To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek večera a těším se někdy opět na počtenou.

Je konec. Karlovy Vary se radují, neboť dokázaly využít hned svůj první mečbol a postupují do extraligové baráže. Energetici navíc ještě přebírají pohár pro vítěze celé WSM Ligy. Pražanům naopak končí sezona. Sešívaní si v závěrečných minutách duelu vytvořili velký tlak, ale nedokázali ho využít a výhru Energie pečetil gólem do prázdné klece Jakub Flek.

59:44

Sešívaní se ještě sympaticky snaží o čestný úspěch, ale ani to jim dnes zřejmě nebude přáno.

59:17
Gól

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovarští se nakonec dostali do přečíslení sami na obránce a prázdnou bránu. Celou situaci na sebe vzal JAKUB FLEK, jenž definitivně rozhodl o postupu Energie do extraligové baráže. Asistence: Václav Skuhravý.

59:02

Pohlova střela od modré těsně minula pravou tyč.

58:58

Drtina pálil od modré, Novotný stále drží čisté konto.

58:45

Hosté v plném počtu.

58:30
Šance

Skvěle to teď sehráli slávisté, kterým se povedlo před brankou uvolnit Pohla, jenž však střelou z první jen rozezněl zadní hrazení!

58:22

Branka Slavie zůstává prázdná, bude se vhazovat po Novotného levici.

58:22

Oddechový čas pro hosty.

58:20

Račuk se otočil s pukem na modré čáře, ale jeho rána těsně minula pravou tyč.

58:03
Šance

Pražané to opět zkouší bez gólmana!

57:39
Trest

Martin Kadlec (SLA) nakonec za svůj předchozí nájezd do gólmana dostává menší trest za hrubost.

57:37
Šance

Kadlec se výtečně natlačil před Novotného, kterého si položil, jenže nedokázal zasunout puk za jeho záda!

57:18

Zdeněk Doležal hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, ale puk nakonec skončil ve středním pásmu.

57:04

Račuk nahodil puk na branku od pravého hrazení, Novotný puk pohotově lapil.

Trest

Daniel Krejčí (KVA) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a sešívaní mají velkou možnost na snížení.

56:41

56:40

Barákova tečovaná střela od modré jen prosvištěla kolem levé tyče Novotného klece.

56:16

Pražané se nemohou dostat do útočné třetiny, přesilovka se jim vůbec nedaří.

55:47

Novotný si věří. Dojel si pro puk za vlastní branku a sám ho vyhodil až k Frodlovi.

55:29

Podlipnik vyhazuje puk přes všechny čáry, hosté se velmi dobře brání.

54:41
Trest

Petr Šenkeřík (KVA) dostává menší trest za nahrazení hole.

54:34

Kadlec hledal před brankou volného Krejčíka, ale Šenkeřík jeho pas zblokoval.

54:08

Novák rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní klece, jenže nakonec je sešívaným odpískáno zakázané uvolnění.

53:33

Zdeňkovi Doležalovi utekl na modré čáře puk a domácí se budou muset do útočné třetiny nastěhovat ještě jednou.

53:27

Nahození ze středního pásma Novotný raději podržel v lapačce a po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

52:58

Pohl vystihl rozehrávku hostů a získal puk na polovině hřiště.

52:29

Sešívaní hrají v křeči, vědí, že potřebují alespoň vyrovnat, aby si prodloužili sezonu, ale nejde to.

51:58

Račuk pálil od pravého mantinelu, jenže jeho pokus byl sražený mimo branku.

Dnešní utkání sleduje 1985 diváků.

51:39

Domácí se opět hnali do útoku, ale provinili se postavením mimo hru, které rozhodčí navíc posoudili jako úmyslné.

50:54

Ondráček hledal mezi kruhy Šafránka, ale tomu puk odskočil od hole a Novotný nemusel zasahovat.

50:27
Šance

Krejčík si výborně najel na křižný pas, jenže z levého kruhu z první minul vzdálenější tyč!

49:59

Rachůnek zpoza branky hledal někoho ze spoluhráčů na modré, puk nakonec zamířil až k Novotnému.

49:42

Šagát se snažil najít před brankou volného Zdeňka Doležala, jenže jeho pas ukryl v lapačce Novotný.

49:11

Šagátova rána z mezikruží jen zaduněla o zadní mantinel a vypadla mimo hrací plochu.

48:57

Energetici si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se postavení mimo hru.

48:39

Hra se odehrává převážně ve střední třetině, ani jeden z týmů se nemůže dostat k ohrožení soupeřovy klece.

47:59

Stloukalovo tečované nahození od modré čáry jen těsně proskákalo kolem pravé tyče.

47:33

Novák s Drtinou se snaží něco vymyslet za vlastní klecí, hosté jsou v obraně velmi dobře organizovaní.

46:48

Šagátovu křižnou přihrávku vystihl Rachůnek, který zahrozil z rychlého brejku, Frodl drží slávistické naděje.

46:36

Pohl dostal na modré čáře nabito zpoza branky na ránu z první, ale promáchl.

46:15

Ondráčkovo nahození od levého mantinelu Novotný bez potíží vytěsnil mimo tři tyče.

45:30

Kubicovo nahození Novotný raději podržel v lapačce, protože stejný hráč na hostujícího gólmana dotíral.

45:13

Balán se ocitl s pukem sám mezi kruhy, jenže jeho tvrdá rána minula branku a Frodl nemusel zasahovat.

44:39

Osmík se protáhl ke střele z levého kruhu, puk nakonec zamířil těsně nad horní tyč.

44:18

Krejčí pálil od modré čáry, jeho pokus jen zaduněl o zadní hrazení.

43:44

Rohanovo nahození ze střední třetiny Frodl podržel a ihned rozehrál na spoluhráče.

43:18

Kubicovu ránu od levého mantinelu Novotný vyrazil mimo.

42:50
Šance

Kadlec se ocitl ve veliké příležitosti, jenže z ostrého úhlu trefil jen boční síť!

42:27

Krejčíkův dlouhý pas na Kadlece zblokovali obránci hostů.

41:58

Zdeněk Doležal nabral rychlost ve středním pásmu, jeho střela z pravého kruhu mířila těsně nad horní tyč.

41:40

Kohout vzal přečíslení tří proti jednomu na sebe, ale jeho ránu na bližší tyč Frodl lapil do rukavice.

41:29

A opět Karlovarští posílají kotouč jen na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po Novotného pravici.

41:21

Hosté jsou pod tlakem a vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

40:44

Krejčík se na pravé straně dostal k dorážce po Novákově nahození, ale nastřelil jen Novotného beton.

40:32

Račukovu střelu od levého mantinelu srazil Podlipnik mimo hrací plochu.

40:12

Pražané si nedali pozor při přechodu středního pásma a píská se ofsajd.

40:01

Druhou třetinu utkání zvládli lépe hostující hokejisté. Ti se dokázali díky Petru Stloukalovi a Tomáši Rachůnkovi dostat do dvougólového trháku a vykročili k vytouženému postupu do extraligové baráže. Povede se Pražanům otočit vývoj utkání a odvrátit konec sezony?

Další třetina začne přibližně v 18:41.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:43
Gól

Neskutečná chyba domácí obrany a Karlovy Vary vedou už o dvě branky. TOMÁŠ RACHŮNEK se zmocnil kotouče v levém útočném rohu, zbavil se dvou obránců a mohl najít na pravém kruhu spoluhráče. Celou situaci ale nakonec vzal na sebe, položil si gólmana Frodla a následně zasunul puk přesně k pravé tyčce. Asistence: Stanislav Balán a Matic Podlipnik.

39:21

Kadlec s Krejčíkem si nerozuměli při přechodu do útočné třetiny a rozhodčí píská postavení mimo hru.

38:54
Šance

Tuominen našel před brankou volného Kohouta, který ve vyložené šanci tečoval puk mimo!

38:22

Šagát se otočil s pukem na brankovišti a okamžitě vypálil, branku však minul.

37:43

Osmíkova rána od levého hrazení jen přeletěla horní tyč Frodlovy brány.

37:28

Postavení mimo hru se píská i na druhé straně.

37:23

Slávisté si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se ofsajd.

36:58

Kverka nabral rychlost ve středním pásmu a pořádně zatopil domácím obráncům. Ti si ale nakonec poradili a rozehráli.

36:08

První útočná formace hostů teď rozebrala několika přihrávkami obranu Slavie, ale k zakončení se Energetici nakonec nedostali.

35:50

Energetici se znovu ubránili a jsou opět kompletní.

35:48

Barák s Šagátem si hezky narazili na levém kruhu, ale následná střela prvního jmenovaného byla sražená mimo.

35:31

Novák pálil od modré čáry, ale nastřelil jen prvního bránícího hráče, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.

34:59

Krejčík hledal před brankou Nedvídka, ale do jeho nahrávky Novotný vložil svou hůl.

34:22
Šance

Kohout s Flekem ujeli v oslabení do přečíslení! První jmenovaný zavezl puk až za branku a následně hledal mezi kruhy druhého, ten ale promáchl.

33:50
Trest

Martin Rohan (KVA) dostává menší trest za podražení a sešívaní mají šanci vyrovnat.

33:27

Jankovského nahození za Novotného branku našlo jen obránce hostů.

32:58
Šance

Velkou šanci měl Flek, jenž se dostal k dorážce u pravé tyčky, ale ležícího Frodla nedokázal přehodit!

32:18

Nedvídek se snažil před brankou najít Zdeňka Doležala, ale nepovedlo se.

31:55

Kadlec se dostal ke střele zpoza obránce, ale puk byl sražený mimo.

31:21

Osmík si najel na vrchol levého kruhu, jeho střela bez teče zamířila do ochranné sítě.

30:59

Kohout si nevšiml, že se v útočném pásmu zapomněl jeho kapitán Skuhravý a píská se tedy postavení mimo hru.

30:10

Jankovský pohotově vypálil od pravého mantinelu, ale Novotný měl připravenou vyrážečku.

30:01

Energetici si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se ofsajd.

29:42

Kovačevičova tvrdá rána od modré byla hodně nepřesná.

29:23

Šagát s Kadlecem se snažili dostat Novotného při rozehrávce pod tlak, jenže hostující gólman si poradil.

28:30

Kubica se dobře postavil na brankoviště, ale přihrávku na něj odpálil Novotný pryč.

28:12

Šenkeříkova střela od modré jen zaduněla o zadní mantinel.

27:56

Podlipnik dobře vypálil od modré a jeho pokus trefil boční oblouk Frodlovy klece.

27:17

Kovačevič se hezky protáhl s kotoučem až na brankoviště, v tísni však nedokázal zakončit.

27:10

Dlouhá přihrávka na Šmerhu byla nepřesná a puk skončil až na zakázaném uvolnění.

26:26

Krejčík se bije o kotouč za Novotného brankou. Následná střela Kasíka od modré hostující branku neohrozila.

26:04

Karlovarští si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se postavení mimo hru.

25:58

Novák na červené čáře vystihl rozehrávku Energetiků a Pražané se dostali ke kotouči.

25:27

Šenkeřík z první pálil od modré čáry, jeho pokus na branku neprošel.

25:18

Osmík se protáhl ke střele z levého kruhu, Frodl měl připravenou lapačku.

24:51
Gól

Hosté z rychlého protiútoku otevírají skóre utkání. Kapitán Energie Skuhravý v přečíslení pálil z levého kruhu. Jeho střelu Frodl vykopl, ale jen na pravou stranu k PETRU STLOUKALOVI a ten už měl při dorážce do odkryté klece lehkou práci. Asistence: Václav Skuhravý.

24:34

Šmerha hledal na brankovišti Krejčíka, ale ten byl postavený k brance zády.

24:07

Zdeněk Doležal vypálil z první od modré čáry a jeho tečovaný pokus nadělal Novotnému problémy.

23:51

Šagát nabil na modrou čáru Novákovi, slávistický kapitán ale svou ranou jen vymetl lapačku karlovarského gólmana.

23:17

Kubica hledal mezi kruhy dobře postaveného Ondráčka, ale ten se nakonec ke kotouči nedostal.

22:48

Vrdlovec pálil zápěstím od pravého hrazení, jeho střela byla ztečována mimo.

22:13

Rozehrávku domácích vystihl na polovině hřiště Kovačevič a u kotouče jsou hosté.

21:50

Kohout se hnal na Frodla z levé strany, puk před ním odpálil domácí brankář.

21:15

Zdeněk Doležal střílel z pravého kruhu, jeho pokus však zamířil do bruslí prvního bránícího hráče.

20:58

Balán se prokličkoval ke střele zpoza obránce z levého kruhu, Frodl byl pozorný.

20:46

Pohl na modré čáře dlouho čekal se střelou, která byla nakonec sražená mimo branku.

20:08

Balán se ihned po buly pustil do útočení, ale jeho nahození od pravého mantinelu mířilo mimo tři tyče.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka čtvrtého semifinálového klání mezi Slavií a Karlovými Vary. Začátek vyšel lépe Energetikům, kterým se dařilo Frodla hojně zaměstnávat. Největší šanci měl v oslabení Flek, jenže minul branku. Postupem času se dostali do tlaku Pražané a i oni si vypracovali velké příležitosti. Tu největší si vypracoval Šafránek, ale jeho ránu z mezikruží Novotný výborně vytěsnil mimo. Zatím tedy duelu kralují gólmani.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

První třetina skončila.

19:55

Kubica se ještě dostal ke střele z mezikruží, Novotný však i nadále deptá střelce Slavie.

19:29

Barákova dělovka od modré čáry nakonec na branku neprošla.

18:57

Šmerha si výborně najel mezi obránce na dlouhý pas, kličkou si udělal prostor pro střelu, ale Novotný byl pozorný.

18:37

Kasík pálil od modré čáry, nastřelil jen prvního bránícího hráče.

17:59

Po dlouhé době se dostali do útoku také Energetici, jenže Frodl nakonec nemusel zasahovat.

17:40

Šagát pálil z první po nahrávce zpoza branky, ale trefil jen rameno Novotného.

16:58

Pohl si najel na přihrávku na pravý kruh, ale puk napálil jen do připraveného hostujícího brankáře.

16:35

Jiří Doležal pálil z mezikruží, Novotný stále drží čisté konto.

16:03
Šance

Šafránek se po obrovské chybě karlovarských obránců ocitl mezi kruhy úplně sám s pukem. Mířil nad Novotného vyrážečku, ale hostující gólman ho skvěle vychytal!

15:50

Hosté se osvobozují jen vyhozením na zakázané uvolnění.

15:45

Zdeněk Doležal se málem mezi kruhy dostal k dorážce, jenže puk mu přeskočil v rozhodující moment hůl.

15:35

15:20

Drtina z první vypálil z levého kruhu, ale těsně minul bližší tyč.

14:57

Energetici se výtečně brání, Pražané se ještě nedostali v početní výhodě do zakončení.

14:30

Tuominen se ocitl před Frodlem, ale v tísni nedokázal zakončit.

13:41
Šance

V oslabení se dostal do úniku Jakub Flek. Ten zkusil z pravé strany překvapit Frodla bekhendovou střelou, ale minul.

13:35
Trest

První přesilovou hru si zahrají i domácí. Karlovarský kapitán Václav Skuhravý (KVA) dostává menší trest za vysokou hůl.

13:18

Po odpískaném postavení mimo hru domácích je hra po dlouhé době přerušena.

12:58

Podlipnikova dělovka od modré proletěla jen pár centimetrů od pravé tyče Frodlovy svatyně.

12:43

Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, mnoho šancí však k vidění není.

11:59

Šagát se zmocnil kotouče za brankou hostů, ale slávisté svého spoluhráče nepodpořili dostatečně v útočné snaze.

11:32

Račuk nabral rychlost ve středním pásmu, ale o puk přišel mezi kruhy po nepovedené kličce na střed.

10:53

Na obou stranách je teď k vidění hodně nepřesností, ani jeden z týmů se nemůže dostat do finální fáze.

10:19

Červenobílí rozehrávají zpoza vlastní klece, Energetici mají ale obranné řady srovnané.

09:46

Gríger našel před brankou volného Osmíka, jeho pokus však nakonec těsně minul levou tyč.

09:23

Karlovarští se provinili ofsajdovým postavením a bude se vhazovat ve střední třetině.

09:05

Račuk sice zavezl kotouč do útočného pásma, ale Pražané o něj ihned přišli.

08:41

Kadlec se mezi kruhy dostal k dorážce, ale v tísni napálil pouze obránce před sebou, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.

08:11

Beránek se snažil zpoza branky najít mezi kruhy dobře postavené spoluhráče, jenže se mu to nepovedlo.

07:43

Rohanovo nahození od modré čáry Frodl vyrazil vyrážečkou.

07:27

Gríger se protáhl ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus nakonec zamířil jen do ochranné sítě.

07:12

Pražané se ubránili a jsou opět kompletní.

06:45

Pohlovi se napoprvé nepovedlo vyhodit, ale svou bojovností nakonec puk přeci jen poslal do střední třetiny.

06:24

Energetici si nedali pozor při přechodu do útočné třetiny a píská se postavení mimo hru.

05:53

Flek mohl střílet z mezikruží, ale snažil se celou akci ještě vyšperkovat přihrávkou na levý kruh a překombinoval ji.

05:36

Sešívaní se osvobozují, puk letí až k Novotnému.

05:12
Trest

Jiří Drtina (SLA) si půjde sednout na trestnou lavici za nedovolené bránění, Energie má výhodu přesilové hry.

04:59

Kubica hledal před brankou dobře postavené spoluhráče, jenže jeho nahrávka přes hostující obranu neprošla.

04:35

Barák po hektických posledních minutách uklidňuje hru za vlastní brankou.

03:57

Šmerha si hezky nabruslil na brankoviště z pravého rohu kluziště, ale jeho bekhendový pokus po ledě Novotný v pohodě kryje.

03:33

Holý propadl na útočné modré, ale následný protiútok Energie zakončil Kohout jen do Frodlova betonu.

02:53

Račuk pohotově vystřelil od pravého hrazení a Novotný měl co dělat, aby jeho ránu vykopl mimo.

02:28

Vrdlovec si najel na pravý kruh, odkud vypálil, ale jeho střela skončila po teči v ochranné síti.

02:19

Ondráček pálil od levého hrazení, ale jeho pokus byl ztečovaný mimo.

01:51

Podlipnikovo nahození od modré čáry jen těsně proskákalo kolem levé tyče, Frodl nic neviděl.

01:42

Nahození od modré Frodl podržel v lapačce a přerušil hru.

01:22

Sešívaní si nedali pozor při přechodu útočné modré a po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině.

00:53

Karlovarští se usadili kolem domácí svatyně, ale Frodl zatím nemusel předvést nijak složitý zákrok.

00:10

Flek se ihned po buly prodral do útočné třetiny a od levého mantinelu hledal před brankou Balána, jenže ten byl těsně bráněn.

00:01

Utkání právě začalo.

Hráči už jsou na ledové ploše, za chvíli začínáme.

Úvodní sestavy:

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, Pohl, J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Rozhodčí: Doležal, Petružálek – Beneš, Štofa.

Karlovarští hokejisté rozehráli semifinálovou sérii v domácím prostředí a svůj nepsaný úkol zůstat stoprocentní splnili na výbornou. V prvním klání jim sice sešívaní pořádně zatopili, avšak útočník Jakub Flek se rozhodujícím gólem v prodloužení zasloužil o to, že Energie mohla jít do druhého zápasu s čistou hlavou. A to se projevilo. Druhé semifinálové utkání Energetici kontrolovali a po téměř bezchybném výkonu si došli výhrou 4:0 pro dvouzápasové vedení v sérii. Ve třetím semifinálovém duelu hraném v Edenu si mohli Energetici vypracovat mečbol a povedlo se. Po dvou třetinách sice Karlovarští prohrávali, ale v závěrečné periodě zaveleli k obratu a nakonec si dokráčeli pro třetí výhru v sérii a v dnešním utkání budou moci rozhodnout o svém postupu do extraligové baráže. Podaří se jim to?

Zápasy v sérii

1. utkání

Karlovy Vary – Slavia 4:3p (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Stloukal (Kohout, F. Novotný), 9. Vrdlovec (O. Beránek, Podlipnik), 44. Flek (T. Rachůnek), 61. Flek (T. Rachůnek) – 31. Šagát (Račuk, Pohl), 34. Račuk (J. Holý, Šagát), 34. Z. Doležal (TS).

2. utkání

Karlovy Vary – Slavia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Podlipnik (Kovačevič, Vrdlovec), 28. O. Beránek (Skuhravý, Tomeček), 32. Flek (Podlipnik, Plutnar), 54. O. Beránek (Gríger, Skuhravý).

3. utkání

Slavia – Karlovy Vary 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. M. Kadlec (Pohl, Šagát) – 44. Osmík (Kverka, Kohout), 60. Plutnar (Flek, T. Rachůnek).

Sešívaní začali sérii na venkovním ledě a v Karlových Varech neuhráli ani jeden bod. K výhře měli Pražané našlápnuto v prvním klání, které otočili ve druhé dvacetiminutovce třemi góly ze stavu 0:2 na 3:2. Duel ale nakonec dospěl až do prodloužení, v němž byli šťastnější domácí. Druhé utkání se pak slávistům hrubě nepovedlo. Gólmana Novotného nepřekonali ani jednou a sami naopak inkasovali hned čtyřikrát. Do Prahy se tak červenobílí vraceli se dvěma prohrami a ve třetím klání chtěli zavelet k obratu, jenže to nakonec nevyšlo. Sešívaní ztratili zápas v posledních minutách a budou tedy čelit vyřazení. Povede se Pražanům prodloužit sérii?

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání semifinále WSM Ligy. Na ledě v pražském Edenu nastoupí ke čtvrtému klání v sérii týmy HC Slavia Praha a HC Energie Karlovy Vary. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.