Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 14. července 2020 Karolína
Advertisement

Online reportáž

Také ve třetí třetině padla jediná branka, kterou vstřelilo Finsko. Konkrétně to byl s výstavní bekhendovou ranou Jere Sallinen. Finsko si tak připisuje tři body a vrací se na čelo skupiny A. To bude v posledním utkání hájit proti Německu. Naopak Francie zůstává s jedním bodem předposlední a čeká ji bitva s Velkou Británií o záchranu.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Florian Hardy (FRA), který čelil 47 střelám soupeře, a Niko Mikkola (FIN), jenž vstřelil druhou branku Finska.

Střely na bránu po konci zápasu: 21:47

Konec zápasu.

59:47

Francie vybojovala kotouč a vyhodila jej přes všechny čáry. Skóre už se s největší pravděpodobností měnit nebude.

Sestavy a rozestavení

FrancieFrancie

49 Hardy
Hardy
Dame-Malka
Hecquefeuille
Chakiachvili
74 Thiry
Thiry
3 Janil
Janil
Manavian
38 Crinon
Crinon
63 Texier
Texier
71 Guttig
Guttig
81 Rech
Rech
94 Bozon
Bozon
Claireaux
9 Fleury
Fleury
77 Treille
Treille
13 Valier
Valier
Bertrand
72 Perret
Perret
25 Ritz
Ritz
20 Berthon
Berthon
Di Dio Balsamo

FinskoFinsko

Lankinen
55 Ohtamaa
Ohtamaa
Lehtonen
Jokiharju
Lindbohm
7 Kaski
Kaski
70 Mikkola
Mikkola
21:51
Hakanpää
Koivisto
Ojamäki
Ilomäki
25 Rajala
Rajala
24 Kakko
Kakko
Manninen
82 Pesonen
Pesonen
71 Kuusela
Kuusela
Sallinen
52:31
Savinainen
12 Anttila
Anttila
Tyrväinen
Kiviranta
09:24

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Gordon Schukies (GER) – Andrew Dalton (GBR), Dmitrij Šišlo (RUS)
Počet diváků: 4682

59:10

Finská přesilovková kombinace vedla k zakončujícímu Harri Pesonenovi, ten ale ani nadvakrát z prostoru mezi kruhy puk na bránu nedostal.

58:46
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Sacha Treille – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

58:02

Francie měla zajímavou šanci, když Damien Fleury zblízka dorážel za téměř překonaného brankáře, puk se ale od finské hole odrazil vysoko do ochranné sítě.

57:38

Alexandre Texier už mohl střílet z okraje pravého kruhu, rozhodl se však kombinovat dál. Jeho přihrávka byla ale nepřesná a Sacha Treille musel svést boj o puk.

57:02

Přestože se Francie přes střední pásmo prokousávala trochu krkolomně, dokázala se usadit v útočném pásmu. Ne ale na dlouho, Finsko se osvobozuje.

56:31
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Jere Sallinen – 2 min., podrážení).

56:17

Oliwer Kaski se opřel do kotouče, jeho tvrdá rána ale přerazila hůl Sachy Treille, který předvedl úspěšný blok.

55:50

Finsko se stále tlačí dopředu, teď se jim ale nepodařil přechod modré čáry a po odpískání ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:59

Kévin Hecquefeuille potřeboval střídat, tak jenom na vlastní modré čáře práskl do kotouče a nahodil jej na bránu. Kevin Lankinen jej vyrazil betony.

54:02

Hlasatel oznámil informaci o návštěvě dnešního utkání. Do ochozů Steel Areny si našlo cestu 4682 diváků.

54:02

Petteri Lindbohm po přechodu modré čáry okamžitě vyslal přízemní střelu. Snažil se, aby mohli jeho spoluhráči dorážet, ke kotouči se ale dostali domácí.

53:16

Finové se znovu usadili v útočném pásmu a snaží se hodně střílet, puky ale létají jenom kolem francouzské brány, žádný puk nemíří na ní.

52:31
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Hosté dodržují bilanci jednoho gólu na třetinu. JERE SALLINEN dostal přihrávku na osu hřiště, odkud se bekhendem neskutečným způsobem trefil do horního rohu nad lapačku francouzského brankáře! Krásná trefa! Asistence: Veli-Matti Savinainen, Kristian Kuusela Kristian Kuusela.

52:20

Juhani Tyrväinen nahodil puk na bránu přes obránce, který jej ještě trošku tečoval, a Florian Hardy se pořádně zapotil. Skotačící puk zkrotil lapačkou až nadvakrát.

51:20

Niko Ojamäki díky své rychlosti zrušil zakázané uvolnění, u puku byl zdaleka nejrychleji. Pak jej intuitivně posílal před brankoviště, tam už ale byli připravení obránci Francie.

50:56

Kaapo Kakko byl za francouzskou bránou a čekal, až se mu před ní objeví Sakari Manninen, přihrávka na něj ale neprošla.

50:29

Olivier Dame-Malka to nemyslel špatně a nebezpečně nahodil puk na bránu od modré čáry přes clonící hráče, puk ale zasáhl jednoho ze spoluhráčů tak, že se u něj zastavil.

49:50

Florian Chakiachvili ve chvíli, kdy už hrají oba týmy v plném počtu, napřáhl na modré čáře blíž ke střídačce Finska, jeho rána ale na bránu neprošla.

48:52

Francie je ve čtyřech aktivnější, jenže jejich tlak je pouze optický. Domácí krouží kolem mantinelů a ke střele se nedostávají.

47:56

Alexandre Texier operoval s kotoučem u modré čáry. Pak jej z otočky vypálil na bránu, s tímto pokusem ale Kevin Lankinen neměl sebemenší problémy.

47:41
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., podrážení).

47:19

Francie získala puk z buly a Eliot Berthon se z pravé strany prosmýkl až před brankoviště, zblízka ale kotouč za betony roztaženého Lankinena nedostal.

47:04
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Anthony Guttig – 2 min., hákování).

46:36

Niko Mikkola poslal štiplavou střelu od modré čáry. Florian Hardy ji vytěsnil i se štěstím. Puk totiž lapačkou netrefil přesně a puk se od jeho rukavice odrazil těsně vedle jeho levé tyče.

45:52

Finové vyhráli buly v útočném pásmu a Harri Pesonen jej bez váhání vypálil na bránu. Florian Hardy předvedl skvělý postřeh a kotouč udržel v rukavici.

45:34

Jere Sallinen podnikl dlouhý sprint přes celé hřiště, aby byl u volného kotouče první, a aby ho pak špatně rozehrál a zahnal Finy zpátky.

44:51

Dlouhou pasáž bez přerušení zastavil až odraz kotouče, který při snaze Francie o průnik do útočného pásma vyletěl na tribunu mezi skupinku finských fanoušků.

44:14

Petteri Lindbohm nahodil puk na bránu, a ten snad třikrát změnil směr, nakonec vypadl jen těsně vedle levé tyče Floriana Hardyho.

43:16

Na druhé straně v dálkovém souboji dvou hráčů s číslem 82 pálil z otočky Charles Bertrand, Kevin Lankinen vyrazil jeho ránu betony.

42:31
Šance

Kaapo Kakko vystřelil z pravé strany a Florian Hardy vyrazil puk jenom před sebe. V těch místech operoval Harri Pesonen, přes bránícího hráče se ale k dorážce do odkryté části klece nedostal.

41:45

Kaapo Kakko obkroužil pásmo a pak přihrál na modrou čáru, kde stál Jani Hakanpää, jeho rána ale mířila přesně do brankářovy lapačky.

40:35

Sacha Treille vzal situaci na sebe a individuálně se dral po pravé straně dopředu. Přešel přes jednoho bránícího hráče, druhý mu už ale kotouč vypíchl.

40:01

Začala třetí třetina.

Finové jsou podle předpokladů lepším týmem, potvrdili to i ve druhé třetině. Hned v jejím úvodu i přes vlažný start vstřelili druhou branku, o kterou se postaral Niko Mikkola. Další už ale nepřidali. I Francouzi si vytvořili nějaké příležitosti, do tě nejzajímavější se dostali paradoxně ve vlastním oslabení. Cédric Di Dio Balsamo ale svůj únik neproměnil. Třetí třetina začne přibližně v 21:49.

Střely na bránu po druhé třetině: 11:32

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

Thomas Thiry se téměř shodně se sirénou opřel do kotouče u levého mantinelu a Kevin Lankinen musel předvést ještě jeden zákrok betony.

39:25

Alexandre Texier po krátké kombinaci vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus byl ale zablokovaný a puk mířil vysoko nad bránu.

38:37

Finové byli na buly úspěšnější a Kristian Kuusela vyhodil puk ven z pásma vysokým obloučkem, aby na něj ani skákající obránci na modré čáře nemohlo dosáhnout.

38:33
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Jani Hakanpää – 2 min., držení).

38:25

Anthony Rech se dostal do dobré pozice, z okraje pravého kruhu ale těsně minul vzdálenější tyčku finské svatyně.

37:54

Damien Fleury vedl útočnou akci na pravém křídle, zezadu se k němu ale vrátil Joel Kiviranta a čistě mu puk odebral.

37:17

Taj se nakonec Francie dostala do útoku. Olivier Dame-Malka vyslal tvrdou ránu od modré čáry, Kevin Lankinen ji ovšem vyrazil betony.

36:38

Francie už hraje v plném počtu, přesto se musí ještě bránit. Finové si přihrávají přesně a kotouč svému soupeři nepůjčují.

35:51

Už to vypadalo, že Niko Ojamäki o kotouč mezi dvěma bránícími hráči přijde, na pomoc mu ale přijeli spoluhráče a Finové díky tomu mohou kombinovat.

35:12

Florian Hardy si připsal dva po sobě jdoucí zákroky. Ve druhém případě zneškodnil ránu Veli-Matti Savinainena, který vystřelil z okraje pravého kruhu.

34:37

Finsko získalo kotouč z vhazování, Francouzi ale přečetli jeho kombinaci a rychle se osvobozují. Vyhozený kotouč zachytil brankář Kevin Lankinen.

34:20
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Peter Valier – 2 min., nedovolené bránění).

34:20

Niko Mikkola nahodil puk tak, aby se od zadního mantinelu odrazil před brankoviště. Florian Hardy byl ovšem pozorný a pokryl puk vyrážečkou. Hra je přerušena.

34:09

Do akce se znovu dostal šikovný Kaapo Kakko, který opět zkoušel na brankáře vyzrát kličkou a zasunutím puku za jeho betony. Ani tentokrát však zatím neuspěl.

33:39

Damien Fleury dostal přihrávku na vrcholek levého kruhu, rána mu ale nesedla a kotouč zůstal ležet pod ním. Finsko se tak mohlo znovu osvobodit.

32:57

Už hrozí i Francouzi. Charles Bertrand ale zblízka dorážel puk jenom do betonů Kevina Lankinena. Finové pak vyhodili kotouč přes všechny čáry.

32:25

Teď vyvezl Marko Anttila kotouč po levém křídle až do třetiny soupeře, kde se dokonce nadvakrát pokoušel vystřelit, puk na bránu ale nedostal.

31:53

Finsko získalo puk z buly a Petteri Lindbohm jej mohl vyhodit odrazem o pravý mantinel až do pásma Francie.

31:46
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Jere Sallinen – 2 min., nedovolené bránění).

31:29

Veli-Matti Savinainen dojel nahozený kotouč, který dokázal udržet a Finsko se dostalo do tlaku. Francie pak vyhodila kotouč jenom na zakázané uvolnění.

30:12

Charles Bertrand prošel do útoku po pravé straně. Snažil se schovat střelu za obránce, jenže trefil jeho brusle a finský brankář je tak bez práce.

29:46

Sacha Treille byl rychlejší než finský obránce, který se musel otáčet, a dostal se ke střele z levého kruhu, Kevin Lankinen byl ovšem pozorný a jeho šanci zastavil.

29:40

Kaapo Kakko se tím nenechal odradit a individuálně se z levé strany dostal až před brankoviště, zblízka ale puk do sítě nedostal.

29:17

Kaapo Kakko z levého kruhu trefil jenom blokujícího hráče, pak se stal obětí tvrdého hitu a skončil na kolenou na ledě.

28:17

Kristian Kuusela se vystřelil z otočky na levém kruhu. Před francouzským brankářem bylo dost clonících hráčů, přesto Florian Hardy kotouč vyrazil.

27:36

Mikko Lehtonen se nemohl zbavit napadajícího hráče, a tak poslal puk pouze do rohu kluziště. Tam k němu měli ale blíže obránci Francie.

27:18

Harri Pesonen se drze od mantinelu natlačil až před brankoviště, zblízka ale puk za brankářovy betony neprotlačil. Puk byl ještě chvilku ve hře, nakonec je hra ale přerušena.

26:29
Šance

Cédric Di Dio Balsamo ve vlastním oslabení ujel do úniku! Francouzský útočník nevymýšlel žádnou kličku, jeho střela ale skončila na betonech finského brankáře!

25:59

Kombinaci Finska zakončil Henri Jokiharju. Jeho rána z levého kruhu ale nebyla příliš prudká ani přesná. Florian Hardy přesto puk jen vyrazil.

25:27
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Valentin Claireaux – 2 min., pozdní dohrání).

25:16

Finové se sice dostali ven z útočného pásma, stále se ale drží na kotouči a hlavní rozhodčí musí držet ruku nahoře. Snad se jim neodkrví.

24:35

Finové svírají Francouze se šesti hráči v poli Je totiž signalizována výhoda, pokud nepadne branka, bude se vylučovat.

23:50

Francie se sice téměř minutu držela v útočném pásmu, puk si ale posílala jen kolem mantinelu. Odtud Finům nebezpečí nehrozilo.

22:54

Hra je teď dost rozkouskovaná. Po buly ve středním pásmu se puk posune blíže k modré čáře, Finové byli nachytáni v ofsajdu.

21:51
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec z takové plácané vytěžili druhý gól. Puk vyplaval u mantinelu k Harri Pesonenovi, který jej rozehrál doleva na NIKA MIKKOLU, a ten zblízka prostřelil francouzského brankáře kolem lapačky! Asistence: Harri Pesonen, Oliwer Kaski.

20:57

Druhá perioda začala dost vlažně. Miika Koivisto teď nahodil puk ze středního pásma. Ten sice letěl vysoko nad bránu, Florian Hardy jej přesto schoval do lapačky.

20:01

Začala druhá třetina.

Finsko mělo po většinu této části hry převahu a zaslouženě vede. Krátce po skončení první přesilové hry otevřel skóre Joel Kiviranta. Vedení Finska mohlo být ovšem mnohem zásadnější. Kromě dalších neproměněných šancí dvakrát otestovali pevnost brankové konstrukce. Druhá perioda začne přibližně v 21:02.

Střely na bránu po první třetině: 5:20

20:00

První třetina skončila.

19:48

Kevin Lankinen ještě musí zasahovat. Poradil si se střelou francouzského kapitána. Damien Fleury zblízka vyprášil brankářovy betony.

19:37

Finsko tlak utlumilo vyvezením puk do středního pásma, Francouzi ale znovu rychle otočili hru. Jenže na modré čáře je zastavil ofsajd.

18:57

V závěru první třetiny se Francie nastěhovala do pásma soupeře a drží Finy pod tlakem. Kevin Lankinen ale nemusí řešit složité situace.

18:22

Charles Bertrand ukořistil kotouč a uháněl dopředu v situaci jeden na jednoho. Zvolil střelu přes obránce, kterou však Kevin Lankinen vyrazil betony.

17:27

Valentin Claireaux těsně před brankovištěm tečoval střelu od pravého mantinelu,puk se ale zastavil o brusle jednoho z hráčů a na bránu neprošel.

16:13

Veli-Matti Savinainen se vydal napadat a přečetl rozehrávku obránců, puk ale neudržel a hrát tak mohou znovu Francouzi.

15:16

Petteri Lindbohm prudce nahodil kotouč před brankoviště, puk ale nikdo nezasáhl, ten tak narazil do hrazení v rohu kluziště.

14:47
Šance

Za Florianem Hardym znovu zvoní tyč! Tu teď orazítkoval obránce Henri Jokiharju střelou z levého kruhu.

14:31

Harri Pesonen dostal přihrávku na levý kruh, odkud bez přípravy vypálil, trefil ale pouze brankáře Floriana Hardyho, který vyjetím dobře zmenšil střelecký úhel.

13:50

Toni Rajala hledal přihrávkou přes brankoviště Arttu Ilomäkiho, tomu ale kotouč podjel pod bruslemi. Francie se následně osvobodila.

12:55
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Olivier Dame-Malka – 2 min., podrážení).

12:55
Šance

Harri Pesonen vyslal tvrdou ránu od modré čáry, která zazvonila na břevno takovým způsobem, že to muselo být slyšet i vedle v tréninkové hale!

12:35

Francie vybojovala kotouč, nedokázala jej ale vyhodit, jak by potřebovala. Puk skončil na střídačce, a hra tak zůstane v pásmu Francouzů.

12:00

Oliwer Kaski dvakrát střílel od modré čáry. Nejprve trefil před sebou stojícího Eliota Berthona, podruhé zlomil hůl.

11:43
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Thomas Thiry – 2 min., hákování).

10:51

Finové opět kombinují v útočném pásmu. Atte Ohtamaa při prudkém zabrzdění uklouzl, i v leže ale kotouč odehrál a nepustl soupeře do přečíslení.

09:24
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení několik málo sekund po konci přesilové hry! Petteri Lindbohm nahodil puk od modré čáry přesně na hůl JOELA KIVIRANTY, od níž se puk odrazil mezi betony bezmocného brankáře! Asistence: Petteri Lindbohm, Juhani Tyrväinen.

08:47

Mikko Lehtonen vystřelil hned z první od modré čáry. Jeho rána letěla pár centimetrů nad ledem, Florian Hardy ji vyrazil pravým betonem.

08:07
Šance

Finové neproměnili obrovskou šanci! Henri Jokiharju mohl dorazit puk do odkryté klece, jenže se mu nepodařilo trefit neposedný kotouč. Před brankovištěm se ještě snažil dorážet také Niko Ojamäki, ani on ale kotouč nezkrotil.

07:40

Po buly se puku ujali Finové, Jordann Perret jej ale rychle vybojoval a vyvezl až do pásma soupeře, kde málem ještě připravil šanci pro spoluhráče.

07:19
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Alexandre Texier – 2 min., vysoká hůl).

07:10

Finové hrají v ponechané výhodě. Toni Rajala mířil z levé strany do horního rohu, Florian Hardy puk vyrazil ramenem.

06:22

Jani Hakanpää vystřelil od modré čáry. Puk během svého letu ještě změnil směr, pak ale narazil do betonů francouzského gólmana.

06:09

Veli-Matti Savinainen vedl útočnou akci na levém křídle. Přejel modrou čáru, napřáhl a vypálil tvrdou ránu. Ta ale mířila jen do dobře postaveného Floriana Hardyho.

05:19

Niko Mikkola se vydal na útočný výlet. Dopředu vyrazil podél levého hrazení, od kterého se natlačil až před brankoviště, zblízka ale bekhendovým pokusem francouzského brankáře neprostřelil.

04:53

Francie moc neví kudy kam. Olivier Dame-Malka napřáhl na vlastní polovině a vyslal puk z dálky na bránu. Kevin Lankinen puk raději přidržel lapačkou na plastronu.

03:47

Zaútočit se snaží také Francie. Té ale překáží vlastní nepřesnosti, teď se vinou špatné přihrávky dostala do ofsajdu.

02:38

Florian Hardy zastavil puk za svojí bránou, jenže si neporozuměl se spoluhráči a Veli-Matti Savinainen málem dostal puk před prázdnou bránu! Francouzi puk zastavili na poslední chvíli.

02:00

Finové sevřeli svého soupeře v jeho pásmu a Niko Mikkola dvakrát vystřelil od modré čáry. První pokus francouzský brankář jenom vyrazil, druhý už ve výstroji udržel.

01:15

Florian Hardy teď nevěděl, jak vyrazil střelu, a v brankovišti se ocitl v pozici na zádech, ve které moc puků pochytat nemůže, obrana mu ale pomohla a valnou hromadu v domácím brankovišti přerušuje hvizd rozhodčího.

01:05

Florian Hardy poprvé zasahuje. Rukavicí vyrazil střelu, kterou vyslal od modré čáry Atte Ohtamaa.

00:37

Marko Anttila teď už kotouč do útočného pásma dostal. Miika Koivisto mezitím ochutnal tvrdost mantinelu, na který jej přišpendlil francouzský obránce.

00:05

Jako první se puku zmocnili Finové. Chtěli puk nahodit o hrazení do útočného pásma, kotouč ale skončil na francouzské střídačce.

00:01

Utkání právě začalo.

Maskot Macejko roztleskal tribuny, které teď už vítají oba celky. První se na ledě objevila Francie v bílých dresech, která je v zápise o utkání vedena jako domácí tým, vzápětí hřiště zaplavily také modré dresy, v nichž nastoupí Finové.

Úvodní sestavy:

Francie: Hardy (Buysse) – Dame-Malka, Hecquefeuille (A), Chakiachvili, Thiry, Janil, Manavian, Crinon – Texier, Guttig, Rech – Bozon, Claireaux (A), Fleury (C) – Treille, Valier, Bertrand – Perret, Ritz, Berthon – Di Dio Balsamo.

Finsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Tyrväinen, Kiviranta.

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Gordon Schukies (GER) – Andrew Dalton (GBR), Dmitrij Šišlo (RUS).

Průběžná tabulka skupiny A:

1. USA – 14 bodů, skóre 27:12, 6 zápasů
2. Finsko – 13 bodů, skóre 17:7, 5 zápasů
3. Kanada – 12 bodů, skóre 28:11, 5 zápasů
4. Německo – 12 bodů, skóre 14:16, 6 zápasů
5. Slovensko – 9 bodů, skóre 26:18, 6 zápasů
6. Dánsko – 5 bodů, skóre 17:16, 5 zápasů
7. Francie – 1 bod, skóre 11:27, 5 zápasů
8. Velká Británie – 0 bodů, skóre 5:38, 6 zápasů

Poslední zápas:

 Finsko – Velká Británie 5:0

Branky a nahrávky: 21. Rajala (Lehtonen, Olkinuora), 26. Ohtamaa (Tyrväinen, Savinainen), 35. Kiviranta (Koivisto, Tyrväinen), 58. Kuusela (Savinainen), 60. Lehtonen (Jokiharju)

Finsko: Olkinuora (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Luostarinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Tyrväinen, Kiviranta.

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Billingsley, Mosey, Ehrhardt – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Betteridge, Lachowicz, J. Phillips (C) – Kirk, Davies, Lewis – Ferrara.

 Finsko

Ačkoliv přivezli Finové do Košic tým bez velkých jmen, drží se na první příčce a jsou blízko tomu, aby se na ní udrželi až do konce, a vytvořili si tak před čtvrtfinále nejlepší výchozí pozici. Kromě zápasu s Francií se Finové ještě utkají s Německem.

Už jsem se zmínil, že v týmu seveřanů nenajdeme velká jména jako například ve výběru USA. To ale platilo především před turnajem. Během něj si totiž velké jméno vybudoval osmnáctiletý Kaapo Kakko. Ještě před týdnem ho téměř nikdo neznal, teď je jeho jméno povědomé většině hokejových příznivců.

Umístění v tabulce: 1.
Počet bodů: 13
Skóre: 17:7
Nejproduktivnější hráč: Kaapo Kakko (6+1)

Poslední zápas:

 Francie – Slovensko 3:6

Branky a nahrávky: 33. Manavian (Hecquefeuille, Bertrand), 36. Texier (Chakiachvili, Fleury), 58. Rech (Texier, Dame-Malka) – 14. Pánik (Lantoši, Sekera), 20. Sukeľ (Fehérváry, Tatar), 26. L. Hudáček (Pánik, Černák), 41. Černák (Pánik, Tatar), 43. Čajkovský (Buc), 46. Nagy (Daňo, Marinčin)

Francie: Hardy (46. Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Valier, Treille, Bertrand – Berthon, Leclerc, Ritz – Perret.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Krištof, Nagy, Studenič – Lantoši, Sukeľ, Daňo – Buc, Zigo, Liška – Lunter.

 Franice

Mužstvo ze země galského kohouta už je bez šancí na postup do čtvrtfinále. Naopak se musí koukat pod sebe, jisté totiž nemá setrvání v elitní skupině. Klíčové utkání Francouze v tomto ohledu teprve čeká, rozhodující bude bitva s Velkou Británií.

Jediný bod uhráli Francouzi hned v prvním utkání šampionátu, když podlehli Dánsku 4:5 po samostatných nájezdech. Od té doby prohráli čtyřikrát v řadě.Postupně nestačili na USA, Německo, Kanadu a naposledy Slovensko.

Umístění v tabulce: 7.
Počet bodů: 1
Skóre: 11:27
Nejproduktivnější hráč: Anthony Rech, Damien Fleury (oba 3+1)

Hezký večer z košické Steel Areny! Vítám vás u on-line přenosu zápasu mezi Francií a Finskem. Utkání začíná v 20:15.