Rytíři hokejový víkend dovršili úspěšnou výhrou proti Frýdku, kterému překazili vítěznou sérii. Vítěznou branku si připsal Šimon Jelínek, který rozhodl ve 24. minutě.

Konec zápasu.

59:37

Za vyhozeným kotoučem spěchal Plekanec, ale proti trojici hráčů se z levého rohu nedostal.

Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Zelingr – 2 min., držení hole).

58:50

Frýdek už hraje v plném počtu, utkání pomalu spěje do poslední minuty.

57:35

Hladonik opět šikovně prošel kladenskou obranou a zakončoval k levé tyči, kde pohořel na připraveném Brízgalovi.

57:21

Od hrazení si třemi rychlými kroky vyjel Machač na bližší kruh a protáhl Danečka střelou na vzdálenější tyč.

56:50
Trest

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vít Christov – 2 min., nesportovní chování).

56:50

Danečkovi vypadla Kubíkova střela z výstroje. Bolestivý zásah vyklepává Daneček s grimasou v obličeji.

55:17

Trest kanadského obránce je u konce a začíná tak zkrácená přesilovka domácích.

54:36
Trest

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min., hrubost).

53:23

Po vyhraném vhazování před Brízgalou dokázal Kaut poslat puk přes všechny čáry a Frýdek tak bude muset začít od vlastní branky.

53:17
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., hákování).

Dnešní utkání sleduje 3025 diváků.

52:49

Přes Vebera se dokázal protlačit Hladonik, kterému v ostrém úhlu Brízgala nenechal už žádný prostor k zakončení.

51:38
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
Uklidňující branka pro Rytíře. Redlich si všiml odkrytého prostoru mezi kruhy, kam zpoza branky poslal kotouč pro Kanaďana BRENDONA NASHE, jenž tvrdou ranou překonal Danečka, který si na puk sáhl. Asistence: Tomáš Redlich.

51:26
Šance

Brízgala chybně rozehrál přímo na hůl Klimši! Ten si nejspíš nevšiml zcela odkryté branky, kam se v rychlosti Brízgala stihl vrátit a zasáhnout.

50:36

V dobré rychlosti se Hladonik prohnal až mezi kruhy, odkud pálil mezi bruslemi bránícího hráče. Brízgala si připisuje důležitý zákrok.

49:54

Krisl s Kofroněm se snažili něco vymyslet za kladenskou brankou, ale po ztrátě kotouče vytáhl hru ven z třetiny Zikmund.

48:31

Na druhé straně musí zasahovat také Brízgala, který si poradil se střelou Kofroně.

48:10

Střelecký pokus Kubíka vyklepal Daneček ze své lapačky, hra pokračuje ve středním pásmu.

47:17

Po nahození hostí ze střední třetiny skončil puk v ochranné síti na polovině Kladna. Příliš mnoho se toho na ledě neděje.

45:33

Kubík si sjížděl k brance a rychlou střelou trefil Danečka! Tomu ale puk vypadl z výstroje a puk projel přes brankoviště do pravého rohu.

44:52

V rychle založeném útoku Kladna zastavil Strnad po překonání útočné modrý puk pro Vampolu, který po stahovačce zapomněl kotouč za sebou.

43:35

Jelínek stáhl hru za branku na Vildumetze, který rychlými kroky vyjel zpoza branky a pokusil se protlačit puk přes Danečkův beton.

42:51

Hosté ještě zachytili rozehrávku a z vrchu pravého kruhu se měl ke střele Raška, jehož pokus vytěsnil Brízgala do levého rohu.

42:30

Z levé strany se snažil dostat do blízkosti branky Stránský, ale kvůli těsné obraně se do zakončení nedostal.

42:06

Brankář Daneček pohotově zasáhl proti Veberově střele od pravého hrazení. Rychlým sevřením betonů zastavil puk.

41:47

Machač z levého kruhu pouze přestřelil branku. Rytíři do třetí části vstoupili aktivně.

40:01

Ve druhé části Rytíři přidali jednu branku a po čtyřiceti minutách odcházejí do kabin s jednobrankovým vedením. Frýdek bude mít na začátku třetí části ještě pár vteřin dvojnásobné početní výhody.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:25

Přihrávka na Klimšu byla před brankou mírně zpomalena a proti rychlému zakončení se Brízgala stihl k pravé tyči přemístit.

39:04

Frýdecký zámek domácí rozbili úspěšným vyhozením. Rozehrávající Daneček ale vrací hru rychle zpět na útočnou modrou.

38:43

Husák si sjel na střed pravého kruhu a po Mikulíkově přihrávce napálil puk do Brízgalovy výstroje.

38:08
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Šimon Jelínek.

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., hrubost).

37:23

Klimša se pokusil zakončit po objetí branky, ale po rychlém vyjetí mu kotouč sjel z čepele hole.

37:00

Přes pravé hrazení se šikovně protáhl Redlich, který udělal prostor pro Zajíce. Ten se ke střele neměl a znova pobídl Nashe, který si chtěl vylepšit pozici, ale na vrchu mezikruží o puk přišel.

36:06
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., vysoká hůl).

35:42
Trest

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., krosček).

35:23

V dobré střelecké pozici mezi kruhy byl nyní Machač, který bez přípravy protáhl Danečka.

34:50

Nash po Zajícově předávce mířil zápěstím na bližší tyč, ale Daneček jeho střelu viděl a úspěšně zasáhl.

34:13

Hosté se teď prohnali kladenskou třetinou a Brízgala musel zasahovat u pravé tyče, kde se mu podařilo udržet puk před brankovou čarou.

32:05

Hráči Frýdku teď třemi vyhozeními nahráli dostatek času z Raškova trestu.

31:20

Plekanec stáhl obrannou čtyřku blíž k brance a po vytvořeném prostoru nabil kotouč na modrou čáru, odkud šla rychlá střela pouze mimo tři tyče.

30:48
Trest

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., nedovolené bránění).

30:37

Stránký měl rychlostní výhodu a po přejetí Zajíce prověřil Brízgalovu vyrážečku.

30:30

O něco aktivněji působí Rytíři, kteří se ale velmi těžko dostávají do ideální střelecké pozice.

29:18

Přetahovanou o puk nakonec zvítězili domácí, kteří ale po kratším pobytu v útočné třetině přišli o kontrolu nad kotoučem. Ten nato Frýdečtí poslali pouze na icing.

26:23

Těsně po vypršení Vampolova trestu se dostal za kladenskou obranu Raška, ale tomu těsně před zakončením utekl kotouč z čepele.

26:12

Krislovu střelu od modré čáry Brízgala po zachycení raději podržel ve své lapačce, čímž uklidňuje hru.

24:49

Přesilová pětka Frýdku se po chybné přihrávce sama vyhazuje z útočného pásma.

24:20
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Vampola – 2 min., krosček).

23:36
Gól

Čtvrtá kladenská formace otáčí vývoj zápasu! ŠIMON JELÍNEK přehodil ležícího hráče a poslal do koncovky u pravé tyče Hajného, který ale ještě vyšperkoval celou situaci a vrátil puk Jelínkovi. Ten už z nulového úhlu trefil nejspíš Danečkova záda, od nichž se puk odrazil do branky. Asistence: Jakub Hajný a Tomáš Vildumetz.

22:14

Útočící Raška chtěl pálit přes bránícího Kehara, který jeho pokus v pokleku vytěsnil za branku.

22:00

Peterek si neporozuměl se Stránským, kterému ujel puk do středního pásma, kde hra dále pokračuje.

21:12

Vysoký pas na Machače skončil až za brankou Frýdku a rozhodčí stěhují hru zpět před Brízgalu.

20:32

Plekanec zachytil na útočné modré rozehrávku soupeře a mohl jít sám na Danečka. Jeho úmysl ale překazil čárový, který si pohlídal zapomenutého hráče Klanda, jenž zrovna střídal.

20:01

Kladno v první třetině tahalo za kratší kus provazu. Po dobývání kladenské branky otevřel Frýdek-Místek brankový účet, ale vedení mu vydrželo necelou minutu. Rychlou odpověď našel před brankou Zikmund.

20:00

První třetina skončila.

19:38
Gól

Rytíři ale rychle odpovídají. Redlichova přihrávka skončila před brankou, kde byl v osobním souboji LADISLAV ZIKMUND, který ve velké tlačenici dokázal procedit puk za Danečkova záda. Asistence: Tomáš Redlich.

18:48
Gól

Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté jdou díky aktivitě zaslouženě do vedení. Mikulík vytáhl VÍTA CHRISTOVA, který rychlým přejetím předbrankovým prostorem roztáhl Brízgalu a následně uklidil puk mezi jeho betony. Asistence: Milan Mikulík a Jan Hladonik.

18:32
Šance

Christov dostal průnikovou přihrávku a Brízgala se po zákroku dostal zcela mimo pozici! Po rychlém vytažení hry mezi kruhy pálil z jejich vrchu vedle levé tyče Mikulík. Následně ještě u pravé tyče dorážel Hladonik.

17:44

Podobně jako včera se ani dnes Rytířům v přesilových hrách vůbec nedaří.

17:00

Plekanec hledal před pravou tyčí postaveného Kubíka, prudkou přihrávku mu ale přizvedli bránící hráči Frýdku.

16:16
Trest

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Kalus – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

Trest odpyká David Stránský.

15:48

Tvrdou dělovku vyslal ze své hole Husák! Brízgala projektil pouze vyrazil před sebe a dal tak možnost dorážet Christovovi, kterého dobře ubránil Machač.

15:11

Z ostrého úhlu to zkusil zápěstím Krisl, levou tyč Brízgala zabetonoval důkladně.

14:47

Ve středním pásmu zachyboval Zikmund, ale ani Rudovskému nevyšla následná přihrávka na pravé křídlo.

13:42

Kladenská pětka se nechala zamknout v obranné třetině, po Husákově přihrávce se opřel do střely Haman. Brízgala si udělal prostor a střelu včas zachytil.

12:42

Mikulík z pravého rohu hledal Rudovského, který byl ale mezi kruhy dobře bráněn.

11:38

Poměrně dost prostoru měl mezi kruhy Klimša, který střelou hledal mezírku mezi betony Brízgaly. Po zákroku brankáře se do brankoviště natlačila řada dalších hráčů, ve snaze dorazit puk.

11:18

Do přečíslení se dostal s kotoučem Vampola, kterému se na levé straně nabízel Kehar. Hosté se rychle vrátili a Vampola byl donucen podržet kotouč u sebe.

10:57

Přes levé křídlo se protáhl až na levou tyč Kofroň, jenž po rychlé kličce hledal na druhé straně najíždějícího Klimšu, ten nabídku Kofroně ale promáchl.

10:19

Nash dobře odzbrojil protihráče u pravé tyče a vysokým obloučkem osvobozuje zbylé tři spoluhráče.

09:53

Do předbrankového prostoru si sjížděl Husák, kterému se ale nepodařilo trefit puk podle svých představ.

09:40
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Václav Veber – 2 min., sekání).

09:28
Šance

Přesilovky ne, ale oslabení ano! Po vhazování před Brízgalou vystartoval do úniku Strnad, který po kličce chtěl zakončit k pravé tyči. Daneček si lapačkou střelu kladenského kapitána pohlídal.

09:16
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., hákování).

08:46

Hru na pravé straně modré čáry zastavil Zelingr, který na nic nečekal a z otočky vyslal rychlou střelu na zasahujícího Danečka.

08:00

Brízgala chtěl pomoc s rozehrávkou, ale tu zachytili Frýdečtí ještě před modrou čarou a mohou tak pokračovat v útočné akci.

06:25

Šest minut přesilové hry Kladenští nevyužili, Klimša odseděl celý trest a nyní se zapojuje do hry.

06:24

Od modré to zkusil Zelingr, ale přes postavené hráče soupeře puk nepropašoval.

05:53

Domácím se zatím vůbec nedaří rozestavit svou kombinaci. Hosté po vyhraném souboji znova vyhazují.

04:47
Šance

Mikulík v oslabení zavezl hru do levého rohu, odkud skvěle našel mezi kruhy Kofroně. Obránce Frýdku, jenž podpořil útok ale nedokázal sklepnout puk za Brízgalova záda.

03:22
Šance

Strnad nechal puk za sebou a do rychlé protiakce vyrazil Kalus! Ten si rychlou kličkou položil Brízgalu, ale už nedokázal zvednout puk do odkryté branky.

02:32

Krátce po vhazování pálil z pravé strany Plekanec, ale proti jeho střele na vzdálenější tyč nemusel brankář Frýdku zasahovat.

02:25
Trest

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2+2 min, vysoká hůl).

01:57

Machač přiklepl puk mezi kruhy, kde z první pálil nebezpečně Kaut, jeho střelu se Danečkovi podařilo vyrazit.

01:22

Rozhodčí nechali hráče v osobním souboji docela dlouho. Po přerušení už je minuta z Husákova trestu pryč.

00:26
Trest

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Patrik Husák – 2 min., držení hole).

00:14

Nahození Zajíce se pokusil u pravé tyče dorazit faulovaný Vampola. Rytíři si zahrají přesilovou hru.

00:09

Utkání začalo útokem Frýdku, který je ale po nepřesnosti potrestán zakázaným uvolněním.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, Svedlund, Veber, Kehar – J. Strnad, Vampola, Zikmund – Machač, Plekanec, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Vildumetz, Hajný.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Hlaváč) – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Novotný, Rudovský – Hladonik, Mikulík, Christov – J. Kalus, Peterek, Klimša – Kuťák, Raška.

Rozhodčí: Souček, Ondráček – Kreuzer, Horažďovský.

V osmadvaceti zápasech Frýdek nahrál celkem třicet osm bodů a nyní je na dvanáctém místě tabulky.

V posledních zápasech se Frýdku daří, již dnes bude totiž útočit na pátou výhru v řadě. Sérii výher odstartovali Frýdečtí domácí výhrou 3:1 s Přerovem, následně si poradili s favorizovanými Budějovicemi 4:3. Na dobré výkony nestačil ani Prostějov, který si z Frýdku odvezl vysokou porážku 7:2. Ve vysokých číslech se pokračovalo i na ledě Kadaně, které hráči Frýdku nadělili osm branek.

Kladenští hokejisté včerejší výhrou udrželi druhé místo a na první Jihlavu stále ztrácí šest bodů.

Premiéru si odbyl úspěšně Tomáš Plekanec, který úvodní brankou ve druhé třetině otevřel brankový účet. Litoměřice se v samotném závěru také ozvaly, když dvěma góly upravily finální výsledek 4:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.