Utkání ještě dovršila menší strkanice u trestných lavic. Nejlepšími hráči jsou vyhlášení Tomáš Plekanec a Jan Kloz, jehož jméno rovněž skandují domácí příznivci, kteří nezapomněli na jeho služby.

Během podávání rukou si Havelka ještě nesedl s některým z domácích hráčů a byl vykázán do kabin.

Konec zápasu.

59:26
Gól

Litoměřice právě vstřelily branku!
Záhy hosté přidávají druhou branku! Střela DANA PRZYBYLY od modré čáry byla možná tečována, ale i tak prošla pod Cikánkovým betonem do branky Rytířů. Asistence: Ondřej Buchtela.

Gól

V závěru se střelecky prosazují i hosté! Po Kvasničkově nahození od modré byl puk na hranici brankoviště několikrát tečován, dokud jej MATĚJ ZADRAŽIL nedorazil za brankovou čáru. Asistence: David Kvasnička.

Dnešní utkání sleduje 4357 diváků.

55:10
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
Za hry čtyři na čtyři využili domácí prostoru a upevňují své vedení. Zajíc přistrčil puk mezi kruhy na TOMÁŠE KAUTA, který z mezikruží vyslal kotouč pod horní tyč. Asistence: Josef Zajíc a Brendon Nash.

54:38
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Michael Gaspar – 2 min., hrubost).

54:38

Vildumetz čelil proti naražení obra Marcela. To se nelíbilo Hajnému a Jelínkovi, kteří se svého spoluhráče zastali.

53:49

Hostující brankář si připisuje další zákrok, když zachytil rychlou střelu ihned po vhazování.

52:32

Po křižné přihrávce pálil z pravého kruhu Vampola, na jehož střelu Král skvěle zareagoval!

52:06
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Otakar Šik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:09
Gól

Po vypršení trestu Jebavého Kladno nadále kombinovalo v útočné třetině a může se tak radovat ze třetí branky! Na pravém hrazení zastavil hru TOMÁŠ REDLICH, který se odhodlal ke střele přes bránícího hráče. Král možná trochu podcenil situaci a na nečekanou střelu k bližší tyči nestihl zareagovat. Asistence: Tomáš Kaut a Linus Anders Svedlund.

49:24

Před brankou zakončoval Kubík, ale Král opět skvěle zasahuje.

49:07

Vampola si udělal až příliš velký oblouček ve středním pásmu a přihrávku Plekance zachytil už za modrou čarou.

48:07

Nashova střela od modré pouze prolétla kolem pravé tyče.

47:32
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jiří Jebavý – 2 min., nedovolené bránění).

47:07

Střelu z pravého kruhu po Pavlasově přihrávce Cikánek vyrazil.

46:13

Přesilovým pětkám Litoměřic se dnes v početních výhodách nedaří. Kladno se osvobozuje dalším vyhozením.

45:30
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., faul kolenem).

45:16

Redlichova přihrávka na modrou skončila sražena do střední třetiny.

44:43

S bolestivou grimasou dojel do útočně třetiny Plekanec, který následně dostal přihrávku na levý kruh. Následnou střelu přizvedl nad branku Pavlas.

43:42

Zadovku Rytířů přečetl Havelka, který ušetřil Královi práci.

42:24

Přes levé křídlo se pokusil přejít Voženílek, ale domácí jej zastavili u vlastní střídačky.

40:44

Vyloučený Zikmund je zpět na ledě. S končícím trestem pálil nebezpečně na levou tyč Kadlec, jehož střelu Cikánek vytěsnil na poslední chvíli.

40:01

Ve druhé části si Rytíři vystříleli dvoubrankové vedení. Zdramatizují Litoměřice v závěrečné části vývoj zápasu?

40:00

Druhá třetina skončila.

39:08

Svedlund vypíchl puk soupeři a přes levé křídlo se protáhl až do zakončení z těsné blízkosti! Král teď podržel svůj tým.

38:44
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., vysoká hůl).

38:22
Gól

Domácí navyšují vedení na dvoubrankový rozdíl. Redlich na sebe v rychlosti navázal dva protihráče, ale těsně před jeho zakončením mu vypíchl puk Král. Brankář Litoměřic kotouč poslal ale přímo na najíždějícího DANIELA KRUŽÍKA, který měl prostor pro přesné zakončení. Asistence: Tomáš Redlich.

37:03

Litoměřice zatím nepouští Kladno do větších příležitostí. Oba týmy bojují o postavení v útočné třetině.

35:16

Útočnou akci dobře podpořil Marcel, který si individuálně sjel z pravého křídla až před branku, kde mu Cikánek nenechal žádný prostor k zakončení.

33:48
Šance

Plekanec diagonální přihrávkou našel před levou tyčí osamoceného Kubíka, který z první nastřelil pouze položený beton Krále.

33:12

Hra se teď trochu uklidnila. Na kotouči jsou spíše Rytíři, kteří kombinují v útočné třetině.

31:36

Na modré dobře zapracoval Gaspar, který po zachycení rozehrávky stáhl hru do rohu a po následném příklepu si říkal o přihrávku na střed pravého kruhu.

30:56

Z mezikruží Machač našel na levé straně Vampolu, který se po delším zpracování nedostal do koncovky.

28:50

Mezi kruhy se dostal ke střele Strnad, jehož pokus skončil sražen hostující obranou.

28:17

Proti Vampolově střele od modré nemusel Král zasahovat. Rytíři i nadále kombinují v útočném pásmu.

28:01
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., krosček).

27:25

Po objetí branky Redlich pálil z otočky, ale puk skončil pouze v levém rohu.

27:08

Šik byl tvrdě dohrán Nashem a po chvilce na ledě odjel za potlesku publika na střídačku bez pomoci.

26:13

Přečíslení tři na dva zastavil Veber, když se postavil do trajektorie Jíchovy střely.

24:37
Šance

Hosté na nic nečekali a hned se pokusili odpovědět! V hluku těl vyšťoural kotouč jeden z hráčů Litoměřic, který zaměstnal Cikánkovu lapačku střelou k pravé tyči.

24:15
Gól

Sekundu po vypršení testu Kloze domácí otevírají stav utkání! Z pravého křídla Vampola našel najíždějícího a volného TOMÁŠE PLEKANCE, který po zpracování vyslal svižnou střelu zápěstím do levého růžku. ČEZ stadion oslavuje úspěšný návrat. Asistence: Petr Vampola.

22:33
Šance

Ohromná šance Litoměřic kterou zneškodnil kladenský Cikánek! Přihrávku dostal před levou tyč Havelka, který už sklepával puk do odkryté sítě. Cikánek se ve skluzu přemístil a vymrštil své betony do vzduchu, záhadným způsobem skončil puk v jeho výstroji.

22:14
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Kloz – 2 min., podrážení).

21:30

Další chyba hostů při vlastní rozehrávce z obranné třetiny. Kotouč zachytil už v ofsajdovém postavení Strnad, který si to mohl namířit přímo před Krále.

20:51
Šance

Plekanec vybojoval vyhozený kotouč v útočném pásmu a žabičkou pobídl do koncovky Machače! Ten si kličkou před brankou roztáhl Krále, ale už nedokázal poslat puk do vytvořené mezery mezi betony.

20:24
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Vampola – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:01

První třetina je za námi. Kladno vstoupilo do utkání s velkým elánem, který ale byl přerušen dvěma tresty domácích. Následně si i Rytíři zahráli dvojnásobnou početní výhodu, kterou se ale využít nepodařilo. Litoměřice v průběhu třetiny srovnali krok a Cikánek byl rovněž několikrát prověřen.

20:00

První třetina skončila.

19:00

Běží poslední minuta první třetiny.

18:40

Strnad v útočné třetině neměl kam a po zpětné přihrávce kladenským obráncům nahrál dostatek času.

17:34
Šance

Hned po vhazování vyrazil k brance Kadlec, jehož první pokus Cikánek vytěsnil. Kadlec následně objel ve velké rychlosti branku a zkusil zakončit po vyjetí k bližší tyči. Cikánek se dokázal přemístit a vy kopnout zakončení betonem.

17:27
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., faul loktem).

17:20

Litoměřicím se nepodařilo založení útoku, nyní to zpoza vlastní branky zkusí Kvasnička.

15:33

V protiútoku Machač z pravého křídla hledal Plekance sjíždějícího k brance z osy hřiště, ale přes zdvojenou obranu se navrátilec z Habs nedokázal prosadit.

15:18

Korkiakoski si dělal prostor mezi kruhy podobně jako Eret, ale tentokrát Cikánek zasahovat nemusel.

14:07

Chytře si teď s kotoučem sjel Eret mezi kruhy, odkud pálil do protipohybu kladenského brankáře. Cikánek dával pozor a rychle zareagoval. Hra pokračuje ve střením pásmu.

13:09

Kaut z těsné blízkosti nepropálil Krále! Vyražený kotouč si převzal Machač, který zpoza branky našel Strnada, ale i jeho pokus z první Král dokázal vytěsnit.

11:49

Dlouhá dvojnásobná početní výhoda Kladna je u konce, Litoměřice se náporu Rytířů dokázaly ubránit.

11:24

Domácí pomalu svírali smyčku, Plekanec přihrávkou z první na vzdálenější tyči hledal Kružíka, kterému do pasu sáhl bek Litoměřic na poslední chvíli.

10:31

Vampolovu dělovku nebojácně zblokoval Jirásek, který v pokleku vyklepává bolest.

10:08

Po rychlé předávce Kružík na levé tyči na nic nečekal a přes brankoviště hledal na druhé straně Plekance. Ten skákavý kotouč netrefil podle svých představ a vymrštěný puk ukryl Král ve své lapačce.

09:49
Trest

09:39
Trest

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., podrážení).

08:28

Nebezpečnou střelu Litoměřic z prostoru mezikruží Cikánek skryl ve své výstroji.

07:06

Smetana teď vystihl křižnou přihrávku na modrou a po zásahu bruslí vyprovodil kotouč ven do střední třetiny. Litoměřice se stěhují na polovinu Kladna.

06:15

Plekanec žabičkou hledal na levé tyči Kubíka, ale neposedný kotouč mu přeskočil čepel hole. Po další kombinaci si oba borci role vyměnili a po přihrávce Plekance opět eliminoval Král.

05:19

Za dalším vyhozením přispěchal Smetana, kterého při rozehrávce vyrušil atakující Vampola. Pokaženou přihrávku zachytil Strnad, jenž uklidňuje hru na vlastní polovině.

04:39

Po souboji v kladenském pásmu dostal průnikovou přihrávku do protiútoku Plekanec. Ten si po přejetí na vrch pravého kruhu připravil střelu na vzdálenější tyč, proti které si Král vyjel až na hranici brankoviště.

03:59
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., vysoká hůl).

03:34

Po objetí branky Kaut hledal před brankou postaveného Redlicha, ale tuto kombinaci obrana Stadionu vystihla.

02:38

Zikmund s Vampolou nahrál cenné vteřiny na soupeřově polovině. Trest Strnada se pomalu blíží ke konci.

02:03

Obranná čtyřka Rytířů zatím brání ve velké pohodě. Litoměřice se nemohou probojovat přes střední pásmo.

01:25

Útok hostí zastavil před modrou čarou Plekanec, který vyhozením prověřil Královu pozornost.

00:51
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Strnad – 2 min., držení).

00:43

Zpoza branky vyjížděl Zikmund, ale těsně před zakončením mu kotouč sjel z čepele hole.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, Veber, Kehar – J. Strnad, Vampola, Zikmund – Machač, Plekanec, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Vildumetz, Hajný.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Kvasnička, Buchtela, M. Havelka – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Przybyla – Šik, J. Dvořák, Jirásek – Eret..

S totožným počtem zápasů nastoupí také Litoměřice, které mají o šest bodů méně a jsou usídlené na sedmém místě.

Celek Stadionu po přehledné výhře 6:2 nad pražskou Slavií zaváhal v dalších třech utkáních. Na ledě Přerova podlehl 2:4, zato doma s Českými Budějovicemi to bylo vyrovnané utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. Cenný bod Litoměřice získaly také v Prostějově, kde v posledních minutách vyrovnal v přesilovce Aleš. O výhře Prostějova rozhodl až v sedmé sérii Tomáš Nouza. Poslední utkání si Stadion pohlídal, když poměrem 3:0 porazil Kadaň.

V sedmadvaceti zápasech Rytíři vybojovali sedmnáct výher, celkový počet bodu nyní činí padesát a na první Duklu ztrácí šest bodů.

Kladno se po reprezentační pauze chvíli hledalo, po třech porážkách ve čtyřech zápasech se výhrou v Havířově navrátilo na vítěznou vlnu. Prohra s jihočeským Motorem byla pro technické neshody zkontumovaná ve prospěch Kladna. Na výhrách Kladna se hodně podílel navrátilý Jakub Strnad, který si ve třech zápasech připsal již pět bodů (2+3).

Nyní je na Kladně velký bum, po pár letech budou moci příznivci Kladna na ledě vidět opět Tomáše Plekance, který přicestoval z kanadského Montrealu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.