Střely na branku: 34:10
Vyloučení: 4:4
Vyhrané buly: 27:25

Je konec této exhibice, kterou Finové vyhráli vysoce 7:0.
Od prvního buly byli Finové aktivnější a už v 5. minutě se dostali do vedení, když Sebastian Aho přihrál na levou stranu, kde vypálil Veli-Matti Savinainen a trefil se přesně k pravé tyči. O tři minuty později udělal Niklas Roest velkou chybu, když kotouč doslova daroval Marku Anttilovi a ten ho z bezprostřední blízkosti dostal za záda Haugena.
Třetí třetina ztratila na atraktivitě, ale nakonec padla ještě jedna branka a to v 58. minutě, když Stefan Espeland udělal velkou chybu, po které si Saku Mäenalanen vyměnil přihrávku se spoluhráčem a zavěsil do norské brány. Finové si tak po dvou výhrách 8:1 připisují další debakl soupeře.

59:35

Střela Juusa Riikoly byla zblokována a neohrozila tak bránu Norska.

58:45

Domácí v plném počtu.

58:37

Norové ani v tomto oslabení nevstřelí branku a Finsko tak začátek turnaje začalo naprosto skvěle, ovšem nutno říct, že na úvodu chytili slabší soupeře.

57:45
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Finové dávají už pátou branku na tomto turnaji v oslabení! Stefan Espeland udělal velkou chybu, když se vracel s pukem, ovšem SAKU MÄENALANEN mu odebral kotouč, následně si vyměnil přihrávku se Sakari Manninenem a zakončil pod betony Haukelanda! Finsko tak vede už 7:0. Asistence: Sakari Manninen.

57:20

Stefan Espeland vystřelil od modré čáry, ale i přes teč neskončil puk v bráně.

56:45
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Mikko Rantanen – 2 min., držení hole).

55:55

Olli Palola skvěle prokličkoval mezi dvěma hráči a následně vystřelil, ovšem Henrik Haukeland jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

55:35

55:04

Následně ale Finové získali puk a šli 2 na 1, ovšem následná přihrávka nebyla přesná.

54:30

Nyní se Norové usadili v útočné třetině a kombinují u mantinelu.

53:53

Nyní může Norsko vstřelil alespoň jednu branku, jelikož hraje přesilovou hru.

53:35
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., podražení).

53:15

Hra nyní připomíná souboj dvou horších týmů KHL. Finové šetří síly na příští souboj, zatímco Norové působí unaveným dojmem.

52:15

Norové se snažili projít středem hrací plochy, ale puk získalo na svou stranu Finsko. Posléze nahodili kotouč na bránu Haukelanda, který ho vyrazil.

51:32

Nyní hra trochu ztratila na atraktivitě a ani jedno mužstvo se nedostalo k nějaké šanci nebo střele.

50:20

Přihrávka rukou na norské straně.

50:00

Deset minut do konce, pravděpodobně celého utkání, vedou Finové vysoce 6:0 a dál pokračují ve velmi aktivní hře.

49:41

Hosté v plném počtu.

49:05

Opět Finové předvedli kombinaci, kdy puk prošel pár centimetrů od brankové čáry, ale žádný domácí hráč ho nezavěsil do prázdné brány.

48:29

Mikko Rantanen skvěle tečoval střelu Sebastiana Aha, ale následně puk skončil jen v moci Henrika Haukelanda.

48:03

Opět Sebastian Aho místo střely ve velmi dobré příležitosti ještě dával přihrávku na pravou stranu, ovšem ta nebyla přesná.

47:41
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., krosček).

46:58

Finové ví, že dnešní zápas už neztratí a kombinují až do prázdné brány. Místo pozic, ze kterých by stříleli ještě nahrávají.

46:34

Další ofsajd Finů, tentokrát byl dřív ve třetině Norska Mikael Granlund.

46:06

Janne Pesonen byl v útočné třetině velmi brzo a rozhodčí odpískali ofsajd.

45:38

Henrik Haukeland měl nyní štěstí, když střelu pouze vyrazil lapačkou, nikoliv chytil do ní.

45:02

Norové vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a jelikož už Norsko hrálo v plném počtu tak ani nyní nemohou vystřídat unavenou formaci.

44:56

44:42

Norové jsou při tomto oslabení naprosto odevzdaní a Finové z nich mají pouze hrací klobouky.

43:55

Henrik Haukeland nyní předvedl dobrý zákrok, když vyrazil střelu finského hráče, poté mu ale vlastní spoluhráč dostal znepříjemnil život, když mu bruslí kotouč poslal pod betony.

43:31

Opět zmatek před norskou bránou, ale nyní Henrik Haukeland zasahovat nemusel.

42:56
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Tommy Kristiansen – 2 min., hrubost).

42:39
Šance

Janne Pesonen se dostal ke střele bekhendem, ale jeho pokus skončil jen na tyči a Henrik Haukeland tak má velké štěstí od začátku svého působení na ledě!

42:02

Nyní se Finové dopustili zakázaného uvolnění a následuje buly před bránou Harri Säteriho.

41:23

Norům se povedlo vyhodit pouze do středního pásma a Finsko opět drží kotouč na svých holích.

40:15
Šance

A Kasperi Kapanen hned nového brankáře pozdravil tyčkou! Velmi dobře se finský útočník dostal z levé strany přes obránce, ale následně zakončil pouze do pravé tyče!

40:01

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Lars Haugen, přichází Henrik Haukeland.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:51.

Druhá dvacetiminutovka je u konce a Finsko vede vysoce už 6:0. Šedesát jedna vteřin po začátku druhé periody poslal Mikael Granlund přihrávku před bránu, kde přesně zakončil Teuvo Teräväinen. O dvě minuty později Kasperi Kapanen se skvěle dostal mezi dvěma hráči a následně nekompromisně zakončil pod horní tyč. Dvě minuty před koncem se Markus Nutivaara dostal k dorážce a zakončil přes beton hostujícího brankáře. A nakonec patnáct vteřin před koncem třetiny si Mikael Granlund najel až k bráně a poté zavěsil do levé šibenice.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:46
Gól

Norové se dopustili dalšího faulu, ale Finové ještě zkoušeli hrát v šesti hráčích, což se jim vyplatilo a dávají šestou branku! MIKAEL GRANLUND si najel naprosto sám až k bráně a následně zakončil přesně do levé šibenice! Finové tak vedou už 6:0. Asistence: Teuvo Teräväinen.

39:22

38:44

38:18
Gól

A je to 5:0! Mikael Granlund změnil pozici z pravé strany na pravou, následně hodil žabičku před bránu, kde zakončil Rantanen, ovšem Lars Haugen vyrazil puk k MARKUSU NUTIVAAROVI, který ho uklidil na beton norského gólmana. Asistence: Mikko Rantanen, Mikael Granlund.

37:22

Norové mohli hrát přesilovou hru, ovšem po půl minutě jsou to oni, kteří hrají v oslabení 3 na 4.

37:22
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Ken André Olimb – 2 min., vysoká hůl).

37:15
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Tommy Kristiansen – 2 min., hákování).

36:49

Finsko krátce po buly vyhodilo puk přes celé kluziště, ale Norové už se ženou do útočné třetiny.

36:44
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Teuvo Teräväinen – 2 min., faul loktem).

36:25

Sebastian Aho si chtěl obhodit protihráče, ale to se mu nepovedlo a puk tak získali Norové.

35:09
Šance

Nyní Larse Haugena zachránila od pátého gólu tyč! Norský brankář vyrazil střelu finského hráče přímo na hůl Mikaela Granlunda, ale ten bekhendem orazítkoval levou tyč!

34:50

Mikko Rantanen se dostal k odraženému kotouči, ale z otočky měl těžké zakončení.

34:19

Finové nyní přes minutu drží kotouč ve třetině soupeře, ale střela zatím nepřišla.

33:23

Norsko se dopustilo ofsajdu a zhatilo tak možnost vystřelit.

32:39

Marko Anttila od začátku utkání dělá velké problémy Norům při jejich rozehrávce a i nyní málem získal puk pro svoje mužstvo.

32:05

Norové pouze odevzdali puk soupeři a dopředu se tak žene Finsko.

31:10

Thomas Valkvae Olsen se zbavil protihráče a následně vystřelil, ale jeho rána mířila přesně do míst, kde byl připraven Harri Säteri.

30:43

Lars Haugen si nyní poradil se střelou finského hráče od modré a po komerční přestávce následuje buly před bránou Norska.

30:19

Norové jakoby až nyní začali hrát dnešní zápas a jsou velmi aktivní. Ovšem byl by zázrak dotáhnout čtyřbrankové manko proti týmu jako je Finsko.

29:55

Norové se nyní dostali ke střele, ovšem i tato skončila pouze vedle svatyně Harri Säteriho.

29:34

Sakari Manninen se předvedl tvrdou ránou, ale ta mu vůbec nesedla a skončila vedle norské brány.

28:57

Nyní musel být ve střehu Harri Säteri, který si ale poradil se střelou norského hráče.

28:25

Veli-Matti Savinainen předal puk z pravé strany na Teuvo Teräväinena, který se dostal ke střele, ale ta skončila vedle Haugenovy brány.

27:03

Tobias Lindström čekal před bránou na puk, který následně tečoval, ale ten neskončil za zády Harri Säteriho.

26:37

Christian Bull se pokusil o skrytou střelu od modré čáry, ale tu Harri Säteri vyrazil betonem.

26:02

25:10

Pekka Jormakka měl rychlost, ale následně nezakončil přesně a u puku je Norsko.

23:41
Gól

Neuvěřitelný válec předvádí Finsko a vede už 4:0! Mikko Rantanen se jako první pokoušel najít na levé straně Kapanena, ale ten minul puk. Ovšem poté získal kotouč na svou hůl Miro Heiskanen, který ho předal KASPERIMU KAPANENOVI, ten skvěle prošel mezi dvěma hráči a následně nekompromisně zakončil pod horní tyči. Asistence: Miro Heiskanen, Mikko Rantanen.

22:36

Opět se Finové dostali dopředu, ale tentokrát skončil puk u obrany Norska. Ovšem hosté následně kotouč opět ztratili.

21:01
Gól

Finsko jde už do tříbrankového vedení! Granlund Mikael, který byl na ledě ještě z prvního útoku přihrál zpoza brány na modrou čáru, kde vystřelil TEUVO TERÄVÄINEN přesně mezi nohy Kena André Olimba, který neměl hůl a následně puk zapadl k levé tyči. Asistence: Granlund Mikael, Miika Koivisto.

20:35

Kasperi Kapanen udržel puk na své holi a Finové stále drží útočné pásmo.

20:07

Úvodní buly druhé třetině vyhrálo Finsko, které se ihned dostalo ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.

20:01

Další třetina začne přibližně v 21:03.

První třetina je u konce a Finsko zatím zaslouženě vede 2:0. Od prvního buly jsou Finové aktivnější a už v 5. minutě se dostali do vedení, když Sebastian Aho přihrál na levou stranu, kde vypálil Veli-Matti Savinainen a trefil se přesně k pravé tyči. O tři minuty později udělal Niklas Roest velkou chybu, když kotouč doslova daroval Marku Anttilovi a ten ho z bezprostřední blízkosti dostal za záda Haugena. Poté se ani jeden tým nedostal do žádné větší šance a Finsko tak vede o dvě branky.

20:00

První třetina skončila.

19:53

A poté i Mikko Rantanen se dostal do zakončení, když si před hostující svatyní zpracoval puk, ale poté zamířil rovněž vedle levé tyče.

19:46

Mikael Granlund se dostal s kotoučem až před bránu, ale následně zamířil bekhendem těsně vedle levé tyče.

19:22

Tato přesilová hra se Norsku vůbec nepovedla a u puku byli častěji Finové, kteří si dostali i ke střele.

19:13

18:41

Marko Anttila velice dobře dorážel na protihráče až vybojoval puk pro svůj tým.

18:10

Opět se Finům povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny a následně měli Norové opět menší problémy při své rozehrávce.

17:48

Ovšem poté se ke střele dostalo Finsko, které na tomto turnaji vstřelilo už čtyři branky v oslabení.

17:32

Norové tak mohou snížit z první přesilové hry dnešního utkání.

17:13
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Juuso Riikola – 2 min., hákování).

16:42

Daniel Sörvik vypálil od modré čáry a udělal menší problémy finské obraně, která nemohla vyhodit kotouč.

16:26

Následně ale Finové vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a i když se Julius Honka snažil být za bránou soupeře jako první, tak se mu to nepodařilo a následuje buly před svatyní Harri Säteriho.

16:06

Nyní se bojovalo o puk ve středním pásmu, ale nakonec ho vybojovalo Finsko a poté hned čtyři hráči jeli střídat.

15:27

Ville Pokka pouze lehce vystřelil, ale žádný jeho spoluhráč tento pokus netečoval a puk skončil ve výstroji Larse Haugena.

14:36

Nakonec ale z norského útoku nic nebylo a kotouč na své hole opět získalo Finsko.

14:01

Saku Mäenalanen se dlouho rozmýšlel, jestli má přihrát nebo vystřelit, ale nakonec z toho nebylo ani jedno a dopředu jdou Norové.

13:46

Nakonec se Norové dostali do zakončení, ale to nebylo nijak vážné a Harri Säteri snadno chytil puk do své moci.

13:26

Norsko se vůbec nemůže dostat ani přes polovinu hrací plochy, jelikož Finové je už od modré čáry napadají a nenechají je ani rozehrát.

12:13

Momentálně nejproduktivnější hráč Mistrovství světa Sebastian Aho velice zkomplikoval rozehrávku Norů, ale posléze soupeř vyhodil puk do bezpečí.

11:57

Veli-Matti Savinainen sice vystřelil na soupeřovu bránu, ale už předtím byl odpískán ofsajd a tak tenhle pokus byl navíc, což lehce rozčílilo norské hráče.

11:15

Miika Koivisto ještě dával puk na pravou stranu, kde mu ovšem Kasperi Kapanen ujel a Finové se nedostali ke střele.

10:49

Finové, konkrétně Marko Anttila a jeho spoluhráči se snažili získat puk za norskou bránou, ale nakonec soupeř vyhodil kotouč ze své třetiny.

09:27

Veli-Matti Savinainen poslal puk na levou stranu, kde si ho zpracoval a následně vystřelil Teuvo Teräväinen, ale tentokrát tato střela mířila těsně nad horní tyč Haugenovy brány.

09:06

Kristian Forsberg se dostal dopředu po pravé straně, ale místo přihrávky zvolil střelu, kterou Harri Säteri úplně nečekal a rychle tak musel zasahovat betonem.

08:33

Ludvig Hoff byl v útočném pásmu příliš brzo a ocitl se tak v ofsajdu.

08:05

Finsko opět hraje skvěle a předvádí aktivní hru jako v prvních dvou zápasech proti Lotyšsku a Jižní Korei.

07:13
Gól

Velká chyba Norska a Finové jdou už do dvoubrankového vedení! Niklas Roest dostal puk za svou bránu, odkud chtěl vyjet, ovšem zaklopýtl a kotouč tak přihrál pouze MARKU ANTTILOVI, který z bezprostřední blízkosti zakončil za záda Larse Haugena. Bez asistence.

06:19

Útok Finska tentokrát zakončením neskončil, ale Norové už museli jet vystřídat a kotouč tak pouze vyhodili k bráně Harri Säteriho.

05:02

Norové se málem dostali do zakončení, ale poté se k puku dostal soupeř a okamžitě vyrazil dopředu Kasperi Kapanen, který ještě hledal spoluhráče na pravé straně, ovšem přihrávka se mu úplně nepovedla.

04:55

Niklas Roest pouze prověřil finského gólmana Harri Säteriho. Ovšem ten jeho pokus viděl a bez problému chytil.

04:26

A další střela finského výběru, ovšem tentokrát jí chytil do své lapačky Lars Haugen.

04:03
Gól

Finové jdou do vedení! Sebastian Aho dostal přihrávku ve středu hrací plochy, následně poslal puk na levou stranu, kde byl připraven ke střele VELI-MATTI SAVINAINEN a jeho rána šla přesně k pravé tyči nad lapačkou Haugena. Asistence: Sebastian Aho, Markus Nutivaara.

03:28

Mikael Granlund se skvěle prosmýkl středem hřiště mezi dvěma hráči, ale následně vystřelil z velkého úhlu a nehrozil tak bránu Norska.

03:07

Dlouhou dobu se hra nepřerušila a kotouč po střele finského hráče chytil do své moci Lars Haugen.

02:25

Miro Heiskanen si nezpracoval kotouč na modré čáře a všichni hráči Finska se tak musí z útočné třetiny stěhovat pryč.

01:54

Finové ztratili kotouč ve třetině Norska, ale následně se soupeř dostal do problémů a u puku tak jsou domácí.

01:15

Veli-Matti Savinainen si dělal místo před bránou a čekal na střelou, kterou by mohl tečovat, ale poté puk minul.

00:30

Norové si vyměnili pár přihrávek v útočném pásmu a následně se vložil do střely Jonas Holös, ovšem jeho pokus Harri Säteri viděl a betonem vyrazil.

00:03

Úvodní buly vyhrálo Norsko.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola – Rantanen (A), Mikael Granlund (C), Kapanen – T. Teräväinen, Aho (A), Savinainen – Manninen, Suomela, Jormakka – Anttila, Pesonen, Mäenalanen.

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum – K. A. Olimb, M. Olimb (A), Lindström – Valkvae Olsen, Bastiansen (A), Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Kristiansen, Roest, Röymark.

Rozhodčí: Oliver Gouin, Konstantin Olenin – Rene Jensen, Brian Oliver.

Norsko:

Norové se momentálně nacházejí na čtvrtém místě se třemi body a skóre 7:7. V prvním utkání narazili na Lotyšsko. Už v 9. minutě poslal Nory do vedení Bastiansen. Za další čtyři minuty zvýšil náskok na dvě branky Bonsaksen. Ve 27. minutě snížil Balcers a v 52. minutě srovnal Abols. Poté už v základní hrací době branka nepadla a šlo se do prodloužení. To netrvalo příliš dlouho, jelikož se po dvaceti čtyř vteřinách prosadil lotyš Balcers. Norsko si tak připsalo pouze bod. Ve druhém zápase se utkalo s Německem a byly to gólové hody. V prvním utkání narazili na domácí Dánsko, ale prohráli na nájezdy. V posledním utkání se utkali s Norskem. Už ve 2. minutě se prosadil v oslabení Olimb a po šesti minutách i Olsen. Norsko tak vedlo 2:0. V 15. minutě snížil z přesilovky Hager a dvě minuty před koncem první třetiny srovnal Michaelis. Ve 22. minutě ale poslal hosty znovu do vedení Bastiansen. Ve 28. minutě se trefil v přesilové hře podruhé Hager. V 51. minutě šli opět Norové do vedení po brance Sorvika. Ale ve stejné minutě o dvacet pět vteřin později srovnal Seidenberg. V prodloužení branka nepadla a šlo se na nájezdy, které Norsko vyhrálo 3:0. Nejlepším střelcem Norska je se dvěma branky Bastiansen.

Finsko:

Finy na začátek Mistrovství potkaly slabé týmy a momentálně se nacházejí na druhém místě s šesti body a skóre 16:2. Finové se v prvním utkání utkali s Jižní Koreou a byla to exhibice. Ve 4. minutě se prosadil Aho v oslabení. O dvě minuty později přidal druhou branku Teravainen a opět v oslabení. První třetina tak skončila 2:0 ve prospěch Finska. Ve 29. minutě přidal druhou branku Aho, tentokrát pro změnu v přesilovce. 33. minuta a Finsko už vedlo 4:0. Čtvrtou branku vstřelil Savinainen. O minutu později se ale dočkali i Jihokorejci, když se prosadil Swift. Dvě minuty před koncem druhé periody se prosadil v oslabení i Nutivaara a Finsko vedlo už 5:1. Ve 47. minutě dal gól Maenalanen a o minutu později i Kapanen. Poslední branku tohoto utkání vstřelil v 54. minutě Pesonen a Finsko vyhrálo vysoce 8:1. Ve druhém utkání se utkalo s Lotyšskem a i tentokrát to byla snadná výhra. V první třetině se trefili Fini hned třikrát, konkrétně Aho, Savinainen a Suomela. Ve druhé části přidali branky Aho a Savinainen. V poslední třetí dvacetiminutovce přidali branky Teravainen, Rantanen a Teravainen. Nakonec se dočkalo i Lotyšsko, když se prosadil Bukarts. Finsko tak i podruhé vyhrálo 8:1. Nejproduktivnějším hráčem nejen Finska, ale zatím celého Mistrovství je Aho s deseti body (4+6).

V dalším utkání se proti sobě střetnou týmy Finsko a Norsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala na Olympijských hrách. Tam byl stav po první třetině 1:1. Ovšem ve druhé dvacetiminutovce šli Finové do vedení a ve třetí třetině naprosto smázli soupeře třemi góly. Finsko tak vyhrálo 5:1. Nyní se bude hrát Jyske Bank Boxen v Herningu. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 000 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.