Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 29. července 2021 Marta
Advertisement

Online reportáž

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a zase u onlajnu z MS na počtenou!

Nejlepší hráči utkání:

Velká Británie – Benjamin Davies
Kanada – Anthony Mantha

Je konec! Kanada si nakonec připisuje první tři body do tabulky za přesvědčivou výhru nad Británií 8.0! Kanaďané si tedy zvedli sebevědomí před dalšími zápasy. Čistím kontem se navíc prezentoval Carter Hart. Velká Británie nehrála špatně, ale takovou kvalitu jako Kanada prostě nemá a soupeř byl dnes jasně lepším týmem na ledě.

Sestavy a rozestavení

Velká BritánieVelká Británie

33 Bowns
Bowns
50:41 Whistle
O'Connor
Phillips
4 Lee
Lee
Richardson
Ehrhardt
26 Mosey
Mosey
Swindlehurst
Billingsley
10 Farmer
Farmer
Perlini
Betteridge
91 Lake
Lake
21 Hammond
Hammond
75 Dowd
Dowd
Lachowicz
5 Davies
Davies
Phillips
14 Kirk
Kirk
8 Myers
Myers
Ferrara

KanadaKanada

31 Hart
Hart
72 Chabot
Chabot
51 Stecher
Stecher
25 Nurse
Nurse
Severson
Theodore
62 Montour
Montour
4 Fabbro
Fabbro
39:37
17 Strome
Strome
27:05
61 Stone
Stone
Marchessault
Couturier
46:46
Reinhart
71 Cirelli
Cirelli
16 McCann
McCann
19 Turris
Turris
40:57 22:35
39 Mantha
Mantha
50:27 12:33
10 Jost
Jost
Henrique
21 Joseph
Joseph
02:42
Bertuzzi

Rozhodčí: Rantala, Tufts – Goljak, Lazarev
Počet diváků: 4563

Konec zápasu.

59:30
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Cirelli – 2 min., vysoká hůl).

59:00
Šance

Minuta do konce třetiny!

58:33

Stadion už se zvedal, ale Benjamin Davies nestihl dojet puk jako první, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.

57:40

Jenže Britové ztratili puk už ve svém obranném pásmu, díky čemuž se dostala do tlaku Kanada. Ta nakonec vypálila, ale rána šla hodně vedle.

57:10

Velká Británie má kotouč ve svém obranném pásmu a snaží se něco vymyslet. Přece jen minimálně jednu branku by si dnes zasloužila.

56:38

Stephen Lee zkusil vystřelit od mantinelu, ale jeho rána byla sražena už prvním soupeřem. Carter Hart tedy nemusel zasahovat a blíží se dnes k nule.

55:23
Šance

Tohle byla nádherná akce v podání Kanady! Anthony Cirelli dostal pas na hranici brankoviště, načež ještě hledal zadovkou Thomase Chabota, který se jen těsně nedostal k zakončení do prázdné brány!

55:12

Dnešní utkání sleduje 4563 diváků.

55:10

Jackson Whistle se nyní tedy musel zapotit! před jeho brankou vznikla skrumáž, kterou však britský gólman vyřešil tygřím skokem.

54:21

Kanada už zápas spíše jen dohrává. Ví, že tři body už má v kapse. Proto teď hrají častěji s pukem Britové, kteří si připsali pár střel za poslední minuty.

53:17

Anthony Mantha předvedl, jak šikovné má ruce. Udělal dvě rychlé kličky a vytvořil si pozici pro střelu. Kotouč mu však ujel, takže kanadský hráč nemohl vypálit.

52:58

Velká Británie se nyní dostala k několika střeleckým pokusům a chtěla by vstřelit alespoň jednu branku. To se jí však zatím nedaří.

52:24

Britové se dostali ke střele, ale je vidět, že ta kvalita tam chybí. Málokterý z pokusů jde totiž na branku a Carter Hart se dnes moc nezapotil.

51:47

Dylan Strome dostal dobrou přihrávku od modré čáry. Střela mu však příliš nesedla, takže Jackson Whistle si připsal celkem jednoduchý zákrok.

51:05

Jared McCann získal puk v útočném pásmu, předvedl dvě zajímavé kličky, ovšem ani jedna z nich nevedla do střelecké pozice. McCann navíc o puk přišel.

50:41

Celkem očekávaný tah a do branky Británie se podívá také Whistle, který nahradil Bownse. Toho však vyprovodil obrovský potlesk, je vidět, že britští fanoušci si zápas užívají bez ohledu na výsledek.

50:27
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Jenže Kanada se udržela v útočném pásmu a střílí další branku, tohle už je debakl, který si Británie snad ani nezaslouží. ANTHONY MANTHA by zaparkovaný před brankou a bez potíží dorazil puk, který vyrazil britský gólman před sebe. Asistence: Shea Theodore a Tyson Jost.

50:00

Anthony Mantha to zkusil individuálně a nezastavila ho ani dvojice protihráč, přesto se kanadský útočník ke střele nedostal.

49:37

Velká Británie se dostala v útočném pásmu k puku a nebyla z toho vůbec špatná šance! Ben O'Connor se opřel na modré do rány, kterou však Carter Hart chytil, jelikož sklapl své betony včas.

49:20

Ta se navíc dostal do zajímavé pozice. Proti střele se však stihl gólman přesunout a ránu chytit. Následuje krátká pauza a čištění ledu.

49:04

Matthew Myers se snažil prostrčit puk do útočného pásma, ale netrefil ho, takže do útoku se může znovu vydat Kanada.

48:13

Robert Dowd získal puk a chtěl ho poslat zadovkou spoluhráči. Ten ho však nepochopil, takže z dané pozice odjel a Velká Británie přišla rychle o puk.

47:40

Velká Británie hraje hodně sympaticky a zápas nevzdává, přestože je rozhodnuto. Její další snaha však skončila jen zakázaným uvolněním.

46:46
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Navíc vteřinu před vypršením využívají svou přesilovou hru! Po střele od modré vznikl další závar před brankou. Tam se nejlépe zorientoval SEAN COUTURIER, který s pomocí teče protihráče dostal puk do sítě. Asistence: Anthony Mantha a Thomas Chabot.

46:26

Matthew Myers napadal v hloubi útočného pásma a nechybělo moc, aby se ke kotouči dostal. Nakonec to však Kanaďané bez větších potíží zvládli.

46:13

Ben Bowns nyní vyrazil puk jen před sebe a na brankovišti se ho snažil dorazit Sam Reinhart. Kotouč však zůstal někde po britským gólmanem.

45:36

Robert Farmer se snažil vyhodit puk za modrou čáru, ale jen ho projel a Kanadě vzniklo přečíslení. To však nevyužila a nadále je to tedy o šest branek.

44:56

Kanada vyhrála buly v útočném pásmu, takže se rovnou dostala ke střele. Ta však nebyla ani trochu přesná a Británie se poté osvobodila.

44:47
Trest

Vyloučení v týmu Velká Británie (Ben O'Connor – 2 min., hákování).

44:31

Hráči ze země javorového listu jsou nadále usazení v útočném pásmu a motají svým soupeřům hlavy. Navíc si zahrají přesilovou hru.

43:43

Tyler Bertuzzi se také ocitl na ledě! Dostal dobrý pas na stranu hřiště a vyslal velmi dobrou střelu. Ta jen prosvištěla okolo spojnice tyčí.

43:00

Kanada je znovu nastěhována v útočném pásmu. Proto přišlo nahození od modré, ale nikdo z hráčů v červením dresu ho netečoval, tak šlo vedle.

42:27

Jonathan Phillips získal puk ve středním pásmu. Celou akci vzal na sebe a vypálil nakonec od mantinelu. Jeho projektil byl svižný, ale postrádal přesnost.

41:46

Kanada nadále pokračovala v tlaku a Britové už hodně tahají nohy. Vypadá to, že včerejší zápas je hodně unavil a nyní už opravdu na soupeře nestačí.

40:57
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Neutekla ani minuta z třetí třetiny a diváci vidí šestou branku v síti Británie! Kyle Turris získal puk, vyměnil si ho s Manthou. ten mu ho vrátil a KYLE TURRIS, přestože byl v těžké pozici, zamířil nechytatelně pod víko. Asistence: Anthony Mantha.

40:25

Darnell Nurse se odhodlal na modré ke střele, která nebyla vůbec špatná! Nakonec byla sražena britským obráncem mimo nebezpečí.

40:01

Začala třetí třetina.

Už jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání. Zápas má velmi dobré tempo, proto i celkem rychle utíká. Kanada byla ve druhé části jasně lepším týmem a Británii skoro k ničemu nepustila, navíc sama vstřelila tři branky. Hokejisté ze země javorového listu si kráčí pro první výhru na letošním mistrovství světa za tři body.

Další třetina začne přibližně v 21:50.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:37
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané přidávají už pátou branku a pevně si kráčí za třemi body! Tyson Jost dostal dobrou přihrávku, ovšem ještě zadovkou našel DANTEHO FABBRA, jehož parádní rána zamířila přesně do šibenice, kde vyhnala veškeré pavouky, kteří v ní kdy byli. Asistence: Tyson Jost.

39:12

Kanadský centr byl sice napomínán, přesto druhé buly vyhrál. Následně se dostal ke střele jeden z obránců, ovšem Ben Bowns puk bez potíží chytil.

39:00
Šance

Minuta do konce třetiny!

38:24

Brandon Montour to zkusil od modré a nebyla to vůbec marná střela. Ben Bowns toho totiž moc neviděl, načež ho puk trefil někam do hrudního plastronu.

37:39

Ben Lake si počkal na svého soupeře a chtěl mu uštědřit tvrdý hit. Místo toho však málem zranil sebe, když nalétl do mantinelu. Pokračuje však dále.

36:58

Kanada se snažila něco vymyslet v útočném pásmu, ale byla to spíše taková "plácaná", kdy ani jeden z týmů se nemohl pořádně dostat k puku.

36:22
Šance

Carter Hart si za brankou hodně zahrával! Britský hráč ho dokázal obrat o puk, ovšem nedokázal ho dostat před branku k některému ze spoluhráčů.

35:51

Dante Fabbro mohl jet do rychlého protiútoku, ale dostal přihrávku na brusli. Přesto se jeho tým dostal na pár vteřin do útočného pásma, kde nic nevymyslel.

35:16

Anthony Mantha se dostal ihned po buly k puku a měl celkem dobrou pozici pro střelu. Proto vypálil, ovšem jeho rána byla zablokována Britem.

35:08

Mark Stone se snažil najít přihrávkou někoho ze svých spoluhráčů, ovšem jeho pas zastavila brusle britského hráče. Toho následně zastavilo ofsajdové postavení.

34:38

Paul Swindlehurst dostal puk do útočného pásma, jenže zde vůbec nikdo ze spoluhráčů nebyl. Do dalšího útoku se tak může dostat Kanada.

34:07

Benjamin Davies se dostal v útočném pásmu celkem jednoduše k puku. Byl tam však sám, tak zkusil vypálit na přední tyč. Jeho rána nebyla přesná.

33:22

Teď už někteří hráči ano! Načež se hnal další útok na britskou branku, ovšem ten nebyl úspěšný. Skvělá práce unavené pětice na ledě!

32:56

Adam Henrique se dostal ke střele ze zajímavé pozice, ovšem jeho rána se jen odrazila od zadního mantinelu. Británie stále nevystřídala!

32:23

Na kanadské straně navíc naskočila čerstvá pětka, která motá Britům hlavy. Ti již ani moc nenapadají, jelikož jsou na ledě opravdu dlouho a nemají síly.

32:00

Teď se k puku již Britové dostali, ale dokázali ho vyhodit jen na zakázané uvolnění. Unavená pětice hráčů tedy pokračuje ve hře a bude to mít těžké.

31:35

Kanada rozjela v útočném pásmu solidní kolotoč a Británie neví, kam by měla skočit dříve, navíc to má daleko na střídačku.

30:58

Jonathan Marchessault tuto přihrávku tedy nezvládl. Chtěl posunout puk na vrcholek kruhu, ale jedinou hokejku, kterou našel, byla britského hráče.

30:24

Robert Dowd předvedl dobrou defenzivní práci! Vypíchl puk soupeři, ale neměl dostatečnou rychlost na to, aby se dostal s pukem až do samostatného úniku.

29:42

V posledních minutách se hraje hokej nahoru dolu, ale více šancí mají rozhodně Kanaďané. Nyní Mathieu Joseph mohl pálit, ale jen přihrával ještě před branku, kde byli je hráči Velké Británie.

29:01
Šance

Damon Severson dostal skvělou křižnou přihrávku a měl před sebou jen gólmana! Ten se však prezentoval parádním zákrokem a jeho skvělou střelu vyrazil do rohu kluziště!

28:37

Benjamin Davies byl v celkem složité situaci kousek od vlastní obranné čáry, tak raději jen nahodil puk. Navíc to udělal tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

27:57

Poté, co puk zasáhla hokejka jednoho z hráčů, dlouho nikdo nevěděl, kde kotouč vlastně je. Anthony Cirelli se k němu dostal nejrychleji, ale nevyužil toho.

27:05
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
První využitá přesilová hra Kanady v dnešním zápase znamená čtyřbrankové vedení! Jonathan Marchessault nastřelil svou ranou tyč a puk se odrazil příhodně na hůl DYLANA STROMA, který v těžké pozici doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Jonathan Marchessault a Thomas Chabot.

26:15
Trest

Vyloučení v týmu Velká Británie (Robert Lachowicz – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

26:07

Mark Richardson to zkusil od modré a chtěl, aby jeho ránu někdo tečoval. To se však nestalo, navíc Británie faulovala a bude hrát oslabení.

25:48

Oliver Betteridge táhl celou akci svého týmu, ale neměl dostatečnou podporu, což byla škoda. Proto jeho přihrávka před branku vyšla vniveč.

25:32

Ben Lake se dostal po vhazování k puku, se kterým se tedy vůbec nepáral! Najel si na útočnou modrou a svižnou ranou prověřil kanadského brankáře.

24:52
Šance

Mark Stone ve stoprocentní šanci nedal! Britský gólman k němu odrazil puk a kanadský hráč měl před sebou jen prázdnou branku. Do střely mu však lehl soupeř, který ránu vyrazil!

24:14

Mathieu Joseph se hodně snažil dojet kotouč, ale Ben Bowns ho těsně před ním odpálil. S nějakým útokem tedy může přijít také Velká Británie.

23:44

Jenže Británie opravdu dobře brání, navíc se snaží hrát s kotoučem. Rozhodně to není žádný zakřiknutý tým. Ta kvalita tam však zatím chybí.

23:07

Kanaďané pokračují v aktivním pojetí a vypadá to, že by chtěli nastřílet co nejvíce branek a zvednout si sebevědomí pro následující zápasy.

22:35
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Nyní Kanaďané ukázali, jak je vlastně jednoduché vstřelit branku! Anthony Mantha posunul kotouč na KYLEA TURRISE, jenž si položil britského gólmana a zavěsil nekompromisně pod tyčku! Asistence: Anthony Mantha.

22:18

Anthony Mantha zavezl puk do útočného pásma, ale to bylo vše, co bylo na této akci dobré. Chtěl totiž posunout puk spoluhráči na dva metry, ale nepovedlo se mu to.

21:57

No, Velká Británie by si minimálně jednu branku za snahu tedy zasloužila! Přišla další rána, avšak ta byla sražena kanadským hráčem do ochranné sítě.

21:32

Dylan Strome se snažil za jízdy přebrat kotouč, udělat s ním otočku a vypálit. Puk ho ovšem neposlechl, takže Ben Bowns nakonec nemusel zasahovat.

20:56

Přesto se Velká Británie dostala do šance! Přišla střela, která byla ještě tečovaná, ale nakonec skončila jen těsně vedle branky!

20:47
Šance

Kanada hraje v pěti!

20:07

Kanada se v oslabení vydala do útoku, ale nakonec ani nezakončila. Přihrávka na Seana Couturiera byla totiž velmi nepřesná. Útočit může Británie.

20:01

Začala druhá třetina.

Je za námi první třetina utkání mezi Kanadou a Velkou Británií, po které je stav 2:0 pro Kanaďany. Ti byli lepší po celou první třetinu, ovšem branek mohli vstřelit podstatně více. Jenže i Británie měla své dobré šance a Carter Hart se několikrát po puku jen ohlédl. Čeká nás tedy ještě zajímavá podívaná.

Další perioda začne přibližně v 21:02.

20:00

První třetina skončila.

19:51
Šance

Kanada mohla skórovat také v oslabení! Mathieu Joseph táhl celou akci, načež poslal puk na Brandona Montoura, kterému se puk zamotal. Ben Bowns se tedy stihl přesunout a nenechal puk projít za čáru!

19:30

Ben O'Connor si najel v početní výhodě na křižnou přihrávku, jenže rána z první mu vůbec nesedla. Carter Hart se stihl přesunout a puk vykopl betonem.

19:00

Troy Stecher se po vyhraném buly dostal ke kotouči a bez větších potíží vyhodil až ke gólmanovi soupeře. Odtud tedy musí Británie začít svou početní výhodu.

18:47
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Jared McCann – 2 min., podrážení).

18:07

Jared McCann dostal kotouč v útočném pásmu a prokličkoval se ke střele. Puk mu ovšem sjel z hole, a tak kanadská šestnáctka ani nezakončila.

17:39

Benjamin Davies chvilku míchal s pukem za brankou soupeře a chtěl poslat kotouč před branku. Jeho pas byl na poslední chvíli zastaven hráčem Kanady.

17:00

Oliver Betteridge vydoloval puk v útočném pásmu a odhodlal se ke střele zápěstím. Jeho rána ale nebyla vůbec přesná a rozduněla zadní mantinel.

16:25

A ta se také dostal ke střele. Ben Bowns jí však dobře viděl. Sice jí vyrazil jen pod sebe, ale tam nikdo na dorážku nebyl, takže puk v pohodě schoval.

16:04

Damon Severson skvěle splnil své obranné povinnosti! Nejprve zastavil hráče s pukem na obranné modré, posléze i v rohu pásma. Přesto hraje s pukem Kanada.

15:42

Kanada pokračovala ve hře v útočném pásmu a vypálila. Puk se nakonec dostal do ochranné sítě. Po pauze se tak bude vhazovat v obranném pásmu Britů.

15:37

Ještě s koncem početní výhody měl velmi dobrou šanci Dylan Strome, jenže jeho rána z první z dobré pozice jen prolétla okolo tyčky britského gólmana.

15:31
Šance

Británie hraje v pěti!

14:38

Díky nepřesné přihrávce mezi kruhy se k puku dostal britský hráč, jenž vyhodil přes všechny čáry. Kanadě se přesilová hra rychle krátí.

14:25

Jinak hraje Velká Británie oslabení ale skvěle! Již dvakrát vyhodila přes celé hřiště a Kanada se nemůže dostat do nějakého souvislejšího tlaku.

13:48

Znovu to Kanaďané chtěli dohrát až do prázdné branky! Hned dvojice hráčů se snažila dorážet na brankovišti, ovšem ani jeden z nich nedostal puk do sítě.

13:31
Trest

Vyloučení v týmu Velká Británie (David Phillips – 2 min., držení).

12:33
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Země javorového listu ukázala svou převahu a střílí druhou branku v dnešním utkání. Velký podíl na brance má Jared McCann, který si vzal puk na obranné modré a dostal se s ním až za branku. Poté ho posunul na ANTHONYHO MANTHU, jenž se ranou z první prosadil. Asistence: Jared McCann a Troy Stecher.

12:12

Thomas Chabot se snažil obalamutit soupeře několika rychlými kličkami, ale to se mu ani trochu nepodařilo. Kanada přišla o pásmo a musí začít s útokem znovu.

11:33
Šance

Střela od modré byla sražena a puk zůstal někde před brankovištěm. Mathieu Joseph se snažil procpat puk do branky, jenže ten skončil těsně vedle! Kanadský hráč tak druhou branku v zápase nepřidal.

11:01

Velká Británie je hodně nepříjemná v osobních soubojích a Kanaďané s tím mají obrovské problémy. Navíc Brity drží parádním výkonem gólman.

10:31

Nyní se však musel mít Ben Bowns už na pozoru! Letěla na něj totiž rána, která byla ještě nejspíše tečována, ovšem britský gólman předvedl parádní zákrok!

10:14

Nyní se to snažila Kanada dohrát až do prázdné brány a moc tedy nescházelo! Shea Theodore posunul puk na svého spoluhráče, jenž ještě hledal někoho před brankou. Tam puk na poslední chvíli odpálil britský obránce.

10:06

Damon Severson vypálil od mantinelu a možná doufal, že jeho ránu někdo tečuje. To se však nestalo a britský gólman má další zákrok na svém kontě.

09:51

Přesto musel anglický gólman zasahovat. Ben Bowns navíc vyrazil kotouč jen před sebe, ale skočil po něm, takže nikdo z hráčů na ledě nemohl dorážet.

09:40

Thomas Chabot to vzal celé na sebe a dostal svůj tým do útočného pásma. Kanada tam tedy kombinuje, ale Británie jí nepouští do slibné šance.

09:29

Nyní přišlo takové nahození na branku kanadského gólmana, ale puk se po cestě hodně zbrzdil, a tak ho Carter Hart jen schoval do lapačky.

08:53

Shea Theodore našel dobrým pasem Adama Henriqueho, který ještě posílal kotouč před branku, kam si sjížděl jeho spoluhráč. Až k němu se puk ale nedostal.

08:36

Ben Bowns si musel připsat další úspěšný zákrok a na jeho kontě se to zákroky už hemží. Tentokrát to však nebyl problém, jelikož puk celou dob viděl.

08:00

Nyní se hráči ze země javorového listu dostali do tlaku, když vznikla skrumáž před brankou, ale tu Ben Bowns vyřešil, když po puku skočil.

07:41

V dnešním zápase se skoro nepřerušuje a hra má opravdu vysoké tempo od obou týmů. Kanada je sice lepší, ale Britové se zatím velmi dobře brání.

07:00

To byla parádní rána v podání Británie! Mike Hammond se opřel do puku a jeho rána mířila na zadní tyč. Nakonec však kotouč jen prolétl a odrazil se od zadního mantinelu.

06:28

Kanada má tlak v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do pořádné střelecké pozice. Brandon Montour to chtěl vzít na sebe, ale pokus mu nevyšel.

05:51

Robert Farmer dostal křižnou přihrávku a opřel se do puku ranou z první. Britský brankář se ale stihl včas přesunout a jeho ránu vyrazil mimo nebezpečí.

05:03
Šance

Jenže nyní klidně mohla Británie skórovat! Vyražený puk se totiž dostal přesně na hůl Sheae Theodoreho, který vypálil dobrou ránu a Carter Hart měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil!

04:23

Brandon Montour si najížděl na přihrávku mezi kruhy, ale puk mu byl vypíchnut. Poté se hnali Britové do útočného pásma, ale zastavil je nepřesný pas.

04:00

Mike Hammond vybojoval puk v rohu útočného pásma a posílal ho před branku. Zde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, ovšem Carter Hart puk raději schoval.

03:30

Británie se pokusila alespoň o nějaký symbolický útok, ovšem k ničemu to nevedlo. Kanada se bez větších potíží ubránila může zaútočit.

02:42
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané byli jasně lepšími týmem od začátku a po zásluze střílejí první branku dnešního utkání! MATHIEU JOSEPH byl přesně v těch místech, kde by měl útočník být, díky čemuž dorazil puk do odkryté části branky. Asistence: Adam Henrique a Darnell Nurse.

02:00
Šance

Sam Reinhart měl další velkou šanci hráčů v červeném! Dostal přihrávku někam pod kruhu jeho dobrá rána jen prosvištěla okolo horní tyčky. Puk se navíc zpět odrazil do brankoviště, ale nikdo z hráčů Kanady ho nedokázal dostat do sítě!

01:35

Britové se po delší době dostali ke kotouči, když Kanada se ocitla v ofsajdovém postavení. Dlouho se u něj však neudržela.

00:55
Šance

A hráči javorových listů mohli jít hned do vedení! Třetí lajna, který započala dnešní utkání si vytvořila tlak, ale Kyle Turris nedorazil puk do prázdné sítě.

00:10

A zápas nám právě za bouřlivé atmosféry začal! Británie, která hraje v bílých dresech, vyhrála úvodní buly. Kanada dnes zvolila červenou barvu.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley – Farmer, Perlini, Betteridge – Lake, Hammond, Dowd – Lachowicz, Davies, J. Phillips – Kirk, Myers, Ferrara.

Kanada: Hart (M. Murray) – Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro – D. Strome, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, Joseph – Bertuzzi.

Rozhodčí: Rantala, Tufts – Goljak, Lazarev.

Kanada statisticky:

Sestava z posledního zápasu: M. Murray (Hart) – Chabot, Montour, Nurse, Severson, Theodore, Stecher, Fabbro – Marchessault, D. Strome, Mark Stone – Henrique, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris, Mantha – Bertuzzi, Cirelli, Joseph.

Nejproduktivnější hráč: Jonathan Marchesseault 1 (1+0), Mark Stone, Shea Theodore oba 1 (0+1)
Nejlepší střelec: Jonathan Marchesseault 1 (1+0)
Nejlepší nahrávač: Mark Stone, Shea Theodore oba 1 (0+1)

Úspěšnost zákroků brankáře: Matt Murray 92.31 %

Kanada

Javorové listy patří každý rok k největším favoritům a nejinak je tomu na letošní akci. Hned na začátek ovšem hvězdnou skvadru ze zámoří postihly nepříjemnosti. Nejprve těsně před zahájením turnaje vypadl ze sestavy zraněný John Tavares a potom přišlo zklamání v úvodním zápase. Pomalí a chybující Kanaďané nestačili na dravé Finy a padli 1:3.

Jediným kanadským střelcem na turnaji je forvard Vegas Jonathan Marchesseault. Ten v přesilovce srovnával průběžné skóre proti Finům na 1:1, potom ale udeřili Arttu Ilomäki a podruhé v utkání supertalent Kaapo Kakko a bylo hotovo.

Po překvapivém klopýtnutí hned na začátku mají Kanaďané velikou motivaci zlepšit se. Navíc k tomu mají příhodného soka – povede se jim napravit nepovedené první dojmy a dostat se do herní pohody?

Velká Británie statisticky:

Sestava z posledního zápasu: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Richardson, Lee, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley – Farmer, Perlini, Betteridge – Lake, Hammond, Dowd – Lachowicz, Davies, J. Phillips – Kirk, Myers, Shields.

Nejproduktivnější hráč: Mike Hammond 1 (1+0)
Nejlepší střelec: Mike Hammond 1

Úspěšnost zákroků brankáře: Ben Bowns 91,43 %

Velká Británie

Nováček elitní skupiny se do turnaje zapojil až v sobotu v zápase s Německem. Britové se prezentovali sympatickým výkonem a silnějšího soka trápili, přesto nakonec odešli s porážkou 1:3.

Jediným šťastným střelcem na straně Ostrovanů je zatím Mike Hammond, který v průběhu souboje s Němci srovnával na průběžných 1:1. Potom ovšem o osudu utkání rozhodli Ehliz s Draisaitlem.

Hezký nedělní večer, první víkend letošního mistrovství světa zakončí v Košicích souboj Velké Británie a Kanady. Oba týmy své vstupní duely prohrály, přesto jsou před vzájemným soubojem v úplně odlišných pozicích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.