Dnešní utkání sledovalo 4553 diváků.

Končí nám tímto poměrně zábavné utkání skupiny B mezi Norskem a USA. Spojené státy potvrdily roli favorita a berou výhru 9:3, když ve druhé třetině přidaly dva góly, skórovali White a Pionk. Norové taktéž přidali ve třetí části po dvou trefách, prosadili se v krátké době bratři Olimbové. USA si tak zajistilo postup do čtvrtifinále, to Norové budou muset o setrvání v elitní skupině tvrdě bojovat s Koreou v posledním zápase. Ode mne je to dnes vše, příjemný nedělní večer vám přeje Tomáš Kalas.

Gibbons

Rozhodčí: Gofman (RUS), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN)
Počet diváků: 4553

59:19

Haukeland si teď celkem zavařil při lehké rozehrávce a musel se ještě hodně ohánět, aby to nebyla „desítka“.

59:01
Trest

Jdeme do samotné poslední minuty zápasu, opravdu se hraje bez emocí. Poslední minutu utkání ale USA dohrají ve čtyřech, vyloučen je White za hákování.

58:19

Larkin si triumfálně projel středem hřiště, chvíli to trvalo, než ho dostoupil nějaký norský bek a otočil hru. Hraje se bez nějakých extra okamžiků zápasu.

57:27
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Že bychom se dočkali i desátého gólu USA? NEAL PIONK dostal přesnou přihrávku na druhou stranu hřiště od Bonina a z první nedal Haukelandovi šanci! Asistence: Nick Bonino, Chris Kreider.

56:26

Hughes si hledal pozici na střelu, nakonec vytěžil pouze nahrávku na modrou čáru kolegovi Thompsonovi, který způsobuje ofsajd. Sudí to teď taktéž vzal lehce na pobavení a hrál si s gestikulací, ale nakonec to je opravdu ofsajd.

55:56

Čtyři minuty do konce zápasu, Američané vedou o pět branek, jejich radost na střídačce zřejmě mírně zhatí icing, ale je vidět, že to vůbec nevadí.

55:54
Šance

Butcher se dostal k parádní střele na mezikruží, Haukeland zasáhl pouze koncem hole!

55:33

Domácí v plném počtu.

55:09

Dvacet sekund do konce přesilovky, stále jsou Spojené státy v tlaku a drží čtyřku Norska na ledě.

54:21

Ani hosté se neženou nijak ohromeně do útočného pásma a opravdu už se zápas dohrává. Kane nyní zkoušel protlačit kotouč do branky z ostrého úhlu, ale nezadařilo se.

53:32
Trest

Vyloučení i na druhé straně. Faulovaným je opět Gaudreau, tentokrát se již trestat bude. Norský kapitán Holös nasadil šroubovák Gaudreauovi a je vyloučen na dvě minuty.

53:07

Hosté v plném počtu.

52:45

Thoresen měl několik dorážek za sebou, ale neprostřelil roztáhlého Darlinga.

52:04

Mathis Olimb se napřáhl a slušně vystřelil, ale vedle a hosté vyhodili z obranného pásma.

51:07
Trest

Gaudreau teď cítil křivdu po Sörvikově tvrdém faulu a zezadu sekl milého Sörvika, který působí v Litvínově, přes nohu. Gaudreau tak obdrží dvě minuty za sekání.

50:16
Šance

Haukeland předvedl parádní zákrok proti dvěma střelám třetí útočné formace! Nejprve najížděli Američané tři na jednoho, proti střele Larkina a domácí gólman famózně přemístil, následně zasáhl výtečně i proti dorážce Leeho!

49:22

White obral o puk Thoresena a poslal Kreiderovi na druhou stranu, Kreider ale na kotouč nedosáhl, přesto pokračují hosté v útočném tažení.

48:30

Fanoušci se i přes nepříznivý stav baví na tanec Zorba a je to opravdu zábava na všech frontách. I na ledě, i na tribunách, zkrátka oba týmy to berou v poklidu.

48:30
Šance

Kane mohl dokonat hattrick, když Norové fakticky přenechali puk na hůl Atkinsonovi, chicagský útočník a legenda mohla navýšit na 9:3, ale zblízka Haukelanda neprostřelila!

48:09

Nahození Jensena do útočného pásma skončilo odpískaným icingem a hra se stěhuje zpět před Darlinga.

47:23

USA je zpět v útočném pásmu a chce přidat další góly. Norové ale teď zase v poklidu vyhodili kotouč.

47:09
Šance

Gól uznán bez problémů, USA tak přichází o timeout.

47:09
Šance

USA si ale bere ještě coach challenge! Celkem lišácký tah od trenéra Blashilla, zřejmě kvůli možnému hráči v brankovišti.

47:09
Gól

Norsko právě vstřelilo branku!
Začíná se nám to solidně zvrhávat ve velice zábavný zápas! MATHIS OLIMB si řekl, že když skóroval bratr, tak já taky a dorazil střelu Bulla za záda Darlinga. Asistence: Christian Bull, Tobias Lindström.

46:05
Gól

Desátý gól v dnešním utkání, oslavy byly poněkud vlažné, ale na konci početní výhody 5 na 3 je sníženo! KEN ANDRÉ OLIMB si vyjel od pravého kruhu na osu hřiště a tvrdou střelou poslal Darlingovi kotouč mezi betony s americkým vzorem, tedy proužky a hvězdičky. Asistence: Alexander Bonsaksen, Jonas Holös.

45:14

Trojka Američanů se drží statečně, navíc i vyhodila kotouč. Zajímavá byla i reakce Murphyho při vyloučení, který se začal ohromně smát svému přestupku. Když vede 8:1, proč ne.

44:21
Trest

Murphy ihned po vhazování vypálil kotouč mimo mantinely a Norsko má 1:53 5 na 3!

44:14
Trest

Pionk holí odtáhl M. Olimba od puku a je vyloučen za hákování.

42:50
Gól

Gól uznán, USA vede již 8:1! COLIN WHITE byl ten šťastný, který sebral kotouč odražený od břevna po střele Murphyno z mezikruží a doklepl ho za čáru. Haukeland zahodil hůl a snažil se ještě zachránit gól, ale nepomohlo to. Asistence: Nick Bonino, Colin Murphy.

42:10

Gaudreau najížděl před obranu Norska, ale kotouč se k němu nedostal, Martinez hodil puk podél mantinelu, proto nemožnost předání.

41:44

Gaudreau předal do jízdy Larkinovi, před kterým se otevřela dálnice, Larkin tak nestřílel z první, ale najel až mezi kruhy a tvrdě vystřelil, Haukeland si povyjel a střelu vyblokoval.

41:15

Hosté v plném počtu. Bude se tak pokračovat 5 na 5 za velice ospalého tempa třetí třetiny.

40:34

Právě Darling si poprvé sáhne na kotouč a pošle útočníky do pásma.

40:01

Do poslední třetiny dali Američané šanci brankářské dvojce USA, Scottu Darlingovi.

40:01

Konec druhé třetiny, která nabídla celkem pět gólů. USA pokračují sice ve vlažném, ale dostačujícím výkonu pro toto utkání a přidali do sítě Norska ještě čtyři góly. Když navyšoval na 5:0 obránce Martinez, byl gólman Haugen vystřídán a místo něj nastoupil Haukeland. I on ale dostal dva góly navrch. Za Norsko snížil čestným gólem Forsberg a zatím je tak stav po 40 minutách 1:7 z pohledu Norska. Poslední třetina začne za 14 minut.

Střely na branku: 16 – 32 (8 – 14)

40:00

Druhá třetina skončila.

39:14
Trest

Sörvik projel holí obličej Larkina a dostává dvě minuty.

39:08
Gól

Poslední minutu druhé třetiny otevírají hosté dalším gólem a aby tu nebyla další minimálně desítka. Další gól z kategorie smolnějších, Kane se napřáhl kousek za modrou a v předbrankovém prostoru trefil CAMA ATKINSONA. Hostující forvard toho využil, obtočil se okolo obránce a z první střílel mezi Haukelandovy betony, norský gólman si kotouč srazil do vlastní sítě. Asistence: Nick Jensen, Patrick Kane.

38:19

Murphy nahodil do útočného pásma a nijak závratným tempem jel střídat. Inu, když to je 6:1 pro jeho tým...

37:35

Ryan bekhendovým pokusem netrefil zblízka ani branku, přesto hosté zůstávají v útočném pásmu.

36:40
Gól

Parádní souhra třetí útočné formace hostí a šestý gól USA přišel! Gaudreau si sebral vyhozený kotouč po prknech a nahrál na střed Larkinovi, Larkin nevolil řešení v podobě střely, ale nahrávku na ANDERSE LEEHO, který zakončuje pohodlně do prázdné branky! Asistence: Dylan Larkin, Johnny Gaudreau.

35:40

Hughes hodil kotouč na Kanea, americký kapitán ještě přehrál na Bonina, Haukeland v poklidu vyráží a oba týmy už jenom opravdu čekají na konec celého zápasu. To i fanoušci, kteří si krátí čas různými blbostmi, někdy až moc pod vlivem alkoholu.

34:59
Šance

Valná hromada obou týmů v brankovišti USA! Ken André Olimb nahrál spíše z náhody před branku, kde stál Thoresen a ten tam dělal velkou neplechu, hrál stále viditelný kotouč, což se moc Američanům nelíbilo a vyústilo to v zajímavou strkanici, vylučovat se ale nebude.

34:23

Hosté se stále brání, Kinkaid vytáhl pěkný zákrok lapačkou proti střele Espelanda od modré čáry. Z přesilovky zbývá nějaká ta půlminutka.

33:36

Norský tým neudržel pásmo a musí vjet do útočného pásma znova. Nepřesně střílel Mathis Olimb a skoro vyhodil své spoluhráče z pásma.

33:05
Trest

McAvoy zahodil za svoji brankou Bastiansena a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

32:39

Na obou stranách není vidět nějaká extra snaha, hraje se zkrátka „na pohodu“. Ale bude se vylučovat, Norové dostanou druhou přesilovku.

32:19

Poněkud komická situace, hosté šli 4 na 2 v brejku, Larkin ale místo střely nahrál na tři metry Gaudreauovi, jenže kotouč přešel až do útočného pásma a tím pádem icing.

31:49

Špatný přechod přes modrou čáru od Norska zastavuje nadějný brejk 2 na 1.

30:38

A tímto dochází ke střídání gólmanů u norské skvadry. Haugena vystřídá po zbytek utkání Haukeland.

30:38
Gól

Hodně šťastný gól a je to už 1:5! Čisté svědomí nemůže mít ani brankář Haugen, ale popořadě. Larkin vyvezl kotouč do útočného pásma, přejel pásmo křižně a nahrál na druhé straně absolutně volnému ALECOVI MARTINEZOVI, který zkusil střelu z ostrého úhlu. Jenže Haugenovi se puk překulil přes záda a kuriózně zapadl do branky! Asistence: Dylan Larkin.

29:52

Deset sekund do konce přesilovky, Holösova tečovaná rána letěla úplně někam jinam, než Američané předvídali a bylo to takové překvapení.

28:42
Šance

Dva těžké zákroky měl Kinkaid hned za sebou. Zejména druhý zákrok po bezprostředné dorážce Thoresena byl velice těžký a Norové si mohou drbat hlavy!

28:05
Trest

Zbytečné oslabení pro Spojené státy. Thompson cítil křivdu po neodpískaném faulu na svoji osobu, faulujícího K. A. Olimba krosčekoval do hlavy a nedostává dvě minuty za hrubost, nýbrž 2+10 za zásah do hlavy a krku. Dvouminutový trest odsedí Lee a Norové mají první přesilovku.

27:00
Gól

Seveřané se na chvíli usadili v útočném pásmu, Lindström byl u kotouče na zadním mantinelu dříve než Pionk. Norský bek pak posunul na volného KRISTIANA FORSBERGA před brankou, červenomodrý forvard nezaváhal a pod ležícím Kinkaidem snižuje na 1:4! Asistence: Tobias Lindström.

26:18
Šance

První střelu na branku USA vyslal obránce Holös, Kinkaid vyrazil ramenem a zámořští hráči otočili okamžitě hru, DeBrincat nahodil na branku, Holös ale kotouč sklepl přímo na svého gólmana, který musel držet beton před čárou, aby nebyl na světě pátý gól USA!

26:02

Zakázané uvolnění Norů, Olsen možná trochu zbytečně vyhodil kotouč přes všechny čáry a severská pětice tak nemůže vystřídat.

25:11

Larkin pustil kotouč z pravého křídla přes Murphyno na Hughese, mladý obránce USA střílel z první, pouze do připraveného Haugena.

24:40

Těsný ofsajd USA zastavuje útočné snažení. Nutno říci, že Američané svého soupeře přehrávají, místy velmi výrazně a utkání se hraje celkem v poklidu.

23:28

Thoresen snad najel na čistý kus ledu před Kinkaidem, jak moc je hostující brankář vytížen. Hostující gólman si ale vše vyřešil holí a opět jsou Norové v obraně.

22:49

Norové jsou pod obřím tlakem, teď ale ulehčil domácím Olsen, který vyrazil proti DeBrincatovi a chvíli to vypadalo na brejk, ale nakonec to hostující obrana uhasila.

22:14
Šance

Lee se dostal před branku a posílal kotouč do protipohybu Haugena, kotouč minul těsně levou tyč!

21:03
Gól

Rychlý otvírák a třetí přesilovka USA využita jest! Kreider z ostrého úhlu se střelou dvakrát neuspěl, nicméně mu nebránilo posunout puk na DYLANA LARKINA a Haugen se musí v bráně Norska cítit jako zbídačený pes. Bez asistence.

20:39

Norové vyhodili z pásma ven, Gaudreau kotouč rychle vrátil do útoku.

20:19
Šance

Larkin se prosmýkl mezi dva obránce, ale sám před ležícím Haugenem nezakončil přesně!

20:01

49 sekund před koncem šli Norové do oslabení, ale USA se nedostalo k žádné velké šanci. Skončila tak první třetina, kde byl lepší norský celek po prvních osm minut. Následně ale převzali taktovku Američané, využili dvě přesilovky a jeden gól přidali navíc. Po dvaceti minutách tak vedou 3:0 a o vítězi utkání zřejmě není pochyb. Zpět do Herningu se vrátíme za 16 minut.

Střely na branku: 8 – 18.

20:00

První třetina skončila.

19:11
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Mathis Olimb – 2 min., držení).

18:53
Šance

Spálená šance více, než hala v Hostivaři! Salsten střílel z pravého kruhu a Kinkaid vyrazil na hůl přímo Mathisovi Olimbovi, který ale střílí pouze do levé tyče! Navíc se bude na straně Norska vylučovat.

18:10

Gaudreau přes rameno prostrčil puk na Jensena, ten raději nestřílel, nahodil kotouč a USA vystřídalo.

17:20

Röymark podržel Nory v útočném pásmu dobrým pohybem, nepustil si nikoho k puku, ale nepomohlo to, přihrávku na modrou čáru vytušil Jensen a opět jde Haugen do pozoru.

16:50

Začíná se jednat o jednostrannou hru. Hosté převzali kontrolu nad ledem a hrají podle svých not.

15:25
Gól

Ale další pokus už Haugen nechytá a schyluje se k debaklu. DeBrincat předvedl výbornou práci za brankou, při zisku kotouče k sobě předvedl individuální průnik, ze tří obránců si udělal slalom a nahrál najíždějícímu CHARLIEMU McAVOYOVI, který z první nedal Haugenovi šanci. Asistence: Alex DeBrincat, Colin White.

14:58

Gaudreau nedokázal přijmout kotouč pod sebe, nakonec ho zachránil Pionk, který posunul pod sebe na Murphyho, jeho pokus opět chytá Haugen.

14:32

Murphy se dostal k vyraženému kotouči v útočném pásmu, na nic nečekal a vystřelil, Haugen z ostrého úhlu podržel svůj tým. Následuje další „power break“.

13:30

Bastiansen se pokoušel podél levého mantinelu nacpat před branku, nepochodil však a opět mění kotouč svého majitele. Atkinson ale pouze taktéž nahodil a momentálně jsou v držení puku domácí.

12:18
Gól

Dvě přesilovky, dva góly! Atkinson nahrál k levé tyči DeBrincatovi, který našel přesným pasem na druhé straně stojícího PATRICKA KANEA, útočník ve službách Chicaga pak prostřelil kotouč mezi rukou a betonem Haugena, Spojené státy tak vedou o dvě branky! Asistence: Alex DeBrincat, Cam Atkinson.

12:11
Trest

Lindström v útoku zahákoval McAvoye a je vyloučen za hákování.

11:57

Trettenes nahodil kotouč do útočného pásma a započal menší nápor Norů, který ale ukončuje další vyloučení na straně severské země.

10:16

White na nic nečekal a napřáhl se od modré, Haugen s mírnými obtížemi kryje kotouč a je tu první komerční přestávka utkání.

09:42

Američané se ale museli zase bránit, bratři Olimbové jsou při chuti a chtějí srovnat stav utkání.

08:24
Gól

33 sekund trvalo, než hosté využili přesilovku! Atkinson vyšťoural kotouč zpod Haugena po střele Leeho, poslal puk dozadu na McAvoya. Ten mohl střílet, nakonec posunul kotouč na PATRICKA KANEA, který střelou z první na vrcholku pravého kruhu posílá USA do vedení! Asistence: Charlie McAvoy, Cam Atkinson.

07:55

Kane hledal DeBrincata, ale tomu kotouč přeskočil hůl a pokus o překvapení Norů nevyšel.

07:50
Trest

Röymark poslal na mantinel Murphyho a dostává první trest v dnešním utkání, klasifikován jako vražení na hrazení.

07:21

Bull vedl kotouč středem hřiště, ale nedotáhl celou akci do konce. Pak se musel rychle vracet, aby zabránil šanci domácích. Bude se ale vylučovat na straně Norů.

06:39

Bonino dostal kotouč do Kanea, sklepával hned na první tyč, tam byl Haugen připraven. Přesto předvedly Spojené státy parádní střídání.

05:43

Gaudreau objel kruh v útočném pásmu, jednou nahrál a jel clonit před branku, tam ale byl k ničemu, takže svoji kreativitu využil tak, že nahrál od mantinelu za sebe, ale tam se nikdo v dresu USA nenacházel.

04:51

Mathis Olimb nahrál zpoza branky na svého bratra Kena, ale ten promáchl. Následná tvrdá střela od Bulla mířila vedle. Američané včera neabsolvovali žádný trénink a je to na hře v úvodních minutách znát.

04:25

Vhazování se opakovalo dvakrát, nejprve byli vyhozeni Američané, pak Norové. Teď se už ale hraje, Seveřané se řítili dopředu, ale skončili v ofsajdu.

04:12

Butcher si navedl kotouč sám přes půl hřiště, mezi obránce jednoduchou kličkou. Dostal se i ke střele z mezikruží, puk končí nad mantinelem a vhazuje se po levici Haugena.

03:26

Vyhozený kotouč Nory si dojel Kinkaid a nahnal své spoluhráče zpět do útoku.

02:54

Larkin byl sice rychleji u mantinelu, ale kotouč za sebe odevzdal nepřesvědčivě. Norsko otočilo hru a opět se ke střele dostal Ken André Olimb, Kinkaid si pohlídal mezeru mezi betony.

02:27

Souhra dvou Olimbů ihned po buly vypadala nadějně, ale před tím ještě Salsten zapadl k americkému gólmanovi a je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:59

Zatím to jsou opravdu Vikingové, kteří drží puk častěji na holích. K. A. Olimb si prohodil v útoku Martineze a vystřelil na Kinkaida, který má více práce, než by asi sám čekal.

01:21

McAvoy zkoušel poslat přihrávku do útočného pásma, ale nepovedlo se mu to a Norové otočili hru. Hned měli první vážnější šanci na otevření skóre. Lindström vypálil z ostrého úhlu z pravého křídla a Röymark se dostal k dorážce, Kinkaid pokryl.

00:59

Haga vyslal dopředu Olsena s Bastiansenem, hráči si vyměnili puk a Bastiansen střílel, kotouč byl tečován do ochranné sítě a Norové zůstanou v útočném pásmu.

00:39

Kotouč končí na střídačce Norska a bude se vhazovat ve středním pásmu.

00:03

Úvodní buly vyznělo pro papírově domácí, tedy Nory, ale hned se dostali pod úvodní tlak USA.

00:01

Utkání právě začalo.

Jyske Bank Boxen není příliš zaplněna, oba týmy se připravují na svůj zápas, za chvíli jdeme na to!

Utkání České republiky hrané ve stejný čas si nebude moci úplně užít čárový sudí Miroslav Lhotský, nositel ocenění Nejlepší rozhodčí v sezoně 2014/2015 byl delegován na toto utkání, společně s čárovým kolegou Sakarim Suominenem z Finska. Hlavními rozhodčími budou Roman Gofman, Čechům známý ruský arbitr a Švýcar Tobias Wehrli.

Úvodní sestavy:

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Johannesen, Bull (A), Espeland, Sörvik, Sveum, Trettenes – K. A. Olimb (A), M. Olimb, Salsten – Valkvae Olsen, Bastiansen, Haga – Lindström, K. Forsberg, S. Thoresen – Kristiansen, Roest, Röymark.
Trenér: Petter Thoresen

USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy (A), Butcher, McAvoy, Pionk, Jensen, Hughes, T. Thompson – Atkinson (A), Bonino, P. Kane (C) – Lee, D. Larkin, J. Gaudreau – Kreider, White, DeBrincat – Coleman, D. Ryan, Gibbons.
Trenér: Jeff Blashill

Rozhodčí: Gofman (RUS), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN).

Norsko

Naopak Norové se na letošním mistrovství trápí. Dosud získali jen tři body a patří jim předposlední pozice. V úvodním utkání sice Norové prohráli proti Lotyšům v prodloužení a hned poté za dva body porazili Německo, ale v dalších třech zápasech Norové nevstřelili ani branku! V pátek se jejich trápení podtrhlo v zápase s Dánskem, které Norsko porazilo 3:0 a vylepšilo si šance vzhledem k čtvrtfinále.

USA

Spojené státy americké letos mají na světovém šampionátu opravdu silný výběr. V jejich nominaci nechybí ani střelec Patrick Kane. Americkému výběru zatím patří první pozice skupiny B. Američané na turnaji ještě neprohráli. V úvodním utkání dokonce na nájezdy porazili Kanadu. Slabší chvilku si vybrali jen v souboji s Lotyšskem, které Lotyši rovněž dotáhli do prodloužení. V pátek si Američané s chutí zastříleli proti Jižní Koreji, kterou rozprášili 13:1.

Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje. Vítejte u sledování textového přenosu z Mistrovství světa v ledním hokeji. Dnes budeme sledovat souboj mezi Norskem a USA. Zápas startuje v 16:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.