První osmifinálové utkání mezi Kometou Brno a Tapparou Tampere je za námi, český mistr slaví vítězství 5:1. Nutno říci, že vítězství českého zástupce je zcela zasloužené. Kometa ve třetí třetině byla znovu aktivnějším týmem, její síla se ukázala především v dohrávání osobních soubojů, které ji vynesly uklidňující vedení 5:1 a také konečně vítězství ve stejném poměru. Kometa tak vstoupila do play-off Ligy mistrů nadějným výsledkem, odveta na ledě finského konkurenta je v plánu v úterý 20.listopadu od 18:00. Ode mne je to pro dnešek vše, z Brna vám přeji příjemný zbytek večera.

Konec zápasu.

59:53

Kometa už závěr však kontroluje a skóre se už měnit nebude.

Sestava HC Kometa Brno

Sestava Tappara

59:13

Finové se ještě v poslední minutě utkání snaží ostřelovat branku Komety, přeci jen alespoň vylepšení končeného skóre by se Tampere hodilo.

58:30

Luboš Horký nyní v individuální akci, dostal se až před Heljanka, ale v poslední chvíli se mu kotouč zamotal mezi bruslemi a ze zakončení nic nebylo.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, hned vzápětí se finský tým dopouští zakázaného uvolnění.

57:10

Mikuš přenechal kotouč Čermákovi, brněnský kapitán dostal v útočném pásmu až příliš prostoru a nejel si s pukem mezi kruhy, odkud prudce vypálil, ke vstřelení hattricku mu zabránila branková konstrukce!

56:14

Mäntylä ihned po buly prudce vypálil, znovu však úřadovala lapačka brankáře Vejmelky.

56:05

Dnešní utkání sleduje 3365 diváků.

55:29

Kometa hraje v plném počtu.

55:20

Hruška zachytil kotouč ve středním pásmu a nahozením na branku Tappary dává svému týmu možnost v klidu prostřídat.

54:21

Karel Vejmelka dnes působí velmi jistým dojmem, po přihrávce Rantakariho pálil z první Kuusela a brněnský brankář znovu pohotově zasáhl svými betony.

53:29
Trest

Kometa se bude muset nyní bránit početní výhodě soupeře, dvě minuty za krosček fasuje Jan Štencel.

53:29

Tappara má nyní čas přemýšlet co učinit se závěrem zápasu, probíhá komerční přestávka.

53:04
Gól

Kometa právě vstřelila branku!
Další parádní akce Komety končí v brance! Mallet dokázal přihrávkou od mantinelu přes šíří pásma najít LEOŠE ČERMÁKA, brněnský kapitán z hranice pravého kruhu v klidu zamířil a svou druhou trefou v utkání dává Kometě luxusní čtyřbrankový náskok. Asistence: Alexandre Mallet.

52:41

Nahození Kemiläinena schytal Mikyska, jenž však stačil i rozehrát a zbytečně nepřiživovat hrozící nebezpečí před Vejmelkou.

51:41

Obě mužstva hrají v plném počtu.

51:37

Bartejs nyní vyslal do úniku po levém křídle Muellera, ten už ve velké rychlosti zakončit přímo nestačil, s kotoučem však obkroužil branku a v bekhendovém zakončení protáhl brankáře Heljanka.

50:40
Šance

Slibná šance Tappary, z levého kruhu pálil Kemiläinen a Vejmelka pohotovým zákrokem udržel Kometu ve tříbrankovém náskoku!

49:41
Trest

Vyloučení na obou stranách. Za domácí Kometu míří na trestnou lavici Alexandre Mallet, za hostující Tapparu pak Otso Rantakari, oba hříšníky čeká dvouminutový pobyt za hrubost.

49:17

Kometa opět v útočných choutkách, nyní se podařilo Malletovi poslat kotouč do předbrankového prostoru, kde číhal Malec, byl však na poslední chvíli odzbrojen finským obráncem a zakončení mu bylo znemožněno.

48:08
Gól

Hostující brankář Heljanko nyní ve snaze pomoct svým obráncům spíše svému týmu uškodil, před dotírajícím Muellerem totiž poslal kotouč za branku, kde si pro něj přijel Kašpar a nasměroval před branku PETRU HOLÍKOVI, jenž z první okamžitě trefil odkrytý prostor v brance soupeře. Asistence: Peter Mueller.

47:38

Mikyska se nyní rozjel s kotoučem ze středního pásma vstříc Heljankovi, jeho rána z ostřejšího úhlu nadělala finskému brankáři značné problémy, hned vzápětí se ke střele od modré čáry dostal Mikuš, Heljanko kryje a hostům nyní pomůže oddych v podobě komerční přestávky.

46:26

Brňané hrají zatím ve velké pohodě, snaží se tvořit v útočném pásmu a když už se Tampere vymotá ze sevření, jeho pokusy jsou okamžitě eliminovány okamžitým přístupem domácích ve středním pásmu.

45:45

Kometa vytrvale drží hru v útočném pásmu, Tappara má znovu problémy s rozehrávkou.

44:26

Holík vystihl útočnou snahu Finů ve středním pásmu a okamžitě s kotoučem zamířil vstříc obrannému území soupeře, zachoval klid a nádhernou přihrávkou předložil kotouč Muellerovi, ten se do kotouče opřel vší silou, ale výborným zákrokem se stačil přemístit i finský brankář Heljanko a zabránil Kometě v jistém skórování.

43:45

Köhler se ihned zapojil do hry a poslal kotouč Muellerovi, jenž pálil z vrcholku pravého kruhu, branku ovšem přestřelil.

43:35

Kometa Brno hraje v plném počtu.

43:29

Pokus Ojamäkiho byl sražen do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Vejmelky.

42:48

Po přihrávce Kuusely pálil z voleje Malinen, Vejmelka se blýskl pohotovým zákrokem, když vytasil svůj levý beton.

42:05

Rantakarimu kotouč přeskočil na modré čáře hůl a Tappara musí vyklidit útočné pásmo.

41:43

Malcovi se prudkým nahozením kotouče o mantinel podařilo Kometu osvobodit.

41:25
Trest

Přesilová hra pro Tapparu, dvě minuty za hákování fasuje Bedřich Köhler.

41:06

Kombinaci hostů vystihl na vlastní modré čáře Mueller, zdálo se, že se opět vydá do zajímavého úniku, ale stačil pouze vyvést kotouč do útočného pásma, pak už zámořskému hráči chyběla síla.

40:14

Tappara se po vhazování ve středním pásmu řítila do útoku, ke střele se dostal Rantakari, ale Vejmelka ani zasahovat nemusel, protože rána hostujícího borce branku minula.

40:01

Prostřední dějství nabídlo mnohem živější hokej z obou stran. Kometa nejprve ustála přesilovou hru soupeře, aby se vzápětí dostala do tříbrankového trháku, to když hostující obraně ujel Peter Mueller a nedal Heljankovi šanci. V Brně mohlo být ještě veseleji, ale svůj druhý pokus vzápětí Mueller neproměnil. Tampere se do kontaktu dostalo v čase 25:05, když nahození Kemiläinena usměrnil za záda Vejmelky Sami Moilanen. Po zbytek druhého dějství jsme byli svědky útočných akcí na obou stranách, ale další branka už nepadla. Třetí třetina odstartuje pod Špilberkem v 19:39.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:48
Šance

Kometa opět nebezpečná až při hře pět na pět, Hruška našel na pravém křídle Muellera a domácí kanonýr trefil horní tyč!

39:11

Po přihrávce Mikuše nahazoval kotouč Štencel před branku, kde číhal Köhler, domácí útočník však nedokázal puk usměrnit na finskou branku.

38:27

Znovu se kotouč nachází až u brankáře Vejmelky.

38:07

Brnu se zatím v početní výhodě nedaří, finské hosty nyní osvobodil Kuusela.

37:41

Tappara se osvobozuje, Kometa musí začít až od brankáře Vejmelky.

37:19
Trest

Kometa si krátce před koncem druhé třetiny zahraje svou druhou přesilovou hru. Vyloučen na dvě minuty za držení je hostující hráč Toni Utunen.

36:58

Ve druhé třetině jsme příliš nepřesností v rozehrávce svědky nebyli, nyní se však píská zakázané uvolnění a Kometa získává vhazování před Heljankem.

36:08

Kombinace hostů v podání Jasu a Mäntyly, druhý jmenovaný ovšem nedokázal předložený kotouč zužitkovat podle svých představ a pomalinku letící kotouč se zastavil v připravené rukavici brankáře Vejmelky.

35:45

Nyní se o útočnou kombinaci pokoušejí hráči Tappary v obranném pásmu Komety.

34:46

Slibná akce v podání brněnských mladých pušek, Horký si vyměnil kotouč s Pláškem, prvně jmenovaný se následně ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho střelu z mezikruží však Haljanko dokázal zneškodnit.

33:50

Po přihrávce Hrušky se na pravém křídle zjevil Mallet, jenž zkoušel Heljanka zaskočit střelou z ostrého úhlu, finský brankář se ovšem nachytat nenechal a kotouč vyrazil svým ramenem.

33:10

Ve druhé třetině hra doslova kvapí, momentální přerušení je využito pro potřeby komerční přestávky.

32:41

Brněnský buldok Dočekal se nyní snažil udržet kotouč v útočném pásmu a počkat na střídající spoluhráče, původně si počínal výborně, ale nakonec byl po těžkém souboji odzbrojen a Finové mohou vyrazit do brejku.

31:49

Tappara usazena v útočném pásmu, Vejmelka musel nyní betonem krotit střelu aktivního Kemiläinena.

30:45

Útočné akce se nyní střídají na obou stranách, obrany obou týmu musí být ve střehu.

29:23

Dočekal opět připravoval zakončení svému spoluhráči, tentokrát Köhlerovi, kterého našel křižnou přihrávku přes celou třetinu, druhý jmenovaný však nedokázal v rychlosti puk ideálně trefit.

28:55

Mikuš pouze nahodil kotouč do finské třetiny a Kometa posílá na led čerstvé síly.

28:09

Mueller se ihned po buly dostal k dalšímu zakončení, jeho střela však tentokrát postrádala prudší razanci, přesto se Heljanko raději rozhodl hru znovu přerušit.

28:06

Gulaši nyní poslal kotouč Štencelovi, ten si sjel s pukem na pravý kruh, odkud zamířil, ale trefil pouze připraveného brankáře Heljanka, finský brankář přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

27:40

Druhá třetina nabízí vyšší tempo hry navíc se ani zbytečně nepřerušuje.

26:40

Mallet nyní zpoza branky našel Mikuše, brněnský obránce okamžitě vypálil a Heljanko vytáhl důležitý zákrok.

25:53

Brněnský Dočekal opět ukázal své bojovné sklony, znovu dokázal dojet nahozený kotouč za brankou soupeře a adresoval do předbrankového prostoru, zde však tentokrát nikdo v brněnském dresu nečíhal.

25:11

Začátek druhé třetiny nabízí k vidění parádní hokej hodný vyřazovacím bojům elitní evropské soutěže. Výborně se baví i fanoušci a i vzhledem k nižším návštěvám, než na které je brněnská DRFG aréna zvyklá, panuje výborná atmosféra.

24:05
Gól

Tappara právě vstřelila branku!
Hostující tým snižuje na rozdíl dvou branek! Od modré čářy nahodil kotouč Kemiläinen, před brankou číhal SAMI MOILANEN, jenž dokázal puk usměrnit za brankáře Vejmelku. Asistence: Valtteri Kemiläinen, Anton Levtchi.

22:39
Šance

Další samostatný únik v podání Petera Muellera, tentokrát však přesně netrefil! Tappara je po třetí brance mírně opařená.

22:18
Gól

Kometa již v plném počtu odskakuje do tříbrankového vedení! Výbornou přihrávkou z obranného pásma nalezl Dočekal výborně najetého PETERA MUELLERA, jenž v samostatném úniku dokázal prostřelit brankáře Heljanka. Asistence: Martin Dočekal.

21:46

Jan-Mikael Järvinen nyní svižnou jízdou zavezl kotouč do hloubky útočného pásma, když jej však vracel pod sebe, tak si jej nikdo v modro-oranžovém nepřevzal a Finové musejí vyklidit útočné pásmo.

21:26

V dalším útočném snažení se Tappara dostává do postavení mimo hru.

20:34
Šance

Skvělý zákrok brankáře Vejmelky! Erkinjuntti našel přihrávkou přes šíří pásma Kuuselu, hostující kapitán pálil okamžitě z voleje a zamířil přesně, na poslední chvíli však letící kotouč zastavila pohotová lapačka brněnského strážce svatyně.

20:03
Trest

Sotva odstartovala 2. třetina jsme svědky dalšího vyloučení. Bránit se bude brněnská Kometa, menším trestem za podrážení potrestán Peter Mueller.

20:01

Úvodní dějství osmifinálové bitvy mezi brněnskou Kometou a finskou Tapparou je za námi. Domácí tým byl v úvodu utkání aktivnějším týmem a hosté z Finska se jen s těží dostávali přes střední pásmo. Brňané byli aktivní ve forčekingu a měli i více ze hry v osobních soubojích a to byly hlavní důvody prvních dvou branek v utkání. Jako první otevřel skóre kapitán Komety Leoš Čermák, jenž nadvakrát překonal Heljanka. Krátce po něm se od mantinelu přiřítil se svou prudkou střelou Karel Plášek. Tampere se do hry dostalo až v přesilové hře, kterou zahrávalo v čase 15:46. Kometa však krušné chvíle ustála a po první siréně drží nadějné dvoubrankové vedení. Prostřední dějství vypukne v 18:51.

20:00

První třetina skončila.

19:32

Krátce před první sirénou se hra přesune opět před finského brankáře Heljanka.

18:48

Po přihrávce Eliase Fältha pálil Jasu, pozorný Vejmelka opět vyrazil.

17:46

Kometa už hraje v plném počtu, nicméně přesilovka Tappary byla pro Kometu těžkou zkouškou.

17:12

Tampere svírá Brno hluboko v útočném pásmo, přihrávku Kuusely na Malinena zneškodnil pozorný Němec.

16:26

Střelu finského obránce Kuuselly dokázal Malec zblokovat a finský střelec nebyl úspěšný ani napodruhé, tentokrát jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

15:51

Brněnský obránce Gulaši ihned po vhazování lehkým nahozením osvobozuje Kometu.

15:46
Trest

Po komerční přestávce si poprvé v dnešním utkání zahraje přesilovou hru finský tým Tappara Tampere. Dvě minuty za podražení fasuje Juraj Mikuš.

15:28

Zakázané uvolnění Tappary, hra se stěhuje před Heljanka.

14:48

Vejmelka si nyní připsal úspěšný zákrok, když vyrazil střelu hostujícího obránce Utunena.

13:55

Malec nyní chyboval ve vlastním pásmu a z toho mohl těžit hostující Jan-Mikael Järvinen, naštěstí pro domácí, branku vůbec netrefil.

13:01

Elias napřáhl od modré čáry, jeho střela ovšem postrádala prudkou razanci a co víc, letěla vysoko nad brněnskou svatyní.

12:25

Ovšem ani domácí Kometě se nyní nedaří usadit v útočném pásmu, k vidění jsou tak především souboje o kotouč u mantinelů.

11:32

Kometa nadále bez větších problému kontroluje puk, Tappara se zatím nemůže výrazněji prosadit.

10:39

Vylepšit finskou střeleckou aktivitu se ihned po buly snažil Elias, jeho rána ovšem Vejmelku z míry nevyvedla.

10:09

Štencel nyní zhatil útočný přechod Tappary, mezitím brněnské tribuny vítají odchovance soupeře – Sasu Hoviho, jenž Kometě pomáhal coby brankář v extraligových začátcích.

09:11
Gól

Skvělá akce v podání brněnského mladíka KARLA PLÁŠKA, domácí borec si u mantinelu sám vybojoval kotouč, najel si do střelecké pozice a prudkou střelou zápěstím navyšuje vedení českého mistra. Asistence: Dalimil Mikyska.

08:55

Tappara je nadále nejistá v rozehrávce, čehož si jsou domácí hráči vědomi a při forčekingu jsou nadále aktivní.

07:40
Gól

Domácí tým otevírá skóre čtvrtfinálového utkání! Brněnský útočník Dočekal za brankou dojel nahozený kotouč a dokázal jej nasměrovat před branku Tappary, kde stál LEOŠ ČERMÁK, brněnský kapitán nadvakrát propasíroval kotouč za Heljanka. Asistence: Martin Dočekal.

06:42

Kometa nyní zatopila hostující obraně, nahození Barinky zpracoval před brankou Plášek a okamžitě směřoval přihrávku zpět do nebezpečných pozic, jenže tam nikdo v domácím dresu nebyl a hosté posouvají hru do středního pásma.

06:04

Finský tým se nyní osměluje v útočném pásmu, ovšem jejich pokus o kombinaci nyní zhatila přihrávka rukou, následuje komerční přestávka.

05:36

Mikuš opět pálil od modré čáry, před brankou ještě číhal Köhler, ale pozorný Heljanko ukryl kotouč ve své rukavici a přerušil hru.

05:17

Tappara první oslabení ustála bez úhony a hraje v plném počtu.

04:57

Kometě se nedaří přechod do útoku, nahození Štencela končí zakázaným uvolněním.

04:32

Tappara se ovšem krátce po vhazování znovu úspěšně osvobozuje.

04:24

Nyní už se Kometa dokázala zformovat v útočné třetině a od modré čáry vypálil Mikuš, jeho dělovka však byla sražena do ochranné sítě.

04:03

Do přihrávky Kašpara vložil svou hůl Rauhala a kotouč míří až k Vejmelkovi.

03:42

Obrana Finů je v prvních vteřinách úspěšná a hosté se osvobozují.

03:17
Trest

První vyloučení dnešního utkání má na svědomí hostující hráč Tappary, dvě minuty pro Mattiho Järvinena za hákování.

02:58

V úvodu utkání jsou více na kotouči hráči brněnské Komety.

02:16

Další nával na branku Tappary, tentokrát si od mantinelu převzal kotouč Mueller a nikým nehlídán doputoval až do předbrankového prostoru, snažil se kotouč zasunout Heljankovi mezi betony, ale brankáře Tappary si byl jeho záměru vědom a svůj tým podržel.

01:55

Luboš Horký se s kotoučem vydal po pravém křídle až z vlastního obranného pásma dobruslil do těsně blízkosti hostujícího brankáře, mohl ještě přihrát Pláškovi, ale volil zakončení, které však Heljanko likviduje.

01:33

Kometa je v úvodu aktivní ve forčekingu, finským hostům se zatím nedaří rozehrát.

00:56

Čermák vedl první útočnou akci Kometu, po přechodu modré čáry přihrával na pravou stranu Köhlerovi, jenž prověřil pozornost brankáře Heljanka, ten úspěšně zasáhla svou lapačkou.

00:04

Úvodní buly čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů mezi domácí Kometou a hostující Tapparou odstartovalo, na úvodním vhazování úspěšnější domácí Holík.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Němec, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska, Barinka – Mueller, Holík, Kašpar – Köhler, Čermák, Dočekal – Mallet, Hruška, Kusko – Horký, Zohorna R., Plášek.

Tappara: Heljanko (Bäckström) – Rantakari, Vittasmaki, Kemiläinen, Mäntylä, Elias, Elorinne, Rautanen, Utunen – Kuusela, Malinen, Záborský – Ojamäki, Järvinen M, Järvinen J. – Erkinjuntti, Jasu, Luoto – Levtchi, Rauhala, Moilanen.

Rozhodčí: Mikael Sjögvist, Mikael Andersson (SWE) – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda (CZE).

HC Kometa Brno: Český mistr ml cestu do vyřazovacích bojů o něco komplikovanější než finský konkurent. Kometa hned v prvním utkání skupiny podlehla běloruskému Němanu Grodno, což byla první komplikace pro tým hlavního kouče Libora Zábranského. Chuť si však český velikán napravil proti německému Eisbarenu Berlí, Kometa ovládla proti klubu z hlavního německého města oba duely a po úspěšné domácí odvětě s Němanem Grodno byla blízko kýženému postupu. Ten sice zkomplikovala domácí porážka se švýcarským Zugem, ale díky ostatním příznivým výsledkům ve skupině bylo již před odvetou v zemi helvétského kříže jasné, že Brňané se podruhé za sebou podívají do play-off,

Tappara Tampere: Finský celek postoupil ze skupiny E z prvního místa. Prohrál pouze s norským Storhamarem 2:3 po prodloužení. V odvetě jej však už porazil. Jinak si svěřenci kouče Jukky Rautakorpiho dvakrát poradili s Třincem a týmem Djurgaardens. Z možných osmnácti bodů získali hned patnáct.

Hezký den z Brna. Pod Špilberkem se schyluje k prvnímu utkání play-off Ligy mistrů, ve kterém se domácí Kometa představí proti finskému celku Tappara Tampere. Tappara Tampera byla založena v roce 1955, tedy přesně o dva roky později než brněnská Kometa. Ta se může pyšnit třinácti ligovými tituly, Tappara je o kousíček lepší, má jich čtrnáct. Spojujícím článkem obou klubů jsou hráčské osobnosti. Mezi legendy tamního klubu patří Teppo Numminen, který odehrál úctyhodných 1454 utkání v NHL. Mezi další osobnosti patří Kalevi Numminen, Pekka Marjamäki, Timo Jutila, Janne Ojanen, případně Timo Susi. Čísla dresů těchto person byly v Tappaře vyřazené a již se nepoužívají.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.