Německo se v dalším utkání představí ve středu, kdy jej od 16:20 čeká důležitý zápas s Lotyšskem, v němž půjde o postup do čtvrtfinále. Dosud stoprocentní Švédové budou hrát až ve čtvrtek proti Kazachstánu.

Střely na branku: 16 – 46
Zásahy brankářů: 40 – 15

Je dobojováno! Švédsko i na třetí pokus na turnaji vítězí a poráží Německo vysoko 6:1. Švédové o svém triumfu rozhodli už v první třetině. Ve třetí minutě otevřel skóre Erik Karlsson, na jehož zásah navázal Marcus Pettersson a Victor Olofsson. Ve druhé části přidal branku Carl Grundström a ještě před polovinou utkání přidal pátou branku André Burakovsky. Švédové od té doby kontrolovali vývoj duelu. Ve třetí části vstřelil alespoň čestnou branku Německa Leonhard Pföderl. Devět minut před koncem ale napsal gólovou tečku Isac Lundeström.

24:31

Rozhodčí: Hribik (CZE), Tscherrig (SUI) – Ondráček (CZE), Wyonzek (CAN)
Počet diváků: 8 309

Nejlepší hráči utkání

Leonhard Pföderl (Německo)
Victor Olofsson (Švédsko)

Konec zápasu.

59:35

Moritz Müller ještě zavezl puk do útočného pásma, ale bekhendovou zadovkou jej odevzdal soupeři.

58:42

Hedman si sjel na přihrávku před branku, ale kotouč zasáhl špičkou čepele a neusměrnil jej mezi tři tyče. Fanoušci Německa i přes nepříznivé skóre skandují až do konce utkání.

58:19

Po dlouhé době museli rozhodčí přerušit hru. Dlouhá přihrávka směřující na Tuomieho skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před německou klec.

57:40

Jesper Frödén vybojoval puk v rohu útočného pásma. Zadáci Německa jej poté dokázali odstavit, jenže Švédové skvělým napadáním nedovolili soupeři vyhodit.

57:10

Po krásné a rychlé kombinaci musel Mathias Niederberger betonem likvidovat zakončení z těsné blízkosti.

56:44

Švédové i po skončení přesilové hry kombinovali v útočném pásmu, ale nikdo ve žlutém si netroufl na zakončení.

56:14

Německo hraje v plném počtu.

55:35

Znovu se hokejistům v černém podařilo vyhodit puk přes všechny čáry za Erssonovu klec. Švédsko se v této přesilovce nedostává do zakončení.

55:10

Němci ustáli dlouhou kombinaci soupeře a dokázali kotouč vyhodit za modrou čáru. Obětavý výkon nyní předvádí Tobias Eder.

54:14
Trest

Ještě jedna přesilovka pro Švédsko. Moritz Müller vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

53:42

Reichel v rohu útočného pásma atakoval Jonase Brodina. Švédskému obránci přišel pomoci Dahlin a v kooperaci puk odehráli do bezpečí.

53:10

Lucas Raymond napadal německou rozehrávku v obranném pásmu soupeře. Při napadání však ztratil balanc a puk nezískal.

52:35

Tim Heed sám zakončil z pravé strany útočného pásma, ale jeho projektil skončil na betonu německého brankáře.

52:05

Marcus Pettersson si klepl o přihrávku na modrou čáru, jenže Tim Heed jej nepřesnou pobídkou zahnal do středního pásma.

Utkání sleduje 8 309 diváků.

51:08
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko přidává i šestý zásah! Hokejisté ve žlutém se usadili v útočném pásmu. Erik Karlsson nádhernou křížnou přihrávkou poslal puk před branku a osamocený ISAC LUNDESTRÖM uklidil kotouč mezi betony německého brankáře! Asistence: Erik Karlsson, Lukas Bengtsson.

50:38

Victor Olofsson se natahoval po odraženém kotouči těsně za modrou čáru, nicméně obránce v černém byl u puku dříve.

50:02

Alexander Ehl střílel z pravé strany útočného pásma jen do levého betonu Samuela Erssona. Odražený kotouč německá defenziva odehrála.

49:10

Marcus Pettersson znovu zakončoval z levé strany útočného pásma, jenže na svůj zásah z první třetiny nenavázal. Mathias Niederberger zasáhl ramenem.

48:10

Vstřelená branka Německa znovu rozproudila také německé příznivce, kteří ženou své oblíbence za zdramatizováním duelu. Vpřed ale spěchají Švédové.

47:38
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Samuel Ersson dnes čisté konto neudrží! Německo se dokázalo prosadit krátce po vyhraném vhazování. LEONHARD PFÖDERL byl na začátku celé akce, kdy zpoza branky poslal puk před brankoviště. Následně pokračoval v pohybu a dorazil odražený kotouč mezi Erssonovy betony! Asistence: Marc Michaelis, Yasin Ehliz.

47:28

Aktivní John Peterka si připravil další střeleckou pozici, jenže pokusem zpoza obránce trefil prostor, kde stál připravený Ersson.

47:05
Šance

Po dobře sehraném přechodu do útoku se Němci dostali do přečíslení, které zakončil John Peterka, jenže Ersson se skvěle přesunul a zasáhl!

46:46

Pontus Holmberg si navedl kotouč na levý kruh, odkud svižnou ránou prostřelil německou klec.

46:00
Šance

Někteří němečtí fanoušci už se radovali po teči, kterou v předbrankovém prostoru předvedl Leonhard Pföderl. Od hole německého hráče ale puk rozvlnil jen boční síť!

45:35

Švédsku se nyní vůbec nepovedla rozehrávka a kotouč prolétl na zakázané uvolnění. Vhazuje se po Erssonově pravici.

45:15

Kai Wissmann dojel přihrávku na modrou čáru, ale pod tlakem dotírajícího soupeře neudržel pro Německo útočné pásmo.

44:35

Isac Lundeström udělal ve středním pásmu velký oblouk a počkal na dostřídání svých spoluhráčů. Švédové od poloviny základní hrací doby lehce polevili.

43:57
Šance

Fabio Wagner se dostal do obrovské šance, když po dravém průniku zakončoval těsně před švédským gólmanem, ale Ersson stále drží naději na čisté konto!

43:44

Mathias Niederberger si pohlídal další dělovku od modré čáry a kotouč přikryl lapačkou na své hrudi. Vhazovat se bude po pravici německého gólmana.

43:15

Carl Grundström se prodral do útočného pásma, kde střílel zápěstím, jenže jeho projektil skončil vedle vzdálenější tyče.

42:19

Vyloučený Lukas Kälble je zpátky na ledě a Německo pokračuje v plném počtu.

42:10

Victor Olofsson vypálil bez přípravy z pravé strany útočného pásma. Dělovku švédského hráče jeden z obránců srazil do ochranné sítě.

41:40

Až nyní Němci získali kotouč a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště. Švédové posílají na led druhou přesilovkovou formaci.

41:20

Efektní zadovkou se zkoušel prosadit Lucas Raymond, ale německý brankář výborně zasáhl. Švédsko se drží v útočném pásmu.

40:19
Trest

Novice v německé brance ihned čeká početní převaha Švédska. Lukas Kälble totiž vyfasoval dvě minuty za hákování.

40:01

Střídání v týmu Německo:
ze hřiště odchází Philipp Grubauer, přichází Mathias Niederberger.

40:01

Střely na branku: 9 – 35
Zásahy brankářů: 30 – 9

Švédové ve druhé třetině ještě navýšili svůj náskok a vedou už 5:0. Čtvrtý gól Tre Kronor přidal tečí v předbrankovém prostoru po nahození Dahlina Carl Grundström. Ještě před polovinou základní hrací doby přidal pátou branku André Burakovsky. Švédové poté hráli další dvě přesilovky, v nichž se prosadit nedokázali. Němci si však vůbec nestíhají. Za dvě třetiny vystřelili na Erssona jen devětkrát.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:43

Německo ubránilo další švédskou přesilovku.

39:10

Další vyhození z obranného pásma obstaral v úvodu poslední minuty druhé části Wojciech Stachowiak. Švédsko v přesilovce nemůže najít tempo.

38:45

První nahození od modré čáry dokázal Grubauer ve spolupráci s obránci zastavit. Tobias Eder následně vyhodil puk přes celé kluziště.

38:17

Maxmilian Kastner zablokoval přihrávku přes osu kluziště a vyhodil puk za švédskou branku.

37:43
Trest

Švédsko si znovu zahraje přesilovku. Za tvrdý atak u švédské střídačky obdržel Yasin Ehliz dvě minuty za vysokou hůl.

37:15

Leonhard Pföderl se dostal do útočného pásma, kde si chtěl obhodit Erika Karlssona, jenže už nedojel odražený kotouč.

36:46

Němci se z enormního tlaku soupeře vymanili jen za cenu vyhození přes všechny čáry. John Peterka a Alexander Ehl zůstávají v předklonu.

36:15

Švédové teď zamkli soupeře před jeho brankou na několik desítek sekund. Někteří hráči Tre Kronor už dokonce prostřídali.

35:03

Pontus Holmberg před Grubauerem tečoval nepříjemné nahození od modré čáry. Německý gólman stačil zasáhnout betonem. Němci se ale stále neosvobodili.

34:33

Carl Grundström hledal spoluhráče před brankou, jenže našel jen hůl německého obránce. Švédové si užívají kombinace v útočném pásmu.

33:55

Po delší době se do zakončení dostalo také Německo. Přihrávku do dobré pozice obdržel Lukas Reichel, který z těsné blízkosti trefil Erssona.

33:15

Marcus Johansson si před brankou bekhendem zkoušel zpracovat přihrávku z pravé strany. Nepovedeným zpracováním obral o možnost skórovat lépe postaveného Dahlina.

32:58

32:00

Alexander Ehl se ve vlastním oslabení dostal do zakončení, ale jeho pokus byl sražen mimo švédskou branku. Švédové hrají dosud nejslabší přesilovku v utkání.

31:35

Adrian Kempe dostal přihrávku na pravý kruh, odkud zakončil bez přípravy příklepem přímo na hruď německého brankáře.

31:10

Němci vybojovali kotouč v obranném pásmu a Lukas Kälble jej nekompromisně vyhodil přes celé kluziště.

30:58
Trest

Švédsko si zahraje další přesilovku. Tobias Eder dostává dvě minuty za podrážení. Rozhodčí ještě prohlíželi záznam hry kvůli možnému trestu pro Wissmanna, nicméně ten nakonec vyloučen nebyl.

30:42

Tobias Eder obětavě vypíchl přihrávku směřující na Victora Hedmana. Unavení hráči Německa ale nestačili vystřídat.

30:10

Lukas Reichel se snažil vypíchnout kotouč za modrou čáru, ale od švédského obránce se puk odrazil na střídačku.

29:22
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko přidává pátou branku ještě před polovinou základní hrací doby! Dlouhé nahození dobruslil nejrychleji ze všech Pontus Holmberg, který puk předložil spoluhráči před branku a ANDRÉ BURAKOVSKY s přehledem zakončil. Asistence: Pontus Holmberg, Marcus Johansson.

29:07

Po dlouhé době si zákrok připsal Samuel Ersson. Švédský gólman zatím v dnešním duelu působí jistě a stále pomýšlí na udržení čistého konta.

28:50
Trest

Jonas Müller a Joel Eriksson Ek se pustili do potyčky. Oba kohouti vyfasovali za odměnu dvouminutový trest za hrubost.

28:49

Kempe zadovkou vybídl k zakončení Erikssona, jehož pohotovou střelu zápěstím Philipp Grubauer s přehledem schoval v lapačce.

28:19

Marcus Pettersson chtěl protečovat prudkou přihrávku do útočného pásma, jenže kotouč přizvedl pouze na střídačku svého týmu.

27:32

Po dalším pohybu kolem brankoviště Německa se dokonce strhla menší potyčka, kterou rozhodčí nakonec vyřešili bez vyloučení.

27:23

Rasmus Dahlin objel německou branku a poslal kotouč bekhendem na brankoviště, kde zakončoval Olofssson, jenže Grubauer tentokrát zasáhl.

27:02

Německo se snaží vyrážet do útoku po dlouhých přihrávkách. Jedna z nich směřující na levé křídlo skončila až na zakázaném uvolnění.

26:55
Šance

Na opačné straně se Švédsko dokázalo prosadit popáté v utkání, ale sudí na ledě ukazuje, že branka neplatí kvůli pohybu útočícího hráče v brankovišti.

26:37
Šance

John Peterka vystihl nepřesnou přihrávku soupeře, ujel obráncům do samostatného úniku, který zakončil forhendem, ale Erssona nepřekonal!

25:45

Švédové jen protečovali kotouč do útočného pásma a vydali se střídat. Ostravskou arénou zatím obíhá mexická vlna.

25:09

Jonas Brodin nahazoval kotouč od pravého mantinelu před německou klec, nicméně Grubauerovi tentokrát vypomohli zadáci.

24:31
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Galapředstavení švédských obránců pokračuje i po přestávce! Tre Kronor se usadili v útočném pásmu. Rasmus Dahlin dostal přihrávku na modrou čáru, odkud zakončil zápěstím a jeho pokus za záda Grubauera tečoval clonící CARL GRUNDSTRÖM! Asistence: Rasmus Dahlin, Linus Johansson.

24:10

Linus Johansson vybojoval puk v rohu útočného pásma. Další spoluhráči ve žlutém jeho aktivitu tentokrát nedokázali napodobit.

23:41

Další rozehrávka Švédska skončila nepřesnou pobídkou na zakázané uvolnění. Po delší době se hra přestěhuje před Samuela Erssona.

23:08

Joel Eriksson Ek v útočném pásmu poslal na mantinel Tiffelse. Švédové sice vedou rozdílem tří branek, ale i přesto nevynechají jediný souboj.

22:46

Německo druhou přesilovku soupeře přestálo bez úhony. Philipp Grubauer se ale v posledních dvou minutách nenudil.

22:05

Marcus Johansson dostal nabito na levý kruh, odkud střílel bez přípravy, ale tvrdou ránou minul německou klec. Hráči v černém se stále neosvobodili.

21:16

Od modré čáry vypálil aktivní Victor Olofsson. Philipp Grubauer jeho ránu dobře viděl a připsal si snadný zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

21:02

Němci v úvodu oslabení získali kotouč v obranném pásmu a vyhodili jej přes všechny čáry.

20:46
Trest

Němci špatně střídali a dostávají dvouminutový trest. Špatný vstup do druhé části.

20:15

Hned v úvodu druhé třetiny vlétl do útočného pásma Adrian Kempe, který poslal německého zadáka na mantinel.

20:01

Střely na branku: 4 – 17
Zásahy brankářů: 14 – 4

Švédsko už v první třetině výrazně vykročilo za třetím vítězstvím na turnaji. Už na konci třetí minuty poslal Švédsko do vedení Erik Karlsson, který si během třetího utkání připsal třetí gól na turnaji. Němci sice několikrát zahrozili rychlým přechodem do útoku, jenže Ersson svůj tým dokázal podržet. Po patnácti minutách tak přidal druhou branku Marcus Petterson. V závěru třetiny dostali Švédové možnost hrát přesilovou hru, kterou po deseti sekundách zužitkoval Victor Olofsson.

20:00

První třetina skončila.

19:58
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko dokázalo úvodní přesilovku dnešního souboje využít za deset sekund! Po vyhraném vhazování si kotouč na modré čáře vyměnili Dahlin a VICTOR OLOFSSON, který tvrdou střelou propálil Grubauera! Asistence: Rasmus Dahlin, André Burakovsky.

19:48
Trest

Poprvé v utkání se bude vylučovat! Švédsko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává John Peterka.

19:00

Lucas Raymond posunul kotouč na pravou stranu útočného pásma, odkud přiletěla pohotová rána, jenže Grubauer dokázal zasáhnout.

18:30

Švédové kombinují v útočném pásmu, ale nikomu ve žlutém se nechce střílet. Několik dobrých pozic přitom měl André Burakovsky.

17:52

Marcus Pettersson se zajímavou přihrávkou snažil rozjet Pontuse Holmberga, ale kotouč prosvištěl na zakázané uvolnění.

17:15

Jesper Frödén si za vlastní brankou efektně stáhl odražený kotouč, který posunul ven z obranného pásma. Němci se teď nedostávají do zakončení.

16:40

Carl Grundström projel do útočného pásma, kde zamíchal kotoučem, jenže následnou střelou zápěstím branku Německa přestřelil.

16:02

Hedman nahodil kotouč po mantinelu za branku Německa, ale tam neměl spoluhráče. Němci se poté vydali vpřed, jenže Leonhard Pföderl propadl v souboji u hrazení.

15:23

Joel Eriksson Ek vlétl do souboje v rohu útočného pásma, kde zboural soupeře tvrdým hitem. Švédové chtějí ukázat, kdo na ledě dominuje.

14:52
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko přidává druhou branku! Přihrávku od pravého mantinelu dostal na modrou čáru MARCUS PETTERSSON, který si puk posunul na levý kruh a nádhernou dělovkou příklepem nedal německému gólmanovi šanci! Asistence: Tim Heed, André Burakovsky.

13:53

Linus Johansson vystihl německou rozehrávku a dostal se do zakončení. I jeho ránu po ledě Grubauer zneškodnil betonem.

13:12

Grubauer se v první třetině rozhodně nenudí. Tentokrát se přesunul proti ráně z pravé strany a stačil zasáhnout betonem.

12:29

Další akci zastavila přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Němcům se ale povedlo po úvodním nástupu favorita srovnat krok.

12:15

Lucas Raymond dohnal přihrávku do rohu útočného pásma, nicméně Němci jsou zatím v osobních soubojích hodně důrazní a získávají odražené puky.

11:37

Další tečovanou ránu Frederika Tiffelse Ersson nemohl mít. Naštěstí pro Švédsko se kotouč odrazil vedle levé tyče.

10:40

John Peterka se v útočném pásmu dostal do zakončení zápěstím. Ersson jeho ránu viděl a zasáhl betonem, odražený kotouč Švédové posunuli do bezpečí.

10:15

Němci skvěle vykombinovali přechod do útočného pásma. Ehlizovi scházel snad krok k tomu, aby zakončoval sám před Erssonem.

09:45

Ersson se musel zapojit do švédské rozehrávky. Tre Kronor se vydali vpřed středem ledové plochy, nicméně rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

09:08

André Burakovsky zůstal nehlídaný na levém kruhu, kde jej našel Karlsson, ale Grubauer si proti švédskému hráči povyjel a zasáhl betonem.

08:35

Reichel výborně clonil před Erssonem, který nahozený kotouč viděl na poslední chvíli a stačil zasáhnout hokejkou.

08:10

John Peterka zavezl puk do útočného pásma, kde jej udržel v souboji za brankou, nicméně Němcům se následně nepovedlo přenesení na modrou čáru.

07:30

Marcus Pettersson zavezl puk do útočného pásma, jenže jej v tísni posunul jen do rohu útočného pásma. Švédové ale mají v soubojích navrch.

06:40

Brodin skvěle pokryl přihrávku od pravého mantinelu směřující před švédskou branku a ještě úspěšně podstoupil osobní souboj.

06:13

Victor Olofsson dostal přihrávku od Karlssona, nikým neatakován si připravil kotouč na čepeli, jenže zápěstím trefil jen připraveného Grubauera.

05:36

Grubauer musel vytáhnout přesvědčivý zákrok. Švédové znovu vykombinovali situaci v útočném pásmu, ale německý gólman byl připraven.

05:18

André Burakovsky se otočil ve středním pásmu a uklidnil švédskou rozehrávku. Zatím sledujeme hokej s minimem přerušení.

04:42

Pontus Holmberg vybojoval kotouč za vlastní brankou a rozjel švédskou akci. Němci měli v zadních řadách početní převahu a získali kotouč.

04:02

Alexander Ehl dostal po rychlé akci Německa přihrávku na pravou stranu útočného pásma, jenže puk mu odskočil od čepele a německý hráč nezakončil.

03:34

Lucas Raymond mohl zrychlit útok Švédska po levé straně, jenže čekal na podporu spoluhráčů a nerozehrál přesně.

02:54
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko se hned ve třetí minutě utkání dostává do vedení! Ersson nejprve vychytal německého střelce. Švédové se rychle dostali vpřed. Z levé strany útočného pásma přenesl Jesper Frödén puk na volného ERIKA KARLSSONA, který vstřelil svou třetí branku na turnaji! Asistence: Jesper Frödén.

02:00

Po kombinaci v útočném pásmu dostal přihrávku do výborné pozice znovu Rasmus Dahlin. Druhou ránu švédského zadáka v utkání lapil Grubauer.

01:28

Dahlin dostal nabito na modrou čáru, odkud zakončil bez přípravy, nicméně jeho pokus prosvištěl kolem německé branky. Švédové se usadili v útočném pásmu.

01:07

Další rozehrávka se hokejistům Tre Kronor vůbec nepovedla a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravici Samuela Erssona.

00:51

Burakovsky projel do útočného pásma po pravém křídle a zakončil zápěstím. Rána švédského útočníka prosvištěla kolem branky.

00:15

Německo se hned v úvodu utkání dostalo do útočného pásma. Za kotoučem se hnal Wojciech Stachowiak, ale švédská defenziva byla připravená.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na ledě. Ještě před úvodním vhazováním je slyšet švédské i německé fanoušky. Ostravu čeká další duel s výbornou atmosférou.

Oba týmy už dorazily na předzápasové rozbruslení. Německo dnes poprvé na turnaji oblékne černé dresy, zatímco Švédové i potřetí sází na žlutou sadu, ve které se zatím dvakrát radovali z vítězství.

Úvodní sestavy:

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller (C), Fohrler, Wagner, Ugbekile – Stachowiak, Peterka, Ehl – Kahun (A), Reichel, Tiffels – Ehliz (A), Michaelis, Pföderl – Kastner, Eder, Tuomie – Fischbuch.
Trenér: Harold Kreis

Švédsko: Ersson (Wallstedt) – Karlsson (C), Hedman (A), Brodin, Dahlin, Pettersson, Heed, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, Raymond (A) – Holmberg, M. Johansson, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Unger Sörum, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Trenér: Sam Hallam

Rozhodčí: Hribik (CZE), Tscherrig (SUI) – Ondráček (CZE), Wyonzek (CAN).

Švédsko

Švédové zatím na turnaji naplňují roli jednoho z největších favoritů. Do Ostravy přivezli Tre Kronor hvězdný výběr nabitý jmény z prestižní NHL. V obraně jsou to jména jako Karlsson, Brodin, Dahlin. V útoku pak září Joel Eriksson Ek, Lucas Raymond, Adrian Kempe nebo André Burakovsky. V brankovišti podal v obou duelech výborný výkon Filip Gustavsson.

Do turnaje vstoupili Švédové hned v pátek prestižním soubojem s týmem USA. Švédsko proti Američanům zvítětilo 5:2. V neděli pak Švédové nastoupili proti nováčkovi z Polska, kterého přehráli 5:1. Proti Polsku však Švédsko rozhodně nepodalo výkon s maximálním nasazením, hráči Tre Kronor si spíše hlídali průběh utkání, v němž brzo vedli.

Německo

Německo zatím může být se vstupem do turnaje spokojené. Z úvodních dvou duelů se Slovenskem a silným týmem USA vybojovali Němci tři body a vykročili za postupem do čtvrtfinále. Vítězství vybojovali Němci hned v úvodním utkání proti Slovensku, které v pátek obhájci stříbrných medailí přehráli výsledkem 6:4. V sobotu večer pak Němci narazili na Američany, na které nestačili a prohráli vysoko 1:6. Vzhledem k výsledku a ambicím Německa se dá hovořit o tvrdém direktu. Přesto by Němci měli usilovat alespoň o třetí pozici ve skupině. Kanadskému bodování Německa zatím na turnaji vládne dvojice Yasin Ehliz a Leo Pfoederl. Oba mají na kontě jeden gól a tři asistence. Oproti souboji se Slovenskem dostal proti USA v brance šanci Mathias Niederberger, který si i přes šest inkasovaných branek připsal 37 zákroků.

Nominace Švédska

Brankáři:
Filip Gustavsson, Jesper Wallstedt (oba Minnesota), Samuel Ersson (Philadelphia)

Obránci:
Erik Karlsson, Marcus Pettersson (oba Pittsburgh), Lukas Bengtsson (Zug), Jonas Brodin (Minnesota), Rasmus Dahlin (Buffalo), Victor Hedman (Tampa Bay), Tim Heed (Ambri-Piotta)

Útočníci:
Joel Eriksson Ek, Marcus Johansson (oba Minnesota), Carl Grundström, Adrian Kempe (oba Los Angeles), Max Friberg (Frölunda), Linus Johansson (Färjestad), Felix Unger Sörum (Leksand), André Burakovsky (Seattle), Jesper Frödén (Curych), Pontus Holmberg (Toronto), Isac Lundeström (Anaheim), Victor Olofsson (Buffalo), Lucas Raymond (Detroit), Marcus Sörensen (Fribourg-Gottéron), Fabian Zetterlund (San Jose).

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání ostravské skupiny světového šampionátu mezi Německem a Švédskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.