Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 14. července 2020 Karolína
Advertisement

Online reportáž

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a u dalšího onlajnu z MS zase na početnou!

Nejlepší hráči utkání:

Finsko – Juhani Tyrväinen
Německo – Philipp Grubauer

Je konec! V poslední třetině se totiž prosazovali už jen hokejisté Německa, kteří nakonec, možná celkem překvapivě, poráží svého dnešního soupeře. V druhé třetině se dvakrát trefil Leon Draisaitl, který rozhodl o výhře svého týmu. Dnes bylo vidět, jak je tento hráč pro svůj tým důležitý. To stejné lze říct o gólmanovi, který několikrát svůj tým zachránil.

Sestavy a rozestavení

FinskoFinsko

Lankinen
55 Ohtamaa
Ohtamaa
Lehtonen
Jokiharju
Lindbohm
7 Kaski
Kaski
70 Mikkola
Mikkola
Hakanpää
Koivisto
Ojamäki
Tyrväinen
24:07
25 Rajala
Rajala
24 Kakko
Kakko
Manninen
82 Pesonen
Pesonen
15:05
71 Kuusela
Kuusela
Sallinen
Savinainen
12 Anttila
Anttila
Lammikko
Kiviranta

NěmeckoNěmecko

Grubauer
91 Müller
Müller
5 Holzer
Holzer
Seidenberg
11 Nowak
Nowak
41 Müller
Müller
2 Reul
Reul
Schopper
42 Ehliz
Ehliz
Draisaitl
59:00 44:46
50 Hager
Hager
22 Plachta
Plachta
Michaelis
17:04
Eisenschmid
95 Tiffels
Tiffels
72 Kahun
Kahun
33:14
28 Mauer
Mauer
43 Fauser
Fauser
15 Loibl
Loibl
92 Noebels
Noebels
Pföderl

Rozhodčí: Gofman (RUS), Reneau (USA) – Hancock (USA), Vanoosten (CAN)
Počet diváků: 6685

Konec zápasu.

59:34

Hokejisté Suomi se ještě usadili v útočném pásmu, kde se snaží vymyslet nějakou kombinaci. Puky jim však přeskakují hokejky, je rozhodnuto.

59:00
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Němci dávají gól minutu před koncem a nejspíše rozhodují o své výhře! LEON DRAISAITL získal puk na hráčích Finska a jel sám na prázdnou branku. Nikdo z Finů už ho nemohl dostihnout, takže německá devětadvacítka puk v poklidu dovezla do branky. Bez asistence.

58:40
Šance

Do konce zápasu nám chybí minuta a dvacet vteřin a Finsko to zkusí se šesti bruslaři v poli. Uvidíme tedy ještě nějakou branku?

58:40

Oddechový čas pro Finsko.

58:22

Kevin Lankinen už vypadal, že pojede na střídačku, ale v tu chvíli se puku zmocnilo Německo. Finsko se nemůže dostat do tlaku, ani k puku v útočném pásmu.

58:04

Kevin Lankinen se už trochu nervózně kouká po střídačce, Finsko to nejspíše zkusí se šesti bruslaři. Na chvíli to však bude muset odložit, jelikož zahrálo kotouč je na zakázané uvolnění.

57:35

Markus Eisenschmid se snažil dojet nahozený puk, ale o kousek na něj nedosáhl. Finové však musí znovu začít od svého brankáře.

56:54

Kam se Německo také po chvilce vrátilo a ušetřilo tam cenné vteřinky v rohu kluziště. Finsko se nemůže dostat ze svého obranného pásma, natož do útočného.

56:30

Němci však brání celkem bez potíží a nepouští Finsko do nějakých nebezpečných šancí. Navíc nyní vybojovali buly v útočném pásmu.

55:57

Mikko Lehtonen se snažil zastavit puk v útočném pásmu, ale neposedný kotouč se nakonec dostal těsně za modrou čáru.

55:25

Harri Pesonen dostal přihrávku do jízdy a vznikla situace jeden na jednoho. Pesonen se dostal i ke střele, ovšem jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

55:17

Leon Draisaitl byl sražen na zem, nejspíše za hranou pravidel, ale pískat se nebude. Navíc se puk dostal na hokejku Marca Michaelisa, s jehož pokusem neměl Kevin Lankinen větší problémy.

54:51

Finsko bojovalo o kotouč v útočném pásmu, ale nevybojovalo ho. Němci se díky tomu dostali do úročného pásma, kde se snaží kombinovat.

54:29

Leon Draisaitl se nejprve snažil dorážet před brankou, ale když viděl, že to k ničemu neviděl, ještě zkoušel nahrávat. Jeho pas nenašel nikoho ze spoluhráčů.

53:55

Finsku se začíná čas poměrně rychle krátit. Navíc jim ještě hrozí, že po této porážce přijdou o první místo v tabulce. O tom ale rozhodně až zámořské derby.

53:36
Šance

Německo hraje v pěti!

53:00

Korbinian Holzer vystihl dlouhý pas na finského hráče. Srazil puk k mantinelu, navíc k němu dojel jako první a vyhodil ho přes všechny čáry.

52:40

Až teď se mu to povedlo. Henri Jokiharju posunul kotouč na Mikku Lehtonena, jenž vypálil z první. Jeho pokus udržel Philipp Grubauer ve výstroji.

52:12

A znovu. Finsko se zatím nemůže dostat do nějaké kombinace v útočném pásmu.

51:44

Toni Rajala se dostal ke střele z vrcholku kruhu, ovšem tu Philipp Grubauer vyrazil, načež se k puku dostal jeho spoluhráč, který puk vyhodil.

51:36
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Yannic Seidenberg – 2 min., podrážení).

51:17

Oliwer Kaski se dostal k odraženému puku na útočné modré. Vůbec se s tím nerozpakoval a vypálil. Německý gólman střelu viděl a předvedl zákrok lapačkou.

50:40

Mikko Lehtonen vyslal dobrou střelu od modré, kterou Philipp Grubauer vyrazil betonem vedle sebe. Tam se ještě snažil dorážet Kristian Kuusela, ale ten byl velmi těsně bráněn soupeřem.

50:24

Philipp Grubauer musel být nyní znovu pozorný a práce se mu znovu začíná kupit. Nebyl to pro něj ale těžký zákrok, takže kotouč má v lapačce.

50:00

Máme za sebou přesně polovinu třetí periody! Německo stále vede nad Finskem o jednu branku a může tak dále pomýšlet na třetí místo v tabulce.

49:29
Šance

Následoval zívar před brankou německého gólmana, kdy se puk nacházel osamocený v brankovišti. Philipp Grubauer po něm ale skočil a schoval ho do lapačky.

49:00

Už to vypadalo, že se Německo po delší době dostane do nějaké útočné akce, ale finský obránce byl rychlejší, takže puk dojel a rozehrál ho.

48:32

Juho Lammikko je dnes velmi aktivním hráčem. Dostal se k další střele, ale ta se nevešla mezi tři tyče. Skončila jen v rohu útočného pásma.

47:48

Kaapo Kakko se to možná zbytečně snaží brát všechno jen na sebe. nyní totiž mohl přihrát na zadní tyč, kde by jeho spoluhráč dával do prázdné. Místo toho vypálil z nevýhodné pozice a jeho pokus byl sražen do rohu.

47:20

Finové jsou nyní trochu opaření. Přece jen se dá říct, že byli v zápase lepším týmem, ale hokej se hraje na góly a těch dali více Němci.

46:55

Markus Eisenschmid se už rozjížděl do samostatného úniku. Nakonec byla ale přihrávka trochu tečována, takže německý hráč nedokázal puk zpracovat.

46:21

Leon Draisaitl znovu v akci! Tentokrát jemně tečoval na středu hřiště takové nahození, ale Kevin Lankinen měl svůj beton tam, kde by měl být.

45:46

Dlouhý souboj o kotouč v útočném pásmu Německa nakonec vyhrálo Finsko. To se však rozhodlo pro střídání, takže nebyl prostor pro rychlý kontr.

45:25
Šance

Finsko chtěl ale ihned odpovědět! Kaapo Kakko dostal přihrávku na útočnou modrou a dostal se až před gólmana. Tomu to zkusil poslat mezi betony, ale Philipp Grubauer si mezírku pohlídal!

44:46
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Jenže Němci se poté dostali do útočného pásma, využili početní výhodu a poprvé v zápase jdou do vedení! Leonhard Pföderl posunul puk na LEONA DRAISAITLA, který mířil mezi ruku a tělo. Měl však trochu štěstí, jelikož gólman Finska si puk srazil k přední tyči. Asistence: Leonhard Pföderl.

44:12

Finsko ale vyhrálo buly v početní nevýhodě. Ke kotouči se dostal Petteri Lindbohm, který puk s pomocí mantinelu vyhodil přes všechny čáry.

44:07
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Atte Ohtamaa – 2 min., podrážení).

43:36

Miika Koivisto sice zachytil puk na útočné modré, ale ten se mu překulil přes hokejku, takže Finsko musí vyklidit své útočné pásmo.

43:20

Philipp Grubauer se nyní musel mít na pozoru. Na kotouč měl však velmi dobrý výhled, takže ho střela od modré čáry moc nepřekvapila.

42:58

Jenže ne na dlouho, jelikož Němci nakonec ani nevypálili na branku. Na druhé straně se kotouč ocitl v ochranné síti po zásahu finského hráče.

42:25

Kevin Lankinen svým spoluhráčům tedy situaci neudělal zrovna snadnější. Místo rozehrávky totiž vůbec netrefil puk, takže se k němu dostalo Německo.

41:52

Německo znovu vstoupilo do třetiny celkem aktivně. Navíc si připsalo už tak pětinu střel z toho, co měli nastříleno po dvou třetinách.

41:16

Marco Nowak vypálil dobrou ránu od modré, se kterou měl Kevin Lankinen problémy. Puk se ještě snažil dorazit Matthias Plachta, jenže nebyl úspěšný.

40:53

Finsko se po několika odrazech k puku dostalo k tvrdé střele! Juhani Tyrväinen dostal kotouč do útočného pásma, načež našel zadovkou Mikka Lehtonena, jenž jen vyprášil betony německého gólmana.

40:10

Německo se ihned po vyhraném buly vydalo do útočného pásma. Yasin Ehliz předával puk Leonu Draisaitlovi, ale přihrávka se k němu nedostala.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely na branku: 26 – 10

Už jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání, ale blíže k vítězi zatím rozhodně nejsme, jelikož zde máme znovu nerozhodný stav. Skóre se pohnulo o jednu branku na každí straně. Nejprve vrátil Finsku vedení Juhani Tyrväinen po hodně nepřehledné situaci v brankovišti. Německo však zvládlo znovu srovnat. Dominik Kahun se prosadil střelou z otočky a zapsal svou první branku na letošním turnaji.

Další třetina začne přibližně v 13:56.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:17

Leon Draisaitl našel krásným pasem Patricka Hagera, který měl před sebou dost prostoru. Proto si ještě nabruslil do lepší pozice a pálil na zadní tyč. Skvělý zákrok však předvedl Kevin Lankinen, jenž má puk v lapačce!

39:00
Šance

Minuta do konce třetiny!

38:40

Ani tato rozehra německému celku moc nevyšla. Kotouč totiž nikdo nezachytil, takže se ocitl až na zakázaném uvolnění. Buly po levici gólmana.

38:23

Nyní se Německu nepovedl přechod do útočné třetiny. Zastavil ho totiž ofsajd. Proto následuje krátká pauza a další čištění ledové plochy.

37:46

Jonas Müller dostal přihrávku do docela zajímavé pozice. Do jeho rány ovšem klekl první finský hráč, který byl také nakonec trefen do nohy.

37:16

Toni Rajala zachytil přihrávku v útočném pásmu, načež hru trochu uklidnil. Poté si ho ale našel jeden Němec u mantinelu, čistě ho dohrál a získal puk.

36:49
Šance

A to nemělo vůbec špatné dvě šance! Marco Nowak to zkoušel bekehndem zády k brance, ale nebyl úspěšný. Poté se ještě dostal k dorážce německý hráč, který puk nakonec netrefil.

36:14

Finové jsou usazení v útočném pásmu, ale zatím je to spíše boj o kotouč než nějaká pohledná akce. Tento boj navíc nakonec vyhrálo Německo.

35:50

A znovu tady máme pohnuté plexisklo, které znovu vypadlo. Následuje tedy oprava, která snad nebude probíhat tak dlouho jako v Bratislavě.

35:31

Juho Lammikko dostal přihrávku v rychlém protiútoku. Chtěl vypálit zápěstím, jenže jeho pokus byl jen sražen do rohu útočného pásma.

34:38
Šance

A do vedení mohlo jít znovu Finsko! Philipp Grubauer vyrazil betonem puk jen do míst, kde byl připravený Jere Sallinen, jenž z první minul!

34:02

A Německo je znovu na koni, uvidíme, jestli se mu to tentokrát podaří využít, nebo se třetina znovu dohraje za nerozhodného stavu.

33:14
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Jenže o chvilku později se DOMINIK KAHUN už prosazuje! Dostal totiž přihrávku mezi kruhy. Ta sice nebyla úplně přesná, ale Dominik Kahun předvedl pěknou otočku a zavěsil bekhendem do sítě! Asistence: Leon Draisaitl.

33:06
Šance

Obrovská šance německého týmu! Frederik Tiffels totiž poslal puk před branku na Dominika Kahuna, který pálil do téměř odkryté branky. Kevin Lankinen ale puk neskutečně zastavil!

32:46

Němci se dostali do útočného pásma po buly na útočné modré, ale dneska jim v útočné fázi něco chybí. O tom koneckonců svědčí i počet střel na branku.

32:25

Frederik Tiffels se chtěl probít do úročného pásma, ale zbytečnou kličkou jen vystavil svého soupeře do ofsajdu. Následuje tedy krátká pauza a čištění ledu.

31:40

Joel Kiviranta se dostával s kotoučem až před gólmana, kde chtěl poslat puk ke vzdálenější tyčce. Philipp Grubauer jeho pokus vyrazil a podržel svůj tým.

31:06

Leon Draisaitl s pukem obkroužil téměř celou útočnou třetinu, jenže mu to k ničemu nebylo. Nakonec přišel o puk ještě před střelou na branku.

30:30

Německo bojovalo o kotouč v útočném pásmu a dostalo se k němu. Žádná střela na branku však nepřišla, navíc se puk objevil až ve středním pásmu.

30:00

Máme za sebou poloviny této hrací třetiny, ve které jsou herně lepší hokejisté Suomi. Ti to také dokázali jednou vstřelenou brankou.

29:34

Německo už je nyní pod tlakem a má problémy se dostat z vlastního obranného pásma. Proto poslalo puk jen na zakázané uvolnění.

28:50

Matthias Plachta nyní předvedl obětavý zákrok proti střele soupeře, když jí zastavil. Následně ale puk nevyhodil, takže Finsko se drží v útočném pásmu.

28:15
Šance

Jneže tohle už byla velmi dobrá pozice! Juho Lammikko dostal přihrávku mezi kruhy, načež jeho pokus Philipp Grubauer vyrazil betonem!

27:39

Hra nám znovu velmi rychle plyne, ale ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit tlak, natož nějakou gólovou šanci ve svém útočném pásmu.

27:04

Leon Draisaitl jel se svými spoluhráči do přečíslení. Nakonec nabízel puk před branku, kde ho tečoval Frederik Tiffels mimo tři finské tyče.

26:35
Šance

Německo hraje v pěti!

26:10

Finský obránce stilh zastavit puk v útočném pásmu. Nakonec se ke střele dostal Toni Rajala, ovšem jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.

25:29

Jinak se ale Německo brání bez nějakých větších problémů. Už dvakrát vyhodilo kotouč přes celé hřiště a Finsko není v žádném tlaku.

24:55

Kaapo Kakko dostal hned dvakrát křižný pas pře šíři hřiště. Nejprve nevypálil, ale na druhý pokus už ano. Philipp Grubauer tam měl svůj beton.

24:35
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Patrick Hager – 2 min., nedovolené bránění).

24:07
Šance

Branka je uznána! Finsko se tedy znovu dostává do jednobrankového vedení a Němci budou muset znovu dotahovat náskok soupeře.

24:07
Šance

Jenže německý kouč si bere coach challenge! Nejspíše pro postavení útočícího hráče v brankovišti, tak uvidíme, jak rozhodčí rozhodně.

24:07
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
A tato chyba je nyní může mrzet dvojnásob, jelikož Finsko se znovu dostává do vedení! Niko Ojamäki si najel s pukem před branku, ale Philipp Grubauer jeho střelu vyrazil před sebe. Kotouč do branky ještě dorazil JUHANI TYRVÄINEN, ale nikdo moc neví, kudy se tam dostal, každopádně za brankovou čárou byl určitě. Asistence: Niko Ojamäki.

24:01

Němečtí hráči si teď mezi sebou moc nerozuměli. Vyslali jen hodně nepřesný pas, který skončil až na zakázaném uvolnění.

23:20

Marcel Noebels dostal přihrávku do středního pásma a měl před sebou celkem hodně prostoru. Dostal se až ke střele, kterou mířil na přední tyč, ovšem Kevin Lankinen tam měl připravenou vyrážečku.

22:53

Ovšem ani Finsko nic nevymyslelo, navíc bylo nepřesné. Poslalo puk jen na zakázané uvolnění a následuje buly po pravici finského brankáře.

22:38

Opět se přerušuje jen minimálně, ale ani jeden z týmů není schopen dostat ten druhý pod větší tlak. Nepovedlo se to ani teď Německu, když do útočného pásma prodloužil kotouč Frank Mauer.

22:03

Německo je v současné době aktivnějším týmem a vstoupilo do této třetiny úplně jinak než do té první. Fanoušci musí být celkem spokojení.

21:44

Hokejisté Finska na druhé straně směrem dopředu nic nepředvedli. Navíc je při druhém pokusu o útoku jen zastavilo ofsajdové postavení.

21:28

Marc Michaelis si mohl klidně připsat druhu branku v zápase! Dostal přihrávku a pálil hned z první, jenže jeho pokus šel těsně vedle branky.

20:53

Leon Draisaitl chtěl prostrkávačkou poslat puk na svého spoluhráče, ale jeho pas zastavila finská obrana. Suomi se však v útoku daleko nedostalo.

20:26

Moritz Müller si jako obránce udělal útočný výlet, Zachytil puk na modré a zakončoval bekhendem. Střela to však nebyla prudká, tak Kevin Lankinen puk zachytil.

20:13
Šance

Finsko hraje v pěti!

20:01

Začala druhá třetina.

Střely na branku: 15 – 3!

Je za námi první třetina dnešního utkání mezi Finskem a Německem, po které je stav nerozhodný 1:1. Hokejisté Suomi měli rozhodně lepší vstup do utkání, přesto se prosadili až v šestnácté minutě. Harri Pesonen tečoval nahození od modré a využil početní výhodu svého týmu. Ale už o dvě minuty později bylo srovnáno. Němci se dostali do přečíslení, které bezpečně proměnil Marc Michaelis. Německo má navíc k dispozici ještě přesilovou hru, která bude ještě pokračovat na začátku druhé periody, ale jen čtrnáct sekund.

Další třetina začne přibližně v 13:05.

20:00

První třetina skončila.

19:30

Němci se ale od té doby nemohou dostat do útočného pásma, natož se tam usadit na delší dobu.

19:00

A hned to byla další zajímavá šance pro Německo! Leon Draisaitl znovu v akci, tentokrát chtěl odrazit puk o hráče, ale nebyl úspěšný.

18:23
Šance

Tohle zavánělo brankou ve finské síti! Leon Draisaitl to zkusil z úhlu, načež Kevin Lankinen jen vyrazil puk před sebe. Zde ještě proběhla série dorážek, ale ani jedna nebyla úspěšná!

18:13
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Petteri Lindbohm – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

18:04

Finsko sice bylo v útočném pásmu, ale k ničemu to nebylo. Finský obránce totiž nezachytil kotouč na útočné modré, takže se hra stáhla do středního pásma.

17:22

Finsko se ihned vydalo do útoku, jenže ten nemohl být úspěšný. Suomi se totiž vystavilo do ofsajdu, takže následuje buly na obranné modré Německa.

17:04
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
O chvilku později máme ale srovnáno, když finská obrana naprosto propadla! Německo se dostalo do přečíslení dvou na jednoho a Matthias Plachta posunul puk na MARCA MICHAELISE, který překonal gólmana Finska střelou mezi betony. Asistence: Matthias Plachta a Markus Eisenschmid.

16:42

Finský obránce nyní napálil dělovou ránou jen zadní mantinel. K puku se dostal německý hráč, který raději poslal puk obloučkem na zakázané uvolnění.

16:17

Leon Draisaitl se nyní hodně zlobil na rozhodčí, že neodpískali faul a Němci už se zdají být trochu frustrováni. To jim ale k lepšímu výkonu rozhodně nepomůže.

15:53

Německo se snažilo rychle odpovědět, ale dneska v útoku to od něj není vůbec přesvědčivé. Kevin Lankinen neměl ještě těžší zákrok.

15:05
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Finové využívají svou přesilovou hru a dostávají se jako první do vedení! Mikko Lehtonen vypálil dobrou ránu od modré, do které ještě sáhl HARRI PESONEN, jenž umístil puk mimo dosah německého gólmana. Asistence: Mikko Lehtonen a Henri Jokiharju.

14:54

Oliwer Kaski se dostal k další zajímavé střele od modré. Ta už tentokrát šla na branku, ovšem Philipp Grubauer celou situaci viděl a puk chytil.

14:45

Sakari Manninen poslal křižný pas na svého spoluhráče, který nemohl pálit z první. Zpracoval si proto puk, ovšem ani jeho pokus nešel mezi tři tyče.

14:12

Oliwer Kaski dostal přihrávku na modrou a zkoušel propasírovat puk k tyčce. Ten však skončil jen těsně vedle, ale Německo nedokázalo vyhodit.

13:54
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Marco Nowak – 2 min., podrážení).

13:40

Dominik Kahun byl připravený u zadní tyčky, ale až k němu se nakonec pas nedostal. Na druhé straně vypálilo nebezpečně Finsko, ale branku minulo.

13:16

Jenže kotouč jen nahodilo po mantinelu, tak přišla střela na druhé straně. Marco Nowak vypálil od modré, ovšem jeho pokus srazil německý obránce.

12:44

V útočném pásmu Suomi probíhal tuhý souboj o kotouč hned u střídačky německého národního týmu. Ten vyhrálo Finsko, které může zaútočit.

12:12

Jenže znovu nebyli ani trochu úspěšní. Finsko se celkem bez potíží dostalo k puku, navíc Kevin Lankinen nemusel zasahovat. Ten se v bráně celkem nudí.

11:45

Leon Draisaitl to vzal na sebe a dostal kotouč až do útočného pásma. Tam se Němci konečně na chvilku usadili a snažili se vymyslet nějakou akci.

11:11

Opět se hraje bez přerušení již nějakou dobu. Ani jeden tým si však nevypracoval nějakou vážnější šanci nebo tlak v útočném pásmu.

10:31

Finsko teď ovšem předvedlo také drobnou nepřesnost, ale díky ní se ke kotouči dostalo Německo, které se může konečně předvést směrem dopředu.

09:49

Německo se zatím moc nemůže vymanit z tlaku, pod kterým je. Hodně ho srážejí nepřesnosti jako například to, že si nedokáže nahrát na čtyři metry.

09:23

Philipp Grubauer už tentokrát zasahovat musel a nemůže si rozhodně stěžovat na nedostatek práce. Jeho všechny zákroky ale zatím byly úspěšné.

09:05

Opět se nám přerušuje jen minimálně. Na straně Finska přišel znovu pokus o umístění střelené přihrávky, jenže střela se znovu nevešla mezi tři tyče.

08:29

Německo se pokoušelo něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím je spíše v útočné fázi bezzubé. Lepším týmem je zatím rozhodně Finsko.

07:52

A hráči Suomi se nyní dostali do opravdového tlaku. Joel Kiviranta totiž zakončoval bekhendem zády k brance, ale vyslal jedovatou střelu, která skončila těsně nad německou brankou.

07:11
Šance

Finsko mohlo jít do vedení! Kristian Kuusela vypálil a jeho střelu s problémy vyrazil německý gólman jen před sebe. Tam ještě dorážel Veli-Matti Savinainen, ale Philipp Grubauer podržel svůj tým.

06:42

Na druhé straně už ale přerušení přišlo. Philipp Grubauer ovšem nemusel zasahovat, jelikož střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje čištění ledu.

06:32

Nyní se hra vůbec nepřerušuje od toho problému s plexisklem. Něco se snažil vymyslet německý útočník, ale proti přesile neměl šanci.

06:00

Na druhé straně se něco pokoušelo vymyslet Finsko, ale neuspělo. Celkem rychle totiž ztratilo puk a Philipp Grubauer nemusel zasahovat.

05:15

Markus Eisenschmid vybojoval kotouč poté, co si Finsko nepřesně rozehrálo. Následně ještě zkoušel najít někoho před brankou, ale tam nikdo z německých hráčů nebyl.

04:50

A náprava stále není sjednána, dokonce lze říct, že u daného plexiskla se vůbec nic neděje. Zde to znovu bude nejspíše dlouhý zápas.

04:50

Jenže nejdříve zde máme celkem ohraný problém košického stadionu. Vypadlo totiž to úplně stejné plexisklo jako včera a musí nastat oprava.

04:50

Následně už byla střela Německa sražena do ochranné sítě. Následovat tedy bude buly po levé ruce finského gólmana.

04:34
Šance

Yannic Seidenberg sice nevypálil nijak prudkou střelu, ale byla z toho skoro gólová šance! Kevin Lankinen totiž puk jen škrtl lapačkou, a ten skončil jen těsně vedle tyčky. Hledištěm to jen zahučelo.

04:00

Finsko má nyní hodně zvýšené sebevědomí a napadá rozehrávku soupeře hodně vysoko. Němci s tím navíc mají problémy a nedokáží si nahrát.

03:50
Šance

Německo hraje v pěti!

03:38

Finsko si nakonec vytvořilo solidní tlak v první početní výhodě. Harri Pesonen chtěl umístit střílenou přihrávku, jenže kotouč skončil vedle.

03:04
Šance

A ti měli první velkou šanci v zápasu! Od mantinelu totiž přišla přihrávka na volného Henriho Jokiharjua, jehož krásná rána zápěstím skončila na tyči!

02:52

Toni Rajala nezachytil celkem jednoduchou přihrávku za brankou, jenže Německo nedokázalo vyhodit, načež se ke kotouči dostali Finové.

02:23

Až nyní se hráči Suomi dostali do kombinace v útočném pásmu. Philipp Grubauer vyrazil navíc puk jen před sebe, ale nikdo ho nedorazil za jeho záda.

02:06

Německo začalo svou početní výhodu na jedničku. Nejprve vyhodilo puk přes celé hřiště, následně se navíc Finsko dostalo jen do ofsajdového postavení.

01:50
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Jonas Müller – 2 min., držení).

01:26

Jenže se nedostalo ani ke střele. První útok tak mohou předvést také Němci, kteří jsou nyní s kotoučem nastěhováni v útočném pásmu.

00:59

Juhani Tyrväinen mohl ještě zachytit kotouč v útočné třetině, ale puk s emu jen odrazil od hokejky do středního pásma. Finsko jde s novou akcí.

00:26

Úvodní buly navíc vyhráli hokejisté Finska, kteří dnes nastupují v pozici mírného favorita v modrých dresech, Německo hraje dnes v bílém.

00:10

Utkání právě bylo zahájeno! A dá se říct, že oběma týmům jde o hodně. Finsko totiž v případě vítězství ovládne tabulku skupiny A, zatímco Německo v případě tříbodového zisku může ještě pomýšlet na třetí flek.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Finsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen – Anttila, Lammikko, Kiviranta.

Německo: Grubauer (Treutle) – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, J. Müller, Reul, Schopper – Ehliz, Draisaitl, Hager – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Fauser, Loibl, Noebels – Pföderl.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Reneau (USA) – Hancock (USA), Vanoosten (CAN).

Průběžná tabulka skupiny A:

1. Finsko – 16 bodů, skóre 20:7, 6 zápasů
3. Kanada – 15 bodů, skóre 33:11, 6 zápasů
2. USA – 14 bodů, skóre 27:12, 6 zápasů
4. Německo – 12 bodů, skóre 14:16, 6 zápasů
5. Slovensko – 9 bodů, skóre 26:18, 6 zápasů
6. Dánsko – 5 bodů, skóre 17:21, 6 zápasů
7. Velká Británie – 2 body, skóre 9:41, 7 zápasů
8. Francie – 2 body, skóre 14:34, 7 zápasů

Finsko

Hned v prvním zápase měli před sebou hokejisté Finska těžkou zkoušku, dá se říct, že v zápase ani nebyli favoritem. S Kanadou byl celkem dlouho stav vyrovnaný 1:1, ale Finsko poté vstřelilo dvě branky a bralo první tři body do tabulky. Následoval zápas se Slovenskem, který byl také hodně vyrovnaný. Po dvou třetinách byl totiž stav 2:2, ale hráči Suomi poté znovu dali dvě branky a vyhráli 4:2. Ve třetím zápase na MS zatím okusilo Finsko jedinou porážku. Nádherný zápas totiž vyhráli Američané po brance v prodloužení. Poté následovaly ještě tři zápasy, ve kterých bralo Finsko hned plný počet bodů. Navíc už 158 minut nedostali ani jednu branku! Skvělá defenzivní práce v podání hokejistů Suomi.

Poslední zápas:

 Francie – Finsko 0:3

Branky a nahrávky: 10. Kiviranta (Lindbohm, Tyrväinen), 22. Mikkola (Pesonen, Kaski), 53. Sallinen (Savinainen, Kuusela).

Francie: Hardy (Buysse) – Dame-Malka, Hecquefeuille (A), Chakiachvili, Thiry, Janil, Manavian, Crinon – Texier, Guttig, Rech – Bozon, Claireaux (A), Fleury (C) – Treille, Valier, Bertrand – Perret, Ritz, Berthon – Di Dio Balsamo.

Finsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Tyrväinen, Kiviranta.

Finské statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Kaapo Kakko (6+1)
Nejlepší střelec týmu: Kaapo Kakko – 5
Nejlepší nahrávač týmu: Mikko Lehtonen, Toni Rajala, Sakari Manninen, Savinainen – 4
Nejtrestanější hráč: Juhani Tyrväinen – 6 min.

Brankáři:

Kevin Lankinen – 4 zápasy, 4 výhry, úspěšnost zákroků – 95,70%, průměr inkasovaných branek – 1.
Jussi Olkinuora – 1 zápas, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 100%, průměr inkasovaných branek – 0.
Veini Vehviläinen – 1 zápas, 0 výher, úspěšnost zákroků 88,89%, průměr inkasovaných branek – 2,81.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 23,81%
Oslabení: 87,50%

Německo

Německo hrálo ze začátku šampionátu spíše se slabšími soupeři. Hned v prvním utkání totiž narazilo na Velkou Británii. Zde to byl až nečekaně vyrovnaný zápas, kdy ještě a začátku třetí periody srovnali Britové na 1:1. Nakonec však Němci přidali další dvě branky a vyhráli 3.1. Následovaly rozhodující zápasy o místo ve čtvrtfinále. Nejprve to byl souboj s Dánskem, který Němci ovládli 2:1, posléze s Francií, kde vyhráli 4:1. Následně přišel asi ten nejdůležitější zápas se Slovenskem. Německo ještě dvě minuty před koncem o gól prohrávalo, jenže při hře bez gólmana dokázalo srovnat, načež to na sebe vzal ještě Leon Draisatil, který Německu vystřelil důležitou výhru. Poté už přišly jen dvě porážky. Ta první byla vysoká 1:8 proti Kanadě. Druhý zápas už byl o něco vyrovnanější. Německo se sice dostalo do vedení v zápase s Američany, ale nakonec padlo 1:3.

Poslední zápas:

 Německo – USA 1:3

Branky a nahrávky: 12. Tiffels (Draisaitl) – 14. J. van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. D. Larkin (J. van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (P. Kane, Suter).

Německo: Niederberger (Treutle) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, Schopper, Reul, J. Müller – Tiffels, Draisaitl, Kahun – Ehliz, Hager, Mauer – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Fauser, Bergmann, Noebels – Loibl.

USA: Schneider (Demko) – Suter, Martinez, Hanifin, Skjei, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, White, P. Kane (C) – J. van Riemsdyk, D. Larkin, Keller – J. Hughes, Eichel, Kreider – Kunin, Vatrano, Glendening – D. Ryan.

Německé statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Markus Eisenschmid (1+5)
Nejlepší střelec týmu: Leon Draisaitl – 3
Nejlepší nahrávač týmu: Markus Eisenschmid – 5
Nejtrestanější hráč: Patrick Hager a Korbinian Holzer – 16 min.

Brankáři:

Mathias Niederberger – 4 zápasy, 3 výhry, úspěšnost zákroků – 94,17%, průměr inkasovaných branek – 1,76.
Philipp Grubauer – 1 zápas, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 92,31%, průměr inkasovaných branek – 1,94.
Niklas Treutle – 2 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zákroků 86,89%, průměr inkasovaných branek – 5,33.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 8,70%
Oslabení: 75%

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.