Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Loni jsem si byl víc jistý, říká Vůjtek

31 2003
Togliatti - Hrdinské kousky Vladimíra Vůjtka v hokejové Jaroslavli pokračují. Český trenér znovu dovedl klub do finále ruské ligy a v sobotu se pustí do boje o titul. Přesto říká: „Loni jsme měli lepší tým, byl jsem si víc jistý.“ Dále čtěte: Vyzve Vůjtka ve finále Hlinka?

Před rokem jste všechny série v play-off vyhrál 3:0 a získal titul. Teď zatím postupujete stejně.
Jenže je to daleko větší boj. Všechny zápasy jsou vyrovnané, ostatní kluby jsou lepší než loni. Navíc jsem stál proti dvěma trenérům, kteří Jaroslavl vedli přede mnou. Chtěli se vytáhnout, dokázat, že je šéfové klubu vyhodili neprávem.

Jaká byla semifinálová série s Togliatti?
Ten klub nám nesedí. Za dva roky, co tu jsem, jsme s ním vyhráli jen jednou. Teď sice třikrát po sobě, ale nijak snadno.

To ukazuje i poslední zápas v neděli. Skončil 2:1.
A ve třetí třetině jsme byli horší. Za stavu 1:1 jsme hráli dlouho ve třech a měli štěstí.

Sledujte druhé semifinále mezi Čerepovcem a Omskem?
V pondělí beru auto a jedu se do Čerepovce podívat. Mám to tři hodiny. Ti soupeři jsou naprosto vyrovnaní: Omsk sice vede 2:1 na zápasy, ale skoro jsem přesvědčen, že domácí vyrovnají.

Asi fandíte Čerepovci, kde hraje váš syn Vladimír, že?
Určitě, alespoň by doma byly dvě medaile! A taky bychom tam nemuseli složitě cestovat, Omsk je tři časová pásma na východ, v Čerepovci je čas stejný.

Mluvíte často se synem?
Každý den si voláme, jeho klub si pokazil konec sezony. Ztratil druhé místo a pátý zápas by hrál v Omsku. To je velká nevýhoda.

Už víte, co s vámi bude po sezoně?
Nevím a teď o tom ani nechci mluvit. Rozhodne se po finále, ale možná ani nezáleží na tom, jak dopadne. Sám zvažuju, jestli chci ještě zůstat v Rusku.Najdete na iDNES.czmobilní verze