Utkání je u konce a my viděli opravdové drama. I ve třetí třetině pokračovalo Polsko v aktivním hře, která dělala soupeři velké problémy, přesto to bylo Lotyšsko, kdo skóroval jako první. O další srovnání skóre se postaral ve 43. minutě Rodrigo Abols. Jenže ve 48. minutě se o svůj dnes druhý gól postaral Krzysztof Maciaś a Polsko zase vedlo. Houpačka ale pokračovala, v 53. minutě srovnával Kaspars Daugavinš a v 55. minutě se o obrat ve skóre postaral Rihards Bukarts. Už to vypadalo, že favorit dotáhne zápas ke třem bodů, jenže chyba lávky. Polsko se vrhlo do útoku a v 57. minutě srovnal tečí Mateusz Bryk. Šlo se do prodloužení, kde byly šance na obou stranách a štěstí se přiklonilo na stranu Lotyšska. V 64. minutě Kaspars Daugavinš nejprve trefil břevno Murrayho branky, aby se k němu o pár momentů později puk vrátil a on gólmana Polska překonal ranou na lapačku. Lotyšsko tak doslova ubojovalo výhru 5:4 po prodloužení a má v tabulce dva body, zatímco Polsko jeden.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. Třeba už za pár chvil u duelu USA – Německo.

Utkání sledovalo 9 109 diváků.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Krzysztof Maciaś (Polsko) a Rodrigo Abols (Lotyšsko).

Gavars

Rozhodčí: Hribík (CZE), Pearce (CAN) – Fuchs (SUI), Wyonzek (CAN)

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Lotyši se prakticky poprvé v nastaveném čase dostali do tlaku, KASPARS DAUGAVINŚ sice nejprve trefil jen břevno, akce ale pokračovala, puk se k němu po kombinaci vrátil a on rozhodl střelou z mezikruží – 4:5! Asistence: Rodrigo Abols.

62:41

A Poláci byli blízko gólu, když se mezi kruhy objevil Paś, o kousek mu to ale nevyšlo.

62:22

Lotyši se v prodloužení prakticky nepotkali s pukem, hru tvoří soupeř.

61:52

Ciura schytal nepříjemný bodyček a s bolestivou grimasou hned zamířil na střídačku.

61:28

Zile se vrátil na ledovou plochu, po přerušení hry se bude pokračovat ve třech na obou stranách.

61:10

Nevystřelil ani Lyszczarczyk, nechal se vytlačit do rohu.

60:48

Polská čtveřice se nikam zvlášť nežene, hraje tak trochu na jistotu.

60:10

Polsko pokračuje v přesilovce, a jelikož se hraje prodloužení, je to čtyři na tři.

60:01

Začalo prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:40

Lotyšsko vyhodilo do středního pásma, tohle už vypadá na prodloužení.

59:28
Trest

No a pozor, je tu přesilovka pro Polsko, neboť dvě minuty za podrážení obdržel Kristaps Zile!

59:07

Ciura nahodil po mantinelu za branku Lotyšska, jeho spoluhráči tam však byli pozdě.

58:30

Sledujeme boj o puk ve středním pásmu, Lotyšsko by rádo rozhodlo ještě v základní hrací době, ale naráží teď na červený val u modré čáry.

57:15

Už se zase vše valí na polskou branku, oba celky teď vrhají všechny své síly do útoku.

56:24
Gól

Polsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, co se děje, opět je srovnáno! Polsko se usadilo v útočném pásmu, od modré čáry nahodil Mateusz Michalski, letící puk do Merzļikinsova protipohybu tečoval MATEUSZ BRYK a rázem to máme 4:4! Asistence: Mateusz Michalski.

55:55

Najednou je to jen o Lotyšsku, na Murrayho se valí jeden útok za druhým a on musí řešit jeden nájezd za druhým.

54:54
Gól

A obrat ve skóre přichází právě teď! Murray sice pochytal, co jen mohl, pak ale dostal přihrávku mezi kruhy RIHARDS BUKARTS, vymíchal obránce i gólmana a ve své prakticky domácí hale upravil skóre na 4:3. Asistence: Roberts Bukarts, Oskars Batna.

54:29

Polsko se osvobozuje vyhozením do středního pásma, hra se už ale zase otáčí opačným směrem.

53:55

Před brankou se zjevil Renars Krastenbergs, toho ale nakonec polská obrana na poslední chvíli vystrkala z prostor u brankoviště.

53:31

Lotyšsko pokračuje v aktivní hře, cítí, že obrat visí ve vzduchu.

52:25
Gól

Kontrola na videu celou situaci otočila! rozhodčí nakonec provinění v brankovišti neviděli a gól uznali. Autorem byl označen KASPARS DAUGAVINŚ, který tak srovnal na 3:3. Asistence: Kristaps Zile, Mārtiņš Dzierkals.

52:25
Šance

Lotyšská lavička se rozhodla zariskovat a nechává celou situaci překontrolovat na videu.

52:25
Šance

Lotyši sice dostalo puk za brankovou čáru, když se prosadili důrazem na brankovišti a doslova dostrkali puk za Murrayho, jenže oslavy jim hlavní rozhodčí ihned přerušil, když rozpažil pro porušení pravidla o nedovoleném bránění brankáři.

51:28

Už to vypadalo na případný brejk Polska, Lyszczarczyk byl ovšem vytlačen do rohu.

51:00

Od modré vystřelil Rihards Bukarts, jeho rána byla sražena vysoko nad branku.

50:29

Hra se teď přelévá ze strany na stranu, tohle bude napínavé až do posledního okamžiku zápasu.

49:51

Před brankou Lotyšska se objevil Maciaś. mířil však nad branku. Takže na případný hattrick si musí počkat.

49:29

Obrovský závar před Murraym, který vyvrcholil krátkou šarvátkou. Abols, kterému byl málem svlečen dres, chtěl udeřit protivníka, místo toho ale uštědřil direkt čárovému sudímu!

49:05

Neujal se ani Dzierkalsův pokus, puk vylétl z pásma.

48:59

S odpovědí pospíchal Renars Krastenbergs, jeho střelu po ledě však Murray pokryl lapačkou a přerušil hru.

47:56
Gól

Dnes potřetí jde polský tým do vedení! Po průniku do útočného pásma vystřelil Dziubiński, jeho rána se od Jakse odrazila na hůl KRZYSZTOFA MACIAŚE, ten dorážkou našel místo, kudy dostal puk za Merzļikinse a svou dnes druhou brankou upravil na 3:2. Asistence: Krystian Dziubiński.

47:02

Už se zase hraje v pásmu Lotyšska, kde u mantinelu padl jeden z hráčů v bílém k ledu. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.

46:24

Sledujeme teď hokej ve velkém tempu, na obou celcích je vidět obrovská touha překlopit zápas na svou stranu.

45:27

Batna vybojoval puk v útočném pásmu, Lotyšsko je rázem na koni a vymýšlí, jak překonat Murrayho.

44:46

Polský tým se provinil hrou vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:18

Batna je už na ledě, Lotyšsko hraje v plném počtu.

44:09

Přesto tu byla ještě jedna střela, tu ale Merzļikins srazil k mantinelu.

43:46

Poláci se s pukem zamotali s končili v rohu kluziště. Přesilovka se pomaličku chýlí ke svému konci.

42:59

Přesilovka Polska samozřejmě pokračuje dál, nyní ale musí složitě dobývat útočné pásmo.

42:32
Gól

Polákům ale úvod pŕesilovky vůbec nevyšel, pustili soupeře do přečíslení a ti toho dokonale využili. Puk doputoval na levou stranu na RODRIGA ABOLSE a ten nekompromisní ranou zápěstím překonal Murrayho – 2:2. Asistence: Kaspars Daugavinš.

42:18
Trest

Bude se opět vylučovat, nyní ale na straně Lotyšska. Dvě minuty za krosček si vykoledoval Oskars Batna.

42:01

Další výpad Polska skončil u Alana Lyszczarczyka, jeho svižnou ránu skryl Merzļikins mezi svými chrániči.

41:26

Z dálky vystřelil Dronia, na jeho pokus měl Merzļikins výborný výhled a hravě ji srazil.

40:37

Lotyšsko ještě pokračovalo v přesilovce, ta je už ale u konce. Oba celky jsou v plném počtu.

Trestné minuty: 4:4

Čtyřicet minut hry je pryč a stále platí, že Polsko je blíže výhře. Druhá třetina přinesla hokej v obrovském tempu, ve kterém nováček elitní divize nepřestával překvapovat svými výpady, na které si gólman Merzļikins musel dávat velký pozor, nicméně jako první udeřilo Lotyšsko. Ve 23. minutě sice Murray zvládl vyrazit Ansonsovu střelu, jenže na dorážku Robertse Mamčicse už byl krátký. Dalo še čekat, že vyrovnávací gól Lotyše nakopne, ale nestalo se tak. Naopak Polsko pokračovalo v aktivní hře a ve 29. minutě bylo odměněno. Po vyjetí si do lepšího úhlu vystřelil Kamil Walega, trefil Merzļikinse do masky a od té se puk odrazil do brusle bránícího hráče a následně za brankovou čáru. Lotyšsko mohlo srovnat ve dvou pŕesilovkách, ty však tomuto celku zatím nevychází a stav je tak 2:1 pro Polsko.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

Ještě jedna rána na Murrayho branku, tohle letělo nad břevno.

39:45

Souboj poblíž modré čáry opět vyzněl pro Polsko.

39:20

Polákům se sice nepovedlo vystrkat puk z vlastního pásma, to pak ale sami zvládli Lotyšové.

38:37
Trest

Další vyloučení na straně Polska, tentokrát si dvě minuty za podrážení odsedí Mateusz Bryk.

37:47

Krátký závar před Merzļikinsem, ten ve spolupráci s obranou odvrátil to nejhorší.

37:17

Dobrý forčekink předváděl Dominik Paś, probudil tím polské fandy k mohutnému povzbuzování.

36:42

Polsko je už navíc v plném počtu, Kruczek se vrátil na ledovou plochu.

36:06

Miks Indrašis mířil vedle, tohle zatím není zrovna povedená přesilovka.

35:36

Další nepovedený pas na brankoviště, polská čtveřice pak vyhodila přes všechny čáry.

35:14

Křížný pas k tyčce mířil na Abolse, ten jen promáchl naprázdno.

34:42
Trest

Vzápětí se pískal faul na polské straně a dvě minuty za držení si vykoledoval Maciej Kruczek.

34:32

Přihrávku před branku dostával Daugavinš, jenže mu to šlo na bekhend a puk mu podjel pod holí.

34:17

Z pravého křídla vystřelil Indrašis a Murray si po delší době připsal zákrok na svém brankovišti. Za něj si vysloužil potlesk polských fanoušků.

33:40

Z ostrého úhlu to zkoušel Kamil Walega a málem Merzļikins překvapil. Ten na poslední chvíli zakročil u své pravé tyčky vyrážečkou.

33:34

Následný protiútok Polska zakončil Lyszczarczyk střelou do Merzļikinsova postoje.

33:09

Rihards Bukarts jen protečoval puk k brance Polska, jenže jeho spoluhráči pak byli v pokračování akce pozdě.

32:55

Jeden z čárových sudí si všiml přihrávky rukou v podání lotyšského celku, vhazuje se poblíž jejich modré čáry.

32:04

Lotyši se ubránili a zase hrají v plném počtu. Jsou ale i nadále pod tlakem ve svém pásmu.

31:59

Od pravého mantinelu vystřelil Wajda, Merzļikins našel puk ve svém postoji.

31:14

Polsku se přesilovka zatím nedaří, málem tu dokonce byl kontr dvojice Daugavinš – Abols.

30:33

Lotyši vyhazují přes všechny čáry a už čekají na modré čáře na další výpad soupeře.

30:25

Merzļikins vyhazoval puk ven z pásma a nakonec jej poslal až na polskou střídačku. Bylo to však odrazem od plexi, takže tohle na vyloučení nebylo.

30:04
Trest

Navíc je tu vyloučení na straně Lotyšska, dvě minuty za držení obdržel Mārtiņš Dzierkals.

29:45

Lotyši v útoku, teď se jim ale v koncovce nedaří. Hráči v červeném obětavě brání.

28:15
Gól

Reprezentace Polska jde dnes podruhé do vedení! Po akci levou stranou to už vypadalo, že je po všem, jenže poté vyjel do lepšího úhlu KAMIL WALEGA, svou ranou trefil Merzļikinse do masky, od které se puk odrazil do bránícího hráče a nakonec za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Maciej Urbanowicz, Paweł Dronia.

27:54

Nevydařená rozehrávka Lotyšska, bylo z toho jen zakázané uvolnění.

27:36

Merzļikins má další obtížný zákrok, nyní se na brankovišti musel roztáhnout proti tečované Fraszkově střele.

27:09

Neuspěl ani Dziubiński, jeho sražený puk jen plácl o plexi za brankou.

26:34

Bleskově se ale vše vrátilo do jeho pásma a přes obránce vystřelil Krzysztof Maciaś. Jen těsně minul!

26:14

Merzļikins zastavil volný puk, neztrácel čas a rychle rozehrál do protiútoku.

25:41

Tralmaks se k nahozenému puku nedostal, Ciura byl rychlejší a vše si ve vlastním pásmu pohlídal.

25:00

Polsko dnes předvádí hodně sympatický výkon, Merzļikins se rozhodně nenudí, střely, které na něj létají, nejsou vůbec jednoduché.

24:54

Nahození Alana Lyszczarczyka Merzļikins raději přikryl lapačkou a přerušil hru.

24:31

Od pravého mantinelu to zkoušel Komuls, tohle ale letělo vedle polské branky.

23:47

Pozapomenutý Michalski si najel do útočného pásma a vystřelil z levého kruhu. Merzļikins byl připraven, puk srazil k zadnímu mantinelu.

23:31

Lotyšští fanoušci už vstávali aby oslavili další gól za Murrayho zády, jenže ten si vyjetí zpoza vlastní branky pohlídal a puk na poslední chvíli zastavil.

23:10

Lotyšsko se rázem probralo a je tu další tlak před Murraym.

22:18
Gól

Teď je už ale srovnáno. Za brankou si situaci prohlédl Indrašis, nabil Ansonsovi, jeho střelu Murray pouze vyrazil a z kruhu se dorážkou prosadil ROBERTS MAMČICS. Puk prošel polskému gólmanovi do sítě a je to 1:1. Asistence: Raivis Ansons, Miks Indrašis.

22:01

Od modré čáry nahazoval Komuls, puk skončil vedle branky.

21:05

Po chybě Lotyšů v rozehrávce se do trháku hrnul Krzysztof Maciaś, dal si to ale daleko od hokejky a nakonec zakončoval z ostrého úhlu. A tím Merzļikinse nepřekvapil.

20:31

Zile nevystřelil, při pokusu o ránu zápěstím se mu puk svezl z čepele hole.

Trestné minuty: 0:2

je za námi první třetina, ve které sice měli Lotyši střeleckou převahu, jenže soupeř vytěžil z minima maximum a vede. Gólman Murray předváděl na brankové čáře výborné výkony a zatím se mu podařilo vyřešit všechny pokusy favorita, naopak na opačné straně v 16. minutě vyjel zpoza branky Krzysztof Maciaś a nečekanou střelou překvapil Elvis Merzļikinse. Byla to zatím jediná trefa zápasu a do šaten se tak odešlo za překvapivého stavu 1:0.

20:00

První třetina skončila.

19:52

Ještě jedna střela Polska, puk byl sražen a skončil mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po Merzļikinsově pravici.

19:30

Poláci v protiútoku. Maciej Urbanowicz hledal na pravé straně Kosteka, vše ale skončilo ofsajdem.

19:00

Nahození i na opačné straně. Tady šel puk do rohu a Dzierkals pro něj musel rychle pospíchat, aby rozehrál ještě jednu akci Lotyšska.

18:38

Murray raději přerušil po nahození puku hru, nechtěl si přidělávat problémy.

18:05

Rychlý průnik Polska do útočného pásma, následovala rychlá kombinace se zakončením z mezikruží, Merzļikins zvládl vše vleže vyřešit a přerušit hru.

17:41

Prudké nahození od modré čáry, teď si Murray po Čuksteho pokusu nebyl jistý vůbec ničím.

17:19

Trocha uklidněni jak na ledové ploše, tak i v hledišti, kde jinak probíhá velmi hlasitý souboj mezi oběma fanouškovskými tábory.

16:45

Šance na obou stranách, na Lotyších je vidět chuť co nejrychleji srovnat krok.

15:29
Gól

Gól je nakonec uznán! Po tlaku v útočném pásmu a vyjetí zpoza branky vystřelil z ostrého úhlu KRZYSZTOF MACIAŚ a puk z jeho hole propadl za Merzļikinse. Polsko tak dalo po 22 letech svůj první gól v elitní skupině a vede 1:0. Asistence: Mateusz Michalski.

15:29
Šance

Polští fanoušci i hráči oslavují gól, hlavní sudí ale za brankou naznačoval, že ještě není nic jistého a rozhodně se bude kontrolovat video!

14:35

Lotyšsko se ubránilo a zase hraje v plném počtu.

14:15

Krystian Dziubiński se proháčkoval až před Merzļikinse, jeho střele pak ale chybělo více přesnosti. Zatím ale největší šance Polska.

13:44

Puk letí až k Murraymu, oba celky střídají.

13:16

Cesta do útočného pásma je zatím zamčená, bránící čtveřice Lotyšska odvádí výborný výkon.

12:35
Trest

Je tu vůbec první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Polsko. Dvě minuty za podrážení si jede odsedět Rodrigo Abols.

11:58

Zpoza branky dostával pas Tralmaks, na poslední chvíli mu ale obrana zablokovala hůl.

11:37

Další střelecký pokus lotyšského celku, tentokrát skončil sražený puk v ochranné síti.

11:12

Janis Jaks vyslal opravdu nepříjemnou ránu od modré čáry, tento puk prolétl jen těsně vedle levé Murrayho branky.

10:39

Pěknou střelu přes obránce vyslal Rihards Bukarts, Murray musel vytáhnout docela obtížný zákrok. Po něm se pak u branky strhla krátká strkanice, tu ale sudí bleskové roztrhli.

09:57

Nepřesná rozehra Lotyšska, ti se sami zbavili útočného pásma a puk doklouzal až k Merzļikinsovi.

09:05

Gavars a Tralmaks se zpoza branky Polska nedostali do lepší pozice a vzápětí o puk definitivně přišli.

08:35

Hit i na opačné straně, sudí jsou zatím v klidu, hře dávají velkou volnost.

08:19

Pravou stranou se na útočný výlet vydal Bartosz Fraszko, u mantinelu ale vše skončilo po důrazném hitu.

07:35

Další pouhé nahození do polského pásma, za brankou pak vládli hráči v červených, takže právě Polska.

06:23

Polská obrana zatím výborně brání modrou čáru, Lotyšsko má docela problém se vůbec dostat do nějakých lepších střeleckých pozic.

05:12

Jaks při svém nápřahu od modré čáry zlomil hůl. Čepel odlétla vysokým obloukem až k Murraymu.

05:02

Rána z dálky i na opačné straně, autorem byl Cibulskis. Murray byl připraven a puk skryl mezi svými chrániči.

04:15

Od modré čáry střílel Wajda, jeho pokus přes několik hráčů prošel až na brankáře, ten pohotově zakročil.

03:44

Bartosz Ciura se prodíral levou stranou, u mantinelu byl ovšem nekompromisně sražen.

03:02

Zile nahazoval od modré čáry, nenašel se ale nikdo, kdo by tečoval na polskou branku.

02:35

Přechod Polska do útočného pásma nebyl v pořádku, čárový rozhodčí okamžitě pískal ofsajd.

02:09

Krastenbergs byl tvrdě atakován u mantinelu, dle sudího to ale bylo čisté a pokračuje se tak ve hře.

01:10

První šance i na straně Polska, Elvis Merzļikins krotil střelu Dziubinśkiho.

00:40

K zakončení se nedostal ani Batna, ten doslova narazil do gólmana Murrayho.

00:19

Lotyši se hned usadili v útočném pásmu, Daugavinš ale nevystřelil.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Úvodní sestavy:

Polsko: Murray (Zabolotny) – Kolusz (A), Ciura, Kruczek, Wajda, Bryk, Górny, Kostek, Dronia – Wronka, Pasiut (A), Zygmunt – Michalski, Dziubiński (C), Maciaś – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Walega, Komorski, Urbanowicz.
Trenér: Robert Kalaber

Lotyšsko: Merzļikins (Gudlevskis) – Zile, Jaks, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis – Daugavinš (C), Abols (A), Dzierkals – Ro. Bukarts (A), Batna, Ri. Bukarts – Indrašis, Ansons, Krastenbergs – Tralmaks, Egle, Gavars.
Trenér: Harijs Vitolinš

Rozhodčí: Hribík (CZE), Pearce (CAN) – Fuchs (SUI), Wyonzek (CAN).

Zápas v Ostrava Areně začne v 16:20, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Lotyšsko

Lotyši obhajují z loňského šampionátu v Rize a Tampere bronzové medaile, což byl pro reprezentaci největší úspěch historie. V základní skupině obsadili třetí místo s 13 body a to je dostalo do čtvrtfinálového souboje se Švédskem. Zde Lotyšsko překvapilo, po gólech Ločmelise, Indrašise a Janise vyhrálo 3:1 a mohlo se těšit na Kanadu. S tou sice Lotyši padli 2:4, chuť si ale vylepšili v boji o bronz, kdy po prodloužení udolali USA 4:3. Hrdinou země se stal Kristians Rubins, který nejprve v 55. minutě srovnal skóre, aby pak v 62. minutě celý zápas rozsekl.

V přípravě se Lotyšům nedařilo úplně podle představ, dvakrát porazilo Rakousko po prodloužení a po pěti porážkách v řadě se jim vydařila až generálka na šampionát, ve které rozstříleli Norsko 8:0.

Polsko

Polský národní tým se vrátil do elitní skupiny, když se mu povedlo společně s Velkou Británií vybojovat dvé postupové pozice. Poláci byli na turnaji v Nottinghamu takřka bezchybní, jediné body ztratili právě s pořádajícím celkem po porážce 4:5 po prodloužení a celkové skončili druzí. I to ale stačilo a po dlouhých 22 letech, kdy se plácali v divizích I.A a I.B, postoupili mezi nejlepších 16 týmů.

V přípravě začali Poláci výborné, dvakrát porazili Maďarsko, poté to ale šlo z kopce a tým zapsal šest porážek proti Slovincům, Velké Británii, Slovensku a Dánsku. Forma tak vzbuzuje rozpaky, nicméně u tohoto týmu se dá očekávat jediné – boj o záchranu.

Polsko – Dánsko 1:3

Dobré odpoledne u druhého hracího dne MS v ledním hokeji. Společně se podíváme na utkání mezi Polskem a Lotyšskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.