Z naší strany je to pro dnešek vše, přejeme vám příjemný zbytek pondělního večera.

Napínavá třetí třetina, která nabídla emoce, góly a ke konci duelu také slzy. Lotyšsko nejdříve srovnal a poté také otočilo, stejný počin se ovšem povedl také Švédsku. Roberts Bukarts pak před koncem utkání srovnal a Lotyšsko muselo vyhrát za tři body. Odvolalo tedy brankáře, ale utkání již neotočilo na svou stranu. Dennis Rasmussen trefil prázdnou branku a tři body s jistotou čtvrtfinále bere Švédsko.

Šance

Nejlepšími hráči byli určeni Roberts Bukarts (LAT) a Adrian Kempe (SWE).

Bičevskis

Rozhodčí: Rantala (FIN), Romasko (RUS) – Jensen (DEN), Nikulainen (DEN)
Počet diváků: 9 085

Konec zápasu.

59:55

V posledních sekundách tam ještě přišel zbytečně tvrdý zákrok od Mattiase Ekholma. Hra se přesouvá do střední třetiny a na výsledku to nejspíše nic nezmění.

59:27

Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Elvis Merzlikins, přichází Kristers Gudlevskis.

59:27
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku!
Risk s odvolaným brankářem a šance na postup do čtvrtfinále nevyšla a dále půjde Švédsko. DENIS RASMUSSEN zachytil přihrávku a přes celé hřiště se prosadil do prázdné branky. Bez asistence.

59:04

Lauris Darzinš mohl střílet z levého kruhu, jenže mu podklouzly brusle a Švédové vyhodili.

58:37
Šance

Lotyšsko musí vyhrát a odvolává brankáře! Vidíme tedy poweplay, dočkáme se dalšího obratu v utkání?

58:07

Lotyši střídají gólmany. Gudlevskise nahradí Elvis Merzlikins, který je zřejmě rychlejší ve sprintu na střídačku.

58:07

Henrik Lundqvist opět v problémech, ale nyní to švédská superhvězda v brance ustála. Do konce přesilovky zbývá necelá půlminuta a vhazuje se po levici brankáře Rangers.

57:32
Šance

Lotyšsko chce další obrat a je dosti aktivní! Lauris Darzinš dostal nabito na levém kruhu, ale z první zakončoval jen do betonu přesouvajícího se Lundqvista.

56:36
Trest

Švédská lavice dostává dvě minuty za neúspěšnou trenérskou výzvu. Lotyši tak navíc budou po vyrovnávací trefě hrát přesilovku.

Šance

Rozhodčí podruhé ukázal ke středovému puntíku. Gól definitivně platí!

Šance

Evidentně to ještě chvíli potrvá. Hráči Lotyšska už krouží po ledové ploše, aby neztratili provozní teplotu.

Šance

Video se bude kontrolovat podruhé! Švédové si berou trenérskou challange a zkusí, jestli akci nepředcházel ofsajd.

56:36
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Z celkem nenápadné akce přichází další branka a Lotyšsko srovnává stav zápasu na 4:4! ROBERT BUKARTS dostal před branku přihrávku, kde poprvé trefil Lundqivsta. Na hranici vysoké hole jej pak Bukarts prostřelil a je srovnáno! Branku musel ještě potvrdit videorozhodčí, o vysokou hůl se ale nejednalo. Asistence: Miks Indrašis a Kristaps Sotnieks.

56:27

Nahození Arturse Kuldy bylo tečováno mimo bránu.

56:05

Následně byli Seveřané aktivní v útoku. Mattias Ekholm nahazoval podél levého mantinelu, ale po teči lotyšského hráče se kotouč dostal mimo ledovou plochu.

Střely na branku: 33:25

55:30

Čekají nás poslední minutky základní hrací doby. Lotyšsko jen vyhodilo a Švédové v protiakci vybojovali pásmo. Vhazovat se bude po levici Gudlevskise.

54:19

Miks Indrašis si rychle najel do útočné třetiny a na levém kruhu mohl zakončovat. Nakonec z otočky přihrával jen vedle branky a u puku je Švédsko.

54:11

Tým z Pobaltí hraje v plném počtu. Na vyrovnání mu zbývá necelých šest minut.

53:30

Lotyšsko nyní vyhodilo, ale švédští beci za kotoučem moc nespěchají a tento stav jim nejspíše stačí.

Dnešní utkání sleduje 9 085 fantastických diváků. Parádní podpory se dostává oběma týmům!

53:01

Nadvakrát dostal kotouč od levého mantinelu do brankoviště Elias Pettersson. jeho nahození ale do branky nikdo nedostal, pokračuje se aktivitou žlutých.

52:37

Oliver Ekman-Larsson se dostal k zakončení z puntíku pro vhazování, jeho projektil však narazil do clonící zdi před Kristersem Gudlevskisem.

52:10
Trest

Lotyšsko bylo aktivní v útoku, ale nakonec byla jejich aktivita ukončena odpískáním faulu. Lauris Darzinš dostává dvě minuty za držení hole.

51:50

Oskars Cibulskis pálil z levého křídlo, jenže mířil nad. Vzápětí to z mezikruží zkoušel Lauris Darzinš, jehož jedovatý pokus vyrazil Henrik Lundqvist do rohu.

51:19
Šance

A ve Skandinávii mohlo být ještě veseleji! Adrian Kempe se dostal od levého mantinelu až před branku, kde zblízka zakončoval bekhendově. Kristers Gudlevskis ale nyní předvedl dobrý zákrok!

50:32

Dennis Rasmussen se protáhl podél levého mantinelu do útočného pásma a vyslal křížný pas na Gabriela Landeskoga, jenž se však po kotouči natahoval marně.

50:09
Gól

Nyní se lehce sesypali hosté a PATRIC HÖRNQVIST ze svého nejoblíbenějšího prostředí dává vedoucí branku! William Nylander z levého kruhu poslal puk do brankoviště, kde se útočník Pittsburghu Penguins zblízka dokázal prosadit. Asistence: William Nylander a Mattias Ekholm.

49:25

V polovině třetí třetiny je tedy opět srovnáno. Švédsko nejspíše nyní nabere další síly a psychiku. Uvidíme, zda se Lotyšsku povede vrátit úder...

49:00
Gól

A je vyrovnáno! Adrian Kempe naznačil střelu od modré a poté přihrál na pravý kruh úplně volnému ANTONU LANDEROVI, který z voleje zamířil přesně mezi betony přesouvajícího se gólmana. Švédové si museli pořádně oddechnout. Asistence: Adrian Kempe.

48:40

Mattias Ekholm zakončoval snažení Švédska takovým spíše nahozením na první tyčku. Kristers Gudlevskis ale kotouč viděl a srazil jej za branku. Aktivita žlutých ale pokračuje.

47:40

Následně se Lotyšsku nepovedlo rozjet útočnou akci a pokračuje se vhazováním po pravici Kristerse Gudlevskise.

47:12

John Klingberg poslal přihrávku přes celé kluziště. Kotouč na levé straně zpracoval Elias Pettersson, ale jeho rána na první tyčku skončila na výstroji Gudlevskise.

46:54
Šance

Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho! Rudolfs Balcers se rozhodl pro individuální zakončení a neudělal dobře. Jeho střelu zbrzdil svou holí švédský bek a s ne moc razantním zakončením si Henrik Lundqvist poradil.

46:29

Adam Larsson dostal na modré trochu více prostoru, a tak zkusil vypálit. Kristers Gudlevskis měl ale dobrý výhled a neměl s jeho zakončením žádné problémy.

45:47

Švédská hra je plná nepřesností, je vidět, že jsou nepříznivým stavem zaskočeni.

45:29

Švédsko se muselo opět bránit, neuvěřitelné. Teodors Blugers se na levé straně dostal ke střele a zkoušel to na první tyčku. Henrik Lundqvist ale čtvrtý kotouč za svá záda nepropustil.

44:50

Ronalds Keninš mohl po chvilce již potřetí rozradostnit lotyšské publikum. O pravý mantinel dostal přihrávku a šel do zakončení. Henrik Lundqvist ale jeho svižnou střelu zachytil.

43:42
Gól

Tahle branka tu hrozila a nakonec přichází, krásná akce a vínové publikum se pořádně raduje! Rihards Bukarts si najel elegantně až před branku, kde přenechal kotouč pro JANISE JAKSE. Ten u pravé tyčky trefil odkrytou branku a Švédsko je v problémech! Asistence: Rihards Bukarts a Lauris Darzinš.

43:16

Hned po vhazování v útočném pásmu to zkusil Rihards Bukarts, který ale trefil pouze blokujícího soupeře.

43:12

Následně se hokejistům Tre Kronor nepovedlo ideálně rozehrát útočnou akci a je z toho icing. Švédsko je pod menším tlakem a nemůže se do ničeho kloudného dostat.

42:23

Ralfs Freibergs si najel po levé straně do útoku, kde u levého kruhu spadl možná o hokejku bránícího hráče. Seveřané v protiakci zakončovali z kruhu nad branku.

42:00

Švédové se následně dostali do útoku poprvé ve druhé třetině. U pravé tyčky zakončovali, ale Kristers Gudlevskis nekapituloval. Menší strkanice skončila vzápětí.

41:38

Gints Meija se vrhl do další nebezpečné akce. Na levém kruhu nadvakrát zakončoval, ale ani jednou se mu nepovedlo propasovat puk do branky.

41:11
Gól

A je vyrovnáno! ROBERTS BUKARTS vypálil z levého kruhu a Henrik Lundqvist jeho střelu pouze vyrazil. Pryč z brankoviště chtěl puk poté odpálit Mattias Ekholm, jenže smolně trefil Louie Erikssona, od nějž se černá guma odrazila za brankovou čáru! Lotyšsko tak díky velmi kuriózní brance vyrovnává! Bez asistence.

40:36

Lotyšsko má nadále přesilovku a nyní se dostali do dobré šance. Miks Indrašis před brankou ale pokazil přihrávku a kotouč neskončil na hokejce spoluhráče.

40:01

Druhá třetina patřila aktivní hrou Švédsku, ale střelecky je to v prostřední třetině celkem překvapivě vyrovnáno. Roberts Bukarts vyrovnal parádní brankou v přesilovce poté, co jej našel bratr Rihards. Hokejisté Tre Kronor ovšem odpověděli a do kabin jdou za stavu 2:1, střelcem rozdílové branky je zatím Adrian Kempe.

39:51

Pátý tým skupiny B pokračoval v aktivní přesilové hře. Oskars Cibulskis dostal v posledních sekundách ještě nabito na modrou, ale jeho dělovka šla do středu branky.

39:40
Šance

Oskars Cibulskis přihrál na levý kruh napřahujícímu Miksi Indrašisovi, který pálil z voleje. Henrik Lundqvist se ale stihl přesunout a podržel svůj tým.

39:25
Trest

A ještě jedna přesilovka pro lotyšský tým. Adam Larsson odjíždí na lavici hanby se skloněnou hlavou, obránce s šestkou na dresu si pomohl vysokou holí.

39:11

Na začátku poslední minuty se pak hokejisté Tre Kronor pokoušeli dostat do pásma, ale úspěšní nebyli. Píská se ofsajd a pokračovat se bude ve středu ledové plochy.

38:50
Šance

Lotyši mohli jít po chybě seveřanů na modré čáře do přečíslení dva na jednoho! Rudolfs Balcers chtěl přihrát Miksi Indrašisovi už ve středním pásmu, jenže jeho pas byl nepřesný a tým z Pobaltí se tak sám připravil o velkou šanci.

38:11

Po chybě lotyšské obrany se na modré ke střele dostal Gabriel Landeskog. Ten tvrdě zakončoval od modré, ale jeho ránu v brankovišti rukavicí zachytil spoluhráč Elias Pettersson. Neztratil by se tudíž ani jako brankář.

37:45

Oskars Cibulskis vyzkoušel Lundqvistovu pozornost ranou ze středního pásma. Švédský maskovaný muž obstál.

37:24

Lotyšsko mohlo jít do útoku, ale Emils Gegeris ve středním pásmu jen nahazoval za branku a šel střídat. Svádí se tak souboj za brankou jedničky New Yorku Rangers.

37:16

Nahození Marcuse Krügera pokryl Kristers Gudlevskis svou vyrážečkou.

36:51

Švédsko nadále aktivní v útoku. Oliver Ekman-Larsson nyní zakončoval od levého mantinelu střelou zápěstí, ale jeho pokus šel nad branku. Mezitím jeden z jeho spoluhráčů zahrál vysokou holí a hra je tak vykázána do středního pásma.

36:12

V další akci dostal přihrávku na modrou čáru bek Edmontonu Oilers Adam Larsson. Ten místo střely ale poslal takovou slabší přihrávku, která skončila na hokejce bránícího hráče.

35:42

Na druhé straně se musel zaskvět Henrik Lundqvist, jenž levým betonem zastavil střelu Ralfse Freibergse od modré čáry.

35:14

Elias Lindholm obdržel přihrávku do útočné třetiny, ale dál se nedostali. Bránící hráči Lotyšska jej dojeli, odebrali mu kotouč a jdou s ním do útočné třetiny.

34:50

Ten se následně přihlásil, že jeho maska není v pořádku a sudí přerušili hru. Po komerční přestávce se bude pokračovat.

34:48
Šance

Oskar Lindblom zakončoval u levé tyčky hned poté, co dostal přihrávku zpoza branky. Z úhlu mířil pod víko, ale jeho svižná rána skončila jen na helmě skvěle chytajícího Gudlevskise!

33:54

Švédové si za brankou pomohli dobrým hitem a vybojovali tak kotouč. Anton Lander následně přihrával zpoza branky do ohně, ale tam se nikdo ve žlutém neprosadil.

33:38
Gól

Švédsko opět vede! William Nylander přejel modrou lajnu a přihrál na pravou stranu rozjetému ADRIANU KEMPEMU, který parádní ranou zápěstím vymetl horní roh Gudlevskisovy svatyně. Asistence: William Nylander, John Klingberg.

33:27

Další švédskou kombinaci zakončoval z levého kruhu obránce Mattias Ekholm. Ten ale nakonec trefil jen bránícího hráče a kotouč se dostal z obranné třetiny Lotyšska.

32:52

Puk před branku dostal Elias Pettersson, kterému se zblízka ovšem nepovedlo ideálně zakončit. Následně byl velký talent švédského hokeje naremplován na branku.

32:33

Erik Gustafsson poslal od modré touš směrem na bránu a nadělal Kristersi Gudlevskisovi velké problémy. Gólman Lotyšska si ale i přes velký provoz v jeho brankovišti střelu našel a zasáhl svým pravým betonem

31:45
Šance

Adrian Kempe si nyní najel po levé straně do pásma a přenechal kotouč pro Marcuse Petterssona. Ten hned z první pálil ke vzdálenější tyčce, ale Kristers Gudlevskis skvělou lapačkou chytá!

30:33
Šance

Teodors Blugers následně mohl přijít s nečekanou brankou! Lotyšský borec zakončoval z pravé strany bekhendem a následně u první tyčky dorážel. Henrik Lundqvist ale svou branku uhájil!

29:59
Šance

Švédsko si mohlo vzít zpět vedení! Elias Pettersson totiž přihrál od modré mezi kruhy Gabrielu Landeskogovi, který dostal od lotyšské obrany hodně prostoru ke střele. Mířil však ale příliš přesně a rozezněl tyč! Následně pálil ještě Mattias Ekholm, jenže toho vychytal Kristers Gudlevskis.

29:35
Gól

Geniální akce zakončena ještě geniálnějším zakončením ROBERTSE BUKARTSE! Naposledy hráč pražské Sparty dostal rychlou přihrávku na pravý kruh od svého bratra a přesnou ránou pod víko srovnává stav duelu na 1:1! Asistence: Rihards Bukarts a Ralfs Freibergs.

29:05

Vše vrcholí zakázaným uvolněním hostujícího celku.

28:52

Švédsko opět vyhazuje touš až k Kristersi Gudlevskisovi. Týmu z Pobaltí se přesilovka vůbec nedaří.

28:29

Následně se borci ve vínovém již do zakončení dostali. Miks Indrašis to zkoušel po ledě před pravým kruhem, ale jeho rána k levé tyčce nakonec nebyla přesná.

28:26

Lotyšsko je zpět v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.

27:52

Švédové vyhazují.

27:47
Trest

První přesilovka pro pobaltský stát v utkání! Oliver Ekman-Larsson za vlastní brankou vysekl hokejku Batnovi a dostává první švédský trest v utkání.

27:35
Šance

Marcus Krüger se uvolnil mezi kruhy parádní kličkou a mohl zakončovat, jenže ještě přihrál na pravou stranu nikým neobsazenému Eliasi Petterssonovi, který měl před sebou zcela odkrytou klec. Mladý talent však zamířil mimo!

26:50

Teodors Blugers se dostal ke kotouči v útočné třetině a na modré čáře pomalu bruslil a hledal příjemce přihrávky. Nakonec to zkusil překvapivě sám, ale Henrik Lundqvist betonem zakročil.

26:19

Konečně se i Lotyši dostali ke slovu. Roberts Bukarts se napřáhl na vrcholu kruhu a jeho nekompromisní rána byla tečována těsně vedle brány. Následně se hokejisté tří korunek osvobodili za cenu icingu.

25:58

Po hrozně dlouhé době šli do útoku také Lotyši. Martinš Dzierkals zavážel puk do pásma, ale ten mu nakonec ujel a nic z toho nebylo.

25:06

O chvíli později z modré čáry střílel Mattias Ekholm, jehož pokus byl kýmsi sražen těsně nad břevno.

24:50

John Klingberg byl na konci aktivní kombinace Švédska. Parádně zavezl kotouč do pásma William Nylander, jenž ještě posunul na Wennberga. Nakonec od modré pálil Klingberg, ale puk šel nad.

24:05

Na modré čáře čekal na přihrávku Oskar Lindblom, ale ta byla tak důrazná a rychlá, že se mu ji nepovedlo zpracovat. Nakonec je z toho vhazování ve středním pásmu.

23:48

Lotyško už se vymanilo z náporu seveřanů, stále se však ještě nedostalo k ohrožení brány soupeře.

23:00
Šance

Elias Pettersson nádherně přihrál zpoza branky na hůl nehlídaného Eliase Lindholma. Ten zakončoval zblízka, ale nakonec svižnou střelou pálil jen do betonu Gudlevskise!

22:46

Janis Jaks vyhodil o plexisklo puk mimo hřiště. Vhazovat se bude před Kristersem Gudlevskisem.

22:29

Do útočné třetiny si nyní sjel obránce Penguins Marcus Pettersson. Ten po ledě zakončoval na první tyčku, ale Kristers Gudlevskis betonem zasáhl. Delší dobu ale nevěděl, kde je a do branky najel Marcus Krüger. Pokračuje se nakonec vhazováním.

21:55

Švédsko začalo druhou periodu opravdu zostra, Lotyši nevím, kam dřív skočit.

21:15

John Klingberg byl na konci aktivní kombinace, která přinesla několik střel. Obránce Dallasu nakonec střílel jen do boční sítě, Lotyšsko kotouč vyhodilo.

20:47

O chvíli později pálil od modré Oliver Ekman-Larsson, jehož pokus vyrazil Kristers Gudlevskis.

20:32

Švédsko se hned dostalo do pásma a ke střele se dostal hned velice aktivní Elias Pettersson. Jeho rána z levého kruhu šla ovšem jen vedle branky.

20:01

Je za námi první třetina, která vyšla lépe střelecky i gólově favorizovanému Švédsku. Tomu se povedlo vstřelit jedinou branku v přesilovce, své střelecké prokletí na šampionátu prolomil hvězdný Elias Pettersson. Mužstvo z Pobaltí ale nehrálo úplně druhé housle a dostávalo se taktéž do nebezpečných situací.

19:57

Další buly v obranném pásmu už Švédové vyhráli a závěr třetiny proběhne v klidu.

19:52

Ihned po vhazování ještě pokoušel štěstí obránce Janis Jaks. Ten zakončoval z levé strany, ale opět to švédská jednička zvládla s klidnou hlavou.

19:48

Puk se následně dostal na modrou čáru, kde operoval Kristaps Sotnieks. Jeho dělovka byla tečována do ochranné sítě.

19:43

V jedné z posledních akcí první třetiny si najel do útočné třetiny Teodors Blugers. Lotyšská třiadvacítka zakončovala po ledě, ale Henrik Lundqvist byl u své první tyčku pozorný.

18:44

John Klingberg poslal kotouč na levou stranu, kam si najížděl Anton Lander. Švédský forvard si sjel do zakončení, ale jeho pokus z kruhu skončil někde u krku lotyšského brankáře.

18:33

V situaci tři na dva našel Rudolfs Balcers na levé straně Teodorse Blugerse, jenže ten jeho přihrávku nezpracoval a Lotyši tak ve svém přečíslení ani nevystřelili.

17:42

Následně chtěl rozjet akci po levé straně obránce Oskars Cibulskis. Ten jen tak nahazoval, ale kotouč nakonec skončil jen na střídačce a hra se tak opět přerušuje.

17:23

Dennis Rasmussen dostal přihrávku od pravého mantinelu na první tyčku, kde byl útočník čtvrté švédské lajny příliš agresivní. Kristers Gudlevskis skončil v brance, která vypadla ze svého postavení. Pokračovat se bude po úpravě brankoviště.

17:17
Šance

Ronalds Keninš nahodil puk do chumlu před Lundqvistem a málem se to vyplatilo! Jeho projektil se totiž odrazil od Robertse Bukartse a málem skončil za brankovou čarou. Kotouč ale nakonec zamířil těsně vedle tyče!

16:46

Celek Boba Hartleyho se pokoušel dostat do útoku po pravé straně. Nahození jednoho z hráčů ale bylo zpracováno vysokou švédskou holí a hrát se bude po levici Lundqvista.

16:23

Anton Lander se po sérii odrazů dostal na vrcholu pravého kruhu ke kotouči a chtěl jej poslat na bránu. V rozhodující okamžik mu ovšem černá guma sjela s čepele.

Střely na branku: 8:2

16:04

Švédsko nadále pokračuje v aktivní hře a snaží se navýšit své vedení. Po levé straně se do zakončení dostal Oliver Ekman-Larsson, ale lapačka lotyšské dvojky byla na svém místě.

15:38

Lotyšsko hraje v plném počtu, oslabení tentokrát zvládlo bez úhony.

15:07

Tým z Pobaltí se osvobozuje.

14:44

Loui Eriksson byl mezi kruhy, kam dostal parádní přihrávku od aktivního Petterssona. Zkušený útočník a hráč Canucks ale tečoval kotouč jen těsně vedle branky.

13:59

Následnou kombinaci v útočné třetině zakončoval Elias Pettersson. Ten pro změnu střílel z levého kruhu, ale branku Gudlevskise se mu trefit nepovedlo.

13:38
Šance

Lotyši vyhráli buly v obranném pásmu a dokonce se vydali do útoku! Lauris Darzinš přihrával před bránu Teodorsi Blugersovi, na kterého zívala odkrytý klec, na puk ale těsně nedosáhl.

13:22
Trest

Švédové si zahrají druhou přesilovku v utkání. Oskars Cibulskis poslal k zemi Eliase Petterssona a za podražení inkasuje druhý lotyšský trest.

13:06

Elias Lindholm přihrál přes celou šíři útočného pásma rozjetému Mattiasi Ekholmovi, který však svou ranou mezi tři tyče nezamířil.

12:16

Roberts Bukarts se dostával do další akce, obrana Švédska je nyní dosti otevřená. Hráč české extraligy přihrával k levé tyčce, ale zde se do zakončení nikdo ve vínovém nedostal.

11:50

Miks Indrašis zavezl puk za modrou čáru a sjel si až mezi kruhy. Střela mu však vůbec nesedla a Henrik Lundqvist byl tentokrát bez práce.

11:05
Šance

A rázem mohlo být vyrovnáno! Teodors Blugers dostal v protiakci dva na jednoho žabičku k levé tyčce, ale Henrik Lundqvist zde předvedl výtečný zákrok betonem!

10:38

Tre Kronor pokračují v aktivní hře v útočné třetině. Mattias Ekholm nahazoval od levého mantinelu na první tyčku, ale tam Kristers Gudlevskis zakročil.

10:15
Gól

Švédsko otevírá skóre! Gabriel Landeskog přihrál zpoza brány na pravý kruh ELIASI PETTERSSONOVI, jenž dokonale využil clony před Kristersem Gudlevskisem a zamířil přesně do horního rohu lotyšské svatyně. Asistence: Gabriel Landeskog, Elias Lindholm.

09:35

Od Švédska je to zatím jedna z horších přesilovek. Lotyšům se povedlo již několikrát vyhodit, čímž potvrzují svoji formu v této situaci.

09:10

Švédsko se v útočném pásmu moc dlouho neohřálo, opět musí začínat na své polovině.

08:55

Lotyšsko načalo oslabení parádně a hned po vhazování poslalo kotouč až za branku Henrika Lundqvista. Tam suprově napadá Teodors Blugers.

08:43
Trest

Oskars Batna (LAT) je vyloučen na dvě minuty za držení. Uvidíme první přesilovku v zápase.

08:16

Anton Lander nyní dostal kotouč na modrou čáru, odkud nahazoval směrem k brance Gudlevskise. Ten raději puk přikryl a proto se bude vhazovat po jeho levici.

08:05

Kristers Gudlevskis neudržel pokus Mattiasa Ekholma od modré čáry, naštěstí pro něj ale jeho spoluhráči odpálili touš do bezpečí.

07:05

Hostující celek vyhodil kotouč k Lundqvistovi, kterého následně aktivně napadal. Ke střele nedošlo, v protiakci to zkoušel produktivní Nylander, ale jeho rána šla jen vedle branky.

06:36

Elias Lindholm to nyní zkusil v vrcholu levého kruhu, jenže se trefil přímo do připraveného lapačky Kristerse Gudlevskise, který přerušuje hru.

06:15

Po vhazování se chtěli Lotyši dostat do útoku, ale přihrávka podél levého mantinelu nebyla přesná. Píská se icing a hra bude pokračovat po levici Gudlevskise.

06:08

Oliver Ekman-Larsson se po levé straně protáhl až do zakončení, které ale pokryl Kristers Gudlevskis. Tomu sice puk vypadl z výstroje, stihl jej však schovat před dotírajícími hráči Švédska.

05:57

Hraje se zatím velice aktivně na obě strany. Nyní byla hra přerušena ve střední třetině a pokračovat se bude vhazování u modré čáry Švédska.

05:52

Utkání je zatím vyrovnané a hra se přelévá ze strany na stranu. Fanoušci se rozhodně nenudí.

04:27

Na druhé straně v rychlé protiakce nebezpečný Elias Lindholm. Útočník Calgary šel do zakončení na pravém kruhu, ale jeho pokus na vzdálenější tyčku byl brankářem sražen.

04:15
Šance

O chvíli později se Lotyši dostali do rychlého přečíslení čtyř na dva. Lauris Darzinš přihrál na osu hřiště Rudolfsi Balcersovi, jenž se ocitl v ideální palebné pozici mezi kruhy. Mířil však mimo tři tyče.

03:31
Šance

První velká šance utkání! Oliver Ekman-Larsson dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl naprosto osamocen. Jeho rána k pravé tyčce ale skončila jen vedle branky!

02:36

Janis Jaks v celé akci pokračoval a od pravého mantinelu centroval do brankoviště. Henrik Lundqvist byl ovšem pozorný a kotouč vyrazil.

02:30

Martinš Dzierkals to zkoušel z hodně ostrého úhlu, jenže ani netrefil bránu a Henrik Lundqvist nemusel zasahovat.

02:00

Dnes hostující celek byl pod menším tlakem, ale nakonec dokázal vyhodit kotouč až za branku Lundqvista. Vše bez icingu, hrají opět Švédové.

01:39

Švédové se usadili v útočném pásmu a chvíli kombinovali. Lotyši je však nepustili ke střele a navíc se zmocnili kotouče.

00:47

Mattias Ekholm se dostával do první střelecké pozice před pravým kruhem. Jeho svižné zakončení bylo ovšem zablokováno bránícím hráčem.

00:36

Lauris Darzinš nahazoval puk do brankoviště, tam se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů, kteří by mohli zakončovat.

00:05

Švédsko vyhrálo vhazování a Oliver Ekman-Larsson hned nahazoval za branku Lotyšska. Zde se ke kotouči dostali hokejisté ve vínovém.

00:01

Utkání právě začalo.

Obě mužstva jsou na ledě, za chvíli jdeme na to!

Týmy už mají za sebou předzápasové rozbruslení, utkání začne přibližně za dvanáct minut. Švédové jsou pro tento duel napsáni jako domácí tým, a tak zvolili své oblíbené žluté dresy, Lotyšsko nastoupí ve vínové.

Švédsko nastupuje potřetí v řadě do utkání s Henrikem Lundqvistem v brance. Jinak je jejich sestava stejná jako v utkání se Švýcarskem.

Lotyšsko posílá do branky Gudlevskise, jenž v posledním utkání naskočil do jedné minuty utkání, kdy střídal na pár sekund jedničku Elvise Merzlikinse. Bob Hartley zamíchal i složením obrany a útoků. Martinš Dzierkals se z obrany posunul navíc do čtvrtého útoku.

Úvodní sestavy:

Švédsko: H. Lundqvist (Markström) – A. Larsson, Ekman-Larsson, J. Klingberg, Ekholm, M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg – Wennberg, Hörnqvist, W. Nylander – E. Lindholm, E. Pettersson, Landeskog – A. Kempe, Eriksson, Lander – Krüger, Lindblom, Rasmussen – Bratt.

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzlikins) – Cibulskis, Freibergs, Sotnieks, A. Kulda, Balinskis, Jaks, Zile – Darzinš, Indrašis, Roberts Bukarts – Balcers, Blugers, Keninš – Rihards Bukarts, Meija, Batna – Marenis, Dzierkals, Gegeris – Bičevskis.

Rozhodčí: Rantala (FIN), Romasko (RUS) – Jensen (DEN), Nikulainen (DEN).

Švédsko 4:3 Švýcarsko
Branky a nahrávky: 19. Wennberg (Klingberg), 26. W. Nylander (Hörnqvist, Larsson), 29. Gustafsson (W. Nylander), 52. Ekman-Larsson (W. Nylander, Wennberg) – 5. Andrighetto (Haas), 28. Genazzi (Josi), 51. Haas (Scherwey, Bertschy)

Švédsko: Lundqvist – Larsson, Ekman-Larsson, Klingberg, Ekholm, Pettersson, Gustafsson, Hägg – Wennberg, Hörnqvist, W. Nylander – Lindholm, Pettersson, Landeskog – A. Kempe, Eriksson, Lander – Krüger, Lindblom, Rasmussen – Bratt.

Lotyšsko 1:3 Rusko
Branky a nahrávky: 11. Cibulskis (Indrašis) – 21. Orlov (Kovalčuk, Plotnikov), 24. Gusev (Dadonov, Kučerov), 33. Kučerov (Anisimov)

Lotyšsko: Merzlikins (40.–41. Gudlevskis) – Cibulskis, Kulda, Sotnieks, Zile, Balinskis, Jaks, Dzierkals – Balcers, Blugers, Keninš – Darzinš, Meija, Indrašis – Roberts Bukarts, Bičevskis, Rihards Bukarts – Gegeris, Batna, Marenis.

ŠVÉDSKO

Severský celek prohrál na turnaji jediný duel, a to hned ten první proti českému výběru v poměru 2:5. Poté Švédsko odehrálo duely se slabšími celky, se kterými si s klidnou hlavou poradili. Test přišel až v utkání se Švýcarskem, kterému nechybělo vůbec nic. Tým Rikarda Grönborga nakonec vyválčil těsnou výhru 4:3 a dostal se před německy mluvícího soupeře na třetí flek skupiny B. Švédové mají ve skupině nejlepší přesilovky, oslabení, vstřelené branky na zápas i úspěšnost střelby

Umístění: 3.
Bilance: 4-0-0-1
Body a skóre: 12 bodů, skóre 32:10
Přesilovky: 33,33% (6/18)
Oslabení: 100% (0/18)
Nejproduktivnější hráč: William Nylander (4+9)

Poslední tři zápasy
Švédsko 9:1 Rakousko
Norsko 1:9 Švédsko

LOTYŠSKO

Lotyši nepředvádí v Bratislavě vůbec špatný hokej, ale k zisku bodů pokaždé něco chybí. Proti outsiderům se jim sice zadařilo, ale proti Švýcarsku či Rusku padli borci z Pobaltí těsně 1:3. Například proti českému celku dokonce vedli po první třetině o dvě branky, ale své vedení neudrželi stejně jako v duelu s Ruskem. Silnou stránku má výběr Boba Hartleyho v oslabení, přežili hned patnáct z osmnácti.

Umístění: 5.
Bilance: 2-0-0-4
Body a skóre: 6 bodů, skóre 17:19
Přesilovky: 32,14% (9/28)
Oslabení: 80,95% (4/21)
Nejproduktivnější hráč: Rudolfs Balcers (1+6)

Švédsko 5:4 Lotyšsko
Česko 6:3 Lotyšsko

Krásný den všem fanouškům nejlepšího mezinárodního hokeje! Odpolední utkání v Bratislavě nabídne souboj třetího Švédska s pátým Lotyšskem, které skončí před branami čtvrtfinále. Úvodní buly je v aréně Ondreje Nepely naplánováno na 16:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.