Úterý 7. července 2020, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 7. července 2020 Bohuslava
Advertisement

Online reportáž

Hokej píše krásné pohádky, a jednu z nich jsme dnes měli možnost sledovat. S Velkou Británií nikdo nepočítal, do této doby nezískala ani jeden bod. Přesto v klíčovém duelu zabrala a přetlačila svého soupeře po prodloužení. Britským hrdinou, jehož gól udržel mužstvo z ostrovů v elitní skupině, je Benjamin Davies!

Britové si poprvé na turnaji vyslechnou vlastní hymnu. Je to pro ně nádherná tečka za mistrovstvím světa elitní skupiny, na kterém se Britové představili po dlouhých 25 letech. Je to zároveň i odměna pro jejich fanoušky, kteří i přesto, že byl jejich tým za otloukánka, vytvářeli skvělou atmosféru a celý šampionát si užívali včetně zápasu s USA, ve kterém vyrazili na tribuny převlečení do různých kostýmů.

Ještě nám zbývá vyhlásit nejlepší hráče zápasu, těmi se stali Anthony Rech (FRA) a Ben O'Connor (GBR).

A jelikož je to poslední zápas obou mužstev na tomto turnaji, vyhlašují se také nejlepší tři hráči za celý jeho průběh. Z Francie byli vybráni Damien Fleury, Kévin Hecquefeuille a Valentin Claireaux (FRA), na druhé straně byli oceněni Ben Bowns, Stephen Lee a Mike Hammond (GBR).

Střely na bránu po konci utkání: 36:30

Konec zápasu.

62:03
Gól

Velká Británie právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné! Britové dokázali to, čemu nikdo nevěřil! BENJAMIN DAVIES dostal přihrávku před brankoviště, kde byl úplně sám a zblízka překonal francouzského brankáře! Aréna vybuchla nadšením, že mi z toho běží mráz po zádech ještě teď! Asistence: Jonathan Phillips.

Sestavy a rozestavení

FrancieFrancie

49 Hardy
Hardy
3 Janil
Janil
Manavian
Chakiachvili
74 Thiry
Thiry
8 Gallet
Gallet
Hecquefeuille
Dame-Malka
63 Texier
Texier
71 Guttig
Guttig
9 Fleury
Fleury
94 Bozon
Bozon
Claireaux
81 Rech
Rech
27:37 23:36
77 Treille
Treille
27:31
13 Valier
Valier
Bertrand
20 Berthon
Berthon
25 Ritz
Ritz
22 Leclerc
Leclerc
72 Perret
Perret

Velká BritánieVelká Británie

33 Bowns
Bowns
O'Connor
Phillips
4 Lee
Lee
Richardson
Ehrhardt
26 Mosey
Mosey
Billingsley
10 Farmer
Farmer
45:16
21 Hammond
Hammond
38:04
75 Dowd
Dowd
34:59
91 Lake
Lake
5 Davies
Davies
62:03
Betteridge
14 Kirk
Kirk
Perlini
19 Shields
Shields
Lachowicz
8 Myers
Myers
Phillips
27 Ferrara
Ferrara

Rozhodčí: Mikko Kaukokari (FIN), Peter Stano (SVK) – Roman Kaderli (SUI), Joep Leermakers (NED)
Počet diváků: 7440

61:43
Šance

A znovu! Ben Bowns už byl prakticky překonaný, jednu střelu ale zastavil vleže jeden z obránců, podruhé Sacha Treille netrefil neposedný kotouč ideálně.

61:34
Šance

Obrovská šance Francie! Ben Bowns už ležel na zádech a domácí se snažili zblízka dorazit puk do brány, nejaktivnější byl Valentin Claireaux, to se ale Francouzům nepodařilo!

61:16

Timothé Bozon obkroužil pásmo Britů, cestu před bránu nenašel, a tak zase vycouval do středního pásma.

60:59

Robert Dowd hledal Marka Richardsona najíždějícího před brankoviště, přihrávka ale mířila o metr dál, než by potřeboval. Puku se tak zmocnili domácí.

60:17

Ben Lake zavezl puk do útoku, tam se ale dostal do úzkých. Nic neriskoval a vrátil se zpátky do neutrální zóny.

60:01

Začalo prodloužení.

Třetí třetina příliš hokejové krásy nepobrala, Britové ale mohou být spokojení. Robert Farmer v ní vstřelil vyrovnávající branku, a utkání tak půjde do prodloužení. Bude to pořádné drama, jeden gól rozhodne o tom, kdo se bude muset s elitní skupinou mistrovství světa rozloučit.

Střely na bránu po třetí třetině: 31:29

60:00

Třetí třetina skončila.

59:48

Ben Lake bránu netrefil, puk se ale odrazil k Benjaminu Daviesovi, jehož dorážku vyrazil Florian Hardy levým betonem.

59:36

Francouzi operovali v útočném pásmu, to teď ale musí opustit. Jsou z něj vykázáni kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

58:44

Sacha Treille se snažil natlačit za obránce na levém kruhu. To se mu podařila, následná rána ale mířila vedle pravé tyče britské svatyně.

58:20

Velká Británie se v oslabení ubránila a tribuny tleskají. Na nich se dnes tísní 7440 diváků. Teď se ale Britové provinili zakázaným uvolněním.

57:38

Francie si vytvořila ohromný tlak, nevyužila ho ale k pořádnému zakončení. Damien Fleury napřahoval na modré čáře, puk mu ale při střele sklouzl z hole.

56:48

Anthony Rech dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud dobře vystřeli, proti jeho ráně se ale zaskvěla lapačka Bena Bownse.

56:10

Francie nezačala dobře, po vyhození soupeře musí začít znovu od své brány. Velká Británie díky tomu uspoří pár sekund z trestu Lachowicze.

55:54
Trest

Vyloučení v týmu Velká Británie ( Robert Lachowicz – 2 min., hákování).

55:54

Francie se dostala do dobré pozice, Valentin Claireaux ale z levého kruhu, kde měl dostatek prostoru, trefil jenom dobře postaveného Bena Bownse.

55:43

Až teď se to povedlo Francii, která vybojovala přesilovou hru. Teď domácí pokračují v ponechané výhodě se šesti hráči v poli.

55:02

Tato část hry není příliš záživná. Týmy bojují o puk ve středním pásmu, ani jedno mužstvo se nemůže dostat do útoku.

53:52

Až teď se Francouzi po delší době dostali do útoku. Na pravém křídle pronikal dopředu Alexandre Texier, jeho střela z kruhu ale mířila mimo tři tyče.

53:18

David Phillips napravil svoji chybu a Colin Shields mohl přejít do útoku, jeho střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

52:15

Francie jako by se vytratila ze hřiště. Sice se brání úspěšně, není ale vidět ani náznak útočné akce z jejich strany.

51:19

Velká Británie si na vhazování opět počínala lépe a Robert Dowd se dostal ke střele z levého kruhu, ta mu ale příliš nesedla a Florian Hardy si bez problémů poradil.

51:12

Hosté získali kotouč a okamžitě po buly jej vypálili na bránu. Florian Hardy střelu soupeře udržel ve výstroji a hra je přerušena. Francouzi tak mohou vystřídat a poslat na led čerstvé síly.

51:08

Až teď se Francie dostala k puku, jenomže jej vyhodila pouze na zakázané uvolnění. Unavená pětice se tak bude muset znovu bránit.

50:44

Tlak Velké Británie nekončí, střely jejích obránců ale létají mimo tři tyče a Florian Hardy tak zasahovat nemusí.

50:05

Teď už jsou Francouzi kompletní, přesto se musí bránit. Robert Farmer obešel obránce na levém křídle, z úhlu se ale neprosadil.

49:15

Teď už se Velká Británie usadila v soupeřově pásmu. Robert Dowd vybruslil na levý kruh a nebezpečně vystřelil zápěstím, Florian Hardy ale kotouč vyrazil.

48:42

Francie zavřela střední pásmo a Britům se nedaří přejít do útočné fáze.

48:02

Britové se zmocnili puku, Brett Perlini ale po nabídce Davida Phillipse tečoval puk mimo tři tyče. Francie se následně osvobodila.

47:51
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Florian Chakiachvili – 2 min., podrážení).

47:14

Tribunami se neustále ozývá "let's go GB" a Brett Perlini se tlačí před brankoviště. Zblízka bekhendem ale francouzského gólmana neprostřelil.

46:27

Fanoušci ženou Velkou Británii dopředu, ta se usadila v útočném pásmu. Dallas Ehrhardt napřáhl na modré čáře, jeho dělovka ale mířila mimo.

45:16
Gól

Velká Británie právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Britové se neuvěřitelně dostali zpátky do hry! ROBERT FARMER zpoza brankové čáry vybruslil před brankoviště a zblízka se trefil nad rameno francouzského brankáře! Asistence: David Phillips, Ben O'Connor.

44:56

Střela Francie z ostrého úhlu byla nepřesná a na druhou stranu spěchal Brett Perlini. Ten se protlačil k bekhendovému zakončení zblízka, Florian Hardy ale znovu zasahuje.

44:25

Británie se dostala ven z pásma, rychle se ale do útoku vrátila. Colin Shields nahodil puk bekhendem na bránu a Florian Hardy je vyrazil betony do rohu.

44:12

Jonathan Phillips zastavil u pravého hrazení přihrávku Francie a okamžitě po zpracování vystřelil. Puk ale letěl těsně vedle, Florian Hardy jej navíc raději schoval do lapačky.

43:30

Robert Dowd poslal dopředu vysoký oblouček a sám se snažil nahozený kotouč dojet, blíž j ́k němu měl ale obránce Francie.

43:07

Mike Hammond zastavil u hrazení nepřesnou přihrávku Francouzů a vyslal dopředu Roberta Dowda. Jeho ránu přes obránce Florian Hardy viděl a zkrotil puk na plastronu.

42:27

Olivier Dame-Malka vyslal prudkou ránu od modré čáry, tu ale zablokoval jeho spoluhráč a Ben Bowns zasahovat nemusel.

42:10

Charles Bertrand dostal přihrávku na pravé křídlo, kde měl dostatek prostoru, jeho střela ale mířila jenom do připraveného Bena Bownse.

41:02

Robert Farmer střílel z pravého kruhu, jeho rána byla ale zablokována a mířila vysoko nad do plexiskla.

40:35

Francouzi spěchali za nahozeným kotoučem do útočné třetiny, byli u něj první, jenže se nacházeli v ofsajdu. Hra je tak přerušena.

40:01

Začala třetí třetina.

Po bezbrankové první třetině jsme se v té druhé dočkali hned pěti gólů. Hned v úvodu druhé části hry dostal Francii do vedení Anthony Rech. Když pak krátce před polovinou této části hry vstřelili góly v rozmezí šesti sekund Sacha Treille a znovu Anthony Rech, vypadalo ti s Brity zle. Ti se ale úžasně vrátili do hry. Robert Dowd vykřesal jiskřičku naděje a Mike Hammond dostal Velkou Británii na dostřel. Třetí perioda, která začne přibližně v 17:53, tak bude ještě hodně zajímavá!

Střely na bránu po druhé třetině: 21:19

40:00

Druhá třetina skončila.

39:47

Florian Hardy rozehrál trochu zbrkle a dostal své spoluhráče pod tlak. Ti ve zmatku odpálili kotouč jenom na svoji střídačku. Ještě jednou se bude vhazovat v pásmu Francie.

39:28

Ben O'Connor nahodil puk na bránu ze středního pásma a Florian Hardy předvedl hodně nejistý zákrok. Puk se mu vykutálel zpod levého betonu a kotouč zkrotil až na druhý pokus lapačkou.

39:09

Nadšené tribuny ženou Velkou Británii dopředu, tu teď ale v postupu zastavil ofsajd.

38:04
Gól

Velká Británie právě vstřelila branku!
Ostrované jsou zpátky ve hře, už ztrácí jeden jediný gól! Francouzský brankář vyrazil střelu Bena O'Connora jenom před sebe a MIKE HAMMOND dorazil puk do odkryté části klece! Asistence: Ben O'Connor, David Phillips.

37:37

Francouzi kroužili kolem brány soupeře jako supi a hledali cestičku před brankoviště, všechny byly britskou obranou ale zavřené.

36:39

Britové na jedné straně šanci neproměnili a Eliot Berthon hned spěchal na druhou. Jeho ránu z pravého kruhu vykopl Ben Bowns pravým betonem.

36:12

Vstřelená branka vlila Britům čerstvou krev do žil, Francie se teď osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:57

Oliver Betteridge dostal přihrávku na osu hřiště, odkud se snažil vystřelit přes obránce, trefil ale jenom jeho brusle.

34:59
Gól

Velká Británie právě vstřelila branku!
Pozor, ještě není rozhodnuto, své první branky se dočkali i Britové! ROBERT DOWD se ocitl sám před brankářem, kde rychle zamíchal pukem a nekompromisně jej bekhendem zavěsil pod horní tyč! Asistence: Ben O'Connor.

33:57

Francouzi zjednodušili hru a když se cítí jenom trošku pod tlakem, raději jenom odevzdají puk soupeři.

33:10

Oliver Betteridge nabral rychlost na pravém křídle, dostal se ale do ostrého úhlu. Přesto jeho jedovatá rána zápěstím francouzského brankáře trošku vystrašila.

32:10

Evan Mosey z vlastní polovin nahodil puk přímo na brankáře, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Florian Hardy posunul puk vyrážečkou do rohu kluziště.

31:26

Sacha Treille si mezi kruhy klepl holí o led, že chce přihrávku. Tu dostal, střela se mu ale nepovedla, puk mu sjel z hole.

30:46

Oba týmy teď mojí problém se zkrocením kotouče, ten jim přeskakuje přes hokejky. Anthony Rech jenom nahodil puk lehce na bránu a odjel střídat.

30:09

Matthew Myers po nahození do útočného pásma vystřelil od hrazení, byl už ale v ostrém úhlu a Florian Hardy v poklidu zasáhl betony.

29:42

Francouzští obránci pod tlakem vyhodili puk jenom do hlediště. Ten se tam ale dostal odrazem o plexisklo, vylučovat se tak nebude.

27:37
Šance

Trenér Peter Russell na dvě inkasované branky v rozmezí šesti sekund reaguje logicky, vyžádal si oddechový čas.

27:37
Gól

Francie právě vstřelila branku!
Tohle byla blesková akce! Francouzi vyhráli buly, ANTHONY RECH vyrazil dopředu a střelou na zadní tyče překonal Bena Bownse potřetí! Tohle je pro Brity studená sprcha. Asistence: Valentin Claireaux.

27:31
Gól

Francie právě vstřelila branku!
Domácí přesilovou hru využívají a dostávají se do dvoubrankového trháku! Florian Chakiachvili vystřelil od modré čáry a SACHA TREILLE nejen že dobře stínil, navíc puk šikovně tečoval. Asistence: Florian Chakiachvili, Alexandre Texier.

27:07
Šance

Florian Chakiachvili teď nevěřícně rozhazuje rukama. Jeho nenápadná střela od modré čáry se zastavila o pravou tyč britské brány!

26:51

Jak už se zde v Košicích stalo takovou tradicí, opět vypadl jeden plát plexiskla ze svého postavení. Pokračovat ve hře se bude po jeho opravě.

26:51
Trest

Vyloučení v týmu Velká Británie (Ben O'Connor – 2 min., podrážení).

26:38
Šance

Ben Lake zablokoval pokus Thomase Thiryho a na levém křídle se vydal do protiútoku. Nejprve se zdálo, že se do zakončení už nedostane, pak se ale dostal do bekhendovému pokusu, který nadělal francouzskému brankáři menší trable.

26:08

Jordann Perret se na pravé straně dostal ke střele, ta byla ale zablokovaná a na bránu neprošla. Velká Británie následně vyhodila puk na zakázané uvolnění.

25:11

Ben O'Connor nahodil puk od modré čáry, jeho rána ještě před brankovištěm změnila směr, bohužel pro Brity ale tak, že zamířila mimo tři tyče.

23:36
Gól

Francie právě vstřelila branku!
Francouzi jsou ti, kteří otevřeli skóre utkání! Antonin Manavian přihrával před bránu, první hráč puk ale minul. Ten díky tomu prošel až do levého kruhu, odkud se ANTHONY RECH trefil do protějšího horního rohu britské svatyně! Asistence: Antonin Manavian, Timothé Bozon.

22:59

Liam Kirk nejprve z levé strany mířil nepřesně. O pár momentů později se ale kotouč dostal mezi kruhy k Benjaminu Daviesovi, jehož ránu vyrazil Florian Hardy reflexivním zákrokem.

22:10

Fracnouzi zastavili svého soupeře už ve středním pásmu, v útoku se ale dlouho neohřáli. Vyhnali se sami nepřesnou přihrávkou.

21:23

Britové znovu chybovali za vlastní bránou, díky čemuž mohl zblízka střílet Charles Bertrand, trefil ale jenom připraveného brankáře hostů.

20:43

Britové chybovali v rozehrávce a Alexandre Texier málem našel před brankovištěm volného Damiena Fleuryho, tomu ale chyběly dva kroky.

20:08

Mark Richardson se hned po vyhrané buly snažil na pravém křídle uvolnit Roberta Dowda, ten ale na přihrávku nedosáhl, hrát bude Francie.

20:01

Začala druhá třetina.

V první třetině gól nepadl, na velké šance vedou Britové 3:2. Dvakrát ujížděli sami na bránu, jednou mohl do odkryté sítě dorážet Mike Hammond, ani to ale nestačilo k otevření skóre. Francie byla blízko po střele Alexandra Texiera hned v úvodu periody, to se ale zaskvěl brankář Ben Bowns. A když už byl v další šanci brankář překonán, zaskočil za něj obránce Tim Billingsley, který vyrazil střelu Damiena Fleuryho. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 17:01.

Střely na bránu po první třetině: 10:10

20:00

První třetina skončila.

19:24

Florian Chakiachvili po vyhrané buly Francouzů vystřelil přízemní ránu k tyči, tu britský brankář vyrazil pravým betonem do ochranné sítě.

19:19

Olivier Dame-Malka s Damienem Fleurym vyrazili dopředu po levém křídle, jejich akci ale zastavil úspěšným zákrokem Ben Bowns.

18:50

Velká Británie vyhrála buly v útočné třetině a Colin Shields se hned snažil vystřelit, jeho rána byla ale zablokována.

18:18

Na druhé straně se Robert Dowd pokusil o něco podobného a Florian Hardy musel zakročit vyrážečkou, aby bekhendový pokus protihráče neskončil v jeho síti.

17:43

Timothé Bozon se vrhl mezi čtveřici bránících hráčů a dokázal dokonce i vystřelit, jeho rána ale mířila vedle pravé tyče britské svatyně.

17:13

Florian Chakiachvili vystřelil puk od modré čáry, ten se ale od bránícího hráče odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici britského gólmana.

16:17

Damien Fleury rozehrál doprava, pak se k němu kotouč vrátil. Kapitán Francie měl mohutně napřaženo, puk mu ale při střele sjel a hrát mohou Britové.

15:40

Stephen Lee schoval svoji ránu od modré čáry za blokujícího hráče, Florian Hardy si ale našel výhled a kotouč vytěsnil vyrážečkou.

15:30

Francouzi už jsou kompletní. Jonathan Phillips ve stejný moment mířil dopředu po levém křídle, jeho střelu ale srazil Antonin Manavian hokejkou do ochranné sítě.

15:14

Od té doby už se ale Francouzi brání úspěšně. Velká Británie se nedostává do útočné třetiny, teď ji zastavil ofsajd.

14:17

Velká Británie se vrátila do útočného pásma a střela od modré čáry byla nebezpečně tečovaná, Florian Hardy ale dokázal zakročit betony.

13:51

Robert Farmer po narážečce se spoluhráčem vystřelil z levého kruhu, jeho rána z první ale mířila za vzdálenější tyč.

13:29
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Damien Fleury – 2 min., podrážení).

13:29

Robert Lachowicz z rohu kluziště přihrával mezi kruhy, odkud mohl střílet Jonathan Phillips, ten byl ale podražený, bude se vylučovat.

12:39

Tim Billingsley zavezl puk až do útočného pásma, kde se snažil vystřelit přes obránce, jeho rána byla ale zablokována.

11:58

Francouzi kombinovali v pásmu soupeře, Velká Británie je ale nepustila do nebezpečného prostoru před brankoviště a nakonec sama kotouč vybojovala.

11:10
Šance

Liam Kirk získal kotouč ve vlastním pásmu a dostal se do úniku! Ten už Britové zakončili, Florian Hardy ale soupeřovo zakončení vykopl pravým betonem!

10:46

Velká Británie pokračovala v útočné akci, puk získal Colin Shields. Ten si nabruslil na okraj pravého kruhu, jeho rána ale mířila do prostředka brány, kde Florian Hardy neměl problémy zasáhnout.

10:32
Šance

Kapitán Jonathan Phillips se dostal mimo ideální střeleckou pozici, francouzský brankář ale jeho pokus vyrazil jenom před sebe a Mike Hammond mohl dorazit puk do sítě, to se mu ale v tísni nepodařilo.

09:43

Alexandre Texier na nic nečekal a popřechodu modré čáry okamžitě posílal puk na bránu, jeho střelu od mantinelu vyrazil Ben Bowns betony.

08:57

Když jsem mluvil o tom, že Francie má problémy s přechodem do útoku, Velká Británie je na tom dost podobně. Hosté puky dopředu jenom nahazují a povětšinou je sbírá obrana soupeře.

08:08

Charles Bertrand se dostal tělem za britského obránce a bekhendem nahodil puk na bránu. Už byl ale v ostrém úhlu, tohle byla lahůdka pro lapačku Bena Bownse.

07:09

Francii teď vázne rozehrávka. Všechny pasy francouzských obránců končí už ve středním pásmu. Britové puky ale vrací jenom zpátky, sami do protiútoku nepřechází.

06:33

Timothé Bozon zkusil štěstí z levého kruhu. Jeho rána byla ale zablokovaná a mířila jenom za bránu. Po úvodních velkých šancí se hra uklidnila.

05:40

Ani Francouzi teď ale nemohou najít recept na obranu Velké Británie, jejíž fanoušci od začátku utkání stále pokračují ve skandování stejného chorálu.

05:10

Velká Británie střídavě vyráží do útoku, na polovině soupeře si ale zatím nevede příliš dobře. Florian Hardy je stále bez práce.

04:03
Šance

Tim Billingsley teď zachránil Brity od inkasované branky! Damien Fleury už zakončoval do odkryté části klece, britský obránce mu ale skočil do rány a snad zády vytěsnil puk mimo tři tyče!

03:11

Francie puk v útočném pásmu neudržela a na druhou stranu tak mířili hosté. Benjamin Davies ale u pravého mantinelu nezachytil nahozený kotouč.

02:31

Teď už se hra trochu uklidnila. Eliot Berthon se snažil prodrat ke střele z levého kruhu, jeho pokus byl ale zablokovaný.

01:13
Šance

Obrovská šance také na druhé straně! Alexandre Texier dostal přihrávku na okraj levého kruhu, z první ale nezvedl puk nad betony přesouvajícího se Bena Bownse!

00:48
Šance

Tohle bylo neuvěřitelné! Benjamin Davies vystihl přihrávku Francie a dostal se do úniku! Jenže místo zakončení hledal zadovkou spoluhráče, za zády měl ale jenom dva bránicí hráče Francie.

00:24

Teď už ale Ben Bowns musí zasahovat. Betony vyrazil střelu z levé strany, kterou vyslal Timothé Bozon.

00:08

Francie získala puk z buly jako první a dala se do útočení. První akci ale Britové zastavili už ve středním pásmu.

00:01

Utkání právě začalo.

Maskot Macejko rozproudil tribuny a Florian Hardy přivádí na led tým Francie. Francouzi jsou v zápise o utkání vedeni jako domácí a budou hrát v modrých dresech. Následují je Britové v bílém, okamžitě se ozývají fanoušci z ostrovů, kteří jsou vybaveni i bubnem.

Úvodní sestavy:

Francie: Hardy (Buysse) – Janil, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille (A), Dame-Malka – Texier, Guttig, Fleury (C) – Bozon, Claireaux (A), Rech – Treille, Valier, Bertrand – Berthon, Ritz, Leclerc – Perret.

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Ehrhardt, Mosey, Billingsley – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Lake, Davies, Betteridge – Kirk, Perlini, Shields – Lachowicz, Myers, J. Phillips (C) – Ferrara.

Rozhodčí: Mikko Kaukokari (FIN), Peter Stano (SVK) – Roman Kaderli (SUI), Joep Leermakers (NED).

Průběžná tabulka skupiny A:

1. Finsko – 16 bodů, skóre 20:7, 6 zápasů
2. USA – 14 bodů, skóre 27:12, 6 zápasů
3. Kanada – 12 bodů, skóre 28:11, 5 zápasů
4. Německo – 12 bodů, skóre 14:16, 6 zápasů
5. Slovensko – 9 bodů, skóre 26:18, 6 zápasů
6. Dánsko – 5 bodů, skóre 17:16, 5 zápasů
7. Francie – 1 bod, skóre 11:30, 6 zápasů
8. Velká Británie – 0 bodů, skóre 5:38, 6 zápasů

Poslední zápas:

 Velký Británie – Slovensko 1:7


Branky a nahrávky: 18. Hammond (Richardson) – 3. Sekera (Buc), 3. Tatar, 10. Marinčin (Krištof, Nagy), 25. Čajkovský (Pánik), 30. Studenič (Krištof), 36. Sukeľ (Liška, Koch), 58. Bondra (Koch, Nagy)

Velká Británie: Bowns (17. Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Ehrhardt, Mosey, Billingsley – Lake, Davies, Betteridge – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Perlini, Shields – Ferrara, Lachowicz, J. Phillips (C) – Lewis.

Slovensko: Godla (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Pánik – Nagy (A), Krištof, Studenič – Daňo, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Bondra, Zigo.

 Velká Británie

Ostrované na šampionátu elitní skupiny, do které se dostali po dlouhých 25 letech, zatím nezískali ani bod. Jako jakýsi úspěch mohou považovat utkání se Spojenými státy, kterým vstřelili tři góly. Britští fanoušci mistrovství světa i přes vysoké porážky svého týmu užívají, jako kdyby bylo v elitní skupině na nějaký čas zase poslední. Bude tomu tak, nebo se Velká Británie na úkor Francie zachrání?

Umístění v tabulce: 8.
Počet bodů: 0
Skóre: 5:38
Nejproduktivnější hráč: Mike Hammond (oba 3+0)

Poslední zápas:

 Francie – Finsko 0:3

Branky a nahrávky: 10. Kiviranta (Lindbohm, Tyrväinen), 22. Mikkola (Pesonen, Kaski), 53. Sallinen (Savinainen, Kuusela)

Francie: Hardy (Buysse) – Dame-Malka, Hecquefeuille (A), Chakiachvili, Thiry, Janil, Manavian, Crinon – Texier, Guttig, Rech – Bozon, Claireaux (A), Fleury (C) – Treille, Valier, Bertrand – Perret, Ritz, Berthon – Di Dio Balsamo.

Finsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Tyrväinen, Kiviranta.

 Francie

Hokejisté ze země galského kohouta budou v souboji o záchranu proti nováčkovi elitní skupiny favorité, předem vyhráno ale nemají. Kvalita je sice na jejich straně, důležitou roli bude hrát ale také psychika. Dokáží se zbavit nervozity a naplnit předzápasové předpoklady?

Umístění v tabulce: 7.
Počet bodů: 1
Skóre: 11:30
Nejproduktivnější hráč: Anthony Rech, Damien Fleury (oba 3+1)

Hezké odpoledne z košické Steel Areny! Vítám vás u on-line přenosu důležitého zápasu o záchranu mezi Francií a Velkou Británií. Utkání začíná v 16:15.

Najdete na iDNES.cz