To je ode mě pro tuto chvíli z Traktor arény vše, přeji příjemný zbytek večera.

I třetí periodu nakonec dokázaly vyhrát Spojené státy americké. Za ty se už ve 43. minutě trefil Tyler Weiss a Američané už potom duel kontrolovali a nedovolili Čechům zápas zdramatizovat. Knight nemusel ve třetí třetině řešit žádnou nebezpečnější situaci a USA tedy po výhře 4:1 postupují do finále MS U18, v němž narazí na Finsko. Češi budou hrát o bronz proti výběru Švédska.

Nejlepší hráč Česka: Libor Zábranský.
Nejlepší hráč USA: Oliver Wahlstrom.

Nejlepší hráči turnaje:

Česko: Lukáš Dostál, Jan Jeník, Matěj Blümel.
USA: Mattias Samuelsson, Oliver Wahlstrom, Joel Farabee.

Teplý

Rozhodčí: Alarie (CAN), Holm (SWE) – Nordlander (SWE), Shishlo (RUS)
Počet diváků: 6459

59:48

Puk zmizel ve změti těl u mantinelu za českou bránou, Američané už tohle zvládnou.

59:18

Lauko se zkoušel protáhnout do útočné třetiny podél levého hrazení, jenže se mu to nepovedlo.

58:53

Jeníkovu přihrávku Kvasnica nezpracoval a nemohl střílet z první.

58:27

Doktorovi se nepovedlo rozehrát zpoza vlastní klece a bude muset o kotouč znovu zabojovat.

57:55

Hughes se mezi kruhy dostal ke kotouči, jeho bekhendová rána mířila těsně vedle levé tyčky.

57:25

Wahlstrom střílel z levého kruhu, jenže jeho přízemní pokus trefil pouze boční oblouk.

57:01

Haš zůstal po souboji ležet před českou bránou, ale už se zvedá a jede na střídačku po svých. Snad bude v pořádku.

56:46

Střondalovo nahození ze středního pásma Knight zpracoval lapačkou a ihned rozehrál.

56:16

Češi si nedali pozor při přechodu útočné modré čáry a píská se postavení mimo hru.

55:56

Emberson si najel s pukem na pravé křídlo, jeho pokus z ostrého úhlu Dostál lapil.

55:32

Klejna nahodil puk do střední třetiny, Američané už jsou rozestavěni na obranné modré čáře a jen brání.

54:58

Vhazování před českou bránou vyznělo lépe pro Čechy, ale Teplý nedokázal přesně rozehrát.

54:32

Weiss se protáhl ke střele z levého kruhu a trefil Dostála do masky.

54:06

Spojené státy zdatně brání své vedení, Češi se nemohou dostat do tlaku.

53:32

Lauko si říkal o přihrávku do samostatného úniku, ale Jeník mu v tísni nedokázal předat puk.

53:00

Giles se zmocnil kotouče mezi kruhy, nic nevymýšlel a vypálil. Puk skončil v Dostálově výstroji.

52:36
Šance

Janicke se protáhl před Dostála, ale ten jeho zakončení nad lapačku chytil.

52:15

Wise střílel od levého hrazení, Dostál byl připraven.

52:07

Pytlík se málem protáhl do útočné třetiny podél pravého hrazení, ale o puk přišel.

Dnešní utkání sleduje 6459 diváků.

51:37

Střondala se dostal do zakončení z mezikruží, jenže Knight měl připravené betony.

51:03

Česko je opět kompletní a může se pokusit o zázrak.

50:55

Caufield střílel z první z levého kruhu, jeho pokus mířil moc vysoko.

50:33

Adam Samuelsson pálil od modré čáry, puk jen zaduněl o zadní mantinel.

49:59
Šance

Wise zakončoval z hranice brankoviště bekhendem a Dostál vytáhl výborný reflexivní zákrok.

49:41

Kotouč letí přes všechny čáry, Češi se osvobozují.

49:17

Wahlstrom střílel tvrdě od modré čáry, ale jen orazítkoval zadní mantinel.

49:03
Trest

Český kapitán Libor Zábranský (CZE) inkasuje dvouminutový trest za hrubost.

48:50

Zábranský se prokličkoval středem hřiště až do útočného pásma, ale tam nenašel nikoho ze spoluhráčů.

48:09

Doktor na modré čáře napřáhl k tvrdé ráně, ale jeho pokus jen zaduněl o zadní hrazení.

47:50

Jeník hledal před bránou volného Blümela, ale nahrávku zblokovali obránci.

47:12

Kvasnica zkoušel přejít ve středním pásmu přes dva obránce, jenže v kličce přišel o puk.

46:41

Hain se protáhl ke střele z levého kruhu a Dostál měl co dělat, aby jeho ránu pod horní tyč vytěsnil mimo.

46:22

Weiss se hezky obtočil kolem branky a střílel z pravého kruhu, jeho rána Dostála nepřekvapila.

45:38

Millerova rána od modré čáry trefila jen clonu před Dostálem, český brankář nemusel zasahovat.

45:15

Američané hrají jistě na kotouči a hlídají si třígólový náskok.

44:49

Gajarskému utekl kotouč ve střední třetině a nedokázal se tak propracovat do samostatného úniku.

44:27

Po souboji ve středním pásmu zmizel kotouč v hledišti a bude se vhazovat u modré čáry blíže české bráně.

43:30

Emberson střílel z levého kruhu, jeho pokus mířil mimo tři tyče.

42:48
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Velká chyba české obrany a je to 4:1. TYLER WEISS dostal nepochopitelně moc prostoru. Nikým nehlídaný si najel s pukem od pravého hrazení až mezi kruhy, odkud potom propálil brankáře Dostála. Asistence: Spencer Stastney.

42:13

Pytlík se hezky protlačil do zakončení po pravé straně, ale jeho přízemní střelu Knight vykopl betonem mimo.

41:42

Adam Samuelsson vypálil tvrdě od modré čáry, Dostál jeho ránu vytěsnil do rohu.

41:17

Hughes se hezky uvolnil mezi kruhy a pálil z první po nahrávce zpoza brány. Jeho tečovaný pokus zamířil do ochranné sítě.

40:47

Čajkovo nahození ze střední třetiny Spojené státy bez potíží zpacifikovaly a jedou do útoku.

40:29

Američané vyhazují kotouč jen na zakázané uvolnění.

40:14

Kvasnica se tlačil do zakončení po pravé straně, jenže přes posledního obránce neprošel.

40:01

Druhé dějství nabídlo podobně jako první atraktivní podívanou. Do kabin odcházejí opět spokojenější hokejisté Spojených států amerických, kteří dokázali vyhrát i prostřední dvacetiminutovku. Hned ve 22. minutě proměnil rychlý protiútok Oliver Wahlstrom, jenže Češi se nevzdali. Krátce po polovině základní hrací doby se z mezikruží prosadil kapitán Libor Zábranský a český tým znovu sahal po vyrovnání. Ještě před přestávkou však vrátil USA dvougólové vedení Spencer Stastney. Američané jsou nadále aktivnějším týmem, ale Češi začali vystrkovat růžky. Povede se Česku strhnout skóre na svou stranu?

Další třetina začne přibližně v 18:14.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58

Gajarský se protlačil ke střele z mezikruží, ale jeho zblokovaný pokus skončil mimo zařízení.

39:40

Nahození ze střední třetiny si Knight bez potíží pohlídal.

39:05

Češi jsou opět kompletní, Adámek je na ledě.

38:59
Šance

Blümel ujel do samostatného nájezdu, jenže jeho zakončení mezi betony si Knight pohlídal.

38:30
Šance

Weiss si najel s pukem na střed hřiště a napálil pravou tyč!

37:55
Šance

Malík si málem nechtěně dal vlastní gól, když se od jeho nohy puk odrazil do brány. Dostál se ale proti puku stihl včas přesunout a zakročil.

37:42

Wahlstrom střílel z první z levého kruhu, ale jeho dobrý pokus Dostál výborně vyrazil do rohu.

37:05
Trest

Hodně zbytečné vyloučení Jakuba Adámka (CZE). Ten dostává dvě minuty za hrubost, když dohrál soupeře po odpískání.

36:48

Střondala střílel z levého kruhu, ale napálil pouze prvního bránícího hráče.

36:37

Kotouč letí od české brány až na druhou stranu hřiště, píská se zakázané uvolnění, USA zůstanou kolem Dostálovy klece.

36:00

Hašova rozehrávka nebyla přesná a Američané se opět usazují v útočné třetině.

35:47
Gól

Nakonec se ale Spojené státy dočkaly. Miller posunul kotouč na modrou čáru na hůl SPENCERA STASTNEYHO, jenž si najel s kotoučem na střed kluziště a odtud tvrdě vypálil. Jeho dělovka zamířila přesně k pravé tyčce. Dostál neměl šanci zasáhnout, protože nic neviděl. Asistence: K'Andre Miller a Jacob Wise.

35:36

Miller střílel tvrdě od modré čáry, jenže Dostál měl na ledě betony včas.

35:28

Následné Klejnovo nahození do středního pásma prošlo až za americkou branku a píská se zakázané uvolnění.

34:56

Klejna šel do souboje za vlastní bránou hodně důrazně a vybojoval kotouč.

34:23

Malík přišel ve střední třetině o puk, ale Američané následný protiútok nevyužili, Hughes pálil do Dostálova betonu.

34:01

Hughes obral české obránce o puk na mezikruží, ale tváří v tvář Dostálovi nedokázal zakončit přesně.

33:48

Český brankář udržel ve výstroji jedovatou ránu z pravého kruhu a po dlouhé době přerušil hru.

33:30

Hraje se kolem Dostálovy klece, ale celá hala skanduje: "Češi! Češi!"

32:58

Plášek se málem dostal do samostatného úniku, ale poslední americký obránce ho od puku odstavil.

32:37

Kropáček našel nejrychleji puk ve skrumáži před Dostálem a vyvezl kotouč do středního pásma.

31:55

Pytlík pálil z pravé strany, ale jeho tvrdá rána jen zaduněla o zadní plexisklo.

31:50

Češi se najednou tlačí dopředu a USA s nimi mají problémy.

30:54
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Je sníženo a Traktor aréna je na nohou! Kvasnica zavezl kotouč do útočné třetiny, kde ho přenechal do tandemu LIBORU ZÁBRANSKÉMU a český kapitán následně z pravého kruhu mířil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Michal Kvasnica a Jan Jeník.

30:48

Farabee pálil z levé strany, přestřelil.

30:28

Česko je opět v plném počtu.

30:06

Američané si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Knightově pravici.

29:44

Klejna odpaluje kotouč do bezpečí, Češi mohou vystřídat a přijde jim to vhod.

29:22

Turcotte tečoval nahození od modré čáry nad bránu, USA jsou v tlaku.

28:57

Blümel výborně vyvezl puk do střední třetiny, kde nasbíral cenné vteřinky.

28:28
Šance

K trestnému střílení se rozjel Oliver Wahlstrom, zkusil z mezikruží pálit nad Dostálovu lapačku. Český brankář puk lapil!

28:28
Trest

Vojtěch Střondala (CZE) si půjde ještě sednout na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

28:28
Šance

Uvidíme americký nájezd, protože Doktor zalehl v brankovišti puk!

28:15

Hughes si sjel pro kotouč až za vlastní prázdnou bránu a zakládá útočnou akci.

27:54

Američané mají výhodu, v českém týmu se bude opět vylučovat.

27:10

Střondala pálil z první z levého kruhu a minul bližší tyč. Puk jen zaduněl o zadní plexisklo.

26:46

Klejna rozjíždí útočnou akci za vlastní brankou, ale Američané presují hodně vysoko.

26:09

Aréna fandí Čechům, ale ti se stále nemohou dostat k většímu ohrožení Knighta.

25:17

Češi jsou kompletní, nebezpečnou přesilovku USA přežili.

25:01

Spojené státy kombinovaly v útočném pásmu, ale pak jejich rozehrávku vystihl Kvasnica, jenž vyhazuje kotouč ven z obranné třetiny.

24:35

Kvasnica dobře obtěžuje Američany za jejich bránou a sbírá cenné sekundy.

24:03

Hughes napřáhl na pravém kruhu k tvrdé střele z první, ale o velký kus minul bránu.

23:29

Kotouč letí přes všechny čáry až ke Knightovi, Češi se osvobozují.

23:17
Trest

Zack Malík (CZE) dostává menší trest za sekání a USA si zahrají první přesilovku.

22:39

Kropáček střílel z levého kruhu, jenže jeho pokus zpoza obránce Knight udržel ve výstroji.

22:23

Hughes se prokličkoval ke střele z mezikruží a jen těsně minul pravou tyčku. Dostál střelu vůbec neviděl.

21:56

Američané jsou stále při chuti, Češi se ne a ne chvíli udržet na puku.

21:04
Gól

USA z rychlého protiútoku střílí další branku! OLIVER WAHLSTROM nabral rychlost na pravém křídle a následně vzal celou situaci na sebe. Jeho rána z vrcholu kruhu mířila na milimetry přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Jack Hughes a Joel Farabee.

20:56

Američané vyhodili puk jen na zakázané uvolnění, Češi se dostanou do útočné třetiny.

20:43

Nakonec to byl právě Hain, jenž se po skrumáži před Dostálem dostal ke střele z mezikruží, ale těsně minul levou tyč.

20:12

Hain rozehrává útočnou akci zpoza vlastní branky.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut druhého semifinále letošního světového šampionátu hráčů do 18 let. Do utkání vstoupili aktivněji hokejisté Spojených států amerických, kteří byli nakonec za svou útočnou snahu odměněni úvodní brankou. O tu se postaral Jack Hughes a USA hrozily dál. Brankář Dostál musel zasahovat celkem třináctkrát a několikrát mu musela pomoci branková konstrukce. Češi si také dokázali vypracovat velké příležitosti, jenže ani jednu neproměnili a po prvním dějství prohrávají 0:1. Uvidíme, zda se povede svěřencům Davida Bruka zklidnit a otočit duel na svou stranu.

Další třetina začne přibližně v 17:26.

20:00

První třetina skončila.

19:46
Šance

Lauko na hranici brankoviště dostal výtečnou nahrávku zpoza brány, jenže jeho zakončení z první těsně minulo levou tyčku!

19:21

Wahlstrom táhl rychlý protiútok po levém křídle, nakonec pálil z ostrého úhlu, Dostál předvedl jistý zákrok.

18:55

Sklenář zavezl kotouč do útočné třetiny podél levého mantinelu, ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.

18:32

Wahlstrom se dokázal prokličkovat zpoza branky až do zakončení z hranice brankoviště, ale Dostál Čechy podržel.

18:09

Turcottova rána z levé strany přes hradbu těl na bránu neprošla.

17:49
Šance

Pivonka nastřelil z mezikruží pravou tyčku!

17:28

Knightova rozehrávka zpoza brány vyskočila po odrazu od plexiskla mimo hrací plochu, bude se vhazovat v útočném pásmu Čechů.

17:21

Střondala zůstal po tvrdé srážce ležet u mantinelu za Knightovou klecí, ale už se zvedá a po svých odjíždí na střídačku. Snad bude v pořádku.

16:52

Plášek se ihned po buly dostal ke střele z levého kruhu, ale Knight měl připravený beton.

16:44

Puk po souboji u mantinelu za americkou brankou vyskočil ven ze hřiště, po delší době se přerušuje a bude se vhazovat v pásmu Američanů.

16:13

Zábranský skvěle ubránil Wahlstroma, kterému mezi kruhy odpálil puk v momentu střely.

15:45

Adam Samuelsson pálil tvrdě od modré čáry, jeho pokus jen zaduněl o zadní mantinel.

15:29

Klejna vyhazuje kotouč jen na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Dostálem.

15:04

Spojené státy jsou opět kompletní, Češi vynikající příležitost na vyrovnání nevyužili.

14:36

Češi si vytvořili v přesilovce velký tlak, ale nedokáží se dostat do nebezpečného zakončení.

14:20

Plášek mohl jet sám na gólmana Ameriky, ale chtěl ještě nahrát spoluhráči na pravé křídlo a nahrávku obránci zachytili.

13:49

USA hrají ve čtyřech.

13:45

Hašova rána od modré zamířila jen do Knightova betonu.

13:14

Haš neudržel puk v útočné třetině, ale unikající Pivonka upadl, takže Dostál nemusel zasahovat.

13:04
Trest

Joel Farabee (USA) teď ale inkasuje dvě minuty za hákování a Češi budou mít dvojnásobnou přesilovku!

12:43

Češi jsou hodně nervózní a nedokáží se dostat do útočné třetiny. Jejich rozehrávka je nepřesná.

12:13

Spojené státy se hnaly v oslabení do útoku, jenže je zastavilo postavení mimo hru.

12:01

Zábranský neudržel kotouč v útočném pásmu a Česko bude muset začít od vlastní klece.

11:49
Trest

Bode Eichwede-Wilde (USA) dostává dvouminutový trest za podražení a Češi mají možnost vyrovnat.

11:40

Čajka se vrhl mezi dva americké hráče a byl faulován.

10:58

Embersonova rána z pravé strany na branku neprošla.

10:30
Šance

Lauko se řítil sám na Knighta, ale jeho střela k levé tyčce trefila amerického brankáře do brusle a puk zamířil do rohu kluziště.

09:41

Kropáček znovu hasil nebezpečnou situaci před Dostálem! Český gólman neudržel puk ve výstroji, ale Kropáček puk odpálil do bezpečí.

09:15

Hughes se málem dostal před Dostála, ale jeho narážečku se spoluhráčem překazil Kropáček.

08:40

Gajarský na modré čáře napřáhl ke střele zpoza obránce, ale Knight jeho pokus nadvakrát zkrotil.

08:25

Malík přišel o kotouč před vlastní brankou, ale Američané naštěstí nedokázali nenadálou situaci využít.

08:18

Další nepřehledná situace před Dostálem, ale český gólman zatím drží naděje svého týmu.

07:50

Američané jsou stále na kotouči a Čechům se nedaří dostat z vlastní poloviny.

06:59
Šance

Caufield se řítil na Dostála úplně sám, jenže z levého kruhu napálil břevno!

06:35

Wise pálil z levé strany po přihrávce zpoza brány jen do náruče českého gólmana.

05:58

Wahlstrom se po výtečné kombinaci dostal ke střele z mezikruží, ale Dostál byl připraven.

05:25

Pekařovo nahození za branku si obrana modrých v pohodě pohlídala, Češi se budou opět muset bránit.

04:59
Šance

Výtečný Dostál! Před českým brankářem se ocitl úplně volný Turcotte, ale Dostál se položil na led a zvládl ukrýt puk do lapačky.

04:40

Hain kombinuje se spoluhráči za Dostálovou svatyní a snaží se něco vymyslet.

03:59

Američané se dál tlačí dopředu, česká obrana má hodně práce.

03:37
Gól

Tak to je škoda. Američané se z protiútoku ujímají vedení. JACK HUGHES dostal mezi kruhy až moc prostoru, potáhl si kotouč na levou stranu a dokázal se trefit přesně k pravé tyčce. Asistence: Oliver Wahlstrom a Joel Farabee.

02:44
Šance

Jeník v obrovské šanci! Ocitl se sám u levé tyčky, ale jeho kličku do bekhendu Knight vystihl.

02:21

Sklenář stál mezi kruhy úplně sám, jenže přihrávku zpoza brány promáchl.

01:37

Wise drží kotouč za českou klecí, Američané jsou zatím dopředu aktivnější.

01:06

Z pravé strany znovu pálil Farabee, jenže jeho střelecký pokus tentokrát na branku ani neprošel.

00:55

Farabee se po nepřesné české rozehrávce dostal ke střele z pravého kruhu, ale Dostál měl připravenou lapačku.

00:28

Američané vyhazují kotouč jen na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Knightem.

00:08

Zábranského nahození za Knightovu branku našlo jenom americké hokejky.

00:01

Utkání právě začalo.

Elitní formace už se staví na úvodní vhazování, za okamžik začínáme!

Na ledovou plochu už nastupují oba týmy. Američané budou hrát v modré sadě dresů, Češi v bílé.

Úvodní sestavy:

USA: Knight (Deridder) – Eichwede-Wilde, M. Samuelsson (C), Miller, Stastney, York, Emberson, A. Samuelsson – Hughes, Wahlstrom, Farabee – Wise, Gruden (A), Caufield – Hain, Turcotte, Giles – Janicke, Weiss, DeBoer – Pivonka (A).

Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

Rozhodčí: Alarie (CAN), Holm (SWE) – Nordlander (SWE), Shishlo (RUS).

Česko

Ani Češi nezažili úplně ideální úvod mistrovství. V úvodním klání podlehli svěřenci Davida Bruka Slovensku 2:5 a následně smolně padli i v zápase s domácí sbornou (2:3). Ve třetím utkání ve skupině museli Češi proti Francii bezpodmínečně vyhrát, aby si zajistili postup do vyřazovacích bojů. To se jim nakonec povedlo. Francouzům nadělili devět branek a vyhráli vysoko 9:2. Poslední klání s Finskem však český tým nezvládl. Po matném výkonu prohrál 2:4 a před těžkým čtvrtfinále s Kanadou si příliš psychicky nepomohl. Jenže do boje o semifinále jako kdyby nastoupil jiný tým. Čeští borci hráli obětavě a trpělivě a ve strhujícím zápase nakonec udolali Kanadu 2:1. Postarali se tak o zatím největší překvapení turnaje a prošli do bojů o cenné kovy.

Sestava z posledního utkání:

USA

Američané měli na turnaji ve skupinové části potíže. Šampionát začali porážkou 4:6 s Kanadou a ani druhý zápas jim nevyšel úplně nejlépe. Se Švýcary totiž prohrávali, ale nakonec dovedli duel do vítězného konce a vyhráli 8:5. Ve třetím klání narazili hokejisté USA na silné Švédy, jimž podlehli 1:3. Poslední skupinový duel však v pohodě zvládli a Bělorusy rozstříleli 8:0. Na ne úplně povedenou základní skupinu ovšem daly Spojené státy zapomenout v prvním kole play-off. V tom vyzvaly domácí Rusko, které možná trochu překvapivě porazily 5:1 a postoupily mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

Knight (Deridder) – Eichwede-Wilde, M. Samuelsson (C), Miller, Stastney, York, Emberson (A), A. Samuelsson – Hughes, Wahlstrom, Farabee – Wise, Gruden, Caufield – Hain, Turcotte, Giles (A) – Janicke, Weiss, DeBoer – Pivonka

Zdravím všechny hokejové fanoušky z ruského Čeljabinsku, který se stal spolu s Magnitogorskem dějištěm historicky dvacátého světového šampionátu hráčů do osmnácti let. Ve městě jižně od Uralu se v 16:30 středoevropského letního času střetnou týmy USA a Česka. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.