Ode mě je to pro dnešek vše, někdy zase na počtenou u nějakého textového přenosu!

Střely na branku: 33 – 22
Střely mimo: 11 – 8
Zblokované střely: 8 – 7
Vhazování: 33 – 29

Je za námi i druhé utkání semifinálové utkání série mezi Motorem a Kladnem, po které má blíže do baráže rozhodně středočeský celek, jenž vede 2:0 na zápasy. Většinu utkání byl o něco lepší jihočeský tým, jenže mrzet ho mohou nevyužité šance. V prodloužení rozhodl Jan Kloz, který dostal puk do sítě v početní výhodě.

Kladno právě vstřelilo branku!
Středočeši využívají druhou přesilovou hru, čímž se dostává do vedení 2:0 v sérii! Nejrychleji si odražený puk našel JAN KLOZ, jenž překonal bezmocného Kváču. Asistence: David Tůma a Miloslav Hořava.

62:58

Oddechový čas pro hosty.

62:58
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Květoň.

62:15

Jiří Kučný vypálil od modré a do jeho rány ještě sáhl Martin Heřman. Jeho teč dokázal Cikánek vyrazit mimo tři tyče.

61:40

Na hokejkách měli puk několik vteřin hostující hokejisté, přesto se s ním nedostali ani do útočného pásma. Motor začíná útok od svého brankáře.

60:49

Tentokrát se Jihočeši vyhnali z pásma sami. Z přesilovky jim zbývá už jen pár vteřin.

60:26

Nedorost zavezl puk do útočného pásma, kde ho posunul na Vampolu. Tomu se však nepovedla přihrávka a Rytíři vyhodili do středního pásma.

60:01

Je za námi šedesát minut základní hrací doby, které nám rozuzlení nepřinesly. Domácí šli do vedení zásluhou individuální akce Zdeňka Čápa, jenže hosté minutu a půl před koncem srovnali, když se od modré trefil Linus Svedlund.

Prodloužení začne přibližně v 20:18.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:24
Šance

Nádherná kombinace domácích! Čáp poslal z první na Fillmana, jenž si popojel a vypálil. Do jeho střely sáhl Rob, jehož teč šla jen těsně vedle!

59:06
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Štich – 2 min., vysoká hůl).

58:21
Gól

Minuta a čtyřicet vteřin do konce a Středočeši srovnávají stav utkání. LINUS SVEDLUND vypálil od modré a puk zaplul přesně do šibenice Kváčovy branky. Asistence: Ladislav Zikmund a Patrik Machač.

57:20

Rytíři jsou usazeni v pásmu, ale Motor dobře brání a nepouští svého soupeře do nebezpečných akcí. Dneska hraje Motor opravdu jako tým.

56:12

Zdeněk Kutlák si dobře povyjel s pukem a čekal, dokud se před Cikánka nedostane Nedorost. Poté vypálil, ale hostující brankář puk vyrazil před sebe. Zde ho nikdo nedokázal tečovat z domácího týmu.

55:47

Zelingr nahazoval puk bekhendem na domácího brankáře, který ho napoprvé neměl ve své moci. Nakonec vše vyhasil svou lapačkou, pod kterou puk schoval před dotírajícím kladenským hráčem.

54:54
Šance

Skvělý zákrok Mitche Fillmana, který nepustil přihrávku skrze brankoviště na volného soupeře!

54:22

Středočeši by se měli připravovat k závěrečnému tlaku, což se jim zatím moc nedaří. Mají problém dostat se do útočného pásma. S pukem více hraje domácí Motor.

53:09

Peter Galamboš je na ledě. Toto oslabení zvládli domácí hokejisté na jedničku. Navíc mohli vstřelit branku v zajímavém přečíslení.

52:49
Šance

Motor mohl skórovat v oslabení! Obránci Kladna nesedla střela a Dostálek se hnal s Čermákem do přečíslení. Střela zůstala na druhém jmenovaném, jenže Cikánek si pohlídal místečko mezi tělem a rukou.

51:50

Rytíři se i nadále drželi v útočném pásmu, avšak ne moc dlouho. Jihočeši jsou hnáni podporou svých fanoušků a vyhazují jeden puk za druhým.

51:21
Šance

Nebezpečná akce v podání Středočechů! Ti si vyměnili krásný křižný pas, ale finální střela nebyla přesná.

51:09
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Peter Galamboš – 2 min., hákování).

50:46
Šance

A mohlo to být o dvě branky! Vlastimil Dostálek si jako první našel odražený puk, jenže Cikánka nepřekonal.

50:23

Dobře to udělal z domácího pohledu Mitch Fillman. Nahodil puk na Cikánka, čímž získal vhazování v útočném pásmu.

49:23

Jakub Strnad se dostal celkem zadarmo k puku, který se odrazil od brány. Vypálil z otočky, avšak jeho střela se nevešla mezi tři tyče.

48:27

Peter Galamboš jel dohrát hru až do útočného pásma, díky čemuž získali domácí puk. Stejný hráč chtěl obhodit obránce, ale kotouč se o něj zastavil.

47:27

Kladenští hokejisté se pokusili o rychlé založení útoku, ale puk skončil až na zakázaném uvolnění. Vhazování po levé ruce Lukáše Cikánka.

46:21

Žiga Pavlin dostal nabito na modrou, odkud pálil z první. Bohužel pro domácí trefil kladenského hráče. Ti se hnali do útoku, který vyřešil Kváča.

46:05

Vít Jonák získal puk ve středním pásmu a rozjel se sám do útočného pásma. Vystřelil, ale jeho střelu Cikánek chytil. Následuje komerční přestávka.

45:24

Budvar aréna je dnes vyprodáno! Tím pádem si sem našlo cestu 6421 diváků, kteří nahlas vyvolali střelce druhé branky Motoru Zdeňka Čápa!

45:24
Gól

České Budějovice právě vstřelily branku!
Budvar aréna málem praskla ve švech, jelikož Motor střílí druhou branku a jde do vedení! Parádní akci předvedl ZDENĚK ČÁP, jenž vyjel ze svého obranného pásma. Po skrumáži v brankovišti nakonec puk spadl do sítě. To se nelíbí Kladnu, za které jde vyjednávat i Jágr, který odehrál jen pět vteřin... Bez asistence.

44:58
Šance

Brzy se sem však vrátil a byla z toho zajímavá pozice pro Pavlina. Ten ale místo střely z první čekal, a poté trefil prvního hráče.

44:25

Josef Mikyska posílal puk na rozjetého Vlastimila Dostálka, ovšem ten ho nedokázal zpracovat a domácí tým přišel o pásmo.

44:00

Luboš Rob zachytil puk ve středním pásmu, posunul ho na Bártu, jenž ho zavezl do útočné třetiny. Zde se odhodlal ke střele, ale ta byla sražena mimo bránu.

42:50

Dlouhý souboj o kotouč probíhal v útočné třetině, a nakonec ho vyhráli domácí hráči. Ti se dostali ke střele, jenže ta byla sražena prvním hráčem hostí.

41:58
Šance

David Štich se vracel z trestné a rovnou dostal pas. Přes dva hráče se dostal k zakončení, jenže přestřelil!

41:32

Jinak se ovšem Jihočechům v početní výhodě dlouhodobě nedaří. To ukazují i v těchto vteřinách, kdy Kladno vyhodilo.

40:58
Šance

Vzápětí dobrá šance Čermáka, ale jeho dorážka šla těsně vedle!

40:24
Šance

Pěkná akce domácích! Nedorost nabil Luboši Robovi, jehož rána z první byla sražena a sotva dojela k Cikánkovi!

40:01

Statistiky:

Střely: 18 – 16
Střely mimo: 5 – 6
Zblokované střely: 2 – 6
Vhazování: 22 – 25

Je za námi opravdu dlouhá druhá třetina, která se hrála něco okolo hodiny. Zároveň v ní nepadla ani jedna branka, což znamená, že stav je 1:1. Příčinu na tom mají častá vyloučení, která hodně rozkouskovala utkání.

Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58
Trest

39:00

Přesně na hůl Davida Šticha se odrazil puk po souboji u mantinelu. Ten vyslal ránu do modré, která nebyla ani trochu přesná a vyhnala hosty z pásma.

38:34

Zdeněk Kutlák dostal nabito na modrou. Ještě si kousek popojel a vyslal slušný projektil. Cikánek jeho střelu chytil do lapačky a předvedl zákrok pro diváky.

37:58
Šance

Richard Nejezchleb se probil až do zakončení. Cikánek puk vyrazil jen před sebe, kde se snažil dorážet Heřman. Ani on nedostal puk až za čáru.

37:36

Michal Bárta šel střídat, jenže si nevšiml, že Luboš Rob je dobře rozjetý do útočného pásma. Z akce nebylo nic a domácím je pískán ofsajd.

36:46

Galamboš šikovně zavezl puk do útočného pásma. Zde odstavil dva protihráče a posílal přihrávku na spoluhráče, jenž přijížděl ze střídačky. Ta ovšem nebyla přesná a vypadla z útočného pásma.

35:56

Už to vypadalo, že se České Budějovice poženou do zajímavého přečíslení tři na dva. Nedorostova přihrávka však na spoluhráče neprošla.

34:54

Jihočeši opět vyhráli vhazování v útočném pásmu, tentokrát na Pavlina. Ten ho posílal na branku, kde ho ještě někdo tečoval těsně vedle brány.

34:50

Buly v obranné pásmu Středočechů vyhráli po krátkém boji domácí. Ti na nic nečekali, nahodili puk na Cikánka. Ten ho má v lapačce a hra je přerušena.

34:00

Oba hráči, kteří byli vyloučeni za hrubost jsou již na ledě. Ve stejném čase se hnal Michal Bárta na brankáře, jenže puk mu poskakoval po hokejce, a tak to měl domácí útočník těžké.

33:00

Motoru je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. ze zajímavé situace tak nebude nic. Vhazovat se bude na útočné modré Motoru.

32:29

Peter Galamboš bojoval jako lev proti dvojici protihráčů. Nakonec puk nezískal, ale moc mu k tomu nechybělo. Ani na druhé straně se Kladno nedostalo daleko.

32:00
Trest

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Luboš Rob – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Lenďák – 2 min., hrubost).

32:00
Šance

Na druhé straně vypadl puk i z Cikánka, ale nikdo z domácích ho nedostal za brankovou čáru!

31:37
Šance

Petr Kváča vyrazil střelu od modré jen před sebe, kde byl nejrychleji Kloz, jenž chtěl zasunout puk k tyči. Domácí brankář se ovšem stihl přesunout!

31:07

Středočeši hrají v pěti! Motor nabídnutou šancí pohrdl a přesilová hra se mu opravdu nepovedla.

30:39

Je vidět, že v posledních utkání nejdou domácím hokejistům početní výhody, Mají problém dostat se do útočného pásma. Tentokrát je zastavil ofsajd.

30:13

Kladno hraje ve čtyřech! V současné době se mu také povedlo vyhodit a České Budějovice si tuto přesilovou hru za rámeček nedají.

29:45

Hodně nepřesná přihrávka v podání Motoru! Kotouč skončil až na zakázaném uvolnění a Jihočeši budou hrát už jen půl minuty přesilou hru pět proti třem.

29:13

Kousíček chyběl Vampolovi, aby zastavil puk v útočné třetině, ale nakonec puk propadl až za Kváču. Odtud musí Motor začít svůj útok.

29:07

Oddechový čas pro domácí.

29:07
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Roman Přikryl – 2 min., podražení).

28:42

Zdeněk Čáp nedostal ideální přihrávku, přesto vypálil od modré. Střela mu ovšem nesedla a letěla hodně mimo. Nicméně Kladno jde do třech!

28:13
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Miloslav Hořava – 2 min., držení).

27:56

Skvěle zastavil jeden z hráčů domácího týmu, čímž ho sklepl pro Mikysku. Ten uviděl rozjetého Heřmana, jehož rána byla sražena, a nakonec sotva dojela k Cikánkovi.

27:25

Emoce nám jiskří na ledě i v hledišti. Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, což bude spíše vyhovovat středočeským hráčům.

26:47

Domácí hokejisté zvládli krizovou situaci, jenže v současné době hrají jen na čtyři obránce. Novák je ze hry a Kutlák má před sebou ještě desetiminutový trest.

26:28
Šance

Matěj Pekr si všiml, že Kváča nemá puk pod kontrolou, a tak si ho chtěl obhodit. Domácí brankář se však skvěle roztáhl a zamezil puku cestě do sítě.

25:45

Fanoušci opět bouří, jelikož se jim nelíbil zákrok na domácího hráče. Motor navíc hodně přidal na důrazu a Kladenské tenhle zápas bude bolet.

25:08

Vampola bojoval na bodu pro vhazování, co mohl, ale to vyhráli hostující hráči. Ti se nakonec sami vyhnali z útočného pásma, poté poslali puk do hlediště.

24:47
Trest

Tohle už je pro domácí fanoušky příliš! Těm se nelíbí toto rozhodnutí, což dávají jasně najevo svými pokřiky. Ono se na druhou stranu není moc co divit. Zdeněk Kutlák dostal 2+10.

24:01

Kladno hraje v pěti a začíná mu minutová přesilová hra. Jihočeši však začali dobře a vyhodili puk až za hostujícího brankáře. Rytíři musí začít odtamtud.

23:36

Lukáš Cikánek si připsal zákrok z kategorie těch jednodušších. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levici. Za půl minuty navíc začne hostům přesilovka.

23:04

Motor se dostal do útočného pásma zásluhou Miloslava Čermáka, kde vznikla situace dva na dva. Domácí útočník hledal Vampolu, avšak přihrávka nebyla přesná.

22:00

Utkání nám ztratilo na hokejové kráse, což se asi dalo očekávat po první třetině. Oba týmy mají problém s tím, aby se dostaly do tlaku v útočné třetině.

21:23
Šance

Parádní akce domácích! Kutlák zavezl puk do útočné třetiny, kde se dostal souboje. Zde byl opět šikovný Nedorost, jenž poslal kotouč z první na Květoně. Ten si puk pošteloval, vyslal nádhernou střelu, jež skončila na tyči!

20:44

Hodně pomalu jel kladenský hráč do útočné třetiny a také se to jeho týmu vymstilo. je pískán ofsajd a vhazování na obranné modré domácích.

20:19

Již je to jasné! Filip Novák pro dnešní den dohrál! V současné době se hraje čtyři na čtyři. Za čtyři minuty začne hostujícímu týmu zkrácená přesilová hra.

20:01
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Novák – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost). Trest odpyká Richard Nejezchleb.
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Daniel Kružík – 2 min. + 2 min.).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vít Jonák – 2 min., hrubost).

20:01

Statistiky:

Střely na branku: 11 – 9
Střely mimo: 2 – 1
Zblokované střely: 2 – 1
Vhazování: 7 – 10

Je za námi první třetina, po které je stav vyrovnaný 1:1. Motor vlétl do utkání v parádním stylu, když po osmnácti vteřinách skóroval Miloslav Čermák. Jenže Jihočeši byli v této třetině vyloučení celkem 6x! a Kladno poslední početní výhodu využilo zásluhou Daniela Kružíka.

Po konci třetiny zde máme ještě bitku mezi domácím Filipem Novákem a hostujícím Tomášem Kautem. Domácí obránce už nevydýchal, že byl mu byla vzata hokejka právě Kautem, a tak se do něj pustil. Určitě se bude vylučovat, ovšem je otázkou, jaké tresty budou.

20:00

První třetina skončila.

19:21

Do konce třetiny nám zbývá nějakých čtyřicet vteřin a stav je vyrovnaný 1:1. Vhazuje se po pravé ruce českobudějovického brankáře.

18:46
Gól

Přesto Kladno srovnává v přesilové hře, a je tak prvním týmem, jenž dal gól Motoru v početní výhodě. Redlich vypálil a Kváča jeho těžkou střelu vyrazil jen vedle sebe, kam se natáhl DANIEL KRUŽÍK, který poslal puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Redlich.

18:21

Václav Nedorost je zpět na ledě! České Budějovice přežily krizovou chvíli. Navíc šel na domácího útočníka pas, který nezachytil.

18:02

Opravdu silnou zbraní ve prospěch Kladna je vhazování. Díky tomu se ihned dokáží rozestavit v útočné třetině, ale Petr Kváča zatím vše pochytal.

17:35

Josefu Mikyskovi skončil trest, ale Jihočeši budou hrát ještě něco okolo čtyřiceti vteřin ve třech. Domácí zatím ovšem brání velmi dobře.

17:02

Štindl vypálil od modré, jelikož Rytíři opět vyhráli buly: Kváča střelu vyrazil a puk se dostal až za obrannou modrou Motoru. Cenné vteřinky ve prospěch domácích.

16:57
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Petr Vampola – 2 min., sekání).

16:24

Malinký kousek byl Petr Vampola od toho, aby kotouč vyhodil. Škoda, že se mu to nepovedla. Dvojnásobná škoda, jelikož Motor inkasoval další trest!

16:21
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Petr Kváča – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Václav Nedorost.

15:58

Vhazování jsou zatím silnou zbraní hostujících Rytířů. Ti ho opět vyhráli a rozestavili se v útočném pásmu. K ničemu jim to nebylo, jelikož Motor vyhodil.

15:35
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Josef Mikyska – 2 min., podražení).

14:55

Pěkná akce domácích! Vampola s protějším centrem bojoval o puk, ale ten vyškrábl Nedorost, posunul ho na Čermáka, jenž pálil z první. Střela těsně minula branku hostujícího gólmana.

14:14

Škoda pro domácí! Květoň trochu zaváhal na modré, jinak mohli jít Jihočeši do přečíslení tři na dva. Nakonec museli vyklidit pásmo, jinak by byl pískán ofsajd.

13:41

A tato bilance domácích stále trvá! Richard Nejezchleb je zpět na ledě a domácí hokejisté se ženou do útoku. Ten dlouho netrval, jelikož skončil nahozením.

12:58

Stále se Rytíři nedostali do útočného pásma. Ne nadarmo mají České Budějovice skvělé oslabení, ve kterém ještě v play-off nedostaly branku.

12:24

Ve hře se nic nemění. Kladno bude stále hrát přesilovou hru pět na čtyři. Začátek se jim ale nepovedl domácí dvakrát za sebou vyhodili.

12:02
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Žiga Pavlin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., hrubost).

12:02

Rytíři sice vyhráli buly a dostali do se vzorce pro přesilovou hru, ale posléze jim bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Následně se strhla mela a bude se vylučovat.

11:41
Trest

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jiří Kučný – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Richard Nejezchleb.

11:00

Už to vypadalo, že se Rytíři dostanou do přečíslení dvou na jednoho. Na poslední chvíli chtěl odpálit puk Novák, ale trefil jen kladenského hráče. Přesto je dokázal zbrzdit natolik, že z přečíslení sešlo.

10:18

Jakub Strnad zůstal chvíli ležet vedle branky Petra Kváči, ovšem po chvíli se zvedl a pokračuje dál. Naopak Motor měl hrát přesilovku, jelikož hráč byl jasně podražen, stejně zůstala píšťalka rozhodčího němá.

09:37

S koncem přesilové hry přišly dvě zajímavé šance. Nejdříve pálil Fillman od modré, ale jeho střelu vyrazil hostující brankář. Přesto se domácí udrželi v pásmu a střele Nedorosta chybělo jen pár centimetrů.

08:49

Josef Mikyska vracel kotouč na Zdeňka Kutláka, který měl napřaženo ke střele. Tento pas zastavila kladenská obrana, jež posunula kotouč do středního pásma.

08:08

Teď už ale byli Budějovičtí v útočném pásmu. Dobrou práci odvedl Kutlák, jenž zavezl puk a posunul ho na volného Mikysku. Ten se nerozpakoval, vypálil, ovšem Cikánek našel jeho střelu v lapačce.

07:42

Jihočeši mají možnost přesilové hry, kdy by mohli zvýšit svůj náskok. Začátek ale zvládl hostující tým dobře. Vyhrál buly a vyhodil podél mantinelu až za Kváču.

07:38
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Kružík.

07:00
Šance

Nádhernou individuální akci předvedl Vlastimil Dostálek! Ten se z dostal až k bekhendovému zakončení, které skončilo těsně nad brankou.

06:52

Střely na branku: 5 – 0.

06:48

České Budějovice se pokusily o rychlý přechod do útoku, jenže nahození o mantinel skončilo jen na zakázaném uvolnění. Buly po levici Kváči.

06:01

První lajna Jihočechů je zatím velmi aktivní. Petr Vampola napadal rozehrávku Kladna za jeho vlastní brankou a moc mu nechybělo k tomu, aby puk získal.

05:26

Buly v obranném pásmu sice vyhráli hosté, přesto se Motor dostal k puku. Petr Vampola byl ovšem dobře napadán a o puk nakonec přišel.

05:13

Peter Galamboš zavezl puk do útočné třetiny, posléze ho poslal na Mitche Fillmana, jenž přijel ze střídačky. Ten vypálil z první a hostující brankář má puk ve své moci.

04:40

Jakub Strnad se hnal do útočné třetiny, ale o puk přišel ještě ve středním pásmu. Rytíři ještě nevypálil na branku v tomto utkání.

03:53

Martin Heřman dostal pas na modrou, neváhal a vypálil. Jeho ránu vyrazil Cikánek betonem a Středočeši se hnali do přečíslení. To však dříve skončilo, než začalo.

03:08

Středočeši se i dnes snaží aktivně napadat v útočném pásmu. Zatím jim to žádné ovoce nepřineslo. Naopak Motoru se zatím celkem daří.

02:28

České Budějovice vstoupily do zápasu opravdu aktivně, nechtějí jet na Kladno s dvouzápasovým mankem. Petr Vampola se dostával do šance, nicméně puk nakonec nezískal.

01:54

V útoku ovšem Motor moc dlouho nevydržel. Chvíli to vypadalo na zajímavé přečíslení tři na dva, ale domácí hokejisté ztratili kotouč.

01:26

Petr Kváča si celkem zahrával. nechal dojet několik hráčů za svou branku, zatímco tam měl puk. Nakonec o něj nepřišel a rozehrál další útočnou akci.

00:18
Gól

Jihočeši se ujímají vedení v tomto zápase po osmnácti vteřinách. To je parádní start do utkání! Obrovský kus práce odvedl v útočném pásmu Nedorost, jenž tam získal puk, nahodil ho na Cikánka, který ho jen vyrazil vedle sebe. Tam byl připravený MILOSLAV ČERMÁK, který ho bez problémů dostal do sítě.
Asistence: Václav Nedorost.

00:01

Utkání právě začalo.

V sestavě domácích můžeme vidět několik změn. V obraně nenastoupil Pavel Pýcha, kterého nahradil Jiří Kučný. V útoku se dnes neobjeví Martin Novák a Filip Vlček. Naopak se představí Richard Nejezchleb a Michal Bárta. Sestava Kladna zůstala stejná.

Úvodní sestavy:

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Kutlák (C), F. Novák (A), Fillman, Kučný, Pavlin, Čáp – Čermák, Vampola, Nedorost (A) – M. Bárta, Rob, Jonák – Dostálek, J. Mikyska, Heřman – Nejezchleb, Galamboš, L. Květoň.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Svedlund, Štindl, Kehar, Lenďák – Jágr, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Machač (A), Zikmund – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr – Redlich.

Rozhodčí: Dědek, Obadal – Lukš, Gančařčík.

X

První vzájemný zápas

Úvodní semifinálové klání vyznělo lépe pro kladenské hokejisty. Ti přestáli první minuty, ve kterých Motor vlétl do utkání a pokusil se hned z jedné ze svých úvodních akcí skórovat. Ještě po prvních dvaceti minutách se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Až v druhé třetině Kladenští vsítili první gól a vedení jim vydrželo až do konce druhé periody. Jihočeši sice vyrovnali, nerozhodný stav ale netrval vůbec dlouho. V padesáté minutě Jan Kloz, zhruba o patnáct sekund po vyrovnání, vrátil Rytířům vedení a zaznamenal vítěznou trefu. Ke konci klání ještě výhru Středočechů zpečetil trefou do prázdné branky Miloslav Hořava.

Českobudějovičtí budou zcela určitě chtít zaváhání z úterního utkání napravit a jet na Kladno s tím, že série je vyrovnaná. Proti ale budou právě Rytíři. Bude zajímavé sledovat, zda oba týmy minimálně zopakují pohledný výkon z prvního semifinálového mače.

Hezký den, vítám vás u sledování druhého semifinálového zápasu mezi Motorem a Kladnem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.