUHLE – 2:0. Asistence: John Tavares a Brandon Hagel.

08:49

Rakušané vytáhli puk do útočného pásma, ale Kanaďané si ho opět dojeli a rychle otočili hru před klec Rakouska, kde vytasil pohotový zákrok David Madlener.

08:13

Vhazovalo se před rakouskou brankou, puk mají znovu Kanaďané a kombinují před Davidem Madlenerem. Ten se musí mít ve svém brankovišti opět na pozoru.

07:03

Thomas Raffl se snažil protlačit mezi dvěma beky Kanady, to se mu al nepovedlo a nedostal se tak do zakončení před Jordanem Binningtonem.

06:34
Gól

Kanaďané otevírají účet zápasu. K odraženému kotouči se po sehrané akci javorových listů dostal DYLAN COZENS, jenž z levé strany nasměroval puk za záda Davida Madlenera směrem k protější tyči – 1:0. Asistence: Andrew Mangiapane a Kaiden Guhle.

06:14

Ganahl se pokusil ohrozit Binningtonovu branku, opět z toho ale nic nebylo a skóre se tak v sedmé minutě hry nemění.

05:41

Nyní se zakázaného uvolnění dopustili Rakušané a tentokráte to jsou Kanaďané, kteří berou zadarmo útočnou třetinu. Buly po pravé ruce Davida Madlenera.

04:44

Rakušané zatím s velkým favoritem drží celkem krok a nyní se opět dostali do akce, ale tu obrana Kanady srazila do bezpečí a bere puk na své hole.

04:02

Marco Rossi ve středním pásmu sebral Kanaďanům kotouč a rozjel se až do těsné blízkosti Jordana Binningtona, ale jeho nápřah skončil jen vedle jeho branky.

03:53

Zakázané uvolnění Kanady a hra se stěhuje před branku Jordana Binningtona. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.

03:26

Brandon Tanev se proháčkoval rakouskou obranou do zakončení mezi kruhy, ale jeho následná střela klec branky Rakouska úplně minula.

02:47

Andrew Mangiapane objel rakouskou branku a hned na to vystřelil, puk ale obrana Rakouska srazila do bezpečí. Nicméně akce javorových listů nadále trvá.

01:51

Lukas Haudum napřáhl ke střele mezi kruhy a jeho pokus byl tečován spoluhráčem, tahle souhra ale nevyšla. Poté střílel Maier a jeho pokus už musel zastavit Jordan Binnington.

01:05

Colton Parayko protečoval puk do útočné třetiny, následně pak se před Madlenera dostal Damon Severson, ovšem před jeho brankovištěm kotouč pouze minul.

00:15

Kanaďané se hned po úvodním vhazování dostali do útočného pásma, kde ale branku Madlenera neohrozili. Hned na to se pokusili do akce projít Rakušané, i oni si ale moc dobře nevedli.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kanada: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Tavares (C), Dubois, Hagel – Bedard, Paul, Guenther – Mercer, McBain, Tanev – Cozens, McCann, Bunting – Mangiapane (A).
Trenér: Andre Tourigny

Rakousko: Madlener (Kickert) – Heinrich (A), Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Brunner, Stapelfeldt – M. Huber, Nissner, Raffl (C) – Rossi, Zwerger, Schneider – Baumgartner, Haudum, Ganahl (A) – P. Huber, Rohrer, Wukovits.
Trenér: Roger Bader

Rozhodčí: Ansons (LAT), Heikkinen (FIN) – Hynek (CZE), Zunde (LAT).