Utkání mezi Francií a Rakouskem je za námi. Francie v každé třetině dala o jednu branku více než soupeř a zaslouženě se dnes může radovat z výhry. Rakousko dnes neodehrálo určitě nejhorší zápas, dokázalo si vytvořit solidní šance, většinou ale zasáhl Hardy nebo v koncovce zklamali útočníci. Já vám děkuji za pozornost, z tohoto utkání je to ode mně vše!

Konec zápasu.

59:58

A ještě jedna šance na francouzské straně. Yohann Auvitu ujel se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Celou akci vzal na sebe, ale trefil jen gólmanovu výstroj. Utkání končí!

Rauchenwald

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Oliver (USA), Otmakhov (RUS)
Počet diváků: 5780

59:50

Další střela od modré čáry. Clements Unterweger z nápřahu trefil jen prvního clonícího hráče, od něhož se kotouč odrazil vysoko do ochranné sítě.

59:28

Na modré čáře se ke střele opět odhodlal Layne Viveiros. Tentokrát jeho pokus ještě tečoval některý z jeho spoluhráčů před brankovištěm. Hardy i přesto drží kotouč někde ve své výstroji.

58:02

Z první střílel od modré čáry Layne Viveiros. Hardy včas zaklekl do své pozice a betonem Viveriosův pokus vyráží mimo nebezpečí.

57:10

Stéphane Da Costa se dostal k puku v útočné třetině, poté ho v klidu poslal do středního pásma. Odsud se puk opět stěhuje k brance Starkbauma. Francie už zřejmě bude víceméně šetřit čas.

56:12

V solidní rychlosti si najel do střelecké pozice Fabio Hofer, jehož pokus Hardy vyrazil betonem za svou branku. Rakušané se následně usazují v pásmu a kombinují.

55:18

Rakušanům se početní výhoda příliš nedaří. Jonathan Janil se zmocnil kotouče u své branky a poté jej vyhazuje až k rakouskému gólmanovi.

54:45

Starkbaumova rozehrávka zpoza vlastní branky nebyla vůbec přesná. U kotouče jsou Francouzi, kteří budou chtít ušetř nějaký ten čas z oslabení.

54:09

Že by poslední možnost, jak dohnat gólovou ztrátu! Francouz Texier dostává od rozhodčích dvouminutový trest za držení. Po úpravě ledu se tedy bude vhazovat v obranném pásmu Francouzů.

54:09
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Alexandre Texier – 2 min., držení).

53:55

Manuel Ganahl napřáhl na modré čáře. Jeho přízemní pokus se odrazil zřejmě od betonu brankáře.

53:24

Na opačné straně ledové plochy pálil z totožné pozice Yohann Auvitu. Jeho pokus by už snesl přísnější měřítka, Starkbaum jej však viděl a kotouč udržel ve výstroji.

52:49

Prostor na modré měl Mario Altmann a využil ho ke střele. Altmannův pokus nebyl ale z těch nejpovedenějších, a tak s ním francouzský strážce svatyně neměl žádné problémy.

52:27

Na toto utkání si do kodaňské Royal Areny našlo cestu 5780 fanoušků!

52:18

Prostoru na křídle využil Brian Lebler. Zkusil zamířit k bližší tyči, tam byl ale pozorný Hardy, který napodruhé kotouč zkrotil.

50:50

Do útočné třetiny dojíždějící Nicolas Ritz zkusil pálit hned poté, co se dostal ke kotouči. Jeho střelu či nabídku na teč srazil rakouský obránce mimo nebezpečí.

49:42

Rakušané už neměli potřebné síly k založení útoku, a tak ze středního pásma jen nahazují kotouč za Hardyho branku a odjíždějí na střídačku.

48:33

Pardubický Jordann Perret se málem dostal ke střele těsně před brankou. Kotouč zpoza branky ale nakonec neprošel.

48:01
Šance

Thomas Hundertpfund ujel s jedním ze svých spoluhráčů do přečíslení dva na jednoho! Hhundertpfund dostal přihrávku přímo před branku a pálil z první. Jeho pokus dokázal Hardy na poslední chvíli vyrazit!

47:38

Přesilová hra se Francouzům nyní moc nedaří. Rakušané pomalu ani nehrají v obranné třetině. Kotouč končí opět u Hardyho.

46:54

Konstatnin Komarek se dostal ke kotouči v obranném pásmu poměrně zadarmo, a tak ho mohl vyhodit. Komarek ještě zkusil poslat oblouček na Raffla, ten měl k puku ale poměrně daleko.

46:21
Trest

Vyloučení v týmu Rakousko (Martin Schumnig – 2 min., vysoká hůl).

46:08

Rakušané se pokusili o rychlou útočnou akci, jeden z nich ale poslal puk za Hardyho branku ještě před červenou čárou, a tak rozhodčí píská zakázané uvolnění. Hra se tedy opět přestěhuje do obranné třetiny Rakouska.

45:36

U modré čáry převzal kotouč Nicolas Ritz, který se vydal směrem k brance a následně zhruba z vrcholku kruhů pálil. Ritzův pokus srazil jeden z rakouských beků do ochranné sítě.

44:35

Francouzi se nemohli usadit v útočném pásmu a postupně ho vyklidili. Ze středního pásma poté nahazují kotouč a odjíždějí střídat.

43:05

Dominic Zwerger ujížděl na branku tísněn obráncem. Předvedl krásnou stahovačku, pomocí které se dostal ještě do lepší pozice. Jeho střela ale nebyla z těch nejlepších. Hardy vyráží betonem.

42:32

Hardy připraven. Francouzský gólman si musel poradit se střelou Schumniga z větší vzdálenosti. Včas zaklekl a kotouč udržel.

41:06
Gól

Francie právě vstřelila branku!
Přesilovka proměněna! SACHA TREILLE dostal přihrávku od Texiera do útočného pásma. Zde si krásně zpracoval puk, zbavil se obránce, poté vykoupal Starkbauma a z bekhendu dává pátý gól Francie! Krásná akce pardubického útočníka. Asistence: Alenxadre Texier, Kévin Hecquefeuille.

40:45
Trest

Hardy už přikryl kotouč pod svou rukavici, když v tom přijel Raffl a sekl jej přes lapačku. Rakouský hráč jde tedy na trestnou lavici.

40:01

Konec druhé třetiny! Francie, stejně jako v úvodním dějství, vstřelila dvě branky. Rakousko taktéž stejně jako v první třetině skórovalo jednou. To znamená, že Francie půjde do třetí periody s dvougólovým náskokem. Rakušané dnes ale nehrají vůbec špatné utkání, mají své šance, soupeř jich ale zatím proměnil víc.

Další třetina začne přibližně v 18:00.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:45

Anthony Guttig krásně v rychlosti přejel několik obránců a zavezl tak kotouč do útočné třetiny Francie. Střelu z otočky poté poslal na vzdálenější tyč Valentin Claireaux. Puk se po jeho pokusu odrazil od někoho před brankou jen těsně nad horní tyčku!

37:49
Gól

Francie jde do dvoubrankového trháku! Alexandre Texier poslal do brejku TEDDYHO DA COSTU, který ho bez mrknutí oka proměnil! Asistence: Alexandre Texier, Hugo Gallet.

36:59

Kotouč z křídla poslal na brankoviště Peter Schneider. Nebezpečně se k dorážce dostal jeden z jeho krajanů, Hardy vytasil zákrok betonem včas.

35:49
Šance

Yohann Auvitu pálil na branku, jeho svižný pokus se odrazil od betonu gólmana k Damienu Fleurymu. Ten se ho pokoušel duchapřítomně dorazit ze vzduchu, rozhodčí mu ale odpískal hru vysokou holí! Nicméně i Fleuryho pokus dokázal rakouský gólman vyrazit.

35:24

Francie pokračuje v přesilové hře. Starkbaum si musel pohlídat střelu od modré čáry, tentokrát je však úspěšný. Kotouč udržel ve výstroji.

34:11
Gól

Francouzi se radují, své vedení si totiž berou zpět! Stéphane Da Costa nabil na pravý kruh z pohledu brankáře DAMIENU FLEURYMU, který trefil k bližší tyči přesně! Asistence: Stéphane Da Costa, Yohann Auvitu.

33:54
Trest

Uvidíme krátkou přesilovku pět na tři! Patrick Peter inkasuje dvouminutový trest za faul kolenem!

33:34

Rakousko se ujalo kotouče a drželo ho tak, aby ušetřilo cenné vteřiny z oslabení. Nakonec se pokusilo i zaútočit. K Rafflovi padal oblouček, ovšem rakouský útočník ho převzal až za modrou čárou, tedy ofsajd.

32:51

Starkbaum si nejprve v pohodě poradil s jedním pokusem soupeře. Následně musel vytáhnout dobrý zákrok také proti Damienu Fleurymu, který se dostal ke střele z levého kruhu, na němž byl téměř sám.

32:23
Trest

Vyloučení v týmu Rakousko (Patrick Obrist – 2 min., podražení).

31:22
Gól

Rakousko právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno a rakouští fanoušci se mohou radovat! Střelu Heinricha vyrazil Hardy na brankoviště, kde se puk dostal k Hoferovi, který ještě gólově zakončit nedokázal. To až poté s dorážkou úspěšný MICHAEL RAFFL. Asistence: Fabio Hofer, Dominique Heinrich.

30:42
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Stéphane Da Costa – 2 min., vysoká hůl).

30:28

Stéphane Da Costa zavezl puk do útočného pásma. Neměl nikoho, komu by mohl přihrát, a tak vystřelil k bližší tyči z jeho pohledu. Starkbaum byl pozorný a nenechal se rozhodit ani jedním z dojíždějících francouzských útočníků. Po úpravě ledu se bude vhazovat po levici rakouského gólmana.

29:29

Rakušané měli výhodu krátké přesilové hry. V útočné třetině si vytvořili dobrý tlak, který vyústil střelou z větší vzdálenosti. Pálil Schumnig, jeho střelo ale ještě někdo před brankou srazil těsně mimo.

28:28

Další z francouzských střel již prošla. Letěla od modré čáry, Bernhard Starkbaum na ni však po celou dobu letu viděl, a tak neměl problém podržet puk ve výstroji.

28:17

Nenápadně vjel do pásma Thomas Hundertpfund, s nímž se stihli vrátit ještě dva beci. A právě jeden z nich mu srazil střelu vysoko do ochranné sítě.

28:06

Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Francie se pokusila o přechod do útočného pásma, její hráče ale přistihl rozhodčí v ofsajdu.

27:24
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Damien Fleury – 2 min., nedovolené bránění).

26:52
Trest

Vyloučení v týmu Rakousko (Patrick Peter – 2 min., nedovolené bránění).

25:44

Treille nejprve zablokoval střelu, díky čemuž se jeho následně mohl usadit v útočném pásmu, kde branku objel Quemener. Starkbaum se stihl ke své levé tyčce přemístit včas a nepřipustil větší komplikace.

24:56

Ganahl byl obrán o puk, a to dovoleným způsobem. To se sice nelíbilo rakouským příznivcům, ale Francie už míří s pukem na druhou stranu.

23:58

Další dobrá akce Rakušanů! Ke vzdálenější tyči z pohledu brankáře dostal dobrou přihrávku Stefan Ulmer. Ani on ale netrefil tak, jak by potřeboval.

22:46

Rakousko si nyní vytvořilo solidní tlak, vyrovnat skóre ale zatím nedokázalo! Manuel Ganahl posílal puk před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal. O pár sekund později nebyl daleko od dorážky do prázdné klece Ganahl, jenže puk netrefil.

22:03
Šance

Ještě větší šanci jsme ale nyní viděli na druhé straně ledové plochy! Thomas Hundertpfund dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, kde byl nikým nehlídán, a vypálil. Zkusil zamířit do levého horního růžku z pohledu brankáře, ovšem přestřelil.

21:12

A Starkbaum úspěšný i o chvíli později. Alexandre Texier se dostal ke střele z těsné blízkosti branky, bohužel pro něj a jeho tým byl ale rakouským gólmanem vychytán.

21:06

Rakouský gólman si připisuje první úspěšný zákrok v druhé třetině. Bude se vhazovat po jeho levici.

20:01

Prvních dvacet minut je za námi. Rakušané měli horší úvod utkání, což se ale ve skóre nepromítlo. Šli totiž do vedení jako první. Francouzskému výběru se poté podařilo srovnat a o tři minuty později dokonce obrátit stav ve svůj prospěch. Uvidíme, zda vedení udrží i do následujících pasáží.

Další třetina začne přibližně v 17:05.

20:00

První třetina skončila.

19:57

Rakušané budou tři sekundy před koncem třetiny vhazovat v útočném pásmu. Pokusí se o vyrovnávací branku?

19:15
Šance

Veliká šance Francouzů gólem nekončí a stále je to tedy jen o jedinou branku. Damien Fleury našel zpoza branky Stéphane Da Costu, který ale zblízka neuspěl! O chvíli později pálil také Alexandre Texier, ani jeho pokus za brankovou čárou ale nekončí!

18:30

Další francouzská střela neprošla. Rakušané ji včas zablokovali a následně ukončují tlak soupeře vyhozením puku přes všechny čáry.

17:42

Starkbaum si vyjel a raději před dojíždějícím soupeřem odehrál kotouč k mantinelu. Tam si ho ale stejně berou zpět Francouzi, kteří se dostali i ke střeleckému pokusu. Ten se však zastavil o zadní mantinel.

16:58

Před Hardym nastala menší strkanice, tentokrát se ale vylučovat nebude. Bude se vhazovat po levici francouzského gólmana.

16:49

Alexandre Texier se otočil na modré čáře a vzápětí vystřelil. Do jeho pokusu se ještě nebezpečně pokusil sáhnout jeden z hráčů, co stál před brankou. Bohužel pro Francii neúspěšně.

15:37

Anthony Rech posílal kotouč před branku. Do dráhy kotouče ještě ale sáhl jeden z vracejících se beků. Puk nakonec skončil jen u Fleuryho, který nebyl ve střelecké pozici.

14:25

Janilovo nahození zastavil rakouský gólman za vlastní brankou, čímž vybojoval kotouč pro svůj tým, který s pukem na holi míří na druhou stranu a bude se snažit o vyrovnání.

13:10
Gól

Francouzi otáčejí skóre! Starkbaum vyrazil jeden ze soupeřových pokusů jen na brankovišti, kde už na několikrát dorazil kotouč do branky SACHA TREILLE! Asistence: Alexandre Texier, Kévin Hecquefeuille.

12:11
Trest

Nyní už se ale síly na ledě vyrovnají. Na trestnou lavici odjíždí pykat Komarek, jenž se provinil sekáním proti soupeři.

11:58

Francouzi získali kotouč v obranném pásmu a velmi dlouhou dobu ho drželi u Hardyho. Nakonec ho pod náporem Rakušanů přeci jen vyhazují.

10:57
Trest

Uvidíme další rakouskou přesilovku. Lamperier inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

10:00
Gól

Francouzi si vytvořili dobré šance, až tato je ale proměněna! Stéphane Da Costa vypálil na rakouského gólmana, který puk vyrazil jen k dojíždějícímu DAMIENU FLEURYMU, jenž bezpečně uklidil kotouč za brankovou čáru! Asistence: Stéphane Da Costa, Anthony Rech.

09:04

Z přesilovky Rakušanů zbývá odehrát něco přes půl minuty. Mezitím se ale soupeř opět osvobozuje a formace na oslabení může jít střídat.

08:20

Rakušané kombinovali v útočném pásmu, poté ale Manuel Ganah ztratil kotouč a Francouzi se poprvé osvobozují.

07:36
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Jonathan Janil – 2 min., podražení).

06:58
Šance

Layne Viveiros dostal skvělou přihrávku, díky čemuž se ocitl v parádní střelecké pozici, jenže neuspěl. Následně dostal další dobrou přihrávku do jízdy Schneider, který se ocitl v samostatném nájezdu, jenže ani on neuspěl.

05:38
Trest

Za brankou Rakouska nastala po zákroku na jednoho z Francouzů menší strkanice a rozhodčí poprvé v utkání udělují tresty. Spannring dostává dvě minuty za hrubost, stejně tak Stéphane Da Costa.

05:27

Rakušané si další šanci v útočném pásmu nevytvořili. Naopak musel zasahovat rakouský gólman, který předvedl jistý zákrok proti střele z pravého křídla. Ta vylétla z hole Stéphana Da Costy.

03:32
Gól

Máme tu první branku utkání! Rakušané zatím byli horším týmem, nyní ale poslal dobrou přihrávku do jízdy THOMASI HUNDERTOFUNDOVI Heinrich. První jmenovaný poté ukázkově zacílil do horního růžku, kde kotouč skončil. Asistence: Dominique Heinrich, Martin Schumnig.

01:53

Ve středním pásmu se Francouzi dostali ke kotouči, který následně Valentin Claireaux zavezl až do útočného pásma. Rakušané se ale ubránili a po chvíli už přechází do útoku oni.

00:48

Nyní už to byla o poznání lepší akce! Kotouč na modrou čáru dostal ke střele Yohann Auvitu, který využil trochu volného prostoru a vypálil. Rakouský gólman si proti jeho pokusu připisuje první úspěšný zákrok.

00:06

Francouzi vybojovali kotouč na úvodním vhazování. Anthony Rech se následně pokusil o jeho nahození do třetiny, místo toho ale kotouč poslal o mantinel mimo hrací plochu. Buly ve středovém kruhu se bude opakovat.

00:01

Utkání právě začalo.

Rakousko

Rakušanům se na šampionátu také příliš nedaří. V prvním utkání nejprve inkasovali sedmigólový příděl od Švédů, stejně vysokou porážku inkasovali i v utkání s Ruskem. Padli také se Slováky, kteří je přehráli v poměru 4:2. Prozatím jediný bodík získali proti Švýcarům, které dlouho trápili a nakonec prohráli až v prodloužení. Tyto výkony je tedy prozatím řadí na předposlední místo v tabulce. A pokud budou chtít dohrát skupinu bez boje o záchranu, budou muset o něco přidat.

Nejproduktivnějším hráčem Rakušanů je Peter Schneider, jenž má na kontě bod a asistenci.

Francie

Hokejisté Francie za sebou mají čtyři utkání, přičemž jejich úspěšnost je 25% procentní. Je nutno dodat, že Francouzi sehráli zápasy s dvěma favority skupiny, tedy s Ruskem a se Švédy. Dále poté padli také se slovenským celkem. Jedinou výhru zapsala Francie proti poslednímu Bělorusku, které na turnaji ještě nepoznalo, jak chutná bodový zisk. Hokejisté ze země galského kohouta mají na kontě tedy tři body, s nimiž se drží na šesté příčce v tabulce. Na páté Česko přitom ztrácejí body tři.

Nejproduktivnějšími hráči tohoto celku jsou Stephane Da Costa a pardubický Jordan Perret. Oba nastřádali tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.