Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 9. srpna 2020 Roman
Advertisement

Online reportáž

Ode mě je to pro dnešek vše, přejí hezký zbytek večera a u dalšího onlajnu z MS zase na počtenou!

Nejlepší hráči:

Kanada – Sam Reinhart
Dánsko – Oliver Lauridsen

Je konec! I ve třetí třetině jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral Sam Reinhart velmi povedenou tečí. Následně se zápas už spíše jen dohrával, bylo vidět, že je rozhodnuto a v podstatě o nic nejde. V zápase bylo k vidění video hned třikrát, které dvakrát branku Kanady uznalo a jedno nikoliv.

Sestavy a rozestavení

KanadaKanada

31 Hart
Hart
51:06 Blackwood
25 Nurse
Nurse
Severson
51 Stecher
Stecher
72 Chabot
Chabot
4 Fabbro
Fabbro
Theodore
5 Myers
Myers
18 Dubois
Dubois
01:00
61 Stone
Stone
Marchessault
08:23
Couturier
Reinhart
44:34 33:53
71 Cirelli
Cirelli
16 McCann
McCann
06:07
19 Turris
Turris
39 Mantha
Mantha
Henrique
17 Strome
Strome
21 Joseph
Joseph
Bertuzzi

DánskoDánsko

Galbraith
Lauridsen
Lauridsen
6 Lassen
Lassen
Jensen Aabo
47 Larsen
Larsen
48 Jensen
Jensen
Bruggisser
63 Russell
Russell
89 Boedker
Boedker
93 Regin
Regin
9 Storm
Storm
17 Jensen
Jensen
40 Jensen
Jensen
29 Madsen
Madsen
Bau Hansen
75 From
From
Jakobsen
38 Poulsen
Poulsen
72 Meyer
Meyer
95 Olesen
Olesen

Rozhodčí: Ohlund (Švédsko), Schukies (Německo) – Dalton (Velká Británie), Hancock (USA)
Počet diváků: 4665

Konec zápasu.

59:14

Nicholas Jensen se jako obránce vydal na útočný výlet, ale s pukem se daleko nedostal. Stihl ho dojet kanadský hráč a o kotouč jej obrat.

59:00
Šance

Minuta do konce utkání!

58:33

Julian Jakobsen dostal nádhernou přihrávku na vrcholek kruhu, kde byl úplně sám. Nedokázal však kotouč zpracovat, ani jej trefit z první!

58:00

Do konce utkání nám chybí poslední dvě minuty a vypadá to, že ani hráči už nechtějí moc přerušovat hru. Ta se přerušuje už opravdu jen minimálně.

57:27

Frederik Storm si najel s kotoučem do dobré střelecké pozice a mířil po ledě. Mackenzie Blackwood byl ale připravený a vyrazil puk betonem.

56:55

Mackenzie Blackwood si na druhé straně připsal první zákrok na celém šampionátu! Střelu od mantinelu dobře viděl a vyrazil jí vyrážečkou.

56:24

Navíc se hokejisté ze země javorového listu dostali k puku v útočném pásmu. Nakonec přišla střela, ale ta nebyla přesná, takže Patrick Galbraith nezasahoval.

55:48

Dánsko sice vyhrálo buly, ale ukázalo se to jako zbytečné. Kanada se dostala ke kotouči, vjela s ním do útočného pásma a celá pětka mohla vystřídat.

55:21

Ale rozehrávka se Kanadě ani trochu nepovedla, takže Dánové mají šanci se usadit v útočném pásmu. Po zakázaném uvolnění následuje buly.

55:15

Dánsko se snažilo přijít alespoň s nějakým útokem a rádo by vstřelilo v dnešním zápase branku. Kanada si však hlídá zadní vrátka, chce udržet nulu.

55:00

Dnešní utkání sleduje 4665 diváků.

54:57

V posledních minutách se přerušuje už jen minimálně. Teď však je hra přerušena, neboť se puk ocitl v ochranné síti. Následuje ještě čištění ledu.

54:28

Nicklas Jensen dostal přihrávku na vrcholek kruhu, jenže nedokázal zpracovat kotouč na první dobrou. Než se mu to povedlo, byl dostoupen obranou.

54:02

Ti mají puk stále na svých hokejkách, ale nyní je to spíše boj u mantinelu než nějaká pohledná kombinace, kterými nás Kanada dnes zásobovala.

53:25

Patrick Russell se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ovšem byl na to sám. Po chvilce tedy o kotouč přišel a dopředu se ženou také Kanaďané.

52:56

Dánsko se pokusilo o nějaký menší tlak, jenže ten vůbec k ničemu nevedl. Kanada se dobře brání a mohl aby dneska udržet čisté konto.

52:22

Hráči Javorového listu se dostali do tlaku v útočném pásmu a připsali si dva střelecké pokusy. Jeden z nich skončil na mantinelu, druhý ukryl Patrick Galbraith.

52:03

Utkání už se spíše jen dohrává. Kanada nasázela již pět branek a o dnešním vítězi je jasno. Navíc Kanaďany zítra čeká hodně těžké utkání.

51:06

Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Carter Hart, přichází Mackenzie Blackwood.

50:56

Kanada se poté ještě dostal k nějaké střele, ale ta už úspěšná nebyla. Následně se Dánsko vydalo do útoku, ovšem zastavilo ho ofsajdové postavení.

50:29
Šance

Thomas Chabot předvedl nyní nádhernou akci! Sice mohl už pálit, ale kličkou se zbavil obránce. Následně chtěl předvést ještě blafák, jenže jeho pokus byl nakonec sražen vedle branky!

49:48

Jared McCann dostal nabito mezi kruhy, ale jeho rána z první trefila jen hráče před ním. To byl hodně obětavý zákrok dánského obránce.

49:06

No, nyní se nehraje moc pohledný hokej. Oba týmy srážejí totiž časté nepřesnosti.

48:24

Kanada se dostala ke kotouči ve středním pásmu, nahodila ho do útočného pásma, ovšem Dánsko zde po chvilce získalo a může zaútočit.

47:00

Mathieu Joseph jen nahodil kotouč do útočného pásma a šel vystřídat. Následně se ke kotouči dostalo Dánsko, ale nic dopředu nevymyslelo.

46:27

Troy Stecher se dostal k další střele, ovšem ta byla jen sražena do ochranné sítě. Následuje krátká pauza a krátká úprava ledu.

45:25

Morten Poulsen se jako nejlepší střelec svého týmu dostal k dobré střele, ale ta orazítkovala tyčku! Následně ještě přišla dorážka, ovšem neúspěšná.

44:55

Carter Hart se musel mít po delší době na pozoru, ale byl to pro něj spíše rutinní zákrok. Bez potíží puk udržel a vhazovat se bude po jeho pravici.

44:34
Šance

Branka je nakonec uznána! Video dnes bylo v akci potřetí, pokaždé se řešila branka Kanady. Dvakrát uznána byla, jednou nikoliv.

44:34

Zkoumá se, jestli Sam Reinhart nezahrál vysokou holí, ale rozhodčí to budou mít velmi těžké. K teči totiž došlo daleko od branky a diváci už by chtěli pokračování dnešního zápasu.

44:34

Znovu se však zkoumá video! V dnešním zápas již potřetí, tento zápase začíná být nekonečný...

44:34
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
A bůra máme na světě, jelikož Kanada střílí dnes již pátou branku! Philippe Myers vypálil od modré a jeho rána byla ještě tečována SAMEM REINHARTEM mimo dosah gólmana! Asistence: Philippe Myers a Anthony Cirelli.

44:05

Kanada nyní rozebírá dánskou obranu na malé šroubečky, přesto se nemůže dostat do nějaké lepší šance.

43:22

Dánové se dostali ke střele, jenže Carter Hart nemusel zasahovat, jelikož až k němu puk nedošel. Byla to spíše šermovačka na hranici brankoviště.

42:52

Kyle Turris sebral kotouč na obranné modré, jako správný kapitán ho vyvezl a nahodil tak, aby mohla celá jeho lajna vystřídat a pustit do hry čerstvé síly.

42:04

Kyle Turris se dostal do dvou velmi zajímavých šancí! Ani jednu ránu Patrick Galbraith neviděl a měl jen štěstí, že je pokaždé vyrazil.

41:57

Kanada kombinovala ve svém útočném pásmu a dostala se ke střele. Troy Stecher vypálil od modré, ovšem jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

41:24

Anthony Cirelli předvedl velmi elegantní otočku, díky které se zbavil svého strážce. Následně ovšem vystavil sám sebe do ofsajdového postavení.

41:04

Tak to v podání Kanaďanů rozhodně nebylo to, na co jsme zvyklí. Dánsko se poté dostalo k puku, ale vyhodilo ho jen na zakázané uvolnění.

40:53
Šance

Dánsko hraje v plném počtu!

40:35

Už se v útočném pásmu drží, ale nikdo není schopen vystřelit. Fanoušci začínají pískat, tento přístup se jim totiž ani trochu nelíbí.

40:10

Začala nám už poslední perioda dnešního utkání a Kanada má k dispozici stále početní výhodu pět na tři. Musí se však nejdříve dostat do pásma.

40:01

Začala třetí třetina.

Již jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání, po kterých stále vede Kanada, navíc ještě v této části hry přidala jednu branku. Sam Reinhart ukázal, proč je Kanada tak úspěšná v přesilových hrách, když jednu sám využil krásnou střelou nad vyrážečku. Kanaďané mají navíc k dispozici ještě početná výhodu pět na tři, takže ještě můžeme na začátku periody očekávat zajímavé šance.

Další třetina začne přibližně v 22:06.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:38

Anthony Mantha dostal přihrávku na vrcholek kruhu. Vypadalo to, že někomu nahraje, ale nakonec pálil na zadní tyč, jenže těsně minul!

39:05

Nyní vznikl menší závar před brankou, ale Anthony Mantha na kotouč nedosáhl. Tak se k němu dostali Dánové, kteří jej vyhodili přes celé hřiště.

38:53
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko (Frederik Storm – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., sekání).

38:30

Carter Hart si na druhé straně musel po delší odmlce zase připsat úspěšný zákrok. Na kotouč ale dobře viděl, takže ho bez potíží schoval do lapačky.

38:03

Sam Reinhart zachytil těžký pas, načež jej předal na Jonathana Marchessaulta. Ten měl ale problémy se zpracováním, takže nezakončil.

37:40
Šance

Kanada hraje v pěti!

37:05

Adam Henrique se dostal ke kotouči, chvilku si s ním hrál, načež ho nadýchaným obloučkem poslal až za branku dánského gólmana.

36:49

Dánové nemají žádný klid na založení nějaké kloudné akce. Damon Severson ovšem trefil jen střídačku, takže následuje buly u Kanady v pásmu.

36:15

Navíc je to znovu právě Kanada, která se spíše dostává do šancí. Adam Henrique předávala na Seana Couturiera, ale ten nedokázal puk zpracovat.

35:50

Jenže početní výhoda Dánska začala přesně tak jako ty ostatní. Kanada se totiž dostali k puku a bez potíží jej vyhodili přes všechny čáry.

35:40
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Cirelli – 2 min., hrubost).

35:40

Kanaďané jsou však nyní usazení v útočném pásmu a vystřídali. Thomas Chabot naskočil z lavičky, ale jeho dobrou ránu Patrick Galbraith lapil.

34:59

Shea Theodore nyní udělal možné i nemožné, aby zastavil puk v útočném pásmu. To se mu navíc povedlo, jenže Kanada o něj přišla při dalším souboji.

34:43

Jared McCann chytře hlídkoval před brankou, kam také přišel pas. Puk se odrazil od brusle kanadského hráče, ovšem Patrick Galbraith stihl puk přikrýt.

34:32

Kanada je znovu nastěhovaná v útočném pásmu a Dánsko s tím má velký problém. Proto nakonec poslalo puk jen na zakázané uvolnění.

33:53
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané potvrzují, že přesilovým hrám na turnaji jednoznačně vládnou, jelikož v nich střílí další gól! SAM REINHART si najel s kotoučem na kraj kruhu a parádní ranou na přední tyč překonal dánského gólmana. Asistence: Sean Couturier a Thomas Chabot.

33:27

Kanada se musela vrátit do útočného pásma, ale už je zpět. Thomas Chabot si sjel do dobré střelecké pozice, ale napálil jen zadní mantinel.

32:59

Jonathan Marchessault chvilku přemýšlel, komu nahraje, ale nakonec zvolil dobře. Mark Stone mířil chytře na úřední tyč, ale Patrick Galbraith zasáhl.

32:48
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko (Markus Lauridsen – 2 min., vysoká hůl).

32:20

Thomas Chabot napřáhl na útočné modré ke střele a vyslal hodně prudkou střelu. Tu však zastavil jeden z dánských bránících hráčů.

31:48

Což se v současné době snažilo dokázat, ale moc mu to nevyšlo. V útočném pásmu se nedostalo ani ke střele, takže Carter Hart nemusel zasáhnout.

31:10

Kanaďané toho alespoň využili ke kompletnímu vystřídání a na ledě je tedy čerstvá krev. Dánsko se však už v posledních minutách trochu osmělilo.

30:47

Hra nám znovu pokračuje a u kotouč se už zase nachází Kanada. Ta tentokrát v útočném pásmu nic nevymyslela, takže dánský gólman nezasahoval.

30:25

A nakonec předvedlo i střelu. Carter Hart jí však dobře viděl a neměl nejmenší problém se zásahem. Následuje pauza a krátká úprava ledu.

29:59

Oliver Lauridsen ještě zachytil puk na útočné modré a napálil ho do rohu hřiště. Tam ho navíc Dánsko vybojovalo a může se konečně předvést.

29:36

Dánsko mělo dobrou možnost se situací něco udělat, ale to se mu vůbec nepovedlo. Nevytvořilo si ani optický tlak, natož nějakou dobrou šanci.

29:23
Šance

Kanada hraje v plném počtu!

28:50

Navíc se Kanada spíše dostává do rychlých protiútoků. Jared McCann předvedl další z nich, jenže Patrick Galbraith vyrazil jeho pokus maskou.

28:17

Dánové si tuto početní výhodu rozhodně za rámeček nedají. Mají opět problém se dostat do útočného pásma, natož vytvořit nějaký tlak v pásmu.

27:51

Kanada hraje ve čtyřech!

27:33
Šance

Sean Couturier sebral puk obránci na modré a dostal se až do zakončení! Zkusil to na zadní tyč, ale tam se objevila vyrážečka dánského gólmana!

27:23
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Mathieu Joseph – 2 min., podrážení).

27:00
Šance

Konečně už Dánsko něco předvedlo! Peter Regin totiž tečoval nahození od mantinelu, které nakonec skončilo těsně vedle!

26:32

A znovu se jim to nepovedlo. Kanada totiž nastražila past u mantinelu, dostala se ke kotouči a bez problémů ho poslala přes všechny čáry.

26:10

Dánská početní výhoda ovšem není na turnaji moc dobrá, což Dánové ukazují i nyní. Mají totiž problém se vůbec usadit v útočném pásmu.

25:51
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Troy Stecher – 2 min., hákování).

25:26

Kanadští hráči si nyní dávali velký pozor, aby jim nebyla odpískána hra ve více lidech. Jako jeden muž hned dva skočili na střídačku a nezapojili se.

24:51

Damon Severson se nakonec dostal k zajímavé dorážce. Místo gólu ovšem jen vyprášil beton brankáře, takže Dánsko se může osvobodit.

24:23

Darnell Nurse zachytl puk v rohu útočného pásma a čekal, než mu někdo ze spoluhráčů najede do střelecké pozice. To se ale zatím nestalo.

23:46

Až nyní mohla dánská unavená pětice vystřídat. Po dalším buly se totiž dostal k puku dánský útočník, který jej vyvezl až do útočného pásma.

23:27

Sean Couturier si tělem odstavil napadajícího soupeře a posílal kotouč na Sama Reinharta, ale až k němu se křižná přihrávka nedostala.

23:05

A Kanada v útočném pásmu zůstane, jelikož Dánsku se znovu nepovedla rozehrávka. Poslal puk jen na zakázané uvolnění.

22:52

Kanada je usazená v pásmu, konkrétně její první útoční formace. Dante Fabbro vypálil od modré, jenže jeho pokus jen prolétl okolo tyčky.

22:29
Šance

Kanada hraje v plném počtu!

21:53

Carter Hart si až nyní musel připsat další zákrok. Peter Regin se totiž dostal ke střele, ale kanadský brankář byl připravený a jeho střelu vyrazil.

21:34

A od té doby se Dánsko za žádnou cenu nemůže dostat do útočného pásma. Kanaďané odpalují jeden puk za druhým a nemají žádné starosti.

21:03

Nicklas Jensen dostal přihrávku do své pozice v kruhu a jeho rána nadělala problémy. Puk se navíc ocitl osamocený v brankovišti, jenže tam z Dánů nikdo nebyl.

20:29
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Kyle Turris – 2 min., držení).

20:23
Šance

Kanada vstřelila další branku, jenže ta znovu není uznána! Kyle Turris přihrál na Manthu, která krásně zavěsil. Ještě předtím se ale Kyle Turris provinil faulem, takže místo branky je z toho oslabení pro Kanadu.

20:01

Začala druhá třetina.

Je za námi první třetina dnešního utkání mezi Kanadou a Dánskem, po které mohou být rozhodně spokojenější Javorové listy, které vedou o tři góly. Postupně se prosadili Pierre-Luc Dubois, Jared McCann a Jonathan Marchessault. Dánsko vůbec nic nevymyslelo směrem dopředu a může být rádo že to je jen o tři branky, jelikož gól Cirelliho nebyl uznán.

Další třetina začne přibližně v 21:16.

20:00

První třetina skončila.

19:37

Damon Severson ještě mohl ke konci třetiny vypálit, jenže zkoušel kličku, po které o puk přišel. Následně se vydalo do útoku i Dánsko.

19:00

Minuta do konce třetiny!

18:51

Mathieu Joseph se vydal za pukem do útočného pásma, jenže osamocený tam toho moc nedokázal. Raději se tedy otočil a nechal se vystřídat.

18:09
Šance

Branka kanadského týmu nakonec není uznána, proč, to mi je záhadou! Anthony Cirelli totiž nadvakrát dorážel kotouč za gólmana, kterého se ani nedotkl, přesto rozhodčí rozpažuje, takže je to zase jen o tři góly.

17:50

Dánsko se snaží hrát alespoň tvrdě, jenže mu to k ničemu není. Anthony Cirelli dostal tvrdý hit, ovšem akce Kanady nadále pokračuje v útočném pásmu.

17:31

Na to chtěla Kanada samozřejmě ihned odpovědět, ale nedostala se ani do útočného pásma, jelikož jí byl odpískán ofsajd. Buly na obranné modré Dánska.

17:20
Šance

První velký tlak a šance Dánska! Nicklas Jensen nejprve dorážel u tyčky, ale neuspěl. Puk se ještě po několika odrazech dostal do brankoviště, kde zakončoval Frederik Storm, jenže Carter Hart má puk mezi betony!

16:38

Výměna plexiskla je úspěšně za námi, snad se už dnes nebude opakovat. Po vyhraném buly se k puku dostal Damon Severson, jehož ránu gólman ukryl.

16:34

Tak si zatím dáme takovou malou statistickou zajímavou. Nejvíce času na ledě z kanadských hráčů strávil Shea Theodore, zatímco v dánské sestavě dnes zatím hraje nejvíce Oliver Lauridsen.

16:34

Jak už v této hale bývá zvykem, znovu nám vypadlo plexisklo, po již zmíněném hitu na Bertuzziho. Chvíli tedy bude trvat, než nastane oprava.

16:17

Mathieu Joseph šikovně popostrčil puk do útočného pásma. Tyler Bertuzzi ho dojížděl, ale byl tvrdě a čistě atakován. Dánský hráč si připsal tvrdý hit.

15:51

Kanada měla k dispozici vhazování v útočném pásmu. Sice ho prohrála, ale bojoval o puk, ke kterému se ale nedostala. Dánsko konečně může vystřídat.

15:13

Následoval ještě menší závar před dánskou brankou, kde se snažilo dorážet hned několik hráčů, ale obrana severského státu to zvládla.

14:37

Anthony Mantha udržel kotouč na modré, načež posílal nabídku před branku. Tam byl připravený Jared McCann, ale až k němu se kotouč nedostal.

14:26

Když už to vypadalo, že se Dánsko konečně dostane do útočného pásma, zastavil ho ofsajd. Jesper Jensen totiž neudržel brusli na modré, takže se muselo pískat.

13:56

Jonathan Marchessault zachytil nečekaný odraz puku, ovšem Kanadě to k ničemu nebylo. Kanadský hráč totiž při obrátce upadl a o puk přišel.

13:25

Dánové se navíc nemohou za žádnou cenu dostat do nějakého tlaku v útočném pásmu, ani jinde. Nyní poslali puk jen na zakázané uvolnění a buly bude po levici Patricka Galbraitha.

13:18

Kanada opravdu ukazuje, jak je jednoduché hrát hokej. Adam Henrique dostal krásnou přihrávku do středního pásma. Dostal se i k zakončení bekhendem, ale to Patrick Galbraith vyrazil a puk schoval.

13:06

Tentokrát se to už ale dalšímu hráči nepovedlo. Kanaďanům je tedy odpískán ofsajd, načež následuje další pauza a krátké čištění ledu.

12:39

Dante Fabbro, který hraje s plastovým krytem poté, co dostal v zápase se Slovenskem nepříjemně pukem do úst, zachytil puk a udržel ho v těžké pozici v útočném pásmu, kde Kanada dále operuje.

12:05

Dánsko znovu bylo v útočném pásmu, ovšem znovu jen velmi krátkou dobu. pět zde vůbec ni nevymyslelo a celá pětice se raději vydala střídat.

11:27

Darnell Nurse jen nahodil puk na gólmana, aby se odrazil. To se přesně stalo k dorážce se dostal Jonathan Marchessault, jehož pokus gólman vyrazil.

10:45

Anthony Mantha na druhé straně je na letošním šampionátu hodně při chuti. Nyní se snažil tečovat prudký pas do protipohybu gólmana, jenže minul branku.

10:16

Dánsko se s kotoučem dostalo do útočného pásma, ovšem tento pobyt neměl dlouhého trvání. Vlastně od něho nepřišla ani střela, natož dobrá šance.

09:47
Šance

A už to mohlo být o čtyři góly! Anthony Cirelli dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho pokus Patrick Galbraith vyrazil. Ke kotouči se nejrychleji dostal Sean Couturier, ale se střelou na bližší tyč neuspěl!

09:10

Tak začátek zápasu si Dánsko určitě představovalo jinak. To Kanada může být naopak spokojená. Je jasně lepším týmem na ledě a dělá si, co chce.

08:23
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Neuteklo ani devět minut hry a Dánsko je zralé na ručník, prohrává už o tři góly! Damon Severson napřáhal na modré a do jeho střely ještě sáhl JONATHAN MARCHAESSAULT, který povedenou tečí nedal dánskému brankáři šanci. Asistence: Damon Severson a Mark Stone.

08:02

Peter Regin ukořistil puk a vydal se sním až do útočného pásma. Následně ho nahodil před branku, ovšem puk se jen odrazil od boční sítě zpět do hry.

07:49

Mathieu Joseph se svými spoluhráči vybojoval kotouč ve středním pásmu. Nakonec přišlo i nahození, ale to bez potíží ukryl Patrick Galbraith do své lapačky.

07:20

Po dalším náporu Kanady se kotouč ocitl až v ochranné síti. Následuje tedy první kratší pauza a naběhli hoši, kteří mají na starost čištění ledu.

07:05

Anthony Cirelli se dostával k dorážce v brankovišti a vlastně stačilo jen trefit prázdnou branku. Místo toho se kotouč jen ocitl vedle dánské branky.

06:36

Dánsko toho tedy zatím dnes moc nepředvedlo. Hráči javorového listu jsou zatím jasně lepším týmem na ledě a dnes možná uvidíme hodně branek.

06:07
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanada vede už o dvě branky a nutno dodat, že to byla krásná kombinace i střela! Kyle Turris získal puk u mantinelu a poslal ho přesně na hokejku JAREDA MCCANNA, jenž nádhernou ranou zápěstím vymetl všechny pavouky ze sítě. Asistence: Kyle Turris.

05:41

Thomas Chabot znovu v akci! Tentokrát se dostal až ke střele, kterou Patrick Galbraith vyrazil nad sebe. Puk ještě trefil Chabot, ale jen za cenu vysoké hole.

05:19

Thomas Chabot celkem bez problémů prokličkoval až do útočného pásma a posunul puk na Tylera Bertuzziho, jehož ránu lapil dánský gólman do lapačky.

04:45

Anthony Cirelli bojoval o kotouč v útočném pásmu. Sám ho sice nezískal, ale Kanada se přesto dostala ke střele, která šla jen do mantinelu.

04:12

Zatím se hra skoro nepřerušuje, takže je opravdu plynulá. Oba tmy se snaží hrát hodně útočný hokej, takže diváci se musí dnešním hokejem bavit.

03:40

Na druhé straně se dostalo i Dánsko na nějaký čas do útočného pásma. Připsalo si i velmi zajímavou střelu, ale ta jen zaduněla o zadní mantinel.

02:53
Šance

Už se vezla další branka do sítě Dánska, ale nakonec z toho nic nebylo! Kyle Turris se dostal s Anthonym Manthou do přečíslení dvou na jednoho. Vše ale zvládl vyřešit poslední dánský obránce, jenž zblokoval křižný pas!

02:32

Dánsko navíc vyhrálo vhazování a připsali si střelu. Phillip Bruggisser vypálil od modré, ale Carter Hart kotouč vyrazil maskou, navíc skončil přímo v jeho lapačce, takže hra je přerušena.

02:13

Thomas Chabot nyní nezvládl svou rozehrávku. Neposlal jí totiž ani trochu přesně a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění. Chabot se tedy musí vrátit ze střídačky, stejně jako zbytek hráčů.

01:40

Kanaďané se nadále snaží hrát hodně aktivně. Znovu obklopují útočné pásmo a snaží se pálit ze všech možných pozic, ale zatím bez výsledku.

01:00
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé, jelikož Kanada se prosazuje už po minutě zápasu! Jonathan Marchessault zavezl puk do útočné třetiny a dostal se s ním až za branku. PIERRE-LUC DUBOIS si najel do střelecké pozice na spodní okraj kruhu a střelou z první rozvlnil síťku! Asistence: Jonathan Marchessault a Mark Stone.

00:40

Jonathan Marchessault získal kotouč ihned po buly a hned ho posílal na Danteho Fabbra. Ten se ke střele dostal, jenže ta byla sražena mimo.

00:34

Kyle Turris už jako kapitán dostával přihrávku do jízdy, ale nakonec se mu nepodařilo zpracovat puk. Přesto se Kanada dostala ke střele a dánský brankář má za sebou první zákrok dne.

00:06

A už se hraje! Dnešní favorit, kterým je rozhodně Kanada hraje v černých dresech. Dánsko, které dnes může jen překvapit hraje v dresech bílých.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kanada: Hart (Blackwood) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers – Dubois, Mark Stone (A), Marchessault – Couturier (A), S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris (C), Mantha – Henrique, D. Strome, Joseph – Bertuzzi.

Dánsko: Galbraith (Dahm) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo (A), O. Larsen, Nicholas Jensen, Bruggisser – P. Russell, Boedker, Regin (C) – Storm, Nicklas Jensen, Jesper Jensen – Madsen (A), Bau Hansen, From – Jakobsen, Poulsen, Meyer – Olesen.

Rozhodčí: Ohlund (Švédsko), Schukies (Německo) – Dalton (Velká Británie), Hancock (USA).

Průběžná tabulka skupiny A:

1. Finsko – 16 bodů, skóre 20:7, 6 zápasů
2. USA – 14 bodů, skóre 27:12, 6 zápasů
3. Kanada – 12 bodů, skóre 28:11, 5 zápasů
4. Německo – 12 bodů, skóre 14:16, 6 zápasů
5. Slovensko – 9 bodů, skóre 26:18, 6 zápasů
6. Dánsko – 5 bodů, skóre 17:16, 5 zápasů
7. Francie – 1 bod, skóre 11:30, 6 zápasů
8. Velká Británie – 0 bodů, skóre 5:38, 6 zápasů

Dánsko

Dány čekaly důležité zápasy s ohledem na boj o čtvrtfinále už na začátku šampionátu. Jako první se totiž utkali s Francií. Zde to byl zápas nahoru dolu, ale nakonec skončil radostněji pro Dánsko, které vyhrálo 5:4 po samostatných nájezdech. A hned druhý den to bylo nejspíše to rozhodující utkání, jelikož to byl duel s Němci. S těmi to bylo vyrovnané utkání, ovšem Dánsko nakonec padlo 1:2. V dalším zápase si Dánové s chutí zastříleli. Zahráli si totiž s nováčkem z Velké Británie, kterého rozstříleli jednoznačně 9:0. Následovaly už jen dvě porážky. Ta první přišla s Finy a byla těsná 1:3. Ta druhá už byla ale vysoká. Spojené státy si totiž se svým soupeřem pohrály a porazily ho jednoznačně 7:1.

Poslední zápas:

 Dánsko – USA 1:7

Branky a nahrávky: 25. Olesen (Bau Hansen, O. Lauridsen) – 11. Vatrano (D. Ryan, Hanifin), 12. DeBrincat (P. Kane, Suter), 15. Keller (J. van Riemsdyk, Suter), 19. Kreider (J. Hughes, Eichel), 32. DeBrincat (P. Kane, White), 34. D. Larkin (D. Ryan), 52. Eichel (DeBrincat, Suter).

Dánsko: Nielsen (21. Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo (A), Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Nicklas Jensen, Jesper Jensen, Storm – Meyer, Madsen (A), Bau Hansen – Poulsen, Jakobsen, From – Olesen.

USA: Schneider (Demko) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Hughes, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, White, Keller – Vatrano, Glendening, D. Ryan.

Dánské statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Lars Eller (2+3)
Nejlepší střelec týmu: Morten Polusen – 3
Nejlepší nahrávač týmu: Lars Eller, Markus Lauridsen, Mikkel Boedker – 3
Nejtrestanější hráč: Nicklas Jensen – 10 min.

Brankáři:

Sebastian Dahm – 4 zápasy, 2 výhry, úspěšnost zákroků – 91,82%, průměr inkasovaných branek – 2,22.
Patrick Galbraith – 1 zápas, 0 výher, úspěšnost zákroků – 80%, průměr inkasovaných branek – 4,50.
Simon Nielsen – 1 zápas, 0 výher, úspěšnost zákroků 63,64%, průměr inkasovaných branek – 12.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 24%
Oslabení: 75%

Kanada

Kanaďané nevstoupili do turnaje zrovna dvakrát dobře. Úvodní duel totiž odehráli s Finskem a dá se říct, že v zápase byli favority, jenže tuto roli nepotvrdili. V zápase sice zvládli stáhnout náskok soupeře a srovnat stav na 1:1, ale to bylo vše. Finsko připsalo další dvě branky a vyhrálo zaslouženě 3:1. To v druhém zápase potvrdila Kanada pozici jasného favorita. S Velkou Británií se totiž vůbec nemazala a zvedla si střelecké sebevědomí, jelikož vyhrála 8:0. V dalším zápase se Kanaďané utkali se Slovenskem a byl to zatím asi nejhezčí zápas na šampionátu, navíc s infarktovou koncovkou. O svém vítězství totiž rozhodla Kanada vteřinu před koncem. Divákům se vůbec nelíbil výkon rozhodčích, ani hra Kanaďanů, což dali celkem jasně najevo pískotem při hymně. To však odsoudili hráči i slovenský hokejový svaz. Poté odehrála Kanada ještě dvě utkání. To první odehrála s Francií, kde si brzo udělal náskok o tři branky, načež hodně zvonila, přesto vyhrála 5:2. Druhé utkání to už bylo o něčem jiném. Kanaďané si totiž s chutí zastříleli proti Německu, které doslova rozdrtili 8:1.

Poslední zápas:

 Kanada – Německo 8:1

Branky a nahrávky: 3. Chabot (Marchessault, D. Strome), 17. Mark Stone (Severson, Nurse), 27. Mark Stone (D. Strome, Marchessault), 39. Mark Stone (Dubois, Marchessault), 44. Mantha, 45. Mantha (Turris), 46. S. Reinhart (D. Strome), 54. Cirelli (Joseph) – 39. Ehliz (Eisenschmid, Y. Seidenberg).

Kanada: M. Murray (Hart) – Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore, P. Myers, Fabbro – Marchessault, Dubois (A), Mark Stone – Cirelli, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris (C), Mantha – Henrique, Jost, D. Strome – Joseph.

Německo: Treutle (Niederberger) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, J. Müller, Reul, Schopper – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Tiffels, Draisaitl (A), Kahun – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Fauser, Bergmann, Noebels – Mauer.

Kanadské statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Anthony Mantha (7+4)
Nejlepší střelec týmu: Anthony Mantha – 7
Nejlepší nahrávač týmu: Jonathan Marchessault – 5
Nejtrestanější hráč: Damon Severson – 16 min.

Brankáři:

Matt Murray – 3 zápasy, 2 výhry, úspěšnost zákroků – 89,04%, průměr inkasovaných branek – 2,68.
Carter Hart – 2 zápasy, 2 výhry, úspěšnost zákroků – 94,29%, průměr inkasovaných branek – 1.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 60%
Oslabení: 75%

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.