96 Šin
Šin

Rozhodčí: Jeřábek (Česko), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA)
Počet diváků: 8 930

Je dobojováno. Finové potvrdili roli favorita a nováčka soutěže porážejí vysoko 8:1. Ve třetí třetině se ještě postupně trefili Saku Mäenalanen, Kasperi Kapanen a Janne Pesonen a připisují si tak první tři body na šampionátu. Korejci se snažili, ale na silný finský tým to nestačilo. Alespoň se ale dočkali čestného úspěchu. O jedinou střelu Korejců se postaral Michael Swift.

Konec zápasu.

59:50

Poslední akce Finů, Rantanen se ale do zakončení nedostal a zápas je u samého konce.

59:26

Granlund poslal do akce Rantanena, který ale svou střelou Daltona nepřekonal. Hra je přerušena.

58:49

Zápas se už pouze v poklidu dohrává. Puk mají na svých holích znovu Finové a snaží se ještě kombinovat před korejskou brankou.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:03

Korejci jsou v plném počtu.

56:39

Markus Nutivaara z levého kruhu vyslal žabku na Daltona, ten kotouč srazil za sebe. Poté se znovu jeho celek dokázal osvobodit.

55:55

Rantanen střílel zblízka na korejskou branku, ale puk poté zachytil Jong-čon Seo a vyhodil ho až před finskou klec.

55:12

Ville Pokka se snažil doklepnout kotouč za Daltonova záda, ale nakonec mu do střely vložil hůl jeden z obránců Koreje a zabránil tak dalšímu gólu.

55:03
Trest

Vyloučení v týmu Jižní Korea (Alex Plante – 2 min., nedovolené bránění).

53:51
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Finové ještě navyšují už tak vysoký náskok. JANNE PESONEN vystřelil z nulového úhlu, přesto kotouč skončil za Daltonovými zády, kam ho nešťastně srazil holí jeden z korejských hráčů – 8:1. Asistence: Saku Mäenalanen a Marko Anttila.

53:19

A znovu se musel ve svém brankovišti otáčet Dalton, jenž pokryl další střelu finského týmu. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

52:27

Säteri ovšem nemusel vůbec zasahovat, jeho tým tak otáčí hru na opačnou stranu a Dalton si bude muset dávat pozor před svou klecí.

51:48

Savinainen střílel na Daltona, ale znovu korejská obrana zabodovala a jeho ránu pokryla. Hned na to pak Korejci míří do útočné akce.

50:50

Granlund zvládl těžkou střelu skrze obranu Koreje, nakonec však puk do bezpečí srazila obrana soupeře.

50:03

Harri Säteri si pohrál s pukem za vlastní brankou a poté ho poslal svým spoluhráčům. Na chvíli se tak zapojil do hry. Mezi třemi tyčemi se dnes moc nenadřel.

49:49

Sang-uk Kim prošel za obranu Finska, jeho zakončení ale chybělo více přesnosti.

48:53

Korejci se nemohou dostat z obranné třetiny a před ním opět zahrozili Finové. Antti Suomela ale přízemní střelu poslal jen na jeho příložník.

48:11

Finové pokračují v tlaku před brankou Koreje a nyní střílel Jormakka, ale proti němu vytasil efektní semafor Matt Dalton.

47:16
Gól

Mikko Rantanen prostrčil kotouč na volného KASPERIHO KAPANENA, který poté z prostoru mezi kruhy svou střelou opět překonává Matta Daltona – 7:1. Ten tak musí lovit puk ze své sítě dnes už posedmé. Asistence: Mikko Rantanen.

46:01
Gól

Další gól v síti Daltona. SAKU MÄENALANEN se těsně před ním dostal k odraženému kotouči a poté ho nekompromisně zavěsil pod víko korejské branky, která byla úplně odkrytá – 6:1. Asistence: Janne Pesonen a Marko Anttila.

45:38

Anttila měl puk na čepeli, ten mu ale přeskočil a posléze se pak finský útočník nedokázal prosadit.

45:10
Šance

Sebastian Aho vybídl ke skórování Pekku Jormakku, jenž se dostal až do těsné blízkosti Daltona a svou střelou ho nechal vyniknout. Nyní zabránil korejský brankář další finské trefě!

44:34

Jižní Korea je v plném počtu.

43:31

Další střela Honky z dálky, kterou pokryla obrana Koreje a hned na to se Korejci osvobozují.

42:53

Mikael Granlund objel branku Koreje a poté se natlačil před Daltona, ale ten včas sklapl betony a kotouč za svá záda nepustil.

42:34

Přesilovka pro Finy. Plante inkasuje dvě minuty za držení a putuje tak na trestnou lavici.

42:34
Trest

Vyloučení v týmu Jižní Korea (Alex Plante – 2 min., držení).

41:38

Honka střílel od modré čáry, ale jeho dělovka končí opět na brankáři Daltonovi. Ten poté puk rozehrál dopředu a útočit míří Finové.

41:02
Šance

Jeden z hráčů Finska se dostal ke střele z pravého kruhu a orazítkoval tyčku Daltonovy klece!

40:49

Rychlou střelu vyslal z levého kruhu Nutivaara, ale Dalton si prostor u své levé tyčky pohlídal.

40:15

Finští hráči se zase dostali hned v úvodu třetiny do blízkosti Daltonovy branky, ale do zakončení se nedostali.

40:01

Střely na branku: 31 – 8

Také druhá třetina je minulostí. Finové v ní přidali další tři góly. Nejprve se trefil znovu Sebastian Aho. Po něm pak byl úspěšný Veli-Matti Savinainen a třetí branku ve vlastním oslabení přidal Markus Nutivaara. Jednou se pak také prosadili Korejci, když samostatný únik přetavil v první branku mezi elitou Michael Swift. Třetí třetina začne přibližně v 17:50.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:45

Finové to ještě zkusili před korejskou brankou, ale další zásah už nepřidali. Poté se Korejci dostali do útočné třetiny, ale zakončit už nestihli.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:58

Finové jsou v plném počtu.

38:52
Gól

Třetí branka Finů ve vlastním oslabení. Dalton nahazoval puk od branky do středního pásma, ten ale zachytil Janne Pesonen, zajel s ním do útočné třetiny, kde přihrávkou našel na levém kruhu volného MARKUSE NUTIVAARU, jenž trefil prostor u jeho pravé tyčky – 5:1. Asistence: Janne Pesonen.

38:42

Na druhé straně se ke střele dostal Won-čon Kim, ale Finové se znovu dokázali osvobodit.

38:09

A opět si nepočínali špatně ve vlastním oslabení. Teräväinen střílel z mezikruží, ale jeho ránu Dalton kryje.

37:30

A ti se už nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují před finskou brankou. Následně pak ale ztrácí kotouč a do útoku jdou Finové.

36:58

Korejci budou hrát další přesilovou hru. Mäenalanen inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

36:58
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Saku Mäenalanen – 2 min., nedovolené bránění).

36:24

Sakari Manninen se dostal do blízkosti Daltona a ten pohotovým zákrokem jeho střelu zastavil. Poté se do útoku vydali znovu jeho spoluhráči.

35:52

Sebastian Aho mohl završit svůj hattrick, ale proti jeho střele zasáhla obrana Jižní Koreje. Ta poté poslala puk mimo ohrožení své branky.

34:57

Korejci ožili a znovu se dostali do blízkosti Säteriho, na kterého pak střílel Ki-song Kim, ale jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.

34:25

Korejci se hodně radovali, aby ne. Dali svou první branku na světovém šampionátu a to velmi silnému celku.

33:00
Gól

Jižní Korea právě vstřelila branku!
Korejci ale bleskově snižují a dávají tak vůbec první brankou mezi elitou. Po chybě ve finské obraně se do samostatného úniku dostal MICHAEL SWIFT a zblízka poté prostřelil Säteriho mezi jeho betony – 4:1. Asistence: Brock Radunske.

32:21
Gól

Finové jdou do čtyřbrankového trháku. A znovu u toho byl dnes hodně aktivní Sebastian Aho, který v těsné blízkosti Daltona poslal přihrávku do mezikruží, kde VELI-MATTI SAVINAINEN trefuje znovu korejskou branku – 4:0. Asistence: Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.

31:41

Mikko Rantanen se dostal k levé tyčce Daltonovy branky, ale jeho svižná střela končí jen na jeho levém betonu.

31:09

Honkova střela letěla přímo na korejskou branku, ovšem Dalton puk dobře viděl a hned ho zachytil do své lapačky.

30:38

Hra je vykázána do středního pásma po ofsajdu Finů a vhazovat se tak bude zase blíže korejské brance.

30:00

Přesně v polovině utkání vedou Finové už o tři branky, když všechny padly v nestandardním počtu hráčů na ledě. Nejprve dvě v oslabení a k nim pak přidali ještě jednu z přesilové hry.

28:46
Gól

A přesilová hra Finů je využita. Po pěkné souhře dostal na pravý kruh přihrávku od Rantanena SEBASTIAN AHO, který už mel jednoduchou úlohu, a sice trefit odkrytou Daltonovu klec – 3:0. Asistence: Mikko Rantanen a Teuvo Teräväinen.

27:53

Finové si zahrají svou první přesilovou hru. Bryan Young dostává dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici.

27:53
Trest

Vyloučení v týmu Jižní Korea (Bryan Young – 2 min., hákování).

27:28

Už se Finové znovu dostali do útočného pásma, Rantanen střílel na Daltona a ten z výskoku vyrazil puk nad sebe.

26:42

Marko Anttila si nabruslil před Daltona, jeho střelu po zemi ovšem brankář Jihokorejců pokryl a hned poslal puk mezi své spoluhráči, aby hru nechal plynout.

25:46

Další náznak akce Jihokorejců, ale střela Sang-u Šina skončila jen na pozorné obraně finského národního týmu.

25:15

A to se jim povedlo. Sang-uk Kim se natlačil před Säteriho a jeho střelu pak musel finský brankář jistit svým zákrokem. Podržel tak svůj tým, jeho dvoubrankový náskok a také prozatímní nulu na svém kontě.

24:18

Alex Plante získal puk po střele Rantanena a poté ho vyvezl do útočného pásma. Jihokorejci tak budou moci znovu zaútočit.

23:32

Mikko Rantanen byl v další finské šanci, ale jeho střela z pravé strany zaměstnala Daltona, který si připsal další přesný zákrok.

22:53

Korejci nyní vyhodili puk až přímo na Säteriho, který ho má ve své moci. Poté oba celky střídají a na ledě se objeví čerstvé síly.

21:59

Manninen tečoval střelu spoluhráče, ale znovu byl Dalton ve svém brankovišti pozorný.

21:19

Hned na to se ale Finové vrátili zpět do útočné třetiny a znovu se dostali až do blízkosti Daltona, který tak musel opět krýt svůj prostor před brankou.

20:39

Kapanen poté vybojoval v rohu kluziště puk zpět na finské hole, ale nakonec se Jihokorejci dokázali dostat do středního pásma.

20:08

Dalton hned na začátku druhé třetiny musel být pozorný ve svém brankovišti. Před ním operoval Aho, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

20:01

Střely na branku: 15 – 3

První třetina je za námi. V ní jasně dominovali finští hráči. V úvodu zápasu ale hráli v oslabení, když 2+2 minuty za vysokou hůl dostal Manninen. Jenže v oslabení Finové dvakrát skórovali. Nejprve ve čtvrté minutě Sebastian Aho a ve druhé části početní nevýhody pak další gól přidal v šesté minutě Teuvo Teräväinen. Finové tak mají po první části hry dvoubrankový náskok. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 17:05.

20:00

První třetina skončila.

19:58

Markus Nutivaara z pravé strany zakončoval svou akci a Dalton musel do dalšího zákroku. Znovu tým podržel a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Už se ale nic nestane.

19:31

Koivisto dostal přihrávku od Rantanena a druhý jmenovaný vyslal další nebezpečnou střelu, ta ale skončila jen vedle jeho branky.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:45

A další šance Finů. Rantanen se ocitl tváří v tvář Daltonovi, ale jeho svižná střela pak skončila na jeho hrudi.

17:48

Korejci sebrali puk Finům a z vlastní obranné třetiny založili další akci, ale v ní se ke střele nedostali. Zatímco na druhé straně pak střílel nebezpečně Rantanen.

17:23

Koivisto se dostal do předbrankového prostoru Jižní Koreje. Chvilku před ním byla odkrytá Daltonova branka, ale puk dobře netrefil. Další akce Finů skončila velmi rychle.

16:54

Finové nadále pokračují v útočné hře a zatím tento zápas s nováčkem elitní skupiny mistrovství světa ovládají. Jihokorejci se ale statečně drží a i oni si v útoku několikrát počínali velmi dobře.

16:15

Sebastian Aho si sjel do blízkosti Daltona a zblízka na něho vyslal jedovku, kterou ale jihokorejský brankář pokryl svojí lapačkou a následně pak přerušil hru.

15:59

Min-Ho Čo získal puk před brankou Daltona a poté ho poslal do střední třetiny šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

15:11

Střely na branku – 9:2.

14:38

Miika Koivisto zavezl puk do útočného pásma, poté ho předal Pesonenovi, ten střílel na Daltona, jenž puk pouze vyrazil. Následně pak dorážka Riikoly skončila už na jeho betonech.

13:51

Ki-song Kim se natlačil před Säteriho, ale jeho pohledná individuální akce skončila jen na brankáři Finska.

13:19

Dalton se nyní zaskvěl proti nenápadné střele Sebastiana Aha, který na něho střílel v těsné blízkosti. Zabránil tak dost možná třetí finské brance.

12:16

Honka sebral puk soupeři a hned na to se Finové vydali do další útočné akce. Ale před Daltonem je ke střele nepustila korejská obrana.

11:45

Markus Nutivaara operoval dlouho před Daltonem, poté na něho vystřelil, mezi betony ale skulinku nenašel. Nicméně Finové stále drží útočné pásmo.

11:04

Regan dostal puk ve středním pásmu, dostal se až před finskou branku, jeho zakončení ovšem chybělo více přesnosti. Do útoku tak míří znovu finský celek.

10:22

Honka našel z pravé strany Sebastiana Aha, ten ještě akci vyšperkoval přihrávkou na Teräväinena, ale ten poté střílel jen do obrany Koreje.

09:58

Sebastian Aho je na ledové ploše a Finové jsou kompletní.

09:20

A stejná situace se opakovala i nyní, když Rantanen z obranného pásma posílá kotouč opět před Daltonovu klec.

08:53

Korejci se sice vrátili zpět před finskou branku, ale dlouho se v útočném pásmu nezdrželi. Znovu se finský národní tým osvobozuje.

08:22

Po vhazování v pásmu Finska se k puku dostali právě reprezentanti ze země tisíců jezer a vyhazují ho do neutrální zóny.

07:58

A nyní mají možnost Finové znovu, kdy jdou do dalšího oslabení. Aho vyhodil puk do hlediště a dostal dvě minuty za zdržování hry. Dokáže se znovu jeho celek prosadit v oslabení?

07:58
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Sebastian Aho – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:39

Finové jsou už v plném počtu a své oslabení zvládli více než dobře, dokonce dvakrát skórovali, takže na lavičce Finska tak panuje spokojenost.

05:55
Gól

Nyní už ale ano a je z toho další branka ve vlastním oslabení. Sebastian Aho našel zadovkou volného TEUVA TERÄVÄINENA, který si sjel na levý kruh a odtud pak nedal Daltonovi sebemenší šanci – 2:0. Asistence: Sebastian Aho.

05:20

Nepřesná rozehrávka v útočném pásmu a u puku jsou znovu hráči Finska. Marko Anttila se dostal do blízkosti Daltona, ale tentokráte z toho branka není.

04:40

Finové dále pokračují v dobré hře ve vlastním oslabení a vyhodili puk až před Daltona. Korejci tak musí zakládat další akci z vlastní třetiny.

03:41
Gól

A poté se k puku za modrou čárou dostal agilní SEBASTIAN AHO, který přebruslil celé hřiště a poté zblízka mezi betony překonává Daltona – 1:0. Finové se tak v oslabení prosazují a jdou do vedení. Asistence: Teuvo Teräväinen a Juuso Riikola.

03:19

Korejci se už usadili v útočném pásmu a kombinují před Säterim. Ten nyní zastavil jejich střelu svým levým betonem a Finové se osvobozují.

02:39

Korejci si zahrají dlouhou přesilovou hru. Manninen udeřil soupeře do obličeje a dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

02:39
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

02:20

A další průnik Finů před Daltona, ten se musel znovu otáčet ve své brance a dalším zákrokem zastavil střelu Sebastiana Aha.

01:25

Znovu se do akce vydal finský celek, jenž zamotal hlavy jihokorejským obráncům, nakonec se pak Jižní Korea ubránila.

00:35

Sang-u Šin na druhé straně sjel na pravý kruh a postaral se o první střelu tohoto utkání. S tou si ale Säteri poradil.

00:10

Finové se hned po vhazování ve středovém kruhu dostali do předbrankového prostoru Jižní Koreje, ale ke střele se nakonec nedostali.

00:01

Utkání právě začalo.

V tomto utkání zaznamenáme českou stopu. Jako jeden z hlavních rozhodčích bude zápas řídit Antonín Jeřábek.

Úvodní sestavy:

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Suomela – Anttila, Mäenalanen, Pesonen.

Jižní Korea: Dalton (Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Regan, Ton-ko I, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon Seo – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Jin-Hui Ahn – Swift, Radunske, Min-Ho Čo – Čong-u Čon, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Won-čong Kim, U-sang Pak, Čin-kjo Pak – Sang-u Šin.

Rozhodčí: Jeřábek (Česko), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA).

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Vzájemná utkání

V únoru se oba celky utkaly na olympijských hrách v Pchjongčchangu, kde Fini potvrdili roli favorita a zvítězili 5:2. Naváží na tuto výhru i dnes v prvním vystoupení na MS?

Nominace Jižní Koreje na MS

Brankáři: Matt Dalton (Anyang Halla), I Jon-sung (Inčchon), Pak Song-če (Kangwon High1).

Obránci: Seo Jeong-džun, O Hjun-ho, Bryan Young (všichni Inčchon), Kim Won-džun, I Don-ku, Alex Plante, Eric Regan, Song Hjun-čol (všichni Anyang Halla).

Útočníci: An Čin-hi, Džeon Džung-wu, Pak Čin-gjo, Šin Sang-hun (všichni Sangmu), I Jung-jun (Inčchon), I Čchong-hjon (Jonsei University), Michael Swift (Kangwon High1), Čcho Min-ho, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu, Kim Won-džung, Pak Wu-sang, Brock Radunske, Šin Sang-wu (všichni Anyang Halla).

Jižní Korea

Jihokorejští hokejisté vůbec poprvé v historii postoupili do elitní skupiny mistrovství světa a je to pro ně obrovská radost. Loni v posledním duelu divize IA udolali Ukrajinu po samostatných nájezdech 2:1 a tím si zajistili druhé místo s jedenácti body. Stejný počet bodů měl i Kazachstán, o kterém se předpokládalo, že se do elitní skupiny vrátí. Ale ve shodnosti bodů rozhodl lepší vzájemný zápas, který hovořil pro Jižní Koreu. Pouze dva přípravné duely odehráli jihokorejští hokejisté, kdy nestačili na Slovensko a Německo. Po olympijských hrách v Pchjongčchangu to bude další vystoupení Jihokorejců mezi elitou. A na finského velikána se dnes pokusí vytáhnout. Čeká nás tak zajímavý duel, který si nenechte ujít.

Nominace Finska na MS

Brankáři: Harri Säteri (Florida), Ville Husso (San Antonio), Eero Kilpeläinen (Örebro)

Obránci: Miro Heiskanen (IFK Helsinky), Miika Koivisto (Kärpät Oulu), Niko Mikkola (Tappara Tampere), Juuso Riikola (KalPa Kuopio), Tommi Kivistö (Jokerit Helsinky), Julius Honka (Dallas), Markus Nutivaara (Columbus), Ville Pokka (Belleville)

Útočníci: Marko Anttila, Pekka Jormakka, Mika Niemi, Olli Palola (všichni Jokerit Helsinky), Sebastian Aho, Teuvo Teräväinen (oba Carolina), Saku Mäenalanen (Kärpät Oulu), Antti Suomela (Jyväskylä), Mikael Granlund (Minnesota), Kasperi Kapanen (Toronto), Sakari Manninen (Örebro), Janne Pesonen (Växjö), Mikko Rantanen (Colorado), Veli-Matti Savinainen (Chanty-Mansijsk)

Finsko

Finové se na loňském mistrovství světa, které se konalo v Německu a Francii, umístili na čtvrtém místě. V souboji o bronz tehdy prohráli s Ruskem 3:5 a na medailové umístění tak nedosáhli. Do semifinále se dostali přes Spojené státy americké, které porazili 2:0. Pak ale nestačili na Švédy, budoucí šampióny, kterým podlehli 1:4. Letos by rádi dali zapomenout neúspěchu na posledním MS a pokusí se získat jeden ze tří cenných kovů. Příprava se Finům vydařila. Z deseti odehraných duelů ať už v rámci přátelských utkání či Českých a Švédských hokejových her dokázali zvítězit osmkrát a dvakrát odešli jako poražený tým. Na tuto sérii by tak rádi navázali už dnes proti nováčkovi z Jižní Koree a budou rozhodně velkým favoritem.

Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. V pátek se naplno rozjelo mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná v dánských městech Kodani a Herningu. My budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel z Herningu, kde se utká Finsko s nováčkem v elitní skupině MS, a sice s Jižní Koreou. Zápasem Vás provede Vendula Zdražilová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.